Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Sinica. Akcija dėl Lietuvos didvyrių Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atskleidė ypatingą, ilgai nepastebėtą reiškinį

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 7 d. 22:45

39     

    

Vytautas Sinica. Akcija dėl Lietuvos didvyrių Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atskleidė ypatingą, ilgai nepastebėtą reiškinį

Akcija dėl Lietuvos didvyrių Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atskleidė ypatingą, ilgai nepastebėtą reiškinį. Ji sukėlė zoologinį įniršį šių laikų neliustruotų kolaborantų ir KGB darbuotojų bei jų palikuonių, įsitaisiusių įtakingiausiuose atkurtos valstybės postuose ir statusuose, bet pajutusių, kad šitoks jiems patogus status quo susvyravo. Reiškiasi ne tik neapykanta kovotojams už laisvę, bet ir pačiai Sąjūdžio prikeltos modernios tautinės Lietuvos valstybės idėjai.

Nežinau, ar tai atsitiktinumas, kad už Lietuvą žuvusius ir nacių kalintus žmones taip puola būtent aktyvūs sovietiniai kolaborantai (L. Linkevičius, F. Kukliansky) ir jų vaikai (tuo besididžiavusio KGB tardytojo Vidmanto Baumilos sūnus Vaidas Baumila arba stribo sūnus Seimo narys, reikalavęs atšaukti Adolfo Ramanausko-Vanago metus, kurio negaliu įvardyti, nes po to vis bando išmesti mane iš darbo), dar viena ypatinga grupė – privilegijuotieji disidentai, kuriems dėl sovietinio režimo kritikos be jokių pasekmių leista išvykti į demokratinius-kapitalistinius Vakarus (T. Venclova, A. Vinokuras).

Žmonės, nežinodami į kokį chorą įsijungia, kai juodina rezistentus ir medžioja „nacius“, turi progą stabtelėti ir susimąstyti. KGB bendradarbiai vis tiek vieną dieną bus visiems žinomi, o ne vienam jų kompanijoje bus nejauku. Vietoje rėkavimo kartu su Baumila ir Vinokuru, būtų garbinga pagaliau išgirsti Genocido tyrimų centro ir teismų išvadas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

daugtaškiui       2019-09-8 23:21

Šiaip jau, MatIjošaitis ir Matjošaitytė(be “i”). Nors, aišku, galima pavardės korekcija, kaip Donskovo ir Donskio atveju, bet tada nepakankama, nes vis tiek žmonės painioja.

dėl Kepenio       2019-09-8 23:17

Vargu. Kvailumo Kepeniui tai netrūksta, bet vargu, ar jis tiek įtakingas, kad grasinti iš darbo atleisti partiečio padėjėją. Tai, greičiau jau, kažkas iš “ūsuotų bebrų” ar liurbosrąlų.

-------       2019-09-8 23:13

Matijošaitis ir Matijošaitytė - visiškai neįdomu, tiesa? Jokiu būdu nekreipkite dėmesio į sutapimus.
Kokia ,,laisvės partijos’’ turinčios daugumą Vilniaus taryboje, kilmė? Kieno vaikai ir anūkai ten?
Šiandienos rinkimų rezultatai rodo, kad sistema jau susikūrė savigynos būdus.

klaustukui       2019-09-8 22:14

tai “sveikuolis”, “sveikuolių vadas”

Ramiros       2019-09-8 22:14

Vladeli, nemeluok, nėra jokių dokumentų, tai tik kremliaus gebelsinis ruporas, kuriam ir tu priklausai, tą vapalioja. Juk teismas kruopščiai išnagrinėjo jų veiklą ir nenustatė, kad jie nusikaltėliai prieš kažką. O, būtent, didvyriai, net apdovanojimus gavo už nuopelnus Lietuvai. O tu loji, lyg būtum kremliaus trolis. Turėtų būti sarmata už tokią nevykusią propagandą, nužudytų žmonių šmeižimą bei paniekinimą. Berods, net straipsnis dėl tokių dalykų egzistuoja…..

Vladui       2019-09-8 20:10

Nei kruopelytės tiesos nepasakei, nei kažkokiais dokumentais remtis gali. Tu net nežinojai iš kur atsiradęs “judančios žemės” motyvas sovietinėje propagandoje. O čia tokiomis aukštomis materijomis reikštis bandai! smile
Skatertju doroga, kaip sakoma. smile Nors lįsi vis tiek, tik kitaip pasirašinėsi. Nors niekada ir nebuvai dingęs. smile

V. Ladas       2019-09-8 19:37

Na, kuo aš kaltas, jei pasakiau tiesą, “Tiesos” portale?. Paneikite, kad tiedu neprisidėjo prie žydų genocido. Apie tai aš sprendžiu iš paskelbtų dokumentų. Na, buvau prisiekęs nelįsti į Tiesos.lt, neištvėriau, dabar tikrai nelįsiu daugiau.

Patikrinau       2019-09-8 17:29

kaip atrodo Vidmantas Baumila. Kad sutikus suspėt apeit ratu – gi visiems internete snukius daužo, atminimo lentoms grasina, agresyvios kaip raganosiai, tos baumilos

O šimasius        2019-09-8 16:55

Tai yra šliurė, skuduras. Sumokėta kremliaus rubliais, tai ką dabar jis darys? Dabar jį stumdo kaip nori. Juk jis(šimašius) pakabintas fsb veikėjų.

Deivis       2019-09-8 16:50

Žiurkė Vinokkuurvas tai ardosi kaip reikiant. O juk yra buvęs ir esamas kgb-fsb agentas. Kartu su kuklianski maitinasi kremliaus rubliais. Kuklianski ir Putinas susiję. Tarpininkas Abromovičius. Kaip senais laikais žydiškas gaivalas ir vėl prieš Lietuvą.

V.Ladui       2019-09-8 15:52

Nusišnekėjai, tovariščiau. Jeigu esi lietuvis, tai turėtų būti gėda, jei tokį jausmą turi, niekindamas žmones, kurie tikrai nusipelnė Tėvynei Lietuvai, savo gyvybės kaina. O pats ką davei Lietuvai, ar tik loti temoki ?

duomenys, kad yra KGB auka       2019-09-8 15:40

V.Lado komentaras -ir yra tie duomenys, kad tas nabagėlis (kaip ir kiti Škirpos, Noreikos niekintojai) yra KGB auka (’žertva’ tiksliau, nes ‘auka’ per gerai skamba tiems durneliams)

V.Ladui       2019-09-8 14:50

Jeigu taviškiai šaudė žydus, o paskui stribavo, prie ko čia mes? Iš kur tas noras viską apdergti?

To KGB auka...       2019-09-8 14:42

Turi konkrečių duomenų, kad valdomas? Kaip, vis gi, kaip kam nepatinka, kad ginami “didvyriai” buvo žydžudžiai, dėl to drabstosi purvais…

To KGB auka...       2019-09-8 14:30

Turi konkrečių duomenų, kad valdomas?

kas tas Seimo narys?       2019-09-8 13:59

Kas žino stribvaikį Seimo narį, reikalavusį atšaukti A.Ramanausko-Vanago metus? Negi ir vėl Gentvilas? smile

vilnietis       2019-09-8 13:47

Ačiū. Koloborantams, valdžiažmogių gyvulių ūkiui Lietuva tik lovys. Jie tyli prie lovio ėsdami Lietuvą su savo valdoma Šuniasklaida .
Negi Lietuvoj dingo ŽMONĖS.

išanginio KGB Baubylos ištakos       2019-09-8 13:26
sąsy, jaša-džeikai       2019-09-8 12:12

gi autoriaus pirmas abzacas apie jus, mudakai.

KGB auka tas V.Ladas       2019-09-8 12:11

nabagėlis net nesupranta, kad pats yra didžiausia auka - valdomas okupantų KGB.

V. Ladas       2019-09-8 12:07

Visi mes, gimusieji po 1940-jų iki 1991jų esame kokio nors iš dviejų okupantų kolaborantai. Tai gal galime patys sau už tai atleisti, nes kitokių variantų beveik nebuvo? Bet štai ko negalima atleisti: kruvino, su žudynėmis susieto bendradarbiavimo. Čia tas paukštelis - sinica be jokio pagrindo suplaka į vieną krūvą įvairių kategorijų kolaborantus ir nekolaborantus, nematydamas pagrindinio dalyko - tiek Noreika, tiek Škirpa, tiek visokie impulevičiai, visų nesuminėsi, talkino fašistiniam okupantui naikinant jam netinkamus žmones, ir ne tik žydų tautybės. Arba ir savo iniciatyva tai darė, naudodamiesi, kad okupantai tai leidžia.

-------       2019-09-8 11:36

Autorius klysta, sakydamas ,,...ilgai nepastebėtą...’’ - daug kas tai astebėjo, o daugelis tai ir pajuto sav kailiu.
Jei betn truputį paanalizuotumėt, kaip akademiniame lygyje įsitaisę kagėbistai ėdė ir tebeėda ,,nesisteminius’’ studentus, kurie yra atėje špatriotinų šeimų ir kaip biudžetinėse įstaigose, ypač savivaldybėse sulindę kagėbistai kuria savo biznius ir iki šiol nebaudžiami engia vidutinės ir vyresnės kartos žmones, kurie buvo ir yra tikri Lietuvos patriotai, tai nereiktų sakyti ,,...ilgai nepastebėtą...’‘.
Negi sakysite, kad niekas nematote ir nežinote, kaip kagėbistinės verslo struktūros, parazituojančios Lietuvoje, proteguoja kitus agėistus ir kagėbistinius skundikus? Atsikkvošėkite jūs visi vieną kartą ir pažiūrėkite į viską realiai.

100?       2019-09-8 11:32

Neatsiras. Žolėdžių genetika. Veršių banda.

ita.       2019-09-8 11:08

galvojat šeipsau užkabinti medaliai brancovskai,ivaškevičiui ?šeipsau šimašius atsibunda ir nukabina lentelę? įvykdžius užduotį ,duodama kita užduotis.vieni džiaugiasi kad užkabina,kiti kad nukabina,o treti prunkščia ir trina rankom ir laukia kol atsiras lietuviška dangaus šimtinė.

verdiktas       2019-09-8 10:32

lietuvių tauta zoologiškai pati sau didžiausias priešas - kolaboravo prie sovietinio rėžimo, dabar - bukai a la moderniškai kolaboruoja su vakarais… iki delete…

stasys        2019-09-8 9:58

Autoriui ..abejonėse paieškok išminties grudo . Pešatės su V.Baumila viešai , kažin ar tai tinkamiausias būdas ginti savo nuomone .

Nuomonė       2019-09-8 9:05

Labai geras, savalaikis ir teisingas straipsnis. Dar pridėčiau Šimašiaus “nupelnus”.

Dzeikas       2019-09-8 8:47

Siaip tarnyste ar dalyvavimas tokioj setoniskoje strukturoje kaip KGB neisvengiamai palieka ispauda sieloje ir sakyciau mentaliai zmogu jeigu nepakeicia, tai padaro lengvai pastebimus matancius placiu spektru. Ir kam nominaliai tarnauja tokie zmogai visiskai nesvarbu, jie net tarpusavyj gali pjautys kaip suo su kate, bet LEMIAMU momentu tokie atsiduria vienoje barikadu puseje.
Todel visiskai nenuostabu, kai toksai viesajame gyvenyme arsus patriotas.Na toks ,kad ziezierbos lekia, tautos priesus(ypac tariamus) kaip skudurine Onute drasko ir nurimt negali.
Tai cia preambule.
O ideja: jus nesusimastete, kadel tokie labai lengvai valdzioj atsidure ir gavo legitymu tautos palaikyma? Pvz.,“dedule”(sutinku ,kad Landsbergiui sita “slapyvardi” priklijavo troliai, vargu bau ar tai jo operatyvinis vardas) skyre ar ne 80% savo pastangu ismusti is rusu kompensacija irdaug kam si ideja, o ne vaisingo darbo ir laisvos visuomenes kurimas pasirode reikalingesne. Tiesa asmeniskai “dedule” patyre visiska fiasco politiko karjeroje. Sakyciau per anksti iltis parode ir tauta pajuto su kuo reikala turi.

Šūkis       2019-09-8 8:42

“Lietuva dar niekada nebuvo tokia saugi” yra ne tik per ankstyvas, bet sąmoningai klaidinantis.

Kazimieras       2019-09-8 8:37

  Manau, kiekvienas supranta, kad nuo pat Nepriklausomybės paskelbimo kaimyninė valstybė nesiliauja ir nesiliaus visomis propagandinio karo priemonėmis siekti savų tikslų ( pirmiausia - okupuoti žmonių protus ) Būsim atsparūs tada, kai valdžios sluoksniuos liks kuo mažiau kolaborantų. O jų sočiai yra. Kartkartėm vienas kitas “išenda”, protingesni labiau užsimaskavę veikia.

nuo 2000 mertų viskas buvo aišku       2019-09-8 8:22

kai putinas atėjo į valdžią 2000 metais:
- davė KGB komandą atstatyti rusų valdžią - per kolaborantus.
manot šiaip sau tiek emigracijos, atskirties, savižudybių ?
——-
(keisčiausia, kad tik dabar kai kas praregi)

Autoriui       2019-09-8 6:54

Šiaip ypač reikia stebėti dar bent dvi kolaborantų veikimo grupes - pasisakančius prieš amerikietišką-lenkišką NATO liniją ir nusitaikančius į pirmą Konstitucijos skirsnį per referendumo barjero jo straipsniams keisti mažinimą (jau veikta dėl daugybinės pilietybės).

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-09-8 6:51

Per 30 metų, su antivalstybine veikla išsiryškino Tautos priešai - landsberginiai, grybauskiniai, brazauskiniai, karbauskiniai bei panašūs. Dabar beliko tokiems tik paskelbti nuosprendį su Lrt sklaida. Todėl, Lrt valymas - pirmiausia.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-09-8 6:35

N_e_u_ž_s_l_a_p_t_i_n_t_i juk yra komunistai.
Išmintingai veikiant, Tautos budelius komunistus reikia viešinti (liustruoti) ir išjungti (iš politikos), kad komunistė Dalia Grybauskaitė nebeturėtų sąlygų grįžti į prezidentūrą. Išjungus komunistus, l lengva būtų (išviešinti) išjungti ir (komunistų šunėkus) kgb’istus bei panašius.
Darykim tvarką Lietuvoje išmintingiausiu būdu.

StasysG       2019-09-8 6:22

Negalėjau ir dabar negaliu patikėti, kad, pvz, toks komjaunuolių vadas Linkevičius užėmė ir dabar išlaiko tokias valstybines pareigas. Kam jis tarnauja matosi iš jo pasisakymo BNS dėl atminimo lentos pakabinimo:———- „Šis veiksmas vėl pritrauks dėmesį, deja, ne iš gerosios pusės parodys Lietuvą. Tikrai pakenks Lietuvos įvaizdžiui, vienareikšmiškai bus pasmerktas visų žydų organizacijų ir Izraelio, neabejoju, kad labai neigiamai bus įvertintas ir Jungtinių Valstijų”.

-------       2019-09-8 0:03

Jeigu prie AMB nomenklatūra ir kagėbistai veikė atvirai ir nesislėpdami - nes tada Lietuva dar nebuvo nei ES, nei NATO (šito raudonieji biji labiausiai) narė, tai sarafano lakais jų metodai tapo nepalyginamai gudresni ir slaptesni - aišku, ne be rytų instruktorių pagalbos.

Mąstymas - pareiga, Mankurte,       2019-09-7 23:48

1. Asmenų įvardijimas savaime dar nereiškia asmeniškumo.
2. Kreipimasis į straipsnio autorių dėl jo pavardės kilmės ir tariamas jo demaskavimas vien dėl to yra asmeniškumas.

DDD       2019-09-7 23:10

Pagaliau pradedam aiškintis Kremliaus 5-osios kolonos struktūrą. Gal kiek vėlokai, turint omeny paskutinio dešimtmečio Daukantynės valdytoją. Bet geriau vėliau nei niekad.

Mancourt       2019-09-7 22:58

kam tiek asmeniškumų ? Tarp kitko,  Tamstos pavardė visai nelietuviška .


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.