Emigracija, imigracija, demografija

Vytautas Sinica. Absoliutus ir besąlygiškas palaikymas Lenkijai šioje kovoje

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 9 d. 11:01

4     

    

Vytautas Sinica. Absoliutus ir besąlygiškas palaikymas Lenkijai šioje kovoje

Skaitau Marius Sukesian komentuojant, kad įvykiai Lenkijos pasienyje 90 procentų lietuvių neįdomūs. Gal taip ir yra. Man tai labai įdomūs ir atrodo labai reikšmingi. Lenkija ilgą laiką stovėjo už krikščionišką Europos civilizaciją žodžiais ir politiniais ėjimais, dabar greičiausiai turės atstovėti ir jėga. Absoliutus ir besąlygiškas palaikymas jai šioje kovoje.

Tikiuosi, kad ten nebus kalbų apie tūkstantinių minių įsileidimą į Lenkiją, o tada po patikros grąžinimą į Baltarusiją smile

Tikiuosi, kad Lietuvoje atsakingiems asmenims nedrebės rankos ir kinkos, jeigu ta pati minia pasuks link Lietuvos sienos. Tikiu, kad dauguma tų, kurie savaitgalį sapaliojo apie atjautą nusikaltėliams, kurie savo nusikaltimo nesigaili ir jokios atgailos neprašo, šiandien matydami besitelkiančius tūkstančius versti Lenkijos pasienio tvoros po truputį susipranta šiek tiek prašovę su savo iliuzijomis, jog čia vargšai reikalingi pagalbos. Čia invazija, tik kol kas neginkluota. Įsileisti ją, tas pats, kas avelėms vilkus.

Lietuvos siena su Baltarusija daug ilgesnė nei Lenkijos, o ją saugančių pareigūnų ir padedančių struktūrų vis tiek daug mažiau. Galimai reikalinga milžiniška mobilizacija. Neneigsiu, šioje situacijoje visoje vyriausybėje labiausiai pasitikiu Arvydu Anušausku. Vasarą jis nedviprasmiškai sakė, kad nepaprastosios padėties įvedimas būtų daugiau butaforinė priemonė, nes papildomų galių kariuomenei prisidėti saugant sieną nelabai suteikia, tos galios dabar jau suteiktos ir be nepaprastosios padėties, tūkstančiai karių prie sienos apsaugos prisideda. Visiškam kariuomenės įtraukimui į sienos apsaugą reikėtų jau karinės padėties, jeigu iki to prieisime. Dėl to nepaprastosios padėties siūlymus vertinu skeptiškai, daugiau kaip skambius žodžius visuomenei nuraminti.

Nesuprantantiems, apie ką aš čia, pora nuorodų iš pasienio - kaip elgiasi vargšai mažutėliai (vertingos Šarūno Jasiukevičiaus įžvalgos): https://www.facebook.com/SarunasJS/posts/4720536757971083

Kaip elgiasi mažutėliai su savo vaikais. Gerai įvaldę propagandos taktikas ir vakariečių šventą naivumą: https://www.facebook.com/nemunaitis/posts/10161346434323294

Nuotraukoje, žinoma, Abiejų Tautų Respublikos sparnuoti husarai, Jonui Sobieskiui vadovaujant 1683 metais apgynę Vieną ir tuo pačiu Europą nuo musulmonų invazijos. Bet kokios paralelės atsitiktinės.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-11-10 8:37

... palaukime visu priemoniu kurias ES gali pritaikyti stabdant nelegalia įmigracija į ES . Tai kad Lietuvos politinis ‘elytas’ per tiek nepriklausomybės metų nesugebėjo pasirūpinti savo išorinės sienos apsauga daug ką pasako apie pačios valstybės saugumo samprata jų. Na juodu humoru galima padėkoti Lukašenkai jog jo kietakakčio ambicijos nusodino savimi patenkintu mūsų politikų ambicijas. Kaip atrodys šiu metu šalies grėsmiu saugumu padarytas sąrašas nebereikalauja atsakymo, viena gaila joje nerasime punkto su mūsų politiku kvailumo indeksu .

tiek       2021-11-10 3:37

manau reiktų aplamai uždraust tą Lietuvai tragiškiausio laikotarpio terminą “abiejų tautų respublika” . Nes tai - didžiausia Lietuvos gėda ir pažeminimas.O krizę būtina spręst ne tvorų “ginyba” (tuo labiau kad tos ištisinės tvoros Lietuva per 31 metus net neturi , valdžioj sėdintys naudojosi cigarečių kontrabandos teikiama nauda ), o Politinėm priemonėm pripažinus nevykėlių perversmo Baltarusijoj veiksmus nusikalstamais. Tam ,kad būtų imanomos kokios nors derybos , atvirai susikompromitavęs Anūkas ir atsakingas už užsienio politiką .... privalo palikt postus. Nors tai jau turėjo senai padaryt atsakingu save laikantis politikas.

ah1       2021-11-9 18:43

nematau jokios invazijos, refugus ateiti šaukė Merkel tai refugos ir eina. Na tai ko neleist? - refugų norai atitinka Merlel norus.

Al.       2021-11-9 18:41

Net Lenkija, išdrįsus pasipriešint ES valdžios spaudimui dėl teisėjų, nedrįsta iš tikro ginti savo sienos. O Lietuvos valdžioj atviri išdavikai. Iš kur tie lūkesčiai, kad šitie degeneratai gins šalį ?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.