Žiniasklaida, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica. Visuomenė praregi per vangiai

Tiesos.lt redakcija   2022 m. balandžio 24 d. 11:02

15     

    

Vytautas Sinica. Visuomenė praregi per vangiai

Vidmantas Misevičius | respublika.lt

Abejonės, kad pasinaudojant nepaprastąja padėtimi Lietuvoje siekiama sunaikinti oponentus, sklaidosi. Iš pradžių buvo užsimota prieš valdžios sprendimus ir retoriką kritikuojančius leidinius. Dabar atėjo kitų eilė. Politologas Vytautas Sinica atskleidė pajutęs cenzūros galią.
nuotr. 1 nuotr.
Politologas Vytautas Sinica, vienas iš „Pro Patria“ autorių, sako, kad šiandien klesti skundikų gaminimo fabrikai. Stasio Žumbio nuotr.

Sistema „Patreon“ iš kūrėjų platformos pašalino „Pro Patria“ paskyrą. Kodėl?

„Pro Patria“ nuo pat veiklos pradžios labiausiai kliūva dviem grupėms. Radikalių ir atvirų kairiųjų, ypač naujosios kairės, bandymai susidoroti kyla iš principinio priešiškumo – mūsų idėjos kardinaliai priešingos jų idėjoms. Vis labiau liberalėjančių vadinamųjų konservatorių gerbėjams jau seniai esame rakštis dėl praktinių priežasčių – mūsų buvimas ir veikla akivaizdžiai rodo, kad jie – jokie konservatoriai.

Vieni nekenčia iš principo, kiti iš išskaičiavimo. Tačiau sutariama dėl bendro noro užčiaupti „Pro Patria“. Įvairūs vieši asmenys nesikuklindami, nors ir nepateikdami nė menkiausių argumentų, rašo, kad esame „naciai“ ir turėtume būti uždrausti. Ši tikroji neapykanta yra stebinančio masto.

Kodėl tai įvyko būtent dabar? Gal šįkart buvo sėkmingiau mobilizuotasi skųsti? Neatmetu galimybės, kad buvo skundų ir iš Kremlių palaikančios visuomenės dalies. Jos atstovai irgi aršiai reaguoja į mūsų veiklą ir visus Kremliaus agresiją smerkiančius pasisakymus mėgina vaizduoti kaip tariamo sistemiškumo, „landsbergizmo“, įrodymą, kad ir ką tai reikštų jų vaizduotėje. Palaikyti Ukrainą ir kalbėti apie Rusijos nusikaltimus šiandien nėra jokia partinė linija – tai sąžinės ir sveiko proto reikalavimas.

Kokie žodžiai ar frazės galėjo iššaukti tokią reakciją?

Buvo pasakyta tik tiek, kad rasta „neapykantos kalba“. Galime spėti, kad „Pro Patria“ laidos užkliuvo dėl kritiškų pasisakymų apie kurios nors mažumos reikalavimus.

Juk kas yra „neapykantos kalba“? Tai pasisakymai, kaip nors žeidžiantys žmones ne kaip konkrečius asmenis, o dėl jų priklausomybės kokiai nors mažumai. Negaliu įžeisti jūsų kaip Vidmanto ar vilniečio, negaliu įžeisti kaip vyro, nes tai – ne mažuma. Neapykantos kalba pagal įstatymus įmanoma tik prieš politizuotas mažumų grupes – seksualines, religines, rasines, etnines.

Mes tikrai niekada neįžeidinėjame žmonių ir neskatiname jokios neapykantos. Kad būtum nubaustas už „neapykantos kalbą“ šiais laikais to nė nereikia. Užtenka pasisakyti ne pagal vyraujančią ideologinę liniją, išreikšti prieštaravimą vienalytei „santuokai“, „lyties keitimui“, atviroms sienoms, pasisakyti už nelegalų neįleidimą į šalį ar tiesiog pavadinti juos nelegalais.

„Hario Poterio“ knygų autorė buvo apšaukta „transfobe“ ir „neapykantos skleidėja tiesiog todėl, kad viešai pasakė, jog vyras nėra moteris, ir neatgailauja, o laikosi šios pozicijos.

Ką rodo tokia vis labiau įsigalinti cenzūra?

„Neapykantos kalba“ besidangstanti cenzūros sistema stiprėja, kilpa vis labiau veržiasi. Kiekviena maža pergalė, kiekvienas sėkmingas kieno nors uždraudimas drąsina ir skatina šios sistemos kūrėjus. Lietuvos politiniame gyvenime pagrindiniai to vykdytojai yra Laisvės partija, nuolat siūlanti plėsti neapykantos kalbos taikymą ir kitus žodžio laisvę varžančius įstatymus.

Visuomenės gyvenime ši sistema remiasi skundimo fabrikais – neva už žmogaus teises kovojančiomis organizacijomis, kuriose gausu skundų dėl įvairius pasisakymus rašančių teisininkų etatų. Matydami, kad Seime pasiekti savo tikslus sunku, jie apsisprendę siekti to paties per teismus, kur vienas jiems palankus sprendimas sukuria norimą precedentą ir atveria vartus nuolatiniam baudimui.

„Patreon“ atveju reikia turėti galvoje, kad tai – užsienio įmonė, veikianti įsivyravusios nušalinimo kultūros (cancel culture) kontekste. Jie įpratę blokuoti bet ką, kas tik skundžiamas.

Kokią prognozuojate spaudos ir žodžio laisvės ateitį Lietuvoje?

Artimiausiu metu ji tik blogės. Sena leftistų svajonė užčiaupti kitaminčius ir viešame, o vėliau ir privačiame gyvenime užčiaupti LBGT ar multikultūralizmui prieštaraujančias nuomones kelią skynėsi lėtai, bet užtikrintai. Dabar ji įgavusi palaikymą Seime bei gudriai išnaudoja karo kontekstą. Dažnai visai pagrįstas karo nusikaltimų neigėjų ir atvirų Rusijos agresijos šalininkų blokavimas ar boikotas pripratina žmones prie tokio kelio: užčiaupti kitokią nuomonę. Tas daroma ne vien įstatymais. Dažniau tam tarnauja neformalus visuomenės spaudimas: „nepirkite iš tų, nenuomokite patalpų tiems, neikite į to koncertą.“

Žmonės pradės nebendrauti, neprekiauti, neklausyti ir nesportuoti su tais, su kuo nesutaria dėl šeimos sampratos ar migrantų priėmimo. Žmonės visada būdavo atstumiami visuomenės ir rinkos dėl savo neetiškumo ar reputacijos, tačiau niekada, o tiksliau tik žiauriausiose diktatūrose, dėl politinių pažiūrų. Tai totalinio visuomenės sukiršinimo vizija ir jos link tikrai labai greitai einama.

Žiūrint siaurai, išgyvenimo strategija yra kurti savo platformas, domenus ir net serverius bei likti neatjungiamais nuo viešosios erdvės. Tą daro Vakarų šalių engiamieji. Visgi tai atsitraukinėjimo kelias. Vienintelis sveiką Vakarų civilizaciją išsaugančios visuomenės kelias yra politinė kova. Būtina siekti, kad žodžio laisvė būtų apginta, o cenzūra sustabdyta įstatymais. Kitaip vėliausiai per dešimtmetį ne tik neatpažinsime Lietuvos, bet ir pamiršime demokratiją.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Life Site News       2022-04-26 15:41

Nafros ir dujų korporacija Exon Mobil savo padaliniams uždraudė iškelti politines vėliavas, tame tarpe sodomijos adeptų:
Prominent oil and gas corporation Exxon Mobil has released new company rules banning the flying of political flags, including Black Lives Matter (BLM), transgender, and LGBTQ+ flags, outside company offices.
https://www.lifesitenews.com/news/exxon-mobil-prohibits-flying-lgbtq-blm-other-political-flags-outside-offices/

Life Site News       2022-04-26 15:37

Elonas Maskas už 44 milijardus nusipirko Tviterį:
https://www.lifesitenews.com/news/breaking-elon-musk-buys-twitter/

Tikroji mazuma       2022-04-26 12:22

yra ismintingi zmones,kuriu intelektas pastoviai izeidinejamas kvailiu.Kas gi gina ju teises?Zinoma-cia retorinis klausimas…

Alfredas Kochas       2022-04-25 1:00
Rinkimai Prancūzijoj       2022-04-24 20:12
Regimantui       2022-04-24 20:06

Truputį netiksliai pacitavai ir nenurodei citatos šaltinio.

Al.    2022-04-23 13:45
Neįvykdėm bolševikų liustracijos ir neuždraudėm marksistinių organizacijų ir turim to pasekmes- piktybinį auglį.
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/dr.-zita-slicyte-norima-pasodinti#komentarai

Michailas Veleris       2022-04-24 19:59

БЫТЬ ЛИ ФРАНЦИИ? - СПАСТИ И СОХРАНИТЬ #Веллер 24 04 2022
https://www.youtube.com/watch?v=RnQhxDntLKY&ab;_channel=МихаилВеллер

Regimantas       2022-04-24 19:51

Neįvykdėm bolševikų liustracijos ir neuždraudėm jų marksistinių organizacijų ir turim to pasekmes- piktybinį auglį.

Stiklo valytuvas       2022-04-24 17:53

Ši kart apie smauglį ir ne tik.
.
Zoologai tvirtina kad smauglys nesmaugia, neveržia, kitaip nei manyta nuo seno, tad ir pavadinimas ‘smauglys’ yra atgyvena. Reiškinio suvokimas kitoks, o pavadinimas liko kaip buvęs. Bet, ar maža daiktų, reiškinių kurių pavadinimų kilmė skendi istorinėse sutemose…
Grįžkime prie smauglio taktikos.
Anot zoologų, smauglys sugriebęs auką jos nesmaugia (ties kaklu), nedusina ties krūtine, liemeniu ar pilvu, o TIK UŽIMA TĄ ERDVĘ, KURIĄ AUKA LEIDŽIA UŽIMTI, kitaip tariant, auka pati „kalta“ dėl savo lemties. Kas per nesąmonė, sakysite.
Detaliai ir papunkčiui smile
.
1. Aukos tykojimas-sėlinimas.
2. Žaibiškas aukos sugriebimas.
.
3. Kiekvienas gyvas organizmas kvėpuoja, tokia biologija (šį kart atsiribokime nuo zoologinių unikumų).
4. Kvėpavimo metu kūno apimtis ties krūtine, juosmeniu ir pilvu didėja-mažeja…
5. Iškvėpimo metu, kūno išorinei apimčiai sumažėjus, smauglys TIK UŽIMA ATLAISVĖJUSIĄ ERDVĘ.
6. Smauglys atlaisvėjusią erdvę užima ne žaibiškai bet pamažu, tarsi užsitikrindamas kad ‘atvirkštinis procesas’ neįvyks. Žiūrint iš pašalies, atrogo kad smauglys išlėto savo auką užsmaugia (uždusina).
7. Su lyg kiekvienu iškvėpimu aukai lieka vis mažiau erdvės sekančiam įkvėpimui. Dėl aukos biologijos kvėpuojant, pati auka apsprendžia sekančių įkvėpimo-iškvėpimo mažėjančių galimybių apimtis, ir tuo pačiu uždusimą. (Ciniška ir ironiška, pati auka save pražudo).
8. Plakanti širdis kraujagyslėmis varinėja kraują. Galūnėse, ir ne tik galūnėse, tai pasireiškia pulsavimu. Pulso mikroatoslūgiai irgi pasitarnauja atlaisvėjusios erdvės užėmimui, taip trikdoma kraujotaka, kas papildomai prisideda prie aukos mirties.
9. Nerviniai-fiziologiniai (netgi nevalingi) aukos judesiai įsitemti-atsipalaiduoti (muistytis), tarsi dar viena (trečia) priežastis prisidedanti prie aukos „savižudybės“.
10. Apibendrinant, gyvybiškai būtini kvėpavimas-kraujotaka-judesiai tam tikrais momentais pasitarnauja „savižudybei“. (Šeip, eiliškumas realybėje kiek kitoks, judesiai-kvėpavimas-kraujotaka, bet šiuo atveju esmės nekeičia). Biologinis cinizmas (okupanto filosofija) - kalta pati auka.
.
Kur tas šv. Jurgis, kuris nutrėkš šliaužiančią Naująją Pasaulio Tvarką? Ar ne todėl pirmiausiai griebėsi krikščionybę išpažįstančių šalių - Europa, Australija, JAV, Kanada - baltoji rasė, Vakarų civilizacija. Centrinės ir lotynų Amerikos krikščionybė ir jos aplinka kiek kitokia, tad šiek tiek gali palaukti… Azijai ir Afrikai matyt taikys kitokius principus…
.
Ar yra koks būdas pasipriešinti metastazinei smauglio strategijai (taktikai)?
Taip, yra!
Ar bus norinčių tai sužinoti?!
O gal patys, pateiksite kontrveiksmų planą papunkčiui.
.
Dzeikai, habilitai, trykštantys zoologine neapykanta man, ką nors išlemenkite.
Parodykite ką sugebate dėl lietuvių tautos, Lietuvos valstybės, baltosios rasės, Europos ir viso pasaulio.

Brrrrrr       2022-04-24 15:44

Skamba kaip lietuvių tautos ir Europos paskutinis testamentas.

Įdomi diskusija       2022-04-24 15:39
Švabizmą į gyvenimą       2022-04-24 15:33

Nieko neturėsite ir būsite laimingi.
Valio švabiškai laimei.
...............
O aš didžiuojuosi būdamas ANTIšvabu.

Kurią pusę palaiko šauliai       2022-04-24 15:28

???!!!

ir tą nabagą skriaudžia       2022-04-24 14:33

puiki paraiška į prezidentus
- reikia pradžiai kovoti su oligarchais, su neteisybe, su pederastais ir pan
- paskui reikia, kad tave skriaustų
——-
paskui tampi prezidentu.
Schema išdirbti Liubliankoje, patvirtinta dar Berijos - veikia iki šių dienų.
VOT !!!

Al.       2022-04-24 14:21

Įvardinkit priešą - komunosatanistinį pogrindį. Tai tarptautinis mafijinio tipo susivienijimas, veikiantis pasauliniu mastu. Todėl ir gintis nuo jo įmanoma tik suvienijus tautų pastangas. Valstybę atgauti reikia siekti, bet tai gali būti ilgas darbas. Todėl iki tol, manau, turim kurti paralelines organizacijas, kaip ankstyvieji krikščionys. Ir kurti savo žiniasklaidą. Sienlaikraščius ir skrajutes turi pakeisti rimti leidiniai.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.