Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Emigracija, imigracija, demografija, Dviejų Lietuvų ideologema, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica „Laisvės“ piknike: „Dviguba pilietybė – tai iliuzija“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 27 d. 18:56

7     

    

Vytautas Sinica „Laisvės“ piknike: „Dviguba pilietybė – tai iliuzija“

Jūsų dėmesiui siūlome Algio Ramanausko-Greitai „Laisvės“ piknike moderuotą diskusiją „Referendumas dėl dvigubos pilietybės: ką daryti, kad pavyktų“ (žr. nuo 3 val. 30 min.).
Diskusijoje dalyvavo Žygimantas Pavilionis, Viktoras Diawara, Dalia Asanavičiūtė, Dalia Henke, Aušrinė Armonaitė, Regina Statkuvienė, Vytautas Sinica ir kt.

Kaip savo Veidaknygėje pastebi Vytautas Sinica, „[d]viguba pilietybė – tai iliuzija, kurią mūsų valdžia bet kokia kaina, net siekdami sumažinti referendume dalyvaujančių kartelę, vis bando įteisinti, nes nebegeba ar atsisako spręsti didžiulės emigracijos problemą.“

Jo atsakymas į klausimą, ar dviguba pilietybė padės susigrąžinti tautiečius į Lietuvą, irgi tiesmukas: „Tikrai ne. O mūsų ilgalaikis tikslas turi būti būtent toks. Vienas milijonas emigravusių – tai absoliučiai netinkamo valdymo pasėkmė“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-28 21:02

Labai tragiškai ir neraštingai pravesta diskusija. Bandė šiek tiek rimčiau akcentuoti Dalia Apanavičiūtė ir Dalia Henkė. Tačiau nesugebėjo atskleisti esmės, nors kalbėjo gana teisingai. Esmė tame, kad NEUŽTENKA teisingai pasakyti, reikia paaiškinti, kodėl tai yra teisinga ir kodėl priešingai yra neteisinga. Čia reiktų atskiro straipsnelio, nors šiuo klausimu gal 40 straipsnelių jau parašyta. Tačiau matyti, kad niekas nenori nieko ŽINOTI, mat turi savo nuomonę, nors klausimas yra KONSTITUCINIS. Labai nejaukiai jaučiuosi, kad matau tokį NERAŠTINGUMĄ ir nenorėjimą ŽINOTI. Referendumas ir neįvyks ir joks sprendimas nebus priimtas. Referendumas yra reikalingas valdžiiai, kad kas nors ateitų rinkti eilinį raudonąjį prezidentą. Todėl taip ir delsiama, Čia atsakymas D.Apanavičiūtei. Viskas daroma, kad referendumas neįvyktų, net dabar FRORMULUOTĖS nėra. Asmeniškai griežtai pasisakau prieš AVANTIŪRISTINĮ referendumą. Klausimas yra išspręndžiamas LR Konstitucijos 12-o straipsnio rėmuose.

Tomas       2018-08-28 19:32

Tamsta pats -lochas

Pikasas       2018-08-28 18:23

2017-04-18 09:46 ŽMOGAUS TEISĖS IR KONSTITUCIJOS NUOSTATOS - SVARBIAUSIA. RETRO 2011-09-27 Kai kurie Lietuvos teisininkai ir politikai ir toliau klaidina visuomenę aiškindami apie referendumo Pilietybės įstatymo būtinybę, norint neatimti LR piliečio statuso iš dešimčių tūkstančių laikinai ar ilgesniam laikui emigravusių iš Lietuvos asmenų, gavusių ir kitos šalies pilietybę. Beje, net iš tų, kurie jokiems LR įstatymams tuo laiku neprasižengė. Jau pats tokio įstatymo pataisų taikymas atbuline data prieštarauja Lietuvos Konstitucijos esmei. Planuojamas referendumas, kurio įvykimui nėra jokių sąlygų ir tikimybių galėtų galutinai “įteisinti” antikonstitucinę tvarką ir palaidoti pačią kilnią lietuviškumo saugojimo idėją. Kaip žinome, 12-o Konstitucijos straipsnio keitimas leidžiamas tik referendumu. Esant dabartiniam Referendumų įstatymui, “dvigubos pilietybės” įteisinimo galimybė artima nuliui. Dėl įvairių mano anksčiau jau ne kartą minėtų priežasčių. Siūlyti referendumą, žinant, kad jis neįvyks ir tuo pačiu nepavyks gali tik nesąžiningas teisininkas ar politikas. Pirmiausia, derėtų bent jau viešu, visuomenėje aptariančiu lygiu įvertinti tuos Konstitucinio teismo aiškinimus, kurie bandė pakeisti Konstitucijoje esančius žodžius ir tuo pačių prasmę, norėjo atimti Seimui teisę savarankiškai priimti Pilietybės įstatymą, kaip tą numato LR Konstitucija. Tokių teisių KT neturi, nes to nenumato pati LR Konstitucija. Tuo pačiu buvo nusižengta Konstitucijos dvasiai, paminant joje įprasmintą Tautos Suvereniteto išskirtinę teisę.

Pikasas2       2018-08-28 18:22

Dar labiau nevykę ir antikonstituciniai buvo A.Lydekos komisijos bandymai Pilietybės įstatymo pataisų kūrime. Konstitucijoje 3 straipsnis skelbia, kad “niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių” . Būtų pakakę Pilietybės įstatyme nurodyti vieną pagrindinį ” atskirą atvejį” , kad “lietuvių tautos piliečiai turi teisę į pilietybę ir negali jos prarasti jiems patiems tokio noro nepareiškus” ir 99 procentai problemų būtų vienu ypu išspręstos. Tai kodėl taip nebuvo pasielgta ankstesnio Seimo? Atsakymas gali būti labai paprastas. Panorėta atimti emigravusiems asmenims pilietines teises dalyvauti Seimo ir Prezidento rinkimuose. Dabartiniai “Lietuvių kortos” sumanytojai būtent tai ir išsako atviru tekstu: “korta - be pilietybės teisių” . Emigrantų, balsavusių Vakarų šalyse rezultatai rodo, kad jie skiria absoliučia daugumą savo balsų dešinės - centro jėgoms. Būtent tokios situacijos labai bijo kairiosios politinės grupuotės. Dabartinis Seimas turėtų turėti politinės valios ištaisyti tokią keistą padėtį, kai santykinai maža lietuvių Tauta bandoma skaldyti pagal kairiųjų užsakytas nuostatas. Beje. Kol nėra įstatyme numatyta pilietybės atėmimo procedūra visi lietuviai , kurie turi dvigubas pilietybes Lietuvos pilietybės prarasti net negali, jei patys tokio noro nepareiškia.

G.P.       2018-08-28 16:37

Valio p. Vytautui Sinicai. Puikiai!

Nuoširdi padėka už OBJEKTYVUMĄ p.A.Ramanauskui.

Lietuvoje daug kas       2018-08-28 8:44

daroma taip neišmintingai.Šiandien delfyje straipsnis apie Šveicariją.Kad daugelis šveicarų gyvena kaime,nes keliai ten geri ir 70 km atstumas normalus.Lietuvoje vykdoma kolektyvizacija-sukelti visus į miestus.Vis tolstam nuo gerai gyvenančios Europos.Ir dviguba pilietybė tik iliuzija save apgauti.Kai nėra realių žingsnių gerinti gyvenimą.

mokslas       2018-08-27 22:10

Visi diskutuoja normaliai kaip žmonės, išskyrus Povilionį, kuris nesutinkančius su jo pozicija kaltina dirbant kremliui smile Gabriuko retorika perimta. Iš karto gali pasakyti kokiai partijai priklauso. Iš kandidato į prezidentus galima būtų tikėtis daugiau. Apskritai tokiose vietose išryškėja kokioje stagnacijoje ir užstrigime yra TSLK ir koks skurdas yra toje šutvėje.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.