Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Emigracija, imigracija, demografija, Dviejų Lietuvų ideologema, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica „Laisvės“ piknike: „Dviguba pilietybė – tai iliuzija“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 27 d. 18:56

7     

    

Vytautas Sinica „Laisvės“ piknike: „Dviguba pilietybė – tai iliuzija“

Jūsų dėmesiui siūlome Algio Ramanausko-Greitai „Laisvės“ piknike moderuotą diskusiją „Referendumas dėl dvigubos pilietybės: ką daryti, kad pavyktų“ (žr. nuo 3 val. 30 min.).
Diskusijoje dalyvavo Žygimantas Pavilionis, Viktoras Diawara, Dalia Asanavičiūtė, Dalia Henke, Aušrinė Armonaitė, Regina Statkuvienė, Vytautas Sinica ir kt.

Kaip savo Veidaknygėje pastebi Vytautas Sinica, „[d]viguba pilietybė – tai iliuzija, kurią mūsų valdžia bet kokia kaina, net siekdami sumažinti referendume dalyvaujančių kartelę, vis bando įteisinti, nes nebegeba ar atsisako spręsti didžiulės emigracijos problemą.“

Jo atsakymas į klausimą, ar dviguba pilietybė padės susigrąžinti tautiečius į Lietuvą, irgi tiesmukas: „Tikrai ne. O mūsų ilgalaikis tikslas turi būti būtent toks. Vienas milijonas emigravusių – tai absoliučiai netinkamo valdymo pasėkmė“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-28 21:02

Labai tragiškai ir neraštingai pravesta diskusija. Bandė šiek tiek rimčiau akcentuoti Dalia Apanavičiūtė ir Dalia Henkė. Tačiau nesugebėjo atskleisti esmės, nors kalbėjo gana teisingai. Esmė tame, kad NEUŽTENKA teisingai pasakyti, reikia paaiškinti, kodėl tai yra teisinga ir kodėl priešingai yra neteisinga. Čia reiktų atskiro straipsnelio, nors šiuo klausimu gal 40 straipsnelių jau parašyta. Tačiau matyti, kad niekas nenori nieko ŽINOTI, mat turi savo nuomonę, nors klausimas yra KONSTITUCINIS. Labai nejaukiai jaučiuosi, kad matau tokį NERAŠTINGUMĄ ir nenorėjimą ŽINOTI. Referendumas ir neįvyks ir joks sprendimas nebus priimtas. Referendumas yra reikalingas valdžiiai, kad kas nors ateitų rinkti eilinį raudonąjį prezidentą. Todėl taip ir delsiama, Čia atsakymas D.Apanavičiūtei. Viskas daroma, kad referendumas neįvyktų, net dabar FRORMULUOTĖS nėra. Asmeniškai griežtai pasisakau prieš AVANTIŪRISTINĮ referendumą. Klausimas yra išspręndžiamas LR Konstitucijos 12-o straipsnio rėmuose.

Tomas       2018-08-28 19:32

Tamsta pats -lochas

Pikasas       2018-08-28 18:23

2017-04-18 09:46 ŽMOGAUS TEISĖS IR KONSTITUCIJOS NUOSTATOS - SVARBIAUSIA. RETRO 2011-09-27 Kai kurie Lietuvos teisininkai ir politikai ir toliau klaidina visuomenę aiškindami apie referendumo Pilietybės įstatymo būtinybę, norint neatimti LR piliečio statuso iš dešimčių tūkstančių laikinai ar ilgesniam laikui emigravusių iš Lietuvos asmenų, gavusių ir kitos šalies pilietybę. Beje, net iš tų, kurie jokiems LR įstatymams tuo laiku neprasižengė. Jau pats tokio įstatymo pataisų taikymas atbuline data prieštarauja Lietuvos Konstitucijos esmei. Planuojamas referendumas, kurio įvykimui nėra jokių sąlygų ir tikimybių galėtų galutinai “įteisinti” antikonstitucinę tvarką ir palaidoti pačią kilnią lietuviškumo saugojimo idėją. Kaip žinome, 12-o Konstitucijos straipsnio keitimas leidžiamas tik referendumu. Esant dabartiniam Referendumų įstatymui, “dvigubos pilietybės” įteisinimo galimybė artima nuliui. Dėl įvairių mano anksčiau jau ne kartą minėtų priežasčių. Siūlyti referendumą, žinant, kad jis neįvyks ir tuo pačiu nepavyks gali tik nesąžiningas teisininkas ar politikas. Pirmiausia, derėtų bent jau viešu, visuomenėje aptariančiu lygiu įvertinti tuos Konstitucinio teismo aiškinimus, kurie bandė pakeisti Konstitucijoje esančius žodžius ir tuo pačių prasmę, norėjo atimti Seimui teisę savarankiškai priimti Pilietybės įstatymą, kaip tą numato LR Konstitucija. Tokių teisių KT neturi, nes to nenumato pati LR Konstitucija. Tuo pačiu buvo nusižengta Konstitucijos dvasiai, paminant joje įprasmintą Tautos Suvereniteto išskirtinę teisę.

Pikasas2       2018-08-28 18:22

Dar labiau nevykę ir antikonstituciniai buvo A.Lydekos komisijos bandymai Pilietybės įstatymo pataisų kūrime. Konstitucijoje 3 straipsnis skelbia, kad “niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių” . Būtų pakakę Pilietybės įstatyme nurodyti vieną pagrindinį ” atskirą atvejį” , kad “lietuvių tautos piliečiai turi teisę į pilietybę ir negali jos prarasti jiems patiems tokio noro nepareiškus” ir 99 procentai problemų būtų vienu ypu išspręstos. Tai kodėl taip nebuvo pasielgta ankstesnio Seimo? Atsakymas gali būti labai paprastas. Panorėta atimti emigravusiems asmenims pilietines teises dalyvauti Seimo ir Prezidento rinkimuose. Dabartiniai “Lietuvių kortos” sumanytojai būtent tai ir išsako atviru tekstu: “korta - be pilietybės teisių” . Emigrantų, balsavusių Vakarų šalyse rezultatai rodo, kad jie skiria absoliučia daugumą savo balsų dešinės - centro jėgoms. Būtent tokios situacijos labai bijo kairiosios politinės grupuotės. Dabartinis Seimas turėtų turėti politinės valios ištaisyti tokią keistą padėtį, kai santykinai maža lietuvių Tauta bandoma skaldyti pagal kairiųjų užsakytas nuostatas. Beje. Kol nėra įstatyme numatyta pilietybės atėmimo procedūra visi lietuviai , kurie turi dvigubas pilietybes Lietuvos pilietybės prarasti net negali, jei patys tokio noro nepareiškia.

G.P.       2018-08-28 16:37

Valio p. Vytautui Sinicai. Puikiai!

Nuoširdi padėka už OBJEKTYVUMĄ p.A.Ramanauskui.

Lietuvoje daug kas       2018-08-28 8:44

daroma taip neišmintingai.Šiandien delfyje straipsnis apie Šveicariją.Kad daugelis šveicarų gyvena kaime,nes keliai ten geri ir 70 km atstumas normalus.Lietuvoje vykdoma kolektyvizacija-sukelti visus į miestus.Vis tolstam nuo gerai gyvenančios Europos.Ir dviguba pilietybė tik iliuzija save apgauti.Kai nėra realių žingsnių gerinti gyvenimą.

mokslas       2018-08-27 22:10

Visi diskutuoja normaliai kaip žmonės, išskyrus Povilionį, kuris nesutinkančius su jo pozicija kaltina dirbant kremliui smile Gabriuko retorika perimta. Iš karto gali pasakyti kokiai partijai priklauso. Iš kandidato į prezidentus galima būtų tikėtis daugiau. Apskritai tokiose vietose išryškėja kokioje stagnacijoje ir užstrigime yra TSLK ir koks skurdas yra toje šutvėje.


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.