Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Emigracija, imigracija, demografija, Dviejų Lietuvų ideologema, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Sinica „Laisvės“ piknike: „Dviguba pilietybė – tai iliuzija“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 27 d. 18:56

7     

    

Vytautas Sinica „Laisvės“ piknike: „Dviguba pilietybė – tai iliuzija“

Jūsų dėmesiui siūlome Algio Ramanausko-Greitai „Laisvės“ piknike moderuotą diskusiją „Referendumas dėl dvigubos pilietybės: ką daryti, kad pavyktų“ (žr. nuo 3 val. 30 min.).
Diskusijoje dalyvavo Žygimantas Pavilionis, Viktoras Diawara, Dalia Asanavičiūtė, Dalia Henke, Aušrinė Armonaitė, Regina Statkuvienė, Vytautas Sinica ir kt.

Kaip savo Veidaknygėje pastebi Vytautas Sinica, „[d]viguba pilietybė – tai iliuzija, kurią mūsų valdžia bet kokia kaina, net siekdami sumažinti referendume dalyvaujančių kartelę, vis bando įteisinti, nes nebegeba ar atsisako spręsti didžiulės emigracijos problemą.“

Jo atsakymas į klausimą, ar dviguba pilietybė padės susigrąžinti tautiečius į Lietuvą, irgi tiesmukas: „Tikrai ne. O mūsų ilgalaikis tikslas turi būti būtent toks. Vienas milijonas emigravusių – tai absoliučiai netinkamo valdymo pasėkmė“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-28 21:02

Labai tragiškai ir neraštingai pravesta diskusija. Bandė šiek tiek rimčiau akcentuoti Dalia Apanavičiūtė ir Dalia Henkė. Tačiau nesugebėjo atskleisti esmės, nors kalbėjo gana teisingai. Esmė tame, kad NEUŽTENKA teisingai pasakyti, reikia paaiškinti, kodėl tai yra teisinga ir kodėl priešingai yra neteisinga. Čia reiktų atskiro straipsnelio, nors šiuo klausimu gal 40 straipsnelių jau parašyta. Tačiau matyti, kad niekas nenori nieko ŽINOTI, mat turi savo nuomonę, nors klausimas yra KONSTITUCINIS. Labai nejaukiai jaučiuosi, kad matau tokį NERAŠTINGUMĄ ir nenorėjimą ŽINOTI. Referendumas ir neįvyks ir joks sprendimas nebus priimtas. Referendumas yra reikalingas valdžiiai, kad kas nors ateitų rinkti eilinį raudonąjį prezidentą. Todėl taip ir delsiama, Čia atsakymas D.Apanavičiūtei. Viskas daroma, kad referendumas neįvyktų, net dabar FRORMULUOTĖS nėra. Asmeniškai griežtai pasisakau prieš AVANTIŪRISTINĮ referendumą. Klausimas yra išspręndžiamas LR Konstitucijos 12-o straipsnio rėmuose.

Tomas       2018-08-28 19:32

Tamsta pats -lochas

Pikasas       2018-08-28 18:23

2017-04-18 09:46 ŽMOGAUS TEISĖS IR KONSTITUCIJOS NUOSTATOS - SVARBIAUSIA. RETRO 2011-09-27 Kai kurie Lietuvos teisininkai ir politikai ir toliau klaidina visuomenę aiškindami apie referendumo Pilietybės įstatymo būtinybę, norint neatimti LR piliečio statuso iš dešimčių tūkstančių laikinai ar ilgesniam laikui emigravusių iš Lietuvos asmenų, gavusių ir kitos šalies pilietybę. Beje, net iš tų, kurie jokiems LR įstatymams tuo laiku neprasižengė. Jau pats tokio įstatymo pataisų taikymas atbuline data prieštarauja Lietuvos Konstitucijos esmei. Planuojamas referendumas, kurio įvykimui nėra jokių sąlygų ir tikimybių galėtų galutinai “įteisinti” antikonstitucinę tvarką ir palaidoti pačią kilnią lietuviškumo saugojimo idėją. Kaip žinome, 12-o Konstitucijos straipsnio keitimas leidžiamas tik referendumu. Esant dabartiniam Referendumų įstatymui, “dvigubos pilietybės” įteisinimo galimybė artima nuliui. Dėl įvairių mano anksčiau jau ne kartą minėtų priežasčių. Siūlyti referendumą, žinant, kad jis neįvyks ir tuo pačiu nepavyks gali tik nesąžiningas teisininkas ar politikas. Pirmiausia, derėtų bent jau viešu, visuomenėje aptariančiu lygiu įvertinti tuos Konstitucinio teismo aiškinimus, kurie bandė pakeisti Konstitucijoje esančius žodžius ir tuo pačių prasmę, norėjo atimti Seimui teisę savarankiškai priimti Pilietybės įstatymą, kaip tą numato LR Konstitucija. Tokių teisių KT neturi, nes to nenumato pati LR Konstitucija. Tuo pačiu buvo nusižengta Konstitucijos dvasiai, paminant joje įprasmintą Tautos Suvereniteto išskirtinę teisę.

Pikasas2       2018-08-28 18:22

Dar labiau nevykę ir antikonstituciniai buvo A.Lydekos komisijos bandymai Pilietybės įstatymo pataisų kūrime. Konstitucijoje 3 straipsnis skelbia, kad “niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių” . Būtų pakakę Pilietybės įstatyme nurodyti vieną pagrindinį ” atskirą atvejį” , kad “lietuvių tautos piliečiai turi teisę į pilietybę ir negali jos prarasti jiems patiems tokio noro nepareiškus” ir 99 procentai problemų būtų vienu ypu išspręstos. Tai kodėl taip nebuvo pasielgta ankstesnio Seimo? Atsakymas gali būti labai paprastas. Panorėta atimti emigravusiems asmenims pilietines teises dalyvauti Seimo ir Prezidento rinkimuose. Dabartiniai “Lietuvių kortos” sumanytojai būtent tai ir išsako atviru tekstu: “korta - be pilietybės teisių” . Emigrantų, balsavusių Vakarų šalyse rezultatai rodo, kad jie skiria absoliučia daugumą savo balsų dešinės - centro jėgoms. Būtent tokios situacijos labai bijo kairiosios politinės grupuotės. Dabartinis Seimas turėtų turėti politinės valios ištaisyti tokią keistą padėtį, kai santykinai maža lietuvių Tauta bandoma skaldyti pagal kairiųjų užsakytas nuostatas. Beje. Kol nėra įstatyme numatyta pilietybės atėmimo procedūra visi lietuviai , kurie turi dvigubas pilietybes Lietuvos pilietybės prarasti net negali, jei patys tokio noro nepareiškia.

G.P.       2018-08-28 16:37

Valio p. Vytautui Sinicai. Puikiai!

Nuoširdi padėka už OBJEKTYVUMĄ p.A.Ramanauskui.

Lietuvoje daug kas       2018-08-28 8:44

daroma taip neišmintingai.Šiandien delfyje straipsnis apie Šveicariją.Kad daugelis šveicarų gyvena kaime,nes keliai ten geri ir 70 km atstumas normalus.Lietuvoje vykdoma kolektyvizacija-sukelti visus į miestus.Vis tolstam nuo gerai gyvenančios Europos.Ir dviguba pilietybė tik iliuzija save apgauti.Kai nėra realių žingsnių gerinti gyvenimą.

mokslas       2018-08-27 22:10

Visi diskutuoja normaliai kaip žmonės, išskyrus Povilionį, kuris nesutinkančius su jo pozicija kaltina dirbant kremliui smile Gabriuko retorika perimta. Iš karto gali pasakyti kokiai partijai priklauso. Iš kandidato į prezidentus galima būtų tikėtis daugiau. Apskritai tokiose vietose išryškėja kokioje stagnacijoje ir užstrigime yra TSLK ir koks skurdas yra toje šutvėje.


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Iš propagandos frontų. Užkalnis: pagaliau Lietuva atsiveria imigrantams. Pasitinku su gėlėmis

Raimondas Navickas. Versli moteris – kiekvieno politiko svajonė

Joana Noreikaitė. Liepos 17-toji

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.