Naujienos, Įžvalgos

Vytautas Sinica ir Martynas Katelynas apie A.Žukausko ir V.Vyšniausko susitaikymą: Kas iš tiesų buvo paneigta, o kas patvirtinta?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 7 d. 12:00

6     

    

Vytautas Sinica ir Martynas Katelynas apie A.Žukausko ir V.Vyšniausko susitaikymą: Kas iš tiesų buvo paneigta, o kas patvirtinta?

Seniai nerašiau apie draugų iš „Naujojo Židinio-Aidų“ išdaigas. Šeštadienį „Respublikoje“ buvo paskelbtas paneigimas. Paneigtas vienas teiginys (dalis sakinio) iš Vytauto Vyšniausko straipsnio apie VU TSPMI galimas sąsajas su liberalų partija ir per ją – su MGB. Paneigtasis sakinys tikrai buvo perspaustas, nesistebiu, kad paneigė.

Aktyviausi etatiniai rektoriaus A. Žukausko ir TSPMI administracijos šališkų, taigi nesąžiningų sprendimų V. Radžvilo atžvilgiu (VU Senato sprendimas, ne kokio Sinicos) gynėjai, kaip antai Paulius Subačius, Laurynas Peluritis, Viktorija Gailiūtė ir kiti suskubo dalintis tuo paneigimu. Suprask, gal ką daug paneigė, gal kritika rektoriui ir TSPMI administracijai nebeturi pagrindo ar patys kritikai nebepatikimi.

Taip gal ir gali pasirodyti, jeigu neatkreipsime dėmesio į tai, kad VU rektoriaus asmeniniam karui su VU studentu pasisamdyti privatūs teisininkai iš pradžių reikalavo gerokai platesnio paneigimo, nei galiausiai sutarta paneigti. Pridėtame paveikslėlyje (galite negirti mano painto gebėjimų), viršuje, yra prieš kelias savaites FB paviešintas advokatų reikalavimas, apačioje – galutinis paneigimas.

Pas VU centrinės administracijos viešųjų ryšių atstovą, taigi darbo santykiais suinteresuotą plauti rektoriaus įvaizdį, Erviną Spūdį, kitas VU studentas Martynas Katelynas šiuos du paneigimus (norėtąjį ir paskelbtąjį) palygino papunkčiui. Kadangi ten Martynas už nepatogius komentarus buvo užblokuotas, o jo komentarai ištrinti, valios diskutuoti pas Erviną neįžvelgiu ir šį postą rašau tikriausiai be deramo kolegiškumo.

Taigi, kaip pastebi Katelynas:

„Pirminiuose VU rektoriaus pasamdytos advokatų kontoros reikalavimuose buvo reikalaujama paneigti penkis konkrečius dalykus:
1. kad universitetas yra korupcijos tinkle;
2. kad TSPMI organizuoja neskaidrius konkursus;
3. kad TSPMI varžo akademinę laisvę;
4. kad TSPMI yra persekiojami įvairūs asmenys;
5. kad TPSMI dešimtmetį išvešėjęs nusikalstamų struktūrų veikimas.

Taip pat buvo reikalaujama įvardyti, kad buvo pažeista VU dalykinė reputacija. Taigi jeigu buvo reikalaujama paneigti 6 dalykus, o įgyvendintas tik vienas, tai reiškia, kad nuo iškeltų reikalavimų buvo atsitraukta. Jeigu buvo atsitraukta, tampa akivaizdu, kad tiek VU rektorius, tiek advokatų kontoros specialistai suvokė, jog tais klausimais teismą pralaimėtų.“

Katelynas, žinoma, teisus. Jeigu rektorius mano, kad jo reputaciją (na, nepatikėsime, kad VU reputaciją – antraip ir Senato išvados apie rektoriaus veiksmus gadintų VU reputaciją) menkina Vyšniausko straipsnis ir kad jame esama tikrovės neatitinkančių teiginių, tai prašo paneigti viską, kas neatitinka tikrovės. Ir kas gi galiausiai neatitinka tikrovės? Vienas teiginys, tiksliau – dalis sakinio.

Nežinau, kokias išvadas iš to paneigimo pasidarė juo besidalinantys ar kokias išvadas bando įpiršti skaitytojams. Man išvada viena – viskas Vyšniausko tekste apie VU TSPMI galimai neskaidrius ryšius buvo tiesa, išskyrus tą vieną paneigtą sakinio dalį.

Iki paneigimo buvo galima galvoti, kad gal tikrovės neatitinka daugiau kas. Dabar paties rektoriaus reikalavimu paneigtas vienas teiginys, o visa kita palikta nepaneigta. Vadinasi, nėra melaginga. Sakyčiau, Vyšniauskas gavo geriausią, kokį tik galėjo, savo skeptiškai sutiktų teiginių patvirtinimą. Rektoriaus prašymu paskelbė neklydęs niekur, išskyrus tą paneigtąjį teiginį. Su tuo jį ir sveikinu. Užuojauta rektoriui.

* * *

Martynas Katelynas. Ką turi galvoti VU bendruomenė, jeigu VU nesikreips į teismą dėl likusių nepaneigtų teiginių?

Dalijamės VU studento Martyno Katelyno klausimais, kuriuos VU komunikacijos atstovas Ervinas Spūdis iš savo Veidaknygės paskyros ėmė ir ištrynė.

„Akivaizdu, kad elementariai nesuvokiate šios situacijos. Į iškeltus klausimus nepateikėte nė vieno atsakymo. Kalbate lozungais apie konspiracijos teorijas, klaidingas prielaidas ir interpretacijas. Sąmoningai vengiate kalbos apie pirminių reikalavimų gausą ir finalinį jų „išpildymą“.

Akivaizdūs faktai ir iš jų išplaukiantys klausimai:

1) VU komunikacijos atstovas negeba atsakyti į elementarų klausimą: kodėl iš pirminių reikalavimų gausos liko tik vienas?
2) Iš reikalautų 6 dalykų paneigimų – paneigtas tik vienas.
3) Dėl likusių 5 paneigimo – advokatų kontora atsitraukė.
4) Jeigu atsitraukiama dėl tam tikrų konkrečių teiginių paneigimo – tiek kontora, tiek VU supranta, kad pralaimėtų teisme dėl jų užginčijimo.
5) Jeigu VU supranta, kad pralaimėtų teisme – tie faktai tegali būti laikomi teisingais, nes jiems užginčyti VU neturi įrodymų.
6) Jeigu tie faktai teisingi, ką reiškia VU komunikacijos specialisto kalbos apie būsimą ginčą (akivaizdu, kad kreipimąsi į teismą) dėl teiginių, dėl kurių VU pasamdyta kontora jau atsitraukė?
7) Ar jūsų minėtas būsimas ginčas (kreipimasis į teismą) dėl tų pačių teiginių nėra VU studento persekiojimas, kurį galimai atlieka VU?
8) VU, turėdamas savo teisininkus, švaisto mokesčių mokėtojų pinigus samdydamas privačią advokatų kontorą, kad VU studentas paneigtų vieną, galimai perspaustą teiginį.
9) Ką turi galvoti VU bendruomenė, jeigu VU nesikreips į teismą dėl likusių penkių teiginių? VU komunikacijos specialistas teigia, jog minėti 5 nepaneigti teiginiai – kito ginčo klausimas.
10) Jeigu VU, kartą jau atsitraukęs nuo reikalavimo paneigti šiuos teiginius, po dabartinių jūsų žodžių nesikreips į teismą, ar bus galima laikyti, kad tie teiginiai vis dėlto buvo teisingi ir visai universiteto bendruomenei su jais reikia susitaikyti?

Jeigu nesugebate kritiškai vertinti šių faktų ar atsakyti į elementarius klausimus laikysiu, kad VU komunikacijos specialistas yra tam nepajėgus. Ačiū.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dėl Paulaius Subačiaus       2018-08-15 16:11

Sprendžiant iš to, kaip jis visur pabrėžia savo aukštąjį išsilavinimą, galima spėti, kad tai - tik dar viena vaikštanti Lietuvos nelaimė. Turiu patirties bendraujant su tokiais.

Įdomu       2018-08-9 21:05

Kas toksai tas visų galų žinovas, visų mokslo įstaigų bei bankų tarybų dalyvis Paulius Subačius? Kaip jisai visur sulenda ir kaip visur pridirba? Iš kur tas jo įtakingumas kyla?

Kaip sako japonų       2018-08-8 9:08

patarlė,kad ten kur teisi jėga,ten teisė bejėgė.

Misteris       2018-08-7 18:56

VU puola pagal geriausią HIENŲ GAUJOS praktiką.
Džiunglės.
Amorfinė masė...

Mokesčių mokėtojas       2018-08-7 18:43

Reikalauju paviešint VU BUHALTERINĘ apskaitą internete.
Atsisakau dengt ADVOKATŲ kontoros paslaugas.

Stipriai,       2018-08-7 16:48

aiskai ir kietai.Neramina kitkas.VU rektorius, pasikinkes advokatu kontora, bando uzciaupti kritiska VU studento poziuri i paskutinio meto ivykius ir tendencijas paciame VU.Bet, juk ta mato ne tik sis studentas.Mato ir VU bendruopmene(deja, bet susitaikeliskai tyli), mato visi tie, kuriems dar neuzrakintas ir nesuvarzytas mastymas.Lietuvoje tai jau tapo iprastas dalykas.Kitaip mastancius, negu nubriezta linija, uzciaupti bet kuriuo budu.


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Gitanas Nausėda: stulbinamai greitai auga atlyginimai ir beveik nebedidėja kainos!

Karolis Venckus. Žinia apie Neringos Venckienės likimą sklinda po pasaulį

Vytautas Sinica ir Martynas Katelynas apie A.Žukausko ir V.Vyšniausko susitaikymą: Kas iš tiesų buvo paneigta, o kas patvirtinta?

Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė apie „per metus užaugusį visuomenės pilietiškumą“ ir „jo dėka“ nuo liepos 1 d. „pradėtą matyti realybę“

Kaune teisiamas 13 vaikų nuskriaudęs pedofilas – aukos būdavo apsvaiginamos

Vytautas Radžvilas. Partizanų šmeižimas – tik žaidimas?

Vytautas Landsbergis. Dar apie sukilimą

Algimantas Rusteika. Jūsų dėmesiui – naujas, valstybės lėšomis statomas spektaklis

Algimantas Zolubas. Aktualūs pašto vokai

Italijos vidaus reikalų ministras nori „sugriauti“ Briuselį ir lygina jį su Berlyno siena

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Tėčiai pasakoja apie aborto patirtis

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.