Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Vytautas Sinica apie Švedijos sprendimą neskelbti karantino: ar tikrai „nenutiko nieko“?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 3 d. 7:03

23     

    

Vytautas Sinica apie Švedijos sprendimą neskelbti karantino: ar tikrai „nenutiko nieko“?

Pasaulio sveikatos organizacija yra ne tik korumpuota, ideologizuota ir pataikaujanti Kinijai. Ji greičiausiai apskritai išprotėjo. Dabar geros kovos su COVID-19 pavyzdžiu ji skelbia esant Švediją (ČIA). Žinau, kad ir Lietuvoje daug kam patinka, kad Švedija neskelbė karantino ir paliko daug laisvesnę tvarką nei dauguma šalių.

Bet visiškai netiesa, kai sakoma, kad ‘ir nieko nenutiko’. Jeigu lyginsime, kiek COVID-19 mirtys sudaro bendroje visų mirčių statistikoje, jų nedaug (Švedijoje kasmet miršta 90 tūkstančių, nuo COVID kol kas mirė 2400). Bet mirtys nėra statistika, mirtys yra konkretūs žmonės, kurių kiekvienas turėtų būti svarbus, jeigu aišku, kokie veiksmai leido ar neleido tos mirties išvengti.

Švedija neturėjo jokių padėtį sunkinančių veiksnių: nei buvo užklupta anksti ir netikėtai kaip Italija, nei turi didelę socializacijos kultūrą ar glaudžius ryšius tarp senų ir jaunų gyventojų (kaip visos Viduržemio jūros baseino šalys), nei silpną sveikatos apsaugos sistemą, nei silpną viešųjų paslaugų sektorių apskritai. Kas jau kas, o socialistinė Švedija situacijoje, kurios suvaldymas yra valstybės rankose, turėjo būti sėkminga. Kam jau kam, o susvetimėjusiai Švedijos visuomenei būtų palyginti lengva išgyventi karantiną.

Tačiau Švedija mirtimis milijonui gyventojų yra viena pirmaujančių pasaulyje. Lenkia ir tą pačią visų dabar smerkiamą JAV. Viena pirmaujančių, nors visos aplinkinės šalys mirčių nuo COVID-19 turi apie 5 kartus mažiau. Akivaizdu, kad tai yra liberalios politikos viruso atžvilgiu pasekmė. Ir taip, tai TIK keli tūkstančiai mirčių. Bet pačios Švedijos žiniasklaida jau pradėjo rašyti tekstus apie negarsius mirusiuosius tiesiog tam, kad būtų žiūrima ne kaip į statistiką, o kaip į realius, kažkam brangius žmones. Lyginant Šiaurės šalis, karantino neskelbimo kaina Švedijoje – 5 kartus didesnis aukų skaičius. Kitaip tariant, statistiškai iki šios dienos konkrečiai dėl valdžios sprendimo mirė apie 2000 žmonių (tiek viršijami kaimynų skaičiai). Pakankamai skandalinga šiuolaikiniame pasaulyje, bet švedams, regis, taip tinka.

PSO sako, kad tai sektinas pavyzdys mums visiems. Ir dar yra tikinčių, kad tai sveikata besirūpinanti organizacija?

P.S. Beje, siekis Švedijoje tarsi yra išsaugoti ekonomiką neskelbiant karantino, bet prognozuojama, kad ekonomika kentės kaip ir visur :/

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

teko       2020-05-13 13:01

išgirsti Lukašenkos interviu žurnalistams dėl karantino. Kad Baltarusijoje nėra karantino, prezidentas paaiškino paprastai, jog Baltarusija nėra ta šalis, kuri spausdina pinigus ar turi daug gamtinių išteklių. Todėl tik ekonomikos palaikymas apsaugos šalį nuo didelių įsiskolinimų. O juk skolas turės grąžinti dabartiniai šalies gyventojai, jų vaikai ir anūkai. Tai reiškia, kad pragyvenimo lygis smuks,  sunku bus užtikrinti socialinių paslaugų, sveikatos apsaugos, švietimo ir kt. sričių finansavimą. Todėl visi vadovaujantys asmenys privalo padaryti viską, kad būtų tinkamai pasirūpinta gyventojų sveikata ir nenutrūktų įmonių darbas. Užduotis sunki, bet turi būti atlikta.

Ruta       2020-05-11 22:42

Gerbiamas Vytautai, nejau ir Jus uzkibot ant to globalistu-melagiu propagandinio kabliuko? Kaip gerai, kad dar yra driistanciu maastyti savo galva, na tokiu kaip Svedija ir Baltarusija - jie ir parode pasauliui, kas yra kas. O galu gale, kur gi mes pasislepsim nuo sito ar kitu uzkratu? Nei bunkeriai, nei, juo labiau s….ai neapsaugos musu, kai galu gale iseisime i viesumaa, tai svedai vienu smugiu prasirgs ir jiems si beda baigsis,o kauketi sedintys ant unitazu sirgs dar ir antroje metu puseje, ir salies ekonomika vis dar bus sastingyje.

Žinai, Langų majore,       2020-05-8 5:53

kad tik padlaižiai pradžioje viskam besąlygiškai pritaria, o po to išduoda arba parduoda už geras babkes. Sinica dar jaunas ir neįkerta į Čerčilio - Stalino Maskvos paktą. Su laiku, manau, kad įkirs, draugs Lanhų majore. Išsivaduos iš Kapsukės hipnozės.

Vakcinavimo košmaras       2020-05-7 1:25

MELO PANDEMIJA h t t p s : / / w w w . y o u t u b e . c o m / w a t c h ? v = 7 N 3 m e H _ t E j A

Manai, kad       2020-05-6 5:54

jeigu susibarsi ar pakritikuosi, ar nesutiksi su vienu ar kitu jų siūlomu dalyku, Langų majore, - tai jau balsuosi už eks-bolševikus ir jų nepartinių bloką? Apart kanalizacijos kultūros diegimo čia pats dar ką nors veiki?

> 2020-05-3 8:32       2020-05-4 17:40

tai kaip čia dabar gaunasi, juliau Milaiti, dedi V. Sinicą į šuns dienas ir pastoviai giriesi, kad balsuosi už V. Radžvilo partiją?
Meluoji ar vėl gavai užduotį iš federalinės tarybos, atlikti eilinę provokaciją? Kiek krūvų prišikai prie šio straipsnio? 5? 6?  O gal visos 7 tavo?!

rinkėja iš Kauno       2020-05-4 13:09

Sinica teisus, o jį kritikuoja komentaruose liberas/tinės atmatos arba prigožino troliai. Įjunkit smegenis - ar jums ne komiška, kai pvz. delfi ar lrytas portaluose, tv ekranuose už karantino neskelbimą Lukašenka maišomas su žemėmis, o Švedija giriama. O juk mirčių skaičiumi dėl viruso Baltarusija nėra kažkuo blogesnė už Švediją. Anaiptol.

Autorių reikia nusiųsti į Gudiją       2020-05-4 6:49

Poną Sinicą reikia skubiai nusiųsti pas Lukašenką pasisemti valstybingumo patirties, čia juk visai netoli važiuoti. Gal tuomet kada nors turėtume ne tik protingą, bet ir drąsų, atsakingą valdžios vyrą, nebijantį neišvengiamų aukų, galintį vesti tautą sudėtingomis krizės sąlygomis.

Sinica, pasirodo, yra bailys       2020-05-4 6:19

Nerinksim tokių rudenį į Seimą, eik velniop su savo kinkas drebinančiu antinacionaliniu susivienijimu! Nes būtent Švedija rodo sektiną valstybingumo ir atsakomybės už savo piliečius pavyzdį.

HERALD       2020-05-3 20:19

Švedų tauta visai sugadinta gerovės valstybės - taip teigia kai kurie švedų sociologai. Jų šeimos (jei taip galima išsireikšti) labai susvetimėję viduje, todėl ir tokia valstybės laikysena yra norma.
Panašu, kad Lietuvai dar negresia tokia gerovės ateitis, nors skambių deklaracijų jau prisiklausėme.
Gerovės valstybė - tai paskutinė vinis į tautos karstą.
Visa tai turi labai mažai bendra su viruso veikimo mechanizmu ir tikrosiomis mirčių priežastimis. Švedijos, kaip vienos sveikiausių šalių pasaulyje statistika galėjo būti įdomi, bet nebuvo.
Straipsnis geras, bet gaila, kad niekas nerašo apie viruso gyvenimą žmogaus kūne. Būtų tikrai įdomu. Reikia antros dalies.

Jei tikrai       2020-05-3 15:04

fotografuota per ,,koroną”, tai tie švedai, lietuvių požiūriu, jau visi turėjo išmirti. Bet kažkodėl neišmirė.

Iš šono ši       2020-05-3 13:28

politika atrodo bauginančiai.Aplamai,tai reikia bandyti ieškoti aukso vidurio,tik ne gyvybių sąskaita.Nes čia vertybinis klausimas.

Pastebėjimas       2020-05-3 11:50

Vytautas čia gana taikliai apibūdino situaciją Švedijoje ir PSO veidmainiškumą, kuris pranoksta sveiką protą. Deja, tokiame pasaulyje gyvename. Kito nėra.  Bendrai paėmus Skandinavijos bendrai ir švedų konkrečiai įvaizdis Lietuvoje neadekvatus. Tos šalys - Švedija, Norvegija, danija iš dalies ir Suomija – laikomos turtingiausiomis o jų gyventojai ,laimingiausi’. Tačiau kam teko realiai ilgėliau pabūt ten, pagyvent, tas nesunkiai pastebėjo, kad ten labai jau vidutiniškas, greičiau asketiškas gyvenimo būdas. Švedai net Stokholme gyvena nedideliuose buteliuose (dauguma), kurie tamsūs (miesto centre), baldeliai iš ikea, jokių turtų ten ir su -iburiu nepoamatysi. Bendruomenės savo protestantiškas kirches naudoj ir kaip maldos namus ir kaip komunų (savivaldos) susirinkimų vietas ir kaip kultūros pasilinksminimo vietas. Smarkiai taupo. Jų gyvenimo, buities net iš tolo negalima lyginti su prancūzų italų ir net ispanų, nes ji žymiai kuklesnė ar net skurdesnė. Nežiūrint to skandinavai švedai deklaruoja esantys ,laimingi”, Bet ta jų ,laimė” smarkiai disonuoja su depresijos, psichinių ligų ir net savižudybių mąstais, vienišų žmonių mąstais etc. Tiesiog tokia ta šiaurietiško pretestantizmo kultūra būti patenkintam tuo ką turi. Jie ne katalikai ne prancūzai, italai ar ispanai, jie nekelia revoliucijų. Pvz. ilgai pas juos buvo įvairiai išnaudojamos moterys, kurios iki XX a. pr. išvis buvo beteisės, o XX a, vidury dešimtys tūkstančių jų sterilizuotos pagal vyriausybės programą. Pakanka prisiminti, kad būtent Norvegijoje ir Švedijoje ilgiausiai truko ir ,raganų” medžioklė - paskutinės ,raganos’ čia sudegintos apie XIX pradžią vidurį,,, t.y. maždaug tuo laiku, kai Rusija panaikino baudžiavą...

tiesa ta       2020-05-3 11:46

prisidenge korona zudo ne tik senelius kuriu ir taip svikata tragiska ir be koronos,bet ir jaunus,beveik vaikus-kam reik pagalbos su sirdimi,kraujagyslemis,tai liepia laukt ir valerijona gert..ar tai ne zudymas jaunu zmoniu? Jokia korona cia niekas beveik neserga ir cia baisine propaganda,manau

Kis       2020-05-3 11:32

pasakysiu tik savo nuomone.Pas mus labai jau viskas suvercciama ant korono viruso,nors koks gali buti korona,kai mirsta zmogus pragyvenes 90 ir virs mnetu?Duok Dieve kiekvienam numirti nuo koronos sulauks tiek metu.Beje lyginti Lietuva ir svedija tiesiog perdaug izulu,juk kur Svedija ir Lietuva,beje Lietuvoje isskyrus gal Ukmerge mirtis siejamos su didmesciais,o Svedija 10km2 vienas zmogus ,kur tas virusas atras zmogu.Reikia dziaugtis musu pasiekimais ir ivertinti visas pastangas del zmogaus gyvybes.Buvo ir persudyta,bet tai tik su pliusu.O ekonomika,mano galva butu paveikta(Lietuvos)jeigu net nebutu jokios koronos,uztektu ,kad atsirugtu po Kinijos ir Jav griuties.Yra vilciu,kad ir cia atsipirksime tik isgasciu,nemanau,kad bus baisiau,kaip po super ekonomistu Kubiliaus ir mergaites reformu,bei 17 milijardu pradanginus velniai zino kur,o jeigu paskaiciavys pensininku ir darbininku atimtus uzdirbtus pinigus -kalejimas iki gyvos galvos tiems luzeriams.Beje viskas buvo daroma pazeidziant KONSTITUCIJA!

Skaitytoja       2020-05-3 11:20

Panašu, kad ten įgyvendinama strategija “Gyveni tol, kol dirbi”. Kai jau žmogus iškrenta iš žmogiškųjų išteklių kategorijos į žmogiškuosius nuostolius, tai tuoj ir pavirsta statistikos objektu.

Jules       2020-05-3 10:01

Kiek Lietuvoje numirė per tą laiką nuo kitų ligų žmonių, nesuteikus jiems pagalbos, neatlikus būtinas operacijas ir kiek dėl ekonomikos sugriovimo, vadinasi, ir išlaidų sveikatos apsaugai sumažinimo mirs jaunų ir senų žmonių? Kas prisiims atsakomybę ir kas bus jon traukiami už padarytą milžinišką žalą? Eiliniai policininkai, nelogiškai besielgiantys su lietuviais ar jų vadai, ar Vyriausybė in corpore?  Apskritai, kas atsakys už planingą europietiškos civilizacijos, o kartu ir lietuviškos, naikinimą, griovimą, a? Kaip čia taip gaunasi, a, prapiesoriai, kad dabartinis mirtingumas nelabai skiriasi nuo kasdienių mirčių ar net yra žymiai mažesnis? Kuo jūs mus, neišsilavinusius, laikote? Idiotais ar kuo? Veršiais, anot Vilniaus eks-vicemero p.R.Sikorskio? Koks kiekis žūčių planuojamas dėl sugriautos ekonomikos? Kur tie mokslo pirmūnai, kodėl mums nepaaiškina, ypač baigę raudonais diplomais? Pliekiamos vidutinybės, bet, sakykite, ką veikia genijai, kokiuose krūmuose tupi ir ko jie ten laukia?

Pone Stasy,       2020-05-3 9:14

vadinasi, virusas paleistas tyčia Prezidentui Trumpui nuversti? Na, kad jis nebebūtų perrinktas antrai kadencijai, ar taip reiktų suprasti? Šią logiką reiktų rimtai apsvarstyti. Jei jo neperrinks, tada bus aiškiau, kad virusas tyčia paleistas Trumpui nuversti. Teks dar palaukti, kol sužinosime, kokia šio viruso tikroji paskirtis? Pamažint žmoniją, atsitiktinis įvykis laboratorijoje ar viskas tik dėl Trumpo? Sužinosime kokiu tikslu sugriauta ekonomika?

dėl švediškos statistikos       2020-05-3 9:10

Aš visiškai nustojau tikėti skelbiama mirčių statistika po to, kai Klaipėdoje 94 (sic!) metų senuką, turėjusį diabetą ir širdies nepakankamumą, prirašė prie mirusių nuo koronaviruso. (Tai buvo, jei pamenate, skelbta viešai per tv.)

Gerb. autoriau, ar galėtumėte kritiškiau pažvelgti ir į švedų statistiką: o kiek “viruso aukų” tarpe buvo tarkim vėžininkų, šiaip senų, visokių ligų užėstų žmonių, kuriems virusas galbūt buvo tas paskutinis lašas, perpildęs taurę?..
Manipuliacijos, visur manipuliacijos… belieka atsiriboti nuo bet kokios informacijos ir abstrakčiai sau svarstyti, žiūrėk gal kažką ir suprasime… arba ne.

Ehrmantraut       2020-05-3 9:05

Švedijos visuomenė labai susvetimėjus, prie lėtesnio viruso plitimo šalyje gali prisidėti ir faktas, kad virš pusės Švedijos namų ūkių sudaro 1 žmogus. tai pasekmė nuo 70-dešimtųjų diegiamo socialinės inžinerijos projekto “ateities šeima”, kai pagrindinę visuomenės lastelę kontroliuoja valstybė, o ne tradicijos, religija ir kartų ryšiai. Įsteigtas netgi specialus socialinis padalinys, kuris ieško numirusiojo asmens šeimos narių. Asmens, apleisto artimųjų, kurie net pamiršta kreiptis dėl palikimo.

O kiek        2020-05-3 8:48

per tą karantino laiką mirė žmonių nuo kitų ligų, dėl karantino negavę pagalbos? Prašom teikti realiąją mirčių nuo visų ligų statistiką, o ne selektyvinę. Kaip gyvens žmonės, likę be pajamų, ypač nubaudoti minimalistai, minimalią algą gaunantys ir gyvenantys nuo algos iki algos? Kiek žmonių Lietuvoje ssvo banko sąskaitose neturi nieko, apart minimalkės? Juk banksteriai tokią informaciją tikrai turi? Kiek mirs užribio žmonių dėl sugriautos ekonomikos, kai šiukšliadėžės irgi pradės tuštėti?

stasys        2020-05-3 8:37

Jauno žmogaus žvilgsnis visada skvarbesnis o ir protas lankstesnis todėl tokios ir išvados . Pritariu jo išsakytai minčiai , liginant su Lietuva ir jos karantinu .. Švedijoje turėjo mirti dešimt kartu mažiau žmoniu . Žinant Lietuvos valdžios pedantiška norą viską suskaičiuoti ir Švediška liberalų požiūri tas santykis bus dar didesnis . Vienok klausimas turėtu būtu keliamas toks ? ar pati visuomenė pasiruošusį aukotis apsaugant silpniausią grandį visuomenėje ? Lietuvoje tai pastebima ir akivaizdžiai , netgi tais atvejais kai truputėlį galima būtu ir laisviau reaguoti pačios policijos ..neužkabinėjant sportuojančias parkuose moteris .Bet slystelėjimui ir tokio atsainumo pakanka , išimčių kūrimas visada priveda prie problemų . PSO demonstruoja visos JT organizacijos neįgalumą ..ir poreikį tas tarptautines organizacijas reformuoti ..Na jei jau Trumpas nutarė jos nebefinansuoti tai gal ir ES bendrai sutarus galėtu parodyti kaip šokamą tiems kas pinigus moką ..

Aha,       2020-05-3 8:32

o kiek dėl ekonomikos problemų mirs žmonių, nepagalvojote? Kas prisiims tada atsakomybę? Policija, kolaborantai, eks-bolševikai ar kas? Kas tokie perkėlė verslą, pramonę į Kiniją ir ten engia paprastus, eilinius kinus, kad tik lietuviui ar amerikonui, orumo nežeminančios algos nemokėtų. Negi tokie tyrimai ir eksperimentai, virusologiniai žaidimai, pirmiausia kuriant biologinius ginklus, atliekami tik Kinijoje? Beje, užmiršote, kas tą Sovietiją ir jos paveldėtoją Federaciją, kaip ir dabartinę Kiniją sukūrė ir leido jai okupuoti Tibetą? Kas nušlavė Vokietijos miestus su visais jų gyventojais - gyvus sudegino? Taigi kas išvadavo Kiniją nuo japonų ir leido jai okupuoti Tibetą, o kas mus, kaip Amžinąjį Rusijos paveldą ir teisėtą ambiciją atidavė Stalino Rusijai? Kas tokie buvo ir carinės Rusijos imperijos sąjungininkai irgi univerkėje nepasakė? O mes buvome kur, jei ne toje Rusijos Pirmojoje ar Antrojoje imperijose? Žečpospolitoje ar kur? Į tas nešvarias ir itin slaptas virusologines varžybas ir konkurenciją yra įsivėlusios didžiosios pasaulio šalys - Didysis Tautų Sąjungos Penketas, o ne mes, ne mažiukai, nuolat neatsakingai renkantys ką tokius į valdžią? Renkantys tuos, ką jie mums parenka - pametėja, taip sakant, tiesa?


Rekomenduojame

Kastytis Antanaitis. Ne gyvenimui, o matematikai mokome

Rasa Čepaitienė. Šliaužianti reabilitacija

Algimantas Rusteika. Tai ką – Apokalipsės raiteliai jau šį savaitgalį?

Vytautas Matulevičius. Liūnas

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.