Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Žiniasklaida

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 15 d. 13:00

13     

    

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

Pasirodo vakarykštėje laidoje apie socialinių tinklų cenzūrą (ČIA) dar gerokai per švelnų vaizdą nupiešiau. Twitteris blokuoja ne tik Trumpą ir įtakingiausius jo šalininkus, bet ir ištisus tūkstančius jo rėmėjų su, pavadinkime, keistesniais įpročiais. Dešimtis tūkstančių.

Tai yra siaubinga. Ir ne todėl, kad pritarčiau kažkokiam Qanon sąmokslui. Manau, kad jis absurdiškas ir kvailas, o susidėsčius aplinkybėms gali būti ir pavojingas tam tikru mastu. Nejaučiu jokio solidarumo su Q kliedesių išpažinėjais. Ir visa tai visiškai nėra priežastis blokuoti nesąmonėmis tikinčių piliečių socialinių tinklų paskyras. Daugybė piliečių tiki skirtingomis nesąmonėmis ir ramiai sau gyvena be cenzorių persekiojimo.

Štai kairėje daugybė žmonių – paradoksaliai dažniausiai su aukštojo mokslo diplomais – tiki absoliučiu kliedesiu, kad žmogaus lytis nepriklauso nuo jo biologijos ir gali keistis: būti tai viena, tai kita, o gal ir dar kitokia. Tokiu kliedesiu, nė kiek ne mažesniu už Qanon sąmokslą, tikintys žmonės irgi yra neretai susitelkę ir politiškai aktyvūs dėl šio savo kvailo įsitikinimo. Įvairiose šalyse, o taip pat ir JAV jie protestais, rinkimais, politiniu spaudimo ir kitokiomis priemonėmis siekia politinių sprendimų, kurie atitiktų jų liguistą tikėjimą. Niekas dėl to jų neblokuoja ir necenzūruoja socialiniuose tinkluose. Ir neturėtų – niekada to nesiūlyčiau.

Kaip rašė nuostabus britų autorius Douglas Murray, kiekvienas laikmetis turi savo beprotybės formas ir labiausiai tikėtina, kad būtent sąmokslo teorija apie laisvai pasirenkamą lytiškumą po šimto metų bus prisimenama kaip tai, į ką mūsų epochoje žiūrėdami ateities žmonės sukios pirštais palei smilkinius. Tikrai ne apie Qanon, kurio įtaka ir poveikis šiandienos žmonių sąmonėms palyginti mažas ir kuris bus pagrįstai pamirštas jau po kelių metų.

Žmonės nuolatos prisigalvoja ir prisigalvos pačių kvailiausių idėjų, telksis aplink jas, ir kitiems tai nepatiks. Niekas neturėtų būti dėl to užčiaupiamas, kol nekelia konkrečios grėsmės saugumui ar bendrajam gėriui. O tokia grėsmė turi būti vertinama pagal šalyje galiojančius įstatymus ir valstybės institucijų. Tokie sprendimai niekada negali būti atiduoti subjektyvių socialinių tinklų administratorių savivalei.

Maloniai nustebino ES šalių lyderių ir net eurokomisarų blaivaus proto pozicija. Daugelis jų, neabejoju, nemėgdami Trumpo, pasisakė prieš socialinių tinklų savivalę blokuojant JAV lyderio paskyrą. Tai yra pavyzdys mąstymo principais, o ne niekingu „patinka-nepatinka“ aspektu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vytautas        2021-01-19 8:43

Cenzūruojamos ne tik politinės pažiūros. Cenzūruojami ir tie, kurie pasisako apie covid-19 ,, pandemiją’‘.

Al.       2021-01-19 1:00

Privati kepyklėlė, nesutikusi iškepti vestuvinio torto sodomitams, buvo priversta tai padaryti. Neatsižvelgiant į jokius privatumo argumentus. Nes Tolerancija sodomijai svarbiau. O žmonių laisvei ir demokratijai tolerancijos nėra. Štai jums ,,revoliucija, o kotoroi tak dolgo mečtali bolševiki”. Nuostabu matyti kaip Svobodos autorius draugas Šenderovičius net sušilęs įrodinėja apie cenzūros naudą, o su juo - daugybė liberalizmo žynių visame pasaulyje. Tai, mielieji, kokių jų pretenzijų turite Rusijos, Gudijos ar Kinijos diktatoriams? Ir kai Trampas, prieš išeidamas, pripažins Taivaną, irgi pulsit žviegti apie Pavojų Demokratijai?
Dėl ES komisarų blaivaus proto, autorius, manau, tiesiog apsidraudė - suprask aš gi pats ne ekstremistas, kaip tie 70 ar 80 milijonų Trampo rinkėjų, ir ne sąmokslo teorijų šalininkas. Tai kodėl tada piktiniesi sąmokslo praktika ?

Kad       2021-01-16 14:47

rinkėjai pripažintų bent jau pažiūrėkit paskutines žinias iš kūdros,nusileiskit iš akademinių aukštybių.Kol pataikausit savo dievams(ar tai universitetinio elito, ar tai politinio-verslo elito),objektyvios tiesos vis prašaus pro šalį.

...        2021-01-16 14:26

Ir vėl tas kumpis šneka vėjus. Ant kiek kompleksuotas ir neintelektualus žmogelis…

p,s       2021-01-16 13:37

žinau dar vieną santvarką istorijoje, kur irgi nuotraukas retušuodavo kai žmogus patekdavo į nemalonę.

remdisivir       2021-01-16 13:35

Trampą jau nori iškirpti iš kažkurio “Vienas namuose” filmo, kur jis pasirodė gal poros minučių epizode, kairiųjų suidiotėjimas totalus, tuoj perašys istoriją kur prezidentas po Obamos iš karto bus Baidenas.

stasys       2021-01-15 22:34

V.Sinica ar bet kokie įsitikinimai papuola po žodžio ir nuomonės išraiškos laisvę ? Matyt ne, tik tie kurie paiso įstatymo viršenybės ir neleidžia kenkti visuomenei .Mes juk taip dorai apie twitter užimtos pozicijos priežastis nieko tokio nežinome . Gal priimtas sprendimas buvo siekių depolitizuoti socialinius tinklus, juk pastovi cenzuros priežiūra irgi neblogai kainuoja , o tolesnes tendencijos rodė tik dar didesnį jų panaudojimą politiniams tikslams siekti ,taip apeinant tradicine žiniasklaida , kuriai ir buvo pradžioje taikomas žodžio ir minties laisvos išraiškos teisė .Bronius ne tiek daug ir suklydo ,privačios bendrovės negali būti verčiamos keisti savo veiklos nuostatas tik dėl to jog tradicinė ziniasklaida kai kam valdžioje tapo nepatogi .

> tiek       2021-01-15 19:13

Kas dabar kaltas, kad nebaigei pradinės mokyklos? Skaityk komiksus, spalvink paveikslėlius…

tiek       2021-01-15 18:07

Tamstos kolega Radzvilas man artimesnis turinio prasme.Savo ruoztu butu gerai,jeiji “patemptum” lakoniskos minties raiskos ,skia,linkme - jis jis jau konkreciai praranda save ir savo laika gerbiancia auditorija.Rimtai.

bronius       2021-01-15 16:08

Va čia V. Sinica nesupranta esmės. Vienintelė problema, kodėl EU lyderiams Trumpo užblokavimas yra problematiškas, tai kad ne jie uždarė. Reguliuoti turi komisija, o ne kažkoks privatus tinklas. Čia Sinica ir ne tik Sinica labai džiaugiasi Lenkija ar Vengrija, kad ten atseit uždės apynasrį socialiniams tinklams ir padarys reguliavimą. Tai čia veda lygiai į tą patį - teisybės ministeriją, kur tik klausimas bus, kas ją kontroliuos. Štai gali būti, kad pasikeis valdžia Lenkijoje ir tada ta pati Ministerija uždarys patriotus pačių patriotų priemonėmis.
Po šiai dienai nėra aišku, kas yra soc. tinklai - leidėjai ar tiesiog paslaugų teikėjai. Bet tiek vienu, tiek kitu atveju, čia tik dėl yra atsakomybės - jei tinklai leidėjai, tai atsako, už savo vartotojų pateiktą info, o jei tik tiekėjai, tai vartotojai atsako patys. Bet tai nekeičia esmės, kad soc. tinklai yra privatūs ir gali turėti savo taisykles, bet tos taisyklės negali pažeisti pamatinių principų, dėl diskriminacijos, t.y. žmonės negali būti diskriminuojami dėl rasinių požymių, tautybės, kalbos, religinių ar politinių įsitikinimų, turtinės ar socialinės padėties, gimimo vietos ir kt.
O “Nunu” nesupranta, kad vakar tas “puskvailis” buvo juodukas, žydas ar buržua, o šiandien konservatyvių pažiūrių žmogus ar katalikas. Tik laiko ir situacijos klausimas, kada pats “Nunu” taps tas “puskvailis”. Ir jeigu reikalas įsisuka, tada iš soc. tinklų toliau eis prie interneto paslaugų teikimo blokavimo (kaip nutiko su Parler), paskiau finansai, kelionės ir tt. Tas visu pajėgumu realizuojama Kinijoje ir tas labai naudinga yra tiems, kurie turi galią, todėl dėl Sinicos pamatyto blaivaus EU vadovų proto aš labai abejoju.

Nununui       2021-01-15 15:35

Jei gerbiamojo neįsileistų į privačią Maxima parduotuvę, tai ko gero gerbiamąjį apimtų diarėja.

Ką, privatininkai       2021-01-15 15:26

jau nebėra valstybių piliečiai, o Pasaulinės Vyriausybės kas tokie?

Nunu       2021-01-15 14:29

Tviteris yra privati bendrovė, turinti teisę puskvailių neįsileisti. Sukurkite savo ir kliedėkite.


Rekomenduojame

Kunigo Toliato atvejis, arba Ką Lietuvoje nuo šiol sakyti draudžiama

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.