Visuomenės pokyčių analizė, Šeimos politika, Žmogaus teisės, Vaiko teisių apsaugos tarnybos

Vytautas Sinica apie lietuviškąjį ‘barnevernet’: „Šeimų ardymas yra nusikaltimas, o ne geras darbas“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 20 d. 23:26

17     

    

Vytautas Sinica apie lietuviškąjį ‘barnevernet’: „Šeimų ardymas yra nusikaltimas, o ne geras darbas“

Žiūrint galima apsiverkti. Sadistinio normalių šeimų terorizavimo norvegiško barnevernet pavyzdžiu praktikos visu gražumu skleidžiasi ir Lietuvoje. Kaune abu vaikai iš normalios (socialios, išlaikančios, mylinčios, ne alkoholikų ir t.t.) šeimos atimti tuo pagrindu, kad kažkokie pavlikai morozovai pamatė mamą pliaukštelint per ranką vaikui, kuris neatsišaukdamas į kvietimą bėgo į gatvę (ar į dviračių tako posūkį, ne esmė).

Žinoma, niekas nesako, kad gerai vaikams pliaukšėti, tai nėra pavyzdinis auklėjimas. Bet tik fanatikai gali sakyti, kad dėl to verta atimti vaikus.

Mažiausiai dėl penkių priežasčių, būtina kuo skubiau gelbėti Lietuvą nuo tokių fanatikų siautėjimo.

1) vaikui visada didžiausia trauma yra būti atskirtam nuo mylimų ir mylinčių tėvų. Tai didžiausia trauma ir tėvams, nors fanatikams tėvų jausmai ir nerūpi. Tokie atėmimai vaikams kenkia labiau nei pliukštelėjimai per ranką ar per striukę.

2) fanatikams siekiant išnaikinti „visas smurto formas“ viskas buvo suniveliuota. Tai absurdiškiausias rezultatas. Nebėra aiškios skirties tarp tėvų, kurie iš tiesų muša vaikus ir sukuria Matuko istorijas, ir tėvų, kurie pasidavę silpnumui ir emocijai kartais pliaušteli, stipriai timpteli už rankos, duoda sprigtą ar dar ką nors panašaus. Tarp šių atvejų yra praraja – praraja tarp mylinčių tėvų ir smurtautojų. Prisidengdama kova prieš smurtautojus valstybė ėmėsi ardyti mylinčių tėvų šeimas.

3) valstybė nežino geriau už tėvus ir neturi teisės kištis į normalių tėvų auklėjimą. Visais laikais žmonės mokėjo auginti vaikus be valstybės priežiūros. Staiga nebemoka. Tarnybų babcės ateina ir aiškina, kad auginti reikia taip ar taip, tarsi žinotų geriau už tėvus. Jos nežino ir negali žinoti. Būtinai pažiūrėkite į buką žvilgsnį reportaže kalbančios specialistės, kuri sako, kad vaikai pagrįstai atimti, nes užfiksuoti pliaukštelėjimai. Šitas žmogus ne tik neturi širdies. Jis ir analitinio proto neturi, nes normas taiko kaip bezdžionė – aklai ir neatsižvelgdamas į jokias sudėtingo gyvenimo aplinkybes. Jos akyse pliaukštelėjusi mama ir Matuką sudaužę tėvai yra tas pats. Tokių tarnautojų daugybė – jie kas mėnesį atima šimtus vaikų. Ir mes tą pasyviai stebim ir leidžiam.

4) būtinai atsiras sakančių, kad dėl gero tikslo, kad tėvai visai nebesmurtautų prieš vaikus, kad suprastų, kad negalima kelti nei balso, nei rankos, kai kam teks pakentėti, bet tikslas vertas aukos. Tai patys baisiausi žmonės. Saugokitės jų. Jie pasiruošę dėl savo utopinio tėvų išauklėjimo paaukoti tiek konkrečių klykiančių vaikų, kurie bus atskirti nuo savo verkiančių tėvų, kiek reikės jų svajonei išpildyti. Tikrovė jiems nerūpi, jiems rūpi jų sapnas.

5) nors nesu emocingas, turiu užtektinai empatijos suvokti, kad absoliuti dauguma žmonių pasaulyje yra emocinės būtybės, pasiduodančios pykčiui, aistrai, baimei, panikai ir taip toliau. Neįmanoma ir nereikalinga, kad tėvai su vaikais elgtųsi kaip metodiški robotai, visada atitinkantys tėvystės vadovėlį, niekada nesuklystantys. Pliaukštėlėjimai, balso pakėlimas ir bjaurūs žodžiais, išsprūstantys iš kantrybės išvestiems tėvams, nėra pavyzdinės tėvystės atributai ir geriau, kad jų būtų kuo mažiau. Bet niekada, būtent niekada negalima su tokiais normalių tėvų normaliais paslydimais kovoti atiminėjant iš tėvų vaikus. Šeimų ardymas yra nusikaltimas, o ne geras darbas.

Kviečiu dalintis –  jei ne įrašu, tai pačiu INIT TV reportažu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šunų prieglauda       2018-10-23 17:56

Net į šunų prieglaudą priimamus darbuotojus patikrina ar jie ntinka darbui, ar myli ir moka elgtis su gyvūnais. Į VTAT priimamos sadistės kurios tiktų tik Hitlerio mirties fabrikams. Pažiūrėkite į Editos Žopienės akis - jos tikrai nepriimtų į šunų prieglauda dirbti. Štai ir turime atsinaujinanti Osvencimą kai ne kūnai naikinami, o anot, vaikų psichiatrės Bangos Nastopkaitės - vaiko sielos verčiamos pelenais.

T0mas J.       2018-10-23 17:20

Vaikų teisių apsaugos tarnybose dirba daug netinkamų žmonių. Jei ši padėtis nebus taisoma, greitai turėsim padėtį kai savo reputacija besirūpinantis žmogus į šią tarnybą eiti dirbti nė už ką nesutiks.

atsitiktinai       2018-10-22 19:57

patekau per 12 kanala i transliuojama kokia tai konferencija….10 min. istveriau…nes tai buvo buvo istisinis BLINKES benefisas…CIOCE arsiai agitavo uz Stambulo konvencija, pasipiktinus, kad Bulgarija neratifikuoja…neima pavyzdzio is Estijos, ziuret i tokia neimanoma…

albina       2018-10-22 16:01

Klausimai:1.Jeigu policija nustatė,kad mama blaivi,kuo vadovaujasi vaikų teisių specialistė sakydama,kad mama neblaivi?2.Kas tokie tie skundikai?3.Kaip be tyrimo,tik pagal skambutį galima atimti vaikus?4.Kas organizuos TĖVUS kovai prieš vaikų grobimą?5.Kieno žurnalistai imsis šitos temos?

...       2018-10-21 21:39

Viena moteris dirbusi su pavogtais vaikais,sake pasakojo (ne man),kad jai neatlaike nervai ir mete ta darba.O pasakojo,kad baisiau ka pavogti vaikai patiria gyvenime,nebuna.Atsieit saziningu globeju yra vienetai(o kas myles svetima vaika kaip savo???)RETAS.Atsieit daugiausiai pavogtus vaikus atiduoda seimoms,kuriose vaikai patiria didziausia ju isnaudojima(o koki,tai zinome).Ir atsieit,institucijos tai zino.Gal cia netiesa,bet tokios kalbos sklando,uztat keista,kad neatsiranda doru zmoniu,kurie tai stebetu ir pasirupintu pavogtu vaiku likimais (nesvarbu is kokios seimos jis atimtas).Tokia maza salis ir nesugeba vieningai apginti brangiausio turto vaiko.500 vaiku per men.ir visiems dzin.

Al.       2018-10-21 16:50

Vaikas, kurį valdžia atskiria nuo tėvų taip, kad nei visuomenė,nei jo tėvai nežino kur jis yra,ir nei jis pats nežino, kur jo tėvai, turi būti laikomas pagrobtu.

Al.       2018-10-21 16:44

Tiek Konstitucija, tiek Visuotinė žmogaus teisių deklaracija galioja kaip vientisi dokumentai. Abu dokumentai įtvirtina šeimos svarbą ir savarankiškumą. O norint apginti atskiro šeimos nario teises, galima remtis tik atviro ir bešališko teismo sprendimu, vadovaujantis nekaltumo prezumpcija.
Teisingas teismas numato, kad bausmė privalo būti proporcinga - atitikti nusikaltimo mastą.

VISUOTINĖ ŽMOGAUS TEISIŲ DEKLARACIJA       2018-10-21 16:32

4 straipsnis
Niekas negali būti laikomas vergijoje ar nelaisvas; visų formų vergija ir prekyba vergais yra draudžiama.
10 straipsnis
Kiekvienas turi visiškai lygią teisę, kad, nustatant jo teises ir pareigas ir jam pareiškus baudžiamąjį kaltinimą, jo bylą teisingai ir viešai išnagrinėtų nepriklausomas ir nešališkas teismas.
11 straipsnis
1. Kiekvienas, kaltinamas baudžiamojo nusikaltimo padarymu, turi teisę būti laikomas nekaltu tol, kol jo kaltumas įstatymo nustatyta tvarka neįrodomas viešame teismo procese, kuriame jam buvo suteiktos visos būtinos gynybos garantijos.
12 straipsnis
Niekas neturi patirti savavališko kišimosi į jo privatumą, šeimos gyvenimą, buitį ar susirašinėjimą arba kėsinimosi į jo garbę ir reputaciją. Kiekvienas turi teisę į įstatymo apsaugą nuo tokio kišimosi arba kėsinimosi.
16 straipsnis
3. Šeima yra natūrali ir pagrindinė visuomenės grupė, ir ji turi teisę būti visuomenės ir valstybės saugoma.

Konstitucija       2018-10-21 16:17

22 straipsnis. Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą.
24 straipsnis
Žmogaus būstas neliečiamas.
Be gyventojo sutikimo įeiti į būstą neleidžiama kitaip, kaip tik teismo sprendimu arba įstatymo nustatyta tvarka tada, kai reikia garantuoti viešąją tvarką, sulaikyti nusikaltėlį, gelbėti žmogaus gyvybę, sveikatą ar turtą.
38 straipsnis
Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.
Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
Tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti.
Vaikų pareiga – gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą.

39 straipsnis
Valstybė globoja šeimas, auginančias ir auklėjančias vaikus namuose, įstatymo nustatyta tvarka teikia joms paramą.
109 straipsnis
Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai.
117 straipsnis
Visuose teismuose bylos nagrinėjamos viešai. Teismo posėdis gali būti uždaras – žmogaus asmeninio ar šeimyninio gyvenimo slaptumui apsaugoti, taip pat jeigu viešai nagrinėjama byla gali atskleisti valstybinę, profesinę ar komercinę paslaptį.

Juozas       2018-10-21 13:03

Nėra ką pridėti- p. Vytautas pasakė viską, ką mano apie šią problemą dauguma tėvų, senelių. Iš tiesų dabartinis vaikų atėmimo įstatymas gal galėtų veikti gerai, jei tarnybose dirbtų tik begalinio gailestingumo, supratingumo ir sąžiningumo darbuotojai, kuriems kiekviena vaiko ašara akmeniu kristų širdin… Deja, nėra tokių darbuotojų. Visi žiūri, kaip išsaugoti darbo vietą, kad nebūtų apkaltinti neveiklumu, o kad koks svetimas vaikas verkia, ar nelaimingi tėvai grąžo rankas- koks mano rūpestis…
Lietuvoje yra aktyvių mamų, tėvų organizacijos. Keista, kad jos vis dar tyli, negi nemato didžiulės žalos vaiko (ir tėvų) psichikai ir tolesniam gyvenimui? Aš tikras, kad vaikas jau po minutės bus pamiršęs tą pliaukštelėjimą, o va atskyrimo nuo tėvų nepamirš visą gyvenimą. Ar ne iš tokio “auklėjimo” gimsta visokie breivikai? Juk anksčiau, kai daugelis bent jau pakabindavo rykštelę ant sienos tam, kad vaikas žinotų bausmės galimybę, tokių šaudymų, žudynių nebūdavo.

Žmogaus teisės...       2018-10-21 12:10

Vaiko Teisių apsaugos tarnybose turi dirbti žmonės,kurie yra sukūrę registruotas CMB
savo šeimas,o ne sugyventiniai.Tie ,kurie turi savo vaikus ir auklėja doros,tvarkingumo,mokslo siekianačius ,nevartoja alkoholio,narkotikų,nerūko.
Nesmurtauja ir nelinkę į patyčias,nevartoja necenzūrinius žodžius.Tarnybos darbuotojai turi priimti priesaiką,kurioje turėtų būti žodžiai,kad nebus piktavališkai imtasi piktnaudžavimo prieš šeimas iš pavydo ,kad pastarosios yra
registruotos šeimos ir gyvena įprastus gyvenimus,įpročiai kurių yra paveldėti iš
protėvių doros,gerumo,pagalbos,mielaširdystės ir geranoriškumo,meilės vaikams,tėveliams ir seneliams.Meilės Tėvynei ir pagarbos.
Žinau,kad Kaune yra buvęs atvejis,kad nusikalstamas vaiko teisių apsaugos tarnybos darbas yra suardęs padorią,tvarkingą šeimą,o mežametės dvi mergaitės tuomet prarado
tėvelį.Dabar jos jau suaugusios ir turi savas šeimas,bet jų vaikystė yra pažymėta
nepadorių “tetų” blogos veiklos neužgyjančia žaizda.

Kažkodėl neatsidaro TV filmukas       2018-10-21 11:57

Rodo juodą stačiakampį ir tiek žinių.

reikėtų       2018-10-21 9:27

pasekti šį atvejį, kaip jis vystysis. Tada pamatysime, kiek čia verslo, kiek fanatizmo. Verslo atvejis būtų dar baisesnis, nei fanatizmas.

Vilė       2018-10-21 8:44

Reikia vienytis prieš nužmogėjusių mūsų teisių “gynėjų” savivaliavimą.

Vilė       2018-10-21 8:43

Kaip tik alkoholikų vaikai šitoms “firmoms”, turinčioms per daug įgaliojimų , neįdomūs.

valdžiūnas       2018-10-21 8:40

Peticija? Siaubas!
Maldauju- tik nerašykite peticijų.
Labai bijau:)

Vilnietis       2018-10-21 8:02

Reikalaujam peticijos ir seomo narių reaksijos nedelsiant.
turi būti uždraustas bet koks vaikų atiminėjimas. jokiu pagrindu negalima paimt vaiko iš šeimos. jei smurtaujama- izoliuojamas smurtautojas.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.