Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Rubavičius. Vilniaus universitetas – valstybingumo naikintojų gretose

Tiesos.lt siūlo   2021 m. spalio 25 d. 10:08

15     

    

Vytautas Rubavičius. Vilniaus universitetas – valstybingumo naikintojų gretose

respublika.lt

Vilniaus universitetas paskelbė ėmęsis ideologiniu pagrindu keisti lietuvių kalbą, kad toji taptų lyčiai neutrali, kitaip tariant, kad joje mažėtų prigimtinė vyriškos ir moteriškos lyties skirtis, kol galop visai išnyktų. Šitaip žmonių sąmonėje turėtų išnykti ir gamtos lytiškumas, taip pat ir gamtinės reprodukcijos nuovoka. Lietuvoje konstitucinis Žalimas, paniekinęs juridinį sveiką protą, jau buvo išaiškinęs, kad šeima esanti lyčiai neutrali, kitaip tariant, niekaip nesisiejanti su vyro ir moters sąjungos kildinama nauja gyvybe. Tačiau tam požiūriui įtvirtinti reikalinga ir nauja kalba, o su ja ir – naujas žmogus.

Universiteto diegiama orveliškoji naujakalbė yra ideologinis naujojo žmogaus kūrimo įrankis, turintis kuo greičiau keisti „atgyvenusį“, su pažanga „nespėjantį“ pasaulėvaizdį ir pasaulėjautą, kuri dar vis puoselėja prigimtinę genetinę vyro ir moters skirtį, o gyvenamajame pasaulyje niekaip negali užmiršti evangelinių tiesų, taip pat ir Žmogaus teisių deklaracijoje iškeltos nelygstamos motinystės svarbos.

Neigiant dviejų lyčių tikrovę ir įtvirtinant daugialytiškumo, keistalytiškumo, o tiksliau – norimais lytiniais tapatumais programuojamo belytiškumo supratimą, būtina peržengti „kalbinę binarinę (moters ir vyro lyties ir gramatinės giminės) sistemą“. „Gairėse“ nurodoma, kad bendraujant žodžiu ir raštu jau reikia „kreiptis taip ir vartoti tokias giminės formas ar jų atitikmenis, kokius renkasi pats žmogus“. Tačiau kalbos gramatinė sistema nesiduoda taip lengvai nulaužiama – gairių kūrėjai taip ir nepasiūlo jokių kitų giminių, kurios tiktų jau dabar prikurtiems ir programuojamiems ar tik ne 70-dešimčiai keistųjų lytinių tapatumų. Nesvarsto pažangieji gairininkai ir klausimo, o kaip laiduoti teises daugumos lietuvių, kurie nori būti vadinami vyrais ir moterimis, kur jiems skųstis įsižeidus dėl naujųjų kreipinių? „Gairių“ kūrėjams tokios problemos nė motais – jose tesiknaisioja „atsilikėliai“, nesuvokiantys „pažangos“ vyksmo. Jie pagrįstai įsitikinę, kad visas tokias problemas jų, tad „pažangos“ bei naujojo lytiškumo, naudai „išspręs“ konstitucinis Žalimas ir politinis valdantysis elitas.

„Gairėse“ aiškiai teigiama, kad naujakalbės kūrimas yra ideologinis apsisprendimas, kitaip tariant, grindžiamas tam tikros ideologijos. Atrodytų, kas jau kas, o universiteto gairininkai profesoriai turėjo bent keliais sakiniais nusakyti ir esminius tos naujosios ideologijos bruožus. Mokslininkams derėjo apšviesti nesusipratusią publiką paaiškinant, kuo ta ideologija vertinga, teisinga, kokios mokslinės ar „demokratinės“ tiesos ją palaiko, kaip ji pasitarnaus bent jau „gerovės valstybei“ kurti. Tačiau apie tai nė žodžio. Kukliai nutylėta ir pati ideologija. Kodėl bijota pasakyti, kad mes, Vilniaus universiteto vadovai ir profesūra, diegiame genderizmo ideologiją ir nepakęsime jokių abejonių tos ideologijos „šviesa ir tiesa“, kad ir kokiais gamtamoksliniais, kultūrantropologiniais, psichiatriniais ar filosofiniais argumentais naujosios ideologinės „tiesos“ būtų paneigiamos. Naujojo lytiškumo ideologija laikosi nuostatos, kad svarbiausia žmogui yra ne biologinė, o socialinė lytis, kitaip tariant, sociokultūriniai lytiniai vaidmenys, kuriuos galima keisti pagal poreikius ar madą. Siūloma „pažanga“ – galutinis išsilaisvinimas iš biologinių gamtos „pančių“, o tiksliau – iš biologinio gyvybės reprodukcijos ciklo. Pirminė užduotis – naujakalbe ir juridika perkurti socialinius santykius ir žmogaus sąmonę taip, kad jis jau niekaip negalėtų apsispręsti dėl savo lyties, o viešumoje galėtų kalbėti tik kaip belytė ar keistalytė būtybė. Kaip tik tokia ir reikalinga techninės bei technologinės sistemos valdomai vakariečių visuomenei – juk technika ir ją valdantys algoritmai yra belyčiai, tačiau galintys programuoti įvairiausius „lytiškumus“ ir jų teikiamų malonumų rinkas.

Ką reiškia galutinis išsilaisvinimas iš vyro ir moters skirties ir „biologinių pančių“? Visuotinį bergždumą, tačiau sykiu – politinį ir kultūrinį bergždžiųjų valdymą. Genderizmas yra bergždžiųjų ideologija. Bergždiesiems nereikia laisvintis iš „vaisingumo pančių“ – jie iš prigimties, o dalis ideologiškai, jau laisvi. Juk genderizmo išpažinėjai mergaitėms ir moterims siūlo ne baimintis abortų, o jais didžiuotis, nes jie liudija moters „laisvumą“ ir „pažangumą“. Genderizmas yra perdėm ateistinė, prieš krikščionybę nukreipta, ideologija, kurios vienas didžiausių priešininkų yra Šventraščiuose įtvirtinta pasaulio kilmės ir raidos, taip pat vyro ir moters šeimos bei naujos gyvybės šventumo samprata. Įvairiose vadinamojo demokratinio pasaulio šalyse vis labiau stiprėja genderistų spaudimas Bažnyčiai atsisakyti evangelinių tiesų, pripažinti, laiminti ir šventinti keistalyčių sąjungas, laikant jas šeimomis. Imami persekioti piliečiai, drįstantys socialiniuose tinkluose ar viešumoje cituoti Šventraščio sakinius apie mirtinas nuodėmes, Sodomą ir Gomorą bei kitus politiškai „nekorektiškus“ dalykus. Teologiniu požiūriu genderizmas yra satanistinė ideologija, nesvarbu, kad įvyniota į šėtoniškai gundančius „laisvės“, „pažangos“, „tolerancijos“ popierėlius. O politologiniu – totalitarinė. Totalitarizmo bruožai būdingi visuotinai genderizmo diegimo praktikai – prievartinis „naujojo žmogaus“ kūrimas, pasitelkiant pasaulinių institucijų ir valstybių visapusišką juridinį terorą, atsiejant tėvus nuo vaikų auklėjimo, kriminalizuojant abejones „genderizmo tiesomis“, arši kova su Bažnyčia. VU naujakalbės kūrimas yra neabejotina „minkštoji“ tokio teroro apraiška.

Paskelbtosios „Vilniaus universiteto lyčiai jautrios kalbos gairės“ sumanytos ir kaip veiksmingas dėstytojų ir mokslininkų perauklėjimo įrankis, kuris įteikiamas susipratusiems studentams aktyvistams, kurie jau skatinami pranešti „kur reikia“ apie pasitaikysiančius nukrypimus nuo tų gairių. Suprantama, kad „gairėmis“ galima dėstytojus šantažuoti – jokių krikščioniškų tiesų, jokio su naujojo lytiškumo „tiesomis“ nesuderinamo mokslo bei filosofijos. O kad aktyvistai nesijaustų ir nesiskųstų neva diskriminuojami dėl „pažangumo“, dėstytojai turės juos ir įvertinti kuo geriausiai. Universiteto vadovas istorikas Rimvydas Petrauskas ir jo komanda žino, ką daro. Apgailėtina, kad į Lietuvių kalbos naikinimo ir naujosios totalitarinės ideologijos diegimo darbą aktyviai įsijungė kaip tik VU filologų profesūra, tad dera ją išvardyti: profesoriai Jurgis Pakerys, Loreta Vaicekauskienė, Natalija Arlauskaitė, padedami dr. Vuko Vukotičiaus ir filosofijos doktorantės Akvilės Giniotaitės, matyt, padėjusios profesoriams geriau susigaudyti naujojo lytiškumo subtilybėse. Dar labiau apgailėtina, kad profesūros veiklos gaires nustatinėjo ir naujakalbės kūrimo programą konsultavo būrelis jokia akademine veikla nepasižymėjusių jaunųjų Viešosios įstaigos „Įvairovės ir edukacijos namai“ aktyvistų, jau sukaupusių patirtį diegti gerai finansuojamas belytiškumo ir keistalytiškumo programas darželiuose bei mokyklose. Tad Lietuvių kalbos, o su ja ir valstybingumo naikinimo „VU gairės“ netrukus turėtų apsireikšti ir švietimo sistemoje.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2021-10-27 18:11

Leiskite pabuti velnio advokatu.
I visa jusu inkstima “valstybingumo griovejai” is VVU jums lengva ranka atsakys:
- Tik nereikisa musu gasdinti. “Prie ruso” , pagal sovietinio gyvenymo standartus, finansavimas buvo zaje…geras vienzo. Na nugrius nah…tas “valstybingumas”, tai sventa vieta laisva nebuna. Okupantas prafinansuos , nes mozgoj…ai visoms valdzioms reikalingi. O kad mes geri mozgoj. - jie zino.
Todel nereikia zmoniu aukleti. Jie seimas turi ir vaikus, kuriuos sert reikia. Ateis rusas, kas juos sers? Jus?
Nezinote atsakymo? Tai patylekite suglaude ausytes.

Olgierd       2021-10-26 0:50

Kas moka, tas užsako muziką

Kas yra turtingesnis už bankininkus?
Bankininkų asociacija turtingesnė už bet kurį bankininką.
Mūsų planetoje tai Pasaulio ekonomikos forumas Davose.
Įkūrėjas ir nuolatinis vadovas yra profesorius Klausas Schwabas.
Dabar pažiūrėkime į Vikipediją (vokišką).
Apie ką jis rašo?

,,Mes įžengiame į ketvirtąją pramonės revoliuciją. Mūsų fizinės, skaitmeninės ir biologinės tapatybės susiliejimas leis naujoms technologijoms prasiskverbti į anksčiau privačią mūsų proto erdvę, skaityti mūsų mintis ir daryti įtaką mūsų elgesiui.”
Dabartinė pandemija yra galimybių langas, puikus paleidimas iš naujo.
Turime POLITIŠKAI įdiegti naujas technologijas: genetinę seką, mRNK vakcinas.

2021 m. kovą didžiausias Vengrijos laikraštis Magyar Nemzet, perspausdintas Visegrad Post, aštriai kritikavo Didžiosios Švabijos perkėlimą į „naują transhumanistinę pasaulio tvarką“ pagal „transnacionalinį valdymą“. Švabai „nori demokratiją pakeisti sudėtingu valdymu, teikti pirmenybę technokratijai, o ne rinkimams ir deputatams, ir pabrėžti plačiajai visuomenei neaiškų „ekspertiškumą“, o ne įprastą skaidrumą“. Švabas „numato, kad šiuolaikiniai išoriniai įrenginiai, tokie kaip nešiojamieji kompiuteriai ir virtualios realybės ausinės, galiausiai bus implantuoti į mūsų kūną ir mintis“. Kritinių recenzijų autorius visa tai pavadino „Davoso eros neokomunizmu“.

O dabar daugiau apie transhumanizmą.

„Pagrindinis transhumanizmo tikslas – begalinis žmogaus tobulėjimas, pagrįstas naujausiais mokslo ir technologijų plėtros pasiekimais. Šiam tikslui pasiekti transhumanizmas siūlo:

- tirti mokslo ir technikos pasiekimus, laiku užkirsti kelią pavojams ir doroviniams iššūkiams, galintiems kilti įgyvendinant šiuos pasiekimus;

- atsispirti mokymams ir organizacijoms, kurios turi priešingus transhumanizmo idėjoms tikslus - aplinkosaugą fanatiška forma (techninio vystymosi atmetimas, ,,grįžimas į gamtą”), religiniam fundamentalizmui, tradicionalizmui ir kitoms antimodernizmo bei anti-progresizmo ideologijų formoms.

– priešintis vyriausybės iniciatyvoms, kurios riboja pažangius mokslinius tyrimus ir draudžia naudoti tam tikras pažangias technologijas (žmogaus klonavimo, psichotropinių vaistų, embrioninių kamieninių ląstelių draudimus).

Tikslas – iki 2050 metų sukurti postžmogį, kurio gebėjimai iš esmės skirsis nuo šiuolaikinių žmonių. Ypač pagelbės genų inžinerija, molekulinės nanotechnologijos, neuroprotezų kūrimas ir tiesioginės kompiuterio ir smegenų jungtys.

Taigi galima daryti prielaidą, kad ši „kova su kovidu“ yra kelio į transhumanizmą pradžia. Pirma, injekcijos, greičiausiai jų reikia norint paruošti žmogaus kūną arba žmogaus smegenis kitoms transformacijoms. Tam, kad tai užmaskuotų, buvo pridėta kažkas, kas sukelia antikūnus. Išgyvenusieji bus toliau bandomi. Nenuostabu, kad vienas gydytojas, paklaustas, kodėl žmonės miršta nuo skiepų, atsakė: „Jų kūnas neatitiko skiepų“ ...

https://bastyon.com/olgierd?s=c6bbf852b89a67bb842650ca4559072624367ae52bf44c2dba290cd93dee7e49&mpost=true

Dmm       2021-10-26 0:18

Dmm
Norint valdyti žmones, paties žmogaus nereikia čipuoti. Pradėjus masinę mikroschemų gamybą, jas galima įterpti į visus žmonių naudojamus įrenginius. Jei kuri nors plokštelė, varžtas, prezervatyvas turės savo identifikatorių, bus galima gauti pakankamai informacijos apie patį žmogų. Atsiradus skaitmeniniam pasauliui, visuomenė juda naujos santykių sistemos link. Kažkas norėjo pagreitinti šį procesą ir, stovėdamas sistemos viršūnėje, laikė save dievu. Dabar, mano nuomone, žmonės pagreitintu tempu bando mokyti žmones apriboti savo asmeninę erdvę (geriau visai nebūti). Patiklūs, kurie sutinka su vakcinacija, puikiai tinka sistemai. Sistema ir toliau rūpinsis šiais piliečiais ir augins panašius. Svarbiausia, kad pilietis visiškai pasitikėtų sistema ir neužduotų nereikalingų klausimų. Kyla klausimas – kur dings likusieji?

https://bastyon.com/index?v=432219363e36dc148e7164166b68cbeeeaa2f5fa1e87bae0ffcb7726413d5b21&video=1&ref=PXgYFdVs5W831WpksVLA5hNtXa7XSqUzLB

Uršulė von der Laien       2021-10-26 0:18

Ursula von der Leyen: We will present a new European Chips Act. https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/ov/SPEECH_21_4701

JT DVD       2021-10-26 0:17
Al.       2021-10-25 23:40

Mūsų šviesuomenė dirba savo darbą - šviečiasi ir šviečia. Bet matom, kad to negana - uzurpatoriai, be propagandos, dar ir veikia.

Platinkit       2021-10-25 20:43

video kuriame pasisako Italijos premjeras europos planai 2026 metams.Gryni pinigai bus panaikinti,visu žmoniu sučipavima,dirbtinio intelekto kontrolė.(skamba kaip iš fantastikos sryties)Video rusu vertimas:
https://bastyon.com/index?v=432219363e36dc148e7164166b68cbeeeaa2f5fa1e87bae0ffcb7726413d5b21&video=1&ref=PXgYFdVs5W831WpksVLA5hNtXa7XSqUzLB

Jules       2021-10-25 19:17

Kapsukėje istorikų nėr - tik apgaulingai blizgantys jų storų ir beverčių knygų viršeliai. Dezinformacijos propagandistų menkavertės rašliavos - demagogijos meno prapiesoriai. Melo pagalba valdoma prastuomenė ir zubrylos - mokslo pirmūnai, mintinai kalantys bele ką ir taip užsiburiantys - užsihipnotizuojantys, kad atmokti jau niekaip nebegali. Kala mintinai ir patys nežino, nesuvokia ką kala? Svarbu, kad Pasaulio kunigaikštis būtų tokiais patenkintas.

Eriukas vilko kailyje       2021-10-25 19:11

Jau tas vadovaujantis istorikas tikras eriukas vilko kailyje. Niekada, nieks nebutu patikejes, kad toks ramus ir mandagusis paziuros zmogus, taps sorosine padugne ir kvailys su iniciatyva. Tikiuosi Dievas tokiems neatleis ir nubaus pagal nuopelnus.

Kai žmogus       2021-10-25 17:00

“išsilaisvins iš biologinių gamtos pančių”, jo ir nebeliks:
biologija - moslas apie GYVYBĘ.
Ko gero, to nesupranta net ir parsidavę mokslininkai, nes panašu, kad galutinis tikslas jau nebe “auksinis milijardas”, bet paprastesnis ir praktiškesnis -
palikti pasaulyje tik saujelę vergvaldžių, gaują tarnų (“menedžerių”), o visapusiškai “reguliuojamų” vergų biorobotų - kiek tam kartui prireiks. Bus “auksinis milijonas”
Galima įtarti suidiotėjimo pandemiją, ypač žiūrint kad ir į dabartinę Lietuvos valdžią tiek Seime, tiek Vyriausybėje, kt.

čia kriminalas       2021-10-25 15:30

normalioj valstybėj šitie padugnės jau sėdėtų

Aronas       2021-10-25 12:54

dabar VU mūruose turim nuosavą lietuvišką Suslovą...
O jis ne tik prastas istorikas, bet ir lietuvis…
taigi Sudie Lietuva.

Portalo adminui       2021-10-25 11:42

Pataisyk laikrodį ar esi neįgalus tai padaryti?!

-
T0mas J.

T0mas J.       2021-10-25 11:41

Kodėl Vilniaus universitetui taip nesiseka su rektoriais?

Žodžio laisvė...       2021-10-25 10:49

Gaires sukūrė popieriniai profesoriai.Atėjo laikas peržiūrėti tikrų profesorių
sudėtį. Jei to nebus padaryta,tai apsišaukėliai gali Lietuviai pridaryti dar nemažai nepataisomų bėdų.

Rekomenduojame

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.