Politika, Demokratija ir valdymas, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Vytautas Rubavičius. Štai kokia Lietuvos Dalia

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 6 d. 0:19

23     

    

Vytautas Rubavičius. Štai kokia Lietuvos Dalia

Eligijus Masiulis aukso raidėmis bus įrašytas į Lietuvos politinio skaidrinimosi istoriją. Tapęs Lietuvos liberalų vadu ir išmaniai įgijęs mūsų didžiųjų verslo kompanijų vadovų pasitikėjimą, jis ėmėsi nepakeliamo Lietuvos politinės sistemos skaidrinimo darbo. Jis nesavanaudiškai paaukojo Lietuvai savo politinę ir kitokią reputaciją priimdamas vadinamąją „MG Baltic dėžutę“. Metus atlaikęs mūsų teisėsaugos „lankstymus“, pasitikdamas Sąjūdžio 30-metį jis išviešino susirašinėjimą su prezidente Dalia Grybauskaite ir sugebėjo sugundyti Prezidentūrą smogti jam atsakomąjį smūgį didžiąja, skaidriausiai pirkta Haubica. Reikėjo nemenkos patirties ir kantrybės, kad visą Lietuvoje sukauptą politinio „kompromato“ ugnį iššauktum į save, o per save – į tamsųjį politinio verslininkavimo pasaulį. Atsakomasis smūgis, žinant Prezidentūros būdo ypatumus, buvo toks nesimetriškas, kad pramušė visus apsauginius to pasaulio skaidrumo luobus, ir publika vėlei pamatė ne tik tikruosius mūsų valstybės korupcinio užvaldymo bei valdymo ypatumus, taip pat pagrindinius herojus, bet ir tikrąją lietuviškojo liberalizmo su visais valdančiaisiais liberalais „mordą“. Gražus Lietuvos vaizdelis vis intensyvėjant įvairiausioms karinėms gynybinėms pratyboms. Tik ar vilniečiai ir klaipėdiečiai sugebės susiburti ir pareikalauti, kad kuo greičiau atsistatydintų jų miestų „ėmėjai“ – valdantieji merai. Patys merai to padaryti nesugebės, nes juk turi nebaigtų įsipareigojimų ne tik „MG Baltic“. Lauksime.
(ČIA)

Suardyta ir Prezidentūros apsauginė sistema – Lietuva pernelyg maža, tad tokie sprogimai, juolab tęstiniai, nepereitų per ją rezonansinėmis bangomis, jau niekam nebežinant, kur kokia rezonansinė staiga sustiprės. Atvirai šaipomasi iš Prezidentūros paaiškinimų, pirštu bedant į niekaip nesusieinančius „galus“. Prezidentūroje neatsirado tokių sveiko proto patarėjų, kurie būtų pagalvoję apie atsako apimtį ir galimas nenumatytas pasekmes. Negailestinga ir visiems akivaizdi tiesa apie perdėm korumpuotą ir politinės korupcijos vėžio baigiamą sunaikinti Lietuvą pačioje Dalios Grybauskaitės prezidentavimo pabaigoje?.. Net didžiausiomis Rusijos ambasados su visais jos hibridiniais bendradarbiais pastangomis tokio rezultato niekaip nepasiektume. Viskas padaryta savomis rankomis. Nieko nepadės jau ir lemenimai apie būtinumą išsaugoti sveiką mūsų partinę sistemą, nes juk nebėra ką saugoti. Nejau kokį dar sveiko proto nepraradusį vadinamąjį elektorato atstovą gali sujaudinti ar įtikinti buvusio premjero Andriaus Kubiliaus lemenimas, esą jis susitikinėjęs, paramos neatsisakinėjęs, tačiau „neatidirbinėjęs“? O juk mūsų politinė korupcinė sistema veikia taip, kad neįmanoma neatidirbinėti. Ką dabar eilinis gatvės pilietis gali pasakyti apie Lietuvos Dalios, kaip ją švelniai vadino Vytautas Landsbergis, per dvi kadencijas nuveiktą darbą? Koks to piliečio galvoje baimingai kirba vertinimas? Nejau taip kryptingai ir negailint jėgų dirbta, kad sukurta tokia tvari politinės korupcinė, esminių demokratijos principų stokojanti sistema, iš Lietuvos išvejant apie milijoną darbingiausių žmonių? Istorijos vertinimas bus dar labiau negailestingtas. Jis palies ir „faktinį Lietuvos vadovą“ Landsbergį, visokeriopai rėmusį Grybauskaitę, o drįstančius suabejoti kai kuriais jos sprendimais priskirdavusį „kremliniams“. Tokiais tapo ir Lietuvos žemės niekaip nenorėję išsižadėti, ir demokratiniais referendumais pažaboti partinę nomenklatūrinę visavaldystę panūdę Lietuvos žmonės.

Istorijai teks vienaip ar kitaip atsakyti į klausimą – ar į tokią nepriklausomybę ir buvo pašaukta Lietuva, ar tokia ir turėjo būti tikroji Lietuvos Dalia?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ruta       2018-06-5 9:31

Aciu Autoriui uz Lietuvos politines realybes reziume , dabar jau ir tam pas musu reikia drasos ..p.s. kai paskaiciau , kaip lengva politiku ranka / ir sunkia kisene nuo Judo sidabriniu ../dalinta istatymu gausa , kuri buvo ir yra naudinga TIK atskiru grupiu interesams - reikia , kad Bankai turetu pelna is oro , prasau , naikiname grynus ir zmogus jau negales pasirinkti kas JAM patogiau ir nepriklausyti nuo banku malones   ..o pezama , kad tai pazabos korupcija ..Nesu naivi , bet bendras vaizdas sukrete .. nesitikejau tokio politiku izulumo , nieksybes ir nieko nebijojimo uz savo padugniu darbus ..

Aciu...       2018-06-5 7:34

...Grieztas, nemlonus, bet teisingas Lietuvos situacijos vertinmas.

regulus       2018-06-5 7:01

Ši sistema negriūna, o tik labiau smirda. Šūdas ne stuļpas, neparvirs.
Brudas tvirtai prilipęs prie Lietuvos. Spiriant šūdą jis neskrenda, o prilimpa prie bato.
Jeigu toje vietoje kur guli šūdas padėsi bulkutę, ji irgi netrukus smirdės šūdu.
Galima lakstyti į “rinkimus” kiek nori, bet savijauta bus ta pati- lyg šūdo atsikandus.
Nes pagal šūdinas taisykles žaidžiant ir bus šūdinai.
Pirma turi būti pakeistos taisyklės- pagrindinis įstatymas,piliečių atstovų rinkimų tvarka ir įvesti veikiantys valdžių kontrolės ir atsakomybės už veiklą ar neveikimą mechanizmai. Tam įvykti dabar nėra jokių prielaidų.
Skverno ir karaboso kolchoznykai net elertė neatėmė iš sisteminių, o referendumo instrumento tautai tikrai patys neduos.
Tai įmanoma tik visuotiniu piliečių atsisakymu gyventi pagal senas taisykles.
Tautos ultimatumu.
Rinkimai nėra ultimatumas. Rinkimų cirkas dabartinėmis sąlygomis yra iliuzija ir apgaulė. Tai sistemos tęstinumą užtikrinanti suktybė.
Viską pakeis “teisingi” kandidatai?
Nejuokinkite.
Vos nesisteminiai kandidatai užsiregistruos, sistemos spec.tarnybos puls rinkti kompromatus apie kiekvieną.
Po rinkimų, naujai iškeptiems reformatoriams bus parodyti sukaupti aplankai ir jie gaus pasiūlymus nuo kurių negalės atsisakyti.
O tada prieš rinkimus buvę tyri veikėjai išsigąs jog publika gali sužinoti apie griekus kuriuos buvo padikuklinta prisipažinti.
Baimė.
Ji valdo.
Baimė lengvai užvaldo atskirus žmones.
Baimė negali užvaldyti tik apsisprendusios nebijoti politinės tautos.
Šiandien visuomenė turi tik vieną realų pasipriešinimo instrumentą-režimo boikotą.
Tiksliau galimybę, kuriai realizuoti irgi reikia įdėti daug darbo.
Tačiau tai geriau nei nieko.
Nes rinkimų cirke kažką pakeisti tikrai nėra jokių šansų.
Nes čia Lietuva ir sąlygos čia specifinės.
Ne vengriškos ir ne lenkiškos.
Sovietinės-mafijinės sąlygos.

Al.       2018-06-5 0:42

Žmonių amžius ribotas. Todėl neturim be galo daug laiko apmąstymams ir progų pabandymams. Vėliau - reiškia niekad. Rinkimai kontroliuojami, bet ir užtvankos pralaužiamos. Programos turinį ir kalbą reikia pritaikyti tautai. Reikalauti susimokėti už darbą. Reikaluti iš valdžios laikytis savo pačių įstatymų, pirmiausia - Pagrindinio įstatymo. Reikalauti iš valdžios viešumo skaidrumo ir atskaitomybės.Jokių užuominų apie kabinimus ant stulpų, bet rezervistai privalo būti pašalinti iš valstybės tarnybos. Neturim jokių garantijų, kad pavyks. Bet jei nebandysim, tai tikrai nepavyks.

Dalgio rankena grėblio kotui       2018-06-4 23:47

Sisteminiai, sisteminiai. O kas yra tie sisteminiai, kai sistema sugriūna? Šūdas ant kiemo.Nėra amžinų sistemų, ir šitai atėjo galai.

grėblio kotas       2018-06-4 23:08

Ne ta situacija, kad “rinkimus” pavyktų laimėti.
Vaivai-apgauckio nėra, bet jo “kompiuteristai” liko!
Plačiosios masės, didžioji dauguma yra absoliutūs idiotai, todėl protesto balsai bus nukanalizuoti per ruošiamus gausius “gelbėtojų” projektus išbarstant kvailių balsus po procentėlį.
Visi kiti iš inercijos primes į urnas biuletenių už tuos kuriuos pagirs monikutės tv.
Forumų kandidatai matys eterį kaip savo ausis, o propoganda juos apšiks iki ausų.
Rezultatas- iš 141 krėslo seime minimum 120 gaus sisteminiai, dvidešimt pasims putikiai, krivitzkai ir pan. piratai/avantiūristai.
10 balsų padims krabų ir pan. “komitetai”. Tarp likusių dešimties urbšių ir gražulių, jeigu pasiseks, paklius ir 3-4 nesisteminiai. Nepriklausomi.
Nes nuo jų niekas nepriklausys.
Sistema gražiai ir tvarkingai restartuosis, pasidažys fasadą, pasikeis šukuoseną ir atsinaujins manikiųrą.
Plastmadinius dantis bei nagus pakeis plieniniai.
Va kaip bus.
Netikit?

 

 

Vertimui       2018-06-4 22:42

“Rūsaj puooolaaa” pseudopatriotinė ideologema savo bezdalą išsėmė, kai Merkelienė ir Macronas vienas paskui kitą nudūmė pas Putlerį draugauti ir tartis, kaip keršyti Amerikai už pakeltus muitų tarifus.Mušta korta, kai pagrindiniai tiulpano satelitai pakiša tokia kiaulę gerai veikusiai formulei.
O “imitacinius” rinkimus reikia pakilti ir laimėti. Vėliau nebebus ir “imitacinių”. Ne ta situacija, kad pavyktų boikotas. Rusų rinkimai parodė, o lietuvis dar bailesnis ir už rusą.

vertimas iš "visa tai" į žmonių kalbą       2018-06-4 22:21

Visas toks smegenų krušimas rodo, kad Režimui oponuojančios jėgos specialiai vadinamos “priešiškomis, nes situacija kad visuomenė liaujasi bijoti režimo, gali sukelti chaosą prieš pat svarbiausius chuntos legitimumo pratęsimo užtikrinimo cirkus- imitacinius “rikimus” Lietuvoje- ir, aišku, tokia dirbtinai sukelta “rūsaj puolaaaaa” isterija bus bandoma pasinaudoti. Savotiška ,,tylaus’’ perversmo forma, įvedant totalų policinį terorą, kurio subtilybių “lietuviško” režimo šulai, partšulės ir aptarnaujantys šuleriai įra išmokę studijuodami rotfrontų akademijose. Taktika “pats mušu, pats rėkiu” ne nauja sovietinio paveldo valstybių praktikoje, tačiau landzgrybiniai lopatologai ir politiniai isterikai gali pateikti ne vieną analo gijomis ataustą žydro albinizmo demagogiją perspjaujančią pates putlerio niekšiškumą.

Tartabilda visamtajui       2018-06-4 22:05

Politologai nieko negali pateikti, nes Lietuvoje tokių nėra. Yra tik valdžiai patarnaujantys propagandos fronto darbuotojai.

visa tai       2018-06-4 21:47

rodo, kad Lietuvai priešiškos jėgos specialiai komplikuoja situaciją, kad sukelti chaosą prieš pat svarbiausius rikimus Lietuvoje- ir, aišku, tokia dirbtinai sukelta netvarka bus bandoma pasinaudoti. Savotiška ,,tylaus’’ perversmo forma, tačiau ji ne nauja valstybių praktikoje, politologai ir politikos istorikai gali pateikti ne vieną analogiją.

Referendūmas       2018-06-4 20:45

Sąjūdžio bei lietuvių tautos išdaviko ir išniekintojo “patriarcho” kartu su Lietuvos dalia-burokevičiūte-magnolija-tulpe laukia amžinas tautos prakeikimas ir panieka. Dekit pragare, niekadėjai!

$+$       2018-06-4 19:23

Perskaičiau nuoroda 15 min.
V. Valentinaičius pamiršo paminėti, kad už vaizdo konferencijas su kandidate į prezidentus alfa.lt portale jam buvo pažadėtas darbas pas A. Kubilių, durų trankymo nebuvo.

Šlangas       2018-06-4 17:42

Prokuratūra, kaip įprasta užsiėmė Prezidentūros nusikaltimų dangstymu. Pridengė Ulbinaitę, dabar ir tulpę.
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/prokuratura-del-vsd-rasto-paviesinimo-tyrimo-neprades.d?id=78194907

Tarabilda       2018-06-4 17:16

Perskaičiau. Švarut švarutėlis, kaip krikštolas. O ar atsimenat, kokius ditirambus giedojo kolegoms, atsisveikindamas su Alfa.lt? Vos ne su ašara akyje ėjo tarnauti Kubiliui ir dabar išmetinėja naują mitą, kad kartu su Kubilium kariavo su MG B. oligarhais. Tfu, kokia pigi propaganda.

Tarabildai       2018-06-4 16:29
Čia tik žiedeliai       2018-06-4 16:19

KGB šunys Lietuvos vardu apsiskelbė saugomais 75 metus.
Dabar tik netyčia timptelėjo vieni kitiems per neatsargumą paklodę ir parodė savo neįdegusius užpakaliukus Tautai.
Visa kita tebėra užrakinta.

Tarabilda       2018-06-4 16:19

Delfi skelbiamos nuotėkos yra Daukantynėje suredaguotos. Kad ir paskutinė publikacija: https://www.delfi.lt/multimedija/mgbaltic/mg-baltic-byla-kurlianskio-dienorascio-paslaptys-ir-necenzuruoti-masiulio-pokalbiai-su-koncerno-vadovais.d?id=78168303
Masiulis , kaip galima suprasti, MG Baltic vadovams restorane perduoda Tulpės linkėjimus su prašymu patraukti skaliką. Nagi ir ką tada vyrai kalba apie Prezidentę? Kupiūra. Pasakoma, kad buvo kalbėta apie Prezidentę, bet iškirpta.
Ką visa tai reikšia. Kokią vertę turi tokia publikacija? Propagandinę ir manipuliacinę, nes slepiamai tikrieji Prezidentūros, tarpininko Masiulio ir koncerno ryšiai bei nuostatos. Delfis - aktyviausias tų Prezidentūros informacinių manipuliacijų dalyvis. Jį patį pirmą reikėtų užkardyti.
Kitas dalykas, Virgio Valentinavičiaus vaidmuo, kurio nematome, o jis juk buvo kur kas svarbesnė figūra už T. Dapkų: Vadovavo Alfai.lt, iš kur tiesiu taikymu nusėdo (buvo pasiųstas) į Kubiliaus patarėjus.
Štai jums ir tyrimas…

Kai "Dėdulė" pakratys kanopas       2018-06-4 16:16

tada prasidės tikrasis ledonešis.

$+$       2018-06-4 15:09

O kuris nesuprato, kad V. Landsbergis buvo pakabintas prieš D. Grybauskaitės pirmos kadencijos rinkimus. Koks sveiko proto žmogus remtų M. Burokevičiaus partietę, kurią stūmė kagėbistai iš to 6337 sąrašo (B. Genzelio informacija). Akivaizdu, kad ir pats buvo uodegą įmerkęs arba po nepriklausomybės prisidirbęs.

Pažyma akivaizdžiai parodė, kad nėra valstybinės institucijos, kurios vadovu skirtų padorų žmogų, visi yra priklausomi ir valdomi. Dar V. Pociūnas sakė, kai jo paklausė kas sieja “valstybininkus”, - kagėbizmas ir pederastija.

 

Aurimai,       2018-06-4 14:23

pats neturi anūkų ir neturėsi? Norėtum, kad taip su pačio anūkais būtų pasielgta, ką? Tada netauzyk niekų ir neversk neosovietukams įvest cenzūrą čia ir kitur, gerai? Labai drąsus prie kompo, o gyvenime?

Aurimas       2018-06-4 13:59

Vienai po kitu Europoje krenta neo-komunistu/globalistu elitai. Lenkija, Vengrija, Italija, Cekija, Slovenija jau issivadavo is tu nusikalteliu gniauztu. Ateina eile ir Lietuvai. Ateis laikas kai polikarpovnos, Anukai, VSDsnikai, masiuliai ir kitas meslas bus sukabinti ant stulpu Gedimino prospekte.

Ruvavičiau,        2018-06-4 13:37

sakyk Tiesą ir gėdink Biesą(Blogį). Apie Gorbio perestroikininkus irgi klok Tiesą - nenutylėk. Kitaip teks mums ją klot ant stalo.

Autorius       2018-06-4 12:43

visada kelia aukštus standartus .Ir tiesiog graudu,kokia pažeme roplinėja mūsų  išrinktieji.Ir tie,kurie juos renka.Esame tokiame purve,kad reikalingas ypatingas samarietis,kuris kaip nors imtųsi gelbėti šią šalį.Atsivėdėjęs imtųsi griauti tą įvaizdžiu grįstą melo politiką.Negi mes,lietuviai,tikrai tokie melagiai?


Rekomenduojame

Vygantas Malinauskas. Kaip katalikai gundomi balsuoti už Ingridą Šimonytę

Algimantas Rusteika. Gal jau laikas?

Vincentas Vobolevičius. Lietuviai nesirūpina dėl savo pensijų. Ar tai blogai?

Žino, ką sako? „Mus tebesieja bendra konservatizmo pasaulėžiūra“... – suokia Jaunėlis Adomėnui, ir šiam darosi aišku: lauk politinio chaoso valstybėje

Benas Ulevičius. Bičiuliai katalikai, ramiai, ramiai…

Robertas Grigas. Šai ko reikia Lietuvai

Geroji Naujiena: Esame mylimi Dievo vaikai

Joana Noreikaitė. Ir vėl gegužės 17-oji – valstybės gėdos diena

Rūta Visocnik. Vietinė oligarchija ir toliau dusina Kauną su pačių kauniečių palaiminimu

Vytauto Radžvilo pasisakymai LRT radijo debatuose

Britų vyriausybė: „Krikščionių persekiojimas – beveik genocidas“

Nuo bačkos. A. Navickas: I.Šimonytė yra empatiška, išmintinga, turi labai gerą humoro jausmą, su kiekvienu bendrauja labai pagarbiai ir nedėvi kaukių

Algirdas Endriukaitis. „Civilizacijų niekas nesunaikina, jos baigiasi savižudybe“

Rasa Čepaitienė. Apie politinių debatų virtuvę iš vidaus

Darius Kuolys. Vieno vaiko istorija

Liudvikas Jakimavičius. Sofistinis klausimas

Rasa Čepaitienė. Šuniukas Grikis ar Žirniukai?

Tomas Viluckas. Nuo kada įrašai FB ar moralinė parama visuomeniniam judėjimui yra „aktyvus dalyvavimas politikoje“?

Povilas Gylys. Klausimas: ar dvaras tikrai diktuoja Bažnyčiai?

Ramūnas Aušrotas. Truputis džiazo apie krikščioniškas vertybes ir bendrąjį gėrį

Arvydas Daunys. Jei bijotės, kad prezidentas Nausėda gali atimti jūsų pinigus, rinkitės… Nausėdą

Rasa Čepaitienė. Apie krikščionybės santykį su didžiosiomis dabarties ideologijomis

Kandidatai į Europos Parlamentą įsipareigojo remti šeimai palankią politiką

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Vytautas Radžvilas. Baltijos „tyrimai“ ir užsakovų agonija

Antrieji kandidatų į EP turą debatai LRT: susitinka A.Guoga, V.Mazuronis, A.Paulauskas ir V. Radžvilas

Rūta Visocnik. Atgal į ateitį ar pirmyn į praeitį?

Vidas Rachlevičius. Ar jau įsidiegėte naujausią savicenzūros versiją?

Darius Kuolys. Apie bene didžiausią istorinį Dalios Grybauskaitės palikimą Lietuvai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.