Ukraina, Rusija

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 17 d. 21:14

63     

    

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Mariupolio gynėjai paskelbė baigią vykdyti užduotį. Buvo susitarta dėl humanitarinio koridoriaus išgabenti sužeistuosius. Dar buvo likęs ir didokas būrelis vaikų. Atrodytų, kad baigėsi vienas šlovingas ukrainiečių kovos su rusiškaisiais okupantais tarpsnis. Galėtume sakyti, viena šlovinga istorinės sakmės dalis.

Tačiau sakmė nesibaigia, nes tie kovotojai ne tik patys rašė naująją Europos ir pasaulio istoriją, priversdami Vakarų civilizacijos žmones atsitokėti ir įsižiūrėti į baisingai nuožmų rusiškojo grobuoniško imperinio mentaliteto fizionomiją.

Jie amžiams įsirašė į istoriją ir jau tapo laikui nepavaldžiais jos veikėjais. Šventaisiais kariais, kurie būtini kiekvienai tautai savam tapatumui, laisvei ir nepriklausomybei puoselėti. Be šventųjų karių nėra tautinį tvirtumą laiduojančios istorinės sakmės.

Visų jų vardais bus vadinamos Ukrainos miestų gatvės, mokyklos, aikštės, įvairiausi žmonių sambūriai… Jie šventi, nes pasiaukojamai narsiai gynė savo valstybę ir tautą nuo nežmoniško rusiškųjų okupantų žiaurumo. Nuo branduoliniu ginklu pasauliui grasinančios ir didžiąja save vadinančios Rusijos.

„Mariupolio gynėjai“ – toks bus vienas svarbiausių ukrainiečių kovą už savo ir Europos laisvę, už Europos atsinaujinimą įvardijančių vaizdinių. Visi karai susiję su tam tikromis esminėmis gynėjų didvyriškumą ar lemtingą persilaužimo kovą nurodančiomis vietomis. Jos tampa atminties šventovėmis ir išlieka istorijoje amžiams. Neilgai trukus Europos miestuose ims rastis „Mariupolio gynėjų“ gatvės, aikštės, skverai. Šitai rodys, kad europiečiai ims suvokti ukrainiečių kraujo auką buvo ir už juos. Už jų laisvę. už jų atsipeikėjimą. O daliai europiečių atsipeikėti buvo nelengva. Ypač vokiečiams, kurie ilgai gyveno savo gerovės pagrindą klodami Schroderio—Merkel dueto politika, kurios esmė — kuo giliau praryti Rusijos užmestą energetinių išteklių „kablį“.

Tas „kablys“ buvo ne tik korupcinis – leidžiama laisvai pelnytis iš rusų gamtinių turtų, o sykiu ir padėti Rusijos valdžiai apvaginėti savo valstybę, – bet ir geopolitinis. Juk ta politika buvo įgyvendinama ne tik Vokietijoje, bet su jos pagalba visoje Europos Sąjungoje. Buvo nusirista ne tik, kaip sakoma, „žemiau dugno“, aiškinant, esą „Nord Stream-2“ yra grynai ekonominis projektas. Ir šitai aiškino vokiečių aukščiausi politikai, kuriems geopolitika turėtų būti įaugusi į kraują.

Rusijos energetinių išteklių geopolitika rėmėsi esminiu šiuolaikinio Vakarų politinio elito bruožu – besaikiu godumu. Ilgą laiką buvo gundoma greita didele ekonomine nauda, o su ja ir nematoma politine parama. Ukraina jau beveik buvo paaukota. Juk po 2014 m. Rusijos agresijos, Krymo ir dalies kitų sričių atplėšimo Vakarų valstybės, vis pamojuodamos vaikiškomis sankcijomis, plėtojo su Rusija savižudiškus energetinius ir kitokius ekonominius projektus, apeidamos pačių nustatytas sankcijas stiprino rusų ginkluotę. Tokia politika ir skatino Rusijos prezidentą vis labiau jaustis visagaliu – galop nutarė užsidėti pavergtos Ukrainos karūną ir šitaip pradėti naują Rusijos valdymo ir pasaulinių reikalų sprendimo etapą: „kad visas pasaulis bijotų Rusijos“. Turėjo būti įvykdytas ir šventu vadinamas tikslas – visam laikui prie rusų „prijungti“ ukrainiečių tautą, ją taip „apvalyti“, kad joje nebeliktų jokių europietiškumo, savosios istorijos bei laisvės nuovokų, ir visiškai ištrinti iš europinės istorijos.

Atsilaikę pirmuosius agresoriaus smūgius, ukrainiečiai privertė Vakarus atsitokėti. Pamiršti jau svarstytus būsimus susitarimus su laimėjusiu agresoriumi. Juolab kad netrukus rusai civilių žudymu ir miestų naikinimu parodė savo tikrąją imperinio šovinistinio mentaliteto „mordą“. Ją regėjo mūsų tėvai ir seneliai, o mes buvome primiršę. Juolab toliau nuo Rusijos sienų gyvenantys europiečiai. Ukrainiečių tautos atmintyje jos įspaudas buvo išlikęs, o dabar apsireiškė „visu gražumu“, „vsej sobornotju“.

Šiurpoka regėti, kaip Maskvos patriarchas laimindamas ukrainiečių žudynes paniekina krikščionybę. Šitai akivaizdus ženklas, kad į Ukrainą įsiveržė ne šiaip kariuomenė, o šėtonerijos orda. Tamsos karalystės orda. Jau nuo seno žinoma – kaip tik tos karalystės didžiūnai savo niekšiškus darbus įvynioja į gražiausius ideologinius popierėlius, apsimesdami šviesos pasaulio atstovais, „išlaisvinto“ ateities pasaulio pranašais.

Tačiau šviesos pasaulio kariai niekada nėra agresoriai – visos agresijos yra tamsos pasaulio apraiškos. Tereikia tik pažiūrėti Rusijos televizijos kanalų programas, paklausyti jų kultūros veikėjų bei dvasininkų klyksmų, raginančių žudyti ukrainiečius, nebijoti smogti branduoline kuoka, kad suprastum – tokie neapykantos tampomi veidai niekada ir niekaip nebuvo susiję nei su krikščioniška, nei su jokia dvasine šviesa.

Jie rodėsi pasauliui įvairiomis kaukėmis laukdami tinkamos progos, kad galėtų atsidėti kaimynų žudymo orgijai. Kaip jau ne kartą „linksminosi“ praeitame amžiuje. Nepaisydami ir savųjų aukų. Rusijos valdžia kuo puikiausiai žino savųjų mentalitetą – visus instinktus išlaisvinanti žudymų ir prievartavimų orgija yra tarsi užmokestis už nevykusį pavergtųjų gyvenimą.

Ir koks egzistencinis netikėtumas – nepaisydami ilgamečių grasinimų ukrainiečiai smogė atgal. Ir labai stipriai. Taip stipriai, kad žlugo visa strategine laikyta blickrygo operacija. Agresorius apstulbino, o sykiu žvėrišką neapykantą paskatino ir kitas netikėtumas – jų nepasitiko joks rusakalbių Ukrainos gyventojų miestas. Visi jie gynėsi nuo šėtoniškųjų „brolių“. Mariupolis – išskirtinis paliudijimas, stiprinantis šalies valstybingumą ir nacionalinį sąmoningumą.

Jokie agresorių karai nebūna didvyriški. Rusų plėšikų vardais jų pačių šalyje niekad nebus vadinamos gatvės anei mokyklos. Ir patys jie niekaip negalės didžiuotis savo nusikaltimais. Visa dvidešimto amžiaus istorija – kruvinos Rusijos agresijos ir jos kaimynių kančios. Niekaip nėra minimi anei pagerbiami Suomijos užpuolimo, Pabaltijo šalių Ir dalies Lenkijos okupavimo „didvyriai“. Tie istoriniai „žygdarbiai“ įsukti į daugybinio melo paklodes arba apskritai nutylimi. Taip pat ir didžiąja vadinama pergalė – nenorima prisiminti nei bendradarbiavimo su fašistine Vokietija – o fašizmą išpuoselėjo stalininis bolševizmas, – nei numatytosios Vokietijos užpuolimo operacijos, nei protu nesuvokiamų karių aukų – vien karo lauko teismų sprendimais sušaudyta virš 100 tūkst. rusų kariškių, o vokiečių tik 8,5 tūkstančio. Ką jau kalbėti apie žuvusiųjų skaičių ir jų atminimą – iki šiol svarstomi skaičiai skiriasi dešimtimis milijonų.

Didvyriais tampama ir tautos atmintin įsirašoma tik ginant savo tėvynę, stiprybės semiantis iš savo tautos šaknų. Tik tokia kova yra šventa. Dėl jos netenka kurpti istorinių melų ir versti aplinkinius tapti to melo bendrininkais. Pastarąjį dešimtmetį Rusija ypač daug jėgų dėjo versdama aplinkinius pripažinti teisėtais jos melus apie Antrąjį pasaulinį karą ir užmiršti visus sovietinės okupacijos baisumus. Ukrainiečių kova daugeliui šalių atnaujins istorinę atmintį – dabartiniai Rusijos nusikaltimai yra geras priešnuodis prieš europinį istorinį užuomaršumą ir politinį dviveidiškumą.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis patikino, kad Mariupolio gynėjai įvykdė visas užduotis ir dabar svarbiausia, kad kuo daugiau jų išliktų gyvi, nes jie reikalingi tėvynei. Šventieji kariai daugiau kaip du mėnesius laikė pritraukę didelę okupantų grupuotę, šitaip padėdami saviesiems kituose frontuose. Jie savo pavyzdžiu tvirtino ukrainiečių tautos ryžtą siekti pergalės.

Jie nuveikė daug daugiau, nei galima nusakyti „užduotimis“ ar „įsakymais“. Jų žygdarbis nuveiks dar daugiau – apie juos ir ukrainiečių kovą pasakos filmai, spektakliai, knygos, vadovėliai…

Dabar jiems teks pereiti ir okupantų įkalinimo Golgotą. Tikėkimės, kad Ukrainos valdžiai, padedant didžiosioms valstybėms, pavyks dėl jų vienaip ar kitaip su rusais susitarti. Dieve padėk gyviems likusiems Mariupolio didvyriams. Ir jų globotiems vaikams.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kas        2022-05-19 15:47

galeu atsakyti, kodel tieos.lt tapo rasistu landyne?

Pažanga       2022-05-19 12:56

Belieka džiaugtis “subtiliais” vatnikų, apsireiškusių po šia publikacija, komentarais. Vienžu, portalo įdirbis nenuėjo niekais, nes lyg tai ne vieno trolio pišyta.

Šlovė rusų kariams!       2022-05-19 11:54

Nu va, Zelenskio “elitinės” ukropų armijos naciai toliau masiškai pasiduoda rusų kariams į nelaisvę.
“Число украинских боевиков, сложивших оружие на мариупольском комбинате “Азовсталь”, превысило 1,7 тысячи, заявил официальный представитель Минобороны генерал-майор Игорь Конашенков. За прошедшие сутки <…> в плен сдался 771 боевик националистического подразделения “Азов”. Всего с 16 мая в плен сдались 1730 боевиков, в том числе 80 раненых”, — сказал он.”
Daugiau pagoglinkite straipsnyje-“ За сутки в плен сдался 771 заблокированный на “Азовстали” боевик”.

Regimantas       2022-05-19 0:35

Tai apsišiko ir apsitapšnojo “Azovo” nacių bataliono “didvyriai”!…Cha cha cha….Išlindo tyliai, kad nepadvėstų katakombose kai žiurkės, net rusų karių prašė, jog nefilmuotų… gėda, mat “didvyriams”… Jau 959 azovstaliai naciai pasidavė!…Cha cha cha… Tfu, spjauti norisi ant tų banditų…Tfu, ant padugnių….Tfu, ant Zelenskio brudo…

azo       2022-05-18 22:53


„ Nedarykit didvyriais dezertyrų ir kovotojų, kurie savanoriškai pasidavė į nelaisvę - jie pasirinko gėdos kelią ir jokiais būdais tų žmonių heroizuoti neverta. Slava Ukrainie“, sako azovo komandyrius : 
0: 44
https://youtu.be/OlTWQeuAwQU
“Общение с Гордоном вылезло АЗОВУ боком”

 

Dzeikas       2022-05-18 21:43

Sitie vyrai pasiliko Mariupolyje kada okupantai jau supo miesta.Jiems buvo siulyta pasitraukt , bet jie samoningai atsisake. Nezinau kokia karine reiksme tai turejo, mano galva kaudamiesi bendrame fronte su visa Ukrainos kariuomene butu labiau naudingi, taciau jie pasiliko zinodami, kad kausis apsuptyje.
Ir jeigu tai buvo samoningas ir savanoriskas pasirinkimas - tai dideles dvasios ir taurios sielos zmones.
Todel kremliniu orku inkstimas pasklides komentaruose ne kiek nestebina - jie labiausiai bijo tu kurie mato ju esme.Nes zmogui matanciam ju esme mirtis yra mazesnis blogis negu islikimas susitapatinant su nezmonemis.
Slove Ukrainai!

hmmmm       2022-05-18 21:19

kožko lėtokai pasidavimas nelaisvėn vyksta. Įspūdis kad geniali operacija zelio tikrai vyksta… Ir ko turkų karablis lūkuriuoja? Turbūt visiems daeina kad tokioje gamykloje prie jūros yra oficialūs nuotėkų kanalai su filtrais. O kiek be filtrų neoficialių gamyklos atliekas tiesiogiai jūron leidžia, kad baudų negautų? Ir visi kanalai veda jūron… O karablis riogso. A ko jis ten riogso? Laukia iš azovstalio “banginių” su akvalangais? Kuom geniali, geniali operacija? Juk kažkuom geniali, jei geniali?

piZZZdec azovostaliams       2022-05-18 20:09

Глава ДНР Денис Пушилин заявил, что судьбу сложивших оружие на «Азовстали» националистов должен решать суд. «Если это нацистский преступник, то это трибунал», — цитирует его «Донецкое агентство новостей». Пушилин уточнил, что под военными преступниками он подразумевает не только командиров боевиков, но и исполнителей приказов, а также тех, кто «несёт нацистскую идеологию в своих действиях и поступках, особенно в отношении гражданского населения».

Ukrų nacistai tik į pragarą       2022-05-18 19:55

Varšuvoje (Lenkija) banderistas nužudė lenką, kuris gynė merginą nuo seksualinės prievartos. Tačiau Lenkijos ŠŪDINA valstybė savaitę neleido to fakto patekti į viešumą?

tam Diedas rusofašistui       2022-05-18 19:52

Nu jo, …”Azovstalyje jie nesislapsto kaip žiurkės, bet taip “sėkmingai” naikina okupantus”, kad net užsišaldę 200 savo draugelių nacių lavonų šaldytuvuose tose katakombose laikė… galimai užspęsti požemiuose pacukai ruošėsi badmečiui?

Regimantas       2022-05-18 19:41

Ukrufašistų pasidavimą į nelaisvę Azovstalyje Zelenskis vadina genialia operacija, tik tada kodėl apieško pasidavusius azoviečius denacifikuotojai ir demilitarizuotojai???
Ir kodėl tada tuos evakuotusius išveža į teritorijas nekontroliuojamas Kijevo, ką???
Гениальная операция Зеленского https://youtu.be/nMYBD-7H4Vc
Žiūr. nuo 9:13 Zelenskio citatos ir vaizdo įrašai, kas apieško pasidavusius.
Na kam dar neaišku, ką veikia putins su tuo zeliu?

Diedas rusofašistui       2022-05-18 19:36

Azovstalyje jie nesislapsto kaip žiurkės, bet naikina okupantus. Ir labai sėkmingai. Jų sąskaitoje virš 6000 bomžų armijos driskių. Pažiūrėk kaip vienam taviškiui žarnas ištaško vaikai žaidžiantys dronu.
https://www.youtube.com/watch?v=kfHeflPHrTo
.

to... "Brolių" špyga melžiamai karvei Lietuvai       2022-05-18 19:36

esi rusiško mėšlo gabalas . Von iš Lietuvos

tam Diedas       2022-05-18 19:23

Sakyk, ką tie 1000 nepasidavusių ukrufašistų kontroliuoja tame Azovstalyje??? Cha cha cha… Jie juk kaip pacukai, kaip žiurkės laksto iš kampo į kampą, uždaryti požemiuose!…Cha cha cha… Gal jie Azovstalio katakombas “kontroliuoja”???…Cha cha cha…

tai jau tikrai-amžina šlovė       2022-05-18 19:08
"Brolių" špyga melžiamai karvei Lietuvai        2022-05-18 19:06

“Broliai” nesuminkštėjo ir mums į nosis bedė špygą, nors Monika Liu nuolatos mosavo Ukrainos dvispalvę, o Giržadas apsivilko vyšivanką. Ukrainos komisijos Lietuvai skirtas nulis balsų parodė, kad ukrainiečiai mums jokie broliai, o Lietuva Ukrainai tėra melžiama karvė.
Aš nenoriu net komentuoti žiūrovų balsavimo, nes tai buvo akivaizdi balsavimo falsifikacija. Tuo ir reikėjo laukti, nes balaganėlis iš Ukrainos jau senokai buvo ES biurokratų paskirtas nugalėtojais,lygiai kaip anksčiau defektuotas barzdotas vištgaidis Končita Dešrytė.
Nieko, mes įpratę. Tokia pati Ukrainos “pergalė” buvo po Maidano, o kaip kitaip gali būti, kai karalius Leonidas-Zelenskis ir jo 300 narsių “kvartalas 95” spartiečių-kovotojų už ES laisvę ir demokratiją,  stojo į kovą su rusiškomis “orkomis”, vadovaujami JAV, kai jie plačiomis savo krūtinėmis “apsaugojo” mus nuo rusiškų dujų, naftos, metalų ir t.t.
Aš manau, kad vakar mums rodytas sisteminio pobūdžio Ukrainos farsas tęsis ir toliau, o kadencijos pabaigoje mūsų neadekvati premjerė, anūkas, kartu su teisiamųjų ir narkomanų partijų bendraminčiais, apsivilkę vyšivankas ir mojuodami mėlynai-geltonomis vėliavėlėmis, galės šokti hopaką ant Lietuvos ekonomikos griuvėsių, o iš toli, nuo Dnepro kranto, mums “broliai” rodys špygas. Vakar jie įrodė, kad tai moka daryti.

 

 

Z tankas Mariupolyje       2022-05-18 19:02
Diedas       2022-05-18 18:50

Užuojauta pasidavusiems. Patyčios ir kankinimai jau prasidėjo. Visi ukrainiečiai, prieš jų valią buvo paskiepyti nuo koronagripo. Rusijoje antsnukių ir skiepų psichozė tebesitęsia. Pas juos šituo klausimu labai aukšti pasiekimai. Tik šitų pasiekimų būdai ne visai humaniški. Nors viskas logiška. Kuo labiau autoritarinė šalis, kuo daugiau žmonės užguiti, kuo mažiau teisių turi, tuo geresnis normų vykdymas.

Šlovė našim       2022-05-18 18:50

☺☺☺ Turkija užblokavo Švedijos ir Suomijos stojimą į NATO, o jei ir įstos, manai, kad kažką keičia? NATO išsiformuos pati, kai rusai suduos pirmus smūgius į NATO bazes ir JAV tik rankytėm skėsčios. Sakys: duosim ginklų, bet ginkitės patys, o mes AUKUS nariai jau. Ką tada giedosit Ožio Vyckos gaidžiukai?

Diedas       2022-05-18 18:43

Vata dži9gauja, o Azovstalį toliau kontroliuoja ukrainiečiai. Pasirodo ne visi pasidavė. Kalba eina apie 1000 likusių karių.

stasys       2022-05-18 18:42

tam Stasys 2022-05-18 18:26 . ta publika man gerai pažystama .

Antanas Jasaitis       2022-05-18 18:42

☺☺☺ mane užblokavo Respublika, nes yra po Landsbergio kalpoku. Jie tik apsimeta opozicija, bet iš tikrųjų yra už tą pačią supuvusią sistemą, kuri juos maitina. Jie kritikuoja valdžią, bet spręsti kitaip nenorėtų. Loja, kad loti. Tuščias amsėjimas. Kaip ir OPTV bei maršas, kurie irgi nesiruošia nieko keisti. Pats Orlauskas sakė Landsbergiui delfio TV, kad jie įsijungs į esamą sistemą, kaip kritikai, o tada reiškia, kad nieko nebus. Tokia dūmų uždanga ir viskas. JAV viskam diriguoja ir be revoliucijos nieko čia jau nepadarysi. Bus ir tie gėjų įstatymai, šeimos naikinamos, niekinamos, bus viskas, ką lieps JAV padaryti. Dėl vaizdo, žinoma, pasispardys, bet nedaugiau. Lietuva yra tvirtai okupuota, integruota į Vakarų pasaulį ir tik kai grius, kaip SSRS, bus įmanoma atsijungti. O iki tol esame jų kolonija ir elgsimės kaip kolonija. Vieninteliai tikrai norintys kažką keisti yra Paleckiai, o kiti bus eilinė vaidybos opozicija dėl vaido, kaip buvo valstiečiai. Negali būti opozicijos, kai tavo pinigai pas amerikoną banke, nu negali.

tam Stasys       2022-05-18 18:26

nekreipk demesio i tokius komentatorius.Jie patys nieko verti.

> laimėjo       2022-05-18 18:14

>  operacija Zelenskio o apieško pasidavusius denacifikuotojai ir demilitarizuotojai:
Гениальная операция Зеленского
https://youtu.be/nMYBD-7H4Vc
nuo 9:13 Zelenskio citatos ir vaizdo įrašai kas apieško pasidavusius
Na kam dar neaišku ką veikia putins su zeliu?

laimėjo       2022-05-18 17:40

putins laimėjo - azovostaliai pasidavė į nelaisvę.  O galėjo kovoti ir mirti ir nepasiduoti ir putins būt nelaimėjęs.

stasys        2022-05-18 17:34

Nepykite ‘putkos troliai’ stasys rašo apie tai kas mintyse verda str. perskaičius ir visai nesvarbu ar kas tuos komentarus skaito . Negaliu pyktį ant troliu komentaruose kurie taip aršiai čia dirba gindami putkos plaukuota subi…

To: Nejuokaukit       2022-05-18 17:25

Įsivaizduojate, kad žinote geriau už ukrainiečius, ką ir kaip jie supranta. Akivaizdu, kad gėrėjimasis sava išmintim, patrumpino protelį. Visų pirma jie gina savo laisvę. O kas bus paskiau tas ir bus. O Nejuokaukite turbūt nori kaip ir Futinas, kad Ukraina pasiduotų per tris dienas. Futinas prasišiko ir viena iš priežasčių: buvo giliai įsitikinęs, kad žino kaip elgsis ukrainiečiai. Ir pasirodė, kad paradavimas Kijeve neįvyko ir neįvyks ačiū Dievui.

Rusų bomžo mirtis       2022-05-18 17:17
Nejuokinkit       2022-05-18 16:54

jie net nesupranta - ką iš tikrto gina. Leis laimėti, tai tuoj pat taps UA globalistų bastionu. O gal neleis, tai tada ilgiau truks. Bet kad UA bus pajungta prie naujos pasaulio tvarkos, tai neabejotina. Beja, Vokietijoje jau skelbia, kad rudeniop grįž viskas - ir 3G ir kaukės. ES šiuo metu dar delsia tą sakyt. Tuoj pamatysime karius apkasuose su FFP2.

antimarsistui       2022-05-18 15:42

..tikrai ne tokie kaip tu.Tu nesuprasi.Zr.elerte arba delfius.Ten tau.

Maršistas       2022-05-18 15:36

Grinevičius pas Gorienę pačioje laidos pradžioje pasakė: „didysis tėvynės karas“. Taip kalba tik rusai arba prorusišmi…
Tai kas tie maršistai?

atsakau vietoj Stasio       2022-05-18 14:48

..jo komentai nepiktybiski,nors kiek painoki.Bet nepalyginami su visokiais prasalaiciais,valytojais ar siaip kvaileliais slavofilais.Ner ko cia kibti.Stasys net tapo kazkuo iprastu sicia.

>>> stasys 2022-05-18 8:54       2022-05-18 13:46

Negi jūs manote, kad kas nors skaito jūsų kometus?!

aZOVAS       2022-05-18 13:12

neturejo kitos iseities,nes tarpdury pamate pucina,apsikarsciusi pavogtais unitazais ir skalbiankem,rankose isplesti auskarai su moteru ausu likuciais,kruvini ukrainieciu ziedai…,nu tokio reginio net didvyriai nebegalejo atlaikyt…

Slove       2022-05-18 12:39

Mariupolio gynejams!Slove Ukrainos gynejams!Ukrainos gynimas ir isvadavimas bus okupantu pabaigos pradzia.

aisku       2022-05-18 12:39

kad saunuoliai, bet pasiduoti priesams nera didvyriska. dabar isgamos tyciosis is ju ir nepraleis progos pakankinti..

518       2022-05-18 12:35

Заявление Минобороны РФ от 18.05.2022
https://youtu.be/9AFDzR3JDj0
962 azoviečių pasidavė

salui Ukrainos       2022-05-18 12:30

..bezdzionzmogi,kokodel tiek mazai ikelei,spaudinek kol pasibels sanitarai.Arba VSD.

Salo Ukraine. Herojam salo!       2022-05-18 11:51

Zelenskio banditams piZZZdec: Минобороны России сообщило о том, что на заводе «Азовсталь» за прошедшие сутки сдались в плен 694 человека, в том числе 29 раненых. Общее число сдавшихся достигло 959. 51 человек помещен в больницу Новоазовска.

Salo Ukraine. Herojam salo!       2022-05-18 11:51

Xoxolams piZZZdec: Минобороны России сообщило о том, что на заводе «Азовсталь» за прошедшие сутки сдались в плен 694 человека, в том числе 29 раненых. Общее число сдавшихся достигло 959. 51 человек помещен в больницу Новоазовска.

Salo Ukraine. Herojam salo!       2022-05-18 11:50

PiZZZdec chocholams: Минобороны России сообщило о том, что на заводе «Азовсталь» за прошедшие сутки сдались в плен 694 человека, в том числе 29 раненых. Общее число сдавшихся достигло 959. 51 человек помещен в больницу Новоазовска.

Prašalietis       2022-05-18 11:08

Prašaliečiui     2022-05-18 9:43
Kas dėl “šio pasaulio keistumų”, tai realus pasaulis koks buvo toks ir liko. Po gorbačiovinės primityvios demagogijos laikų ir Kašperovskio su Čiumaku “maginės mistikos” skirtos tuometiniams tarybiniams liumpenanms ir idiotams linksminti, šias gorbačiovinių laikų “intelektualines-psichoanalitines žinias” naudoja visi proamerikiniai pseudo patriotai savai populiacijai “patriotiškai” stimuliuoti. Masiniai “keistumai” kuo tolia tuo didesni darosi nuo 1990 metų “vakarietiškai civilizuojamų” Europinių indėnų galvose. Aišku, visų po 1990 metų atsiradusių proamerikinių europinių čiabuvių “indėninimas” vyksta ne be vyriausio JAV “baltaveidžio vado” pagalbos, kuris pastaruoju metu padaro net ir buvusius vakarų Europos baltaveidžius, išskyrus laiku iš Eurokolchozo pabėgusią Angliją, iš kurių civilizacijos, beje, kilo ir šiandieninio pasaulio didžiausio baltaveidžių vado JAV genties rūšis, kuo toliau tuo didesniais tempais , ukrainietioško tipo indėnais, su atitinkantį indėninimo lygį galvose esančius “pasaulio keistumus” kaip: kto neskačet tot maskal, maskaliaku na giliaku, abasramsia no nesdamsia, dadim stranie uglia mielkovo no doxuja ir t.t.

Akila       2022-05-18 10:54

Šlovė Mariupolio gynėjams. Tai tikri vyrai ir šalies patriotai, ne taip kaip ruskių žmogžudžiai ir prievartautojai.

remyyygai       2022-05-18 10:52

..tiketija,kad tavo kumyras blyskioji kandis peremohos nebeisvys.O gaila,graziau atrodytu supuoklese

Remigijus       2022-05-18 9:46

azovstaly jau “evakuavosi” , t.y. jau supakuota virš 1000-čio nacikų smile - eilinė ukroreicho peremoha smile))) - tikėtija, dabar tokios “peremohos” vyks gerokai dažniau, tik nesuprantu, kas šizoukropams trukdė pasiekti tokias “pergales” ligšiol smile)))—Z—

Prašaliečiui       2022-05-18 9:43

Šiame pasaulyje yra daug keistumų. Vienas iš jų yra, kai Ukrainos patriotai šoka Chabat Liubavič žydų ortodoksų apeiginį šokį “kto neskačet…”, o iš kitos pusės tatuiruojasi svastikas, kuria simboliką panašią į nacionalsocialistų ir dalyvauja Perkūno garbinimo apeigose. Kažkokia kulinarija.

pasol von jieti       2022-05-18 9:35

..o kodel tau neparasius odes xuilo ‘kariams’ is Bucos.Jie taip didingai nuskambejo visam sviete,kad xuilo net didvyriu varda suteike.Vienzo,tikri taviskiai.Issigimeli,eik bojarisnyko ikalt,vaistines jau dirba.Kvepesi rusku duxu,zombiau…

Prašalietis       2022-05-18 8:56

Tik neprabudančiam iš “patriotinio” letargo miego Rubavičiui “Mariupolio gynėjai paskelbė baigią vykdyti užduotį. Buvo susitarta dėl humanitarinio koridoriaus išgabenti sužeistuosius…” Dar būtų galima priminti patrytriznapatriotams ir kitus iš Rubavičiaus transliuojamos pseudopatriotinės operos “Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams” ne mažiau “grandiozines” scenas: Gyvačių salos gynėjai į pasiūlymą pasiduoti “didvyriškai” pareiškė- “rusų karo laive eik na..xui” ir nė karto neišovę net į ora pasidavė rusams į nelaisvę. Prezididentas Zelenskis paskelbė 13 Gyvačių salos gynėjų žuvusiais ir davė didvyrių vardus. Pasirodo Gyvačių saloje “didvyriškų gynėjų” rusų laivą siuntė na..xui virš aštuoniasdešimt, kurie po to visi srėbė ir tebesrebia ką jiems duoda donbaso kariai karo belaisvių stovykloje, laukdami koks likimas jiems bus malonėtas. 2015 metais “šlovingesni” nei Mariupolio šiandieniniai gynėjai buvo Donecko oro uostą gynę banderiniai “kyborgai’, kurie, kaip Mariupolio gynėjai “dėl humanitarinio koridoriaus šlovingos misijos” nebaigė, todėl ir liko tame oro uoste visam laikui. Pasekoje Putinas sugalvojo ir primetė Donbasui susitarimą Minskas 2. Taip kad Rubavičius gali nėdėti “nežmoniškų pastangų”, kaip iš tokiems “didvyriams” šlovinti prikurti spektaklių, padavimų ir legengų, šiandieniniai banderiniai chalopai yra sau prisikūrę tiek “didvyriškų” pasakų, legendų, padavimų kaip “ukrai” prieš 140 metų kasė Viduržemio ir Juodąją jūras, kaip jie “gimdė” visas Europos tautas ir tauteles, kaip jas “mokė iš ukrų kalbos pasidaryti savo kalbas ir kalbėti…”. Taip kad Rubavičiau, “didvyriškas” Mariupolio gynėjų “nutarimas baigti misiją dėl humanitarinio koridoriaus” ir pasiduoti į nelaisvę, kaipir GYvačių salos “gynėjų didvyriškas pasiuntimas rusų karo laivo naxui” ir psidavimas be šūvio į rusų nelaisvę yra tik ” mažytės baikos ukrų nacijos grandioziniame istorijos ir civilizacijos kelyje…”.. Belieka Rubavičiui pasiūlyti būti iki galo “patriotiškai nuosekliam” ir suriesti šia “didvyriškos Mariupolio gynėjų misijos užbaigimo” proga Ukarinos banderinių chalopų karo šokį “Kto neskačet tot maskal” ...

stasys        2022-05-18 8:54

Įdomus ukrainiečiu sprendimas , manote orkai leistu saviems pasiduoti ? Tikrai ne , šiandieninis anu frontas kaip pyragas sluoksniuotas . Viršutinis kaip uoga ..visi eina mirti vienas už visus ir visi kaip vienas , vidurinis kadirovcu moka šaudyti į ora ir fotošopinti , iems tai kaip du pirštus apmišti .Sąžiningai gaudo ir savus dezertyrus nepanorusius fronte numirti . Apatinis storiausias orku-nacgrardija susemia visus ne vietoje ..ar tai butų močiutė nespėjusi į putkos batonu ‘už dyka’ dalinimą padėkojant į kamera ..ar suvargusi alkašėli neturinti kur pasidėti . . Paspėliokime kaip orkai elgsis su pasidavusiais Ukrainos didvyriais ? kiek iš ju bus patraukti į orku teismą ir kiek nulinčiuoti gatvėse pasotinant ‘rusijos žiurovus’? Aš ilgai juokiausi ir pats iš ukrainiečiu žiūri Eurovizijoje iį to kaip jie stengėsi išlaikyti objektyvumą ir profesionalumą vertindami kurios šalies atlikėja palaikyti ir tiesa sakant visai nepykau jog mūsų atstovei skyrė 0 , bet savęs klausiau ar mes nesame labiau įklimpę į ju problemas nei jie patys . Išlikti žmogumi ir nepamesti žmogiško orumo ,karo metu ,labai sudėtinga .. deja nelikau optimistu apsižvalgęs .

Hemarojus       2022-05-18 8:51

Straipsnis iš serijos, kai šūdą suvalgai kaip tortą ir dar kitiems pasiūlai.

Tiesos.lt       2022-05-18 8:47

Pasirodo 17 dieną buvo pagrobimo jubiliejus, bet visi tyli užpakalius užraukę. Nelabai koks posūkis tiesos.lt istorijoje. Prie Jakimavičiaus buvo įdomiau. Garliavos istoriją paliko Nakui su Drižiu, o patys nuėjo Kuolio keleliais.

Rubavičiau Rubavičiau (RUBlis)       2022-05-18 8:44

Tikriausiai pasižiūrėjus LNOBT Verdžio operą Don Karlas kilo įkvėpimas parašinėti.

Rasa       2022-05-18 8:38

Šlovė Mariupolio gynėjams.

Ukrainos pergalė       2022-05-18 7:37

Eurovizijoje,tai kaip mažas Europos referendumas Ukrainos atžvilgiu.Ši pergalė didelis psichologinis smūgis rusams.

Zaliasis skreply regyyymantai       2022-05-18 7:33

tai tu vienas is tu,kur ant saligatviu spjaudo,oi,apsivemsiu..

Azovo       2022-05-18 7:28

kovotojai yra Ukrainos kovos prieš agresorių širdis.Be jų nežinia,kaip būtų buvę.

Zaliasis skreply regyyymantai       2022-05-18 7:21

tai tu is gatvej ant saligatviu spjaudanciu..,kai praeina,lieka zaliu xariu pedsakai,oi,apsivemsiu…

Regimantas       2022-05-18 0:26

Tai apsišiko ir apsitapšnojo “Azovo” nacių bataliono “didvyriai”!…Cha cha cha….Išlindo tyliai, kad nepadvėstų katakombose kai žiurkės, net rusų karių prašė, jog nefilmuotų… gėda, mat “didvyriams”… Tfu, spjauti norisi ant tų banditų,  ant padugnių….Tfu!…

realistas       2022-05-17 22:41

Kvaila panegrika. Jokie jie ne šventieji. Autoriau, jums su galva negerai, arba nesuvokiate žodžio šventas prasmės. Taip, jie tapo mitu, tikrąja šio žodžio prasme - mitu, t.y. tuo kas yra netikra. Tokiu pat išsigalvojimu, kaip “Kijevo vaiduoklis”, t.y. jo taip pat nebuvo. Didesnė nauda Ukrianai būtų buvusi, jei jie kai Mariupolis tapo akiavizdžiai apsuptas būtų pasidavę, neabejotinai tada būtų buvę išmainyti, būtų galėję tęsti kovą ir svarbesniuose frontuose. Tačiau tapus mitui-legendai, žinoma, jau taip paprastai apsikeisti belaisvis tapo nebeįmanoma, abiejoms pusėms tapo principo reikalu. Rezultatas: totaliai sugriautas Mariupolis, kuris nebus atstatytas artimiausiu laikotarpiu. Ir kam nuo to geriau? Ukrainai, Mariupolio gyventojams? Ne.

Kazys       2022-05-17 22:26

na nereikėtu skubėti vadinti palaimintaisiais ir šventaisiais, juk gali paaiškėti ir nelabai malonių dalykų.

Algirdas       2022-05-17 22:11

Viskas cia gerai. Azovo naciai is “azovstalio” katakombu jau masiskai pasiduoda į nelaisve, todel atlaisveje pozemiai bus puiki vieta naujai eurovizijai. Jeigu, Putinas leis…

517       2022-05-17 22:04

Юрий Подоляка (17.05.22 на 20:00): Мариуполь — капитуляция «Азова», Попасная, Авдеевка, Гуляйполе
https://youtu.be/hZb-6AATcdY
nuo 6:00 apie Mariupolį, paėmimą į nelaisvę apie 2500…

517       2022-05-17 21:54

https://youtu.be/xKTGtsCIXCA
0: 37
„Įvardinu tik statistiką:
daugiau nei 2500 kovotojų ir karių... yra azovstalyje, iš jų 404 sužeisti, 55 sunkiai sužeisti – nebeeinantys, 200 lavonų užšaldytų guli refrežeratoriuj ten pas juos, trys mūsų belaisviai – vienas karininkas ir du kariai,
804 azovieciai, visi kiti…“

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.