Vytautas Rubavičius. Referendumo baubas

Tiesos.lt siūlo   2013 m. rugsėjo 30 d. 14:03

20     

    

Vytautas Rubavičius. Referendumo baubas

ekspertai.eu

Stebėtina, kaip greit visų partijų nomenklatūra, aukštoji valdininkija susivienija, pajutusi nors menkiausią grėsmę savo valdžiai, savo visagalybei. Jūs tik įsivaizduokite – ta „suveršinta“ tauta drįsta viešai svarstyti žemės pardavimo užsieniečiams klausimą. Ir ne tik tą klausimą – ima reikalauti realios referendumo teisės. O juk tauta turi žinoti savo vietą – švenčių progomis paploti „išrinktiems“ ir „nusipelniusiems geriau gyventi“, sugiedoti, kad ir nedarniai, „tautos giesmę“ ir iki valios išsidūkti stebėdama krepšinio varžybas. Valstybės reikalai, taip pat ir tautos gyvybingumo klausimai – valdančiųjų rankose. Joks visuomenės kišimasis netoleruotinas. Juk jau nuspręsta, kad lietuvių tauta gali gyventi savo valstybėje ir kaip nuomininkė. Tarsi pasityčiojant aiškinama, esą žemės užsieniečiai neišvešią, jie geriau sutvarkysią apleistas žemes. O kas nuo tų žemių nuvarė vietinius žmones, kas iš Lietuvos varo jos gyventojus? Politinio nomenklatūrinio elito įtvirtintas skurdas ir beteisiškumas. Pridengiant tą beteisiškumą ir neviltį įvairiais pirmininkavimais, priėmimais Prezidentūroje ar Valdovų rūmuose, švelniu Čiurlionio muzikos čiurlenimu.

Lietuva stebėtinai pakartojo tą kelią, kurį nuėjo daugelis kolonijinį jungą nusimetusių šalių. Kad ir kokios jos skirtingos, visoms būdingas vienas esminis dalykas – nacionalinio išsivadavimo proveržin tautas pakėlę žmonės, vadai ir vadukai, paėmę valdžią į savo rankas, pasirodė esą nepaprastai godūs ir negailestingi išlaisvintųjų pavaldinių atžvilgiu. Lietuvos bėda ta, kad buvo perimtas sovietinio partinio nomenklatūrinio elito mentalitetas, kuris visomis savo grožybėmis reiškiasi ir šiuo metu. Visa valdžia – partinio nomenklatūrinio elito ir aukštosios valdininkijos rankose. Savo sugebėjimus tas elitas parodė nepaprastai sparčiai parceliuodamas Lietuvos laivyną, „Mažeikių naftos“ įmonę, dujų ūkį, uždarydamas atominę elektrinę. Tačiau sykiu – ir išmoningai atimdamas iš visuomenės visas politines galias, paversdamas ją bejėgiu elektoratu. Visuomenė partinei nomenklatūrai reikalinga tik kaip elektoratas, rinkimuose patvirtinantis jos valdžios teisėtumą. O jau kaip valdoma, kaip tvarkomasi su valstybe – ne visuomenės reikalas.

Kokių tik paniekinamų tiradų nesulaukia žmonės, drįstantys viešai pasvarstyti vieną ar kitą valdžios sprendimą. Ypač iš tą elitą aptarnaujančių žurnalistų, kurių nevaržo politinio įvaizdžio rėmeliai. Kuo tik nebuvo išvadinti suabejoję skalūnų dujų gavybos perspektyvomis žemaičiai. O juk visas licencijos išdavimo ir vadinamojo konkurso spektaklis buvo perdėm melagingas. Žmonės buvo teisūs įtarinėdami, kad kalbama ne apie žvalgybą, – koks kvailys investuos dešimtis milijonų vien į žvalgybą, – o apie gavybą. Nei politikai, nei vadinamieji ekspertai iš pradžių net negalėjo suvokti, kad numatytieji iki poros kilometrų gręžiniai – ne dujoms ieškoti, nes tokiame gylyje jos dar nesusidaro. Pasklidusi informacija apie Lenkijoje atliktus gręžimus jau iki keturių kilometrų tai ir patvirtino. Tačiau tie vienas ant kito lipdomi melai mūsų politinio elito visiškai nejaudino – jis išmokęs valdyti nekreipdamas dėmesio į visuomenės rūpesčius ar nuogąstavimus. O kokia demonstratyvi panieka sklinda iš Prezidentūros, kai užsimenama apie pačios valdžios surengto referendumo dėl atominės elektrinės statybos rezultatus. Tokios paniekos viešai rodyti nedrįstų jokios vakarietiškos ES šalies vadovas.

Žydai po tūkstantmečių sugrįžo į savo žemę. Neužmiršo jos visą tą laiką, meldėsi jai. Išparceliavę savąją, mes jau nesugrįšime, nes mūsų ir nebeliks. Nesame tokio stipraus tikėjimo, nesame Šventraščio kūrėjai, stokojame deramos, dabarties iššūkius atliepiančios nacionalinės savimonės, tautiško susipratimo. Sava žemė lietuvių tautai yra didžiulė dovana, kurią dera puoselėti ir jausti jai atsakomybę. Išsiparceliavę parodysime pasauliui, kad tos dovanos nevertinome, tad ir patys nesame jos verti. Nesame verti būti istorine valstybine tauta. Nesame verti ir savo istorijos, nes žemės nuomininkai istorijos nekuria. Jie tik prisideda prie žemės šeimininkų istorijos kūrimo. Tokia yra tikroji egzistencinė referendumo klausimo esmė.

Esama ir kitos – politinės. Egzistencinės svarbos referendumu norima pakelti žmones, kad jie imtųsi valstybės reikalų. Vadinasi, iš valdančiųjų atimtų dalį valdžios galių. Dėl to ir žvėriška neapykanta bei panieka. Tik įsivaizduokite – žmonės nori, kad referendumams rengti reikėtų rinkti ne 300, o 100 tūkst. parašų. Tada tai jau sodoma gomora – prasidėsiančios referendumų lenktynės maišuose. Sėkmingai „suveršinta“ tauta nieko nebeveiks, o tik rengs referendumus. Visa galva pulsianti į svaiginantį savo valdžios akivarą. Baisus valdantiesiems kylančios grėsmės paveikslas. Nepuls rengti. Svarbiausia yra patiems laisvintis iš mirtinų lietuviškosios partinės nomenklatūros gniaužtų. Referendumai patys savaime rodo tik visuomenės politinio įgalumo „laipsnį“. Referendumus reikia laimėti. Čia jau kitas klausimas. O laimėti gali tik gyvybiškai svarbius klausimus keliantys. Kitokie referendumai nepritrauks žmonių.

Dera visokeriopai palaikyti referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams rengėjų pastangas. Jos yra pati tikriausia tautinio ir valstybinio savisaugos instinkto apraiška. Sykiu tai kvietimas visuomenei laisvintis, stiprinti savo politinę savivoką bei galią ir kurti demokratinę Lietuvą. Nesileiskime galutinai „suveršinami“ tų, kurie jau gerus dvidešimtį nepriklausomybės metų veda Lietuvą savinaikos keliu, ragindami laužyti visus lietuvybės „stereotipus“ ir kuo greičiausiai įsividurkinti visuose globalizuotumo indeksuose.

ekspertai.eu

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žemyna       2013-10-29 23:01

Ačiu, kuo daugiau tokiu straipsnių.

ačiū       2013-10-13 10:57

Ačiū p. Rubavičiui už aiškią poziciją ir gerą straipsnį. Manau, svarbu suprasti už ką pasisakome referendumu ir koks jis svarbus.
Kartu noriu pabrėžti, kad tikrai stiprus žmogus, gebantis analizuoti situaciją, nevengia pažiūrėti į klausimą iš visų pusių. Turime būti sąžiningi ir pripažinti, jog negalime garantuoti, kad nuoširdžiais parašų rinkėjais ir patriotiniais motyvais tikrai nebus pasinaudota. Nebūkim naivūs, yra žemvaldžių, kuriems norisi mušti dirvonuojančios žemės kainą, naudojantis tuo, jog į rinką nebus įtraukti užsieniečiai. Manau, tai svarbus klausimas ir jis turės būti sprendžiamas,  bet po to, kai laimėsime šį referendumą.

Paradoksas       2013-10-12 21:16

bet V.Landsbergis ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių jubiliejiniame 25 m. suvažiavime Kauno halėje mokino garbiamus Lietuvos žmones, kad reikia leisti parduoti Lietuvos Žemę-teritoriją, anot jo olandų tulpės geriau už sosnovskio barščius, ir kritikavo referendumo rėmėjus grasindamas Europos komisijų nuosprendžiais. Politinius kalinius ir tremtinius(!), tuos, kurie ypatingai(!) turėtų suprasti tikrąją žemės vertę ir paskirtį. O straipsnis puikus!

Kritikas Pikčiurna       2013-10-4 5:45

Puikiai ir labai tiksliai pasakyta. Ačiū!

Skirmantė       2013-10-1 14:50

Taip. Anas V. Landsbergio (“Lietuvos žiniose”) straipsnis esą šis referendumas- vos ne diversija prieš Lietuvą, nes ES gali mus pašalinti iš sąjungos, man pasirodė apgailėtinas. Tik mus pasirodo gali mulkinti, mokėti varganas išmokas, kurios neleis lietuviams konkuruot su turčiais ir piniguočiais. Ir nieko. Jei koks sveikai mąstantis fermeris atsistoja iš išdrožia šią tiesą, jis, pasirodo, yra veršis. O šita korupcija, ubagais pavetus visą Lietuvą - viso šito pagrindas.

PAGARBA       2013-10-1 13:06

AUTORIUI

ana       2013-10-1 12:14

Tie patys valdžioje jau 20 metų yra susieti korupciniais, giminystės ryšiais, turintys vieni prieš kitus kompromituojančios medžiagos. Tuos ryšius nutraukti yra tik vienas kelias, reikia rinkti į valdžią visai naujus dorus ir sąžiningus žmones.

Vytautas Ju.       2013-10-1 7:05

Nebūkite tuo „bejėgiu elektoratu“, nereikės ir veršiais bliauti. Niekas gi Kalašnikovo į nugarą neįremia rinkimų dieną. Patys bėgate prie balsadėžių, net sušilę, kad įtvirtinti tos „valdžios teisėtumą“.
Maža to, išsižadėtumėte ir tos varganos pensijos ar minimalaus atlyginimo, kad tik kas leistų papūsti į reitingų dūdą. Per pernykščius Seimo rinkimus 271 tūkst. balsavusiu už Darbo partiją, 251 tūkst. už Socialdemokratus, 205 tūkst. už Konservatorius. Iš viso 1,3 mln. piliečių trokštančiu, kad žemė būtų parceliuojama, kad skalūninės dujos išgaunamos, kad Lietuva ir toliau būtų naikinama, kad žmonės bėgtų iš savo žemės.
Kaip matote, vien tik trijų didžiųjų partijų gerbėjai, atskirai paėmus, galėtų surinkti tuos 300000 parašų, jei tik panorėtų. Bet nenori. Taigi, problema ne parašuose.

paantrinsiu suomiui       2013-10-1 1:05

kietai laikytis ir nesusimauti rasantis nezinia kur elektroniniais parasais. Elektroniniai parasai jokiuose interneto tinklapiuose, KERTU LAZYBU, - NEBUS UZSKAITYTI !!! Kas nepatinges internete atsiversti Referendumo istatymo 11 straipsni, nesunkiai supras kodel. Nebutina buti teises mokslus baigusiu, daugiau negu pakanka bendro issilavinimo.
Neismetykite savo parasu veltui. Nesizavekite technologiniais patogumais neatkelti vienos kuno vietos nuo kreslo prie kompiuterio.
Reikia eiti ir gyvai pasirasineti parasu rinkimo vietose GRIEZTAI TIK VRK ISDUOTUOSE PARASU RINKIMO LAPUOSE. Ne vienas parasas neturi nueiti perniek!!!

suomis       2013-09-30 21:02

Svarbiausia nepasiduoti ir kietai laikytis…

suomis       2013-09-30 20:54

Lenkiu galvą. Super mintys. Tai ir yra TIESŲ TIESA. pagarba.

Petras Kleinaitis       2013-09-30 19:33

Taurages m. Baznyciu g.pardutuve CIA (buvusi ravita)  pastoviai pradejome rinkti parasus 10-18 val.

PASAKYK KAIMYNUI.

Romas       2013-09-30 18:45

Ačiu Vytautui Rubavičiui, viskas sudėliota kaip maldaknygėj, tik belieka dirbti, už mūzų vaikų ateitį.

Laisvoji Banga       2013-09-30 18:21

,,Vėl startuojam !
Rugsėjo 30 dieną, Laisvoji Banga atnaujina pirmadieninę NAKTIGONĘ su ROLANDU PAULAUSKU
————————————————————————

1 dalyje bus patikrintas:
SKALŪNŲ PULSAS – Jonas Nairanauskas (Žygaičiai), Vytautas Švanys, Linas Balsys
ŽEMĖS REFERENDUMO PULSAS – žinoma Pranciškus, Hana Šumilaitė, Romas Kaulinis
————————————————————————

2 dalies – VAKARO TEMA (itin susijusi su šių dienų aktualijomis ir raganų medžioklėmis) :

NUO PATIKLUMO IKI PERDĖTO ĮTARUMO ‘’
————————————————————————–

NAKTIGONĖ SU R.PAULAUSKU (kiekvieną pirmadienį, 21-23:00)

Laisvoji Banga
Klausykite per radiją ar internetu:
Vilniuje – 104.7
Klaipėda – 104.1
Palanga – 94.4
Kaune -104.5
Šiauliuose -104.3
kiti miestai ieškokite čia: http://www.laisvojibanga.lt/

ARBA INTERNETU: http://www.klausyk.lt/lt/visos_radijo_stotys/?id=5522

———————————————————————–

Skambink, Klausk, Išreišk SAVO NUOMONĘ. Būkime aktyvūs!

STUDIJOS telefonas: 8 5 233 32 12
KLAUSIMUS jau galite užduoti ČIA: http://www.laisvojibanga.lt/naktigone-su-rolandu-paulausku/
———————————————————————–

Naktigonės laidos įrašai skelbiami YOUTUBE:
Gilvydės kanalas: http://www.youtube.com/user/Gilvyde?feature=watch
(Lietuvos Zemei reikia savanoriu)

baubas 2       2013-09-30 16:01

referendumo stumikai slepiasi uz patriotiniu lozungu,pridengdami vietinius zemgrobius.Klausimas - kas bijo LT uzsienio kapilalo atejimo?

Valdžia-visos       2013-09-30 15:53

ir visi kubiliai,grybauskaitės,butkevičiai neįdomūs.Be to jie nė prie ko,nes kokie mes, tokie jie.Viso viltys į padorią tautos dalį.Šviesuomenę.Reikia valios,plieninės valios padaryti šį referndumą.Tai   ne sąjūdžio aistra.Tai juodas darbas ,sukandus dantis.Bet jis TIKRAS.

Netikiu šia       2013-09-30 15:35

valdžia ir jos propaganda.Tikiu,kad veikia amžini dėsniai ir vertybės-mes matysime daugelio karjerų galą.Iki kada pasirašyti?Reiks ieškoti?

Paskaitykit ekspertai.eu,       2013-09-30 15:33

kas vyksta Latvijoje su vaikais.Kaip tyčiojamasi iš tėvų ir vaikų.

jab       2013-09-30 14:55

šiandieną specialiai važavau, savo parašą vežiau.
O sau galvojau, kiek reikia suveršėti, kad savo tautą iš didelių tribūnų ir postų paniekinančiais epitetais apkrautum.
Ačiū p. Rubavičiui.
Tautiečiai, šis parašų rinkimas lygus Baltijos keliui. Stokit kas dar gyvas.

palanga       2013-09-30 14:38

Bravo, Vytautai,  šaunuolis esi. Argumentuotai ir įtaigiai pasakei tai, ką galvojame. Ačiū.


Rekomenduojame

Vygantas Malinauskas. Pliažas ir liberalioji laisvė

Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Kun. Nerijus Pipiras. Gyva tauta, kol atmintis gyva

Romualdas Žekas. Ar gali kvailiai turėti valstybę?

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Vytautas Sinica. „Lietuvos žydų bendruomenė daro viską, kad būtų verta ir teisinga paskelbti ją antivalstybine organizacija“

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Per atvirai. Faina Kukliansky ir rabinas Andrew Baker: „Manome, kad Seimui nederėjo skelbti 2021-ųjų Juozo Lukšos-Daumanto metais“

Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.