Vytautas Rubavičius. Prieš referendumą – vieningos valdžios morda

Tiesos.lt redakcija   2014 m. birželio 26 d. 22:26

37     

    

Vytautas Rubavičius. Prieš referendumą – vieningos valdžios morda

Referendumo organizatoriai nuveikė didelį darbą žadindami Tautos savimonę, skatindami susivokti dabarties pasaulyje, galvoti ne tik apie savo ūkinius ir buitinius reikalus, bet ir apie valstybės dabartį bei ateitį. Kokie visai netrukus būsime – valstybinė Tauta, pasaulinės istorijos subjektas ar bežemis elektoratas, gyvuojantis jau ne valstybėje, o teritoriniame administraciniame vienete. Tokiame vienete jau gyvenome, tačiau iš to gyvenimo ne ką pasimokėme. Juolab kad mūsų įvairiausių orientacijų žymieji vedliai nenuilstamai dirba valstybės išvalstybinimo ir išnacionalinimo darbą. Tauta be Konstitucijoje įtvirtintos gimtosios žemės apleidžia ir europinės istorijos sritį – kokios valstybinės tautos skaitysis su bežemiais, kurie ir sava laikomoje valstybėje gyvena emigrantų ir nuomininkų sąlygomis? Valstybinės tautos nuvarymas nuo jos istorinės žemės, kuri jai ir suteikė galimybę pretenduoti į naujųjų laikų valstybingumą, – didžiulės istorinės svarbos darbas, kurį sėkmingai įgyvendina mūsų politinis elitas. Už tą darbą jis sau deramai atlygina jau nebesuskaičiuojamomis privilegijomis ir sąskaitomis nepasiekiamuose užsienio bankuose.

Valdžia patyrė neregėtą akibrokštą – juk jau gerus dvidešimtį metų trolinamas elektoratas staiga ėmė ir sugalvojo išsakyti savo nuomonę. Ne tik išsakyti, bet ir pareikalauti, kad į ją būtų atsižvelgta. Kaip numatyta Lietuvos Konstitucijoje. Kaip numatyta ir Lietuvos Konstitucinio teismo išaiškinime, kad niekas neturi teisės varžyti Tautos referendumais reiškiamos valios. Nepadėjo ir visi neįveikiami įstatymuose sudėti saugikliai, kurie, atrodė, patikimai saugo valdžią nuo piliečių iniciatyvų. Pavyko surinkti 300 tūkst. parašų. Ir tada jau valdžia parodė savo tikrąjį veidą, kurį žiniasklaidos trolintojų ir viešųjų ryšių grožio specialistų padedama slėpė po europietišku grimu. Tas veidas – tai gryna sovietinio valdančiųjų mentaliteto morda. Tokių mordų gausu posovietinėje Rytų Europoje, jas sieja tie patys kilmės dokumentai, partinis nomenklatūrinis išsilavinimas, bendras darbas išvagiant ir praskolinant savo valstybes. Tas pats mąstymas, ta pati valdymo logika, kurią kuo aiškiausiai, viešai paniekindama tautos teisę rengti referendumus, išsakė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos žodžiais, neleistina, kad referendumais vieni primestų savo valią kitiems… Įsivaizduokime, kad šitaip imtų ir pasisakytų kokios nors Vokietijos, Prancūzijos ar Šveicarijos aukšto rango politikas – viešas didžiulis įvairių pakraipų intelektualų ir piliečių pasipiktinimas, ir galas politinei karjerai. Mūsuose – sutelktinė tyla. Tačiau tie žodžiai yra ne tik Europos Sąjungos erdvėje išsakytas rytietiško demokratijos suvokimo „perlas“, bet ir kuo tiksliausiai nusako Lietuvoje sukurtos nomenklatūrinės valdymo sistemos esmę – tik valdžia turi teisę primesti visiems savo valią.

Tik valdžios morda turi politinę galią primesti savo valią. Visokios konstitucinėmis vadinamos teisės yra tik popierius, kurį tinkamu būdu gali „perskaityti“ tik Konstitucinis Teismas. Tad jis ir ėmėsi darbo, įtvirtinti saugiklius, jei kartais referendumas laimėtų. KT pirmininkas, nusimetęs visus demokratinius apdarus, viešai atlieka oralinius aktus, aiškindamas apie šiurpinančias Tautoje ir visuomenėje glūdinčios kvailybės gelmes – neva piliečiai galį susigalvoti sveiku protu nesuvokiamų referendumų. Pavieniai piliečiai gali prisigalvoti ir prisigalvoja įvairiausių dalykų, kaip ir KT pirmininkai bei teisėjai, tačiau tos kvailybės neturi jokių galimybių virsti Tautos referendumais. Pirmininkas tai kuo puikiausiai žino, tačiau juk atėjo metas iš laikinai einančio pareigas būt paskirtam tikruoju, tad stengiamasi mordą sužavėti savo dvasinėmis pratybomis. Paprastai ir greitai iš tibetiečių rėmėjo virstama savos Tautos niekintoju ir engėju.

Valdžiai visa širdimi pritaria didelė dalis žiniasklaidos ir viešųjų ryšių trolintojų. Trolinimo pavidalai ir logika stebėtinai panaši į kremlinę, ypač tų, kurie viešai net užsimerkę kalba apie klastingas Kremliaus užmačias. Įkyriai kartojamas melas ir yra tikroji propaganda. Žinome, ką Kremlius laiko penktąja kolona, netrukus apie tą koloną pragydo ir vietiniai trolintojai. Joje – visi pritariantys referendumui. Tie pritariantys išskirstomi į du būrius: vieni sąmoningieji, dirbantys Kremliui, kiti – apkvailintieji, tad ir apgailėtini. Tik klausimas, kaip per nepriklausomybės metus susibūrė tokia didžiulė penktoji kolona? Kur žiūrėjo ir kam dirbo mūsų valdžia ir jos specialiosios tarnybos, kodėl prezidentė neišrovė šių piktžolių iš užsieniečiams siūlomos gimtinės? Ne naivus, bet labiau apsimestinis atrodo kai kurių mūsų žiniasklaidos veikėjų pasipiktinimas dėl jų pokalbių klausymosi. Gal jie mano, kad tenkindami mordos įgeidžius pelno sau išskirtinę padėtį? Ar jiems rūpėjo, kad nebūtų klausomasi referendumo organizatorių ar kad Seimas imtų veiksmingai prižiūrėti specialiąsias tarnybas? Nerūpėjo. Trolintojai kuo aiškiausiai rodo, kad jiems nerūpi nei konstitucinės teisės, nei laisvės, tad valdžiai nė kiek nerūpi ir jų teisės. Juk esminis demokratijos instinktas turėtų visiems būti aiškus – esu už teisę Tautai ir žmonėms reikšti savo nuomonę referendumu, net jei nesutinku su jo keliamu klausimu. Nes teisė reikšti savo nuomonę yra visų teisė, o ne tik „niekingųjų“ referendumininkų. Reikškite savo nuomonę balsuodami „prieš“, reikškite balsuodami „už“. Nėra pusinių ar ketvirtinių konstitucinių teisių ir laisvių – yra pilnutinės visiems arba jokių taip pat visiems. Trolintojai kartu su jų užsakovais yra prieš visas konstitucines teises ir laisves.

Aiškumo metas. Pamatėme, kas ir kaip valdo Lietuvą, pamatėme ir aptrolintos bei apdūūūmintos Lietuvos žmonių „kokybę“. Laisvės niekada nėra perdaug, tačiau stebėtina, kiek jos mažai Lietuvoje. Visa laisvė sutraukiama į vieną mažytę piliulę – emigruoti. O jau šviesiu gyvenimu Lietuvoje pasirūpins trolintojai, jų vaikai ir vaikaičiai. Drąsiai išsivadavę iš sovietinės okupacijos lietuviai nusipelnė gyventi geriau – tereikia lukterti, kol mūsų žemelę apeis olandų tulpės ir danų kiaulynai. Svarbu, kad tik tų lietuvių nebūtų pernelyg daug likusių – tada kentės BVP vienam gyventojui. Tos ateities ir laukia jungtinės mordos ir trolintojų pajėgos – nuo konservatorių iki liberalų, nuo socdemų iki krikdemų, nuo darbiečių iki prezidentiečių, nuo teismiečių iki saugumiečių.

Tačiau tai ir apsisprendimo metas. Išlaikysime gimtinę ir jos teikiamą Tautai gyvastį ar išsisklaidysime kaip trolintojų pučiamas dūūūmas? Vien referendumu neatsilaikysime.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

'Patarėjui'' patariančiam Arūnui paskaityti Landsb       2014-06-29 20:43

Ir isitikinusiam, kad nuo tarybinio muzikos profesoriaus, uoliai diegusio studentams- būsimiesiems menininkams komunizmo prasmę ir tiesas, prašviesės akyse. Niekaip negaliu suprasti, kas ir kokiais durnaropių smilkalais aprūkė mano tauta, kurie vis mato šito klastingo ‘Dėdulės’ asmenyje šviesą. Pasaulio galingieji planuoja implantuoti žmonijai valdymo ir kontrolės implantus, lietuviams ko gero to nereikės- dauguma, deja - pigūs nacijos atstovai ir i juos nereikės investuoti šioje srityje, reikia tik Lansbergio, kuris eilinį kartą paskleis kokius klastingus kliedesius,kad tai teisinga, o ‘patarėjams’ pasirodys, kad tai šviesa.

Vilma       2014-06-28 15:46

Aciu gerb. filosofui uz labai laiku ir vietoje panaudota rusu kalbos zodi “MORDA”.Tikslesni zodi musu valdzios apibudinimui vargiai ar rastume..

Algis V.       2014-06-27 16:43

Prie paskutinio komentaro “Arunui” netyčia paspaudžiau “patinka” Pasitaisau -
man jis NEPATINKA.

Arunui       2014-06-27 15:31

Radau labai gerą mintį, kurią pateikiu jums Arunai.
Norint įgyvendinti svetimos šalies užvaldymo scenarijų, reikia, kad būtų įvykdyta bent viena iš dviejų sąlygų – reikia, kad toje svetimoje šalyje būtų pakankamas skaičius arba kvailių, arba pinigams godžių žmonių, galinčių priimti sprendimus visos šalies mastu.Siekis pavergti kitas tautas jėgos, ginklų pagalba yra susijęs su didele rizika. Mat karą galima ne tik laimėti, bet ir pralaimėti. O pralaimėjimo pasekmės būna labai liūdnos – karo iniciatoriai praranda ne tik turtus, valdžią, bet dažnai netenka ir savo gyvybės. Todėl buvo sugalvotas būdas, kaip užkariauti kitas valstybes užgrobiant jų turimus turtus be jokio kraujo praliejimo ir netgi su užkariaujamųjų valstybių valdžios palaiminimu.
Buvo sukurtas mitas, kad valstybių ekonomiką gali išgelbėti tik užsienio investicijos. Kokia prasmė yra kariauti rizikuojant savo gyvybe, jeigu vietiniai čiabuviai viską, visą savo turimą turtą ateiviams (investuotojams) padovanoja ir už tai dar ir padėkoja?

Arūnui        2014-06-27 12:46

Žinai, Arūnai, perskaityk interviu su V.Landsbergiu, gal tada prašviesės…
Straipsnis čia šalia.
Iki referendumo liko 2 dienos: V.Landsbergis. Tautos nereikia fetišizuoti – ji balsavo už komunistus. Na, jei tada nesuprasi, tai sudie Arūnėli, diskusijos nėra.
Ponas didysis pardavėjas yra nurengtas iki apatinių.

Arunas       2014-06-27 8:50

Bandau kalbeti apie batus - bet jus neatsakote - KAIP ZEMES PARDAVIMAS SUTVARKYTAS PAS VOKIECIUS? Ar domejotes? Gal ir mums verta taip? Tegul Varkala su Vyriausiaja Teta pateikia istatymo projekta ir reikalas sutvarkytas! Betgi beda - nera nei kompetencijos, nei supratimo apie ka kalba…

Tadas       2014-06-27 2:30

Sąžiningas tekstas.

To Arunui 2014-06-26 16:28        2014-06-26 16:58

Neverta diskutuoti su tokiais, kuriems rašai apie batus, o jis kalbą nukreipia apie ratus.

Arunui       2014-06-26 15:28

Tapinas pasielge kaip lapinas-irgi maista ,kiek suesti negali atsargai pasikasa.O tamstos prielaida,kad reikia zeme parduoti-tada ji bus naudojama,kurs darbo vietas-tai ta pati gali daryti nuomojant.Lietuvos padetis ypatinga tuo,kad musu zeme gali labai dominti lenkus ir ES pilietybe nusipirkusius rusus,per kuriuos labai paprasta Rusijai bus issipirkti koridoriu i Karaliauciu.Demagogija,kad musu zemes niekam neidomios bus labai greitai issklaidyta,kai bus leista jas pirkti uzsienieciams-bet tada bus jau per velu -atgal neatpirksim.

Arūnas       2014-06-26 11:12

ir dar - jūs desperatiškai bandote išsaugoti “tautinę valstybę”, tautai balsuojant kojomis (emigruojant). Likusios 70-80 metų močiutės jums demografinės padėties tikrai nepagerins. Aš siūlau PALIKTI emigrantus LIETUVOJE. Kam jiems važiuoti dirbti pas norvegą, jei norvegas gali atvažiuoti čia? Tai pasikalbame - kodėl jūs norite kad tauta išsivažinėtų? Tai kas labiau patriotiškas? Jūs tokie patys patriotai kaip ir “žalieji” - prisidengę kilniais šūkiais norite paversti valstybę atsilikusiu kraštu su keliomis likusiomis bobutėmis. Kurią rusai pasiimtu plikomis rankomis.

Arūnas       2014-06-26 11:06

pabandysiu kai ką ir aš oponentui paaiškinti - tik nesitikiu kad supras. Į visus tamstelės užduotus klausimus atsakysiu paprastai - “visa tai bus daroma pagal šalyje galiojančius įstatymus”. Ar bus klausimų? Blogi įstatymai? Dar daugiau rinkite į seimą venckienes ir varkalas - gal sugalvos protingesnių? Kodėl Danijoje kiaulės nesmirda, o Lietuvoje smirda? Ogi todėl, kad tikriausiai pas mus aplinkosauginiai reikalavimai nužeminti? Teko Bavarijoje vaikščioti po miestelį, kuriame yra tvartų, bet JOKIOS SMARVĖS. Užtat, kad žmonės tvarkosi. MES ESAME SAVO ŠALIES ŠEIMININKAI IR PRIVALOME ČIA TVARKYTIS (TVARKYTI ĮSTATYMUS PIRMIAUSIAI), O NE MITINGUOTI IR REFERENDUMUS RENGTI. Dėl jūsų panikos dėl žemės - panika kyla iš nežinojimo ir nenorėjimo žinoti. Jei ponas (ar ponia) jau toks protingas (protinga) - papasakokite kaip su yra su žemės įsigijimu Vokietijoje. Ar galima ten užsieniečiams įsigyti žemės? Ir kodėl Vokietija dar nepriklauso Turkijai? Daugiau domėtis pasauliu reikia, o ne močiutes kaime referendumais gasdinti. O aš ir mano draugai su referendum lapeliu pasielgsiu kaip A.Tapinas - užkasiu savo žemėje ir kitamet ten išaugs PINIGŲ MEDIS. Aš skinsiu pinigėlius, o Karbauskis turės mokėti brangiau už superkamas žemes smile

to Genute Melianiene       2014-06-26 2:30

Bet dabar dar naujai vadina zmones….KK /karstamekomentare/yra str ,kur koncervatore isvadino azmones banditeliais…zodziu buvoir runkeliai,ir minia ir sutve ir dabar jau banditeliaias….jei taip kitoj kokioj demokratinej saly taip zmones butu isvadinti ,tai tikrai butu didelis skandalas irturetu perlamentare attsistatydinti is karto…

Arūnui       2014-06-25 20:53

Pabandysiu tamstai paaiškinti, bet tiesą pasakius, labai abejoju ar tamsta suprasi:)Gal ponas Arūnas žino būdą, kaip žemės sklypą galima atskirti nuo teritorijos.  Kaip jis gali parduoti, pavyzdžiui, savo buto dalį ir neparduoti tos buto dalies teritorijos naujam savininkui? Suprantama, galima pardavimo sutartyje nustatyti tam tikrus servituto reikalavimus, pavyzdžiui apriboti teisę į per tą dalį einančias komunikacijas, bet ne daugiau. Dar sudėtingiau, kai tas pirkėjas yra ne Lietuvos pilietis ar subjektas. Kokios valstybės teise reikės vadovautis sprendžiant nuosavybės klausimus, ypač tada, kai jis savo nuosavybę panaudoja, kaip užstatą savo ar trečios valstybės subjektams? Kokiai valstybei jis turėtų mokėti mokesčius? Pagal teritorinį ar pagal pilietybės principą? Jei baudžiamosios teisės srityje dar egzistuoja sudėtingi kompromisiniai susitarimai, tai nuosavybės teisės srityje kiekviena valstybė vienareikšmiai gina savo subjektų teises.
Egzistuoja paprasta schema: žemės sklypo savininkas, užstato jį kitos valstybės bankui (o kitokių Lietuvoje nėra!) ir nebevykdo įsipareigojimų. Nuosavybė pereina kitos valstybės bankui, taigi, kitos valstybės bendrai jungtinei jos subjektų nuosavybei.
Kam tada reikalingi karai dėl teritorijų, jei galima jas šitaip aneksuoti, o po to tokias žemes ir teritorijas konsoliduoti vien tik teisinėmis priemonėmis ir jose kompaktiškai apgyvendinti tos valstybės piliečius, nepavaldžius Lietuvos valstybei? Gal Lietuva skelbs tokių teritorijų nacionalizavimą arba karą tokioms valstybėms? Juk pirkimo - pardavimo sutartis nėra slaptasis Molotovo-Ribentropo paktas, jos ne denonsuosi.
Leiskite paklausti, kiek tokių žemių jau dabar disponuoja užsienio bankai? Ar tik ne jie stumia šį reikalavimą įgyti teisę į žemės nuosavybę, o tuo pačiu ir į Lietuvos teritoriją? Bet juk tai yra Herman Van Rompuy skelbiamo plano naikinti nacionalines valstybes bei tautas svarbiausioji dalis! Ar to norite ponas Arūnai?

StasysG---->Ale       2014-06-25 15:23

Nematau ciniškų Vakarų interesų Lietuvoje.—————Pakankamai randame įrodymų, kad lietuviškieji valdantieji politekonominiai ELITAI per 24 metus nesugebėjo vesti Lietuvos žmonių progresyvių institucinių reformų keliu. Yra iš ko pasimokyti: Estija, Slovenija, Čeko-Slovakija, atšiauriame klimate gyvenati Suomija. iš pačių vakariausių Danija, kuriems kiaules auginame. Kodėl jie sugeba parduoti pasauliui, o mes ne? Todėl tuos produktus įsivežame iš lenkijos, Belgijos.

Arūnas       2014-06-25 13:35

Kiek iš čia komentuojančių turite savo žemės? Bent aš nematau jokio skirtumo tarp lenkiškai, angliškai ar lietuviškai kalbančių “ponų”, valdančių žemę. Nebent lietuviai labiau išnaudoja samdinius, nes jiems “pinigų labiau reikia” jaunutėms žmonoms ir Lamborgini mašinytėms. Paaiškinkite man, kvailiui - kuo MAXIMA savininkas Numavičius Lietuvai yra geresnis nei koks NORFA savininkas skandinavas? Kad Maximoje labiau pardavėjos engiamos???? Kas tą jūsų žemę susikraus į lagaminus ir išgabens???
Svarbu yra tai, kad Lietuvos žmonės liktų ir dirbtų Lietuvai, o ne JK ar Norvegijai ir kad žemė nedirvonuotų. Draudimas parduoti užsieniečiams yra naudingas tik Lietuvos feodalams, kurie nori viską supirkti patys. Ir taip pat verčia emigruoti ir prasigerti kaimiečius. Po referendum praėjus 10-20 metų, žeemvaldžiai patys būtų visomis keturiomis “už” pardavimą. Tik jau tada pardavinėtų JIE, o ne vargšai dabartiniai savininkai.

joo       2014-06-25 12:33

ta morda kaip liliputino.

Šveicarijos demokratijos modelis       2014-06-25 12:18

Geras straipsnis apie valdžiažmogių reakciją.
Šveicarijos demokratijos modelis:
Twelve referendums were held at the national level in Switzerland during 2012. en.wikipedia.org/wiki/Swiss_referendums,_2012
Eleven referendums were held at the national level in Switzerland during 2013.
en.wikipedia.org/wiki/Swiss_referendums,_2013
Seven referendums have been held in Switzerland during 2014, with further referendums planned for 28 September, and 30 November.
en.wikipedia.org/wiki/Swiss_referendums,_2014
Išvykę piliečiai gali balsuoti el.būdu.

Saulė       2014-06-25 10:38

Sutinku su V.Rubavičiaus nuomone, tik gaila, kad apkvailintų žmonių daugoka. Gal tiksliau nusivylusių, kurie geriau renkasi bėgimą į užsienį nei kovą su uzurpatoriais. Kai kurie jų peržengia visas padorumo ribas.

ale,       2014-06-25 8:24

Vytautas Rubavičius: ” Vien referendumu neatsilaikysime.”

- Žinoma, kad gyvendami pagal svetimų primestas taisykles (žaisdami visokius referendumus)  neatsilaikysime kaip tauta. Tos taisyklės tai ribos, neperžengę kurių išliekame paklūsnūs svetimų diktatui. Kitas kraštutnumas - nusimesti priklausomybę nepasiruošus savarankiškam valstybingumui. Tas ir įvyko vietoj nepriklausomybės atgavimo. Juk iškart patekom į dar ciniškesnę priklausomybę nuo vakarų interesų. Klausimas dabar toks, kaip iš šios situacijos išsivynioti?

Jeigu morda       2014-06-25 6:30

tai sviniačaja.

To Psichiatras 2014-06-25 4:58        2014-06-25 6:24

Nesimiega, bijai, kad Tauta gali nutėkšti nuo lovio?

Psichiatras       2014-06-25 3:58

Stebina psichinių ligonių gausa Lietuvoje. Ką gi, Lietuvos psichiatrams nedarbas negręsia.

Mikke       2014-06-25 1:13

Maceikianec laikraštyje Pogon.lt pristato Januszo Korwino Mikke Istoriją pagal Korwiną. Tai rinkinys, į kurį sudėtos publikacijos, amžių sandūroje pasirodžiusios dienraštyje „Najwyższy Czas!“ („Aukščiausias laikas!“)”, kurio steigėjas ir vyriausiasis redaktorius 1990–2007 m. buvo šios knygos autorius.
Nors jau rašėme apie Istorijos pagal Korwiną pasirodymą ir jos turinį, tačiau verta prie jos grįžti dar kartą. Ir visų pirma dėl ten išsakytų minčių, dėl kitokio, panašaus į Jerzy Giedroyco požiūrio į Lenkijos istoriją („Lenkijos istorija yra viena iš melagingiausių, kokias žinau“), feljetonų, tiesiogiai susijusių su Lietuva, ir knygos autoriaus asmenybės bei pažiūrų, paremtų libertarianizmo ideologija (prašom nepainioti su „mūsišku“ liberalizmu, atstovaujamu kelių grupių, kurios tik turtėja vogdamos), vertybe laikančia didžiausią laisvę, tradicinę šeimą ir moralę, o geriausia visuomenės valdymo forma – monarchiją ar kitas nesubiurokratėjusio ir nesukolektyvinto valdymo formas, įskaitant ir gerą diktatūrą. Nes mano, kad (…) demokratija visada kvailinanti, demoralizuojanti ir nepaprastai brangi. J. K. Mikke yra aršus visokių socializmų – su žmogišku, su lenkišku ar europietišku veidu – priešininkas.
Štai keli antraštiniai knygos autoriaus šūkiai, leidžiantys tam tikru laipsniu suprasti jo pažiūras:
Eurosocializmas, kas tiesa, tai tiesa, geriau negu sovietinis socializmas, nes jau nežudoma, o tik vagiama. Bet kaip ir anksčiau tai bloga sistema…
Bet koks socializmas – ir eurosocializmas taip pat, yra vergiška sistema, o vergiška sistema ekonomiškai nenaudinga./
Tačiau skirtumas tarp Lenkijos ir Valstijų yra tai, kad jie savo Raudonuosius ten laiko rezervatuose, o mes – parlamentuose./ Kas kalba apie kovą su skurdu ir nesumažina mokesčių, tas yra arba idiotas, arba aferistas!/
Kalbama ne apie tai, kad reikia pakeisti kiaules prie lovio, o apie tai, kad lovį iš jų reikia atimti./
Nevok – valdžia nemėgsta konkurencijos!/
Alternatyva demokratijai yra normalumas./
Šalin lygias teises! Moterys turi turėti ne „lygias teises“, o privilegijas!/
Jeigu turime išeiti iš savo užkampio, tai kam lįsti į Europos užkaborį? Geriau prisijungti prie šalių, kuriose viešpatauja laisvė./ Jeigu rinkimai galėtų ką nors pakeisti, seniai jau būtų uždrausti./
http://www.pogon.lt/straipsniai-lietuviu-kalba/1329-laisvo-zmogaus-mintys.html

To ne morda 2014-06-24 22:37        2014-06-24 22:38

Lietuvos patriotai suinteresuoti žemės nepardavimu, jei pats iki šiol nesupratai.John Stuart Mill – britų filosofas, politikos ekonomistas taip apibrėžė žemės valdymo specifiką:
Kadangi žemė nėra žmogaus darbo produktas, tai tas nuosavybės dėsnis negali būti taikomas žemės valdymui; tarp šitos teisės ir nuosavybės teisės į paprastus darbo produktus yra didelis priešingumas“.
Ar bent supranti, kad žemės nei daugiau nei mažiau žmogus nepajėgus pagaminti, kaip ir oro ar vandens. Žemės lopinėlis prie Baltijos jūros yra skirtas mums Dievo. Taškas, buduli, ar supratai?
Įsigyti žemės Lietuvoje galės ne tik europiečiai, bet ir tokių šalių kaip JAV, Kanados, Izraelio, Turkijos, Australijos, Čilės piliečiai. Konstitucijos įgyvendinimo įstatyme Lietuva įsipareigojo nuo 2014 metų gegužės 1 dienos suteikti leidimą įsigyti žemę, vidaus vandens ir miškus ne tik ES, bet ir NATO bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nariams.

Mūsų liaudies menas apie Lietuvos eirointegraciją       2014-06-24 22:30

RASA SERRA - JAU AUŠT AUŠRUŽĖ
h ttp://www.youtube.com/watch?v=Tr6BIxktSIA

"Ne v brov', a v glaz!"       2014-06-24 22:15

“...Ir tada jau valdžia parodė savo tikrąjį veidą, kurį žiniasklaidos trolintojų ir viešųjų ryšių grožio specialistų padedama slėpė po europietišku grimu. Tas veidas – tai gryna sovietinio valdančiųjų mentaliteto morda.”
Taikliai!

Al.       2014-06-24 22:09

Kai valstybė per aukcioną nori parduoti sklypą arba privilioti verslininkus į taip vadinamą Laisvą ekonominę zoną, ji stengiasi paruošti infrastuktūrą - nutiesti kelius, privesti elektrą ir panašiai. Taip ir Lietuvos valdžia - prieš parduodama Lietuvą nutiesė kelius, pristatė bankomatų. Bet kas iš to tautai? Kur pardavimų riba? O tie, ką skurdas Tėvynėje privertė emigruoti iš tų pardavimų juk nieko negaus. O ką iš to paliksime ainiams? Špygą taukuotą?

Komunistai, liberalai ir konservatoriai bėdavoja, kad žemės pardavimo apribojimai pažeis žemės savininkų teises. Lygiai taip bėdavodavo miško ar nacionalinių parkų žemės savininkai, kad jiems neleidžia su jų žeme daryti ką jie nori - užstatyti namais ar iškirsti mišką, ar įrengti savartyną. Bet žemės nuosavybę niekur civilizuotam pasauly nėra absoliuti, ji yra skirta tik tam tikrai veiklai ir kitaip ribojama įstatymų. Tas pats liečia ir žemės pardavimą. Koks nors pasienio gyventojas galėtų skųstis, kad jam neleidžia savo žemės parduoti Lenkijai, Gudijai ar Rusijai. Taip, Konstituija jam to neleidžia, nes taip nusprendė Lietuvos tauta.

Aistė       2014-06-24 21:51

Stiprus straipsnis. Ačiū!

ne morda       2014-06-24 21:37

slūlyčiau ir autoriui, ir entuziastingoms komentuojančioms beretems žvilgtelti į veidrodį - ar tik ten ne žemgrobio padėjėjo MORDA į jus žiūri? O kas gi daugiau jei ne žemgrobiai suinteresuoti žemės nepardavimu? JUK NE VISKAS DAR SUGROBTA

StasysG       2014-06-24 21:33

Ateisiu į referendumą ir pasakysiu TAIP. Bet norėčiau sulaukti VR antros dalies straipsnio, paaiškinančio jo mintį “Vien referendumu neatsilaikysime.”

Povilas       2014-06-24 20:56

Nedaug liko tokių intelektualų Lietuvoje, kurie dėl savo davinio nebijotų elitinių mordų. Pagarba Jums Vytautai.

Žmonės pasisakys prieš       2014-06-24 19:56

žemės pardavimą,tačiau dalyvaujančių skaičiaus gali pritrūkti.Bet tai bus moralinė pergalė,sąžinės įsakymas,kuris persekios “mordas” iki gyvenimo pabaigos…Dievui svarbūs tik neregimi dalykai.

skaitytoja       2014-06-24 19:46

Stiprus straipsnis. Ačiū Rašytojui. Labai jiems tinka seniai pamirštas žodis MORDA. Aplink vienos MORDOS.

Vilma       2014-06-24 19:28

Puikus straipsnis.

ruta       2014-06-24 19:22

Taip , sovietines mordos valda .O ponas Kubilius su ponu Masiuliu pamate , kad labai naudinga ta sovietinio rezimo ideologija - vienas ‘fiureris’ , viena partija , viena nuomone.Ar tam mes ejome prie Nepriklausomybes , kad tokie sovietiniai funkcionieriai , kaip Landsbergis , Grybauskaite su savo klapciukais uzurpuotu valstybe ? Atydziai panagrinejus tu komunistiniu liekanu pasisakymus , sunku suprasti kuo juose daugiau , ar noras ilysti vis giliau naujam seimininkui /Briuselui/ , ar noras dar pasitarnauti senesniam seimininkui /Kremliui / ?Nei viename , nei kitame atvejuose nesimato naudos Tautai ! ES milijonai ateina i Lietuva , o ji vis mazeja , traukesi , uzsidaro mazu miesteliu , kaimu , mokyklos , bibliotekos , medicininiai punktai .O politikos zulikai vis gyresi , kaip kyla ekonomika , kaip gereja gyvenimas , tik nepatikslino , kad gereja gyvenimas politiku , oligarchu , net prezidente , budama ne verslininke ,sugebejo ‘pritaupyti’ viena kita milijona , grazu , net raudona .

dar ne velu keisti padeti       2014-06-24 18:45

ateikime balsuoti ir pasakykime TAIP!

gudi giria       2014-06-24 18:44

Vytautai,tai jug nusikalteliai,parsidaveliai,koloborantai neturintys analogu sviete,uztat ir mordos imite vienyngos.BIRZELIO 29 DIENA I REFERENDUMA PASAKYTI,TAIP.VISTIEK LIETUVA BUS LAISVA

Rekomenduojame

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Vidas Rachlevičius. Sveiki atvykę į Europos bananų respubliką

Linas Karpavičius. Neturėdami savo valstybės tik laiko klausimas kada neteksim nuosavybės

Ramūnas Karbauskis apie buvusį bendražygį: Lietuva privalo tai žinoti apie Saulių Skvernelį

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis – Prancūzijoje

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt devintoji (Lapkričio 19 diena)

ES ignoruoja pasipriešinimą, patyliukais rengia skaitmeninį identifikavimą 2024 metams

Jerzy Kwasniewski. Apgaulingas ES vaikų apsaugos reglamentas

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt aštuntoji (Lapkričio 18 diena)

Klausas Švabas kasmetiniame tarptautiniame viršūnių susitikime ragina vykdyti pasaulinį ekonomikos perstruktūrizavimą

Edvardas Čiuldė. Kur pasidės Lietuva be lietuvių?

Almantas Stankūnas. Dainiui Kreiviui ir valdantiesiems nors kuolą ant galvos tašyk

Česlovas Iškauskas. Žydų turto kompensavimas – vėl atveriama Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.