Vytautas Rubavičius. Nuo Putino Australijoje nusisuko net kinai

Tiesos.lt siūlo   2014 m. lapkričio 18 d. 11:20

28     

    

Vytautas Rubavičius. Nuo Putino Australijoje nusisuko net kinai

DELFI.lt

Didžiųjų pasaulio valstybių dvidešimtuko (G-20) lyderių susitikimas Australijoje patvirtino, kad Vakarų pasaulio ir Rusijos konfrontacija gilės ir įvairiapusiškės. Vakarų šalių vadovai ima vis aiškiau suvokti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nuosekliai vykdo imperinės Rusijos prikėlimo strategiją, kuri jam atrodo esanti vienintelė tinkama.

Pasaulio politikoje šiuo metu pats karščiausias klausimas yra Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą, kuri vienu ypu sunaikino visą ilgai kurtą europinę stabilumo architektūrą, o pasaulyje ryškiai išplėtė karinių konfliktų zoną. Ta zona apėmė ir dalį Europos. Konfliktų plitimas – tik laiko klausimas. Jie plis Ukrainoje, tačiau ir kitose šalyse daugėja grėsmingų ženklų. Juk Rusijos imperijos ribos apima visas jos kaimynes. Todėl jau niekam nebeatrodo keisti ar dar visai nesenai tiesiog paranojiškais laikyti nuogąstavimai, kad Rusija imsis kaitinti ir Baltijos regiono sienas. Kasdien gauname žinių apie nedraugiškus Rusijos karinių laivų ir lėktuvų veiksmus Baltijos šalių pasienyje.

Rusijos prezidentą Australijon atlydėjo karinių laivų palyda. Šitaip jau prieš susitikimą buvo parodyta, kad V. Putinas nesiruošia keisti savo veiksmų Ukrainoje, priešingai – jis pasirengęs gilinti Vakarų šalių ir Rusijos priešpriešą. Kariniais laivais Rusija aiškiai pasakė Vakarams, pirmiausia JAV, kad ji save laiko ne regionine, kaip kad ne sykį yra išsireiškęs Barackas Obama, o pasauline galia, turinčią interesų visame pasaulyje ir karinių priemonių arsenalą, leidžiančią jai prireikus atsirasti visuose pasaulio regionuose. Tad Rusija žaisianti pagal savo nustatomas taisykles, pagal savąjį galios ir interesų vaizdinį.

Tokiai politikai plėtoti reikalingi ne tik nemenki ištekliai, bet ir galingi sąjungininkai. Juk net JAV negalėtų veiksmingai veikti kaip pasaulinė galia, kaip hegemonas, be partnerių ir sąjungininkų tinklo. Taip pat ir be aktyvios veiksmingos kitų didžiųjų valstybių interesų derinimo politikos. Pirmiausia su Kinija.

Rusijai kol kas tenka pasaulį pratinti prie savo pasirodymų neturint stiprių sąjungininkų, juolab jų tinklo. Nesmerkiančių Rusijos agresiją Ukrainoje ar išsakančių „supratimą“ gerokai mažiau, o ir jų įtaka pasaulio reikalams daug menkesnė. Esminis politinis Rusijos tikslas – skaldyti Vakarus ir sėti sumaištį vakariečių visuomenėse. Skaldymas vyksta įvairiais lygiais – bandoma žaisti Europos Sąjungos viduje atsirandančių valstybių interesų skirtumais, visais įmanomais būdais didinamas europiečių nepasitikėjimas Jungtinėmis Valstijomis, kuo puikiausiai žinant, kad Europos saugumą laiduoja Valstijų karinė ir ekonominė galia.

ES politinis sluoksnis, skatinamas siaurų, pragmatiškais vadinamų ekonominių interesų ir Rusijos atvertų galimybių greitai ir nebaudžiamai pasipelnyti, apleido karinio saugumo klausimus. ES ėmėsi nusiginkluoti ir tęsė nusiginklavimą, nepaisydama vis didėjančio karinio Rusijos aktyvumo ir įsiveržimo į Gruziją. Tad šiuo metu ekspertai tiesiog šaiposi iš Vokietijos, Prancūzijos ir kitų valstybių karinių pajėgų, ypač jų galimybių greitai reaguoti į karinių konfliktų židinius. Tik Ukrainos užpuolimas privertė ES lyderius permąstyti savo ilgalaikes politinio suartėjimo su Rusija politikos gaires. Kad toje politikoje buvo ir dalies politinio bei akademinio elito antiamerikietiškumo – akivaizdus dalykas.

Į Australiją V. Putinas vyko siųsdamas naujas karių pajėgas ir ginkluotę Ukrainon. Tačiau prezidentas net nemirktelėjęs neigė tuos visų pripažįstamus faktus. Pastaruoju metu matome į akis visiems meluojantį Rusijos lyderį, meluojantį taip, kad tai sukelia Rusijos visuomenės ovacijas. Prieš kurį laiką pasaulis prezidento lūpomis buvo įtikinėjamas, kad Kryme nesama jokių Rusijos karių, tačiau pats V. Putinas Valdajaus klubo susitikime atvirai prisipažino – buvo ten mūsų karių, kaip nebus. Spėjęs pagarsėti Ukrainos puolime I. Strelkovas atvirai papasakojo, kaip jo vadovaujamas nedidelis rusų specialiųjų pajėgų būrys pradėjo ir tęsė Donecko „laisvinimo“ operaciją. Rusijos žiniaklaidoje šie atviravimai nesulaukė jokio dėmesio. Tačiau jie neabejotinai žinomi Vakarų politikams.

V. Putinas Australijoje pirmiausia pajuto pasikeitusį lyderių santykių pobūdį – Vakarų pasaulio lyderiai jau įsisąmonino, kad Rusijos prezidentu negalima nei tikėti, nei pasitikėti. Jis labiau panašus ne į civilizuotos šalies, bet į Rusijos Ordos lyderį. Australijoje jam jau niekaip nepadėjo ir tie Azijos šalių lyderiai, kurie buvo linkę „suprasti“ Rusijos veiksmus Ukrainoje anksčiau Pekine vykusiame Azijos regiono šalių vadovų susitikime, kur pirmu smuiku grojo kylančios Kinijos galios lyderis Xi Jingpingas. Azijiečiai puikiai nutuokia, kada ir ką kalbėti, kaip su kuo elgtis. Tad V. Putiną išlydėjo gana vieningas vakariečių sutarimas dėl galimų naujų sankcijų Rusijai, kurį įgarsino Vokietijos kanclerė Angela Merkel žodžiais, kad Rusija nelaimėsianti Ukrainoje. Tie žodžiai daugelio suvokiami ir kaip Vakarų įsipareigojimas Ukrainai.

G-20 susitikimas buvo svarbus kaip tik dėl vakariečių vienybės Rusijos atžvilgiu stiprinimo. Tačiau šitai vargu ar paveiks Rusijos politiką ir jos siekį bet kokia kaina sudraskyti Ukrainą. Dabar tai paties režimo gyvybės ar mirties klausimas. Kadangi Krymas jau ir pačių rusų užmirštas, tai ekonomikos ir apskritai gyvenimo sąlygų blogėjimo aplinkoje visuomenei turi būti numestas kruvino teritorinio laimėjimo kąsnis, kuris pagardintų vis labiau apsiniaukiančią kasdienybę.

Tačiau V. Putinui reikės pergalvoti kitą dalyką. Pasaulio lyderiai bei juos aptarnaujantys analitikai atkreipia dėmesį į menkiausias valstybių vadovų bendravimo smulkmenas. Negalėjo nekristi į akis Vakarų šalių ir Kinijos lyderių bendravimo pobūdis, o sykiu Kinijos ir Rusijos lyderių santykiai. Kinijos lyderis demonstratyviai rodęs prielankumą V. Putinui Pekine, ypač ryškų Japonijos premjero paniekinimo fone, Australijoje jau niekaip Rusijos nepalaikė. Jis ten atrodė kaip patikimiausias ir solidžiausias Vakarų partneris.

Kinijai kol labai naudingas agresyvus V. Putino elgesys, Vakarų valstybių ir jų lyderių „kandžiojimas“, o sykiu ji jau turi ganėtinai trumpą pavadėlį Rusijai valdyti – milijardinius Rusijos dujų tiekimo kontraktus, iš kurių, daugelio ekonomistų manymu, Rusija nedaug ką uždirbs, jei apskritai uždirbs. Kinija kuo puikiausiai žino, kad šiuo metu tik ji gali būti didžiausia dujų pirkėja. Gal V. Putinas kariniais laivais ir kariniais bombonešiais, manevruosiančiais Meksikos įlankoje, nori ir Kiniją įtikinti savo pasauline galia?

Tačiau Kinijos politinis elitas kur kas išmanesnis ir galingesnis – jis supranta, kad kol kas bendrauja su savo valstybę išvogusiu ir išvaginėjančiu klanu, kuris negali pasigirti jokiais ekonomikos proveržiais. Tegul Rusija viena pati ardo tą pokario saugumo struktūrą, kurią palaiko JAV karinė ekonominė galia ir kuri laiduoja pačios Rusijos saugumą. Juk daugelis dar atsimena, kuo vieną kartą jau baigėsi „amžina“ Rusijos (tada – Sovietų Sąjungos) ir Kinijos draugystė. Palyginkime dabar šių šalių raidos trajektorijas ir jų galias.

DELFI.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Zydas       2014-11-20 15:00

Rubavocius sulietuvinta rusicka zydiska pavarde rabanovicius. O kaipzinia visi zydai ir risijos taip pat dirba ne rusijai o siono fashizmui.

ką čia veikia Latvų gatvės kirmėlynas?       2014-11-19 23:08

na, raudoni komentuotojai, jukš į laurų kvartalą  šluoti paleckiokui kiemo. tik juokinat savo rašliavom, jūs, girtų  daryti “propagandistai”. Atsirado mat lietuvų nuomonės formuotojai iš kgb sąvartyno. Ne jūsų nosiai Rubavičių kritikuoti.

autoriui geriau       2014-11-19 19:30

ne remti fashizmo (lenkiskai)-http://mysl-polska.pl./node/267

autoriui geriau       2014-11-19 19:28

youtube.com/watch?v=34j2Rf-IvJQ#t=842

Keiskite pavadinimą       2014-11-19 11:07

Į melo.lt.Melasklaidoje platinama nuotrauka kur pietauja Putinas ir rašo,kad niekas nesėdo su juo pietauti.Nuotraukoje aiškiai matosi,kad sėdi dar vienas žmogus,tik jį užstoja aptarnaujantis padavėjas,matosi ranka ir priešais padėta lėkštė su maistu.Pritariu Putinui su politikiukais nereikia bendrauti ir savęs žeminti.Labai liūdna,kad Lietuvą padarė priklausoma nuo jankių diktato.

apie Kinija       2014-11-19 9:22

Битва за Азию и шансы для России ...

autoriui geriau       2014-11-19 1:14

Владимир Павленко. G20: и эта нечисть пытается учить нас жизни? visi taskai sudeti cia!

kas       2014-11-19 1:06

Visu pirmiausia Putinas Lanzbergi apdovanos gen. Cernechovskio ordinais uz patrijotu Pergale pries raudona Kirmelyna:
2 SSSR Didvyrio zvaigzdem,
8 Lenino ordinais,
Suvorovo 1 ir 2 laipsnio ordinais….
Nuo dekingos rusu tautos,Jis Lanzbergi apdovanos auksciausiu SSSR karvedzio PERGALES Ordinu su 82 deimantais.
Uz milijona raudonu runkeliu isnaikinima,500 000 garliaviniu pasauktiniu deportavima ir 33 paksistu rezervistu likvidavima—-Rusijos Tevynes ( suslovieciu ) vadovybe apdovanos 1000 SSSR Didvyrio zvigzdziu ir 2000 Lenino ordinu.Nes draugas Stalinas uz vokieciu divizija isdalindavo 30 Zvaigzdziu ir 60 Lenino ordinu.

Langsteriai sunaikino Lietuvos gynimosi potenciala.Kai rusas uzeis,cia bus II Krymas ir nauja 1940 birelio 15.
...jie apsitvere sklypelius - tegul ir gina..

autoriui geriau       2014-11-19 0:17

pagalvoti apie Lietuvos auksa!? Как долго Запад, сможет покупать нефть и газ из России в обмен на физическое золото?

autoriui geriau       2014-11-18 23:34

ne tarnauti anglo saksu gaujai-G20 in Australia: Buffoons v the Global South

skaitykim visus laikraščius       2014-11-18 22:35

Ką būtų galima pasakyti žemiau parašiusiam: “įsikalus kvailą mintį, iš galvos sunku ištrinti”.

pasakiau sau       2014-11-18 22:09

jei dar karta pamatysiu delfi straipsni ‘‘tiesoje’‘,is adresyno istrinsiu…

autoriui geriau       2014-11-18 22:05

uzsukti i “karstas komentaras” ir paskaityti-Ak, jau tas Čekijos prezidentas Zemanas…

autoriui geriau        2014-11-18 20:34

uzsijimti kaimo darbais (kaip deja ir visam Lt elytui) o kad suprasti kas viksta-Переплетение сюжетов

kacius       2014-11-18 19:44

seniai neskaičiau tokio šaunaus straipsnio!
Gražu žiūrėti kaip žiurkės dreba!
Drebėkit, drebėkit - Kabajevas liepė!
:|) :|) :|)

Nuomonė       2014-11-18 19:24

Ech, ponas Rubavičiau… Net nesinori patikėti, kad taip pradėjote grybauti pievose…

gudi giria       2014-11-18 18:53

nekreipkit demesio I ta rubaviciu,tai parsidavelis,jis uz piniga parduos ,bet ka,sapaliotojas mane juokas ima,is liucifieriaus tarnu

Jooo       2014-11-18 18:36

Rusija pasiprašys politinio prieglobsčio Kinijoje ir taps Sibiriaksi provincija.

Aha       2014-11-18 18:33

Kinijos tikslas NUSTEKENTI Rusiją,apsimetant partnere.
Kiek tų rusų belikę?

Ką renkasi rašantis straipsnius intelektualas?       2014-11-18 18:32

Australijoje susirinko aukščiausio lygio pasaulio politikos lyderiai išspręsti aktualiausius,esminius klausimus.Atrodo čia turėtų vyrauti taktas,dalykiškumas ir išnaudotas konstruktyviai laikas susitikimams ,dalykiškiems nuomonių pasikeitimams,atliktas darbas priimti optimaliausiems sprendimams,aukščiausio lygio diplomatija.
“Ignoravo”,“pasakė Rusijos vadovui tą ir tą”,“jis buvo vienas”,“pietavo vienas”,“Nuo Putino Australijoje nusisuko,net kinai”?Kiek spaudoje plepalų ir primityvaus džiūgavimo ar dėlto,kad kažkąs kažką galimai žemino? Deje reikia pripažinti ir vargu kas paneigs,kad Putino interviu po to susitikimo ir interviu Vokietijos žiniasklaidai parodė Putino teisines,geopolitines žinias ir gebėjimą dalykiškai pristatyti Rusijos poziciją ir motyvaciją kodėl elgias vienaip ar kitaip,gebėjimą save sukoncentruoti į esmę ir nuošalyje palikti galimus įžeidimus,ignoravimus, atasiribojant nuo jų ir anksčiau išvykstant.Interviu įdomus,jis sukėlė  didelį susidomėjimą Vokietijoje ir kitur.
Televizijos nežiūriu,tuo pačiu ir rusiškų kanalų,loujalumas tik Lietuvos valstybei,ji mieliausia ir svarbiausia.Nuomonę pasakyti turiu teisę,jug Lietuva demokratinė valstybė.

Beta dar 16 34       2014-11-18 16:43

Милов: “...на саммите не только страны Запада присутствуют, а всякий более милый нашему сердцу БРИКС, Аргентины-Турции-Мексики, и так далее. Типа надо было плюнуть на Запад и с ними коалиции сколачивать, пользуясь для этого саммитом.

Так в том-то вся и штука, что ключевым итогом саммита – почему Путин и уехал досрочно, а то он не знал, что его там западные лидеры будут чморить – является тот факт, что вот этот вот весь “третий мир”, все Китаи-Индии-Бразилии, категорически отказались принимать участие в его крестовом походе против Запада. На саммите было явно видно, что эти страны крайне конструктивно настроены на сотрудничество с Западом и видят в этом для себя огромные плюсы.

Да, определенное недовольство Западом и его лидерством есть, однако перевешивает другое – Запад предоставляет этому третьему миру необходимое финансирование, инвестиции, технологии, образовательные услуги (...)” FB. A. Brazauskas

Beta to 16:34       2014-11-18 16:06

Kinijai atsisakyti dolerio nėra jokios prasmės. O Rusijai, kai rublis krenta ne dienom, bet valandom, pereiti prie juanio, gal ir išeitis?
Rusijos federacija,  nacionalinė valiuta juanis. Gražiai skamba. wink

Rubavičiui       2014-11-18 15:34

Na, ir skystas jūsų straipsnis. Gal tik vienintelis pasaulyje jūs ir nežinojote, kad Kryme visada buvo rusų karinės bazės. To niekada Putinas neneigė. O, kad kinai atsuko nugarą, tai jau visai nusišnekėjot. Kuriamas BRIKSas, kuris nuo Naujų metų atsisako dolerio. Tai tam Putinui ir Merkel, ir Obama, iki tam tikros vietos. Tikrai durnas straipsnis kaltint Putiną militarizmu, kai Amerikos karinės bazės išmėtytos visame pasaulyje. paskaičiuokit kiek JAV savo interesų naudai yra paaukojusi gyvybių Irake, Afganistane, Vietname….

Rubavičiaus melai       2014-11-18 15:23

“Putinas vyko siųsdamas naujas karių pajėgas ir ginkluotę Ukrainon. Tačiau prezidentas net nemirktelėjęs neigė tuos visų pripažįstamus faktus.”

Rubavičiaus melas. Net Psaki jokių įrodymų nepateikė.

“Prieš kurį laiką pasaulis prezidento lūpomis buvo įtikinėjamas, kad Kryme nesama jokių Rusijos karių”

Rubavičiaus melas. Kryme visada buvo rusų karinės bazės.

“Strelkovas atvirai papasakojo…” - toliau Rubavičiaus melas.

“bendrauja su savo valstybę išvogusiu ir išvaginėjančiu klanu” - melas, nes būtent Putinas pasodino į cypę to klano vadeivą, Chodarkovskį.

Beta       2014-11-18 13:31

Po to kai Putinas Kinijos prezidento žmoną bandė kabinti, jau nedraugai. smile smile smile

ruta       2014-11-18 13:19

Su tokiu Putkinu sesk prie vieno stalo , dar gali su sakute i sona gauti , jis gi neadekvatus .

Mao Dze       2014-11-18 12:19
Taigi       2014-11-18 12:05

Ne Rubavičiui kinų mentalitetą suprasti. Ir apskritai beretinė sąmonė netinkama pasaulio įvykiams ir reiškiniams analizuoti.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.