Vytautas Rubavičius. Naujasis Rusijos kelias – agresija ir melas

Tiesos.lt redakcija   2014 m. rugsėjo 8 d. 15:13

37     

    

Vytautas Rubavičius. Naujasis Rusijos kelias – agresija ir melas

Rusija jau kuris laikas vykdo savo imperinės galios stiprinimo ir teritorijų „susigrąžinimo“ politiką. Kol tos politikos apraiškos sproginėjo Europos pakraščiuose, kol buvo plėšoma Gruzija bei Moldova, didžiųjų valstybių, taip pat ir Europos Sąjungos politikai manė, kad tai tiesiog tam tikri „ekscesai“, nekeičiantys nusistovėjusios pasaulio galių pusiausvyros. Nebuvo kreipiamas dėmesys ir į primygtinius Rusijos raginimus kurti vadinamąją daugiapolę pasaulio tvarką, kurioje ir jai tektų svarbus vaidmuo. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jis negalįs įsivaizduoti NATO kariškių istorinėse Rusijos žemėse. Ką reiškia – istorinės Rusijos žemės? Visos buvusios carinės imperijos žemės, taip pat ir rusakalbių gyvenamos teritorijos, kurios istorinėmis tampa vykdant dabartinę politiką.

Žingsnis po žingsnio naujosios Rusijos politikos smaigalys artėja prie Europai labai jautrių vietų, tad pavojų ima jausti ne viena Rusijos kaimynė. Atviras Ukrainos užpuolimas, kad ir kokiais „nekonvencinio karo“ žodžiais jis būtų pridengiamas, aiškiai parodė, kad Rusija nesitenkina jai skirtu „regioninės galios“ vaidmeniu ir savo tikslams imasi naikinti susiklosčiusią pokario saugumo sistemą. NATO viršūnių susitikimas reikšmingas tuo, kad įtvirtino pasikeitusį požiūrį į Rusiją – imti kurti realūs atsakų į agresyvius Rusijos veiksmus scenarijai. Tačiau išlieka esminis klausimas – kaip padėti Ukrainai, iš kurios Rusija savo noru jau nepasitrauks.

Svarstant Rusijos keliamą grėsmę jos kaimynėms ir pasaulio tvarkai, tenka pripažinti akivaizdų dalyką – tą tvarką ir Europos geopolitinę sistemą Rusija negrįžtamai pakeitė. Tad politikams dera žiūrėti negailestingai tikrovei į akis – nei buvusios tvarkos, nei joje puoselėtos ramybės jau nesugrąžinsime. Rusija eis strategiškai grindžiamu agresyvių veiksmų keliu. Suprantama, eis tol, kol nesusidurs su neįveikiama galia ar tą strategiją verčiančiomis keisti naujomis aplinkybėmis. Bandydami įsivaizduoti galimus Rusijos veiksmus prieš kaimynines šalis, turime pasiaiškinti, kodėl Rusija ėmėsi agresyvios, atviru melu ir demagogija grindžiamos politikos? Suprantama, niekas negali įsivaizduoti, ką ir kaip mąsto tokie didžiulę galią, tad suprantama ir pasaulinę atsakomybę į savo rankas suėmę žmonės, kaip Rusijos prezidentas. Tačiau keletą išvadų galima padaryti iš bendros pasaulio raidos ypatumų.

Manau, kad Rusijos valdantysis elitas jau gerokai anksčiau suvokė, jog nusistovėjusi pasaulio raida jų šaliai nieko gero nežada – pagal visus ekonominės ir technologinės raidos rodiklius Rusija vis labiau atsilieka nuo didžiųjų pasaulio valstybių. Atsilikimas vis didėja, jo neįveiks jokios ekonominės reformos, jokie „Skolkovai“ ir kitokie sumanymai. Sparčiai sensta ir branduolinės ginkluotės arsenalai, o kaip tik branduoliniam persiginklavimui trūksta lėšų. Tad reikia veikti su ta ginkluote, kuri kuo puikiausiai tinka regioniniams karams. Rusijos elitas kuo puikiausiai žino, kaip ir kokia apimtimi buvo išvogta ir šiuo metu išvaginėjama jų valstybė, koks joje belikęs mokslinės minties užtaisas, kaip smingama į demografinę duobę. Klausimas – ką daryti? Atsakymai paprasti. Pirmiausia stiprinti armiją, kurios gali prireikti ne tik kaimynams, bet ir savai visuomenei gąsdinti, taip pat vidiniams neramumams suvaldyti. Tačiau svarbiausia – tapti išties grėsminga regionine galia. Padedant draugiškoms ES ir kitų Vakarų valstybių karines technologijas gaminančioms firmoms. O sukaupus jėgų, kuo greičiau keisti pasaulio tvarką, nusistovėjusią galių pusiausvyrą ir ekonominę raidą. Tų tikslų siekiama vieninteliu įmanomu būdu – kur tik įmanoma skatinant vidinius ir kitokius konfliktus ir vis labiau rodant atvirą agresyvumą kaimynių atžvilgiu. Šiuo požiūriu ekonominis nuosmukis neišvengiamas, tačiau jis bus savaip kompensuojamas rusiškajam mentalitetui įprastu mobilizaciniu šovinizmu, taip pat ir vietinei publikai rodomais Vakarų nuostoliais. Mobilizacinis šovinizmas yra veiksmingas stalininės vidaus politikos paveldas. Šuo metu akivaizdžiai regime, kaip pasitelkiamos įvairios to paveldo formos ir instrumentai.

Ekonominis nuosmukis gali būti naudingas ir kai kuriems Vakarų šalių politiniams elitams – juk artėjančią ekonominės finansinės krizės bangą bus galima aiškinti Rusijos veiksniu. Tad įmanoma, kad aktyvės tie įtakingi sluoksniai, kurie palaikys „nekenkime Rusijai“ nuostatą. Rusija per pastarąjį dešimtmetį ganėtinai šrioderizavo Vakarus, leido nevaržomai užsidirbti jų didžiosioms korporacijoms ir bankams, tad turi nemenkas rėmėjų pajėgas. Jiems nėra svarbu Ukrainos likimas, net kai kurie žymūs tų šalių intelektualai aiškina, esą net nėra ukrainiečių tautos, o pati valstybė esanti visiškai dirbtinis darinys. Šiuo atžvilgiu dera prisiminti V. Putino programinius žodžius, kad Kijevas esąs Rusijos lopšys. O juk jokia valstybė negali jaustis tvirtai neišsaugojusi ar nesusigrąžinusi savo lopšio. Rusijos strateginiame plane – padalyta ar pasidalyta Ukraina. Dalis pastarosios net siūloma Lenkijai. Apskritai Vakarų politikai ilgokai nenorėjo patikėti tuo, ką mato, bandė slėptis už savo susikurtų naujosios Rusijos „įvaizdžių“. Dar iki šiol nedrįstama pasakyti taip aiškiai ir nedviprasmiškai, kaip Kijevo ir visos Rusios-Ukrainos Patriarchas Filaretas, pasakęs, kad V. Putinas esąs naujasis Kainas ir tarnaująs Šėtonui, nes savo vykdomą politiką grindžiąs žudymu ir melu. Tačiau kol kas naivu būtų manyti, kad Rusija tenkinsis jau užimtais ir siekiamais užimti miestais, o paliks ramybėje Odesą ir jos regioną. Ukraina turi būt atkirsta nuo jūrų ir paversta nedidele žemynine valstybėle, kuri jau niekada nebegalėtų susidoroti su vis naujomis ją kankinančiomis problemomis ir nesiliaujančiu Rusijos spaudimu. Dabar lemia pačių ukrainiečių ryžtas atsilaikyti, kurį turėtų palaikyti veiksminga karinė Vakarų parama.

Didžiausia grėsmė Rusijai – jos didžioji kaimynė Kinija. Jau dabar sakoma, kad netrukus Rusija tapsianti Kinijos provincija. Nepaisant visų strateginės partnerystės apžavų. Vienintelė Kinija gali atsiplėšti Rusijos teritorijos ir niekada neslėpė ketinimų susigrąžinti savo „istorines žemes“. Galima numanyti, kad prisijungdama kaimyninių valstybių teritorijas, kitaip tariant, „grįždama“ į carinės valstybės ribas, Rusija gerins savo demografinius rodiklius, kurie labai svarbūs kaip tik santykiuose su Kinija. Paradoksalu, bet kaip tik konfliktai Europoje gali būti naudingi Rusijai jos santykiuose su Kinija, nes šitaip pastaroji „įveliama“ į europinius geopolitinius reikalus. Tad pasaulio strategams yra apie ką galvoti ir ką skaičiuoti.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nesutinku su Rubaviciumi!       2014-09-11 23:05

youtube.com/watch?v=fCDBEM_8iQY ...

Pavyduolis        2014-09-11 8:50

Pavydžiu ponui V.Rubavičiui - kaip jam vis dėlto šiam pasaulėlyje viskas aišku ir paprasta. Kad man taip ...

"kitai citatai" 2014-09-9 11:05        2014-09-9 22:45

palinkusiai i “velyku narodo” uztarima…

Neperezyvaj, velyku narodo predstaviteliau, - geranoriskai, arba su blaivaus pasaulio geranoriska pagalba kukliai susikonspektaves atgal iki mokshvos pelkiu, is katru yr kiles, norom nenorom likes be branduolinio ginklo ir pasaulinio viespatavimo maniakines karstines, nori ar nenori sugrazines simtui uzkariautu tautu ju etnines zemes, orda arba teip vadinams tamstos “velyku narodas” gales ir toliau say velykaut “ant viecnai” vodke valgydams mazdaug savo mokshvos kunigaikshtystes ribose. Aleliuja.

ismintingiausias       2014-09-9 16:47

vytautas rubas grazaus pinigo pasidarys is globalistu uz raslevas I vienus vartus,jau tiesos portale miega matyt,kaip dedule televizijose gyvena,kad neuzimtu tauta tv.

Obamos kelias       2014-09-9 14:40

kaip ir kiekvieno globalisto kelias (akvailinti Tautas)

Raigerdas - lugandon'ui dėl Gorienių        2014-09-9 14:02

Atvirai pasakysiu, tovarišč Lugandon, kad jūsų chebra Lietuvoje pasidarbavo tikrai neblogai. Mane asmeniškai, net šokiravo, kada pats asmeniškai susidūriau su jūsų chebros darbeliais VSD ir kitose institucijose, o ypač visose Teisingumo sistemose. Žinai, taip tai Gorienė yra ta smulkmė arba “soška”, bet man net į galvą nešovė, kad turint daugiau tokių “soškų” dalima tiek daug žalos pridaryti. Na, gudrus ėjimas, tikrai gudrus. Tie pasipūtėliai MINISTRAI ir kitoks chlamas net neužuodžia, kad jus taip klastingai mokate veikti per padėjėjus, per patarėjus, kurių visuomenė visiškai nemato. Turėdami gana nemažą armiją “smulkių soškų”, jūs sugebėjote sugadinti visą atmosferą Lietuvoje, todėl joje dabar toks dvokas sklinda iš vyriausybinių organizacijų, kad žmonės bėga užsikimšę nosis iš Lietuvos ne tik į Angliją, bet netgi į Afriką. O pasipūtėliai Ministrai sėdi ir jiems tas dvokas visiškai nieko atrodo, mat jie įsivaizduoja, kad tai pareina natūraliu būdu, tiesiai nuo “jaunos demokratijos” pusės, bet ne nuo nukvakusios Sovietijos, kuri dar parako turi parakinėje, ir ne tik parako, bet ir atominių bombų. O be to turi ir bepročių, kurie tas bombas gali paleisti, kad ir ant savo galvos. Kremliaus šantažas ir “smulkios soškos” išgąsdino visuomenę, kad rusai puls Lietuvą. Kam jiems pulti Lietuvą, jeigu jiems Latvija turėtų prinokti pirmesnė su visu Rygos meru. Naturalus išdavikas, gryname pavidale, štai kokia “rasė” domina Rusiją. Kadangi pats esi vyras informuotas, tai manau pravers tau šitas filmas apie Rusijos ir GAZPROM propagandą: “Эталон Русской Пропаганды - ПРЕМЬЕРА ЛЕТА 2014!” Kuo geras šitas filmas? Na, kiekvienas galės ten atrasti nemažai objektyvios medžiagos. Bet svarbiausia, kad šiame filme yra pabandyta nors šiek tiek atskleisti MELAVIMO TECHNIKĄ. Tai labai sveikintinas dalykas, nes daugybė žmonių žiūri į melagius abejingai, vos ne kaip į nekaltus padarėlius. Nesakau, kad tas dalykas patiks Lugandonijoj, jis kaip tik net labai nepatiks, bet pačiam, manau, tai padės tavo profesionalame darbe, ir gal nebegąsdinsi taip tu litovcų su savo gandonais (http://www.youtube.com/watch?v=zLViQKXyS-I)

Raigerdas - lugandon'ui        2014-09-9 13:25

Matai, paskutinis GAZPROMINIS agitatorius čia rėžė Brežnevo kalbą apie США pavojų. Anksčiau jie verkė dėl žydų bankininkų pavojaus, bet dabar persigalvojo, tai dabar “blogietis” yra США, o “gerietis” ta Rusija, kuri vos ne už veltui nori duoti visai Europai dujas. GAZPROMINIS agitatorius dabar bandys įpiršti mintį, kad ne klastingasis GAZPROMAS čia organizuoja visokius spąstus, o США, taip sakant “s bolnoj golovy na zdorovuju”. GAZPROMINIAI yra labai kerštingi, nes jiems nepatiko tos LAISVĖS IR IŠSIVADAVIMO idėjos atėjusios į Ukrainą, tai GAZPROM nutarė jiems atkeršyti už nuskriaustą kriminalą Janukovičių. Bet įdomus dalykas, kad ta kriminalinė Kremliaus chebra nieko geresnio nerado, kaip vagį Janukovičių iškišti į prezidentus. Manė, kad jį kompromituodami KGB-ėšnikai galės jį valdyti, o ukrainiečių tautą visiškais durniais palaikė. O tie, kaip dėjo tokią revoliuciją, kokios Europa dar nematė.
Tiesa, tovariščiau Lugandon, tu nelabai jau tuos litovcus gąsdink, nes jie jau ir taip gali greitai pavirsti visiškom drebulėm. Ąžuolų jau beveik visai nebeliko, nes lietuviai yra išmokyti tik parduoti. Jie sovietmečiu, kaip išmoko pirkti pigiau, o parduoti brangiau, taip ir dabar jie vis tikisi rasti durnesnių už save. Tai ir yra visas jų biznelis.

,..       2014-09-9 12:38

Суть в том , что штатам удается эффективно проводить свою политику, а Россия пока не так эффективна. Ведь нынешний украинский конфликт руководимый США направлен НЕ НА РОССИЮ, а на ВСЮ ЕВРОПейскую часть света.. Последние лет Пятнадцать Европа(включая и Россию) показала себя , наряду с Китаем, глобальным экономическим конкурентом США. Поэтому раздел европы на удельные княжества -вот цель США. Как показал раздел СССР и Югославии -это эффективный путь уничтожения экономических конкурентов. Лишить западно европейские страны экономически выгодных контрактов в первую очередь в энергетической сфере. Продукция европы станет не конкурентоспособной в сравнении с американской. Ну не могли они тупо сказать бизнесу Европы откажитесь от своей выгоды в нашу пользу(потипу того как европа щас вздыхает в сторону Латинской Америки насчет эмбарго продовольствия). Отследили компромат на европейских политиков (Меркель-Германия Локомотив евросоюза) и уже потом стали на ровнорм месте раздувать конфликт. Чтобы разорвать существующие выгодные отношения. Как показывают события все -все понимают в Европе, но после отказа следует звонок Обамы к Меркель и Меркель резко меняет позицию -выступая за санкции. Нам остается только гадать что такого АНБ США выловила на Меркель, что так плотно держит ее за вымя!!!
Так вотполучается , что нашим ребятам надо активнее показывать что политика нынешняя сшистская направлена не на Россию, а на Европу в первую очередь-потому что потенциал Европы в Разы больше чем российский. Там поживает 400 млн человек!...

lugandon       2014-09-9 12:09

Zdarov, Raijgerd.
Nū ka, pas mūs luGandonijaj Prajektas vikdamas sikmingaj.
Pa trūpūti, pa biški lipdamia NovoGandonija.
Jaū pradzejamia dalynty gandonu pąsūs.
Kaj pasūs iždalinsymia, sūriangsymia tykra rifyriendūma.
Gavsyme 99,99 pracienu ūž.
Vsio xarošo.
Narmalno.
Biat, turiū pypažynty bia dravgu iš Jevrasajuza mias nigalietūmia tajp sykmingaj darbotys.
Fr. Miarkiel-Ribeintrap, prancuzu Golando yr itljašku parama ira tysiog nyikainojama.
Turyme polnyj palajkima.
Nu a su jūmys bus paprasčau.
Livoje jau siniaj vyskas musu rankasia.
A i pūblyka praktyškaj ira moralyškaj parošta.
Vysi žūri musu tilivyzyjas, vysi klauvsasy Gandonskoje radija, vaikšta i Gandanijas žvagždū kancertūs.
Kekvenas toks žurovas i klavsutajas yra patincyalūs gandonas.

Raigerdas >lugandon'ui        2014-09-9 11:40

Na, suprantama, kad tu savo “brolį” - dorogoj Тайгирь, į nokautą pasiųsi. Protelio ten nedaug, bet susireikšminęs jis labai smarkiai, lyg būtų Lenino mauzoliejaus sargyboje dirbęs. Bet galimai, yra tik labai žemo lygio KGB-ėšnikų  stukačius ir nevykęs provokatorius. Tamsta geriau man pasakyk, kaip ten jūsų Lugandonijoj reaguojama į mūsų KOB-istų veiklą Lietuvoje. Čia gi Rusijos forpostas išskaidytas į keletą organizacijų, kad atrodytų, kad jų daug. Pirmiausia, tai “Būkime vieningi”, tai savotiškas “Edinaja Rosija” padalinukas Lietuvoje, ir dar žalčiai žemaičiais apsimetė. Na, už ką, už ką, o už šitą dalyką tai jiems tikrai atleisti negalima. Reikia, kad Pikulas su jais pasikalbėtų. Kiti “Sarmatais” apsimetė, o treti tai tai jau atviresni, nes nieko nekeitė, tik išvertė į lietuvių kalbą “KOB - Koncepcija obšestvennoj bezopasnosti” į “VSK- Visuomenės Saugumo Koncepciją”. Pažiūrėkite tik, kokie jie šaunuoliai: kovoja su Daleso doktrinos pasekmėmis, nes pasirodo, kad ne rusai ir lietuviai vodkę geria, o Dalesas juos girdo, nors seniai yra kojas pakratęs. Rūpinasi Lietuvos istorija, kad vėliau įrodyti, kad mes esame tie patys rusai, tik kitokie rusai. Apie tai, kad nuo Uralo patraukė dalis genčių į Vakarų ir Šiaurės Europą, tai jie apie tai nutylės. Nutylės ir apie tai, kad kita dalis patraukė į Rytus. Nutylės ir apie tai, kad beieškodami “rusiškų genų” daugiausia jų atras pas kiniečius. TSRS laikais buvo aprusinamo visos tautos, tai dabar rusai, jau nori aprusinti visą pasaulį. Taigi, gentys, kurios vertėsi daugiausia medžiokle, patraukė į Vakarus nuo Uralo. Todėl nieko keisto, jeigu rusai, ten atras papuošalų ar ginklų tuose plotuose prie Uralo, kuriems gali būti ir 45 000 metų. Tai va, pasiėmę tą Stalino idėją, kad “narodai” kaip išsiskirstė, taip ir vėl turėtų susieiti. T.y., jeigu žmonės gyveno pirmykštėje bendruomenėje, tai jie vėl turėtų ten sugrįžti. Trenktas “visų tautų tėvas” niekaip negalėjo suprasti marksizmo-leninizmo prasmės, todėl nutarė įnešti savo arba “svoju lieptų” į TSRS istoriją. Tai šitie KOB-istai, būdami ištikimi Stalino “genialiai” ekonominei politikai, po truputį varo tą KOB-sitinę propagandą, kad vėliau lietuviai patys (savo noru, aišku, kaip jau tai buvo prieš 2 Pasaulinį karą), prisijungtų prie CCCP, kurios abreviatūrą ypač jauni žmonės jau turi išmokti dabar, nes ji vadinsis “Святая Соборная Справедливая Россия”. Kaip atrodo, ta “Святая Соборная Справедливая Россия” jūs jau tą ekperimentą galite pamatyti okupuotoje Ukrainos teritorijoje. Kadangi esi informuotas vyras, tai galėtum parašyti, kaip ten pas jus Lugandonijoj vykdomas tas “Святая Соборная Справедливая Россия” projektas?

Be abejo       2014-09-9 10:53

Kinai laukia dienos X.Ir sulauks.Kinija technologiškai vystosi žymiai statesne kreive,nei Rusija.O dar rusai jiems po pigiai duos dujų,taip padėdami gaminti dar pigiau pramoninę produkciją.Neabejoju,kad kinai apgyvendins Sibirą savo žmonėmis.Po to juos apginkluos ir paskelbs nepriklausomas Sibiro valstybes.Tai įvyks ne rytoj,bet po 50 metų.
Durniai rusai daužo Ukrainą,sukeldami sau priešiškumą 100 metų į priekį.
“Umom Rossiju nie poniatj”,todėl ,kad proto ten visada buvo per mažai.
Rusijos imperija yra Čingischano palikimas.Vadinasi, ir likimas jos laukia toks pat-kaput.Bandys dar pasispardyti,bet Danguje jau viskas nulemta.

kita citata       2014-09-9 10:05

Но для нас поучительно, что европейские политики заговорили одновременно — о паневропейском объединении и о всероссийском расчленении! Мы давно прислушиваемся к этим голосам. Еще в 1920-х годах в Праге видные социалисты-революционеры публично проболтались об этом замысле, избегая слова «Россия» и заменяя его описательным выражением «страны, расположенные к востоку от линии Керзона». Мы тогда же отметили эту многообещающую и, в сущности, изменническую терминологию и сделали соответствующий вывод: мировая закулиса хоронит единую национальную Россию...

Не умно это. Не дальновидно. Торопливо в ненависти и безнадежно на века. Россия не человеческая пыль и не хаос. Она есть прежде всего великий народ, не промотавший своих сил и не отчаявшийся в своем призвании. Этот народ изголодался по свободному порядку, по мирному труду, по собственности и по национальной культуре. Не хороните же его преждевременно! Придет исторический час, он восстанет из мнимого гроба и потребует назад свои права!

Иван Ильин
15 июля 1950 г.

pritariu Stasiui - labai sunkus klinikinis atvejis       2014-09-9 9:19

netgi paciu russkiju zodziais apie savo “naroda”
слова Русского философа И.А.Ильина: Россия-самая паскудная и до блевоты мерзкая страна,где методом селекции выели чудовищных моральных уродов у которых понятие добра и зла вывернуто наизнанку.Всю свою историю эта страна барахтается в дерьме и желает в нем потопить весь мир...

StasysG       2014-09-9 7:19

Rusija: labai sunki tema. Bet kaip ES narė Suomija (bet ne NATO) žiūri į nenuspėjamą Rusiją? Juk yra netekusi Karelijos.

Sako, Putinas       2014-09-9 7:00

yra lietuvis, Lietuvos sąrašo narys, violetinis kedofilas ir didelis tiesos.lt portalo megėjas.

Sako,Putinas       2014-09-9 6:45

didelis patriotas ir dar konservatorius.Ši klaiki išimtis tik patvirtina taisyklę,kad visko reikia su saiku.

zero       2014-09-9 1:05

Atsisukome i praeiti,ateiciai atsukome u-kali. Amerikieciai japonus bombardavo atominemis bombomis ir nieko,sutaria!

lugandon       2014-09-8 23:59

Malodiec, dorogoj Тайгирь!
Pravilno !
Gribaj.
Vysiškaj tijsingaj.
Jūk mias tūrymia sava Vavirūška lanancu suostia.
Tyndi riny rūška
-Kąs tyn myškia trūška.
Biny Vavirajtie
Rūda kipūrajtie.
Nū taj ayškū kas ira Rižysior.
Ry-žy-siorša.
Calincinga ryžysiorša yr dzar talintingiasnie aktrisa.
Nia, čia ni Raska Pulimiotčica.
Ta ira tik dūrnelie na pabiguškax.
Kamsamolka-aktiviystka.
A Dašenka yra drugoje delo.
Umnica.
a jūk no ijlinias majories kažkaką pradzieja.
A dabar - tykriausij nimažiau giniralė-pulkinynkie.
Kajp kaks Šojgu.
Vot ka rijškia sina akadiemynie mijstriškuma attystyškūma škola.
Liningradskaja gvardyja valdo vyska.
Vot zakalka - Sama siebie Režisior.
Sama igraju sama poju, sama bilety prodaju.
A labancai dūrny - jė mana, kad Dašenka ant Gandonijas Fydiracijas vialtuj taij smarkiai nigražiaj kalba.
Bet sūtykite - taj idyaly maskirovka.
A tokia lygia Rezidiantei - maskirovka tury buty otmennaja.
Tokia, kad niat jy payti kartays patykietu.
Ta-len-tas.

Taigi       2014-09-8 23:37

Nepatinka beretės, tai tegul būna grybai. Grybai net labiau tinka pagal pagrindinės viso šio absurdo teatro - rusai puola- scenaristės, režisierės pavardę.

lugandon       2014-09-8 23:25

Izvinite, nityča dū kartūs migtūka paspavdžau…

Nia       2014-09-8 23:23

Nia Tomkaus.
Tomkus, kajp pavizdingas kamjaunolys ir Minska KGB makiklas absalvientas (nižynajat?) tyk išpyaryna.
Kartū su komjaunoliū Vainausku yš kankurojančios firmas.
Nu, ta kankuriancyja tyk diel akiū.
Ča tik GRU yr KGB birniuku pištinies.
Biat šeip abu i vienūs vartūs vysada žaidie.
a dabar “Visomianynie ridkaliegija”?
Maskirovka.
Tian rašantis intiliktualaj ira džiut džiut naivoky.
Nisusigavdo, kakiamia xitramia žajdymia dalivavja.
Žmanies lyg giri, lig švarus.
biat jė niat niytare kėno prėdangaj tarnavja.

Nia       2014-09-8 23:22

Nia Tomkaus.
Tomkus, kajp pavizdingas kamjaunolys ir Minska KGB makiklas absalvientas (nižynajat?) tyk išpyaryna.
Kartū su komjaunoliū Vainausku yš kanurojančios firmas.
Nu, ta kankuriancyja tyk diel akiū.
Ča tik GRU yr KGB birniuku pištinies.
Biat šeip abu i vienūs vartūs vysada žaidie.
a dabar “Visomianynie ridkaliegija”?
Maskirovka.
Tian rašantis intiliktualaj ira džiut džiut naivoky.
Nisusigavdo, kakiamia xitramia žajdymia dalivavja.
Žmanies lyg giri, lig švarus.
biat jė niat niytare kėno prėdangaj tarnavja.

megztos berėtės - ne tomkaus išradimas?       2014-09-8 23:08

ne tas vagis kgbistas tomkus tą “megztos beretės” sugalvojo?

profesorius       2014-09-8 22:39

Gerb. Kaciau -Jūs tiesiog stebėtinai genialiai teisingai apibibūdinote šią rūšį!
Taip, būtent taip.
Skurdikus karlikus vulgaris.
Čia toks mokslinis pavadinimas, o populiariojoje literatūroje, tuos padarus vadina tiesiog sterblinias šakalais.
Na, kodėl šakalai tai čia kaip ir viskas tikriausiai visiems aišku.
O kodėl, paklausite “sterbliniai”?
ai, čia tiesiog falkloras.
Sterblnis liaudiškai yra “benkartas”.
Taigis - putlerio benkartas.
Maža to, matyt ir neišnešiotas.
Defektyvinis kažkoks.
“Nedadarytas”.
Mišrūnas-mutantas.
“Dvorniaška.”
Tokiam tik taigoje ir staugti…

kacius>Taigos/Tambovo vilkui        2014-09-8 22:20

pas mus kaime tokius taigius vadina skurdukais (ėda, knisa, dergia visur, bet į svorį neauga).

Taigos/Tambovo vilkui       2014-09-8 21:46

Sakai beretės?
Na, na…
Ar žinot iš kur kilo “berečių” pavadinimas?
Neaaa, čia ne “Dvyračio žynių” darbas. Ne jų autorystė.
Istorija senesnė.
1987-199o metais KGB turėjo itin daug rūpesčių su Lietuvos Laisvės Lyga.
Negalėdami LLL palaužti grąsinimais, areštais ir lageriais, KGB pulkininkų kabinetuose prisirpo sprendimas:
Reikia A. Terliacką su visais grigais ir sadūnaitėmis ...diskredituoti.
Kadangi LL mitinguose nuolat dalyvaudavo būrelis garbingo amžiaus buvusių tremtinių, partizanų našlių, KGB sumanė LL renginių metu tą p. Antano palaikymo komandą atskiesti įsimaišančiomis babulkomis. Babulkos kaip babulkos būtų jeigu ne…
Tai buvo visa kuopa stribų našlių, kegebistų meilužių ir sugyventinių.
Jas pasiuntė į frontą, į pirmąsias linijas.
Rengdavosi tos KGB gegutės tyčia karikatūriškai, apsimaukšlinę megztas beretes, nutysusiais megztiniais.
Bet,...itin aršios.
Jos tyčia isteriškai klykdavo “Laaaaaisvę Lietuvai” ir pan.
Bet pagrindinė tos KGB babkių zonderkomandos užduotis buvo elgtis kuo agresyviau.
Berods 1988 į Lietuvą buvo atvykus Eroparlamento delegacija.
Tai štai tos KGB babulkos aprėkė europėnus, apdaužė autobusą ir apspjaudė langus.
visus tuos triukus noriai fotografavo ir aprašė “Komjaunimo tiesa”, uoliai transliavo tuo metu vis dar kolaborantiška LTV.
Štai tuomet ir gimė paniekinantis, vėliau dirbtinai išpūstas apibendrinantis patriotiškai nusiteikusių žmonių “terminas”.
Tu, gnida visa tai žinai, neblogiau nei mes, tad nereikia apsimetinėti šlangu ir mėtytis savo sėbrų primestais epitetais.
Gandonas tu, “Taigisai”, padėvėtas, tfu.
Esi tiesiog šūdo gabalas.

Taigi       2014-09-8 21:19

Sakoma, jeigu nuolat galvoji ir kalbi, tai tas ir nutinka. Tata su berečių armija jau daugiau kaip dvidešimt metų rusų šaukiasi, žiūrėk, vieną dieną pagal pirmame sakinyje parašytą dėsnį, rusus ir prisišauks, ypač, kai paskutiniu metu berečių armija pasipildė naujomis jėgomis.

lugandon gynatasyjū       2014-09-8 21:14

Malodec, gyntas.
Lajkik fronta, ibo Tajgys kąžkūr zapropostilse.
Tū geras milagis.
Tykraj daug giriasnys nej te pamojny dialfej,
Tū -patykymas.
Rikamindosiu tavia musu Gandonui Giniralisimusuj dlia pridstavlenija k nagrade.

Gaila,kad iš gyvenimo išėjo        2014-09-8 21:09

poetė A.Karosaitė.Amžinatilsį.

gintas       2014-09-8 20:52

“Rusija ėmėsi agresyvios, atviru melu ir demagogija grindžiamos politikos.” - Netiesa, tiksliau Delfio lygio melas.

Cта.       2014-09-8 20:29

“Taigi”, taigi, kaipgis - ” Россию умом не понять “. Как была “империя зла”, такой она и осталась ....

Vakarų kelias fariziejiškas       2014-09-8 20:00

abejingumas ir tingumas.

Raigerdas        2014-09-8 19:53

Pritariu komentatoriui “kodėl naujas”, kuris rašo: “tai kad visa rusijos istorija: klasta, melas, agresija, žudymai ir t.t.”  Taip, iš tikrųjų daugelis pažymi apie Rusijos agresiją, žudynes, tačiau pamiršta patį svarbiausia dalyką - KLASTĄ. Būtent KLASTA yra vienas iš pavojingiausių ginklų. Kaip buvo okupuota Lietuva? Klasta. Kaip buvo okupuotos Latvija, Estija? Klasta. Kas sujungė fašistinę Vokietiją su komunistine Rusija? Klasta, nes tai yra būdinga tiek vienai, tiek kitai pusei. Atimkite iš kriminalinių nusikaltėlių tą metodą ir jūs nebegausite kriminalinio nusikaltėlio. Todėl su KLASTINGAIS ŽMONĖMIS YPATINGAI REIKIA KOVOTI VISAIS ĮMANOMAIS FRONTAIS. Išimkite iš politinių partijų arsenalo šitą metodą ir jūs gausite pavyzdingas partijas. Kas sugriauna pasitikėjimą valstybe? Klastingi žmonės. Kas paverčia normalius mainus į kriminalinius? Klastingi žmonės. Nuo kokių žmonių daugiausia yra nukentėjusių? Nuo klastingų žmonių. Kas būtų, jeigu Lietuvoje nebūtų klastingų žmonių? Mes gyventume kaip Rojuje.

Taigi       2014-09-8 18:42
kodėl "naujas" ?       2014-09-8 18:27

tai kad visa rusijos istorija: klasta, melas, agresija, žudymai ir t.t.

Letas Palmaitis       2014-09-8 16:35

Agresija ir melas nėra joks naujas Maksvos Ordos kelias, bet senas ir nekintamas. Mat pavogusi vardą iš Kijevo Rusios, Pavolgio mokšų žemėje išaugusi Mokšva / Maksva paveldėjo mongolų Ordos valstybingumą bei gyvavimo strategiją: plisti “renkant” svetimas žemes (savos nėra!) ir pačiai save kurti. Jei pasibaigs plintanti agresija, nusibaigs ir Orda.
Todėl kinų faktorius čia didžiulis. Juk Orda sugebėjo “surinkti” žemių ir iš kinų imperijos, o kinai, kuriems žemės trūksta (o po šonu tuščias Sibiras, kuriame svirduliuoja pora girtuoklių), neturi jokio pagrindo tai pamiršti. Ryt poryt Kinija taps pirmaujančia pasaulio galybe, ekonomiškai Orda yra toks pat nykštukas palyginti su kinais, kaip ir demografiškai. Kinija taip pat turi ir branduolinį ginklą. Todėl laikas, kada Orda taps Kinijos provincija, nėra tolimas. Kinija galės pasinaudoti Ordos sukeltu karu, iškelti ultimatumą ir be vargo užimti viską bent iki Uralo. Jei Orda priešinsis, nuo jos liks tik prisiminimai. Kinija ne bailūs “Vakarai” ir putkinai žino, kad kinai nepabijos panaudoti branduolinio ginklo, o atsakomieji alkoholikų smūgiai pavėluos.
Kita vertus, Magogo (Ordos) pajungimas Gogui (kinams) nieko gero nežada pasauliui. Užgrobę Ordą, kinai nebus linkę kariauti, bet Vakarams tai reikš lėtą mirtį. Todėl branduolinio ar įprasto Vakarų - Kinijos-Rusijos karo perspektyva yra reali, o be to, ir atitinka pranašystes apie Antikristą, Gogą ir Magogą.

Taigi       2014-09-8 16:26

Beretinius rusai puola.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Geroji Naujiena: Laimingi, kurie pagal Dievo įsakymus eina, kas iš širdies Jojo ilgis

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ramūnas Aušrotas. Sąžinės laisvę apribojo ir šveicarai, referendume sugriežtinę bausmes už seksualinių mažumų diskriminaciją ir neapykantos kurstymą

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.