Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Ministerijos

Vytautas Rubavičius. Kultūros ministrė – kaip ant delno (papildyta video)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 14 d. 4:26

23     

    

Vytautas Rubavičius. Kultūros ministrė – kaip ant delno (papildyta video)

Kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson vieši pasisakymai apie aktualius, dažnai su skandalų prieskoniu mūsų kultūros reiškinius labai jau kertasi su tuo vadinamųjų „ekspertų“ vyriausybės įvaizdžiu, kurį taip mėgsta iškelti premjeras Saulius Skvernelis. Menkokas ir vietinės, ir pasaulinės kultūros išmanymas. Tačiau ji nuosekliai laikosi aiškios ideologinės pozicijos – Lietuvai nereikia jokių valstybingumo jauseną ugdančių bei tautiškumą išreiškiančių darinių. Ta nuostata įgyvendinama įvairiais biurokratinės ir ekspertinės veiklos būdais, juolab kad dalis mūsų menininkų, kultūrininkų ir akademinio sluoksnio žmonių visa širdimi pritaria tokiam požiūriui ir savomis išmonėmis jį plėtoja: turime vis labiau globalizuotis, europeizuotis ir integruotis, visa širdimi atsiduodami laisvajai kultūros prekių rinkai.

Rezultatai kaip ant delno – Lietuvos valstybingumo 100-mečio minėjimas suvoktinas kaip vyriausybės ir dalies politinio elito patyčios iš patriotinių Lietuvos žmonių jausmų. Tereikia tik prisiminti Kultūros ministrės kuruotus konkursus Jono Basanavičiaus paminklui ir Lukiškių aikštės sutvarkymui bei paminklui žuvusiems už laisvę. Tačiau visu grožiu ministrės vidinė ir išorinė „kultūra“ išsiskleidė jai spalio 12 dieną stovint Seimo tribūnoje ir atsakinėjant į kai kuriuos iš anksto užduotus klausimus. Ministrė buvo pakviesta pasiaiškinti. Ir dėl laikinojo Vilniaus Operos ir baleto teatro direktoriaus skyrimo.

Užjaučiu Seimo narius, kuriems teko stebėti visą ministrės pasirodymą, nes man pakako ir tų kelių žiniasklaidos parodytų minučių. „Ekspertė“ kalbėjo neatitraukdama akių nuo popieriaus lapų, kuriuose buvo surašyti atsakymai. Įsivaizduoju bet kokios srities ekspertus kaip žmones, kurie net naktį pažadinti gali atsakinėti į visus jų kuruojamas sritis liečiančius klausimus be jokių popierėlių. Juolab paskyrimų ir svarbių konkursų peripetijas. Tačiau toks mano įsivaizdavimas, suprantu, jau gerokai pasenęs. Net skaitydama ministrė jautėsi labai neužtikrintai, o aiškinimas, kad jokie verslininkai jai neteikė būsimo Operos ir baleto teatro direktoriaus kandidatūros, esą ji pati dėl to žmogaus konsultavosi su vadybos specialistais, verčia tik gūžčioti pečiais – tai iš kur tas kandidatas „nukrito“ ant stalo. Jei jis senas ministrės pažįstamas, tai derėtų taip ir pasakyti, o jei nesenas – tai kas ir kaip jį pristatė. Beje, abejoju, ar Lietuvoje esama vadybos ekspertų, kurie suabejotų bankininko kandidatūra. O ir ką reiškia konsultacijos su vadybos specialistais? Juk esama įvairių vadybos sričių. Dabar gi buvęs bankininkas eina vadovauti dideliam meniniam kolektyvui ir reprezentacinei kultūros įstaigai. Čia svarbiausia – repertuaro politika, santykiai su meno pasaulio žmonėmis, meninė ir kultūrinė tos meno srities istorijos ir dabartinės būsenos bei tendencijų nuovoka, nes finansine vadyba gali užsiimti ir direktoriaus pavaduotojas tiems reikalams ar dar koks pavaldinys. Apie srities „išmanymą ir nuovoką“ – nė žodžio.

Tačiau labiausiai nustebino ne ministrės pasirodymo kultūrinis intelektualinis turinys, o vienas menkutis, tačiau išskirtinis „etiketo“ bruožas. Stovėdama aukštoje Seimo tribūnoje ir atstovaudama Lietuvos kultūrai ministrė lapus su atsakymais vertė nervingai seilindama pirštą.

Iš kur tas įprotis, kurio nepavyko išgyvendinti net Užsienio reikalų ministerijos etiketo mokytojams? O gal tiek metų pradirbus šioje ministerijoje taip ir neteko tų mokytojų sutikti? Tačiau juk ministrei tenka posėdžiauti beveik kasdien, tad jos kolegės bei kolegos turėjo laiko į šį niuansą atkreipti jos dėmesį. Neatkreipė. Nejau pabijojo? O gal laiko tai natūraliu laisvo individo saviraiškos bruožu? Suprantama, nėra labai malonu padaryti žmogui pastabą, kad, pavyzdžiui, sėdint prie stalo su garbiais politikais nederėtų skardžiai čepsėti ar šampano taurę užsiversti taip, kad burbuliukai pro visus galus išeitų. Tačiau valstybei atstovaujančiam – būtina. Nes atstovaujančiojo manieros ir „etiketas“ – tai ir bendros kultūros ženklelis, kuris labai greitai mūsų partnerių pastebimas. Nepadėjo ministrei šiuo atžvilgiu ir su ja dirbantys viešųjų ryšių žymūnai. Gal ir jie galvoja – ko jau mama neišmokė, to ir mes nepajėgsime.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

John Nelson       2019-12-2 10:01
Taiklius       2017-10-17 10:52

grumsto 12:54 komentaras. Probema ta, kad Lietuva skęsta, o Grumstas rodo kur skylės. Ne plyšelis, o skylės. Visose srityse. 

Post Scriptum       2017-10-14 21:43

Ponia “kultūros ministre”, apie Rubavičiaus intelektą geriau būtumėt patylėjusi, jau labai prastai bandote gintis.

Romas       2017-10-14 21:37

Bet juk ji ir snarglį porą kartų nusivalė su dviem pirštais būdama SEIMO TRIBŪNOJE (!)

PaGAILO       2017-10-14 20:01

Na, jei tokios kultūros asmenybės patampa ministeriais..Kad “seilėjamasi”, tai dar ne viskas,- ištisai skaitomas tekstas, tarsi prie smilkinio kažkas laiko pistoletą ir bijomasi nepraleist nė vieno taško ir kablelio.Apie taisyklingą laikyseną nėr ką komentuot-pranešėja sulinkusi kaip klaustukas. Gerai,kad buvo galimybė įsikibt į tribūną, kitaip , greičiausiai, būtų nukritusi.Pagailo nabagėlės.

Ale irgi nesusiprantat-       2017-10-14 17:29

Taigi ta Raukytė pirštukus laižosi nes labai skanios buvo tiapkino sosiskos.

Apgailėtina dama....       2017-10-14 15:02

Tokia nyki, nemąstanti, tautos istorijos negerbianti ir kultūros reikalų neišmananti persona, nemokanti net kalbėti be lapelio , daro gėdą šaliai…O pirštus lūpomis seilioja it kolūkio buhalterė..

apgaileta       2017-10-14 14:39

net su tekstu nesusipazinusi, kuri ruosesi skaityti.

grumstas       2017-10-14 12:54

Pasiklausau ,kone dažnai, LRT radijo programos. Dažniausiai ten būna tokios tuštutės transliuojamos , kad meteorologinis pranešimas būna prasmingumo pavyzdžiu. bet šeštadaienį ( man pavyko!) išgirdau tūlo prelegento komentarą apie buvusio rektoriaus Baršausko plagijuotą disertaciją.( Aišku , nėr nieko smagesnio, kaip spardyti padvėsusį liūtą...) Komentuojantis labai aiškiai įvardijo valstybėje susiklosčiusią klanų , gaujų sistemą; tokia sistema jo įvardinta tik akademiniame pasaulyje: tai sistema, kur galioja : krugovaja poruka” reikalavimas, tai žinoma tarnavusiems sovietinėje armijoje: padėk draugui ,ir iš dešinės ir iš kairės, nes jie padės tau reikiamu momentu. Tiesa, jis komentavo tik mokslininkus , dėstytojus, bet vėžys išplitęs visur…
Štai kodėl tokiose uždarose sistemose , kur vanduo užpuvęs ir neprateka šviežio deguonies šiek tiek turinčio vandens.. Tokios užmirštančios sistemos yra susiformavusios visose valstybės valdymo grandyse; jose vieni kitiems padeda , nes nuo to priklauso sistemos narių  gerovė.
Johnson yra tendencija ,taisyklė - ji ne išimtis. Nebus Jonhson bus kita Gertrūda , kuri viską darys taip , kaip liepia sistemos ir savo gerbūviu suinteresuoti balų karaliukai..

Pirštą seileja, kas kam patinka       2017-10-14 11:38

Taip pat ir kunigai, skaitydami pamokslus. Atsirado mat etiketo specialistas su ūsais iš jaunystės.

Anglu       2017-10-14 11:37

Nacionalinei operai vadovauja vadybos specialiste, ir ik tai operai, ir ne tik Britanijoje. Rubaviciaus straipsniai tokie skylėti, kad per drąsu į kultūros ministre žiūrėti iš aukšto. Rubavicius nėra intelektualas.

rinkėja iš Kauno       2017-10-14 9:55

kam toks beprasmiškai ilgas video? Negi negalima buvo jo trumpinti, montuoti, kupiūruoti visokius ėjimus, atsisėdimus, Baškienės kalbėjimus. Neturėjau kantrybės ir laiko sulaukti “cimuso” - spėju, kad buvo rodoma ministrė, seilėjanti pirštą?

Ponia Salomėja,       2017-10-13 23:11

jie nėra nevykėliai - jie, Former Bolsheviks, yra valdžia, elitas, ir mes jų pastumt nuo tautos nunykimo projekto negalime. Neturime jėgų ir proto pastumt nuo Golgotos plano. Vadinasi, nevykėliai mes, rinkėjai, ar kaip? O tai kas juos išrinko, marsiečiai? Jie yra laimės ir politinės sėkmės damos ir kavalieriai, ir tikrai ne kvaili. Dažnai jie apsimeta tokie esą kaip ir mes tik dėl paikų akių ir tų pačių rinkėjų. O jei visi blogi - tai mes kas jau tokie, a?

nesuprantu       2017-10-13 22:53

Kuo čia kliūva ta kultūros ministrė? Mano nuomone, ji visa galva aukščiau už tame poste buvusius. Ir apskritai Kultūros ministerija šioje vyriausybėje geriausiai atrodo tarp kitų ministerijų. Ar jai atsakyti už visokius paminklų konkursus, juk paminklo Basanavičiui konkursas skelbtas prie anos valdžios.

Salomėja       2017-10-13 21:54

Lyg Jules nežinotų. Ko tik nerinkom į valdžią ant savo galvų - ir tokius, ir anokius, ir kitus kitokius. Juokingiausia, kad esantiems valdžioje likusieji kaip įmanydami visokiausiais būdais trukdo ir kenkia, todėl ir rezultatai tokie apgailėtini, o mes save dar kaltinam, kad blogai išrinkom. Man ypač skaudu, kad šlykščiausiai šitame velnio žaidime atrodo liberalų broliai konservatoriai. Jie tai jau tikrai aukščiausios gildijos veidmainiai ir intrigantai. O vadinamieji socdemai lieka ir lieka kvailio vietoje, net gaila jau jų darosi. Kol nebus mechanizmų pažaboti šitų cirkininkų, kol visuomenė kaltins save, kad blogai išrinko, tol ir bus šita velniava su visokiom nevykėlėm ir nevykėliais.

to Salomėja       2017-10-13 21:13

Prie ko čia vidutinybės ir žemiau? Jie sudaro tautos daugumą, o be jos greit bus pyš iš tų genijų, taip sakant, ške, anot dviejų ponų Tarno. Baikit žemint paprastus, eilinius žmones, nes be jų nėra nieko Lietuvoje. Ko verti tie genijai ir mokslų daktarai, kai Lietuva tokioje padėtyje?

Jules       2017-10-13 21:08

O, sakykit, ponai-draugai, kas juos ir jas tokias išrinko, renka ir rinks, a? Kur tie rinkėjai dabar tūno ir ko laukia? Maskvos ar Varšuvos savo kieme, savo bute ar pilyje - Laurų kvartale ir kitur? Kodėl lietuviai renka antilietuviškai nusiteikusias asmenybes ir politikos baibokus? Kame reikalas, a?

klonas       2017-10-13 20:00

Lietuvos valdžioje ima įsigalėti tam tikrų žmogystų-klonų sluoksnis
Ar pamenate biuviusios kadencijos “švietimo ministrę?
Na ta boba baisiai pridažytom akim- ta kur rašo kaip “juliukas puras”.
Ponia ” Ačių su nosine"ir “kultiüros” ministrė savo “išprusimo” lygiu ir mentalitetu tiesiog lyg dvynės. Abi visiškos dūros. Bet,...
Taip idiotams “balsuotojams” ir reikia.
Jūs, buratinai, esate to verti.

kultūros atašė        2017-10-13 19:18

“dirbau kultūros atašė mūsų šalies ambasadoje Kopenhagoje…”
Ministerijai tekdavo sunki misija apmokėti tą kultūros darbą, nes ateidavo milžiniškos sąskaitos už ponų Johnsonų per mokamus kanalus žiūrėtus porno filmus.

Romas       2017-10-13 18:42

Ačiū. Reikia organizuoti tokių straipsnių persiuntimą Skverneliui o gal ir Karbauskiui, nes jie neturi laiko jų perskaityti. Sakys, kad nieko nežinojo.Juk už viską atsako jie. Ir rinkti parašus interpeliacijai.

Esminis klausimas       2017-10-13 18:40

Argi gali ši moteris dirbti kultūros ministre, kuri pasirinko į pavaduotojas moterį, kuriai Lietuvos gynėjas nuo agresoriaus yra niekingas militaristas?

JONIS       2017-10-13 18:31

O kaip ten su tuo Konservatorijos stacionarinių studijų diplomu, įsigytu dirbant Švedijos ambasadoje?

Salomėja       2017-10-13 18:09

Paieškojau šiek tiek internete. Pavyzdžiui čia: https://www.zmones.lt/naujiena/zurnalas/kulturos-ministrei-lianai-ruokytei-jonsson-gyvenimas-scena-kurioje-privalai-suvokti-savo-vaidmeni-159-749088 Va ta.u ir visas ekspertiškumas išlenda. Draugeliai, pažintys - gelūnai, donskiai… Todėl pas mus taip ir yra kaip yra. Apgailėtina, lėkšta to net nesuvokiant. Visada sakiau - svarbu, kad kalbėtų, net nesvarbu ką ir kokiomis temomis. Viskas kaip ant delno išsiskleidžia: visos vertybės, suvokimas, moralė, intelektas, talentas ir t. t. O darbai viską patvirtina. Vidutinybės ekspertais nebūna,bet to nesuvokdami labai veržiasi jais būti. Deja.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.