Vytautas Rubavičius. Konstitucinio Teismo sprendimu Lietuvoje įtvirtintas „Gyvulių ūkis“

Tiesos.lt redakcija   2014 m. liepos 15 d. 13:10

27     

    

Vytautas Rubavičius. Konstitucinio Teismo sprendimu Lietuvoje įtvirtintas „Gyvulių ūkis“

Iš George`o Orwelo aprašyto „Gyvulių ūkio“, kitaip tariant, sovietinės politinės sistemos išsilaisvinome prieš gerus dvidešimtį metų. Išsilaisvinome, tačiau valdžią patikėjome tai pačiai komunistinei nomenklatūrai, prie kurios greitai prisišliejo ir Sąjūdžio idėjomis žmones laisvintis kvietę naujieji. Pastarieji greitai suvokė partinės nomenklatūrinės sistemos pranašumus – visa valdžia išrinktiesiems, o už valdymą niekam nereikia atsakyti. Tereikia tik išsimiklinti rengiant „skaidrius“, „demokratiškus“ rinkimus. Tačiau tokiam valdymui dar šiek tiek trukdė Lietuvos Konstitucija, kurioje buvo įrašyta nuostata, jog Tauta savo valią gali įgyvendinti ir tiesiogiai per referendumus. Referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams rengėjai ne juokais išgąsdino valdžią. Pasirodo, kad sąmoningi ir veiklūs piliečiai gali atlikti ir neįmanomą užduotį – surinkti referendumui reikalingus 300 tūkst. parašų. Visi matėme, koks visuotinis kilo valdžios ir ją aptarnaujančios žiniasklaidos pasipiktinimas. Referendumo rengėjai ir jiems prijaučiantys buvo išvadinti Kremliaus agentais ir visokiais kitokiais „gyviais“. Aktyvesnieji valdžios aptarnautojai nesitenkino oraliniais būdais, o ėmėsi įgyvendinti ir naujas performansines išmones. Nors referendumas nepavyko, valdžia nutarė panaikinti ir tokią grėsmingą tautos valios tiesioginio reiškimo galimybę. Kad net pagunda nekiltų.

Lietuvos Konstitucinis Teismas jau senokai įgyvendina vadinamąją konstitucinę doktriną, kurios esminė nuostata – kuo labiau juridiškai apriboti Tautos suverenitetą ir tiesioginės demokratijos apraiškas. Kitaip tariant, konstituciškai įtvirtinti partinės nomenklatūros ir aukščiausios politinės bei teisinės valdžios visavaldystę, neprileidžiant prie valstybės valdymo reikalų nei Tautos, ne visuomenės. Neužmirštant ir savo bei valdžios atlygių, kurie taip pat paversti konstitucine norma. 2014 metų liepos 11 dienos KT išaiškinimas dėl referendumo rengimo bus aukso raidėmis įrašytas į naujosios laisvosios Lietuvos istoriją – Tautos suverenitetas yra niekinis, kaip ir pati Konstitucija, nes ji galioja tik KT išaiškinimuose. Lietuvoje taip ir nebuvo įgyvendintas vienas svarbiausių principų, kuris būdingas visoms demokratinėms konstitucijoms, – Konstitucijos tiesioginio veikimo principas. KT logiškai išsprendė šį „neaiškumą“ – Lietuvos Konstitucija niekada neveikė ir niekada neveiks tiesiogiai, nes tiesioginis veikimas yra Tautos suvereniteto apraiška. Suverenitetas naikinamas ir „nukenksminant“ Konstitucijos tiesioginio veikimo galimybę. KT susidorojo ir su 1994 metų KT išaiškinimu, kuriuo buvo patvirtintas Tautos suverenitetas ir visuomenės teisė be jokių apribojimų rengti referendumus. Tuos išaiškinimo pasažus tiesiog koktu skaityti dėl jų akivaizdžios demagogijos, juridine vadinamos ekvilibristikos, kuri išduoda nusikaltėlius įgudusių aptarnauti juristų mentalitetą.

Naujasis, prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktasis Seimui tvirtinti KT pirmininkas Dainius Žalimas sėkmingai įvykdė jam skirtą nelengvą užduotį, tad gali jį iškėlusiems raportuoti – jūsų valdžia amžina. Išaiškinimą pasirašė visi teisėjai. Tad teisinė ir teisminė visuomenė vieninga – „runkeliams“ ne vieta prie auksinių valdžios įnagių. Mūsų demokratinėje visuomenėje visi lygūs, tik vieni labiau demokratiški. Labiau nusipelnę mažose kovose dėl laisvės ir nepriklausomybės nuo savo Tautos ir visuomenės. D. Žalimas simboliškai pažymėjo D. Grybauskaitės senos kadencijos iškonstitucinant Lietuvą užbaigą ir naujos kadencijos galutinai išnacionalinant mūsų šalį pradžią. Įspūdinga Konstitucijos garanto veikla. Viskas čia verta aukso raidžių šlovinguose valdžios analuose. Stebėtina, tačiau lygiai simboliška, kaip sutartinai tyli didžioji žiniasklaida – jokių komentarų, jokio švento demokratinio pasipiktinimo. Juk „gyvulių ūkyje“ visi patenkinti, nes kas gali būti geriau nei „valdžios vertikalė“, „kova su korupcija“ ar „socialinės atskirties mažinimas“. Į tokį mūsų Konstitucijos ir Tautos paniekinimą sureagavo tik keli žmonės – Artūras Račas, Povilas Urbšys. O kur žymioji Seimo grupė, prisiekusi laikytis priesaikos, tad ir Konstitucijos. Nejau jiems neateina į galvą, kad panaikinus Tautos suverenitetą priesaika Seime tampa patyčia. O didžioji žiniasklaida negali netylėti – juk į „Gyvulių ūkį“ Lietuvą vedė kilmingieji Algirdas Brazauskas (vsio zakonno), Vytautas Landsbergis (dūūūmais dūūūmais), Dalia Grybauskaitė, Andrius Kubilius, Eligijus Masiulis… Nesyk rinkti ir perrinkti. Nusipelnę gyventi geriau. Visų ir neišvardysi. Jų nemažas būrelis. O aptarnaujančių – dar daugiau. Išskirtiniai šioje bandoje – KT teisėjai su jo pirmininku. Didžioji Seimo dauguma, džiūgaudama dėl tokio konstitucinio „laimėjimo“, nesuvokia, kad KT gerokai sumenkino ir jų galias, perkeldama jas į Vyriausiąją rinkimų komisiją. O juk KT šiaip jau neturi teisės priskirti institucijoms papildomas kompetencijas ar funkcijas, juolab aiškinimo dėl atitikimo Konstitucijai. Tačiau kas neįmanoma demokratinėje valstybėje, tas savaime suprantama demokratiniame „Gyvulių ūkyje“. Dabartinį kurti nebuvo lengva – juk gyvename įvairiausių laisvių ir globalizacijos sąlygomis. Tačiau valdžiažmogiai ir teisėkūriai išmoningi – „ūkis“ sukurtas be jokių regimų ir neregimų aptvarų, laikantis visų Europos Sąjungos reikalavimų. Tiesiog šioje teritorijoje, šiame administraciniame teritoriniame Lietuva vadinamame darinyje visa valdžia ir visi finansiniai srautai yra valdžios, partinės nomenklatūros rankose, o tokia „demokratija“ nepatenkintiems leidžiama pasinaudoti didžiausia laisvės apraiška – išvykti. Juk „darbo jėgos“ pasaulyje netrūksta.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

sūduvis       2014-07-19 20:33

Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.PRISIGYVENOM,po tokių KT “dvasinių” išaiškinimų nežino kaip priešintis,nes konstitucines teises galės varžyti partijų funkcionieriai,susibūrę į VRK.Pagal būtinąją gintį :-Baudžiamojo kodekso 28 straipsnis nurodo, kad kiekvienas asmuo turi teisę į būtinąją gintį. Šią teisę asmuo gali įgyvendinti neatsižvelgdamas į tai, ar galėjo išvengti užpuolimo arba kreiptis pagalbos į kitus asmenis ar valdžios institucijas. Įstatymų leidėjas pripažįsta, kad veiksmai, padaryti esant būtinajai ginčiai, yra socialiai vertingi, nes nukreipti prieš pavojingą nusikalstamą kėsinimąsi, todėl nėra baudžiami. Todėl asmuo neatsako pagal Baudžiamąjį kodeksą, jeigu jis, neperžengdamas būtinosios ginties ribų, padarė baudžiamajme įstatyme numatyto nusikaltimo ar nusižengimo formaliai atitinkančią veiką, gindamasis ar gindamas kitą asmenį, nuosavybę, būsto neliečiamybę, kitas teises, visuomenės ar valstybės interesus nuo pradėto ar tiesiogiai gresiančio pavojingo kėsinimosi.

M.Liubimov       2014-07-17 17:10
pi-Ratas       2014-07-17 7:20

Straipsnyje pataisyčiau paskutinį žodį iš “netrūksta” į “trūksta”.

stebėtojui        2014-07-16 17:59

tai kad Rubavičius ir dirba ‘Gyvulių ūkio” kūrime. jei pats to nesupranta, tai čia jau jo problema. O aš va jau susidūriau su “minčių policija”.

būtų neblogai, jei žurnalistė Laučiūtė (žr.lzinios lt) išdrįstų daugiau papasakoti apie tuos Čiubaisos-Gaidaro plano punktus. Gal jie sutampa su KGB pulkininko Liubimovo aprašyto plano “Golghota ili sekretnij plan Perestroiki” planu, kurį 1995 metais žurnalistas Borovik buvo patalpinęs į savo “Soveršenno sekretno” žurnalo Nr 2 (1995 )numerį? Po to, kai atėjo Putinas ir Borovyk “netyčia” susprogo malunsparnyje, šis žurnalo ‘Soveršenno sekretno ” numeris stebuklingai pradingo iš visų Sovietų sąjungos bibliotekų.Jei kas netikit, pabandkit jį usiskyti mūsų Respublikinėje bibliotekoje, kuri turi dideles saugyklas. Kai papasakojau apie tai vienam pažįstamam išį Jakutijos, jis vienoj nuošlioj bibliotekoj netyčia rado šį žurnalą ir atsiuntė nuskanuotą kopiją man į kompą. 

Ir ką jūs manot? Netikėtai pradingo visas mano elektronionio pašto archyvas su visa “Golghota”. Kaip jums patinka? Vadinasi, esame kruopsčiai sekami, gal net automatiškai pagal kodinius žodžius…  sekami ir per tokias programas, kurios skelbiasi, kad jos garantuoja mūsų privatumą,, mūsų saugumą - Adobe akrobat, macromedia fliashus… 

Kodėl “Golghota” sukėlė Rusijos visuomenėje furorą būtent 2000 metai? Ogi todėl, kad dar 1995 metais ten jau buvo rašoma ir apie tyčia sukeltą 1997 metų krizę ir apie Gorbio ir Jelcino perestroikos etapus labai konkrečiai iki naudotų lozungų, ir apie vėliau ateisiančius “gerai muštruotus ir užsieniuose apsitrynusius KGB vyriukus. Toks ir atėjo - Putinas. Ir gal ne šiaip sau S.Peress jį dabar jau įvardina “politiniu genijum”, po to kai apsilankęs Izraelyje prisižadėjo ginti “visų rusakalbių interesus kur tik jie bebūtų”. Įdomus virsmas įvyko Izraelyje nuo JAV į Rusiją...

Stebėtojas       2014-07-16 17:55

Kad suprastumėte apie ką kalba rūpestingasis Rubavičius tereikia perskaityti Orvelo ,,Gyvulių ūkį’’ ir būti susipažinusiam su naujausiais įvykiais mūsų valstybėje. Todėl nebūkit klaidinami įvairių komentatorių, kurie bet kokią kitokią minties kryptį vadina klaidinga. Imkit ir skaitykit, klausykit sekit… Po mažu pasaulis pradeda panašėti ne tik į gyvulių ūkį, bet ir Hukslio aprašytą naująjį drąsųjį pasaulį, kuriame musų realybės suvokimas įvairiomis masinėmis informacijos priemonėmis tampa iškreiptas ir nelaisvėje mes matome laisvę, o mele matome tiesą.

to ai ai ai       2014-07-16 13:52

to tu konserve myli tata ir Dalia ir del ju visokias nesamones rasai,nes bijai nuo Raseles gaut velniu:DDD???,,ano nuomone

ai ai ai        2014-07-16 11:48

Rubavičius nemyli komunistų? Baikit juokus. Vedęs Branovą, Sorošo remiamą neokairės propagandistę ir dirbantis marksistiniam sociologijos institute, kuris pakeitė pavadinimą į “Kultūrų tyrimo”, bet nueikit į jų portalą ir rasit ten dvi strategijas, kurios griežtai užslaptintos, labusam su jomis susipažinti neleidžiama. Ir tai DEMOKRATIJA?

Tai gal “laaabai” galėtų paaiškinti, kodėl sorošistui D.Kuoliui, Rubavičiui, Puteikiui, kuris Kėdainių sinagogoj tariasi ar kitiems sorošistams taip labai rūpi pakeisti Konstitucijos 174 str., taip, kad ne 3/4 seimo narių galėtų keist Konstituciją, bet užtektų 1/4 ir taip kekviena mažuma galėtų skaldyti Lietuvą kaip patinka ar išvis sugriauti jos valstybngumą? O juk Rotschildų agento Sorošo pagrindinis tikslas ir yra denacionalizuot valstybes. Tai kam šita melaginga demagogija?

ruta       2014-07-16 11:31

Kaip politine nomenklatura ignoruoja Tautos Konstitucines teises , tai gal tada reikia ignoruoti valdzia -neiti i ju rinkimus , nemoketi jiems algas / islaiko valdzia ir politikus , tai Tauta/ ,nepirkti ju brangu kura , maista?

Laaabai        2014-07-16 10:25

gudrus polikarpovnos ir ko ėjimas konstit.teismo rankomis atverti vartus savo beribei savivalei. Tam visos priemonės geros netgi samdomi komentatoriai tokie, kaip “ai ai ai”

ai ai ai        2014-07-16 9:59

jūs tik pažiūrėkit į šiuos naujuosius masijus, naujuosius leninus su trockiais - Rubavičių, Vaišvilą, Kuolį, Urbšį, Puteikį, A.Paulauską, R.Paulauską, Vitą Tomkų ir kitus, kurie taip stengėsi apmulkintoos “liaudies” pagalba panaikinti konstituciją, su visu Lietuvos valstybingumu keičiant 147 straipsnį. O kiek tokių šustauskinių, valinskinių “mesijų”, besiveržiančių šioj fermoj prie lovio jau turėjom?

Padėkite prezidentei kovot su korupcija, vietoj to, kad kaišiojat pagalius į ratus.

Vytautas Ju.       2014-07-16 6:56

Tai gal dabar nustosite pliurpti apie demokratijas ir vakarietiškas vertybes. Nemėgstu kartotis, bet… demokratija buvo, yra ir bus nuolatinis valdžios siekimas, nesiskaitant su priemonėmis ir neatsižvelgiant į pasekmes.
Diktatūra gali būti ne tik Kastro, Čavezo ar Lukašenkos, bet ir konstitucinio teismo. Negi tik dabar supratote, kad Konstitucinis teismas atlieka toki pat vaidmenį, kokį atliko TSKP Politinis biuras, teisėju gi niekas nerenka, o skiria. Seimas jau senai nepajėgus, o gal tiksliau neįgalus, išspręsti menkiausią problemą, dėl mažmožio kreipiasi į Konstitucinį teismą.
Kitą vertus, o kodėl jiems tokiais nebūti, jei rinkimų dieną minios skuodžia prie balsadėžių su ašaromis akyse ir maldavimu „seimūnėliai jūs mus valdykite“ (perfrazavus vienos žurnalistės kalvariją apie A. Brazauską).

Al.       2014-07-15 19:58

Valdžia vieikia taip, kaip plėšikų gauja - mūs jėga, ir mes padarysim taip, kaip mums reikia. Ir ką jūs padarysit? Nieko. Taigi, tema išsemta. Taip mąsto ir veikia mūsų valdžia. Kas atsitiko, kad valdžia grįžo prie bolševikinių metodų? Buvusi opozinė Tėvynės sąjunga susivienijo su komunistais ir jų dukterinėmis partijomis.Ir šitą junginį visomis galiomis remia panaši komunistinių ir ,,liaudies” partijų sąjunga Europos sąjungoje. Valdžios luomas suprato, kad jie tapo nebepajudinami. Revoliucija, o kotoroi tak dolgo mečtali bolševiki, nakoniec sveršilos. Ura, tovarišči!
Taip, dabartinė lietuvių tauta nusilpus ir neorganizuota. Ir pasipriešinti valdžiai nepajėgi. Bet paniekinus savo tautą, valdžia gaus tą patį - savo rautos panieką.

vanga       2014-07-15 19:10

Laikas uždaryti tą brangiausią Lietuvoje būrimo saloną.

konstituciniame teisme       2014-07-15 19:07

surinkti dauguma tokių niekšų pataikaujančių grybauskaitei ir konservatorinei liberastinei šutvei, todėl ir paversta Lietuva gyvulių ūkiu - veršiais ir avinais, kurie vedami į skerdyklą nesako nei MŪŪŪŪŪŪŪŪ, MEEEEEEEEe.

Na ka gi       2014-07-15 18:22

Tikekimes euroskeptikai pakirs ta ejima i Europos Valstijas ar EU SSSR,kitaip musiskiais neatsikratys.Isvis-kam mums Seimas-uztektu verteju Briuselio nurodymams issiversti-siek tiek sutaupytume.Kokioj ES saly bevyko referendumai del euro ivedimo-visur pralaimejo.

StasysG       2014-07-15 17:34

Jei tokį V Rubavičiaus straipsnį anglų k.  pavyktų įdėti į internetinį taptautinį portalą Project Syndicate, kuris verčiamas į daugelį kalbų, tada mūsų “teisinė” valžiukė tikrai sukrustų, nes paskaitytų ir Briuselio vadai.———Gal atsiras pagalbininkų tai padaryti?

irena       2014-07-15 16:56

Manau,“Gyvulių ūkio” periodas baigėsi kartu su neįvykusiu referendumu,prasideda “1984-ieji” pagal G. Orvelą ir tęsis labai ilgai.Lietuvoje yra tik 14,98 procentų piliečių,likusieji-p r o l i a i.Šviesuolius bus galima užtampyti po teismus,priversti mąstyti “teisingai” arba nulinčiuoti, pasitelkus “teisingus” liudytojus.

pasitais.:       2014-07-15 16:25

...pries nuosprendi.

tik 2       2014-07-15 16:23

pasisake uz pries nuosprendi-A.Racas ir P.Urbsys?! O kur Puteikis,P. Vanagas, Stancikiene ir kiti sviesuoliai? Jie gi zinojo, koks svarbus klausimas turejo buti pasirasytas, ir privalejo dalyvauti!

Neilgai džiaugsis       2014-07-15 16:16

Ateis diena,kai Lietuvoje liks tik parazitai.Rodos,nieko tokio.Bet įdomiausia bus tada,kai jie ims vieni kitus pjauti.Svarbiausia,kad laimės mažieji,nes jų labai daug ir žino didžiųjų silpnąsias vietas,nes visada pragyveno prie didžiųjų subinių.

Kvailiai KT        2014-07-15 16:09

Jų IŠAIŠKINIMAI nėra numatyti KONSTITUCIJOS redakcijoje,todėl yra NIEKINIAI.

Romas       2014-07-15 14:41

Jai greitu laiku vietinė bublika neatsibus, tai šiame gyvulių ūkyje vietiniai gyventojai taps antrarūšiai, laikui bėgant ir trečiarūšiai subjektais. Ačiu Rubavičiui malonu skaityti stiprų straipsnį, laisvo žmogaus.

Bonis       2014-07-15 14:36

OK. Su straipsniu sutinku. Mintys man aiskios. Ko truksta zmonem tai irankio kaip parodyti savo nepasitenkinima siu dienu valdziazmogiu diktatura. Mums reikia partijos uz kuria galima butu balsuoti.
Tokiam dariny noreciau matyti Vaisvila, Puteiki, Kuoli, Rubaviciu ir kitus iskilius zmones kurie nedalyvauja valstybines mafijos darbe.

stribai buvo, yra ir bus gyvuliai       2014-07-15 13:54

KT teisėjai - vieni stribvaikiai.
Nei vieno nėra kataliko, iš katalikiškos šeimos.

O ateistai stribeliai ir jų vaikučiai - tai tikri gyvuliai savo mąstymu, mentalitetu, elgsena…

blogiausiai       2014-07-15 13:48

kad tautos jau ,beveik neliko,liko zombiai,vergai ,runkeliai ir prisiplakeliai,mano nuomone

jenina       2014-07-15 13:36

Visos galingiausios sistemos sugriuna sugrius ir ta. Antraip gyventume dar viduramziuose. Zeminantis Tauta , Tautos nustumimas i uzribi , kaip ir Tautos referendumo data , nustumimas Tautos nuo referendumu, dvigubos pilietybes nesuteikimas ir kiti dalykai , nieko gero nezadantys dalykai

Nutarimas NETEISĖTAS       2014-07-15 13:35

Esmė ne tai, ką Konstitucinis teismas pasakė, tačiau tai, kad nutarimas yra NETEISĖTAS. Apie tai ir reikia kalbėti, apie jo neteisėtamą ir negaliojimą.

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/tiesos.lt-skaitytoja-emilija-ar-dar-galioja-1994-m.-konstitucinio-teismo-nu

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.