Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Pasaulis, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Vytautas Rubavičius. Kinijos atsakas? – Lietuva nieko nebijo…

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 20 d. 2:55

41     

    

Vytautas Rubavičius. Kinijos atsakas? – Lietuva nieko nebijo…

Lietuva labai netikėtai nutarė suartėti su Taivanu – steigiamos šalių atstovybės. Prireikė ištikus daugeliui bėdų ir krizių, siaučiant pandemijai, vis labiau susipriešinant visuomenei. Atrodytų, nieko keista. Daug kas gali manyti, kad bendravimo su užsienio valstybėmis plėtimas – sveikintinas. Tačiau šiuo atveju yra kiek kitaip. Taivano suvereniteto nepripažįstame, juolab pats Taivanas nėra paskelbęs nepriklausomybės. Pasaulio valstybės pripažįsta Taivaną nedalomos Kinijos dalimi. Kinijos nuostata – „viena valstybė, dvi sistemos“. Kitaip tariant dalinis, ganėtinai autonomiškas suverenumas. Glaudūs strateginiai kariniai bei ekonominiai ryšiai Taivaną sieja su Jungtinėmis Valstijomis, tačiau ir jos laikosi priimtos nuostatos – neerzina Kinijos Taivano pripažinimu. Pasaulio valstybės su Taivanu bendrauja ir bendradarbiauja kaip su Taibėjumi. Sostine. Tad ir įvairiose šalyse įsikūrusios atstovybės vadinamos Taibėjaus atstovybėmis. Kinija neprieštarauja. Tokios globalaus pasaulinio žaidimo taisyklės. Kinija įdėmiai seka, kad jos nebūtų laužomos. Lietuviai nutarė jas sulaužyti – ėmė oficialiai vartoti Taivano vardą. Vietinei publikai skirti aiškinimai, esą turime teisę elgtis savo demokratine nuožiūra ar kad ir kitose ES šalyse esama šios šalies atstovybių, – nieko verti. Nė vienoje šalyje nėra „Taivano atstovybės“. Suvokiantys dabartinių pasaulio galių kovos pobūdį ir Kinijos „raudonųjų linijų“ reikšmę, nujautė, kad atsakas bus labai greitas. Taip ir buvo – atšauktas Kinijos ambasadorius, o Lietuvos atstovui pasiūlyta išvykti. Drįstu numanyti, kad ir mūsų „drąsuoliams“ tai buvo ganėtinas netikėtumas. Kinijos valdžia labai aiškiai užsienio auditorijai skirtoje spaudoje pasakė apie būtinumą „nubausti Lietuvą“, o kad grasinimas įspūdingiau nuskambėtų – „bausti kartu su Rusija ir Baltarusija“. 

Mūsų „drąsiųjų“ valstybinių užsienio reikalų atstovų aiškinimai žiniasklaidoje, esą Kinija neišdrįsianti eiti toliau, o po kokio pusmečio reikalai susitvarkysią, atrodo aiškiai prasilenkiantys su sveiku geopolitiniu protu ir net elementaria savisauga. Drąsinamasi labai primityvia retorika – „už mūsų sąjungininkė JAV ir ES“. Tačiau ar tos sąjungininkės bent kaip gali paveikti Kinijos nusiteikimą „bausti“? Niekaip negali. Juk jau dabar matome, kokios realios galios turi daugybė postfaktinių diplomatinių aukščiausio lygio „apgailestavimų“. Kad ir dėl Ukrainos ar kitų karštųjų karinių ir kitokių konfliktinių įvykių. Keletas Lietuvos politikų nutarė būti pirmeiviais JAV kuriamoje antikiniškoje koalicijoje. Šitaip tą įvykį komentuoja ir kinų oficiozai. Tačiau kaip tik geopolitiškai Lietuva tampa labiausiai pažeidžiama ES ir NATO valstybė. Na, kuo gali didieji sąjungininkai padėti išsišokėliams, o jei dar ir kvailokiems?.. Jie tikrai nebus kviečiami prie didžiųjų pokalbių stalo. Juolab kad nebūtų ir ką kviesti – nesama realios valdžios centrų ir realią valdžią turinčių asmenų. Žaisdami su Taivanu, lietuvių politikai praleido pro ausis ir akis nepaprastai svarbų JAV administracijos „posūkį“ Rusijos atžvilgiu. Nesyk teko rašyti apie esminį amerikiečių geopolitinį tikslą – atitraukti Rusiją nuo suartėjimo bei strateginės partnerystės su Kinija. Ar bent sulėtinti šį artėjimą. Kaip tai padaryti? Pasitelkiant ES kaip ekonominės ir politinės „traukos“ instrumentą. ES turėtų traukti Rusiją Europon, tad ir į Vakarų pusę. O kaip įmanoma patraukti Rusiją? Tik aktyvinant ekonominius ir politinius santykius. Tad nėra keista, kad amerikiečių spaudoje visiškai aiškiai imama siūlyti „demokratiniams sąjungininkams“ aktyvinti ir plėtoti įvairių lygių ryšius su Rusija. Vokietija, Prancūzija ir kai kurios kitos ES šalys taip ir daro, o kaip elgtis Lietuvai? Pirmiausia – tramdyti savo retorinį įkarštį, kuris pastaruoju metu kelia vis daugiau bėdų mūsų valstybės saugumui. Antra – galvoti apie aiškesnius ir glaudesnius aljansus su Rusijos grėsmę jaučiančiomis valstybėmis, nes santykių su Rusija plėtros atžvilgiu ES netrukus gali išryškėti aiški „skirtis“. O su ja ir požiūrių į Ukrainos, kitų valstybių reikalus. Tokio santykių su Rusija „perkrovimo“ aplinkybėmis Rusijai atsiriša rankos aktyviau savo hibridiniais „įrankiais“ veikti Pabaltijy. Kitas dalykas, kad toks Jungtinių Valstijų politikos viražas didina Rusijos geopolitinį svorį ir jos santykiuose su Kinija. Tad galima drąsiai teigti, kad mūsų „drąsiųjų“ pareiškimai ir žaidimai Lietuvai jokios naudos neduos, o įvairialypė žala jau dabar labai tikėtina.

Grįžkime prie klausimo – o ką gi gali Kinija? Ji gali ir nutraukti diplomatinius santykius. Sakysite, kinai taip nesielgia. Tačiau naujos geopolitinės aplinkybės, ryškėjanti koalicinė priešstova juos verčia elgtis ir parodomuoju ryžtingu būdu. Juk jei Lietuva leido sau pirmoji iš valstybių sulaužyti nusistovėjusias žaidimo taisykles, tai juolab Kinija gali parodyti išsyk visą savo galią. Amerikiečiams traukiantis iš Afganistano ir Irako, Kinijos įtaka Azijoje labai padidėja. Kaip ir Rusijos. Juokingi šiuo metu atrodo kai kurių aukštų amerikiečių pareigūnų visai neseni svarstymai apie kelis mėnesius ar metus truksiantį talibų žygį į Kabulą, kai sveiko proto turintiems ekspertams buvo aišku – savaičių klausimas. O juk pralaimėta didžiulė geopolitinė kova su pasekmėmis visam pasauliui, ypač Vakarams. Tačiau Kinija gali neapsiriboti diplomatiniais santykiais ir imtis realios ekonominės „blokados“ – išvalyti Kinijos ir jos įtakos zonoje esančios Azijos bei Afrikos rinkas nuo lietuviškojo verslo, taip pat ir sutraukyti logistinius ryšius jos valdomoje infrastruktūroje. Neplėtosiu tokių scenarijų – įdėmesnis skaitytojas gali sugalvoti ir pats. Kai kurie mūsų „drąsuoliai“ aiškins, esą to negali būti, tačiau taip aiškindami jie niekuo neįsipareigoja. Kentės ir verslas, ir Lietuva. Šiuo metu džiūgaujama dėl naujų Jungtinių Valstijų sankcijų Baltarusijai, ypač dėl kalio trąšų eksporto, tačiau tos sankcijos akivaizdžiai naudingos Rusijai. Gal toks ir yra neužrašytas Rusijos „patraukimo“ nuo Kinijos scenarijus – pasiimkite Baltarusiją. Kitas svarbus su trąšomis susijęs dalykas – pasaulinė maisto gamybos sistema. Ji labai nuo tų trąšų priklausoma. Įsivaizduokime, kad baltarusiai su kinais sugalvoja būdą nebetiekti pasauliui trąšų bent jau pusmetį... O dar kartu su Rusija imasi mus įvairiais lygmenimis „maigyti“. Kaip elgtis Lietuvai? Į kokį ES komisarą kreiptis? JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas gali būti išvykęs pokalbiams į Maskvą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dronas       2021-08-21 14:28

Man nusišikt kas tau rodosi.

Ta(u)ta > Dronui       2021-08-21 12:42

Ar jūs dirbate konservatorių/VSD “elfų fermoje”, ar tik man taip atrodo?

Dronas       2021-08-21 12:26

>Dzeikas

Tai ta pati daina kuria anuomet traukė visokie brazauskai ir kiti nomenklatūriniai. Tie irgi ragino nekelti bangų ir nerūstinti Maskvos. O jeigu čia yra kažkas manantis, kad kinijos komunistų globalistiniam, plane mum numatys geresnį likimą, už tai, kad mes prieš juos pilvu šliaužiojam, tai jie žiauriai klysta. Taip, taip, kiniečiai yra absoliutūs globalistai-komunistai ir Lietuvos likimas tenai senai nuspręstas, globaliam kinijos pasaulyje Lietuva ir kitos valstybės turi išnykti. Pageidautina su visais gyventojais. Jau dabar kinijoje 1.5 milijardo gyventojų, realiai išmaitinti jie gali aštuonis šimtus milijonų, tuo pačiu kinija atšaukė vieno vaiko politika ir numatė TRIJŲ vaikų politika. Ką tai reiškia? Ekspansija, plataus masto ekspansija artimiausiuose dešimtmečiuose. Jums vietos kiniškam pasaulyje nėra. Visi kurie mano, kad lankstymasis, tylus sėdėjimas kamputyje ir paklusimas, gali išgelbėti, yra kvailiai, kurie neverti net tos laisvės kuria dabar turi. Beje, kinija labai aktyviai remia visus kurie skleidžia globalizmą, marksizmą, tautų maišymasi ir nacionalinių valstybių išnykimą. Patys, žinoma, pas save vykdo absoliučiai priešingą politiką. Mano priešo priešas, nėra draugas. Ir jeigu, dabartinė valdžia kažką ten daro kas nepatinka išsigimeliškam kinijos rėžimui, tai mane tenkina, visi kiti jų veiksmai, deja ne.

Dzeikas       2021-08-21 8:42

Dronaui:
Lenkiuosi tamstai.
Ne viskas prapuolen Lietuvoje jeigu dar yra taip mastanciu zmoniu.

Dronas       2021-08-21 8:12

Lindimas į kinų šikną be muilo nieko nepakeis. Tai komunistinė, absoliučiai žmogėdriška valstybė, netgi blogesnė nei buvusi tarybų sąjunga. jau nekalbant apie tai, kad Islandiją, ne prileido į batą ir savo laiku pripažino Lietuvą, visada juos už tai gerbiau ir gerbiu. Beje, kas prarado tuos milijonus? Jūs? Ne. Prarado pigaus kiniško šlamšto (už brangiai) pardavėjai. Juo labiau, kainos kiniškam šlamštui ir taip neišvengiamai kils ir bus sudėtingiau, nes pati ES uždėjo muitus ir ribojimus. Todėl Lietuvos Taivanio pripažinimas, yra grąžus žestas, bet iš esmės nieko nekeičia. O jeigu yra manančių, koks mums skirtumas, kinija ar JAV, tai pažvelkit į “galimybių” pasą, parsidavusius komentatorius, dirbančius valdžiai, valdžios savivalę ir pilietinių galių nebuvimą Lietuvoje. Patinka? Nemanau. Tai štai prie kinietiškos “tvarkos” dauginkit iš dešimt ir dar dadėkit tokius dalykus kaip “perauklėjimo” stovyklas disidentams ir tą faktą, kad kinijoje toks disidentas, gali būti liaudiškai tarian “išrinktas ant organų”, visai officialiai. Kaip jums “nuostabi” kiniškos “tvarkos” perspektyva? Todėl nereikia jiems lysti į šikną ir reikia mažiau galvot, kas užrūstins kinijos komunistus. Jūs jiems vistiek ne žmonės ir jie su jumis niekada nesiskaitys, nepaisant lysit jiems į subinę ar ne. Todėl turėkit savigarbos ir nekeliaklupščiaukit prieš komunistus.

To Žodžio laisvė, 1       2021-08-20 19:35

Taip. Lietuva “tarp lygių lygi ir laisva”, kaip ir skelbė jos himnas anoje sąjungoje, nuo kurios lyg ir džiaugėmės išsivadavę. Ir mums, be to “lygumo”, nusispjauti ant Lukašenkos tyčia, iš keršto mums adresuotų šimtų pabėgėlių, kuriuos turėsime ilgokai šerti. O dabar dar ir nusispjauti ant jau Kinijos stabdomo importo, logistikos ir kitų nuostolių. Nieko tai mūsų laisvai šaliai nereiškia. Išgyvens. O štai atėjo man pensija už rugpjūtį, ir negavau su ja žadėtos kompensacijos dalies už prieš dešimtmetį nusavintą pensiją. Pernai, prieš rinkimus gavau kažkokią dalį, gal 5 procentus tos skolos, maniau jau pradėjo atidavinėti, o šiemet -tiū tiū. Taip, kad mes gal nuo ko ir laisvi, bet nuogu užpakaliu, su veteranais nėra iš ko atsiskaityti, o išsikalinėjam, kaip dideli, padorūs ir turtingi. Čia lenkai turbūt apie mus savo kalba sako: utėlės šikną ėda, o ponybė galvoje… ,

Labai įdomiai apie       2021-08-19 13:30

Afganistaną vakar yojutube kalbėjo P.Gylys.

To: žodžio laisvė 21-08-16 9:44       2021-08-19 8:05

Komentatoriau/e, sergi. To negana, dar įsivaizduoji, kad kiti serga. Skaitant prieš akis iškyla tavasis įvaizdis: tu visas įsitempęs pionieriškai saliutuoji prieš tatos statują. Siūlau visiems paskaityti: idiotizmas savotiškai sužavi.

Ta(u)ta > hm..       2021-08-18 19:07

Gemius jei ir Maskvos, tai kas? Kubiliaus sūnus buvo direktorius Lietuvai, tad tikrai pasitikiu šia įstaiga…

Ta(u)ta       2021-08-18 19:04

Viena Kinijos geležinkelio kompanijų ką tik nutraukė krovininius reisus į Lietuvą ir iš jos.
Pasakykit viso gero Šilko Keliui - Lenkija ir Baltarusija krovinius mielai pasiims (Lenkija kaip tik stato terminalą ant sienos su Baltarusija kroviniams iš Kinijos). Tuo pačiu - ir naujam Klaipėdos uosto terminalui (Gdanskas per 10 metų nuo nulio pasiėmė visus Azijos krovinius regione).
Iki šio pranešimo Lietuvos Geležinkeliai šiemet jau buvo praradę “tik” šimtus milijonų eurų metinių pajamų iš Baltarusijos.
Taivanas laimingas - galimai kainavo tik lagaminėlį sekantiems konservatorių rinkimams ir Adomėno dukros mokslams.
Spėčiau, kad Lietuvos praradimai ir Taivano išlaidos bus maždaug 1,000 prie vieno.

hmm..        2021-08-18 18:28

tad ner o cia virkauti del tu politiniu artistu… Kinija visurrrr jau dainuoja choru komunistu vaikuciai..

o kremlius greit taliban pavers antra cicenija… ir sius i savo sukurtus “karstus taskus”..

hmm..        2021-08-18 18:26

vakar hakeriai atakavo URM, nudziove VSD ir kitus duomenis…
juokingas tas musu nacionalinis saugumas su visais tai IT technologais… smile

nuo seno turim ir Maskva aprepiancius , visus saugos konkursus, net KAM laimincius I Dadasevo PENKIS KONTINENTUS, Kinijos IT irangas Paste , sutartis su KGB kariskio valdoma Kaspersky lab,, o ir portalus priziurincia, Lenkijoj registruota, bet su stabu Masvoj GEMIUS kompanija…

O dar ta sutartis, apie kuria nekalbama -  Klausu Shwabu su prezidentu ...

Nuo savim patenkintu influenceriu, besidedanciu “zurnalistiniais tyrimais”, naivumo vaistu ner….

Vardas       2021-08-18 17:18

Amerika nugalejo Sovietu Sajunga ir ant Amerikos, Lietuvos galvos sukure dar didesne problema Kinija.
Juk Kinijos vietoje dabar turetu buti Indija, jei ne tie korumpuoti globalistiniai debilai is JAV Demokratu ir Respublikonu partiju. Jau geriau Prezidentas Donald John Trump butu valdes Amerika nuo kokiu 2000 m. iki siol.
O kur dar Landsbergieciu, Cmilieciu, Armonaiciu noras gyventi Lietuvoje turint vakarietiska Kinijos Social Credit System, kol Lietuva rupinsis Tibetu, Honkongu, Taivanu.
Nenustebsiu jei Landsbergieciai, Cmilieciai, Armonaiciai uzsimanys vakarietiskos Hong Kong national security law versijos Lietuvoje.
Reikia tiketis, kad Rusijai truksta Toyota pikapu, nes kalasnikovu bei RPG greiciausiai netruksta, kad uzimti Vilniu ir Lietuva per kelias dienas. Kaip Talibanui Kabula ir Afganistana.

stasys       2021-08-18 10:07

Nuosaikiam .. bet juk valstybės strateginiai interesai labai dažnai tampa poreikiu kurie perlipa jos fizines sienas . Na imkite pavyzdžiu Astravo AE , Lietuva priversta pirkti ją , nors mano nuomone tai žalingas sandoris kertantis per pačios Lietuvos pamatus .Pradžioje padedant vietiniams politikams organizuojamas referendumas kuris numarina pačios Lietuvos AE projekta o vėliau dar ir priperšą pirkti Baltarusiška laisvos konkurencijos sąlygomis mūsų ‘draugišku baltijos sesiu’. Ko verta diplomatija jei rankos kišenėse manau bent šiuo pavyzdžiu tikrai aišku . Lietuva turi ginti savo interesus, bet kokiomis priemonėmis, priešingu atveju tais interesais taps svetimos svajos .

Nuosaikaus nuomonė       2021-08-18 9:19

Lietuva yra maža valstybė, todėl jos užsienio politika, visų pirma, turi būti orientuota į tai, kokia yra konkrečios užsienio valstybės pozicija, Lietuvos vidaus politikos nepriklausomumo atžvilgiu, tiksliau, jos politinės nepriklausomybės atžvilgiu. O kova už liberaliąją demokratiją visame pasaulyje, yra ne kas kita, kaip kova už globalizmą ir utopinį valstybių suardymą. Todėl manau, kad šioje srityje demokratinės valstybės turėtų apsiriboti tik diplomatine kova už tai, kad pasaulyje nunyktų tokios žiaurios diktatūros, kaip kadaise buvo stalininė Sovietų sąjunga.

ah1       2021-08-17 14:18

rutulio vaizdelyje tai vaidintojų  suvaidintas jei ne karakiri tai smūgis žemiau bambos projektui kelias- kelias ( žinomas šilko kelias, kur šilkas ne prie ko, o tik žodžio kelias veidrodinis atspindys)- įstūmus Baltarusiją į Rusijos glėbį,  išvijus atstovą, “vaidintojai” gelbsti Europą nuo komunistinės Kinijos. O kas valdo kelius tas ir valdo kaip ir parodė karonbaubinis karantinas…

Ta(u)ta > habilitās       2021-08-17 13:11

Kaip kazkas vakar teisingai pastebėjo “Respublikoj”, jokios kovos tarp URM ir Prezidentūros, išskyrus suvaidinta, nėra. Politika abiejų ta pati, gyvenimo istorija vadovaujančių asmenu glaudžiai susijusi su užsienio interesais. Ką Nausėda sakė protestuotojams po VSD suplanuotų ir apmokėtu provokacijų, puikiai prisimenam. Senas kaip nepriklausomybe konservatorių spektaklis.

elfe > habilitas        2021-08-17 12:43

ir as taip maniau…
bet tik nesenai suzinojau is K.Skrebio pokalbio su Jurga Lago youtubej, kad Ptezidentas pasirase sutarti su Klausu Shwabu. 
manes tai nenudziugino, o jus?..

habilitās       2021-08-17 9:55

Tai tik detalės, juk esmė ne Taivanis ar Gudija, o konkurencinė kova tarp Urm‘o ir Daukantūros.
Kad G. Landsbergis yra absoliutus nulis užsienio politikoje matė visi po jo vizito į Iraką. Kuo daugiau košės privirs, tuo didesnį bliūdą teks stebėti Prezidentui. Panašu, kad kai kas nenori laukti dvi kadencijas, kol atsilaisvins prezidento vieta. O ir Prezidentas labiau susirūpinęs „veidrodžio“ reikalais, o ne užsienio politika. Prezidentas A. Duda nekviečia, o važiuoti daugiau nėra kur, išskyrus Briuselį, jei URM‘as neatlieka savo darbo.
Juk rudenį vėl bus stumiama Stambulo konvencija, jei Prezidentas nepasirašys, tai daryti turės pats Seimas, o tai dar labiau nusmukdytų valdančiosios koalicijos reitingus ir išbalansuotų visuomenę.
Kai tapo aišku kieno ir kokie pinigai stovi už tos Konvencijos kūrėjų, akivaizdu, kad dabartinė Seimo dauguma valdančiąją tapo neatsitiktinai, o Prezidentas tik rakštis, vienoje kūno vietoje.

elfe       2021-08-17 8:33

neverksim nei del pigiu kinietisku prekiu, kurios uzkimso musu siukslynus, nei del Rusijos oligarcho trasu verslo Baltarusijoje…

siulau paverkti del Batkos galingai sutaupytu tu Putino 10 milijardu, skirtu ASTRAVO atomines statybai.Kuo kvepia toks taupymas, kuomet vienas reaktorius kainuoja maziiausiai 5 milijardus. O paleido jau du.
Uz sutaupytas lesas Batka girias pastatysias Azoto gamykla, ir dar kazkoki tai grandiozini monstra.. nesupratau..

daug trukumu musu demokratijoj, bet paklausius diktatoriaus, daros siurpu. Vienvaldys su niekuo nesitaria, pataikunai bijo sakyt tiesa, ir tai kelia gresme ne tik paciai Baltarusijai, bet ir kaimynams..
faktas, kuri galutinai atskleide plepet megstantis, Baltarusija it nuosava tabora valdantis,  cigonakilmis diktatorius.

stasys       2021-08-17 8:30

elfe ..Jus gal vienintelė kuri dar turi tam laiko ir kantrybės . Gaišti laika klausantis viską nėra būtina .

elfe       2021-08-17 8:12

Beje, isklausiau 8 valandu Lukosenkos kalba rugpiucio 9 per youtube surezisuota PresKonferenciija…
Taip isiutes del sankciju, jog dviem zurnalistem is CNN ir BBC teko atlaikyt visajo hate speech Vakarams su grasinimais atominiu karu ir migrantais kokia valanda.. 
Pamirskit, kad kazkas stumia ji i Rusijos glebi. Issidave Batka pats, kad jo kgb glaudziai bendradarbiauja su Putino kGB (taip ir pasake, ne FSG) visuose reikaluose… ir skaldant Gruzija ir uzsienyje,( nes Grybauskaite su Azubaliu, patikeje Batkos neva geranoriskumu, atvere visiems baltarusams Sengeno zona)saus Lukosenkkos ir Putino ( tarki Davose)

nejau as vienintele Lietuvoje klausaus Lukosenkos ar Putino kalbu be “secomd hand” interpretaciju?.. Nors siu diktatoriu mentalo klausytis tarp eiluciu turet reiketu psichologo talentta.

Lietuvis>IMHO       2021-08-17 8:03

Idiotas. Kinija - laukinio kapitalizmo šalis. Idiotas su landsberginių išplautomis smegenimis.

IMHO       2021-08-17 7:59

kuo maziau komunistines Kinijos tuo geriau. Ir ner reikalo pataikaut saliai, kuri atrodo didele zemelapyje.. Zmones ten maziukai vom reiksmem, nes materialistai..

uztenka, kad PSO vadas Tedro su Klausu Shwabu ta ju socialiniu kreditu sistema zavisi ir noretu visiems kitiems idiegti. Gana mums jau to komunizmo!

Lietuvis>Žodžio laisvė       2021-08-17 7:55

Kilpoje tavo vieta prie Seimo. Kaip ir visų Lietuvos naikintojų - landsberginių šaikos.

stasys       2021-08-17 7:12

Diedas…. nu mes juk skriaudžiame Lukašenka ? ..nenoriai perkame jo elektrą . Finansuojame jo opozicija , va Lietuva oficialiai įsteigė J.Timošenko opozicijos atstovybę prieš tai neuždare Baltarusijos ambasada .O kas Baidenui ranka spaudė praeita savaite ir po Amerika turistavo ?..na tikrai ne batka Lukašenka . Jo lėktuvai pasiekti Amerika gali tik pakilę į kosmosą .. taip kaip uždaryta oro erdvė bet kokiems skrydžiams vakaru europos šaliu oro erdvėmis . O čia dar gabrielius ėmė elgtis nelogiškai susipiko su kinais ! ir von tuos pinigus už kalio trašų tranzitą per Lietuvos Klaipėdos uosta , o ar žinote kas valdo Lietuvos įmonę kuri tas trašas pakrauna ir plukdo ? va tep . Lietuva šluoja baltarūsiška -rusiška verslą iš savo žemės ..ir traukioja nuo savo kūno jį peninčias lašelines doleriais .Ar taip elgtusį samoningas ligonis ? ir kokia pareika turi ir jaučia autorius ? Manau viska pasakiau ka galėjau nesukeldamas audrą ..hau !

basta       2021-08-16 22:18

Yra vienas tikslus žodis - šakės.

Diedas       2021-08-16 20:30

Gal straipsnio autorius galėtų visų kas tik turi atominių bombų ant kelių nukritęs atsiprašyt, o Lukašenkai kojas nuplaut ir vandenį išgert.
Jau toks susimenkinęs rašeiva, jau taip raitosi prieš stipresnius kaip kirminas, kad prativna skaityt.

ah1       2021-08-16 19:38

nebaisu, nes užkoduota energetiškai lingvistiniu mechanizmu ” baltas - baisu”. Sukurtas milžiniškas eregorius.

Dzeikas       2021-08-16 18:29

Tautai,
ponuli, Smetona buvo Sovietu, o ne amerikieciu subinlaizys. Ta rodo i tai, kad JAV dejo skersa ant jo, leido gyvent privaciu asmeniu ir vargu bau zinojo kas jis toks.
Sovietams jis gi buvo “otrabotke” kuria reikejo del visako kanalizuoti, ka jie , - su zvake nestovejau, bet braizas NKVD, - su juo ir padare. Zinant kaip Smetona nese kudasiu susirupines savo seimos ir savo subines, bet ne valstybes reikalais, neina smerkt NKVD uz sia zmogzuste. Ne nuodeme butu ir kede is po Smetonos koju isspirt - isdavikai kariami.
Antra, ponuli, neklijuokite partizanu savizudziais - entuziastais. Luksa-Daumantas grizo. Pas zmogu stiprus sazines jausmas ir gyventi palikes zuti savo bendrazygiu jis negalejo. Bet tai ASMENYBE!
Kalbant apie partizanu visuma dauguma ju turejo savigarbos jausma ir vergijoje i kuria be pustoniu issivyste Sovietijos rezimas, gyventi nebegalejo. Taciau butu Sovietai leide pasitraukti norintiems, jokio partizaninio karo nebutu atsitike. Laisvi prigimtimi pasitrauktu i Laisvaji pasauli, likusius, - “ir prie ruso galima gyventi” , - LTSR tenkintu.
Pagal pasakojamu faktu imti matosi kad radai juos rusu saltiniuose, nes tokia pseudo -statistika ir pasakaites kuria jie. Ar nori pasakyti, kad isiskaitei i kinietiskus ieroglifus?
Tik nenori prisiminti, kad JAV teikia Taivanui saugumo garantijas(rusai neraparase ar nedaskaitei pats?) ir kaip matai jas vykdo. Tame tarpe pakinke ir Lietuva.
Lietuvos gi uzsienio politika nuo 1918m buvo butent pluduriuojanciu ismatu politika. Viena diena klaba viena, kita - kita. 15 metu taske seilemis “mes be vilniaus nenurmsim” , per 3 dienas nurase Lenkijai atsisakydami bet kokiu pretenziju ateiciai.
Tai jeigu nori kad JAV stotu muru uz Lietuva kaip uz Taivana, tai kiek sikai uzsienio politikoje , tiek reiktu ir reputacijos atstatymui. Jeigu Lietuva susilaikys nuo skuros vartymo nors keliolika metu - gal prades ir JAV rimciau vertinti.

Ta(u)ta > Dzeikui       2021-08-16 14:52

Lukša Daumantas su Ramanausku Vanagu bei dešimtimis tūkstančių kitų irgi tarnavo JAV užsakymui. Kaip jiems sekėsi ir kiek ilgai Smetona JAV išgyveno lyg ir žinom, ar ne?
Dėl Taivanio siūlau prasivalyti nedaugelį savo smegenų rievių, nes tokiais pareiškimais (kurie dar ir visiškai ir patikrinimai melagingi) Šustauskus ir Subotinus jau palikote toli užnugaryje.
Taivanis toks JAV sąjungininkas, kad parduoda naftą Šiaurės Korėjai. Šiemet. New York Times reportažas, o savo pensininkams persodinti perka nuteistųjų mirties bausme organus iš Kinijos (nesenas Taipėjaus mero verslas). Visas jaunimas dirba Kinijoje (10% gyventojų), nes “demokratija” tokia sėkminga smile Prekyba su Kinija - 2/3. Prisijungti prie Kinijos net JAV vykdomose apklausose nori 50%+ gyventojų.

Dzeikas       2021-08-16 14:17

Autorius dvasine smetonine nuokrusa:“Tikrai neerzinkime didziuju, bukime geri visiems ir musu tokiu mazuteliu ir geruliuku niekas nelies”.
Aisku, reikia pasverti galimus ekonominius or politinius nuostuolius, ar gali Lietuva juos pakelti. Bet jeigu gali, ir JAV pazadejo parama , O kad tai JAV uzsakymas nera abejones, tai politiniai laimejimai bus didesni.
Is moralines puses nematau cia jokiu minusu.Taivanis TEISETAS Kinijos respublikos teisiu peremejas, o KLR - komunistiniai maistininkai.
Jeigu JAV sajungininkas - tai ji ir reikia remti, o ne pluduriuoti sh-u(inagininkas) eketeje.

Ta(u)ta       2021-08-16 13:48

Dar neatsispirsiu pranešti, kad Kinija nesismulkins kenkti Lietuvai jokioje prekyboje, išskyrus savo pačios, o pastaroji yra minimali. Autorius gerokai pervertina lietuviškos “pramonės” menkumą. Priimsiu, kad Lietuvos gyventojų skaičius yra 0.2% Kinijos (mažiau, jei skaičiuotume tiksliau).

Lietuvos BVP yra didžiausio Kinijoje kiaulienos gamintojo dviejų metu apyvarta (kuris ES subsidijos ir migrantų perlaidų negauna) smile

Ta(u)ta       2021-08-16 13:29

Dar nepaminėta ir tai, kaip “dosniai” Taivanas investavo valstybėse, ypač mūsų regiono, kur jau seniai turi atstovybes smile Lenkijoje, girdėjau, vienas didesniu projektų buvo gamyklėlė keliasdešimt darbuotoju už kelis milijonus ir nežinomos firmelės.
Vengrija, Lenkija, Slovakija jau seniai seniai pasimokė apie tą sekso, žmonių, narkotikų prekyboje, pinigų plovime ir naftos Šiaurės Korėjai teikime garsėjančią salą, jokių tarptautinių organizacijų neprižiūrimą ir netikrinamą ir atvirai perkančią diplomatinį pripažinimą. Tik ne švariojoje Lietuvoje, ar ne? smile

Ta(u)ta       2021-08-16 13:22

Autorius pamiršo pasakyti VISĄ tiesa. TVF Baltarusijai skiria 1 milijardą dolerių, nepaisant dalies JAV senatorių protestų, kaip dovaną, paskatinimą už pastarųjų 12 mėnesių elgesį.
Ką tai sako apie Lietuvos valdžios, pasirinkimus, tiesos rinkėjams kalbėjimą, išmintį?

to Žodžio laisvė...        2021-08-16 13:12

Pats gal durnas ar ko užsirūkęs? Ko neskelbei Nepriklausomybės iki Gorbio? Ko tyli apie Karūną, apie virusą? Pradėsi pliurpti tik tada, kada bus leista. Manai, kad atsiras dar vienas Gorbis ir pačiam leis?

stasys       2021-08-16 11:47

Autorius svarsto iš pozicijos o ka pasakis Rusija . Taip, realių Lietuvos planu autorius nežino be tu keliu komentaru Kinijos tema .. jam tenka spėlioti apie priemones kuriu gali imtis ne tik Kinija bet ir Rusija su Baltarusija prieš Lietuva solidarizuojantis .Lietuvos politikams visada truko fantazijos modeliuoti atsakus priešininku , todėl visada buvo pasirenkamas paprastas ‘skriaudžiamojo’ įvaizdis kuri privalu ginti . Seniau tai padėdavo ne tik telkti tauta bet ir užsitikrinti vakaruose pagalba Nato ir ES formatu . Vienok šiandiena situacija kitokia ir ši istorija su Taivanu turi gana plačia prieš istorija apie kuria autorius tyli. Lietuva jau kuris metas toms trims ‘rytu demokratijoms’ ( kinija,rusija,baltarusija )  rodo savo ožius kurie aišku nelieka be atsako ir gana ‘išradingu’ .Kaltinti dėl to koncervatoriu negalėčiau , visi žinojome juos rinkdami iš kokio popieriaus tas koncervatijus jaunimas lipdytas (rusai puola). Manau tai vienas musu politikų trūkumas , jie tokie maži ir savimi pasaulyje smulkus kad norint kokį tikslą siekti privalome kaip minimum, buitiškai kalbant, ka nors aploti o gal ir pakulnėn isikabinti . Mūsų politikai nėra atviri visuomenei įvairiose diskusijose todėl ju iniciatyvos, ir užsienio politikoje, sunkiai suprantamos visuomenei .Tragizmo iš to konflikto su Kinija tikrai nebus , manau tikslas siekti mažinti prekybos apimtis su tomis ‘rytu demokratijomis’. Atidesni matyt rado ir tam realius įrodymus . Gerai tai ar blogai : priklauso nuo musu ekonomikos spartos vystymosi ir kokiu resursu dėka tas vyksta .Jei rytu ? tada viskas suprantama ..

Kis       2021-08-16 11:21

tai dar viena problema?Kur mes tuos kinus laiduosime?
Baisu,ka gali padaryti idiotai?

Visada reiktų       2021-08-16 10:32

atsiklausti tautos.Islandai turi tautos tarybą ar kažką panašaus?

Ui-u-ju-jui       2021-08-16 9:52

skaudžiai čia Jūs Vytautai per minkštą vietą Gabriukui ir Kasčiūnui, Gitanui ir pačiam papai…

Žodžio laisvė...       2021-08-16 9:44

Vytautai Rubavičiau, Lietuva yra valstybė tarp lygių lygi ir laisva. To nevalia
pamiršti. Ir niekas neturi teisės Lietuvai nurodinėti kaip jai elgtis ir ar solidu
drebinti kinkas prieš dideles, galingas ir liejančias savo piliečių kraują (Tian An Menio aikštė). Nereikia išsižadėti savo nuostatų prieš galinguosius, rodyti savo
tvirtus siekius demokratijos, taikios politikos , laisvo verslo ,nepritarti diktatūrų
siautėjimui. Tiesa ir laisvė turi likti pasaulio taikos pagrindas. Kinkų drebinimas
turi būti pasmerktas ir negali būti politikos ramstis. Mūsų partizanai pokaryje ne-
drebino kinkų, o drąsiai ėjo ginti savo Tėvynės Lietuvos, žinodami kad praras savo gyvybes. Jų auka buvo ne beprasmė ,o pagimdė Kovo 11-ąją.To privalome nepamiršti.
Galingųjų diktatas Lietuvai yra žemos kultūros ir nesiskaitymas su Nepriklausoma
Lietuva faktas. Lietuva nėra galingųjų protektoratas. Todėl galime elgtis kaip mums
priimtina ir patogu dabarčiai ir ateičiai. Ponai profesoriai, nustokit drebinti
kinkas ir pradėkit rūpintis Lietuvos valstybės vieta pasaulyje.

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.