Vytautas Rubavičius. Kiek Dalios Grybauskaitės kadencijų ištiks Lietuvą?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. liepos 12 d. 3:05

24     

    

Vytautas Rubavičius. Kiek Dalios Grybauskaitės kadencijų ištiks Lietuvą?

Lietuva jau senokai išaugo iš necivilizuotos demokratijos amžiaus, kai Tautos ir žmonių balsas dar šį tą reiškė. Šiuo metu visi politiniai reikalai, kuriems reikalingas vienoks ar kitoks visuomenės pritarimas, sutvarkomi taip, kad žmonės patys patvirtintų aukštuose valdžios kabinetuose sudėliotas dėliones. Kad ir kaip rinktumėte – rinksitės tik iš mūsų kandidatų ir išrinksite patį tinkamiausią. Prezidentės rinkimai, taip pat valdžios institucijų kova su referendumo organizatoriais ir galinčiais „ne taip“ pasirinkti kuo puikiausiai rodo, jog valdžia savo visagalybe su visuomene nelinkusi dalytis. Tiesa, kartais į politinę sceną iššoka koks Pilypas, tačiau prie valdžios visagalybės įpratintai publikai tokio saviveiklininko pasirodymas atrodo esąs grėsmingas – juk griaunami šviesaus teisinio valstybės rūmo pamatai. Tad neišvengiamai kyla įtarimai apie Kremliaus pinigus bei agentus. Juolab kad tokius įtarimus negailėdami nei jėgų, nei sveikatos skleidžia patys šviesiausi politiniai protai, kurie savo kovomis už nepriklausomybę ir demokratiją pelnė europinę gerovę ne tik sau, bet ir vaikaičių vaikams.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra geras pasirinkimas. Ji savo pirmosios kadencijos metais veiksmingai ėmėsi nelengvo prezidentinės valdžios vertikalės stiprinimo darbo, sykiu vykdydami ir kitas užduotis. Pagrindines jų galima įvardyti taip – valstybės negrįžtamas praskolinimas ir kuo išsamesnis jos išvalstybinimas. Galime didžiuotis – jau niekada neatsikratysime baudžiavinio valstybinės skolos (56 mlrd. litų) jungo, jau niekada nebūsime savo istorinėje žemėje ir savo valstybėje gyvenanti Tauta ir visuomenė. Tad nebereikalinga ir sava istorija. Valstybė paversta tuo, kuo ji ir buvo sovietmečiu – sėkmingai valdomu teritoriniu administraciniu dariniu.

Politinis nomenklatūrinis elitas vieningas dėl valdžios vertikalės stiprinimo – kaip tik stipri prezidentinė valdžia padeda sėkmingai įgyvendinti europinio politinio elito ir tarptautinių korporacijų užduotis. Koks institucinis tos vertikalės pagrindas? Prezidentė tvirtai perėmė Konstitucinio Teismo, Generalinės Prokuratūros, aukščiausiųjų teismų, specialiųjų tarnybų ir kitų svarbiausių institucijų valdymą. Jos patarėjų valdžia skverbiasi ir gilesnius institucinius sluoksnius. Prezidentinė valdžios vertikalė nebūtų įmanoma be besąlygiškos dalies seimūnų paramos. Mūsų politinėje sistemoje buvo numatytas tam tikra prezidentinės ir parlamentinės valdžios balansas. Juk ir Rusijos prezidentui reikalinga besąlygiškai paklusni Dūma. Tačiau Seimas konservatorių ir liberalų aljanso jėgomis ėmėsi išsiparlamentinti, savo valdžią perleisdamas Konstituciniam Teismui, kuris ėmėsi ir suvereno vaidmens. Tad prezidentei pakanka Seimo dalies. Kodėl? Kad prezidentė turėtų papildomą saugiklį nuo apkaltos. Besąlygiškas konservatorių ir liberalų palaikymas ir yra tas saugiklis, neleisiantis įsibėgėti jokiai apkaltos iniciatyvai. Kitas saugiklis – Konstitucinis Teismas, kuris jokiomis aplinkybėmis nepriimtų sprendimo – „šiurkščiai pažeidė...“ Tad visiška veiksmų laisvė, neribotos galimybės įgyvendinti visas paaugliškas ir kitokias svajas bei įgeidžius ir valdyti, valdyti, valdyti, aplinkui sukantis šlovinantiems dūūūmininkams. Juk ne veltui stengtasi tose mažose kovose už laisvę ir nepriklausomybę. Tegul dabar patrepsi ir patriarchai.

Lietuvos politinėje scenoje nepasirodys joks nepriklausomas, savarankiškas, valstybės kūrimui ir nacionaliniams interesams atsidavęs politinis lyderis. Prezidento postui būtina europinio elito grupių parama. Lietuva dėl savo istorijos – nacionalinio išsivadavimo iš sovietinės okupacijos proveržis, įstabus vadinamųjų „buržuazinių nacionalistų“ priešinimasis sovietams pokario metais – europiniam politiniam elitui buvo ganėtinai įtartina – kaip nacionalistinio užkrato kupina teritorija. Ją derėjo jei ne išvalyti, tai bent gerokai apvalyti. Komunistinis elitas ranka rankon su vadinamuoju Sąjūdžio kilmės elitu šią užduotį sėkmingai atliko. Tad D. Grybauskaitė visiškai teisėtai gali didžiuotis dviem krikštatėviais – a.a. Algirdu Brazausku ir Vytautu Landsbergiu. Šitai ir yra tikroji Lietuvos desovietizacijos istorija. Kaip pasakytų prof. habil. dr. Alfredas Bumblauskas, – „gyvoji istorija“. Šį darbą būtina tęsti. Krikštatėviai liudija, kad geresnio už D. Grybauskaitę darbuotojo ir su žiburiu nerasi. Todėl drįsčiau manyti, kad jos inauguracijos varpai skelbia ne naują penkerių, o galimų dvidešimties prezidentavimo metų tarpsnį.

Jau matau panosėn kišamą Lietuvos Konstituciją. Tačiau ką reiškia Konstitucija ryžtingai politinei valiai. Juolab kad ir Rusijoje, ir Baltarusijoje yra išbandyti teisiniai, net demokratiniai prezidentinio valdymo „iki galo“ būdai. Tereikia tik priimti konstitucinį įstatymą, įtvirtinantį, na, kad ir septynerių metų kadencijas, ir tą naujovę atsieti nuo buvusių kadencijų. O jei pasirodytų, kad sunkoka suburti Seime tokiam įstatymui priimti reikalingą daugumą, tai yra ir kita išeitis. Pavyzdžiui, konservatorių, liberalų ir juos palaikančių vadinamųjų visuomenininkų, taip pat egzaltuotos žiniasklaidos „blokas“, padedamas savų valstybinių institucijų, imasi rengti referendumą dėl prezidento kadencijos ilginimo. Manau, kad tokio referendumo rezultatas jau ir šiuo metu aiškus. Juk už kadencijos ilginimą balsuojantys šitaip kovotų su Kremliaus užmačiomis, taip pat ir priešvalstybine „penktąja“ ar kokia kitokia kolona. O juk aplinkybės gali susiklostyti labai nepalankiai ir dėl Rusijos agresyvių veiksmų, ir dėl galimos naujos ekonominės krizės bangos. Tad ir gauname naujus 19 prezidentavimo metų.

Tokiam sumanymui įgyvendinti reikalinga tam tikra žiniasklaidos priedanga. Jos esminis tikslas yra įtaigoti, kad D. Grybauskaitė „ima“ naujas kadencijas aukodamasi valstybei ir jos žmonėms, o ne iš nepasotinamo valdžios troškimo – kaip koks nedemokratiškas Putinas ar Lukašenka. Turėtų plisti istorijos apie pabaigusiai naują kadenciją D. Grybauskaitei siūlomus ar siūlysimus aukštus postus ES ar dar galingesnėse institucijose, kurios pasižymėjusius savuosius įvertina „politikos Oskarais“. Potekstė paprasta – žmonės galvos ir džiūgaus, kad dėl tos Lietuvos atsisakoma tokių aukštybių ir gėrybių. O galima surengti ir pusiau oficialių siūlymų spektaklius – juk Lietuvos prezidento postas yra europinio politinio elito reikalas. Nujaučiu, kad matysime spektaklį su išmoningomis dūmų uždangomis ir spalvingais fejerverkais.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

StasysG       2014-07-11 16:44

V Rubavičiaus prognozės gali pasitvirtinti, jei nekils III-pasaulinis karas. Jam pradžia padaryta Rusijos-Ukrainos konflikte, kuris plečiasi, Vakarams palaikant Rusiją (“Vo­kie­ti­jos kanc­le­rė An­ge­la Mer­kel, kal­bė­da­ma te­le­fo­nu ket­vir­ta­die­nį, pa­sa­kė Ukrai­nos pre­zi­den­tui Pe­tro Po­ro­šen­kai lai­ky­tis sai­ko sa­vo veiks­muo­se prieš se­pa­ra­tis­tus…).

pasivadinusiam "inkvizicija"       2014-07-9 16:54

Gaila, kad Lietuvėlė turi kėntėti nuo tokių tamsybininkų, kaip Tamsta. Gal dėl vargingos vaikystės ar patirtų traumų Tamstelei sunku susigaudyti paprastuose dalykuose, kad tokius šviesuolius Rubavičių, Kuolį supranti kaip fanatiškus žudikus - inkvizitorius?. Gal esi pasamdytas loti ir loji už saugumietukų ar grybauskaitės - konservbolševikų purvyno lakalą? Tuomet užjaučiu - tas lakalas stipriai prarūgęs, ir gali Tamstytę privesti prie trydos.

nunu       2014-07-8 17:13

Cia dziaugiasi turbut ,kad Garliavosmergaite isboginta i niekur su tuo sokiu?

Al.>Vizitor       2014-07-8 12:32

Gal galėtumėt smulkiau apie ,,sorošistų -“pilietininkų” planą sunaikinti tautinę valstybę ?

Al.       2014-07-8 2:16

Jei jau AMB nurungė Lozoraitį, tai nieko stebėtino, kad ir Grybauskaitė nepakeičiama.

Taigi vizitor        2014-07-7 22:33

Rado ko klausyti, tos landsberginės komunistės Oželytės. Taigi ji bijo tautos valdžios, kaip ir jos garbinamas Tata su konservatbolševikais. Ir yra dėl ko bijoti, nes tauta įgavusi valdžią gali iš jos riebią rentą atimti. Todėl ji visaip ir niekino, ir menkino tautą, niekino tiesioginę demokratiją.

vizitor       2014-07-7 21:32

Gera Nijolės Oželytės mintis: JĖZUS IRGI BUVO NUKRYŽIUOTAS ATSIKLAUSIANT TAUTOS REFERENDUMU. Pilotas leido žydų tautai rinktis, ką ji nori paleisti į laisvę - plėšiką Barnabą ar Jėzų. Ji pasirinko Barnabą. Pats Pilotas, kaip romėnų elito atstovas, nematė jokios Jėzaus kaltės, bet nukryžiavo, nes taip pasirinko žydų tauta, kuri troško laisvės nuo romėnų, bet ne nuo savo ego, kuris ir yra pagrindinė  nelaisvės priežastis. Turėdama neteisingą informaciją iš savojo elito žydų tauta pasirinbko neteisingai.
O kokias versijas pasirinks mūsų tauta, kuri jau referendumu nubalsavo prieš Lietuvos energetinę nepriklausomybę, gavusi tik klaidingą info iš privačių, oligarchų valdomų,  info priemonių? Šveicarai, pvz., referendumu nubalsavo UŽ BENZINO KAINŲ PAKĖLIMĄ. Ar kažkas sugebėjo juos įtkinti, kad tai yra jų pačių  naudai? O gal netesingai skaičiuojami balsai?
Tad pirmas referendumas turėtų būti dėl visiško medios skaidrumo. Tačiau seimo pirmininkė pasiūlė nuo kitų metų keisti tik Nacionalinės TV įstatymą, po to kai Miliūtė uždavė jai nepatogius klausimus dėl Uspaskicho. Tai, kaip manot, kuri info priemonė atstovaus tautos interesus? Balsas lt grupė kaip ir visi rajoniniai portalai - kėdainietis lt, šiaulietis lt, klaipiedietis lt ir kt, bei rajoninės tv priklauso Vyktarui, Romanovui priklausė diena lt, kauno diena ir kt., kurie bičiuliavosi su Tomkaus “respublika” ir jo valdoma žinių agentūra prorusiška ELTA,  “lietuvos rytas” grupė priklausė Snoro bankui, dabar nupirko dalį verslininkas Gudelis, tikėkimės, kad tai pasiteisins, kaip pasiteisino ir verslininko Rakausko valdomas “Žinių radijas’, ginantis Lietuvos verslininkų interesus, Delfis priklauso suomių alma grupei, kuri siejasi su Roiters agentūra, alfa, bernardinai, vėliau ekspertai, tiesos, alkas… įkurti ar perimti sorošistų -“pilietininkų”, kuriems tautinė valstybė tėra kliūtis atvirai globalizmui “pilietinei visuomenei” ir kažkodėl būtent patriotų rankomis ta tautinė valstybė bandoma sugriauti.

inkvizicija       2014-07-7 21:24

nesunku įsivaizduoti su kokiu malonumu Rubavičius, Vaišvila ir Kuolys sudegintų Dalytę ant laužo. Juk ragana. Kaip gi ne? Juk apmonijo tautą ir dar gali apmonyti, apžavėti savo raganiškais kerais, kad net juodžiausias jų skleidžiamas purvas prie js neprilipo. smile

hmm       2014-07-7 21:23

Stiprus straipsnis

pritariu Rubavičiui       2014-07-7 21:18

laikas rengti referendumą dėl Prezidentės kadencijų pratęsimo:)
Juk turim pačiaą nuostabiausią Prezidentę. Ji kaip Žana D’Ark išvaikys visus slaptus okupantus ir sukčius iš mums priklausančios teritorijos.

KAD JAU       2014-07-7 19:34

ir po antros kadencijos, vargu bau, ar dar kas liks iš Lietuvos….

Amelija       2014-07-7 19:18

Oho, kokios pranašystės! Lietuvos laukia tikras Armagedonas… Nusiraminkite, ponas Rubavičiau, Jūsų prognozės remiasi ne faktais, o jausmais, ir skirtos jos žmonėms gąsdinti. Kam to reikia? Ar tai liguistos vaizduotės fantazijos, ar užsakytas tekstas?

anonymous       2014-07-7 17:16

Pagrįsiu kelis teinginius iš straipsnio karštais FAKTAIS __:_> “aukštuose valdžios kabinetuose sudėliotas dėliones” BEI “valdžia savo visagalybe su visuomene nelinkusi dalytis”(nes yra įpareigota) KIENO ĮPAREIGOTA?! KIENO?!
(JŲ—->) COPY PASTE  
youtu.be/mCvKb_RujRM?t=33s

Šiandien per žinias       2014-07-7 13:59

ekonominio forumo dalyviai emigraciją vadina cirkuliacija.Kaip tie cirkuliuojantys gins Lietuvą?

Lietuvos ekonominė situacija       2014-07-7 13:58

nėra tokia,kokia deklaruojama.

To taigi       2014-07-7 12:29

Organizuok referendumą.Po pralaimėto referendumo,parodėme,kad esame avys,o avys ir skerdžiamos nuolankios.

Taigi       2014-07-7 12:00

Kuo ilgiau delsiama su seimo paleidimo referendumu, kurį reikėjo jau metų pradžioje inicijuoti, tuo valdžia stiprėja ir tautos galios silpnėja, kol galiausiai išvis tauta visas galias praras.

Taigi        2014-07-7 11:56

Kur seimo paleidimo referendumo iniciatyva?

Juliui Purui       2014-07-7 10:38

Būk malonus, arba tu neberašyk arba mokykis lietuvių kalbos.

Akurat       2014-07-7 8:42

taip ir bus.
Osana,osana.Eis avys paskui Jašą ir Dašą,kol žarnos susivys.
Bet juokingiausia bus,kad greitai ateis tas momentas,kad elytas savo elektoratui nebeleis net subinės palaižyt.
Vat,šio istorinio įvykio aš dabar ir laukiu.

ruta       2014-07-7 8:24

Kadangi skaitau ne tik Lietuviska info , bet ir rusiska /echomsk.ru, novaya gazeta.ru/, tai matau labai panasia valdymo sistema tiek putlerio , tiek komunistines funkcionieres /buvusios?/. Abu remesi Komunistine -fasistine ideologija ,vienas fiureris , viena partija , viena nuomone .Sovietmeciu , ideologija buvo palaikoma represinemis strukturomis , ka dabar puikiai matome Lietuvoje .
Kadangi lietuviai ne kovotojai , bet turi galimybe isvykti i uzsieni , tai todel ir pirmaujame ES , pagal ‘sodybu tustejima ‘.Manau , rudeniop bus vel didele banga emigrantu , nes Lietuvoje gera ir sotu gyventi TIK politinei nomenklaturai ir jos aptarnavimo klapciukams /Konstitucinio teismo dvasiom , teisejams , prokurorams .................../.
p.s. po Referendumo , kuri politine nomenklatura juodina kaip tik sugebejo , islykusiais sovietinio rezimo tarnystes igudziais ,nutareme spjauti /atleiskite/ i visus rinkimus , tegul nomenklatura paspringsta prie lovio !

pensininkas       2014-07-7 8:15

Asmenybės kultas. Pastoviai kiekvieną dieną liaudies matoma televizijoje su vaikais, senukais, kareiviais, Baroso, Merkeliene, Obama, putinu. Todėl eis šias pareigas iki gyvos galvos arba iki visiško liaudies išsivaikščiojimo, valstybės nustekenimo.

Ūla,       2014-07-7 8:04

skirtingai nuo komentatoriaus Juliaus Puro ir jo demagogijos (net ir apie poligrafą, kurio parodymus paneigė ir teismas), šiek tiek neramu ne tik nuo perskaitytų įžvalgų, bet ir analizuojant politikų kalbas ir veiksmus, susidaro įspūdis, kad “dirbama” kaip pagal iš anksto kieno nors sudarytą “planą-užsakymą”. Gal aš klystu? Tačiau, tikriausiai, ne.

Ezys       2014-07-7 7:19

Atsakymas vienas. Tiek, kiek reikes valstybiniui klanui. O gal kas naivuoliskai tiki, kad Lietuvoje nera klanu?

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.