Partijos

Vytautas Rubavičius. Kas laimėjo rinkimus? – Pilkasis genijus Valentinas Mazuronis

Tiesos.lt redakcija   2016 m. spalio 14 d. 20:50

143     

    

Vytautas Rubavičius. Kas laimėjo rinkimus? – Pilkasis genijus Valentinas Mazuronis

Rinkimai pasibaigė. Laimėtojų trijulę numatė beveik visi, tik įvairavo vietų pasiskirstymas. Ryškiausiai pasirodė Ramūno Karbauskio vadovaujami „žalieji valstiečiai“, kuriems nemenkai padėjo Sauliaus Skvernelio anksčiau susikurtas įvaizdis ir sukaupti „laikai“.

Prisiminkime, kad praeituose Seimo rinkimuose ši partija neįveikė 5 proc. barjero. Konservatoriai taip pat gali pagrįstai džiaugtis sėkme: kad ir kokie abejojantys balsai girdėjosi Gabrieliui Landsbergiui tapus partijos pirmininku, tačiau prieš rinkimus jau buvo aišku, kad jaunasis vedlys labai sparčiai tobulėja ir ne tik savajam elektoratui ima rodyti patrauklų veidą, žadantį politinį šalies atsinaujinimą. Neabejotina, genai. Dabar jau ne taip svarbu, kaip tą atsinaujinimo pažadą pavyks įvykdyti, nes pasiteisinimas jau rankose – nieko negalėjome, juk koalicija. Tikėkimės, kad vis dėlto šalis pajudės iš stagnacijos ir nykimo liūno. Socialdemokratai sutriuškinti taip, kaip nei jie patys, nei didžiausi skeptikai nesitikėjo. Matyt, jiems ir atiteko visa susikaupusi rinkėjų neviltis, kurią jie patys dar sugebėdavo pakurstyti vis naujais skandalais ir premjero Algirdo Butkevičiaus „ekonominiais“ pasvarstymais. Socdemų bėda, kad jie užantyje neturi jokio kozirio – jokio naujo ryškaus veido. Reikia naujo pirmininko. Ar kas mato išties naują. Na, nebent barzdą nusiskutusį Algirdą Sysą. Tačiau daugeliui, esu įsitikinęs, su barzda jis atrodė išmintingesnis, patikimesnis ir gyvesnis. Kiek netikėta buvo didelė liberalų sėkmė – liberalusis progresyvusis jaunimas jiems padėjo atsigauti. Tas jaunimas yra įsitikinęs, kad reikia daryti taip, kaip siūlo liberalai – kol jaunas, kalk pinigą, vaike. Vyresniuosius liberalų samprotavimai apie privačią nuosavybę bei šiuolaikinę ekonomiką verčia gūžčioti pečiais. Vien ko vertas Eugenijaus Gentvilo įsitikinimas, esą pavardė yra asmens nuosavybė. Tad siūlyčiau liberalams pradėti kampaniją už balsų pardavimo legalizavimą. Jei jau pavardė yra asmens nuosavybė, tai rinkimų balsas juo labiau. Kodėl negalima jo siūlyti partijoms politinės rinkos sąlygomis. Pirmyn, liberalai.

Tačiau didžiausias šių rinkimų laimėtojas neabejotinai yra Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis. Juk jis įvykdė tai, ko daugelį metų taip troško didžioji mūsų politinio elito dalis kartu su pagrindiniais žiniasklaidos centrais. Atėjo, pamatė, padarė. Didžiuliai jo nuopelnai ir nuvarant prie 5 proc. barjero „tvarkiečius“. Pastarųjų pozicijos žymiai susilpnėjo, kai Mazuronis nutarė versti iš koto patį Rolandą Paksą ir imti vienvaldiškai pirmininkauti. „Tvarkiečiai“ po ilgokų dvejonių, nes Mazuronis siūlė ir kitą gražiai įvyniotą nuodą – jungtuves su „darbiečiais“, išprašė naują politikos žvaigždę lauk. Tačiau visiems gana netikėtai jį išskėstomis rankomis priėmė Viktoras Uspaskichas.  Nepadėjo jam ir žvėriška politinė uoslė. Mazuronis pirmininkauti į naująją partiją atėjo užsitikrinęs iš „tvarkiečių“ nugvelbtą europarlamentinę rentą. Šito laimikio jis nieku gyvu nesutiko paleisti iš rankų net sprendžiant partijai esminį klausimą – kas ir kaip ją ves į rinkimus. Iš šalies daugeliui buvo aišku, kad Mazuronis neves partijos į numatytas aukštumas, tačiau partiečiai, lyg kažkokių apžavų prisiuostę, vis tikėjosi. Dabar jau matyti, ką ir kas laimėjo. Valdančios koalicijos partija neteko parlamentinio statuso ir jau vargu ar beatgaus. Daugelio politikų ir analitikų džiaugsmui. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad Darbo partija nebuvo blogiausia koalicijos narė. Nuosekliai reikalavo kelti minimalų atlyginimą. Beje, konservatoriai ir liberalai, stojo piestu, šaipėsi ir tik prieš rinkimus pasičiupo „darbiečių“ pažadus. Tačiau svarstant Darbo kodeksą dalis darbiečių jau tvirtai stovėjo darbdavių gretose ir skambiai traukė darbuotojų „lankstinimo“ giesmę. „Darbiečių“ kritimas susijęs su „žaliųjų valstiečių“ iškilimu – pastarieji vienu ypu šoktelėjo į  rinkimuose „darbiečių“ pasiektas aukštumas. Vadinasi, Mazuroniui pavyko dalį savojo elektorato „permesti“ Karbauskiui. Parodė neeilinę išmonę ir apsukrumą. Sužavėtos publikos aplodismentai ir, matyt, apdovanojimai. Ceremonijų, suprantama, žmonės iš gatvės nepamatys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas Raigerdui       2016-10-17 23:26

Ir vėl jūs klausinėjate. Panaudotos literatūros sąrašas labai ilgas. A.Terleckas Apygardos teismui pripažino, kad viską, kas panaudota citatose jis rašė ar sakė pats. Prašau daugiau manęs nevarginti. Viso gero.

Raigerdas>Pikasui        2016-10-17 21:15

Jūs tvirtinate, kad “jis pats viską prisipažino, tai jo neatimama teisė”. Ką jis pats prisipažino? Kur faktai?

Pikasas Raigerdui       2016-10-17 19:30

Siūlau baigti nesąmones spausdinęs. Pirmą kartą A.Terlecką pamačiau teismo salėje. Jis apšmeižė, kad pavadinau jį KGB agentu, kad rašiau jog KGB įkūrė Lietuvos Laisvės Lygą... Tikiuosi manęs kvailiu nelaikote, kad taip spausdinėčiau po išsiliustravimo proceso. Jei tai rasite, daugiau nei vieno komentaro niekad neišspausdinsiu. O kol nerasite - netrukdykite.  Na, o kad jis pats viską prisipažino, tai jo neatimama teisė.

Raigerdas - šmeižtų meistrui Pikasui       2016-10-17 18:59

Jūs rašote:“Buvau Antano Terlecko niekingai apšmeižtas”. Koks tikslas Antanui Terleckui jus šmeižti, jeigu jis jūsų nepažinojo? Kaip galima apšmeižti žmogų, kurio nepažįsti? Ar atsakysi, Pikasai, ar vėl bėgsi į krūmus, nes esi, kaip pats rašai: “absoliučiai nekaltas”?

Pikasas anonimui Raigerdui       2016-10-17 18:20

Jūs ir vėl priekabiaujate. Siūlau tą daryti bent jau konstruktyviai , t. y. ne taip nykiai. Beje. Niekados nepastebėjau, kad Rasa Juknevičienė būtų kada nors ką nors apšmeižusi. Ji stambius vyrus per TV diskusijų laidas į “ragą suriesdavo”. Jūs esate labai panašus į savo draugą, kuris jau pirmo pokalbio pradžioje paaiškino, kad didžiausią žalą Lietuvai padarė konservatoriai… Jūsų nuomonė labai panaši. Jis net į TV laidą paskambino ir užsipuolė savo sūnų Ramūną, kad jis palankiai kalbėjo apie vėl išrinktą prezidentę D.Grybauskaitę. Argi į jus nepanašu? Ką jis kalbėjo teismo koridoriuje apie premjerą ir prezidentę? - paklauskite jo sūnaus. Šis paklausė iš kur tokia nuomonė? Atsakė: “Skaičiau “Laisvame laikraštyje”. Tad sūnus pasakė: “Radai kuo tikėti”. Atsakymus dėl “šmeižto”  galima rasti internete ( google.lt terleckas pikasas ). Informacijos ten pakankamai ir beveik visa ji autentiška. Nesuskaičiavau kiek vėliau gavau iš visokių aukščiausių institucijų ir pavienių rezistentų atsakymų. Nutariau palikti tą senuką ramybėje, nes gaila laiko, tačiau neleidžia to visokie rašinėtojai, tokie kaip jūs, anonime Raigerdai.  Beje, nuo Antano Terlecko nusisuko, net patys artimiausi jo bendražygiai. Labai nenorėčiau būti jo vietoje. Labai… Esu absoliučiai nekaltas. Buvau Antano Terlecko niekingai apšmeižtas. Turiu daug to įrodymų. Na, o tai ką jis prisipažino savo raštuose ir teisme, galima sakyti, braukia jį iš tos garbės kuri jam buvo suteikta. Kai jis buvo paklaustas,  ko jis nori gauti iš R.Pakso partijos jai atstovaudamas, A.Terleckas pasakė, kad nori, kad jam užsakytų orkestrą per laidotuves. Nežinau kaip bus, kai pasirodė TT partijos byrėjimo požymiai. Na, o jums, anonime Raigerdai, siūlau baigti kvailioti. Jūs tik dar labiau savo draugą klampinate.

Raigerdas>VaidaiVDS       2016-10-17 10:10

VaidaiVDS, šį kartą netgi suradai neteisingą citatą. Tipiškas veidmainiškumas buvo pas fariziejus. Labiausiai į veidmainiškumą yra linkę komunistai. Apsimetinėjimas ir veidmainiavimas nėra tas pats. Gaila, kad tu nesupranti pakankamai gerai lietuvių kalbos. Apsimetinėja ir vaikai, apsimetinėja ir aktoriai scenoje, ir šnipai ir t.t. Bet negali tvirtinti, kad jie veidmainiauja. Tau reikia iš naujo pradėti mokytis lietuvių kalbą, gerbiamas Vaidai VDS.

VaidasVDS       2016-10-17 9:57

Raigerdai,
dar kartą tik patvirtini, kad esi manipuliatorius.
Kažką pacitavai, bet juk ne Urantijos Knygą.
Tai kodėl nenurodei, ką cituoji?
Apie klevus mes nekalbėjome.
O kadangi paprašei ko nors apie veidmainiavimą. Tai pateiksiu citatą iš Urantijos Knygos apie apsimetinėjimą (beveik tas pat kaip ir veidmainiavimas):
“Apsimetinėjimas yra neišmanėlio juokingos pastangos atrodyti išmintingu, bandymas tuščiai sielai atrodyti turtinga.”...

praeivis        2016-10-17 9:53

Socdemai savo rinkejams siulo balsuot uz “valstiecius”, Sakalas aplamai siulo socdemu partijai susijungti su “valstieciais”, nes jie neva labiau atitinka socialistu programa, nei dabartiniai socdemai.  Jei taip atsitiktu, tai “nesisteminiai” valstieciai kaip mat taptu “sisteminiais” ir butu itraukti i SOCIAL INTERNACIONAL, kuriam vadovauja Graikija nubankrotines ju premjeraas socialistas Popandreu su savo sorosistine,neotrockistine ideologija, kurios pagrindinis ruporas Ausrine Poviloniene.

Al.       2016-10-17 0:58

Tam,kad suprastume,kas vyksta Lietuvoj,reikia matyti,kas nutylima apie Ameriką. Bronšteino pasekėjai skuba perimti šalies ir pasaulio kontrolę.Tradicinės dorovės sugriovimą naudodami kaip būdą tą pasiekti. Lietuvoj buvę komunistai tam uždaviniui tam,manau,gerai tinka. Bet, balsų skaičiuotojai mauro darbą,matyt,nutarė pavesti konservatoriams ir liberalams.

s.m.       2016-10-16 21:10

ot neršia koncervuoti jorkšyrai, - jetyttarararj…

Raigerdas       2016-10-16 14:04

Šiandien teko bendrauti su žmonėmis, tai nemažai socdemų balsuos už žaliuosius. Dalis balsuotojų labai pasipiktinę, kad -alieji gali susijungti su konservatoriais. Neapykanta konservatoriams yra gana didelė. Dalis žmonių, kurie balsavo už žaliuosius labai pyksta, kad vyksta susitikimai su “giminių” arba “anūko” partija. Tokie prakeiksmai girdisi konservatorių partija, kad jeigu konservatoriai laimės, tai gali vėliau išaugti tai į sukilimą prieš visą valdžią. Taigi, “valstiečiams” čia reikia būti labai apdairiems ir “neiti su velniu oboliauti”. Jau vien paminėjus Kubiliaus pavardę arba Rasos Juknevičienės, kai kurie žmonės tiesiog įtūžta ir konservatorių partiją pradeda dėti į šuns dienas. Jeigu nebūtų “valstiečių”, tai konservatorių pergalė galėtų iššaukti Lietuvoje sukilimą. Tad, “valstiečiai” reikalingi dar ir tam, kad Lietuvoje būtų taika ir nekiltų revoliucijos dėl konservatorių valdžios.

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-10-16 13:44

Na, matau, kada tau veidrodis yra nepasiekiamas dalykas. Skirtingai nei VaidasVDS, aš nesu narcizas. Ir ką dabar daryti? Ką pasiūlys VaidasVDS? Jis nieko nepasiūlys, bet jis pastoviai kalbės apie tai, kad aš turiu tapti tokiu pat narcizu, kaip ir VaidasVDS. Tik tokiu atveju aš galiu būti į jį panašus. Taip jau yra toje žemėje, kad alkoholikas nori, kad aš tapčiau alkoholiku, narkomanas nori, kad aš tapčiau narkomanu, šmeižikas nori, kad aš taip pat būčiau šmeižiku ir t.t. Taip jau yra su tais žmonėmis, atliekantiems savo misiją, kokia yra užduota jų karmoje. Jie yra nubausti nešti savo karmą, bet negyventi dabartiniame laike ir nesuvokti savo ydų, bet kaltinti dėl savo ydų visus aplinkui. Pikasas irgi užsiima kaltinimais ir kitokia kenkėjiška veikla, ir apsimeta kovotoju už teisingumą. Tu geriau pacituok iš Urantijos knygos ką nors apie veidmainius, tai nors nauda iš tavęs kokia nors bus. Raigerdo kritika tau yra neprieinamas dalykas, panašiai kaip ir man neprienamas dalykas yra narcizo būsena. Objektyvumas tau, VaidaiVDS taip pat yra nepasiekiamas dalykas. Kas belieka? Tik cituoti Urantijos knygą. Na ir cituok, nes kai pacituoji, tai nors lieka kažkas tai gero po tavo svaičiojimų apie tai, koks Raigerdas blogas.
“Senovėje, norėdami Dangaus paskliautėje paskleisti spindulingąją doros malonę, pirmiau įvesdavo tvarką savoje valstybėje; norėdami įvesti tvarką savoje valstybėje, pirmiau atkurdavo santykius savo šeimoje; norėdami atkurti santykius savo šeimoje, pirmiau tobulino savąją esybę; norėdami tobulinti savąją esybę, pirmiau išgrynindavo savąją širdį; norėdami išgryninti savo širdį, pirmiau praskaidrindavo savąsias mintis; norėdami praskaidrinti savąsias mintis, pirmiau siekdavo žinojimo pilnatvės. Žinojimo pilnatvė pasiekiama, matant daiktus tokius, kokie jie yra”. Čia yra tokių trenktų komentatorių, kurie būdami fundamentalūs nemokšos, atsiet, kritikuoja Raigerdą, neva, Raigerdas rašo “Klevas yra klevas”. Deja, jie net nesugeba suvokti, kad tai yra ne Raigerdo, o senovės išmintis, nes ŽINOJIMO PILNATVĖ PASIEKIAMA TIK MATANT DAIKTUS TOKIUS, KOKIE JIE YRA. Tik tiek ir tereikia, bet daugybė žmonių nesugeba atlikti tokio paprasto veiksmo.

VaidasVDS       2016-10-16 7:55

Abejonė dėl Raigerdo suvokimo pasitvirtino.
Diskutuoti su juo kaip su pliku peštis.
Turiu atsiprašyti tų, kurie čia virkauja dėl spaminimo.
Norint ką nors išsiaiškinti, reikia kai ką ir paaukoti…
Niekas gyvenime nėra lengva.
Pirmiausiai pasirūpinkite savo siela, o visa kita jums bus pridėta ir gyvenimas bus daug lengvesnis net ir tuomet, kai rinkimus eilinį kartą ir vėl laimės ne tie…

Pikasas to XX        2016-10-15 22:09

Faktas ir tai, kad Antanas Terleckas pats pasisiūlė KGB karininkams ateidinėti į sovietinį saugumą, kada panorėjęs, “norėdamas ką nors pasiaiškinti”. Taškas.

Pikasas > XX amžius       2016-10-15 20:27

Nelabai supratau, kodėl tiek dėmesio susilaukiu. Beje, A.Zolubas išsakė man apgailestavimą, kad nesusisiekė su manimi prieš spausdindamas savo rašinį. Žadėjo daugiau prie to daugiau niekaip neprisiliesti. Bet ne tai svarbiausia. Rašė parašė. Darė AT spaudimą ir B.Genzelis, ir V.Sinica. Atsakymus jiems galima rasti internete ( google.lt terleckas pikasas ). Informacijos ten pakankamai ir beveik visa ji autentiška. Nesuskaičiavau kiek vėliau gavau iš visokių aukščiausių institucijų ir pavienių rezistentų atsakymų. Nutariau palikti tą senuką ramybėje, nes gaila laiko, tačiau neleidžia to visokie rašinėtojai. Beje, nuo Antano Terlecko nusisuko, net patys artimiausi jo bendražygiai. Labai nenorėčiau būti jo vietoje. Labai… Esu absoliučiai nekaltas. Buvau Antano Terlecko niekingai apšmeižtas. Turiu daug to įrodymų. Na, o tai ką jis prisipažino savo raštuose ir teisme, galima sakyti, braukia jį iš tos garbės kuri jam buvo suteikta. Kai jis buvo paklaustas,  ko jis nori gauti iš R.Pakso partijos jai atstovaudamas, A.Terleckas pasakė, kad nori, kad jam užsakytų orkestrą per laidotuves. Nežinau kaip bus, kai pasirodė TT partijos byrėjimo požymiai.

XX amzius       2016-10-15 19:49

Straipsnio XX Amziui niekas nepasirase. Bet greiciausiai tai Visockio, Slaptai.lt redaktoriaus.

Radau dar Zolubo ilga straipsni alkas lt.: Jis nepalankus Pikasui, bet verta demesio viena citata:
.
Pikaso fenomenas, pasirodo, domino žurnalistus ir ne tik juos.

Dar 2009 m. liepos 30 d. portale ,,Alfa“ pasirodė  L. Pečeliūnienės straipsnis „Kova komentatoriui „Pikasui“ skelbiama iš Rusijos“. Jame buvo rašoma, kad tame portale publikuoto K. Girniaus straipsnio „Nebloga Prezidentės pradžia“ Pikaso komentarai išprovokavo iš Rusijos valstybiniam tinklui priklausiusio kompiuterio įvairiausiais slapyvardžiais pridengtų komentarų pliūpsnį. Iš to reikėjo daryti išvadą, kad Pikaso nuomonė ypač neparanki specialiosioms Rusijos tarnyboms. Kad būtent joms nepatiko Pikaso komentarai, „Alfai“ turėjo atskleisti tai daryti juridinę teisę turinčios institucijos. Ar tikrai jos tai atskleidė?

...

„Noriu atkreipti dėmesį, kad paskutiniais metais Lietuvą užplūdo ypač gausūs buvusių partinių nomenklatūrininkų ir jų garbintojų atsiminimai. Juose balinami Maskvos vietininkų mundurai, iškeliami jų ar bendražygių nuopelnai. Jų pasiklausius, susidaro nuomonė, kad vadinamosios Tarybų Lietuvos laikais niekas su svetima valdžia nekolaboravo, vos ne visi jai rezistavo. Šiam požiūriui įsigalėti trukdo tikros rezistencijos pavyzdžiai, todėl gudriai trinami konformizmo ir patriotizmo skirtumai, tiesa suplakama su melu. Dergiami Lietuvos partizanai.

Gyvenime ne vienam dideliu patriotu apsimetusiam veikėjui esu užmynęs ant kojos. Ir ne tik tai. Buvusiuosius ir esamus svetimos valstybės žvalgybų klerkus erzina mano praeitis. Dėl to buvau ir esu šmeižiamas, turėjau ir vis dar turiu priešų.“ (Kalbos ištraukas, kaip ir A. Terlecko bylinėjimosi faktus, galima rasti laikraščio „XXI amžius“ š. m. Nr. 42 numeryje.)

 

 

 

XX amzius       2016-10-15 19:37

Teismas pripažino, kad vertinant paskelbtų Slavinsko komentarų turinį akivaizdu, kad tai yra informacija apie faktus ir konkrečius duomenis, iš esmės akcentuojanti, kad Terleckas prisidengdamas rezistencine veikla buvo KGB agentas, kad LLL, kuriai vadovavo Terleckas, buvo sukurta ir veikė kaip KGB organizacija ir 1987 metų mitingas buvo surežisuotas LLL kartu su KGB. Taip pat akivaizdu, kad Slavinskas yra priešiškai nusiteikęs Terlecko atžvilgiu. Todėl darytina išvada, kad komentarų autorius sąmoningai siekė neigiamai pavaizduoti Terlecką, kaip neigiamų bruožų turintį asmenį ir taip jį pažeminti ir paniekinti. Teismo vertinimu, Slavinskas, skelbdamas savo komentarus, nesilaikė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso reikalavimų skelbti tikslias ir teisingas žinias, jas skelbti etiškai, kritiškai vertinti informacijos šaltinius, atidžiai ir rūpestingai tikrinti faktus, remtis keliais šaltiniais, laikytis nekaltumo prezumpcijos ir neturi skelbti nepagrįstų, faktais neparemtų kaltinimų. Teismo vertinimu, Slavinskas paskelbė ne nuomonę, o faktus, kurių tikrumą galima patikrinti, todėl net ir vertinamojo pobūdžio posakiai, kurie padaryti nepatikrinus faktų, nėra teisėti. Teismo vertinimu, bendras Slavinsko komentarų stilius ir teikiamos išvados suponuoja tik neigiamą skaitančiųjų nuomonę apie nukentėjusįjį Terlecką ir jo rezistencinę veiklą.
Baudžiamojoje byloje esantys įrodymai patvirtina, kad ginčo teiginiais buvo paskleista vienareikšmiškai suprantama žinia apie Terlecko ir LLL bendradarbiavimą su KGB, todėl akivaizdu, kad Slavinsko komentarų turinys vertinamas kaip neatitinkantis tikrovės, turintis šmeižikišką pobūdį, žeminantis asmens garbę ir orumą, diskredituojantis Terlecką, kaip asmenį ir kaip vieną iš LLL iniciatorių bei įkūrėjų. Tikrovės neatitinkanti informacija paskleista užgauliai, turint tikslą apibūdinti jį kaip nesąžiningą asmenį, bendradarbiavusį su represinėmis okupacinės valdžios struktūromis, o tai pagrįstai vertinama kaip kito asmens šmeižimas.
Teismas, vadovaudamasis teisingumo ir protingumo kriterijais, bei atsižvelgdamas į kaltinamojo Slavinsko amžių bei jo socialinę bei turtinę padėtį, paskyrė 5000 eurų sumą, kaip pakankamą nukentėjusio Terlecko neturtinei žalai atlyginti. Slavinskas turi padengti Terlecko patirtas išlaidas advokato paslaugoms apmokėti. Bauda turi būti sumokėta per 6 mėnesius.
* * *
Vilniaus apylinkės teismui priėmus nuosprendį dėl internetinių komentarų apie A. Terlecką, juos parašęs ir paskleidęs vadinamasis Pikasas, t.y. Slavinskas padavė apeliacinį skundą, reikalaujantį jį išteisinti kaip nepadariusį jokios nusikalstamos veikos ir nešmeižusio Terlecką. Esą jis nėra rašęs kai kurių konkrečių faktų apie Terlecką, suformuluotų kaltinimuose. Vilniaus apygardos teisme vykęs teisminis procesas baigėsi nauju nuosprendžiu, išteisinusiu Slavinską. Nuosprendis paskelbtas 2015 m. birželio 1 d. Vėliau priimta nutartis Slavinsko naudai iš Terlecko priteisti 1448 eurų bylinėjimosi išlaidų. Taip plinta nauja laisvės kovotojų, kaip kitaminčių, susidorojimo per žiniasklaidą forma. Pasakojimą apie šios bylos eigą tęsime lapkritį. Pagal gautą informaciją, Aukščiausiojo teismo atrankos komisija priėmė naują A. Terlecko skundą, apskundžiantį apygardos teismo nuosprendį, ir paskyrė jo nagrinėjimo datą. Jis vyks gruodžio 2-ąją.

to Jules       2016-10-15 19:17

bet del Putino “paramu” jus teisi.
Kai paskyre nauja NATO vadova, Putinas sake, kaip gerai, nes tai mano draugas. smile

to Jules       2016-10-15 19:09

spelioji?

Pikasas ANONIMUI Raigerdui       2016-10-15 18:47

Nesu specialistas, kuris galėtų jums padėti.  Visokių teko pastebėti, bet jūs labai originalus… Beje, jokių faktų niekad neiškraipau. Turiu tam tikrą imunitetą prieš tokius rašinėtojus. Jis vadinasi “dzin”...

Padėka       2016-10-15 17:02

Gerb. Adminui:
Didelis AČIŪ už sudarytas idealias sąlygas troliams čia veistis, spaminti ir kitaip trukdyti piliečiams diskutuoti bei tartis Lietuvos Valstybei svarbiais klausimais.
Tegyvuoja Vilniaus Forumas, ne žodžiais, o darbais vykdantis Tautos ir piliečių politinio švietimo bei ugdymo darbus!

Raigerdas>Burui        2016-10-15 15:40

Štai jums realūs faktai. Štai Pikasas rašo: “Net ir labai kraupiais asmenybių degradacijos atvejais, labiausiai kaltinau ir kaltinu sovietinę okupacinę sistemą”. Ar jūs girdėjote ką nors apie tokį kovotoją, antitarybinį veikėją V. K. Slavinską? Ar yra nors vienas komentatorius, kuris galėtų paliudyti apie K.S. Slavinsko organizuotas antitarybines akcijas, kurių metu jis būtų kaltinęs sovietinę okupacinę sistemą? Kurioje antitarybinėje akcijoje, kurioje jis dalyvavo, Pikasas yra pasakęs garsiai, kad šita tarybinė sistema yra OKUPACINĖ SISTEMA? Jeigu jis tai padarė, tai kodėl jo nesuėmė KGB? Kodėl jį nepradėjo gydyti psichiatrinėje, kaip kitus disidentus?
Reiškia Pikasas meluoja:“labiausiai kaltinau ir kaltinu sovietinę okupacinę sistemą”. Jis gudrus dabar, kai tūkstančiai žmonių paaukojo už tai savo gyvybes. O tada, sovietmečiu, kam buvo žinoma jo kova? Tokių faktų niekur nėra. Bet jam svarbu yra ne tai, o svarbu yra, kad jis gali kažką apkaltinti, nes jis įsivaizduoja save TEISĖJU. Tame ir yra tas blogis jo mąstymo sistemoje, kad jis prisistato ne tuo, kuo jis yra iš tikrųjų. Yra menamas dalykas ir esamas. Pas Pikasą šitie dalykai susijungia į vieną visumą, kaip siamo dvyniai. Dėl to, kaltas yra jis pats, o ne sovietinė sistema ar koks nors kitas žmogus.

Raigerdas>Pikasui A,B,C, D, E        2016-10-15 13:38

Įdomus procesas vyksta: Pikasui pradėjo kristi viena kaukė po kitos. Pikasas, dėl savo įpročio ieškoti kaltų aplinkybėse ir kituose žmonėse, jau prikūrė tokių dalykų dėl kurių jis turėtų sėsti į kalėjimą, jeigu mes turėtume savo valstybėje teisingumo sistemas, kurios apsaugo žmogaus garbę ir orumą. Štai faktai. Pikaso melas:“Pirmiausia aš niekados nieko nedergiu, o tik bandau rasti tiesos kelią. Jei norite, galite nurodyti, kad kur nors, jūsų nuomone, dėl ko nors klydau. Kas jums draudžia konkrečiai išsakyti savo kitokią nuomonę. Kalbėjimas abstrakčiai - niekinis būdas tiesos paieškoms”.
O štai realūs jo veiksmai:“Paskambino Krūvelis. Būsiąs ateistų seminaras. Siūlė ateiti. Bet kaip išeiti? Tačiau gruodžio 24 d. pabuvojau! Tą vakarą vėlai užsukau pas jį (Krūvelį). Truputį paplepėjom. Ilgai troleibusai nėjo, autobusą radau išvažiavusį. Teko pėsčiomis eiti. Ne ėjau, o bėgau. Juk žinau Alę (žmoną Eleną). Ji nervinsis. Radau ją (Šv.Kūčių vakarą) apsiverkusią...“ Čia yra A.Terlecko prisiminimai.
O štai Pikasas “PATAISO” A.Terlecką, bet “pataiso” jį kaltindamas. Jis nupiešia tą vakarą juodomis spalvomis, nors A. Terlecko atsiminimuose jokių juodų spalvų nėra. Štai kokį kreivą vaizdą (perdirbtą paties Pikaso) jau pristato V.K. Slavinskas -Pikasas:”Šv.Kūčių vakarą A.Terelckas, palikęs savo šeimą, nuvyko į ateistinę paskaitą, o ją išklausęs praleido iki išnaktų pas lektorių namuose. Grįžęs rado apsiverkusią savo religingą žmoną”. Štai būtent čia jau ir yra padarytas nusikaltimas, nes A. Terleckui yra pripašoma tai, ko jis iš tikrųjų nedarė. Taigi, Pikasas nemato daiktų tokiais (nors pats jis yra dailininkas), kokie jie yra iš tikrųjų, bet mato įvykius kreivais. Ir vėliau, iškraipęs faktus, bando įtikinti kitus, kad tai yra ne kreivas įvykių pavaizdavimas, o teisingas. Čia ir yra melas. Tai kalba ir apie tai, kad šitas žmogus pristatinėja save kitiems ne tuo, kuo jis yra iš tikrųjų. Pikasas pristato save krikščioniu, bet faktų iškraipymas yra būdingas būtent komunistinio ir fašistinio mąstymo žmogui.

Jules       2016-10-15 11:35

Lietuvos šatrijonų (tariamų valstiečių) partija yra atsarginis LDDP variantas.

Pikasas Reigardui       2016-10-15 11:32

Siūlau baigti tąsyti mano niką , aiškinant visokius absurdus. Bendras aptariamos bylos baigčių santykis 5:2 mano naudai. Prokuratūra, beje, taip pat atmetė A.Terlecko keistas, su komentaru nesusijusias pretenzijas. Tai kaip asmeniškai galėčiau nepalankiai kalbėti apie padorumą demonstravusius teisininkus. Na, o kad AT tarpe sprendžia buvę sovietiniai prokurorai ir teisėjai, tai apie tokią situaciją savo nuomonę ne kartą esu išsakęs netgi labai aiškiai. Tad išvadas esu padaręs jau labai seniai, prieš keliolika metų  ir jos nepakitę.
    Net ir labai kraupiais asmenybių degradacijos atvejais, labiausiai kaltinau ir kaltinu sovietinę okupacinę sistemą. Tačiau, kai labai įtartina veikla pastebima jau atkūrus Nepriklausomybę, tai kaip tai vertinti? Tai, manau, turėtų vertinti laisvos Lietuvos teisėsaugos institucijos. Beje, jūs teigiate, kad “apdergiau kai kuriuos žmones, kuriuos jūs pažįstate asmeniškai”. Pirmiausia aš niekados nieko nedergiu, o tik bandau rasti tiesos kelią. Jei norite, galite nurodyti, kad kur nors, jūsų nuomone, dėl ko nors klydau. Kas jums draudžia konkrečiai išsakyti savo kitokią nuomonę. Kalbėjimas abstrakčiai - niekinis būdas tiesos paieškoms. O jei kalbėti dar aiškiau, tai man po jūsų šlykščių manipuliacijų mano atžvilgiu, tai jums būtų geriau daugiau į mane išvis nesikreipti. Jūs man nekeliate jokio pasitikėjimo net kaip oponentas.

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-10-15 11:16

VaidaiVDS, tu mane kartais juokini su savo charakteristikomis Raigerdui. Žiūrėk, tu pacitavai šią vietą iš Urantijos knygos visiškai teisingai. Belieka padaryti vieną nedidelį dalyką: PRITAIKYK VISA TAI SAU. NE KITIEMS, O BŪTENT SAU. Bet keisčiausia, kad būtent šito veiksmo tu esi nepajėgus padaryti. Ne kaip žmogus, o kaip asmenybė. Nežinau kaip tau tai padaryti: užsirašyk ant sienos, kartok ryte vakare, prašyk, kad mamytė tau apie tai primintų kiekvieną dieną, ar sugalvok pats kokius nors šių teisingų žodžių įsisavinimo metodus, bet faktas tas, kad jie turi tapti tavo visų veiksmų pagrindu:” Tiktai visiškai gerai suvienyta asmenybė sugeba būti arbitras daugiapusiuose ginčuose tarp ego troškimų ir besiskleidžiančios visuomeninės sąmonės. Savasis aš turi tokias pačias teises kaip ir jo artimieji. Nė vienas iš jų neturi išskirtinių reikalavimų individo dėmesio ir tarnavimo atžvilgiu. Kada šitos problemos išspręsti nepavyksta, tada formuojasi anksčiausia žmogiškosios kaltės jausmų rūšis.
    Žmogiškoji laimė yra pasiekiama tiktai tada, kada savojo aš ego troškimą ir aukštesniojo savojo aš (dieviškosios dvasios) altruistinį akstiną suderina ir sutaiko besivienijančios ir vadovaujančios asmenybės suvienyta valia. Evoliucinio žmogaus protas visada susiduria su sudėtinga problema teisėjauti varžybose tarp emocinių impulsų natūralaus augimo ir nesavanaudiškų paskatų, paremtų dvasine intuicija – nuoširdžiu religiniu apmąstymu, moralinio augimo.”

Jules       2016-10-15 11:13

Laimėjo pelkė. Neosovietija ir VU docentai trina rankas iš džiaugsmo, nes oligarchijos dvaro pareigūnai(VU istorikai ir Dezinfologijos fakulteto profai) gerai žino, kad viešai parėmę Trumpą Putinas su Žiriku jam balsų nepridės, o tik atims, nes koks padorus amerikietis balsuos už Maskvos remiamą kandidatą, ką? Putinas akivaizdžiai remia Clinton, be jokios abejonės, tiesa ar kaip? Nedesovietizuoti VU docentai irgi kišasi ne tik Lietuvos rinkimus, bet ir į kitos valstybės vidaus reikalus, neatrodo? Lietuvoje tas pats, nes likus savaitei iki antro turo kažkas tyčia, iš piktos valios pagal Maskvos prašymą, bando paremti Tėvynės Sąjungą, žinodami atvirkščią veiksmą rinkimų dieną ne partijos naudai. Dezinfosklaida kraustosi iš proto nebežinodama kaip pasitarnauti Neosovietinei Oligarchijai ir parengti Lietuvą naujai okupacijai – taip ją nustekenti, marginalizuoti ir apgauti. A priori situacija panaši į 1940 metus.

Raigerdas>Burui        2016-10-15 10:56

Aš neturiu iliuzijų dėl mūsų teismų, tačiau negalima visus teisėjus lyginti pagal vieną liniuotę. Net mūsų papuvusioje teisinėje sistemoje, manau, yra ir garbingų teisėjų. Dabar dėl Pikaso. Jis apdergė kai kuriuos žmones, kuriuos aš pažįstu asmeniškai. Sutikite su tuo, kad nieko nebūna šiame pasaulyje vieną kartą. Antra, netgi šių komentarų metu, pas jį buvo faktų iškraipymas. O tai yra vienas iš rodiklių, kad tai yra vienas iš žmogus nepadorumo bruožų. Trečia, jis yra nubaustas teismo, bet jokių išvadų nepadarė. O tai yra rodiklis, kad šitas žmogus nesugeba taisyti savo ydų, ir elgiasi visiškai priešingai - jis primeta savo ydas kitiems ir reikalauja, kad aplinkiniai taikstytųsi su jomis, o jeigu kas nors nesitaiksto, tai jis pradeda tam žmogui kenkti. Nesugebėjimas suvokti savo ydų jau yra karminis dalykas. Konfucijus kalbėjo: „Kilnus žmogus kaltina save. Prastas kaltina kitus“. Konfucijus kalbėjo: „Kilnus žmogus nesprendžia apie žmones iš jų žodžių, bet neatmeta žodžių dėl to, kas juos pasako“. Tzu-kung paklausė Konfucijaus: „Ar yra toks posakis, kuriuo galėtum visą gyvenimą vadovautis?“
Konfucijus atsakė: „Tai galėtų būti dėmesys kitam. Nedaryk kitiems to, ko nenori, kad tau darytų“.
Vėliau tai buvo pritaikyta Kristaus:“Mylėk savo artimą, kaip pats save”. Ir tai neprieštarauja tam, ką aš parašiau žemiau apie 3 pasaulius.

VaidasVDS       2016-10-15 10:46

Raigerdui dėl 2016-10-14 9:54 komentaro
Na va, ponuli Raigerdai, dar kartą įrodėte, kad esate gudrus manipuliatorius.
Labai gudrus.
Aš neabejoju plačiomis tamstelės žiniomis apie įvairiausius personažus. Bet tik tamstelė mokate į savo komentarus prirašyti naujų personažų ir pradėti žeminti kitą, kad jis neva tokių nežino, nors tas ir neturėjo galimybės apie tuos jūsų nurodytus naujus personažus pasisakyti.
Mokate išsisukinėti kaip žaltys ir dar kaltinti kitą dėl tamstelės “užsipuolimų”.
Melkizedekas, kaip literatūrinis personažas, Urantijos Knygoje neaprašomas. Jis aprašomas kaip reali asmenybė (vėlgi Knygoje kalbama apie įvairių Melkizedekų asmenybes, arba kai kurie dokumentai pateikti konkrečių Melkizedekų). Ir tamstelė ankstesniame komentare nenurodė, kad rašo apie kažkokį literatūrinį personažą Melkizedeką. Pasirodo, diskutuojant su tamstele, reikia dar ir žinoti, ką tamstelė mąsto, ką slepia mintyse ir dar ką tamstelė sumastys ateityje. Labai sudėtinga su tokiu personažu diskutuoti.
Viena citata iš tos išmintingos Knygos:
—-
“Šita idėja-idealas daryti kitiems gėrį – impulsas, kada ko nors nesuteikiama savajam aš dėl savo artimo gerovės – iš pradžių yra labai apribotas. Primityvusis žmogus artimaisiais laiko tiktai tuos, kurie jam yra labai artimi, tuos, kurie su juo elgiasi draugiškai; religinei civilizacijai vystantis, artimo samprata išsiplečia, apimdama klaną, gentį, naciją. Ir tada Jėzus išplėtė artimo spektrą, kad apimtų visą žmoniją, net tai, jog mes turėtume mylėti ir savo priešus. Ir kiekvienos normalios žmogiškosios būtybės viduje yra kažkas, kas jam pasako, šitas mokymas yra moralus – teisingas. Net ir tie, kurie šito idealo laikosi mažiausia, pripažįsta, jog teoriškai tai yra teisinga.
    Visi žmonės pripažįsta šito visuotinio žmogiškojo akstino būti nesavanaudiškam ir altruistiškam moralumą. Humanistas šito akstino kilmę priskiria natūraliam materialaus proto veikimui; religininkas yra teisesnis, pripažindamas, jog tikrai nesavanaudiškas mirtingojo proto siekis yra atsakas į Minties Derintojo vidinį dvasinį vadovavimą.
    Bet šitų ankstyvųjų konfliktų, kylančių tarp ego valios ir ne savojo aš, bet kitų valios, žmogiškasis aiškinimas ne visada yra patikimas. Tiktai visiškai gerai suvienyta asmenybė sugeba būti arbitras daugiapusiuose ginčuose tarp ego troškimų ir besiskleidžiančios visuomeninės sąmonės. Savasis aš turi tokias pačias teises kaip ir jo artimieji. Nė vienas iš jų neturi išskirtinių reikalavimų individo dėmesio ir tarnavimo atžvilgiu. Kada šitos problemos išspręsti nepavyksta, tada formuojasi anksčiausia žmogiškosios kaltės jausmų rūšis.
    Žmogiškoji laimė yra pasiekiama tiktai tada, kada savojo aš ego troškimą ir aukštesniojo savojo aš (dieviškosios dvasios) altruistinį akstiną suderina ir sutaiko besivienijančios ir vadovaujančios asmenybės suvienyta valia. Evoliucinio žmogaus protas visada susiduria su sudėtinga problema teisėjauti varžybose tarp emocinių impulsų natūralaus augimo ir nesavanaudiškų paskatų, paremtų dvasine intuicija – nuoširdžiu religiniu apmąstymu, moralinio augimo.”
—-
Tik labai abejoju, ar tamstelė ją suvoks…

Pikasas Raigerdui       2016-10-15 10:46

PILDAU SAVO PAŽADĄ:
    A.Terleckas: (Cituoju)„Darbe nutariau parašyti apie J.Tuminauskienę tai, ko reikalavo (KGB kapitonas) J.Česnavičius ir tas pulkininkas(N. Dušanskis). Pulkininkas norėjo priversti mane rašyti pas juos, bet kai paklausiau: „Čto eto? Ultimatum?“ („Kas tai? Ultimatumas?“) Jis greitai nusileido ir liepė atnešti trečiadienį 14 val.“Perskaitęs pranešimą J.Česnavičius paklausė, kodėl neparašiau apie E.Buroką.“ J.Česnavičius: (cituoju) „paprašė papasakoti apie santykius su Edvardu (Buroku). „Ar žinote , kur jis dabar? Atsakiau, kad žinau ir papasakojau viską, ką žinojau apie jo bylą... daugiau neigiamai charakterizavau.“ (Vienas iš svarbiausių pasipriešinimo faktų buvo 1953 m.sukilimas Vorkutos Alač Jagos lageryje. Edvardas Burokas buvo atsakingas už sukilimo ruošimo saugumą ir ryšius.)

A.Terleckas: (cituoju) „Neseniai vadindavau juos kruvinais čekistais. Išėjau būdamas geresnės nuomonės. Jaučiau kažkokį palengvėjimą.“ A.Terleckas:(cituoju)„Man pasirodė, kad jis (J.Česnavičius) ėmė labiau gerbti mane. Pirmuose mūsų susitikimuose jis mėgindavo vadinti mane „tu“, o dabar tik „jūs“. Klausia: -Tai ar turėjote kokią nors naudą mūsų pasikalbėjimais? (...) Man atsakius teigiamai, jis pasirodė nuoširdus, mandagus, taktiškas. Išsakė mintį, kad mes dar susitikinėsime. Pasakiau, kad beveik viskas aišku, klausimų neturiu. O jei turėsiu, yra kam man išaiškinti: „Pas mus dirba buvęs jūsų darbuotojas Čiudinovas.“ A.Čiudinovui A.Terleckas aiškina, kad: (cituoju) „jo (t.y.Terlecko) pažiūros nacionaliniu klausimu niekuo nesiskiria nuo komunistų pažiūrų.“

Susitikimai sovietiniame saugume vis tęsėsi. A.Terleckas tikina save: (cituoju) „kad turi neplepėti, kontroliuoti savo žodžius, nes jo žodžiai yra įrašomi į“Bet nesugebėjau paaiškinti, kodėl nenoriu palaikyti santykių su Endriukaičiu. (...) Man patinka A.Stasiškis. Apie kitus kalbėjau taip, kaip juos vertinau. (...) Neigiamai atsiliepiau apie Ardžiūną. Teigiamai apie Bičiūną. Matyt duos ką nors „auklėti“. (...) Kai kur jis (kapitonas J.Česnavičius) pats padėjo suformuluoti mano atsakymą.“

A.Terleckas: (cituoju) „Turėjau duoti apie 30 buvusių ir esamų lagerininkų charakteristikas“.(...)„Daug klausinėta apie Endriukaitį, A.Stasiškį, Bičiūną, J.Semėną. V.Filipavičiumi nelabai domėjosi.“ (...) „Pykau ant savęs, kad pasidaviau baimės jausmui. Į „pokalbio“ pabaigą tas jausmas dingo“.    A.Terleckas paaiškina: (cituoju) „Susidariau išvadą, kad jie (saugumiečiai) laikė mane kažkuo, panašiu į „centrą“. A.Terleckas: (cituoju) „Grįžęs (iš saugumo) į darbą turėjau mažai laiko pranešimui politvalandėlei. Sąmoningai atsiprašiau, kad skaitysiu rusiškai…“

Raigerdas>Burui        2016-10-15 10:35

Gerbiamasis Burai, jums yra būdingas teisingumo jausmas. Ar norite gerą patarimą? Pasitikėkite savo teisingumo jausmu ir jis jus nuves teisingu keliu. Aš ilgą laiką tikėjau Pikaso noru “prisikasti iki tiesos”. Bet netikėtai, netgi man pačiam, man pavyko apčiuopti jo branduolį. Kiekvienas žmogus laikosi ant tam tikrų Gedimino stulpų, kurie yra sujungti tam tikra platforma, ant kurios stovi tas šerdinis stulpas, per kurį ir gaunama ta kosminė informacija, kuri nuteka per platformą ir patenka į kitus stulpus. Taigi, ta pagrindinė kosminė energija, kuri atiteko žmogui, o gal net tai yra koks nors kosminis projektas, nes mes šito kol kas nežinome, yra ŽINOJIMAS. Žmogus apžvelgęs net visą galingą Saulės sistemą ir šiek tiek artimiausias Galaktikas, kol kas neranda sau analogų. Ir taip, žmogui duota dovana ar misija, ar tęstinumas iš ankstesnių žmogaus egzistavimo momentų kitose Galaktikose, pažinti materiją ir ją pritaikyti savo reikmėms, kad išgyventi. Yra filosofijos, kuriose teigiama, kad egzistuoja trys pasauliai: žmogaus “Aš”, kito žmogaus pasaulis ir materijos bei kitų gyvybių pasaulis. Etiškas žmogus ieškos darnos tarp šių 3-jų pasaulių. Neetiškas žmogus griaus vieną arba abu pasaulius, kad išlikti pačiam. Tokie dalykai yra būdingi visoms primityvioms gyvybės formoms. Tokia gyvybės forma patenkina savo egoistinius poreikius net neįtardama, kad po kurio laiko ji pati tampa galingesnės gyvybės formos auka. Akivaizdu, kad mes gyvename priešingybių pasaulyje. Ir mes tą matome kiekvieną minutę. Ir man atrodė, labai ilgą laiką, kad žmogus yra kitoks, nei visa ta mus supanti materiali Visata. Tačiau, rimtai susidūrus gyvenime su kitokiu žmogaus tipu, aš įsitikinau, ir turiu tam daugybę pavyzdžių, kad egzistuoja normalaus žmogaus antipodas. Apčiuopti jį yra nepaprasta sunku, tačiau jį galima atpažinti ne pagal žodžius, ką jis kalba, o pagal jo ketinimus. Geros valios žmogus neturi piktų ketinimų, piktos valios žmogus turi piktus ketinimus. Kaip atsiranda piktos valios žmogus? Jis juo tampa. Taigi, ta pati žmogaus dvasia, kuri yra materialus niekas, gali tapti ir piktos valios žmogumi, ir geros valios žmogumi. Dėl Pikaso jūs apsirinkate. Jo intelektas yra gana aukštas, išsilavinimas neblogas, bet jo karma yra juoda.

Pikasas Raigerdui       2016-10-15 10:32

Jūs esate įžūlus. Po garbinančių  man ditirambų pereinate į šlykščias manipuliacijas. Jei rasite, kad kada nors kalbėjau man žinomos netiesos žodžius, tai yra melavęs, ką nors apšmeižęs, tai daugiau nei vieno komentaro neišspausdinsiu. A.Terlecko šmeižtas mano atžvilgiu, kad teigiau jog jis yra KGB agentas ar kad KGB įsteigė LLL yra visiškas absurdas. Na, o tai, ką jis pats prisipažino, tai yra daug kartų gėdingesni dalykai, negu manęs apšmeižimas. Skundimas sovietiniam saugumui savo draugų, daugkartinis įvairios informacijos pateikinėjimas KGB aukštiems karininkams, naudojimasis jų paslaugomis, kovojimas prieš Lietuvos Sąjūdį, Tautos simbolių naudojimą ir net atsiskyrimo nuo Sojūzo Referendumą, mano giliu įsitikinimu yra nusikaltimai prieš Tautą ir Lietuvos valstybę. Mažu mažiausiai mes turime teisę reikalauti, kad A.Terleckas prisiimtų moralinę atsakomybę ir atsiprašytų tų politinių kalinių ir rezistentų, apie kuriuos jis yra pateikęs įvairią KGB kariškiams reikalingą informaciją. Jei didelė jų dalis yra jau mirę, taip atsiprašyti galima jų giminių, kurie nuo tokių A.Terlecko informacijų yra vienaip ar kitaip nukentėję. Antanas Terleckas buvo pašalintas iš Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, nuo jo viešai atsiribojo didelė grupė Lietuvos Laisvės Sąjungos narių ir buvusių rezistentų. Iš kelių šimtų puslapių atliktos analizės atskirai priminsiu vieną trumputę ištrauką, kuri savaip apibendrina A.Terlecko veiklą sovietmečiu.

Buras Reigardui        2016-10-15 9:43

Pasitikite teismais?
O ar pamenate kai Vladas Gulbinas (Vladimir Lebedev?), buves etatinis Operos ir teatro priziuretojas nuo KGB, viesai per spauda (o ne anoniminiuose komentaruose) apskelbe V.Landsbergi kegebistu, teismas ji isteisino “neradus nusikaltimo TYCIOS”? Nes jis taip padare mat “netycia” jis taip “mane” neturedamas irodymu.
Aklos Temides skulpturele, tarsi pasiteisinima,  gali aptikti kone ant kiekvieno musu teisininko stalo. ,

Buras        2016-10-15 9:27

JAV turi ne viena portala faktu ir politiku melui patikrinti, tokiu kaip Factcheck, o mes turim tik Pikasa:)
Jo komentarai isties labai informatyvus. Nemazai laiko reikia tam, kad sudeliot faktus tvarkingai i lentynas.
Na, bet tauta suteike dar viena sansa Karbauskiui ir TT partijai, (jau be Komskio ir be Pakso), tai palaukim, pamatysim is darbu.

Raigerdas>Pikasui A,B,C,D,E       2016-10-15 9:12

Ikvizitoriško mąstymo metodais apsiginklavęs Pikasas dėjo į krūmus. Jis labai mėgsta rašyti apie kitus ir badyti pirštu kitus, pats save pateikdamas su nekalto angelo kauke. Kartą žurnalistas paklausė vieno samdomo žudiko: kodėl tu žudai? Ir tas atrado motyvą gana įdomų: “AŠ ESU DIEVO PIRŠTAS”. Panašios pozicijos laikosi ir krikščionis Pikasas. Ir nors Biblijoje krikščioniui aiškiai yra nurodyta, kaip reikia elgtis, bet Pikasas yra aukščiau ten duotų nurodymų ir elgiasi taip, kaip jam šauna į galvą. Yra tokia Biblijinė tiesa: “Neteisk kitų ir nebūsi teisiamas”. Logiškai mąstant, krikščioniui Pikasui šita nuoroda turėtų būti kaip pagrindinis jo krikščioniško gyvenimo principas. Bet kur tau. Pikasas pamanė esąs protingesnis už patį Dievą (jeigu tai vertinti pagal krikščioniško gyvenimo principus). Todėl Pikasas ignoravo šį moralinį gyvenimo principą. Kuo tai baigėsi? Štai rezultatas: “Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs Lietuvos rezistento Antano Terlecko kasacinį skundą, nutarė panaikinti Vilniaus apygardos teismo nutartį, išteisinusią Vilių Ksaverą Slavinską, kitaip – Pikasą, ir paliko galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2015 m. vasario 2 d. nuosprendį, kuriuo V.K. Slavinskas pripažintas kaltu ir nuteistas pagal Baudžiamojo Kodekso 154 straipsnio 2 dalį”. 154 str. Šmeižimas. “2. Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje,
baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų”.

Pikasas Reigardui       2016-10-14 20:57

Jūsų paistalai įkyrėjo. Galit ir su savimi padiskutuoti. Sėkmės.

Raigerdas>Pikasui A,B,C,D,E       2016-10-14 18:37

Jūs rašote:“Nujaučiu, kodėl buvo padaryta teisminė klaida. Tikėjausi, kad TT nebeliks. Kol kas yra kaip yra”. Kokia teisminė klaida? Tai jūs šiuo teisminiu procesu tikėjotės paveikti politinius įvykius Lietuvoje, nes rašote, kad “tikėjausi, kad TT nebeliks”?

Pikasas pelkei       2016-10-14 18:33

Noriu atkreipti dėmesį, kad niekam komentaro pirmas nerašiau. Negi ir atsakyti priekabai neleisite? Kai patys “trolina” ir dar dėl to virkauja, tai labai keistai atrodo. Beje, demokratija Lietuvoje tikrai dar netriumfuoja. Kol buvę gali tyčiotis, tai atstumas iki jos nemažėja.

Pikasas Raigerdui       2016-10-14 18:28

Baikit pliaukšti niekus. Pralaimėsit. Visa tai prisipažino ir parašė pats Antanas Terleckas. Jis tą pripažino ir LR Apeliaciniame teisme, kuris priėmė mane visiškai išteisinantį sprendimą.  Tad nieko įrodinėti nebetenka. Jokio plano neturėjau išskyrus tai, kad ieškojau kelio tiesos link. Ir jį suradau. Neskubėkite. Viskam savas laikas… Nujaučiu, kodėl buvo padaryta teisminė klaida. Tikėjausi, kad TT nebeliks. Kol kas yra kaip yra.

pelkė       2016-10-14 18:25

Ot “diskusija”- vien dviejų narcizų-grafomanų paklodės.
Portalo trolinimas paverčiant šią vietą niektauzių duobe vyksta be kliūčių.
Bet užtat “demokratija” triumfuoja.
Taip ir palaidos- “triumfuojančius”.

Raigerdas>Pikasui A,B,C,D,E       2016-10-14 18:19

Čia rašo A. Terleckas:„Paskambino Krūvelis. Būsiąs ateistų seminaras. Siūlė ateiti. Bet kaip išeiti? Tačiau gruodžio 24 d. pabuvojau! Tą vakarą vėlai užsukau pas jį (Krūvelį). Truputį paplepėjom. Ilgai troleibusai nėjo, autobusą radau išvažiavusį. Teko pėsčiomis eiti. Ne ėjau, o bėgau. Juk žinau Alę (žmoną Eleną). Ji nervinsis. Radau ją (Šv.Kūčių vakarą) apsiverkusią...“
O čia rašote jūs, Pikasai, nei kiek neblogiau už KGB-istinį agentuką, kuriuos liaudiškai tada vadino stukačiais:”Šv.Kūčių vakarą A.Terelckas, palikęs savo šeimą, nuvyko į ateistinę paskaitą, o ją išklausęs praleido iki išnaktų pas lektorių namuose. Grįžęs rado apsiverkusią savo religingą žmoną”. Bet kadangi jūs visa tai nudažėte krikščioniška spalva, tai jūsų “donoso” forma labai tinka inkvizicijos laikams, tik žodį “ateistinę paskaitą” reikėtų pakeisti “eretikų sueigą” ir tada Antanas Terleckas būtų po Inkvizicijos teismo sudegintas ant laužo. Labai jau šventas esate, tiesiog pritrenkiančiai šventas, kad net pats Torkvemada jums turėtų pavydėti. Tai jūs tokiais metodais tikėjotės pribaigti Antaną Terlecką TEISMO RANKOMIS? Pasirodo, kad netgi šitaip galima išnaudoti mūsų dabartinį lietuvišką teismą. Bet jūs pralošėte bylą. Reiškia teisėjai jumis nepatikėjo? Ar jums tas pats, ar jūs pralošėte bylą, ar išlošėte? Planas tai žlugo?

Pikasas Raigerdui       2016-10-14 17:40

1966 m. gruodžio 24, t.y. Šv.Kūčių dieną. Antanas Terleckas: (Cituoju) „Paskambino Krūvelis. Būsiąs ateistų seminaras. Siūlė ateiti. Bet kaip išeiti? Tačiau gruodžio 24 d. pabuvojau! Tą vakarą vėlai užsukau pas jį (Krūvelį). Truputį paplepėjom. Ilgai troleibusai nėjo, autobusą radau išvažiavusį. Teko pėsčiomis eiti. Ne ėjau, o bėgau. Juk žinau Alę (žmoną Eleną). Ji nervinsis. Radau ją (Šv.Kūčių vakarą) apsiverkusią...“

Raigerdas>Pikasui A, B,C, D, E       2016-10-14 17:29

Matau, matau, kad mano “kliedesiukai” paties nedomina. Bet pulinys jau pratrūko. Iš kur jūs gavote tuos faktus, kad “Šv.Kūčių vakarą A.Terelckas, palikęs savo šeimą, nuvyko į ateistinę paskaitą, o ją išklausęs praleido iki išnaktų pas lektorių namuose. Grįžęs rado apsiverkusią savo religingą žmoną”. Jūs ką, paskui jį sekiojote iki išnaktų, o vėliau sekėte iki namų ir žiūrėjote pro rakto skylutę, kaip verkia religinga A. Terlecko žmona? Tai, jūs praleidote Šv. Kūčių vakarą ir naktį sekiodamas A. Terlecką?

patikslinimas       2016-10-14 11:43

vadinkim ZZ,ką reikštų Zenono Zika virusas,nesustabdomai plintantis aukštų valdininkų sluoksniuose;ištinka staiga,-nepamenama,kiek,kur,dėl ko ir su kuo; svarbiausia,kad nepagydomas

Pikasas Raigerdui       2016-10-14 11:43

Jūsų kliedesiukai manęs nedomina. Šiaip Lietuva yra katalikiškas kraštas. Buldozerinį ateizmą laikau viena iš boševikinės raiškos “religijos” formų. Jos labai agresyvios ir pajėgė sugriauti Sovietų imperijoje 50 tūkstančių cervių, bei suniokoti uždaryti visus vienuolynus bei suniokoti daugybę bažnyčių. Patariu jums, p. Raigerdai, ateityje nuo tokios “religijos” atsiriboti. Labai charakteringa, kad jūs ginate paksistą A.Terlecką, kuris išdavinėjo savo draugus, pateikinėjo sovietiniam saugumui daugybę informacijos apie daugybę politinių kalinių ir rezistentų, už tas palaugas KGB,  gaudamas įvairių pamaloninimų. Šv.Kūčių vakarą A.Terelckas, palikęs savo šeimą, nuvyko į ateistinę paskaitą, o ją išklausęs praleido iki išnaktų pas lektorių namuose. Grįžęs rado apsiverkusią savo religingą žmoną. Manau, kad šiuo požiūriu jūs, p, Raigerdai su juo esate kažkuo panašūs. Gal tik savo mažų vaikų nuolat nemušėte, kaip tą darė A.Terleckas. Paskutiniu laikotarpiu A.Terleckas ne tik kandidatavo į Seimą nuo TT partijos, bet ir ėjo su R.Paksu pas Z.Vaigauską bei kovojo už šio politiko interesus.

Raigerdas>Pikasui E ir D       2016-10-14 10:54

Pikasas, būdamas piktavalis žmogus, bijo būti atpažintas, todėl visur jis stengiasi parodyti savo nekaltumą. Tas nekaltumą jis stengiasi pateikti šitaip:“Beje, esu nuoširdus ir jokių kaukių neturėjau ir neturiu”. Pikasas yra atviras ir nuoširdus, na, ką jau čia bepridėsi, nes toks yra ir angelas. Ir tas angelas įsivaizduoja taip: aš ką nors apdergsiu, bet padarysiu taip, kad niekas to nepastebėtų. Geriausia tai yra padaryti svetimais žodžiais, nes tokiu atveju tu neprisiimi jokios atsakomybės, nes pasakei ar parašei ne tu, o kažkas tai. Kadangi paneigimo nebuvo, reiškia visa tai galioja.
Pikasas sukuria įvairiausias, neįtikėtino gudrumo schemas, kad tik kaltinant kitus, likti pačiam nekaltam. Darbuojasi vyrukas iš peties. Aš iš pradžių maniau, kad toks šlykštus žmogaus tipas nėra dar aprašytas, bet apsirikau. Jis yra aprašytas. Yra tokia Biblijinė tiesa: “Neteisk kitų ir nebūsi teisiamas”. Taigi, Pikasai, buvai teisiamas ir teismas pripažino, kad apšmeižei Antaną Terlecką. Bet, jokių išvadų tu nepadarei. Reiškia yra priklausomybė pas tave Pikasai. Turi įdomų poreikį, Pikasai, gana šlykštų poreikį.

Raigerdas>Pikasui E ir D       2016-10-14 10:16

  Na,Putinaitė taip pat cituoja daug dalykų. Tu irgi cituoji kažkokį tai nevykėlį žurnalistą, kuris turi panašius bruožus kaip ir Putinaitė, kaip ir Pikasas. Štai imu vieną tavo frazę: “Bet kokiomis šaškėmis žaidžiant, vargu ar daug pelno būtų. Gal buvo žaista šachmatais Ostapo Benderio stiliumi? Jei nugvelbtas bokštas kišamas į rankovę, tai sėkmė būna garantuota”.
  Na, tipiškas KGB metodas, kada reikia prie kažko prisikabinti, todėl gaunasi, kaip tame sovietiniame anekdote: “Ateina jaunuolis įsidarbinti milicininku. Ir kadrų skyriaus viršininkas sako, kad reikia tau patikrinimą pravesti. Jis parodo jaunuoliui gatvėje stovintį stulpą ir liepia jam prie jo prisikabinti. Jaunuolis prieina prie stulpo ir nežino, ką daryti. Tada viršininkas liepia Petkai pamokyti jaunuolį. Petka prieina prie jaunuolio ir sako:”Žiūrėk čia. Prieini tu prie stulpo ir klausi: ko čia stovi?”. Viršininkas patenkintas kikena”.
Jeigu tu žaidi šaškėmis, pagal Pikasą, jau yra blogai, nes Ostapas Benderis žaidė šachmatais. Tada palyginkime taip. Kadangi Pikasas irgi paišo paveikslus, tai čia irgi yra labai blogai, nes piešti mėgdavo ir Hitleris.

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-10-14 9:54

Sveikutis, VaidaiVDS. Aš visiškai nesiruošiu rungtyniauti su tavimi dėl Urantijos knygos. Tu be reikalo man pripaišai visokius nebūtus dalykus. Bet čia tu nieko padaryti pats negali, tau reikalinga pagalba iš šono, todėl laikas nuo laiko tu kartoji tas pačias klaidas, nes nesugebi padaryti teisingų išvadų. Įsivaizduok, kad žinau, kad buvo ne vienas Melkizedekas, aprašomas tavo Urantijos knygoje, ir tikiuosi, kad tu nuo to neapalpsi.  Aprašomas Melkizedekas ir Biblijoje. Yra toks personažas ir Gabrieliaus Markeso knygoje “Šimtas metų vienatvės”. Aš kalbėjau apie Melkizedeką, kaip literatūrinį personažą. Kadangi tu neskiri literatūrinių personažų nuo istorinių asmenybių, kurios egzistavo kaip asmenybės konkrečiu laikotarpiu žemėje, tai tau sunku suvokti skirtumą tarp fantazijos ir įsivaizdavimo. Kadangi abu šitie dalykai yra vaizduotės padariniai, tai tu tarp jų dedi lygybės ženklą, nors dar rusų režisierius K.Stanislavskis (pagal kurį moko dar ir mūsų aktorius Lietuvoje) įspėdavo, kad aktoriai nepainiotų šitų dviejų panašių, bet ne tapačių dalykų.

Pikasas E       2016-10-14 7:53

(Iš žiniasklaidos) (Cituoju)Dvi kadencijas Seime praleidęs R. Karbauskis aktyviai prieštaravo Lietuvos narystei Europos Sąjungoje, 1996–2000 metais buvo Tarpparlamentinių ryšių su Rusijos Federacija grupės narys, o 2000–2004 metais – Kaliningrado srities Dūmos parlamentarų forumo narys, tėra mažai ką sakančios smulkmenos? Pagaliau dar viena „visiškai smulki“ detalė – iškart po šių metų rinkimų į Seimą duotame interviu R. Karbauskis pristatė valstybinių alkoholio parduotuvių idėją, o paklaustas, ar biudžetas nepraras lėšų, jei bus apribotas svaigalų vartojimas, atsakė, kad alkoholį gaminančios įmonės gali išsilaikyti eksportuodamos šiuos gaminius į Rusiją ir Baltarusiją. Penki skirtingi Karbauskiai. Nuo krepšinio per literatūrą – iki filosofijos ir meno. Bent taip galima spręsti peržiūrėjus visas LŽVS lyderio VRK pateiktas anketas, jose išvardytus interesus ir pomėgius nuo 1996-ųjų iki šių metų. Taigi apibendrinkime: du Karbauskiai sako, kad savo UAB įkūrė 1993 metais, kiti trys – kad 1990-aisiais. Du pasakoja apie rusiškas šaškes, likę trys – jau apie paprastąsias.”

Bet kokiomis šaškėmis žaidžiant, vargu ar daug pelno būtų. Gal buvo žaista šachmatais Ostapo Benderio stiliumi? Jei nugvelbtas bokštas kišamas į rankovę, tai sėkmė būna garantuota.

Pikasas D       2016-10-14 7:44

Kauno mero V.Martijošaičio sutaupyti milijonai per pusę kuklesni neu valstiečio R.Karbauskio. Todėl nenuostabu, kad Kauno didžiulėse reklamose pasirodė dvigubi jo portretai su valstiečių kandidatais. Nepamiršo meras pranešti visuomenei, kad jis remia ne tik LVŽS, bet ir LSDP. Tad jo prieš savivaldynių rinkimus skelbtas neutralumas išsisklaidė kaip dūmas. Abu verslininkai Ramūnas ir Visvaldas galėtų pasidalinti su rinkėjais savo sėkmės formulėmis. Akivaizdžią R. Karbauskio verslo sėkmę atskleidžia ir šiais metais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) tinklalapyje paskelbti skaičiai. Turto ir pajamų deklaracijoje „valstiečių“ lyderis nurodo turintis per 11,5 mln eurų vertės turto (įskaitant privalomą registruoti, vertybinius popierius, meno kūrinius, juvelyrinius dirbinius ir pinigines lėšas). R. Karbauskio metinė pajamų suma siekia septynženklį skaičių – 3,8 mln. eurų. Ji tris kartus didesnė nei prieš ketverius metus, kai LVŽS pirmininkas per metus uždirbdavo 1,2 mln. eurų. Kokia R. Karbauskio sėkmės paslaptis? Siekdami išvengti nereikalingų spekuliacijų, remkimės vien jo teikiamais duomenimis ir kalbomis įvairiose žiniasklaidos priemonėse pradedant 1996 metais. ... Nuo ketinimų būti aktoriumi, kolūkio pirmininku, nuo petražolių augintojo iki šimtų bendrovių steigėjo – R. Karbauskio pasakojimuose apstu mizanscenų. Štai iš vieno interviu galime sužinoti, kad jis iki paskutinės klasės manė, jog baigęs mokslus sieks tėčio pėdomis ir taps kolūkio pirmininku, nors turėjo minčių ir apie aktoriaus karjerą („Lietuvos žinios“, 2007 11 03). Jo tėvas Česlovas Karbauskis buvo vietinio kolūkio pirmininkas, LSSR Aukščiausiosios Tarybos deputatas. Pasakodamas apie meilę teatrui ir tėvo nuolatines keliones į Maskvą, į kurias šis dažnai imdavo ir abu sūnus, R. Karbauskis užsiminė, kad kaip Aukščiausiosios Tarybos deputatas tėvas turėjo „bronią“, todėl bilietus į teatrus galėjo įsigyti „iš rezervo“. Taip vaikystėje „valstiečių“ lyderis turėjo galimybę susipažinti su „geriausiais to laikotarpio“ sovietiniais spektakliais. Šie vizitai davė naudos ir Ramūno broliui Mindaugui Karbauskiui, gyvenančiam Maskvoje jau 20 metų. Jis tapo Maskvos Vladimiro Majakovskio teatro meno vadovu. R. Karbauskio verslo steigimo žingsniai apipinti legendomis. Pirmą uždarbį jis gavo studijų metais „su draugais augindamas petražoles“. Vėliau kartu su kitais „pinigų neturinčiais studentais“ pradėjo verstis įmonių steigimo dokumentų rengimu ir iš viso „įregistravo gal 400 bendrovių“ – taip užsidirbo „daug pinigų“ (lrytas.lt, 2014 10 17). Visa tai vyko studijų metais siekiant ne teisininko, o agronomo specialybės. Pasakodamas apie savo verslo pradžių pradžią, žemvaldys kategoriškai neigia tėvo pagalbą. Jo žodžiais, „tėtis atėjo į mano verslą, o ne aš į jo“. Č. Karbauskis į sūnaus verslą įsitraukė po trejų metų, kai šis įkūrė savo įmonę ir jau buvo „bendros Lietuvos, Vokietijos ir Rusijos bendrovės direktorius ir bendraturtis“.... R. Karbauskio verslo lokomotyvo UAB „Agrokoncerno“ mįslės prasideda nuo jos įsteigimo metų. Štai 1996-aisiais ir 2000-aisiais R. Karbauskio VRK pateiktose kandidato į Seimą anketose rašoma, kad įmonė įsteigta 1993 metais, tačiau nuo 2012-ųjų jau nurodomi 1990 metai. Naujose anketose taip pat nebeliko įrašo apie tai, jog „Agrokoncernas“ atstovauja Rusijos koncernui „Acron“. Pasikeitė ir dalis asmeninės kandidato informacijos. Įsimintina detalė: „tarptautinių ir rusiškų šaškių kandidatas į sporto meistrus“ ūmai virto „tarptautinių ir paprastųjų šaškių kandidatu į sporto meistrus“. „Rusišką“ pėdsaką R. Karbauskis aktyviai trynė ir šiais metais komentuodamas „Agrokoncerno“ ryšius su „Acron“.  R. Karbauskis jau neigė bet kokias sąsajas su „Acron“ ir apskritai su Rusija ar šios šalies verslininkais, o jo biografijoje pavartotas žodis „atstovauti“ neva reiškia tik tiek, kad „Agrokoncernas“ prekiavo minėtos bendrovės trąšomis“

VaidasVDS       2016-10-14 7:02

Raigerdai,
aš suprantu tavo norą puikuotis prieš kitus savąja “išmintimi”.
Rašai taip, kad atrodytum protingas.
Gali tik džiaugtis tuo, kad daugelis nesupranta, apie ką rašai.
Štai parašei apie Melkizedeką iš Urantijos Knygos, kuris tau neva patinka.
Tik kad žinios tavo šioje srityje per menkos.
Nes Urantijos Knyga rašo ne apie vieną Melkizedeką, bet apie daug Melkizedekų.
Gal turėjai minty Makiventą, o gal kokį kitą.
Štai man gana juokinga ta tavo “visaišmintis”, bet tiems, kurie iš esmės neturi jokios informacijos, tavoji “visaišmintis” gali padaryti įspūdį...
Pradėk pirmiau gerbti save, o po to tada gali ką nors kitą gerbti ar negerbti.
Tad per daug nesipūsk, tuomet normalesniu žmogumi atrodysi…

stasys        2016-10-14 6:46

...na kuris čia be gyvenimiško grieko ?,..sakyčiau gerai dar kad nors lavonus po lova neslepia . Nebuvo Lietuvoje priimta gyventi dorai pagal sąžine o ir tokiems sektis čia neturėjo ..tai kaip Karbauskis sau butu susikrovęs tokius turtus..?  Niekaip . Lietuvoje įstatymai parašyti sąžiningiems , bet tinka ir nelabai tokiems .Karbauskis suktas , bruktas ir kas dar svarbu imlus naujovėms ..ir nebijo rizikuoti…o pokyčiams to ir reikia. Deja biednas moralistas, gali pamatuoti tik tai kas matoma akimis ir įvertinama širdimi .. bet jam neduota nuversti kalnus. Tam reikalingi jauni , nepririšti prie senos istorinės nuoskaudu pasogos. Tai ka pasirinks Karbauskis kaire ar dešine ..?savos turėti jam neduota , kaip ir Valinskui savo laiku . Idealistai miršta pirmutiniai , o valdžia tai aukuras ant kurio mes deginame tuos naivuolius .Pokyčiai reikalingi visuomenei, jos požiūriui į valdžia ir į esmines jos laisvės bei demokratijos nuostatas o tam reikia dar vienos aukos ,..ši karta ant ešafoto lipa Karbauskis ...ir tai pagarbos jam ženklas .Tu ne pirmas ir ne paskutinis , bet tiek pat svarbus .Rinkis išmintingai .

Tarabilda       2016-10-13 23:42

Fu kaip neskanu burnoj pasidarė prieš miegą.

Pikasas Raigerdui       2016-10-13 23:08

Tai tik straipsnio priminimas Apie Ramūną Karbauskį. Apie Antaną Terlecką galite pasiskaityti google.lt terleckas pikasas. Apie permainingą teismų karuselę ten taip pat rasite. Jūs mano komentarus galite pakomentuoti kaip tik norite, tačiau to konkrečiai nedarote. Jei norite papildyti R.Karbauskio karjeros ir praturtėjimo faktus, tai siūlau tą ir padaryti. Kažin ar išdrįsite. Beje, esu nuoširdus ir jokių kaukių neturėjau ir neturiu. O kad paryškinau R.Karbauskio galimybes, tai argi tai blogai? Rinkėjai turi teisę žinoti kas ir kaip. A ne?

Raigerdas>Pikasui       2016-10-13 22:54

Na, matote, Pikasai, kaip jūs kailį verčiate. Esate tikrai šlykštus tipas. Tokia yra mano nuomonė po šitų jūsų komentarų. Pasikartosiu dar kartą, ką ir rašiau anksčiau, kad literatūroje niekur dar nėra toks tipas aprašytas.
Bet dabar nei kiek neabejoju teisingu teismo sprendimu dėl A. Terlecko apššmeižimo. Reiškia, koks blogas nebūtų mūsų teisingumas, bet teisėjams pasisekė nuplėšti nuo jūsų kaukę. Tarp kitko, jūs naudojate tuos pačius metodus, kokius naudojo NKVD, vėliau KGB, GRU. Tai labai seni metodai. Deja, aš tik dabar supratau, kodėl jums reikalinga krikščioniška šventuolio kaukė, ir kodėl jums reikalingi konservatoriai. Jums reikėtų stoti į Putinaitės “partiją”, nes jūs su ja esate dvasine prasme dvyniai, piktos dvasios dvyniai, todėl ateityje jūsų komentarus komentuosiu, kaip Putinaitės- Pikaso komentarus. Man nebereikia su jumis susipažinti, nes aš jau jus pažįstu.

Tarabilda       2016-10-13 22:47

Pcassai, baikit joti ant to Karbauckio ir kabinėti senas kliautis. negražu prieš santuoką jaunikį juodinti ir koneveikti. Atsiprašau,  ne santuoką, o homoseksualų šeiminę sutartį su anūku.
Kur gi pasidėjo tamstos toliaregiškas išmanumas? Jei nesiliausite, mes imsime traukti viešumon vienos jūsų adoruojamos personos biografijos faktus.Per mažai nepasirodys.

Pikasas A       2016-10-13 21:55

2007m. (cituoju) “1993-iaisiais (R.Karbauskis) įsteigė uždarąją akcinę bendrovę „Agrokoncernas“. Dabar valdo 28 bendroves, turi apie 3 tūkst. žemės ūkio paskirties žemės, dar 11 tūkst. hektarų valdo per „Agrokoncerną“ ir kitas įmones. (DABAR apie 30 tūkst, hektarų) 1998 metais įstojo į Lietuvos valstiečių partiją, buvo išrinktas jos pirmininku. Nuo 2001-ųjų, kai „valstiečiai“ susivienijo su K.Prunskienės vadovaujama Naujosios demokratijos partija, – Valstiečių liaudininkų partijos vicepirmininkas. 1996–2000 metais ir 2000–2004 metais – Seimo narys. 1997-aisiais parėmė nacionaldemokratinį judėjimą „Už nepriklausomą Lietuvą“, pasisakantį prieš Lietuvos narystę ES. Nuo 1999 metų organizavo įvairias žemdirbių akcijas, prisidėjo prie automagistralės „Via Baltica“ blokados. 2001-aisiais pašalintas iš Seimo vicepirmininko posto kaip neatliekantis savo pareigų. Tais pačiais metais R.Karbauskiui grėsė apkalta už nuolatinį posėdžių nelankymą. 2007 metais minėtas tarp kandidatų į žemės ūkio ministro postą. Po nepavykusių rinkimų šios pareigos atiteko K.Prunskienei. Iš R.Karbauskio reikia mokytis, kaip per dvidešimt metų padidinti savo santaupas devynis kartus. Maždaug iki 13 mln eurų. Galėtų jis kokius kursus tam įsteigti. Bėda ta, kad Rusijos verslininkai labai pavaldūs režimui. Gali atsitikti kaip Faustui, kuris sielą Mefistofeliui pardavė...

Pikasas B       2016-10-13 21:54

2007m. R.Karbauskis:” (cituoju) “... teko nuvažiuoti į Maisto pramonės parodą, vykusią Maskvoje. (1990m) Turėjau tos pačios Vadybos draugijos siuntimą – lyg ir rekomendacinį laišką. Per parodą susipažinau su buvusiu Tarybų Sąjungos atstovu prekybai su Vokietija, senu armėnu. Jis sakė: „Esate jauni žmonės, Lietuva – įdomi šalis, darysime „biznį“. Taip Kaune atidarėme parduotuvę, kurioje prekiavome iš Vokietijos sandėlių vežamais drabužiais, batais, kosmetika. Tai buvo dar rimtesnis mūsų žingsnis į verslą. Paskui prasidėjo azoto trąšų verslas. Pirkdavome trąšas iš Rusijos ir parduodavome Lenkijoje – užsidirbome tiek pinigų, kad galėjome pradėti dirbti Lietuvoje. Istorikas, Vilniaus universiteto docentas dr. Algirdas JAKUBČIONIS apie galimybę 1990-aisiais užmegzti kontaktus su aukštais sovietų pareigūnais: – Paklauskime, kiek R.Karbauskiui tuo metu buvo metų, kad jį būtų buvę galima suvesti su aukštais Rusijos pareigūnais? Teiginys, jog pats užmezgė tokius kontaktus – blefas. 1990 metais Sovietų Sąjungoje hierarchinės struktūros, vienaip ar kitaip, dar nebuvo suardytos, ir kokio nors piemengalio iki 45 metų iš Lietuvos niekas su niekuo nesuvedinėjo. Tegu jis šį pasakojimą palieka savo vaikams – gal tie patikės. Tikriausiai jį būtų galėjęs rekomenduoti tėvas – tuo patikėčiau. O šiaip 1990-aisiais iš Lietuvos važiuoti į sąjungines institucijas buvo nemoralu, neprestižiška. Galima, bet nesuprantama.

Pikasas C       2016-10-13 21:53

Dar kai kas apie Naisių kaimą.: Ar viskas ten skaidru?
    2007m. Lietuvos žinios . >>>>> Verbūnų žemės ūkio bendrovės, besiteisiančios su R.Karbauskiu dėl bandymo perimti pajus, pirmininkas Vaclovas RALYS: – Apie R.Karbauskį absoliučiai nieko gero negaliu pasakyti. Jis savo siekia visais būdais. Neturi moralės. Dar 2005 metais susirado porą žmonių, kurie bandė jam talkinti, supirkti ir mūsų, Kuršėnų žemės ūkio bendrovės, pajus. Taip ir teismaujamės jau treji metai. Bylinėjamės, nes jis nelegaliai nupirko pajus iš mūsų žmonių – prispaudė kelis pensininkus ir dar vieną šeimyną. Tačiau balso mūsų bendrovėje R.Karbauskis vis tiek neturės – tam reikėtų jį priimti į bendrovės narius, o to niekada nedarysime. Turime labai ryškų Bridų bendrovės pavyzdį: kai ją nupirko, iš 130 liko tik apie 20 žmonių, buvo panaikinta gyvulininkystės šaka, teliko laukai. Todėl žmonės ir nusiteikę prieš jį. Jo tėvas, beje, buvo kaimynas mano tėviškėje, bet jis neturi balso. Tėvelis tik ūkininku R.Karbauskį padarė, prisiuvo sparnus, ir tiek. Tėvas sukūrė turtą, perdavė savo trąšų verslą, ir visa muzika. Žmonės iš R.Karbauskio siūlymų parduoti pajus tik juokiasi. Kalbama, kad su „berniukais“ buvo daug lengviau tartis, negu su saviškiu. Pas mane R.Karbauskis buvo atvažiavęs po kokių pusantrų metų bylinėjimosi. Sakė: „Esu principingas žmogus, kaip nutariau, taip ir bus.“ Štai kai rinkome R.Karbauskį į Seimą, juo tikėjome. Rinkome kaip savo atstovą, kaip Šiaulių rajono nusipelniusio pirmininko sūnų. Agitavome žmones, kad balsuotų. Tikėjome, jog savas tikrai nepuls nieko draskyti. O jis pas mus, Verbūnuose, po rinkimų net nepasirodė. Taip, kai pakalbi su R.Karbauskiu, tai nors prie žaizdos dėk, tik ta žaizda negytų šimtą metų.

Geras       2016-10-13 21:39

Zenono- Zikos sindromas.
Virusas naikinantis smegenis.

Liepa       2016-10-13 21:24

Keista,šitaip kritikuojami rinkimai Rusijoje ir Baltarusijoje, o pas mus pačius tiek chaoso,kad baisu.Pamenu,buvo populiarinami straipsniai,smerkiantys,kai supermarketuose pensininkai išsinešdavo kišenėj šokoladuką ,dantų pastos tūbelę ar pirkinių maišelį.// Postus užimantiems galima viskas- plaut pinigus per milijoninius viešuosius pirkimus, kompiuterizacijas,renovacijas,neaiškias reformas.Cirku pavirto net “demokratiniai"rinkimai.Žmonės pasibaisėję nerealiai. Atsirado net nauja diagnozė -Zenono sindromas.Jis kaip Zikos virusas plačiai paplitęs LT politinio"elyto"personų tarpe,-nebesugebama suskaičiuoti nieko: ne tik emigravusių,likusių gyventojų, iššvaistytų milijardų,bet ir biuleteniais vadinamų popieriaus lapeliukų.Gėda.//

stasys        2016-10-13 20:32

...man vistiek netapo aiškiau , kaip literatūrinis personažas ka nors gali paskum save vesti ..? ožkai ir tai reikia realaus pavadžio ..o jei jau save materializavai kvaila vėl lysti po varnalėšu lapais ..

Levas Klevas       2016-10-13 20:20

Skaitykite delfius ir žinosite visą teisybę!
Tik delfiuose gausite patikimą ir išsamią informaciją.
Pavyzdžiui.: “KLEVAS YRA KLEVAS” arba” “GAIDYS YRA GAIDYS”.
Ne bambukas, ne baobabas. Klevas yra klevas.
Ne višta ir ne ožys. Raibas gaidys yra gaidys. Raibas, ne baltas.
Bet vis tiek gaidys.
O visus šiurpintojus reikia suimti ir nuteisti UŽ ŠMEIŽIKIŠKĄ ANTIVALSTYBINĘ VEIKLĄ.
Nes Šv. Konstitucija draudžia šiurpinti.
Konstitucija leidžia šlovinti Mylimą ir Niekada Neklystančią PREZIDENTĘ, Gerb. V. Landsbergį ir Gerb. Landsbergio Gerb. Anūką.
Ir delfiai taip sako. O jeigu delfiai taip sako, reiškia tai yra TIESA.
O ar jūs žinote kas yra TIESA?

 

Raigerdas        2016-10-13 20:13

Tai ne šiurpinantis komentaras, o Rūtos Miliūtės iš LVŽS interviu.
Žurnalistas:“Patekusi į Seimą, būsite jauniausia parlamentarė, jums 25-eri. Kaip manote, ar jums pakaks patirties?
Rūta: “Manau, kad patirtis greitai įgyjama, kad svarbiau ryžtas ir noras dirbti, išsilavinimas, įsitikinimai. Be to, aš nesu pirmoji tokia jauna Seimo narė. LVŽS pirmininkas R. Karbauskis, jei neklystu, pirmą kartą Seimo nariu taip pat buvo išrinktas sulaukęs 26 metų. Kaip visi matome, tai jam nesutrukdė sėkmingai dirbti ir siekti karjeros. Tikiuosi, kad mano jaunas amžius nėra kliūtis dirbti politikoje”.
Taigi, žmonės balsuoja už jaunimą, nes įgrįso tie senbezdos su savo sovietiniu mąstymu, kurį praskiedė naujais egoistiniais norais, išdygusiais prichvatizacijos metu.
Atėjo laikas pagaliau pasakyti: STOP kvailumui, STOP nekompetetingumui, stop besiplečiančiai biurokratijai, stop neprofesionalumui, stop nerangumui, stop “bile kaip” dirbantiems, stop politikams, kurie nežino nieko apie ekonomiką, stop šitam Seimui, kuris per 25 metus taip ir neišmoko dirbti visuomenės labui. Reikia atsinaujinimo ir pradėkime pagaliau kurti Lietuvą kartu, kurioje būtų malonu gyventi ir džiaugtis tuo, kad tu gyveni tokioje šalyje, kaip Lietuva. 

Raigerdas        2016-10-13 19:58

Kadangi šiurpintojai dėl savo baimių nesugeba pamatyti, kad Lietuva atsinaujino, tai patarčiau jums paskaityti delfyje interviu su Rūta Miliūte. Žurnalisto klausimas: “Ar jūsų pažiūros sutampa su LVŽS programa ir su partijos kolegų pažiūromis?” Rūta: “Negalėčiau dirbti, juolab kandidatuoti su partija, su kurios vertybėmis absoliučiai nesutinku. LVŽS nėra populistinė ar radikali jėga, jos politinė linija, mano nuomone, nuosekli ir grįsta tradicinėmis vertybėmis, kurios sutampa su mano. Pritariu ir partijos narių mintims, ypač toms, kurios sako, kad švietimą, kultūrą ir sveikatos apsaugą reikia padaryti šalies prioritetu”. Žurnalistas: “Buvote beveik nežinoma. Ar galite trumpai save pristatyti?” Rūta: “Esu kaunietė, užaugusi mokytojos ir dėstytojo šeimoje. Politika aktyviai domėjausi dar mokykloje, todėl pasirinkau studijuoti politikos mokslus Vilniaus universitete. Šiuo metu tęsiu viešosios politikos magistrantūros studijas ir tikrai džiaugiuosi turėdama realią galimybę prisidėti prie politikos formavimo.
Nesu aš naujokė ir visuomeniniame gyvenime. Esu atlikusi praktiką LRT televizijos naujienų tarnyboje, stažavausi Briuselyje, dirbau „Kauno dienoje“. Manau, kad Seime turėtų dirbti kuo daugiau jaunų ekspertų, sugebančių greitai reaguoti į pokyčius ir rasti geriausius sprendimus. Labai stengsiuosi pateisinti balsavusiųjų lūkesčius”.

Raigerdas        2016-10-13 19:45

Šiurpintojai ir toliau gąsdina pakasynomis ir kitokiais baubais, nes niekas nevyksta, kaip jie norėtų. Nu neprasideda ta pasaulio apokalipsė nuo Lietuvos nors tų ką. Šiurpintojai gąsdino įvairiomis baisiomis prognozėmis prieš rinkimus, kad išsigandę Lietuvos rinkėjai neitų balsuoti, o vietoje balsavimo pradėtų kasti apkasus, pirkti kruopas, kaupti atsargas ir ruoštųsi ilgam badmečiui. Viskas blogai, viskas baisu, visur aplinkui neteisingumas, nes mes nesame tokia valstybė, kokia yra Islamo Valstybė, kur yra vienas Dievas, visur vienoda tvarka arba diktatūra nuo Aukščiausiojo. O jeigu kas nepaklūsta šiurpintojų valiai, tai tas susilaukia mirties bausmės. Net Tarabilda, atrodytų esąs taikus žmogelis, netgi ansai pritaria šiurpintojų chorui: “Vyksta tikrai protu nesuvokiami dalykai. Tada logiškiausias paaiškinimas ieškoti logikos kažkur kitur. Ir artėjantis karas, atrodo visai įtikinamas motyvas, norint suvokti logikos nelogiškumą”. Na, pirmiausia, tokio dalyko kaip logikos nelogiškumo neegzistuoja, bent jau šioje planetoje tai tikrai, nebent Tarabilda būtų atskridęs iš kitos planetos. Yra logiškumas ir yra nelogiškumas. Jeigu versti iš anglų kalbos tai būtų logical - logiškumas, o nelogiškumas tai būtų irrationality (arba dar verčiamas, kaip neprotingumas). Taigi, neprotinga logika - tokio dalyko nėra, nes tai yra abrakadabra. Bet Tarabildai irgi nesvarbu, nes jam svarbu būti šiurpintojų choro gretose, t.y. nebūti svetimu tarp savų. Įdomus faktas yra tas, kad šiurpintojai gąsdine rinkėjus iki rinkimų, niekaip negali susitaikyti su tokiu dalyku, kad jie pralaimėjo. Ir nei už ką jie nepripažins to fakto, kad jie vedė žmones į pralaimėjimą arba į duobę, kaip tie akli vedliai Piterio Breigelio paveiksle.

Bebenčiukas       2016-10-13 19:28

Ar galiu užduoti vaikiškai naivų klausimą? Įdomu, jeigu ruskiai net Amerikoje jankius visai realiai šokdina ir daro įtaką rinkimams, ar gali taip būti jog Lietuvoje ruskiai nedaro jokios įtakos, nenulaužinėja serverių, nestumia kandidatais savo statytinių? Ačiūdiev, kad nors aukščiausioje Lietuvos valdžioje nėra kremliaus agentų. Nors tiek gerai.
Antraip būtų tikrai kapiec.
Kaip getai kad sovietmečiu partškolose dėstė ir studijavo vien patriotiškai susipratę lietuviai. Kariavo mažuosius karus ir kukliai bet nuosekliai artino mums Nepriklausomybę. Tik tokių nepatrsidavusių, neužverbuotų, nepakabintų didvyrių dėka dar ir laikomės neokupuoti.
Bet turime būti budrūs. Rusų agentai tik ir tyko su parašiutais nusileistiant Lietuvos. Ką tada tektų daryti?

Odnako,       2016-10-13 18:24

Pažiūrėsim kai dugną dėsim.
Jeigu yra planas tapšnotojo kontrabandistus spirti von, planas bus realizuotas greituoju būdu.
Teismai? Cha, “teismai” sprendżia taip kaip Poniai reikia.
Pabandytų kitaip.
Refetendumas? Pamirškite tai. Pirma pakeis Tititiutiją ir praplės seimo galias, o po to darys kä nori.
Karback/skvernininkai nesileis dulkinami? Oi, oi…
O kam kompromatinis lubrikantas? Spectarnybos gal jau turi paruošę krūvą pakabukų.
Pakabins keletą vadų už cibuliukų, tai valstiečiai bus žemesni už žolę ir tylesni už vandenį.
Reikia stebėti kas vyksta bendrame fone, kokie paruošiamieji/įspėjamieji darbai vyksta. “Rusiškos agrokoncerno šaknys, Ispanija, daug visokių atrodytų netreikšmingų smulkmenėlių. Žaidimas smulk enomis koduoja buratinų pasamonę, ruošia sensacijos išmetimui.
Rezultate, kai sukeliamas teminis skandalas ir tuomet buratinai nuryja patiekalą kaip medų, nes buratino galvelėje yra nuostasta- “jo, jo, teisybė, jau esu kažką girdėjęs, aha, vot mat, dabar ir pasitvirtino”.
Papradta ir veiksminga.
Pažiūrėk į Anůko laikyseną- užtikrintas iš anksto, leidžia sau viską.
Va, vakar pareiškė jog atleis pusę mokytojų. Kartu su šeimos nariais tai kokie 50000 elektorato dūšelių su perspektyva skinti braškes užsienyje.
Net tūlads Trumpad sau neleistų tiek rinkėjų ir taip kraupinti.
O Anūkas sau leidžia. Kodėl? Todėl kad žino jog balsai bus suskaičouoti taip kaip reikia.
Ir koalicija bus tokia kokios reikia. Su paklusniais marionetiniais kolūkieçiais. Bus.

 

Pakasynoms       2016-10-13 18:00

Nėra taip kaip sakai. Iš Briuselyno saulės neparveši be referendumo, ir tas mus dar gelbsti.
Nežinau, ar įmanoma TT eliminuoti be ilgų teismų, nesvaikime. O dėl koalicijos, tai jokių šansų sulipdyti tą konistucinę daugumą nėra ir negali būti. Valstiečiai tikrai neis į koaliciją su liberolais konservų kompozicijoje. Nenorės būti anūko pastumdėliais - ten yra irgi protingų žmonių. Kas lieka? Iš ko ta konstitucinė dauguma susilipdo?..

Lietuvos pakasynos greituoju būdu       2016-10-13 17:42

Po paskutinių naujienų apie tai jog paksoidai gali būti eliminuoti, pradeda ryškėti tam tikros režimo užmačios.
Nebelikus Pagėgių vagių grupuotės, atsilaisvinę saraßinių vakancijos bus padalintos kitoms sisyeminēms partijoms.
Generalinis tikslas matyt yra sukalti koncervų vadovaujamą matrioškinę koaliciją kuri turėtų konstitucinę daugumą.
Konstitucinė dauguma gali be jpkių referendumų keisti konstituciją tiesiog seime- pvz. pakeisti LR prezidento įstatymą, prailginti kadencijos laiką, nuimti apribojimą kadencijų kiekiui, praplėsti įgaliojimus iki putiniško lygio.
Taip pat tokia dauguma galės keisti valstybės statusą, pvz.negrįžtamai parvežti briuselyno saulę, paverčiant Lietuvą trečiarūše eurofederacijos provincija.
Ir t.t. ir pan.
Tai išeitû jog praktiškai visus buratinus kurie dalyvavo šiuose sufaslsifikuotuose “rinkimuose” ggalima vadinti Tėvynės išdavystės bendrininkais.

stasys        2016-10-13 15:44

ar kaip ,...nemėgstu copy peiso , tai ribotumo požymis ir nepagarbos kitiems ženklas .

stasiui       2016-10-13 15:20

Kepurė dega ar kaip ?

stasys        2016-10-13 13:41

to apie rinkimų aferą  > jei jau platinate ta informacija visur tai bent pasistenkite kad jos galai nebūtu palaidi .smile

Darosi įdomu       2016-10-13 13:17

Diskusija pasisuko netikėtu rakursu. Pradėta kasti giliau.
Kokios įdomybės išlys dar?

Tarabilda snorui 2       2016-10-13 12:42

Mane irgi nustebino istorija su storu prokuroru. Jei MG BLT situacija pakvipo dūmais, D.Mockus samdytųsi ne storą prokurorą, o storą advokatą. Painu. Storas prokuroras, aišku, asmuo aukso vertės, nes žino , kas yra sukaupta byloje ir iš kurios pusės laukti smūgių. Toks prokuroras turėtų būti užkardytas tą pačią minutę, kai paskambina D. Mockui, nes gali sujaukti visą ikiteisminį tyrimą.Bet taip nėra.
Vyksta tikrai protu nesuvokiami dalykai. Tada logiškiausias paaiškinimas ieškoti logikos kažkur kitur. Ir artėjantis karas, atrodo visai įtikinamas motyvas, norint suvokti logikos nelogiškumą.
Tokiame kontekste dar labiau atsiskleidžia lietuviškųjų rinkimų mizerija ir skurdas.Negirdėjau nė iš vienos partijos, ką darysim, jei prasidės karas. Ir kalba čia ne apie rūsius ir makaronų atsargas.

apie rinkimų aferą       2016-10-13 12:20

Visos apklausos rodė jog iki pat balsavimo dienos žmonių neapykanta G. Landsbergiui ir konservatoriams tik augo.
Tai iš kur balsavimo dieną staiga lygioje vietoje radosi tokia didžiulė meilė konservatoriams?
Po pirmojo balsavimo turo 2016 spalio 10 dieną per „Lietuvos Ryto televizijos“ laidą „Nuoga tiesa“ į studiją paskambino žiūrovas ir pasakė, kad:
:
”  VRK kompiuteriai sugedo neatsitiktinai — buvo sutarta konservatoriams pridėti 10%, o liberalų sąjūdžiui 5% balsų. Kada nors ateityje viskas bus įrodyta. Viso gero.”
:
Pažiūrėkime į skaičius:
016 metų rugsėjo mėnesį „Lietuvos ryto“ užsakymu „Vilmorus“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa:
1. Socialdemokratų partija – 16 proc.;
2. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 12,6 proc.;
3. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 9,2 proc.;
4. Darbo partija – 5,1 proc.;
5. Liberalų sąjūdis – 2,7 proc.;
6.„Tvarka ir teisingumas“ – 4,8 proc.,
7. Antikorupcinė Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicija – 4,7 proc.,
8. Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga – 2 procentai.

2016 metų rugsėjo mėnesį portalo delfi.lt užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa:
1. Socialdemokratų partija – 15,6 proc.;
2. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 14 proc.,
3. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 13,7 proc.;
4. Darbo partija – 5,2 proc.,;
5. Liberalų sąjūdis – 5 proc.;
6. „Tvarka ir teisingumas“ 4,9 proc.;
7. Antikorupcinė Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicija – 4,6 proc.;
8. Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga - 4,2 proc.;
9. Lietuvos laisvės sąjunga – 2,5 procento.

Abiejų apklausų procentus suvidurkinę turime:
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai — 11,45%
Liberalų sąjūdis — 3,85%
Jei teisybę sakė į laidą „Nuoga tiesa“ skambinęs žmogus, kad VRK nuo savęs pridėjo konservatoriams 10% ir liberalų sąjūdžiui 5%, tai tuomet galutinis rinkimų rezultatas turėtų būti toks:
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai — 21,45% !!!
Liberalų sąjūdis — 8,85% !!!
O ką suskaičiavo VRK?
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai“ — 21,66%, o „Liberalų sąjūdis“ — 9,04%; - labai gerrrai dera prie reitingų su prie jų pridėtu VRK priedu.
Dar vienas rinkimų stebuklas:
Visose balsavimo apylinkėse yra nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių rinkėjų. Tokį skaičių popieriaus lapelių (biuleteniais vadinamų) yra pajėgus surūšiuoti ir suskaičiuoti pirmos klasės mokinys.
Rajonuose kaimiečiai greitai suskaičiavo biuletenius, o Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apylinkių komisijų nariai per visą naktį nepajėgė atlikti uždavinio (suskaičiuoti kelis lapelius), kurį lengvai gali atlikti pirmos klasės mokinys. Išvada — minėtuose didmiesčiuose gyvena patys neraštingiausi žmonės, nes juose nesugebėta rasti žmonių mokančių skaičiuoti — ne veltui tuose miestuose yra po kelis universitetus — tai tikra stebuklas.

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas mėgsta postringauti apie rinkimų pažeidimus.

Reikia pripažinti, kad didžiausias rinkimų pažeidimas yra nuolatinis VRK kompiuterio sugedimas skaičiuojant balsus — taip kartojasi per kiekvienus rinkimus — ir komisijų nemokėjimas suskaičiuoti kelių lapelių. Tai skandalas.
Todėl viską sudėjus krūvon panašu, kad žmogus skambinęs į laidą „Nuoga tiesa“ yra visiškai teisus ir labai panašu, kad jis nutekino informaciją iš rinkimų klastotojų štabo.
Jau vien VRK nesugebėjimas dirbti yra tokio masto pažeidimas, kad turėtų būti anuliuojami spalio 9 dienos balsavimų rezultatai, o pati VRK visa in corpore išvyta šunims šėko pjauti.

snoras-2 ww3 uvertiūros pranašas?       2016-10-13 11:55

Gali būti jog Masiulio kyšininkavimo skandalas yra tik priedanga putiniškam privataus verslo perėmimui.
Valstybinė mokesčių inspekcija šiuo metu atlieka keturių koncerno įmonių patikrinimus, taip pat atliekamas ir asmeninis D. Mockaus mokestinis patikrinimas.
Exprokuroro R. Jancevičiaus paskyrimas koncerno „MG Baltic“ rizikos valdymo vadovu gali reikšti kad koncerną pilnai perima kiti šeimininkai.
“Storo” paskyrimas turėtų užtikrinti sklandų perėmimo procesą.
Prievaizdas tikriausiai stebės, kad Mockus and Co nedarytų neprognozuojamų judesių ir neapsunkintų reikalo.
Reiderystės scenarijus labai panašus į banko nusnorinimą.
Yra klausimų - kas vykdo verslų užgrobimus ir kokiu tikslu?
Kadangi Storas yra senas prokuratūros kadras, o ta kontora visiškai lojali Matrioškai, būtų labai nelogiška jeigu tokie fokusai vyktų be Ponios žinios.
O jei vyksta su žinia, tikriausiai muravjovkoje ir organizuota viskas.
Kam visa tai?
Galimas daiktas jog prieš ruošiamą okupaciją putinoidai siekia pirma perimti ekonomikos ir verslo stulpus.
Ore vis labiau tvyro parako kvapas. Putlerio šaika atšaukia savo atžalas iš vakarų šalių.
Kam? Kad prasidėjus karui ruskijos elito atžalėlės netaptų įkaitais.
Plėšomės mes čia dėl kažkokių falšyvų rinkimų, sukama galvas dėl kažkokių būsimų koalicijų - tuoj gal visa tai bus visiškai nesvarbu….

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-10-13 11:49

Didžiai gerbiamas ir mažai gerbiamas VaidaiVDS, veidrodis egzistuoja ne tik man, bet ir tau. Dvasia turi sudėtingesnes kopijavimo savybes nei veidrodis, todėl tau, matomai, yra sunku suvokti jos savybes. Leninas tapatino sąmonę su veidrodžiu, bet Tamstai yra sunkoka netgi tai suvokti, ką suvokė Iljyčius, nors jis tada dar net negalėjo perskaityti Urantijos knygos. O štai tu jau turėtum turėti privalumą prieš Iljyčių, nes skaitei Urantijos knygą, bet to privalumo nematyti. Didžiai gerbiamas esi todėl, kad bandai kritikuoti Raigerdą, o mažai gerbiamas esi todėl, kad tu pasirinkęs savo kritikos taikiniu Raigerdą, nepataikai net į pieną. Tau vaidenasi, kad aš manipuliuoju, nors aš sau to leisti negaliu. Tikslus manipuliatoriaus adresas yra bernardinų.lt redaktorius Andrius Navickas, dabar tapęs konservatoriumi. Tad manipuliavimo klausimais kreipkis į jį, nes jis šį darbą atlieka su meile ir sąžiningai, kad net nepajusi jo gražiai ir su meile spendžiamų spąstų. Jeigu grįžti prie tavo Urantijos knygos, tai man patinka ten aprašytas Melkizedekas. Daugeliui tai gali būti tikras idealas. Tai va, jeigu tu laikai, kad Melkizedekas yra manipuliatorius, tada gali ir man kabinti šitą etiketę. Jeigu ne, tai vertėtų tau manęs atsiprašyti. Toks patarimas, jeigu esi doras žmogus.

Pikasas > Aš       2016-10-13 11:22

Visada liberalus priskirdavau pragmatiškai svyruojančiam centrui. Liberalų sąjūdis todėl tvirčiau centre randasi, kadangi visokie TT DP ir panašūs dariniai timptelėjo Lietuvą į kairę. Tapdavo taip , kad socdemams liberalų nebeprireikdavo. Tai kur jiems reikėjo dėtis. Tik oponuoti valdžiai kartu su TS LKD partija. Ir dar. Visokių paskalų prašau man nesiuntinėti. Tik save žeminate.

Aš> pikasui       2016-10-13 9:37

p. Pikasas, pasirodo, visiškai neskiria kur kairė, kur dešinė, priskirdamas liberalus dešinei. Gražu. Žinoma, konservatoriams neparanku jeigu daiktus vadintų tikraisiais vardais, tačiau jie eitų ir su velniu obuoliauti, kad tik prie lovio. Įpusėjo rinkimai - žiūrim, ką turim. Pradėsim nuo Pikaso mylimų liberalų: vienos “puošmenos” . Kiek rimtesni 2-3. Pas konservatorius ne ką geriau: gyriasi atjauninimu, o atsijaunino tik vargšu anūkėliu. Manot to pakanka? Beto senukai neleis, kad anūkėlis per daug komanduotų, o štai jį komanduoti yra visas tuntas: vien diedukas ir anūkėlio Sukčiuvienė ką reiškia. Štai ji tai gali būti premjeru,- numato į priekį dešimtmečiais: skriaudžiamą anūkėlį nuo 17-kos metų po savo sijonu priglaudė.  Žinojo, kad su tokiu anūkėlio seneliu oi kaip neprapuls.Žino kaip iš oro( elektra nematoma kaip ir oras) milijonus užkalti. Ir dar daug fokusų žino. Kieta moteriškėlė.

VaidasVDS       2016-10-13 8:56

Raigerdui,
tamsta esate labai gudrus manipuliatorius.
Ypač savo analizėse.
Tai, kas jums nenaudinga išmetate ir tuomet prasmė pasikeičia ir galite žeminti oponuojantį asmenį.
Išmetus iš jūsų “analizės” frazes apie genų “vaidmenį” Hitleriui, apie eugeniką, apie tai, kad genai niekuo dėti, iš tiesų tampa panašu, kad jūsų komentaras 2016-10-12 12:27 atrodo logiškas ir net įtikinamas. Kas gi ten viską skaitys ir analizuos…
Labai panašiai elgiasi įvairūs teisėjai, rašydami reikalingus kai kam nuosprendžius ir sprendimus, konstitucinio teismo teisėjai. Esate su jais iš vienos apmokymų sistemos.
Manipuliuojate tikrai puikiai.
Ne veltui čia rašinėjate.
Sėkmės manipuliatoriams nepalinkėsiu…

Kas čia gero ?       2016-10-13 8:49

Tai neva balsuojam mes, o švedai ar(ir) vokiečiai parenka ką išrinkti ?

na taip - nėra ko bijoti       2016-10-13 8:09

programavo ne rusai, bet švedų kompanija.
serveriai stovi ne Maskvoje, KGB kieme, bet Vokietijoje.
Viskas gerai.
Lietuviškos VSD ir STT ir VRM ir TM patikimai saugo mus.

Ko norėti ?       2016-10-13 7:22

Kai rinkiminei kompanijai vadovauja be reikalaujamo išsilavinimo pensininkas, kurio įgaliojimai pasibaigę,sulaukus 65 metus , užlūžti gali ir kompiuteriai ir ...

> naivuoliai jūs , naivuoliai 2016-10-12        2016-10-13 6:53

Gali būti, kad rusai žino, bet šiuo atveju sužinojo ir vakarų europa.VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas nežino kur stovi rinkimų balsus skaičiuojantis kompiuteris ir taip pat nežino kas jį valdo. O kompiuterį valdo ŠVEDŲ kompanija iTree Lietuva. Vadinasi, rinkimų balsus skaičiuoja ir visas rinkėjų duomenų bazes (visų rinkėjų sąrašą, adresus ir kitą slaptą informaciją) valdo PRIVATI UŽSIENIO KOMPANIJA, bet visiškai ne Vyriausioji Rinkimų Komisija.
O rusai prie ko smile ?
UAB´o iTree Lietuva vadovas aiškina , kad jiems reikėjo sukaupti daug duomenų, nes tik taip galima apdoroti ir pateikti informaciją; todėl rinkimų rezultatų skelbimas vėlavo tris valandas. O per 3 valandas duomenis pakoreguoti galima ?

stasys        2016-10-13 6:35

Pikasui ...Turbūt Jus teisus jo perspektyvos geros , bet ar jos tokios geros bus po savaitės , mėnesio , pusmečio laikas ir parodys . Augimas (žmogaus) paprastai priklauso nuo šalutiniu faktorių tokiu kaip politinė aplinka , o jam jos tikrai palankios nešviečia . Reitingai tik visuomenės nuotaiku kaita , kuri išimtinai priklauso nuo gebėjimo žmogaus artikuliuoti jos viltimis . Kas lik Butkevičiaus ..jo klaida prastas viešinimas savęs ir nederamas dėmesys tam , o kaip politikas jis dar smarkiai lenkia Gabrieliu. Mintį vedu prie to kad neužtenka permainoms tik laimėti rinkimus , svarbi ir komanda kuri stos prie tu permainų vairo ,o Karbauskiui reikės Prezidentės palaikymo, jos įtaka visuomenėje ne paskutinis veiksnys siekiant susirinkti sau tinkamus specialistus .. iniciatyva Karbauskio rankose ...politinis susiskaldymas jam palankus .

stasys        2016-10-13 6:18

Reigardui ..pačio literatūrinis personažas ne ką prastesnis , jei manote kad jam neatsirastu vietos šalia Juozapotos ..tai gyliai klystate .smile  ir kas gi kuria literatūrinius personažus iš natūros .. jų paprastumas užmušiantis ..tektų nusivilti .smile ir stoti Tamstai reiktu ne pas konservatorius o pas Karbauski . ..na bent jau tam kad tie personažai nesuvienodėtu savo mintimis .smile

Rastas komentaras       2016-10-12 23:46

Paulius Navickas prieš 7val. IT su WEB technologijomis dirbu jau 8 metai - neisivaizduoju kokio issilavinimo ir nekompetencijos reikia tokioms klaidoms padaryti. Tiesiog neisivaziduoju. Man tikrai baisu jeigu ten kas nors tikrai bandytu lauztis, ne su pradinuko ziniomis. Idomu kokia informacija tada butu pasiekiama. Gal net pacius rinkimu rezultatus butu galima “patobulinti”... Ir 5 mln euru - nejuokaukit su tokiom sumom… normaliu imones tarifu skaicuojant(70eur/val) tai yra ±71400 darbo valandu, kas yra 9000 programuotojo darbo dienu - 30 zmoniu komanda turejo dirbti beveik kiaurus metus tik su siuo projektu.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/katastrofa-rinkejo-puslapyje-laisvai-prieinami-asmens-kodai-ir-adresai-vrk-isjunge-sistema-56-696277?comments

naivuoliai jūs , naivuoliai       2016-10-12 23:23

rusams jau sena VISA informacija žinoma:  ir sodra, ir migracijos departamentas, ir VMI ir visos kitos svarbios duomenų bazės.
nes visi ADMINAI - tai KGB berniukai.
ir jūsų - komentatorių - visi duomenys žinomi….

Julius Puras       2016-10-12 23:19

” esą pavardė yra asmens nuosavybė” yra maišomos sąvokos. Valstybiniai simboliai kuriais žymima valstybėje beveik viskas tai nėra privati nuosavybė bet pati pavardė kaip ir vardas yra žmogaus privati nuosavybė.

Raigerdas>Tarabildai       2016-10-12 22:32

Labai jau trumpa jūsų tragedija. Reikėtų dar antros dalies, kur Raigerdas skaito Petrarkos eiles ir verkia. Bet beverkdamas, staiga pro ašaras jis pamato, pirmoje eilėje sėdintį ir įdėmiai jo klausantį, įsivaizduojate ką tokį? Ogi, paprastą žmogų... O jūs pamanėte, ką?

Įtarus       2016-10-12 22:26

Nors ir sąmokslo teorijomis nelinkęs tikėti, bet panašu į diversiją. Kodėl tyli prezidentė, kodėl nešaukia Valstybės Saugumo Tarybos?

Serveriui       2016-10-12 22:22

Nesu kompiuterastas, bet mano durna galva svarstant skandalas yra neeilinis.  Visi juk suprantam, kad per rinkimus priešiškų valstybių hakeriai tiesiog zuja aplink duomenų bazes. Ir še tau - dovanėlė - kelias dienas atvira prieiga prie rinkėjų asmeninių duomenų, kuriuos valstybės vardu VRK turėjo apsaugoti. Kas paneigs faktą, kad visa info jau guli ir analizuojama ant Ruskyno žvalgybų stalo. Ir be jokio įsilaužimo žymių. Tiesiog dovanai gauta informacija. Ir biesas žino, ką su tokia gali padaryti, kai žinai kiekvieną LR pilietį, kur kas gyvena.
Tokia informacija turėtų turėti savo kainą. Prie Stalino - sušaudytų. Prie Obamos irgi greičiausiai pasodintų į elkektros kėdę, jei nutekintų visų JAV rinkėjų duomenis.
Gal aš kažką ne taip suprantu?

server       2016-10-12 21:59

Taip, paskutinės žinios yra natūralus kriminalas. Bet bus pareikšta jog vsio zakonno.
Nes Anūkas labai nori būti Premjeru. Ir Austėja nori būti premjeriene ir Senelis nori.
Ir Niekada Neklystančioji taip nusprendė.
Žodžiu, buratinams jokių šansų.
Tik pencinykai gali atsidusti- Sveikatos ministerijos ministre bus Šmikonytė.
Tai jau gal bus įteisinta pažangi eutanazija.
Gal būt pažangiai privaloma.
Sodra išsikapstys iš skolų.

Tarabilda       2016-10-12 21:39

Po paskutinių žinių apie VRK kompiuterį, manau, kad pakanka motyvų rinkimus skelbti negaliojančiais. Bet kam tai būtų naudinga?Tylės kaip žemė iki vieno, nes visi yra pakabinti.

Copy. Iš klasiokės memuarų       2016-10-12 21:23

Niekada nesusimąsčiau, kad garsiausio Anūko ir jo žmonos ryšio pradžia – nelabai teisėta.
Su Anūku tuo pačiu metu buvome 12 klasėje. Man buvo 18 metų, o jam pasirodo, tik 17 (Anūkas gimęs 1982 01 07). Nors atrodė vyresnis negu bendraamžiai. (Šiuo metu jis atrodo jaunesnis negu jo amžiaus žmonės.) Tai buvo 1999-ieji. Vasara. Gal pavasario pabaiga.
Ruošiau Anūką lietuvių kalbos valstybiniam egzaminui. Jis, man išsipadakojo jo gyvenimo tragediją- „namai muziejus, nieko negalima liesti, paliesi, diedukas jau rėkia, tėvas manęs nepriima, mama nepriima, aš našlaitis..neturiu nei šeimos, nei namų...“ Painstruktavau, kaip rašyti rašinį, jis gavo 9.
Aš iš dalies kalta, kad Lietuva turi šitą baisą pabaisą – Anūką. Gaila pasidarė tada jo. Graudžiai verkė, pergyveno. Padėjau, tempiau už ausų.
Verkė jis tada atėjęs pas bendrus pažįstamus,sundėsi jog bijąs neišlaikyti egzamino. Tada ir Diedukas nuskalpuos, neįstos niekur, ir gyvenimas baigtas. „Ir taip neturiu namų, namai – muziejus. Pas tėvą negalima, pas mamą irgi nelaukiamas. Reikia stoti, tada dar laikys žmogum“.
Pagailo to Anūko kaip žmogaus.
Vargais negalais įstojo į istoriją, bet vis geriau negu nieko – liūdna jam švietėsi ateitis su minimaliai patenkinamais pažymiais. Nors dabar pristatoma, jog jis proto bokštas. Deja..tai yra ne tiesa.
Diedukas ir Diedukienė, sužinoję, su kuo „badziojosi“ anūkas, uždraudė jam su manim net kalbėtis.
Siaubas (!!!) - mano tėvas yra viešai pasakęs Diedukui, visiems girdint, kad tokio baisaus nepasiruošimo habilitacijos procedūrai kaip Profesoriaus jis dar nėra matęs. O Dėdulė atkirtęs: „Man vis tiek duos habilituoto daktaro vardą. Man priklauso“.
Po to mano tėvas Muzikos akademijoje nuosekliai apkarpinėjant etatą,  galiausiai gavo… 0,00 valandų.
Laisvas! Pašol von.
Todėl turėjo netgi keisti miestą, persikraustė į Kauną, į VDU, kur dirbo keliais etatais (gavo vietą ir Klaipėdos universitete). Diedukas nėra toks jau galingas, bet sugadinti gyvenimą savo kritikams mokėjo. Ryšių “su kuo reikia” turėjo.
Jau anais laikais tapo aišku - Dieduko negalima kritikuoti.
Anūkui buvo uždrausta su manim , Dieduko “priešo išpera”, bendrauti.
O po 2 savaičių žaliasnapis Anūkas jau buvo 10 metų vytesnės moteriškės Austėjos glėby.
Nepilnametis, 17 metų, nebaigęs dar mokyklos, buvo atiduotas Austėjos vaikų darželin.
Ir prižiūri jinai jį gerai. Kartu su kitais 4 darželinukais.
Laiko moteriškė pacaniuką tvirtame kumštyje.
Kam klausti kas valdys Lietuvą?

Icikas Alsheimeris von Citramonas        2016-10-12 21:02

Anekdotas- paklodinis pikasius “nemėgsta spamų”.

Pikasas Gabriukui        2016-10-12 20:51

Nemėgstu “spamų”. Patikėkit…

Gabriukas       2016-10-12 20:43

Mielas Pikadai, pone Raigerdai- nesipykite. Prašau.
Tauta, Partija ir Vyriausybė bei asmeniškai aš, su dideliais lükesčiais žvelgiame į perspektuvius judviejų santykius.
Neslēpsiu, esate nuostabiai ideali kandidatų pora pirmajai oficialiai įregistruotai Lietuvoje LGBT orientacijos santuokai.
Nesužlugdykite gražios mūsų iniciatyvos.
Geriau, susilaikykite nuo viešų kivirčų.

Pikasas stasiui       2016-10-12 20:29

Daug kas pastebi, kad Gabrieliaus Landsbergio politinė raiška nuolat gerėja. Be to, pasitikėjimas juo taip pat auga. Jis surinko daugiausiai palaikančių balsų. Dvigubai daugiau negu A.Butkevičius ir pralenkė valstiečių tandemo atstovus. Tai taip pat teikia vilčių ateičiai… Gero vakaro.

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.