Vytautas Rubavičius. Karūnuotasis keičia pasaulį

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 27 d. 18:56

27     

    

Vytautas Rubavičius. Karūnuotasis keičia pasaulį

Vis daugiau svarstymų apie pandemijos apimtį, keliant klausimą: o kaip gi gyvensime virusui pailsus? Ištikusi bėda sykiu yra ir tam tikras veidrodis, kuriame galima išvysti ydingus dabarties būvio bruožus. Daugelio šalių politiniai, o su jais ir kultūriniai ideologiniai elitai vienaip ar kitaip turės pergalvoti savąsias politines bei kultūrines nuostatas, bandydami sąžiningiau ir atsakingiau suvokti valstybių socialinę tikrovę, geopolitinius didžiųjų galių santykius, o tiksliau – įsibėgėjusias negailestingas varžytuves, dabartiniame pasaulio būvyje jau glūdinčius globalius pandeminius, ekonominius, technologinius, migracinius ir socialinės atskirties nulemtus iššūkius, keliančius grėsmę mūsų visų egzistencijai. Dera galvoti ir apie negailestingai visokius išteklius naikinančias karines technologines didžiųjų galių varžybas, o tai padaryti bus bene sunkiausia. Tačiau esama kelių labai akivaizdžių dalykų, kurie vienaip ar kitaip siesis su atsigaunančio pasaulio raida, taps šalių vidaus ir užsienio politikos gairėmis.

Pirmiausia labai aiškiai išryškėjo esminis nacionalinių valstybių vaidmuo tvarkantis su globalaus pobūdžio grėsmėmis. Valstybių junginiai pernelyg nepaslankūs priimti greitus suderintus ir visų palaikomus sprendimus. Sprendimų priėmimas daugiapakopis, įvairuoja derinimo procedūros, sudėtinga politinius sluoksnius aptarnaujančių ekspertinių sluoksnių veikla. Tad gyvybiškai svarbu keisti neoliberaliosios ideologijos režimą, kurio pagrindinis šūkis dar visai neseniai buvo „Kuo mažiau valstybės, kuo daugiau laisvosios rinkos“. Visi buvo įtikinėjami, kad tik vadinamoji „laisvoji rinka“ galinti veiksmingai spręsti visas iškylančias problemas, o jau valstybė tik trukdanti jai gerai veikti. Tad valstybės uždavinys esantis kuo labiau išsivalstybinti, vis daugiau viešojo sektoriaus perleidžiant verslui, nors visiems aišku, kad viešajame sektoriuje nėra ir negali būti jokių „laisvos rinkos“ verslų, o vien tik jų vaizdavimas, suleidus rankas į biudžetinius aruodus. Šiuo sunkiu metu galime tik džiaugtis, kad nepaklausėme besąlygiškai prezidentės Dalios Grybauskaitės ir ją aptarnaujančių ekspertų raginimų uždaryti visas „neefektyviomis“ skelbtas ligonines ir šitaip tapti „modernios medicinos vadybos“ šalimi. Įvairaus pajėgumo ligoninių bei ambulatorijų tinklas buvo ir yra nepaprastos svarbos socialinis ir ekonominis veiksnys, palaikantis regionų gyvybingumą. Kaip ir „neekonomiškų“ mažų mokyklų tinklas. Nepuolę visur diegti naujosios „ekonomiškos“ vadybos, gal būtume išlaikę ir veiksmingą valstybinę mokslinę epidemiologų tarnybą, kurios svarba akivaizdi jau vien dėl sparčios klimato kaitos nulemtų bakteriologinių ir kitokių gamtinių pokyčių.

Su didelėmis grėsmėmis ir bėdomis pajėgi tvarkytis tik valstybė. Ypač pradiniame etape. Tačiau valstybė nėra abstrakcija – jai veikti būtinas deramas politinis, kultūrinis ir ūkinis elitas, ne kosmopolitiškai ar dar kaip kitaip, o konkrečiai valstybiškai mąstantis mokslininkų ir ekspertų sluoksnis, kuriam svarbiausia nacionaliniai valstybės ir gyvybiniai tautos bei visuomenės interesai. Ryškėja nacionalinio politinio elito stoka, sumenkęs pats valstybinės politikos suvokimas. Juk neoliberalizmo ideologija valstybę verčiant rinkų aptarnavimo įrankiu, politikai tampa administratoriais. Ypač biudžetinių lėšų ir finansinių srautų administratoriais. Tačiau tame administravime nebelieka nacionalinio intereso nuovokos, bendrojo gėrio supratimo. Svarbu – įsisavinti. Nusimetant siaurakaktiškus neoliberalizmo akinius vėlei aiškėja, kad visuomenė niekaip negali gyvuoti be gydytojų, kunigų, mokytojų ir žemdirbių. Vieni maitina, kiti gydo kūną ir dvasią, treti auklėja, lavina ir moko. Taip pat be kultūros kūrėjų. Gydytojas pasitinka atėjusią į šį pasaulį sielą, kunigas palaimina. Jiedu ir išlydi. Jie – ne prekybininkai, ne paslaugų gamintojai ar tiekėjai. Ar mūsų gydytojai ir mokytojai jautė, kad yra išskirtinio sluoksnio atstovai? Jokių būdu. Menkais atlyginimais ir nepaliaujamu reforminiu „ekonomizavimu“ jie buvo pažeminti ir nužeminti. Juk valstybė buvo įsivaizduojama kaip „didesnio masto“ Gariūnai. Karūnuotasis labai aiškiai primena seną išmintį – gydytojai yra šventi žmonės. Gydytojai gydo nepaisydami jiems patiems kylančių grėsmių. Gydo, o ne pardavinėja paslaugas. Mūsų neoliberalistai visais būdais stengėsi paversti gydytojus pardavėjais. Tačiau gydyti ir pardavinėti – dvi labai skirtingos veiklos, grindžiamos savomis vertybinėmis nuostatomis ir formuojančios savą mentalitetą. Ačiū Dievui, kad nepaisant sveikatos sistemon diegtų pseudo „rinkos mechanizmų“ turime gydančių gydytojų. Tad išvada – valstybei būtina stipri valstybinė sveikatos apsaugos sistema. Lygiai kaip ir švietimo. Be krepšelių ir paslaugų tiekimo. Tas sritis savo ruožtu būtina politinėmis priemonėmis saugoti nuo įvairiausių „laisvos rinkos“ ideologinių štampų ir jais grindžiamų nepaliaujamų „reformų“.

Įvairiai aptarinėjami ir ekonomikos dalykai. Suprantama, esama verslininkų, kurie stengiasi pasinaudoti susiklosčiusiomis aplinkybėmis ir kiek galima pasipelnyti. Juolab kad šitai įmanoma. Svarstoma, ar nereikėtų reguliuoti maisto kainas, o jei reikėtų, tai kaip. Suprantama, valstybė turi daug būdų reguliuoti įvairiausias rinkas, nes juk visiems aišku, kad rinkos veikia valstybinio bei tarpvalstybinio reguliavimo pagrindu. Esminiai instrumentai – mokesčiai, valstybiniai užsakymai bei subsidijos. Tačiau kaip tie instrumentai veikia priklauso nuo politinio ir ūkinio elito savimonės. Juk ir gerus instrumentus galima savanaudiškai naudoti. Ypač jei turima politinės galios užnugarį ar valdomi išankstinės informacijos kanalai. Tačiau yra ir kol kas neaptarinėjamas „rinkų“ valdymo būdas – stiprus valstybinės ekonomikos sektorius. Stiprus – vadinasi, su savomis vertybinėmis nuostatomis, karjeros paskatomis, specialybių prestižu. Šitie dalykai gali būti svarbesni nei vien nuogas atlyginimas. Kokių veiklų ir įmonių reikėtų tokiam sektoriui, spręsti valstybės strategams. Šiai sričiai aptarnauti praverstų ir bankas. Svarstymai apie kainų reguliavimą verčia prisiminti ir valstybės priedermę sukaupti ir laikyti strategines maisto atsargas. Jomis galima kurį laiką gintis nuo kainų kilimo. Nežinau, ar turime tokias atsargas ir kaip jas valdome, tik apie jas kol kas niekas iš politikų neužsiminė. Strateginės maisto atsargos tiesiog būtinos kaip atsakas ir į galimas Astravo AE grėsmes. Apie tas grėsmes daug mūsų aukščiausios lygos politikų kalba, tačiau neteko girdėti apie realius paruošiamuosius darbus. Tiesa, kartkartėm pasigirsta bendro pavojaus signalo tikrinimai.

Šiuo metu numatyti didžiuliai pinigai Europos Sąjungos šalių ekonomikoms gaivinti. Aukščiausiu europiniu lygiu patikinama, kad jų nepritrūks. Todėl labai svarbu įvairiapusiškai svarstyti, kokio norėtume atnaujinto nacionalinės ekonomikos, o su juo ir socialinių santykių modelio. Kokios tikėtumėmės stiprėjančių nacionalinių ekonomikų sąveikos Europos Sąjungoje. Antraip – nieko neišmokę eisime įprasta „lėšų įsisavinimo“ vaga. 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Plika akimi matosi, kad        2020-03-30 20:20

tam Šarūnėliui šarai nebe toje vietoje…O š-nos burnelės neprašvarins nei melisa, nei šamarliakas, nes iš eksžurnaliūgos sieliūkštės, pajuodusios nuo dervos, š. per dantis trykšta…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-03-30 19:45

Susitelkimo branduolio pareiškimas
https://www.youtube.com/watch?v=9PrWbmu5liY

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-03-30 19:43

Tai - neišjungtų komunistų afera žudikė su kodiniu pavadinimu “Pasaulio lietuviai “.
Jei kitaip, tai
milijonas (pusė visų Lietuvos!) darbininkų išvaryta svetur per 30 (taikos!) metų, dabar, jau ir su viruso parvežimu. Katastrofa.
V_i_s_o_s antikonstitucinio seimo komunistuojančios partijos – Tautos žudikės turi būti išjungtos už l sunkius padarinius Tautai bei Lietuvai.
*********************************************
Kas nubaus tuos, kurie išvarė žmones į užsienį?
______________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 kovo 30

maniakui algirdasui       2020-03-30 17:21

išgerk melisų arbatos ir eik miegoti

Kodėl tas Šarūnas taip neriasi iš kailio?       2020-03-30 17:10

Tikriausiai, normalūs žmonės pritaria bendram geriečių sarašui rudenį. Gal tas Algirdo Šarūnu pavadintas tipas nori padėti valdžiažmogiams? Todėl mužikiškai keikia tą gerą mintį ginantį asmenį?

Neauklėtas jaunimas       2020-03-29 13:48

skanduoja,kad mirs silpniausi ir nėra ko gailėti…Na,o japonai taip nemano.Ten ilgaamžiai nemiršta,o dar ir išgyja,nes jais rūpinamasi.

Kodėl R. maldininkai nespindi drąsa ir protu?       2020-03-29 11:55

Liberalkonservatorių nomenklatūros gerbėjas Stasys ne bailys.Prisistato, matomai, tikru vardu visur. Jo provaldiškos, proanūkinės vertybės, idėjos smerktinos, antidemokratinės, bet atvirumas ir asmeninė  drąsa- gerbtini.
Radžvilo fanatas- Šarūnas pagarbos vertas už demokratinių- tautinių vertybių palaikymą. Gaila, bet viešumoje, skirtingai nuo Stasio stovyklos, Šarūnas elgiasi kaip anonimiškas bailys. Būdamas nepajėgus ginčytis idėjų lygyje, idėjoms dirbančius analitiškus žmones, galbūt iš slapto pavydo ir inteligencijos neturėjimo, apvemia kumečio žargonu. Lyg bailys ir ligonis dar užmeta kitokiam, bet tos pačios ideloginės stovyklos žmogui,agento etiketę ir neadekvačiai džiūgauja nugalėjęs…Bailiems visus argumentus atstoja emociniai vėmalai. Panašūs sarūnai ar ,,juditos” ir iš V. Landsbergio padarė stabą ir nomenklatūros pusbrolį, nes laiku nepradėjo kritškai vertinti jo šunkelių. Panašu, kad iš intelektualaus, vertybiško, bet politinėje realybėje dažnai klystančio, analitiko R. kumetiški fanatai nekritišku prieraišumu lipdosi antrą patriarchą....smilesmile R. asmens beretės neįgalūs idėjomis bei argumentais apginti jo pražūtingos krypties į pralaimėjimą spalį. Dėl nepilnavertiškumo komplekso ir menko faktinio idėjinio pasiruošimo jo fanatai kitokių idėjų nepajėgūs nuginčyti. Tada argumentus pakeičia nepasitenkinimo emocijų paplavomis. R. turėtų raudonuoti dėl menko savo naujųjų berečių intelektinio lygio… A.

abc.       2020-03-29 10:47

buratinų virusas nepakeis.

Judita       2020-03-29 10:05

Užuojauta tiesos.lt portalui, nes nusipaistyti pas juos įjunko kažkos ligotos psichikos fiureriukas. Viską žino. Supranta. Analizuoja. Prognozuoja. Didybės manija - sunki liga, tačiau patys ligoniukai jos nejaučia.
Dar kartą UŽJAUČIU tiesos.lt komandą ir visus, kuriuos dergia tas pacientas.

Š. supyko....:).Pataikiau į dešimtuką...       2020-03-28 23:27

Ir nusimetė kaukę, o po ja tvarto purvas:):). Jokio protavimo, jokio intelekto, jokios temos- tik pavydas, seniokiška tulžis, pyktis ir paranojos…Užjaučių tamstą ,Š., bet paskolinti proto ir kultūros neįmanoma…:):).
Š., negi tas š-nas žodynas vienintelis tavo veidas? smile.Toks ,,kvapnus” R. gerbėjas be kaukės…Apsaugok, Viešpatie, V.R. ir Ko nuo tokių ferma ,,kvepiančių” gynėjų intelekto nesužalotu veidu…:):)

Algirdasui       2020-03-28 22:45

Nei tu protaujantis, nei juolab analizuonantis.
Tiesiog šūdmalys-grafomanas.
Įkyrus šūdvabalis.

Bailiukui Š.- sekliukui morkiukui,       2020-03-28 21:25

  Bailiukui Š. argumentų nereikia, nes jis protaujančius,analizuojančius iš karto išvadina kontoriniais…Bailiukas Š. po to apsiramina ir mano, jog kažką tai nugalėjo ar pabaidė:) smile
Tai , Š., laimini, R. kryptį į bedugnę be jokių išlygų:) ??? Ploji, nerausdamas už bjaurias klaidas? Spjauni į koalicijos ir vienybės idėją, o spalį, po savo mylimųjų  katastrofos, nuvesiančios į federaciją, kaltinsi visus, bet tik ne savo mylimą guru V.R…?

>16:34       2020-03-28 20:19

Išties, šito kontorinio „LPS veterano A.K.“ privalu saugotis labiau nei COVID-19: kur tik jis patenka, ten kryptinga destrukcija.
Šis tipas, kalbama, „pakabintas“ dėl praeities darbelių „geležinkeliuose“.

Pasipiktinusiam tiesa 16-34       2020-03-28 17:53

Ko pyksti už tiesą,žmogau? Pyksti, Jupiteri, vadinasi esi neteisus ....Juk adekvatiems akivaizdu, kad šis ar kitas (propatria,tarkim) portalas mažučiai-mažyčiai palyginus su sisteminiais. Bet čia dar yra demokratų, ONS oponentų ,,šiltnamiukai”.Čia yra vertybiškų,adekvačių komentuotojų, dar galinčių padrausminti, laiškais ar kitaip, apdujusius NS vedlius.Nori ,tamsta, kad meluočiau ir sakyčiau, kad mažyčiai yra milžinai?:),o risnojimas   į bedugnę yra proto ženklas?
Kodėl neneigi,tamsta , NS šulų kelio į pražūtį, neargumentuoji, nepaneigi savo logika?
Esmė jų klaidingame kurse ,o ,tamsta ,gėdingai bijot net vardu prisistatyti….ir kabinėjatės prie penktaeilių žodelių.Nebijok, prisistatyk bent vardu ,,drąsuoli’‘, argumentuok ,kalbėk apie teksto esmę...
Ant kortos,sukdami sektos keliu rinkimuose, NS šulai stato net ne savo partiją, bet Lietuvos išlikimą...Paneik tai savo logika, o ne putok, kad liudiju tiesą....Tylėčiau,daryčiau sau gėdą, nes padėčiau ONS režimo pergalei spalį...O tamsta bandai mane tildyti.Kam talkini tamsta? Nori NS kracho ir ONS pergalės? Pateisink Sinicos kvailybę 3 procentų klausimu,jei esi adekvatus   komentuotojas.. Netildyk tų ,kurie NS nuo kracho nori perspėti,kol laiko kiek yra…
A.

Algirdui       2020-03-28 16:34

Kaip tau negėda? Tyčiojaisi, kad šis portalas - miniatiūrinis, kad jo niekas neskaito ir t.t. ir pan. O dabar taip nekukliai mažame portaliuke savo didžių minčių pavarei. Manau esi vienintelis tikras kitų koneveikimo lyderis Lietuvoje.

Apdujęs protas baisiau už koroną?       2020-03-28 15:25

http://www.propatria.lt/2020/03/koronaviruso-dilema-asmens-laisve-ar.html

Gaila, bet NS partija karvedžių ir praktiškų žmonių viršuje ,regis, neturi… Tik būrį gerų pamokslautojų- publicistų...
Pusmetis iki rinkimų. NS neturi nei registracijos (nes VF ir Ko miegojo metų- metus org.klausimais : paskaitas platino po šalį. Nekūrė jų metu skyrių ir nerinko žmonių organizacijai.Nėra ir nebus reitingų, nei geresnio žinomumo, nei jokių realesnių išteklių...(Pasimokyti ir tapti iš pamokslininkų karvedžiais jiems ir neskirta.
Ir šių pamokslininkų trelės ir energija liejasi laisvai toliau. Dabar jau koronos tema. Tuo metu kai NS krachas spalį jau užprogramuotas.Kodėl ? Todėl ,kad:

1) NS pamokslininkai pasirinko politinę savižudybę - eis vieni (su nulinėmis galimybėmis ir nuliniais reitingais , infoblokados salygomis ir gaus, esamomis suktomis ir šlykščiomis ONS salygomis. apie 2 proc. .
Sektantizmas, partinio kūdikio individualizmas ,manau, didžio ir ,be abejo, puikaus pamokslininko, bet antikarvedžio V.R. ,,nuopelnas’‘. Nes jam ,teisuolių elito elitui’’ tiek Juozaičio, tiek Puteikio partijos yra ne lygis, ,,prasta kompanija’‘. Politinė aritmetika ir rinkėjų (10 proc. geriečių likę bet kokiais duomenimis..) išsibarstymo rinkimuose problema šiam idėjų kosmose skraidančiam pamokslininkui neįdomi ir teroiškai neopi…V.R. yra olimpinio principo: ,,Svarbiausia dalyvauti’’ šalininkas ir todėl jokio lygio pergalės jam iš principo neįdomios…
Kartoju n kartą ,man regis, būtent ideologinio skaistumo ieškotojas V.R., viešai spjauna į ISąjūdžio ŠMĖGINTĄ geros valios žmonių )vienybės ir nesiskaldymo principą ir patirtį, į Kudirkos priesaką, sveiką politinę nuovoką ir blaivų protą
ir veda NS į sektantišką krachą rinkimuose…Stebiuosi sveiko proto paralyžiumi NS aktyvo gretose…Negi tarp jų nėra adekvačių žmonių galinčių drąsiai ir aiškiai pasakyti profesoriui: ,,Gana.Nusileisk ant žemės..”
2) Nieko nedaroma, nesiorganizuojama, nepublikuojama rink. tema dabar, ramybės laiku (kad ir skaipo konferencijomis) ,kad bent 3, 3 proc. pasiekti .Bet NS šulų energija ir trelės koronos kontekste liejasi laisvai
Gal NS šulai tikrai jau susitaikė su krachu ir todėl atsipūtę rašo amžinosiomis temomis (viršuje pavyzdys )koronos aspektu? Kartoju, NS bendruomenei spaliui Radžvilas jau užnėrė kilpą, nes pavieniui NS sąrašas jau pasmerktas gėdingam pralaimėjimui…(Jei NS šulai turėtų karvedžių, tai tokie mūrų būtų gulę už 3 procentų kartelę ir dabar galimybės eiti vieniems būtų proto ribose..Bet kitas NS antikarvedys Sinica viešai išjuokė 3 rpoc. partelės temos opuma NS kūdikiui ir parodė,kad jis tikras intelektualinio Olimpo dievo V.R.mokinys…Dievai nugali tik danguje, o žemėje nugali adekvatūs karvedžiai….NS bosai jau tada nupirko partijai kilpą,kai bukaprotiškai nei piršto nepajudino jokiu pavidalu ir ignoravo dvikovą Seime žemos kartelės klausimu.Eidami sąrašu vieni ,be jokių, net teorinių galimybių peržengti 5 proc. kartelę , jie tą nusipirktą kilpą užsinėrė...)
Kartoju ,rinkau parašus R.komitetui ir samoningai balsavau už jį. Nors žinojau,kad taip nekryptingai (paskaitų dvasioje) dirbant su rinkėjais ,kaip jų susitikime Kaune, jokia sėkmė neįmanoma…
Negaliu ramiai žiūrėti, kaip R. kompanija ,turėdama koalicijos raktą savo rankose, keistaprotiškai atjungia smegenis nuo rankų....Visų pavienių mažiukų krachas spalį ,einant partizaniniais būreliais prieš ONS galingas kohortas, reikš simbolinio valstybingumo ir tautos likučių sužlugdymą...Nes išteklių, pajėgų ir valios prisikėlimui,atgimimui jau nebus…
M.Kundrotas viename tekste pavadino V.R. naujuoju Ereliu- Markuliu…Piktinausi tokiu palyginimu…Po lengvai nuspėjamo pavienių mažiukų fiasko spalį gal jau liks pritarti. Bet žinosiu, kad tokį Markulio ( ONS nesamoningo, bet patikimo talkininko ) kelią jis pasirinko ne svetimų užsakymu, ne už trisdešimt sidabrinių, bet savo keisto proto valia…
Algirdas

kas baisiausia?       2020-03-28 14:30

- Kremlius
- Karūnuotasis
- Komunistai
- KGBistai
- Kurvos
- Kolaborantai

Tomui J.       2020-03-28 14:08

Nežinau, ar panika taip jau specialiai kurstoma, kaip rašote. Reikalas tas, kad žmonės pilni baimės. Baimė valdo mus, štai kaip išeina. Įdomu kai susimąstai: nei puikūs naujoviški technologiniai žaislai, nei liberalioji “laisvė ” per visus kraštus, nei visokios supertolerancijos, nei laisvas bastymasis iš vieno planetos krašto į kitą, nei visas žėrintis vartotojų kapitalizmas… na, neišlaisvino žmogaus sielos, nepadarė išmintingesniu… valdo BAIMĖ ir instinktai. Labai įdomu…

Prašalietis       2020-03-28 13:48

Prokremlinis sionistas Prašalietis-Prochodimcas 2020-03-28 10:32
“Projankini tautini runkelėli”, prasikrapštyk “patriotiniais” voratinkliais “amerikoniškai"ir KGB-istiškai-lansbergiškai aptrauktas akis, prasikrapštyk “tautiniu” mėšlu “provakarietiškai”,bet komunistiškai-grybauskaitiškai užkištas savo ausis, tuomet gal pavyks ką nors pamatyti ir suvokti, kas iš tiesų vyksta šiandieniniame pasaulyje….

Kis       2020-03-28 10:32

kad kazkas pasikeistu ,reikia ideti triuso,uzmirsti kai kuriuos “uzkeikimus"nusileisti is padangiu ir tvirtai atsistoti dviem kojomis ant zemes.Kol kas tik matau gerus norus,o gyvenimas gelzbetoninis ,kurtas melu ir apgaule baisiai surudijes ir smirdantis,ka reiskia pasisakymai,kaltinimai is vienos negerbiamos personos.Propoganda liejasi per krastus ,palaikanciu kiek sirdis geidzia ,be to visas spec tarnybu arsenalas dirbantis ne Karbauskio ir valstieciu ukiuose,bet susodinti teisesaugoje,teismu sistemuose,o ka reikia propogandinis rupoiras LTRTVmtai toks Landzbergio monolitas,kuris laikosi ir nagais ir dantimis,nes atplesus nuo dedules spenio jis nugarme antra diena i bedugne.Gaula,kad jie net nesupranta ,kad nuo 2016 metu pasikeite vejai,o su jais tapo grinesnis oras,gyvenimas ir zmones,kaip pauksciai patrauke link namu.Vienus dziugina,o kitiems vienvalsdystes pabaiga.

Prokremlinis sionistas Prašalietis-Prochodimcas       2020-03-28 10:32

jau ne tik giria „prinuždenije Gruziji k miru“ (ankstesniuose komentaruose),
ne tik tautiškumą ir patriotiškumą puldinėja, bet ir NATO,
kurios pajėgos „per keliolika minučių būtų nušluotos nuo žemės paviršiaus!“
Įtakos agentėli, pasitikrink dantis, kiek dar neištrupėjusių likę po tavo kasdienių mėginimų apkandžioti Lietuvos valstybę ir jos tautą, Vakarus ir NATO?

Prašalietis       2020-03-28 9:27

“Karūnuotasis keičia pasaulį”... Karūnuotas nekeičia pasaulio, o tik visokio plauko “tautiniams” provakarietiniams pseudo patriotams ir mažai ką nutuokiantiems naivuoliams pademonstruoja koks buvo ir yra iš tiesų  šiandieninis pasaulis. Pasaulis yra tikrai pasikeitęs nuo 2014 metų, kai po visą pasaulį JAV organizuojami arabiški pavasariai be pergalių pasibaigė Ukrainoje ir Sirijoje. Pagal sergančių ir mirštančių pasaulio mastu kiekį, juokingos epidemijos akivaizdoje Italijos pavyzdys pademonstravo koks yra iš tiesų transatlantinis, NATO, ES ir visoks kitoks “solidarumas”. Juokinga buvo klausyti anksčiau, šiandiena dar juokingiau girdėti, kaip nuo “atgrąsinėjamos” Rusijos pagal visokias sutartis “ateis Lietuvos ginti” JAV, NATO ir ES, žinant, kad,rimto karo su Rusija atveju, pagrindinės gynėjos kartu su savo"ginamosiomis” tikrai bus per keliolika minučių nušluotos nuo žemės paviršiaus.

Tomui       2020-03-28 2:30

Klysti, net neįsivaizduoji kokiems velniams ateina galas, prisidengus šiuo virusu. Kaip norėtųsi, kad štormas nuneštų ir mūsų niekšus. Autorius visai nesigaudo, kas vyksta.

Al.       2020-03-28 0:49

Pinigų nepritruks - reiškia, tais popieriukais šalys bus praskolintos, ir dar nuolankesnės.
Apie viruso aukas skelbiama, o kur visi kiti duomenys? Lentelės kiek kurioj šaly gimė, mirė. Pagal amžiaus grupes. Tautybes. Kaip ir daugelyje kitų sričių. Kiek kuri šalis sąmoningai nužudė senių, vaikų, negimusių kūdikų. Pamečiui.

Epidemija stengsis pasinaudoti liberalmarksistai, toliau grūsdami pasauliui savo satanistinę dorovę. Įrodinėdami, kad vienintelė išeitis - Naujoji Pasaulio tvarka su vieninga pasaulio valdžia.

Ar vertėjo užsidaryti? Manau, buvo būtina bent pabandyti. Jei pasiektume Ispanijos ar Italijos lygį, smūgis ūkiui kažin ar būtų mažesnis. Ir neturėtume sekti eutanaziją skatinančiomis šalimis. Jei viruso dėka sugebėsim atsinaujinti, ūkio nuosmukis, tikiuosi, atsipirks. Sąjūdžio metu taip pat buvo ūkio nuosmukis. Gal šio sukrėtimo metu įvyks kad ir nedidelės, bet lemiamos giluminės permainos, kurios pasireikš vėliau ? Gal kitoje kartoje? Gal žmonės nustos darkyti savo kūnus? Gal ims puoselėti savo šalį? Ir ne turistams, o sau? Gal ims gerbti ir puoselėt savo apleistas, apšnerkštas šventoves, savo kaimą, savo gatvę, savo gamtą, savo kalbą ?

T0mas J.       2020-03-27 23:17

Pavieniai atvejai pasaulyje, kai korona partrenkia ar net nužudo jaunesnius žmones, bus reklamuojami labai smarkiai, kad kuo ilgiau žmonija nesuvoktų paprastos, bet labai svarbios tiesos:

korona yra tragiška tik senukams ir labai silpnos sveikatos žmonėms. Likusiems tai yra tik gripas.

Dauguma šiandien nepritarsit šitai mano nuomonei, ji jus papiktins, po savaitės jau nebūsit tokie tikri, bet po 2 savaičių patys klausit retoriškai pro virtuvės langą: o tai kurių velnių reikėjo stabdyti ekonomiką, prisidaryti milijardinių nuostolių, kodėl šimtams tūkstančių dirbančiųjų Lietuvoje uždrausta dirbti – sustabdyta kirpyklų, restoranų, viešbučių, kinoteatrų, teatrų, bažnyčių, dalies teismų, daugelio parduotuvių, poliklinikų, ligoninių, stomatologijos kabinetų, muziejų, koncertų salių, mokyklų, universitetų, BIBLIOTEKŲ (!) darbuotojų darbas dėl labai abejotino svarbumo priežasties: dėl naujo gripo, nuo kurio LT mirė ne kažin kiek daugiau žmonių kaip nuo kasmetinio įprastinio gripo?

Ir atsakau į šį klausimą jau šiandien: panika specialiai kurstoma, mirusiųjų nuo koronos pasaulyje skaičius išpučiamas pastangomis tų, kurie pandemiją suprojektavo ir įvykdė: tai milijardieriai globalistai.  Jie nesitapatina su jokia valstybe, jie aukščiau valstybių; o JAV, Vokietijos, Ispanijos, D.Britanijos ar Lietuvos vadovai yra tik jų tarnai.
Jiems visos išlaidos atsipirks su kaupu: skolingas valstybes lengviau valdyti – Lietuva iš jų skolinsis 5 milijardus, Lenkija – 45, o Prancūzija, D.Britanija ir Ispanija – po 145 milijardus, Vokietija – 200 milijardų, JAV – 545 milijardus. Dėl konkrečių skaičių galiu klysti, nesu ekonomistas finansistas, pateikiau čia tik kaip pavyzdį.
Turtuoliams milijardieriams mirštančių senukų ar vargetų ligonių tikrai negaila, nepriklausomai nuo jų tautybės.

O gal tuo pačiu jie dar įsigudrins ir panaikint grynuosius pinigus arba kartu su “šviežiai išrasta” vakcina privalomai visus pasaulio žmones vakcinuoti kartu dar ir sučipuojant.. Tada visi būtų lengvai valdomi kaip triušiai narve.
Tos šalys, kurių vyriausybės šiandien
- pasiduos pandemijos autorių slaptiems raginimams kurstyti paniką,
- išpūsti mirusiųjų nuo koronos skaičių,
- pažadės palaikyti privalomos vakcinacijos sučipuojant žmones idėją ateityje –
tos šalys milijardines paskolas gaus su nuolaida.

Per TV3       2020-03-27 21:05

rodė Prancūzijoje,kaip iš didelių miestų ligoninių,kuriose jau netelpa sergantys,jie gabenami į mažas atokias ligonines.Gerai,kad jos yra.Taip ir Lietuvoje ,reikia atsiprašyti rajonų daktarų už jų žeminimą,jų kvalifikacijos menkinimą ir iš naujo rajonines ligonines stprinti.Tik tada žmonės ten bus saugūs.

Jo jo       2020-03-27 20:21

Gerai,kad nepaklausem Grybauskaitės uždaryti ligoninių, nes sakė jų turim perdaug ,bet gaila,kad paklausem ir prisipirkom tankų ir viso kito…. o šiaip ar kas mūsų klausė.


Rekomenduojame

JAV spauda apie Lietuvos teismo sprendimą ir suėjus senaties terminui tęsti Neringos Venckienės bylą

Algimantas Rusteika. Auksinės valandos

Andrius Švarplys. Reikia grąžinti vaiko teisių apsaugą prie Konstitucijos standartų

Kritusiųjų slėniui grasina socialistai

Antanas Žemietis. Ar tikrai nereikia ginti lietuvių kalbos?

Algimantas Matulevičius. Ar pagalba žmonėms ir verslui nėra žlugdoma tyčia?

Vytautas Radžvilas. LRT-Ostankino epocha turi baigtis

Vladimiras Laučius. TS-LRT: interesų grupė tapšnoja Lietuvą

JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Verta prisiminti. Aurelijos Stancikienės istorinė kalba 2014 m.: „Tai yra prie­sai­kos ir Kon­sti­tu­ci­jos su­lau­žy­mas“

Algimantas Rusteika. „Tai, sakot, socialinė distancija – du metrai?“

Tomas Dapkus. Vyteni Andriukaiti, laikas visų atsiprašyti

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Audrys Karalius. Nacionalinis stadionas Vilniuje 1984–2020: trumpa Ligos istorija

Neringa Venckienė: „Su Deimante dabar kažkas ne taip…“

Tomas Bikelis. VU fizikas KTU „mokslininkui“ apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis (autoriaus atnaujinta)

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.