Įžvalgos

Vytautas Rubavičius. Kaista Europos Sąjungos ir Lenkijos santykiai: teisės ir teisingumo klausimas

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugsėjo 17 d. 2:26

35     

    

Vytautas Rubavičius. Kaista Europos Sąjungos ir Lenkijos santykiai: teisės ir teisingumo klausimas

Lenkijoje į valdžią atėjusi Jaroslavo Kačinskio „Teisės ir teisingumo“ partija stengiasi įtvirtinti ne tik naują Lenkijos vaidmenį ES, prisišliejant prie dviejų didžiųjų valstybių – Vokietijos ir Prancūzijos,—bet ir laiduoti savų nacionalinių interesų paisymą europinės politikos lygmenyje. Partija savo veiklą grindžia krikščioniškomis vertybėmis, atvirai pasisako už suverenių galių stiprinimą plėtojant ES integracijos projektą, ėmėsi glaudinti politinius ryšius su Vengrija, kurios lyderis jau senokai trikdo europinio politinio elito vizijas. Pastaruoju metu Lenkija ima kelti Vokietijos užmokesčio už jos 1939 metų agresijos padarinius klausimą. Pavyzdys užkrečiamas – pasigirdo ir Graikijos balsas. Tad pastebimai ėmė kaisti Lenkijos vadovų ir europinių aukščiausio rango pareigūnų santykiai. Naujoji valdžia pirmiausia ėmėsi peržiūrėti ankstesnės liberalkairuoliškos Donaldo Tusko politikos ir ją grindusios ideologijos palikimą, kuris kai kuriose srityse labai aiškiai kertasi su pamatinėmis krikščionybės vertybėmis. Jau krikščioniškų vertybių iškėlimas ir religijos kultūrinės bei politinės svarbos pripažinimas ES politiniam elitui yra nelyg raudona skraistė buliui. Tačiau dėl to atvirai reikšti nepasitenkinimą nėra kaip – atvirai rodyti savo kovingą ateistinį genderizmą būtų politiškai pražūtinga. Krikščionybė iš europinės kultūros trinama minkštuoju būdu: juridiniais būdais keičiamas pamatinių sąvokų – šeimos, lytiškumo, gyvybės ir kitų – turinys ir žmonės verčiami laikytis naujų teisinių „išaiškinimų“, kurie įdiegiami nacionalinėn jurisdikcijon įvairiais Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais, direktyvomis bei tarptautinėmis konvencijomis. ES jau susiklostė tam tikras aukščiausio teisininkų sluoksnio sutarimas dėl būtinumo įtvirtinti naujesnius „pažangesnius“ tų sąvokų aiškinimus, keičiančius įvairiose religijose prigimtiniu laikomą požiūrį į žmogų, jo lytį, o sykiu – į visuomenės tvarką bei teisingumą.

Teisės ir teisingumo klausimas kaip tik ir tapo didele ES ir Lenkijos santykių problema, kurios artimiausiu metu niekaip nepavyks išspręsti. Naujoji Lenkijos valdžia labai aiškiai suvokia, kad kaip tik europiniu tapęs vietinis teisininkų elitas ir jame vyraujanti „pažangizmo“ ideologija gali būti didelė kliūtis siekiant didesnio Lenkijos nacionalinių interesų pripažinimo bendraeuropiniame lygmenyje. Todėl imtasi svarstyti politinės ir teisminės valdžios santykius, susijusius su Konstituciniu Teismu. Tas klausimas nepaprastai svarbus visoms ES šalims. Pirmiausia dėl to, kad konstituciniai teismai įgauna galią kurti konstitucijas per savo išaiškinimus. Šitai grindžiama teisinės valdžios atskyrimo ir viršenybės principu. Niekas neturįs teisės kištis į konstitucinių teismų darbą, tačiau visi privalą gyventi pagal tų teismų išaiškinimus. Tad konstitucinis teismas uzurpuoja valstybės suvereno galias ir ima vaidinti realaus suvereno vaidmenį. Šitai vyksta veikiant kartu su politiniu ir aukštosios valdininkijos elitu, o visuomenei diegiant nuomonę, esą konstitucinių teismų sprendimai yra nepolitiški ir neideologiniai. Tačiau nėra nepolitinių ir neideologinių žmonių, tad ir teisėjų sprendimus lemia ne tik teisiniai argumentai, bet ir jų pasaulėžiūra bei tikėjimai. Labai aiškus ideologinis genderistinis kryptingumas būdingas daugeliui svarbiausių su šeima ir keistalyčių teisėmis susijusių nutarčių, kurias priėmė ne tik JAV Aukščiausiasis Teismas, bet ir teisminės bei politinės ES institucijos. 

Visuomenių valdymas teismine valdžia yra bendresnio ES vykdomo federalizacijos projekto dalis. Šis vyksmas siejasi ir su vis plačiau svarstomais konstitucingumo subjektų klausimais, tų subjektų vaidmenį pripažįstant ne tik įvairioms visuomenės grupėms, pavyzdžiui, keistalyčių bendruomenėms, bet ir transnacionalinėms korporacijoms. Tai nacionalinių valstybių sienas ir visokius tautinius bei etnokultūrinius „ribotumus“ peržengiantis konstitucionalizmas. Tokiai teisinės viršenybės nuostatai įtvirtinti būtina ugdyti žmonėse aklą paklusnumą įstatymo raidei, kuri jau nebūtų lyginama su jokiais aukštesniais moraliniais įstatymais. Tad neišvengiamai būtina trinti iš visuomenės gyvenimo ir religiją. Kodėl? Todėl kad Dievo įstatymais ribojama žmonių įstatyminė visagalybė. Dievo įstatymai išlieka negalimi juridiškai panaikinti moraliniai orientyrai.

Dievo autoritetas primygtinai primena žmonėms labai svarbų teisei ir teisingumui dalyką – ne suverenas kyla iš teisės, o teisė – iš suvereno valios. Taip ir konstitucija steigiama ne teismo ar kitokiu juridiniu sprendimu, o teisėta suvereno valia, kuri ir palaiko visą teisinės ir teisminės veiklos antstatą. Uzurpavus suvereno galią „pažangiajam“ politiniam ir ekonominiam elitui nebelieka jokių trikdžių teisminių sprendimų ir išaiškinimų būdu įgyvendinti geidžiamus žmogaus prigimties perprasminimo, ES federalizavimo, tautų maišymo ir kitokius projektus, teikiant visuomenei reikalingas „tvarkos ir teisingumo“ dozes.

Liguista, net isteriška ES vadovų reakcija į Lenkijos valdžios bandymus pertvarkyti teisminę sistemą rodo, jog Europos federalizacijos vizijos įgyvendintojai ir genderizmo ideologijos įtvirtintojai puikiai suvokia, koks svarbus jų tikslams įgyvendinti yra konstitucinių teismų ir juose susibūrusio aukščiausio teisininkų sluoksnio „instrumentas“. Kaip tik konstitucinių teismų teisėjai yra tie žmonėms nematomi ir jokiai politinei valiai nepasiekiami naujųjų ideologijų įteisintojai. Lenkiją būtina vienaip ar kitaip bausti, kad neatsirastų norinčių pasekti jos pavyzdžiu. Lenkijos valdžios laukia nelengva kova. Dalis lenkų visuomenės visiškai nuoširdžiai eis į gatves įsitikinusi ir įtikinėjama, kad naujoji valdžia kėsinasi į neva „pamatinį“ demokratinei valstybei teisės ir teisminės valdžios viršenybės principą, nesuvokdami, kad teisminė valdžia niekaip negali būti viršesnė už tautos valią, o bėda tautą ir valstybę ištinka tada, kai politinio elito padedama teisminė valdžia uzurpuoja suvereno galią ir savo sprendimais imasi tvirtinti naują, visiems privalomą moralinį kodeksą ir juo grindžiamą požiūrį į pasaulį ir žmogų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

akivaizdu       2017-09-15 10:36

akivaizdu tai kad ES neatitinka visų valstybių lūkesčių, akivaizdus Merkel diktatas dėl atėjūnų; valstybių terorizavimas gazdinant sankcijomis dėl atsiskymo priimti atėjūnus. Šiuo atveju demokratinės vertybės laisvės laisvai valstybėms nuspręsti - nematau, čia jau ne laisvė - čia jau vergija.Tai buvo mano nuomonė.

dėl vienu per daug t.y. dėl Tusko       2017-09-15 5:38

“Primename, kad 2017 m. rugsėjo 13 dieną Strasbūre skaitytame metiniame pranešime J.-C. Junckeris siūlė, kad visos ES narės turėtų įsivesti eurą, įsteigti finansų ministro postą (t.y pereiti nuo monetarinės prie fiskalinės unijos), apjungti Europos Komisijos pirmininko ir Europos Tarybos pirmininko postus, įvesti tiesioginius rinkimus į šią naują pareigybę, į atsilaisvinančias po Jungtinės Karalystės pasitraukimo europarlamentarų vietas rinkti europarlamentarus transnacionaliniu pagrindu (t.y. pagal bendrus visai ES sąrašus), iki 2025 m. sukurti „visavertę ES gynybinę sąjungą“ (t.y. bendrą armiją). Taip pat J.-C. Junckeris nepamiršo savo kalboje užsipulti Lenkiją dėl šioje valstybėje vykdomos teismų reformos, kuria vyriausybė siekia įveikti teismuose klestinčią korupciją ir padaryti teismus atsakingus visuomenei.”

U-2       2017-09-14 22:17

Į kiekvieną valtį su skėriais po torpedą ir parazitų srautai liausis.
Nėra ko cackintis su skėrių invazija. Joks ūkininkas neveisia skėrių. Normalus ūkininkas skėrius naikina.

na tai va,        2017-09-14 21:50

šiandien susitiko visų ES šalių-narių Prezidentai ir štai kokie nuotaikų pokyčiai: daugėja šalių supratusių merkel šūkio “Atviros Sienos pabėgėliams” pražūtingumą. Pavz.,Italija pradeda suprasti savo klaidą priimant neribotai pseudopabėgėlius” ir pagrindinį veiksmą kreipia į ekonominių migrantų kontrabandininkus (gabentojus už pinigus), be to Italija tariasi su Libija, kad ji sulaikytų tuos “pabėgėlius” iš Afrikos ir Azijos pas save. Apie D.Tuską tvenkiasi debesys, manoma “vienu per daug” ir t.t….

to >>>tai parašykit, 2017-09-14 6       2017-09-14 17:23

Vienas durnius gali užduoti tiek klausimų, kad dešimt išminčių neatsakys…

tai parašykit,        2017-09-14 7:31

ką reiškia žodis “RELIGIO”?

gerai,       2017-09-13 22:55

lenkus vienija katalikybė ir išsirinko 2016 m valdžią, kuri pagaliau pradeda valyti Augijaus arklides O kas vienija lietuvius?.... TYLA. Beviltiška pelkė.

Pikc       2017-09-13 22:39

“Lenkija visais laikais buvo didžiausia ir ištikimiausia lietuvių draugė. Lietuviams Lenkija atidavė Wilno, gražiausią ir brangiausią savo miestą, pilnutėlį katalikiškų bažnyčių ir vienuolynų.” - kaip sako, BELENKAIP užskaitau šitą bajerį! :D:D:D

Autorius        2017-09-13 22:29

vietoje išminties (ar minties) pateikė krūvelę nuvalkiotų stereotipų. Esą lenkų  politikai savo veiklą grindžia krikščioniškomis vertybėmis. Nereikėtų klaidinti patiklaus skaitytojo - lenkai remiasi ne krikščioniškomis, o katalikiškomis vertybėmis. Jei Autorius skirtumo neįžiūri Jam nuoširdi užuojauta.
Lenkija - paskutinė katalikų Bažnyčios atrama Europoje, paskutinė popiežių viltis.  Lenkija visais laikais buvo didžiausia ir ištikimiausia lietuvių draugė. Lietuviams Lenkija atidavė Wilno, gražiausią ir brangiausią savo miestą, pilnutėlį katalikiškų bažnyčių ir vienuolynų.

apie Junkerio metinę kalbą Europos Parlamente Stra       2017-09-13 16:34

“L. Kojala taip pat pastebėjo, kad nors šiais metais J. C. Junckeris skyrė nemažai dėmesio Rytų ir Centrinei Europai, jo kalboje nebuvo daug kritikos Lenkijai ir Vengrijai, su kuriomis ES vadovybė šiuo metu konfliktuoja.”

svajokliams       2017-09-13 15:59

visiems svajokliams - pasiskaitykit Aristotelį - mažų valstybių žmonės arba visi skurdžiai arba visi turtingi, vidurio nėra.

Jei nesusiskaldys-pasieks savo       2017-09-13 12:05

Vakar patiko vienos lenku zurnalistes nuomone.Ji sake nors ne su viskuo sutinkanti dabartines valdzios politikoje,bet palaikanti ja,kitaip i valdzia gris buvusieji ir nusluos viska,ka gero daro dabartiniai.Cia tas raktas ,kuris tiktu ir mums-vienyti jegas nepaisant kai kuriu nesutarimu ir asmeniniu ambiciju.Visos geros iniciatyvos zlunga del susiskaldymo,tarpusavio nesusikalbejimo.

ginti savo interesą       2017-09-13 2:57

tiek Lenkija, tiek Lietuva turi ginti tik savo interesą. Jokių iliuzijų būti negali. Bet kada reikia, kada abipusiai naudinga turim palaikyti viena kitą, bet tik prisilaikant sienų neliečiamumo, t.y. prisilaikant Tarptautinės Teisės. Lenkija gina savo Valstybę nuo teroristų antplūdžio kaip ir Vengrija ir Čekija, kovoja su ES biurokratų savivale prievarta spaudžiant ES valstybes atverti sienas plūstantiems šimtams tūkstančių ekonominių migrantų iš Afrikos ir Azijos, tame tarpe ir teroristams apsirūpinusiems kiekvienas dešimtimis falsifikuotų pasų, t.y. su neįmanoma nustatyti tapatybe. Čia mūsų interesas sutampa, tik Lietuvos valdantieji trumpaminčiai su govėda aktyvisčių karjerisčių pasirodo palaiko ES biurokratų beprotybę ir savivalę

Pikc       2017-09-12 23:46

->“Lenkija - širdis,to Lenkija - širdis” - na, man, kaip lietuviui nacionalistui, ne tik rasė, bet ir mano tauta ir valstybė svarbios, todėl, jei bent kiek vertinate šiuos du dalykus, siūlyčiau įsiklausyti į “to Lenkija - širdis” nuomonę prieš giedant ditirambus Lenkijai. wink

Tatabilda       2017-09-12 23:25

Atleiskit, o kas yra vokiečių šeimininkas iki 2099 metų, ir kaip jis šeimininkauja. Taip vokiečiai turėtų mokėti reparacijas, bet prieš mėnesį, jei neklystu, lyg ir atsiskaitė už I Pasaulinį, labai sumažintais mizeriškais tarifais. Su Lenkija atsiskaitinėti už II Pasaulinį kaip matome atsiskaitinėja grasinimais bausti finansinėmis baudomis už nepaklusnumą.

Aha,       2017-09-12 20:10

o mes, lietuviai, jau ne baltieji ar tik lekiantys į tą buvusį Lietuvių pragarą, ane? Vokiečiai ne baltieji ir jie, manote, taip elgiasi savo noru ar juos verčia šeimininkas kaip ir mus, ką? Nežinot, kas vokiečių šeimininkas iki 2099 metų ar tyčia apsimetate kartu su docentais nežiną, ane?

Palaikytų Lenkija su pribaltika BREXIT       2017-09-12 17:48

Ir būtų viskas OK.

> apie       2017-09-12 15:27

Tai Senasis testamentas ir tai priesakai žydams, juo vadovaujasi žydai ortodoksai.

apie        2017-09-12 14:20

Bibliojoje Dievas JAHVĖ aiškiai suformavės tautos sukūrimo ir išsaugijomo modelį :  nesituok su kitataučiais, nesek paskui kitus dievus, neskolink už palūkanas saviems, pagrindas tautos dora - nevok, nežudyk…

Lenkija - širdis,to Lenkija - širdis        2017-09-12 14:06

niekur aš nelekiu, stabiliai Lietuvoje,  tai ką Jūs parašėt tai Jūs parašėt, o mano nuomone Lenkija - baltosios rasės širdis, ir kaip baltosios rasės seniausias Europos atstovas pagal protėvius (kraujo haplagrupę)  esu už savo rūšį - baltuosius, man nepriimtina kitųjų  kultūra : geanatlijų kratymas, barabanų muzika, man nepatinka santykiaujantys su gyvuliais, man nepatinka melo kultūra, noriu kad mano vaikai turėtų baltą odą, būtų panašūs į mane, puoselėtų mano genties šimtmečiais ir tūkstantmečiais išpuoselėtas tradicijas, sėslų gyvenimo būdą...
Lenkija bando išsaugoti baltosios rūšies branduolį kol kas. 

> Jules       2017-09-12 13:23

dėl Karo, ne Lenkija čia lėmė ir ne Lenkija lems. Kas norėjo sukelti karą, tas ir sukėlė. Tas pat ir dabar: yra Stipresnės Jėgos, kurios nori karo ir kurios lemia, tiktai ne Lenkija to nori ir lemia.

to Lenkija - širdis       2017-09-12 13:23

Tiesiog leki stačias į Žečpospolitą, ane? Nueik prie Pilsudskio širdies Vilniuje ir pasiklausyk, ką apie tokius simpatikus kaip pats kalba turistaujantys Lenkijos karo akademijos kursantai, studentai? Kiek jie pačiam skiria laiko dar būt savarankiškam - nepriklausomai Lietuvai nuo Lenkijos?

Lenkija - širdis       2017-09-12 13:06

ką ir bekalbėti - Lenkija europos barnduolys - baltosios rasės širdis, kol bus Lenkija tol bus baltoji rasė, kol bus baltoji rasė tol bus Lenkija, prie Lenkijos jungiasi Vengrija patyrusi turkų-musulmonų jungą ir nebenorinti kad kartotūsi istorija.

Jules       2017-09-12 11:48

Ponas Tarabilda pasirengęs kartoti istoriją ir norėtų vėl pasiūlyti Lenkijai Karo Garantijų ir sukelti pasaulinį gaisrą, tiesa? Seniai jo nebūta Europoje. Jam žmonių gyvybių negaila kaip anuomet ar taip reiktų suprasti arba ponas Tarabilda tėra tik vadovėlių kalikas, vadovėlinis žiurkėnas, liaudiškai kalbant? Čerčilis išdavė Lenkiją ir atidavė Stalino Rusijai po karo 1945 metais, o dabar tas variantas vėl gali pasikartoti, ane, Tarabilda? Jūs šito norite?

Tarabilda       2017-09-12 0:10

Ne mažiau įdomūs dalykai dedasi Brexit lankose. Ten EU žlobų rankelės kiek trumpesnės, bet mūšis eina visais frontais. Mat be visų ekonominių ir socialinių dalykų kalba juk eina apie Britanijos pasitraukimą iš ES teisinės sistemos, taip pat ir iš EŽTT.
Lenkai su anglais dažniau turėtų susižvilgčioti, nes yra daug bendrų reikalų.

Ledai pajudėjo. "nesustabdysit jau ....." kaip ten       2017-09-11 23:26

Lenkijoj prasideda darbai dėl TEISMŲ REFORMOS. Prezidentas Duda sukviečia visų partijų atstovus pas save surinkti nuomones ir argumentus.

jie ten       2017-09-11 20:20

posėdžiaus ir pasisakys pagal principą: toks tokį pažino ir alaus gerti pavadino arba kaip pasakėčioj: gegutė giria gaidį dėl to, kad gaidys giria gegutę. Lenkai tai įvardijo klaniniu teisingumu.

Drenis       2017-09-11 20:09

Įsivaizduoju, koks sąmyšis kiltų, jei šį straipsnį V.Rubavičius galėtų perskaityti šiandien Vilniuje prasidėjusiame Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongrese.
http://www.lrkt.lt/en/news/other-news/the-4th-congress-of-the-world-conference-on-constitutional-justice-begins/949

pažangi ES ievutė       2017-09-11 20:02

Seubingas ir žalingas antivalstybinis straipznis!
Rejke skubej burti pažangū jaunimą ir surašyti prieš šitą niekšą Rubavičiū koky kolektyvyni skundą!

Lietuvoj       2017-09-11 19:42

yra tik keletas teisėjų vertų to vardo, bet ir tie yra gudriai apeinami, vykstant apeliacijai ir kasacijai, pasodinus apygardų teismuose paklusnius analfabetus, o LAT’e turint gudrią sistemą, nepraleisti Kasacinių Skundų Reikšmingose bylose BE JOKIŲ MOTYVŲ IR ARGUMENTŲ. Taigi Visiška savivalė, kaip ir Lenkijoj buvo. kol nebuvo 2016 m.išrinkta nauja valdžia su vienu iš pažadų įvykdyti Teismų reformą ir įvykdyti Visuotinę Liustraciją.

$+$       2017-09-11 18:38

Nieko čia ypatingo nėra. Genderizmas, kaip ir kiti ‘izmai, yra ta pati tikslo siekimo priemonė. Pirmas ir antras pasauliniai karai tikslo nepasiekė, trečio nesukelsi, per daug rizikinga su dabartiniais ginklais, o noras valdyti - išlieka. Ir labai didelis.

Trockių, hitlerių ir kitokių diktatorių laikai praėjo, reikia rafinuotesnių valdytojų. Teismų diktatūra - pats tas. Pasitelkei seną principą: “Skaldyk ir valdyk” ir… procesas vyksta. Tereikia to paties seniai išbandyto mažmožio: kiršinti žmones, kiršinti tautas, kiršinti valstybes.

Kuo daugiau nepatenkintų, tuo svarbesni teismai. Teisinė valstybė paverčiama teismine valstybe, kaip rašė prof. V. Vilimas. Demokratijos vietą užima “dvasios”, savotiška teismų diktatūros įtvirtinimo forma. Kas atstovaus “dvasias”, tampa -būti ar nebūtų- civilizacijai valstybėje dilema. Lenkijos naujoji valdžia nepasiduoda.

Pikc       2017-09-11 18:06

->“Lietuvaičiai” - taip, išties, deja, Lietuvoje esama baudžiauninko mentaliteto veikėjų, Lietuvą matančių provincija. Dar blogiau, kad šita fauna sėdi valdžioje ir turi privilegijuotą “priėjimą prie mikrofono” masinės dezinformacijos priemonėse.Ir jie save laiko bei yra pristatomi kaip “elitas”. BET šitie “savanoriai chlopai” NIEKAD neparašytų to, ką parašė V. Rubavičius. Kodėl? Nes hierarchija. Kai lenkų šovinistai kartu su tomaševskiniais “wannabe lugandon” “liankais” loja ant Lietuvos ir lietuvių - “chlopai” mūru stoja lenkų pusėn ir uoliai dergia savo tautiečius. Nes reikia “ponui” įtikti. Bet kai kyla Lenkijos ir eurosajūzo konfliktas, tie patys aršūs lenkų ir liankų interesų gynėjai “chlopai” jau stoja sajūzo pusėn ir dergia lenkus taip pat uoliai, kaip prieš tai dergė lietuvius. Nes sajūzas - DIDESNIS ponas.
O štai NE “chlopo” pozicija būtų gerbti save ir vadovautis savo tautos ir valstybės interesais - palaikant kaimynus tais atvejais, kai tie interesai sutampa, bet griežtai atremiant bet kokius bandymus “lipti ant galvos”.

Sąjunga       2017-09-11 17:36

pradeda išsigimti ir tik šalių pasipriešinimas gali ją padaryti malonią ir patikimą gyventi.

Lietuvaičiai       2017-09-11 15:20

panoro vėl tapti Žečpospolitos provincija. Įdomų ką tokio mūsų elitui lenkai pažadėjo ir kiek pinigėlių į saujelę įdėjo?

taikliūs pastebėjimai       2017-09-11 15:16

Autoriui pagarba.
Kaip tokio ramaus, bet tiesaus kalbėjimo trūksta visuomeniniam transliuotojui…
Juk jis turėtų būti tautos forumas, visiškai nepakantus falšui, patyčioms, nekompetencijai, demagogijai.
O dabar? Tiesiog viskas atvirkščiai.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius. Tikėjimo ir vilties jėga

Lietuvos žmogaus teisių organizacijos ragina Vilniaus universiteto Senatą pareikšti nepasitikėjimą Rektoriui A.Žukauskui

Lietuvos laisvės lygai – 40

Vytautas Daujotis. Baltos dėmės VSD pažymoje, arba Nutylimos valstybės užvaldymo ištakos

Tomas Dapkus. Atsakymas į Andriaus Kubiliaus melą (1)

Leonas Merkevičius. Teismų naujienos

Mūšios parke Didžiosios Kovos apygardos partizanams atminti bus pagerbti visi Negrįžusieji iš Sibiro platybių: kviečiame!

Birželio 14-oji: aukos ir budeliai

Sąjūdžio žmonės: Viktoro Pranckiečio išpuolis grąžina Lietuvą į 1988 m. ir negali būti laikomas tik atsitiktiniu ir apmaudžiu nesusipratimu

Agnė Širinskienė. Neatskleistų verslo, žiniasklaidos ir politikos sąsajų gali būti ir daugiau

VU Senatas: Rektorius paskelbė tokias konkurso sąlygas, kad Vytautas Radžvilas negalėtų jų atitikti

Lietuvos vyskupų konferencijos kreipimasis dėl Stambulo konvencijos: Bažnyčia – už moterų prigimtines teises

Euro valiutos palaikymo lygis Lietuvoje – žemiausias ES

Šimtmečio referendumas Lenkijoje

Nuo bačkos. Mantas Adomėnas. Ar Lietuva tebėra „nepriklausoma demokratinė respublika?“

Algimantas Rusteika: „Įsitaisykit patogiai: Show must go on. O viskuo, kuo reikia, pasirūpins specialiosios tarnybos“

Vytautas Radžvilas. Kalba prieš aušrą: apie šunišką ir žmogišką laisvę

7 metus trukusi Gimdymų namuose byla baigta: Aukščiausiasis Teismas išteisino Jurgitą Švedienę bei Dalią Jakaitę

Vladimiras Laučius: šių metų Dalios Grybauskaitės atradimas – Lietuvoje knibždėte knibžda vidaus priešų...

Aušra Maldeikienė. 2018 birželis: ar pilietinio pasipriešinimo sąjūdžiai sugriaus Potiomkino kaimo bastionus?

Krescencijus Stoškus. Tarp embriono ir Fausto

Nuo bačkos. Sadauskas ir Juknevičienė: augančios europietiškos Lietuvos priešai buriasi aplink Juozaitį, kad padėtų Karbauskiui

Prezidentės metinis pranešimas: ką pasakė, o ką nutylėjo Dalia Grybauskaitė?

Algimantas Rusteika. Apie politikus ir biurokratus

Ar geri tėvai turėtų duoti berniukui lėlę, kai jis prašo kardo?

Prezidentės devintojo metinio pranešimo išvakarėse Prezidentūra pristato Dalios Grybauskaitės „darbus Lietuvai“

Verta prisiminti. Arvydo Juozaičio kalba 1989-ųjų roko marše: Lietuvos valstybei – TAIP!

„Su Lisabonos sutartimi ES nuvažiavo nuo bėgių“ – Švedijos demokratai ją sieks persvarstyti ir ketina rengti referendumą dėl ES

Žymūs visuomenės veikėjai ragina Arvydą Juozaitį dalyvauti Prezidento rinkimuose: „Lietuvai reikia Atgimimo prezidento“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.