Dienos aktualija, Pasaulis, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Geopolitika

Vytautas Rubavičius. Kaip nubausti Baltarusijos Prezidentą? – Geopolitinis galvosūkis

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 30 d. 3:40

68     

    

Vytautas Rubavičius. Kaip nubausti Baltarusijos Prezidentą? – Geopolitinis galvosūkis

2021 m. gegužės 26 d.

Baltarusijos Prezidentas Aliaksandras Lukašenka parodė pasauliui, kad jis jau nebesilaiko jokių tarptautinio bendravimo normų bei susitarimų – įsakė nusodinti virš Baltarusijos skrendantį keleivinį lėktuvą ir užbaigti nekenčiamo priešininko – 26-erių metų politinio aktyvisto Ramano Pratasevičiaus – sulaikymo operaciją. Lėktuvu skridę įvairių šalių keleiviai buvo ilgam sulaikyti, o vėliau lėktuvui leista baigti reisą į Vilnių. Tik jau be sulaikytojo ir jo draugės – Sofijos Sapegos. Užuojauta šiems jaunuoliams ir jų artimiesiems – įsivaizduojame, į kokių kaulalaužių ir psicholaužių rankas jie pateko. Juolab kad Lukašenka ėmėsi tokių politinio valymo represijų, kurių daugelis baltarusių negalėjo net įsivaizduoti – niekaip netikėta, kad savas „nacionalinis lyderis“ gali taip daužyti ir žudyti savus, baltarusius. Represijos – sykiu ir kerštas saviesiems už išgyventą valdžios netekimo galimybės siaubą. Rusijai padedant valdžia išlaikyta, tad imtasi visuomenės perauklėjimo – atgrasymo represijomis nuo valdžios keitimo idėjos. Baimė turi persmelkti visuomenę taip, kad net mintis kaip nors protestuoti nebekiltų.

Daugelis valstybių iškart pareiškė protestus, o Lukašenkos veiksmus įvertino kaip tarptautinio terorizmo ar piratavimo atveją. Europos Sąjungos viršūnės pradėjo intensyvius aukščiausio lygio svarstymus, kaip nubausti Lukašenką. Visi sutaria, kad būtina bausti, ir labai skaudžiai, tačiau klausimas – kaip. Ir tas klausimas daug keblesnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Politinėmis sankcijomis Baltarusijos valdžios jau nepagąsdinsi – jie seniai žino, ką daro ir ko jiems už tai laukti. Tad lieka ekonominės sankcijos. Šioje plotmėje nėra sunku paskaičiuoti su Baltarusija vienokiais ar kitokiais ekonominiais ryšiais susijusių ES šalių eksporto ir importo balansus, tad ir galimus nuostolius, nutarti dėl pradinio tų nuostolių „kompensavimo“ paketo ir – pirmyn. Tačiau aukščiausio lygio politikai turi galvoti ir apie pasekmes. Ne tik ekonomines, kurios įsilingavus nuožmioms didžiųjų pasaulio varžytuvėms, apsireiškiančioms įvairiais regioniniais kariniais konfliktais, šiuo metu vis mažiau bereiškia, o ir politines bei – ypač – geopolitines.

ES politinis elitas puikiai suvokia, kad Lukašenka išlaikė valdžią ir artimiausiu metu nesileis pakeičiamas. Nebent šio reikalo imtųsi Kremlius. Tačiau toks scenarijus šiuo metu vargu ar europiečių svarstomas. Juolab kad Kremliaus įvykdytas pokytis nieko gero ES nežadėtų. Veiksmingomis įsivaizduotinų politinių spaudimo priemonių nesama. Tad kaip elgtis ekonominių santykių su Baltarusija plotmėje? Daugelio šalių keleivinių lėktuvų kompanijos jau aplenkia Baltarusijos oro erdvę, o Baltarusijos kompanijos lėktuvams draudžiama leistis ES šalyse. Nemenki nuostoliai, kuriuos pajus šios šalies biudžetas. Tačiau vargu ar tai išgąsdins Lukašenką – tikimasi, kad laikui bėgant dalis įvairių sankcijų bus lengvinamos. Kalbama ir apie atjungimą nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos. Šitai būtų labai rimtas veiksmas, tačiau ir pasekmės – geopolitinės. ES politikai suvokia, kad visokiomis ekonominėmis sankcijomis Baltarusija stumiama į Rusijos glėbį, nes sankcijas patiriantys verslai pereina Rusijos oligarchų žinion, o atjungimas – savaip užbaigtų šį vyksmą. Juk tada visą bankinę finansinę institucinę Baltarusijos struktūrą perimtų Rusija. Kad ir kas būtų kalbama apie menką Baltarusijos „suverenitetą“, tačiau Lukašenka vis dėlto stengėsi išsilaikyti kaip nepriklausomos valstybės vadovas, o kultūriniai ir istorinės sąmonės tvirtinimo vyksmai rodė, kad imamasi tvirtinti nacionalinį baltarusių tapatumą. Kaip tik nacionalinio tapatumo tvirtinimas ėmė kelti vis didesnį rūpestį Kremliui, nes ėmė brėžti labai aiškią istorinę civilizacinę rusų ir baltarusių skirties „liniją“. ES politinis elitas įprato kratytis nacionalinio tapatumo klausimų, tad paprasčiausiai tuos vyksmus pražiūrėjo, todėl ir nepajėgė kurti lanksčios strateginės santykių su Baltarusija politikos. Taip pat negebėjo deramai sureaguoti į joje vykstančius svarbius poslinkius. Tad šiuo metu galvosūkis – kaip skelbti Baltarusijai sankcijas, kurios nebūtų geopolitiškai naudingos Rusijai, o gal ir Kinijai, kuri kuo puikiausiai gali perimti daugelį Baltarusijos verslų ir permesti juos savon logistikon taip, kad nebeliks kam taikyti sankcijų.

Rusijai šiuo metu tarsi ir nieko nereikia daryti – sankcijos pačios suveiks. Nieko nereikia daryti ir Kinijai – tik ruošti galimų verslų perėmimo schemas. Ir vargu ar čia jau ką pakeisi. Būtų gerai, kad belaužydami galvas dėl geopolitinių pasekmių ES lyderiai neužmirštų svarbiausio šiuo metu dalyko – išlaisvinti Pratasevičių. Nesvarbu „už kiek“. Juk ES taip pat kalta dėl jo pagrobimo – neatsirado institucijų, kurios būtų patarusios, kaip saugiau gyventi ES, kurioje jau pripėduota Rusijos nuodytojų, o gal net ir pasiūliusios šiokią tokią apsaugą. O juk visiems buvo matyti, kaip elgiasi keršto ištroškęs Lukašenka, kurio spectarnybos veikia ranka rankon su rusų kolegomis. Tiesa, dera turėti omenyje, kad rusų spectarnybos neabejotinai turi ir savų užduočių. Esminė – paskatinti mūsų aptartą geopolitinį Baltarusijos „apglėbimo“ vyksmą. Šiuo atžvilgiu galima būtų svarstyti, kas vis dėlto paskatino Lukašenką priimti tokį jam labai nenaudingą sprendimą. Gal kiek kitaip derėtų formuluoti klausimą – kas, gerai žinantis Lukašenkos psichologiją, taip sudėliojo įvykių eigą, kad tam teliko pasirodyti tikru, „Putino vertu vyru“ – duoti įsakymą „nutupdyti ir suimti“.  Nekyla abejonių, kad Pratasevičius buvo visą laiką sekamas, žinomi jo planai ir ketinimai, juolab kelionės, dalyvavimas konferencijose, santykiai su artimaisiais. Tad pasitaikė gera proga. Ar nesama tam tikro panašumo į jau istorija tapusius įvykius Sarkatvele, kai tuometinis prezidentas Michailas Saakašvilis, neapsikentęs ilgai trukusių provokacijų, kažkieno buvo paskatintas įsakymui – veržtis į Cchinvalį. Klausiausi anuo metu Sarkatvelo Prezidento kalbos ir kirbėjo mintis: „Didžiausia kvailystė, Kremlius laimėjo partiją“.

ES valdantiesiems, o ypač Baltarusijos ir Rusijos kaimynių politiniams elitams tenka sunkus uždavinys – kad ir kas būtų nusprendžiama, ES ir Rusijos santykiai kais, didės karinė įtampa, o šitai labiausiai ir jaus kaimynės. Visų akys vėlei krypsta į Jungtines Valstijas, vėlei laukiama dviejų didžiųjų vyrų – Joe Bideno ir Vladimiro Putino – susitikimo. O ten juk bus kalbama ir apie įtakų sferas. Geopolitika ir specpsichologija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2021-06-1 8:16

Gal šiek tiek vėlokai, bet nors dabar tapo aišku, kad Lietuvoje darbuojasi Rusijos ir Baltarusijos KGB troliai. Kaip jie skleidžia dezinformaciją? Kam visa tai reikalinga? Kad nuslėpti nusikaltimą arba iš nusikaltimo perdaryti į “gerą darbą”. Gerbiamas Vytautas Rubavičius parašė tiesą apie teroristą A.Lukašenką, neteisėtai užgrobusį valdžią, ir kuris nebuvo nubaustas pagal Baltarusijoje galiojančius įstatymus, todėl perėjo prie terorizmo tarptautiniu lygiu. Mafiozas ir teroristas A.Lukašenka, jaučiasi galingas, nes jam paklūsta net Baltarusijos kariuomenė. Šis gėdingas faktas taps juoda dėme Baltarusijos kariuomenės istorijoje. Su laiku ten bus reikalingas labai rimtas kapitalinis remontas, nes kariuomenės vadai praktiškai išdavė Baltarusių tautą ir keliaklūpsčiauja prieš mafiozą ir teroristą A. Lukašenką, vietoje to, kad gintų Baltarusijos tautą ir jos interesus. Pas mus, aišku, viskas kitaip. Tačiau supratimas apie laisvę Lietuvoje jau yra iškreiptas neatpažįstamai. Rusijos ir Baltarusijos KGB troliai dirba pagal tuos pačius šablonus, pagal tuos pačius metodus, kokie buvo naudojami TSRS laikais. Vienas iš metodų yra faktų iškraipymas. Kaip tai padaryti? Sukeisti priežastį su pasekme. Deja, pas mus niekas nemokė, kaip bolševikai, taip pat užgrobę valdžią, vėliau 70 metų kabino makaronus su užrašu “tautų draugystės makaronai”, kad žmonės pamirštų apie bolševikų padarytus nusikaltimus ir patikėtų jų melu, kad tai buvo daroma vardan KOMUNIZMO arba visuotinės laimės ir komunizmas turės, neva, paplisti po visą pasaulį. Nuo to laiko praėjo daugiau nei 100 metų. Ir lietuviai laikomi vis dar toje pačioje TAMSOJE, todėl bolševikiniai palikuonys (kadangi bolševikai neliko nubausti jokio tarptautinio tribunolo) ir toliau kabino makaronus tiems vis dar nesusigaudantiems lietuviams, kur yra priežastis, o kur pasekmė, tais pačiais metodais, t.y., sukeičiant priežastį su pasekme. Štai, kaip tai daro komentatorius ah1, kuris, apsimetęs pagoniu, darbuojasi čia Baltarusijos KGB labui. Jis apsimeta, kad nežino, kad PAGRINDINĖ LĖKTUVO PRIEVARTINIO NUSODINIMO PRIEŽASTIS YRA RAMANO PRATASEVIČIAUS PAGROBIMAS IR AREŠTAS, todėl kabina makaronus apie, neva, melagingo pranešimo apie bombą. Pirmiausia, niekas nerašo apie tai, kaip elgiasi MAFIJOS VADEIVOS SU SAVO PRIEŠAIS IR KAIP SU JAIS SUSIDOROJA, KOKIUS METODUS TAM NAUDOJA. Kaip buvo elgiamasi su mūsų partizanais? Viskas pamiršta, nors visi šitų nusikaltėlių iš KGB metodai seniai turėjo būti plačiai atspausdinti ir su jais turėjo būti supažindintas kiekvienas mokytojas, kiekvienas dėstytojas. Taigi, teroristas ir mafiozas A. Lukašenka niekuo nesiskiria savo METODAIS NUO ŽYMIAUSIŲ MAFIJOS BOSŲ METODŲ. Ir šiandien, po tiek kančių, po tiek metų kovos, mes leidžiame, kad šitos Baltarusijos KGB stukačiai ir toliau kabintų mums makaronus, kaip tai daro komentatorius ah1, nes tai, neva, yra “žodžio laisvė”, “muomonės laisvė”. Ir nors mūsų LR Konstitucijoje užrašyta:“Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija”, bet pas mus nusispjaunama į mūsų Konstituciją, nes Baltarusijos KGB stukačiams ji negalioja. Ir lietuviai vis dar nesupranta, nors patys patyrė savo kailiu tą TERORIZMO “tvarką” ir MELO ideologiją, ir mina ant to pačio grėblio, nes mano, kad TIE NUSIKALTĖLIAI IŠ BALTARUSIJOS KGB “PATYS PASITAISYS”. Tai, kada sulauksime reikalavimų:“Laisvę stukačiams iš Baltarusijos KGB”, “Mes irgi norime lygybės”, “Mes tik vykdėme įsakymus, už kuriuos mes neatsakome”?         

ah1       2021-05-31 18:26

sekmadienio vakare Vokietijos policija pranešė kad Ryanair“ keleivinis lėktuvas buvo priverstas skubiai leistis Berlyne dėl pranešimo apie bombą.
O praeitų metų liepą kitas „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Dublino į Krokuvą, taip pat buvo priverstasbuvo priverstas leistis Londone dėl melagingo pranešimo apie bombą.
Tai prezidentus Vokietijos ir Londono irgi reikėtų bausti pagal Rubavičių?

Vaclovas ing elfe 2021-05-27 18:00       2021-05-31 12:46

Iš mintijimo supratau, kad vietoje Iskander turėtų būti Mistral lėktuvnešiai, o pragaištingai sudužo Total vadovo lėktuvas.

elfe > prasalietiskoms patiktukinems pajegoms       2021-05-31 12:06

ar nemanot, kad “patiktukams” tiesiog sunku sukaupt demesi ilgesnems analizems?..
ypac jei jie, nemokedami anglu kalbos, nepasigulina tikrindami info, tad nemato platesnes ivykiu panoramos?.. juk musu nuomoniu skirtumai ir kyla tik is siauresnes ar platesnes informacijos.

butent tokiais   “siaurukais”  ir manipuliuoja masmedia… numetanti ivykiu fragmentelius, is kuriu paciam tenka susideliot puzle…
jusu vietoj nesidziaugciau gavus patiktuku vien uz tai, kad ieskancius tiesos isvadinat “brudais”, “marazmatikais”, kad neploja jums suradus “atpirkimo ozi”, o bando diskutuot argumentais, kaip ir pridera demokratinej visuomenej… 
ar nemanot, kad tas pyktis. lipdant etiketes vietoj argumentu, rodo tik jusu paciu diktatoriska silpnuma?.. 

>tiek       2021-05-31 12:04

Naivu manyti,kad vakarai būk tai stūmė ar nestūmė Lukašenką į Putino glėbį.Tai visai neturi reikšmės.Jei norės Putinas ir pasiims Lukašenką.Jis net neskuba,žino,kad grobis jo.O vakarams prisirišti prie Lukašenkos nesąmonė.Jie turi ginti vertybes,o Lukašenka tikrai svetimas tokiems dalykams.

>> Kis        2021-05-31 11:06

del Kadafio… gerai, kad priminet.
jam Putinas pasiule mainais i karine baze pastatyt Atomine elektrine.
tas nesutiko.
ir stai jums rezultatas. Libijoj seimininkauja RosNeft. masmedia isplatino feke news apie Sarkozy, neva emusi 50 kil kysi is Kdafio ir t.t.
o kas Putinui padejo su tuo “arabu pavasariu’ ir diktatoriu vertimu svetimom rankom?..

juk ir su Huseino nuvertimu vyko kai kas panasaus, kai jis sukonfliktavo su LukOil kompanija…
siandien LukOil siurbia nafta is 70-80 procentu naftos lauku. ..
o atstatydintam, kare dalyvavusam i Toniui Blier’ui Putino draugas is GRU - M.W,Kantor surado darba - vadovaut jo ikurtam think0tankui European Council on Tolerance and recoliation… kurio vardu Kantor apdovanojo Ruta Vanagaite…

Atrfodo,kad visai       2021-05-31 10:24

nereikia bijoti,jei Putinas inkorporuos Baltarusiją įsavo valdas.Putinas ir pašalins Lukašenką,nes jau vien jo kūno kalba rodo,kad Lukašenka jam atgrasus,tik grobis jį daro kiek pakenčiamu.Ir mes buvo inkorporuoti,atėjus laikui,išėjom su trenksmais.Taip bus ir Baltarusijai ,tik laiko klausimas,kada ji bus laisva.Dabar dar laikas jai bręsti.Tai ir vyksta.

Kis       2021-05-31 8:32

Sis “lyderis"jau nusipelnes Kadafio likimo,kol fiziskai nenugalabis ,jis dar prikres ir ne tokiu dalyku,jam nieko daugiau nebeliko.Jis net nesupranta,kad nereikalingas net Putinui.Ziurekite visi patriarchai ir ilgaamziai politikai,kaslieka is jusu?Bekite nuo tu pagundu,juk gyvenate tik karta,mastykite ne pasturgaliais,kaip musu isrinkta valdziuke.Oi teks tankytes pagrezioti po tokio valdymo.Ar girdite mekenima?

Raigerdas>patiktukui       2021-05-30 19:43

Aš pasiruošęs tau sumaigyti 1000 patiktukų, kad tu tik taptum protingesniu. Bet nepadės, nes protingesniu tu netapsi, štai kame yra tavo tragedija. Aš nerašau dėl patiktukų, nes man jie nevaidina jokio vaidmens. Gal būt tie patiktukai vaidina didelį vaidmenį kremliaus troliams ar Baltarusijos KGB stukačiams, nes jiems reikia atsiskaityti ir gal net nuo to jų atlyginimas priklauso. Aš rašau tai, kas susiję su TIESA, bent jau stengiuosi tai daryti, o tau patinka patiktukai, kurie nėra joks rodiklis. Bet tau, galimai, kaip lukošistui, tai patinka. Visokie tokie falšyvi duomenys patiko ir bolševikams, patinka ir teroristui A. Lukašenkai, patiko ir Musoliniui, patiko ir Stalinui,
patinka Rusijos propagandistams Solovjovui ir kitiems Kremliaus paršams. Jie tuo minta. Kodėl jiems to reikia? Todėl, kad jie bijo TIESOS apie juos pačius. Bet mokslas nestovi vietoje ir, manau, greitai turėtų pagaliau aiškintis, kas vyksta su žmogumi ir ypač su tais, kurie mėgsta MELĄ, nelogiškumus, įvairias falsifikacijas. Reikia pagaliau išsiaiškinti, kokio gi ten “varžtelio” trūksta, kad jų mąstymas yra organizuotas “untrep”, kaip žemaičiai sako, ir kodėl pas jų yra tas nenumaldomas noras priežastį sukeisti vietomis su pasekme, ko pasekoje jie elgiasi kaip gyvuliai. Jūs gi, be normalių žmonių neišgyvensite. Jūs gi be jų suėsite vienas kitą. Taigi, tai yra labai opi problema ir ją reikia spręsti, kaip apsaugoti visuomenę nuo jūsų MELO. Nes ką jūs galite sukurti? Tik Kreivų Veidrodžių Karalystę. Aš asmeniškai tikrai žinau, ką reikia su jumis padaryti. Nei vienam iš jūsų negalima skirti jokio vadovaujančio darbo. Fizinis darbas yra pagrindinis terapinis instrumentas jūsų iškrypusiai sąmonei. Nes fiziškai dirbdamas tu nieko neapgausi. Tokiu atveju būtu nauda ir visuomenei ir tam į psichozę linkusiam asmeniui. Jeigu A. Lukašenka būtų dirbęs krovėju, manau baltarusių tautai tai būtų didžiulė nauda. Jeigu Stalinas būtų kases griovius, tai irgi būtų milžiniška nauda, nes kiek žmonių būtų išsaugoję savo gyvybes ir , gal būt, būtų nugyvenę laimingą gyvenimą. Kiek būtų išgyvenę poetų, dailininkų, rašytojų ir kitų kūrybinių asmenybių. Džiaukis kol kas, kol žmonės dar nesupranta, kokią žalą visuomenei daro kiekvienas mažas bolševikėlis, kiekvienas mažas fašistėlis. Jūs esate kažkokia tokia keista hominidų rūšis, kurie nekenčia TIESOS, bijo jos, ir puolą ją. Manau, kad normalių žmonių kantrybė baigsis, kaip ji baigėsi ir visokių pedofilų atžvilgiu, bent jau Lietuvoje jau tokios tendencijos bresta. Gal žmonės pagaliau supras, kad pagrindinis priešas mūsų visuomenei yra ta tokia keista hominidų rūšis, kuriai MELAS yra pagrindinis mąstymo instrumentas. Na, dabar gali spausti, kad tau nepatinka mano komentaras ir žvygauti iš džiaugsmo, nuspaudęs “Ne”.

tiek       2021-05-30 18:35

” Šiuo atžvilgiu galima būtų svarstyti, kas vis dėlto paskatino Lukašenką priimti tokį jam labai nenaudingą sprendimą” - šis rašytojas krečia komedijas , nemato kaltininkų ,kurie sėdi panosėj - broilerio su Nausėda , paskelbusio tichanovska Baltarusijos prezidente. Žmonės iš visos Lietuvos aniem tiesiog rėkte rėkė - nelįskit , nestumkit Baltarusijos į Rusiją , nes tokios “politikos ” pasekmėj iškyla didelis pavojus Lietuvos nacionaliniam saugumui . Jau nekalbant apie Klaipėdos uosto nelaimę.

patiktukas       2021-05-30 17:02

Vis dėlto džiugu matyti patiktukų skaičių po komentarais. Mąstančių ir šiaip psichiškai sveikų žmonių daugiau už visokius stasius, elfus, reigerdus ir panašų brudą...

faktas       2021-05-29 20:29

Būtent dabartinė Baltarusija ir yra LAISVA nuo eurodegradų valdymo:

liaudiesmenas.livejournal.com

bomba, bomba       2021-05-29 17:44

viskas per tą bombą

elfe > LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-05-29 13:12

kam taip radikaliai lygint anglosaksiskos imperijos centra su sovietines imperijos kolonija?
po issivadavimo dar papildomai terapiautu, tokiu kaip Jeffrey Sachs’o su G.Soros “gydyta” “soko terapija” su trnsformacija i “banditiska kapitalizma”. per kuri sie “filantropai”, susikukave su kgb neitikimai pralobo ir jau siekia ivest korporacini valdyma su totalia diktatura, kuri imanoma tik prie socializmo,  visam globaliam pasauliui, prisidengiant “kova su klimatu kaita”, kova su neturtu Afrikoj…
tad galim pajuokauti kaip megsta pats Schs’sas: kadaise Sovietu sajunga stovejo ant bedugnes krasto, bet stai atejo vystymosi patarejas is marksistinio Harvadrdo - Jeffrey Sachs ir ji zenge dideli zingsni pirmyn - neoliberalizmo zingsni!
https://www.americanthinker.com/articles/2013/12/jeffrey_sachs_socialism_and_sanctimony.html

Raigerdas        2021-05-29 12:06

Matau, kad daugybė žmonių nesupranta, kas yra komunistas ir kas yra fašistas. Imkime nuo pat pradžių. Žmogaus mąstymą sudaro elegesio šablonai arba kaip psichologai tai vadina stereotipai. Kadangi psichologija ir psichiatrija yra pseudomokslai, įsitvirtnę visuomenėje marksizmo plitimo laikais, tai jie klykia, kad reikia “laužyti stereotipus”. Kvaili psichologai ir psichiatrai jus mausto, nes stereotipai yra gyvybiškai būtina sąlyga, kad žmogus galėtų veikti. Taip, būna neigiami stereotipai, kurie daro žalą pačiam žmogui ir aplinkiniams, nes tampa jam pačiam stabdžiu ir žmogus tada labai blogai orientuojasi aplinkoje. Bet yra ir teigiami stereotipai, kurie padeda tam žmogui išgyventi. Yra nemažai žmonių, kurie yra linkę į hipnozę, todėl jie vykdo tas hipnotines komandas, kurias galėjo gauti vaikystėje. Geriausias variantas yra tas, kada žmogus sugeba nuspręsti pats ir atsakyti už savo sprendimų teisingumą. Doras ir aukšto emocinio tono žmogus sugeba tai padaryti. Dabar grįžkime prie fašisto ir komunisto. Žinodami šių žmonių ypatybes, jūs galite prognozuoti jų elgesį. Pažiūrėkime, kokius elgesio metodus pasirenka fašistas ir komunistas. Fašistas naudoja grasinimus, bausmę ir melagingus pavojaus pranešimus tuo tikslu, kad viešpatautų tarp žmonių. Kaip matote A. Lukašenka čia atitinka visu 100%. Dabar imame komunisto elgesio metodus su kitais žmonėmis. Komunistas žemina kitus žmones iki tokio lygio, kad jais galima būtų naudotis. Naudoja niekšingus ir žiaurius metodus. Nešioja paskalas ir siekia slaptai kontroliuoti kitus žmones. Dabar pažiūrėkime, kaip yra su priežastimi ir pasekme. Normalus, doras žmogus siekia būti nuostabių dalykų sukūrimo priežastimi. O fašistas šaukia, kad jis sukurs pasekmes bet kokia kainą, net jeigu reikės viską sunaikinti. Kaip matote tai bendras bruožas tiek Hitlerio, tiek Lukašenkos. Ką daro komunistas? Komunistas, kaip ir fašistas, siekia sukelti pasekmes bet kokią kaina ir jis įsako -“Paklusk!”. Jeigu ne, tai jis jus nužudys. Koks požiūris į tiesą? Fašistas naudoja akivaizdų ir griaunantį melą. Komunistas išradingai ir piktavališkai iškraipo tiesą, meniškai slepia melą. Pavyzdžiui, TSRS himnas yra būtent toks. Čia yra tik dalis požymių, kuriuos turi tiek fašistas, tiek komunistas. Kaip matote, tai yra žmogaus būsena, kuri susiformuoja vaikystėje, ir kurią perima vaikai iš tėvų, kurie naudoja prievartą vaiko atžvilgiu, jį nuvertina arba jo nekenčia. Taip pat sunkios gyvenimo sąlygos gali įtakoti vaiką, kad jame susiformuotų neapykanta arba užslėpta neapykanta (Stalinas). Kaip matote, tik Švietimas ir gerinimas gyvenimo sąlygų gali sumažinti fašistų, komunistų ir įvairių nusikaltėlių, bei kitokių sąmonės iškrypėlių skaičių. Verta tuo susirūpinti, nes tada nereikėtų nei tiek policijos, nei kalėjimų, nei ligoninių. Žmogaus dvasia yra pajėgi tverti stebuklus, bet jeigu su žmogumi nuo pat vaikystės elgtis ne kaip su dvasine būtybe, o kaip su dresiruojamu šunimi (Hitlerio vaikystė), daiktu ar savo nuosavybe, tai jis gali tapti žvėrimi, kaip tai atsitiko su A. Lukašenka.

Raigerdas        2021-05-29 9:04

Verkšlenantys lietuviai net nesupranta, kad teroristams nusispjauti į jų ašaras.Štai “Lietuviškos Jungtinės Pajėgos” atrodo toks patriotas, toks patriotas, o kritiniu atveju yra visiškas liurbis. Tas vargšas komentatorius net nesuvokia, kad ne Vytautas Rubavičius nusprendžia, kokius atlyginimus mokėti darbininkams. Komentaras parašytas nei į tvorą, nei į mietą. Tas komentatorius net nesuvokia, kiek metų egzistuoja UK. Suaugęs vaikeli, nejaugi pats niekada nežaidei futbolo ar krepšinio? Nejaugi tau vaidenasi, kad subūrei savo kieme futbolo komandą, pavadinai"Lietuviškos Jungtinės Pajėgos” ir ji, nuvažiavusi į pasaulio čempionatą, nugalėjo Braziliją, Argentiną, Vokietiją ir visas kitas komandas, ir tapo pasaulio čempionais? Ir tikriausiai nesupranti, kad norint patekti į pasaulio čempionatą, pirmiausia reikia bent jau patekti į Lietuvos futbolo A lygą ir bent jau laimėti prieš Gargždų “Bangą”. Ar laimėsi? Aišku, kad ne, bet tu nori gauti tokį pat atlyginimą, kokį gauna Ronaldo. Kodėl Lietuva tokia biedna? Todėl, kad Seimo nario atlyginimas nepriklauso nuo darbo rezultatų. Tai, ar tu šito nežinojai? Ir per 30 metų nesupratai, kad tai yra apgaulė? Kaip yra balsuojama? Štai 15 metų anūkė pataria seneliui už ką balsuoti:“Seneli, balsuok už “Laisvės” partiją, nes jie leis Lietuvoje pardavinėti lengvus narkotikus ir tada Lietuva gyvens labai gerai”. Ar tu nežinojai, kad KOKYBIŠKAS ŠVIETIMAS Lietuvoje gali sustabdyti ir emigraciją, ir pakelti darbo kokybę, moralę ir t.t.? Seimo nariai šito nesupranta, nes Rasa Juknevičienė arba Oleka vadovauja kariuomenei. Valstybės valdyme yra visiškas bordakas. Ten niekas neskaičiuoja valstybinių pinigų, nėra tinkamos kontrolės. Bet pats juk nieko apie tai neišmanai, todėl tau reikia tik skandalinti ir šaukti:“Vytautai Rubavičiau, kodėl UK atlyginimai didesni nei Lietuvoje?”. Todėl, kad ten nėra tokio bordako, tokio paniekinamo požiūrio į piliečius. Kodėl? Todėl, kad ŠVIETIMO SISTEMA ten yra viena iš geriausių pasaulyje su Oxfordo universitetu. Ir mokslininkai ten rašo tikrus mokslinius darbus, o ne fiktyvius, kokius rašo A. Maldeikienė ir dar dėsto ekonomiką studentams. Bordakas prasideda GALVOJE, o kad GALVOJE būtų tvarka, reikia ją papildyti TIKROMIS, O NE MELAGINGOMIS ŽINIOMIS, KAIP PAS MUS. Štai ir tu šauki apie mažus atlyginimus Vytautui Rubavičiui ir nesupranti, kad ŠALIA, MŪSŲ BROLIŲ GUDŲ VALSTYBĖJE, ĮSIGALĖJO FAŠISTINĖ DIKTATŪRA. Kuo baigsis fašistinė diktatūra? Karu. Bet tu šauki dėl atlyginimų ir nesupranti, kad KOMUNISTAS IR FAŠISTAS NETURI KITŲ TIKSLŲ, KAIP GĄSDINTI VISUS APLINKUI, KOKS JIS BAISUS IR PULKIT PRIEŠ JĮ ANT KELIŲ. Kas pagimdė šitą fašistą A.Lukašenką? Baltarusijoje egzistavusi komunistinė sistema. Kokia ji? Tai tu su savo Pajėgom paskaityk:”  Laisvųjų respublikų sąjunga amžiams
  Tvirčiausiai Didžiosios Rusios suburta,
  Tarybų mūs Sąjunga, šauniai gyvuoki,
  Galinga, vieninga, tautų sukurta!”. Taigi, A. Lukošenka buvo auginamas MELE, ir jis tiki, kad MELAS yra vienintelis TEISINGAS ĮRANKIS, KAIP GALIMA VALDYTI TĄ TAMSIĄ LIAUDĮ. Jis sukūrė savo VALDYMO MAFIJĄ, kurią saugo Baltarusijos KGB, kuriai vadovauja irgi fašistai. Kas yra Baltarusijos KGB? Tada paskaityk kas yra buvo OPRIČNINA Ivano Grozno laikais ir suprasi, kas yra A. Lukašenka. Kas protestuoja prieš A.Lukašenką? Tai jauni žmonės, kurie gavo visai kitą, bet ne komunistinį išsilavinimą. Kas vyksta Baltarusijoje? Tai revoliucija prieš tą komunistfašistinę hibridinę valdymo sistemą. Bet ko neįvertino Baltarusijos opozicija? Kad jie turi reikalą ne su OPONENTU, o su pamišusiu TERORISTU. Kas yra TERORIZMAS? Terorizmu (lot. terreo ‘aš gąsdinu’[1]) paprastai yra vadinamas organizuotų grupuočių sistemingas grasinimas ar nenuspėjamo smurto naudojimas siekiant ideologinių tikslų. Pagrindinis terorizmo taikinys – civiliai gyventojai, o pagrindinis ginklas – baimė. Metodai, kuriuos pasirenka teroristai, tarnauja šiam tikslui. Teroristų metodai – žmonių grobimas, sprogdinimai, individualūs ir grupiniai nužudymai, infrastruktūros gadinimas, įsilaužimai į kompiuterinius tinklus ir pan. – yra nusikalstami (Vikipedija). Taigi, šitas TERORISTAS ne šiaip sau pastatė atominę elektrinę šalia Vilniaus. JIS JAU KALBĄ APIE GALIMUS SPROGDINIMUS ASTRAVO atominėje elektrinėje. O TERORISTAS šiaip sau nekalbą, nes jo beprotystėmis užkrėstoje galvoje jau šmėsčioja toks galimas variantas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-05-29 6:36

Vytautai Rubavičiau, štai Tautos dusinimo skaičiai.
(2020 kovo skaičiai)
Karališkoje valstybėje darbininkas:
– parsineša namo 1432.97e (iš MMA dydžio);
– sumoka 182.45e mokesčių (nuo MMA dydžio).
Plėšikų užvaldytoje Lietuvoje, darbininkas:
– parsineša namo 447.23e (iš MMA dydžio);
– sumoka 159.77e mokesčių (nuo MMA dydžio).
Jei kitaip: Lietuvoje, surenkami karališko dydžio mokesčiai nuo mažiausios algos daugiau nei tris kartus mažesnės už mažiausią algą karališkoje valstybėje.
Štai kaip siautėja, antikonstitucinio apsišaukėlių seimo plėšikų vyriausybė.
P s: karalystėje ir pas mus, maisto bei daiktų kainos panašios.
Katastrofa.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-05-29 6:36

Vytautai Rubavičiau, geriau sugalvok bausmę budeliams Lietuvoje, kurie 30 metų varo tautą iš namų. Bemaž, milijonas (pusė visų) darbininkų išvaryta svetur.
_____________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2021 gegužės 29

Al.       2021-05-29 0:07

Jei gudams pavyktų atsikratyti Batkos - ir, anksčiau ar vėliau, pavyks - tai ar jie pajėgtų atsikratyti vakarietiško liberalbolševizmo ? Ypač jei tiesiog mėgdžios mus. Ar pavyks atsikratyti Rusijos čekistų kontrolės ? Ir jų pačių komunočekistai irgi, aišku, niekur nedings. Taps valdančiuoju luomu, kaip ir pas mus. Ar Lietuva turi nepripažinti Batkos prezidentu? Aišku, kad jis suklastojo rinkimus. Bet ir mūsų valdžia, manau, suklastojo. Kur ten mūsų, jei net Amerikos valdžia padarė tą patį. Žodžiu, ,,o teisėjai kas?” Kodėl demokratinis pasaulis keliasdešimt metų bendravo su Sovietinės Rusijos valdžia lyg teisėta. Net dalijosi su jais pasaulį ir teisė nusikaltėlius prieš žmoniją. Kodėl ? Nes tiesiog vengė karo. Nes Rusija jiems buvo per stipri. Lietuvai Gudai taip pat per stiprūs. Jau nekalbant, kad už jų stovi Rusija, o gal ir Kinija. Ir jei, nepaisant to, mūsų valdžia Gudams skelbia šaltąjį karą, tai kodėl tokie drąsuoliai niekaip nedrįsta pabaigti Pociūno, Garliavos ir daugelio kitų bylų ?

Žemyna       2021-05-28 23:46

Kažin, kiek klientūros, kiek pelno turi skrydžių bendrovė, kad taip nenori padėti tyrimui? Gal galima jai pažadėti atlyginti pusę nuostolių, jei Kremlius ir jo kaimynės atsisakys jos paslaugų?

tiek       2021-05-28 21:55

va , ir Rubavičius tapo sąmoningas tapino propagandos armijos kareiviu. Tikiuosi iš bado nemiršti , Vytautai . Bet ar ne gėda?

Prašalietis       2021-05-28 19:30

Sulaukusiam “patriotinio” marazmatiko amžiaus Rubavičių Vytautukui nereiktų imtis “geopolitinių galvosūkio”, kuriame Baltarusijos Lukošenka “rodo pasauliui tarptautinių bendravimo normų ir susitarimų nesilaikymo”. Mažai ką pajėgiančiam prisiminti Rubavičių Vytautukui belieka priminti daugelį kartų rodytus “tarptautinių bendravimo normų ir susitarimų laikymasi” Jugoslavijos bombardavimų metu, pademonstravus skalbimo miltelių flakonėlį sunaikino Iraką, nenorėjusį už parduodamą naftą imti dolerius buvo nužudytas Kdafis ir sunaikinta Libija, JAV įtarusi, kad Bolivijos prezidento lėktuve gali būti Snoudenas Austrijai liepė priversti nusileisti Austrijos erdvėje praskrendantį lėktuvą ir, nepaisant tarptautinės prezidsentinės neliečiamybės, lėktuvas buvo iškrėstas, nieko neradus buvo leista skristi toliau ir t.t. “Tarptautinio elgesio normų, susitarimų ir Jungtinių Tautų normų “laikymosi” pavyzdžių yra nors vežimu vežk, tik tokiems “patriotiniams” paskutinę atmintį praradusiems marazmatikams kaip Rubavičių Vytautukas yra “nė motais”, jis “protingai geopolitiškai pavaro"paklausęs ką tą pačią dieną pasako “geopolitine tema vyresni broliai”, nes kitą dieną kas buvo vakar,jis jau nebeprisimena…., bet “geopolitikos galvosūkius” lansberginio durnių laivo neišsivaikščiojusiems keleiviams gali “patriotiškai pagvildenti”....

Vardas       2021-05-28 18:36

Kinija, Rusija palaiko Baltarusija nera kaip liberastiniams Woke Vakarams nubausti Aleksandra Grigorijeviciu Lukasenka.

Ratas       2021-05-28 17:47

Išsirinko čigoną tai dabar turės ilgai…

Tomas       2021-05-28 17:23

Brangieji, negi jus pamiršote dėl ko viskas prasidėjo,pamiršote apie suklastotus rinkimus pačiu įžuliausiu būdu, pamiršote apie uždarytus kandidatus,kitaminčių žudymą,persekiojimą ir ttt.tai ką čia irgi nato provokacijos ,nato visa tai padarė.O žmonės ir išėjo į gatves būtent dėl neteisybės ,dėl melo,dėl to kad ,atsibodo vienintelė galima tiesa ir ttttt. Todėl gerb. Vytautas Rubavičius yra visiškai teisus ir aš palaikau jo nuomonę.

katalikas       2021-05-28 16:06

kk

katalikas       2021-05-28 16:05

f

katalikas       2021-05-28 16:04

Krinta į akis “patiktukų” statistika. Mąstančių žmonių - daug daugiau už tapino faflius, klinikinius psichopatus-rusofobus ir antinacionalinio LR režimo subinlaižius.

Raigerdas>Ayn Rand        2021-05-28 14:48

Ayn Rand tikisi, kad Sovietinė KGB maniera kapinti makaronus kitiems žmonėms vis dar tęsiasi. Ayn Rand, tiki, kad galima kaip nors pateisinti Baltarusijos KGB nusikaltimus ne tik prieš Baltarusijos piliečius, bet ir prieš žmonija. Štai jis ieško kvailesnių už save ir rašo:“Jei valstybė X priglaudžia ir globoja bei visaip remia, įskaitant finansiškai ir kitaip skatina, perversmą (jėga, ginklu, prievarta, smurtu) gretimoje valstybėje Y bandančius įvykdyti tos Y organizuotų piliečių grupę, tai valstybė Y turi teisę imtis atsakomųjų priemonių prieš valstybę X, įskaitant kraštutiniais atvejais panaudoti jėgą (tarkim, jei valstybė X realiai - pinigais, ginklais - remtų smurtinį judėjimą Y valstybėje”. “Jesli by, da kaby”- toks yra berods rusų išsireiškimas. Suaugęs vaikeli, niekas neskatina ir nesikiša į Baltarusijos vidaus reikalus. Jeigu taip būtų, tai tavo Batkos režimas seniai būtų nustojęs egzistuoti. Viskas yra atvirkščiai, nes ES ne tik leido valdžios uzurpatoriui daryti ką nori, bet ir finansavo jo diktatorišką valdymą. Dabar ES atsipeikėjo kokį beprotį jie finansavo. Suaugęs vaikelis, piešinėja X ir Y ir šneka nesąmones, nes įsivaidzuoja, kad mes čia Lietuvoje neskiriame priežastį nuo pasekmės. Šitas psichopatas, pirmiausia, sufalsifikavo rinkimus, bet suaugęs vaikelis Ayn Rand apsimeta, kad nieko apie tai nežino. A. Lukašenka žudo savo politinius konkurentus ir žudo protestuotojus ir dabar dar organizavo valstybinį terorizmą ir tuo giriasi. A.Lukašenka nėra Baltarusijos prezidentas, bet suaugęs vaikelis Ayn Rand apsimeta, kad ir apie tai nieko nežino. Jis neteisėtai užgrobė valdžią Baltarusijoje ir piliečiai tam pasipriešino. Ir tuos, kurie pasipriešino jo neteisėtiems veiksmams, jis pradeda terorizuoti ir netgi žudyti. Baltarusijos žmonės prašo pagalbos Ukrainoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse, kad išgelbėti savo ir savo artimųjų gyvybes nuo vykdomo teroro Baltarusijoje. Suaugęs vaikelis Ayn Rand vėl apsimeta, kad nieko apie tai nėra girdėjęs. Ką reikia daryti? Manau, kol dar nevėlu, reikia organizuoti didelę tarptautinę konferenciją ir iškelti klausimą dėl RUSIJOS DIKTATŪROS VYKDOMŲ NUSIKALTIMŲ JAU DAUGIAU NEI 100 METŲ. Kiek žuvo žmonių per tą 100 metų vien tik dėl to, kad šioje šalyje vienas diktatorius keičia kitą diktatorių, ir kaip nuo to yra nukentėjusios praktiškai visos kaimyninės šalys. Rusijos tikslas yra “pasiimti 6 Rusijos Gubernijas, kurios dabar vadinasi Baltarusija. Ir yra teigiama, kad ten gyvena 9 milijonai rusų, kurie, savaime aišku, prašosi, kad Rusija pasiimtų į savo glėbį. Rusijoje jau nuo XV amžiaus buvo formuojami liaudyje tokie santykiai prekyboje ir su kaimynais pagal posakį:“Neapgausi - neprasigyvensi”. Ir šitas viduramžiškas mąstymas yra Rusijos politikos kertinis akmuo šiandien. Rusija jau užgrobė dalį teritorijų Ukrainoje, Gruzijoje, sekanti yra Baltarusija, o vėliau prasidės pretenzijos ir Lietuvai. Rusijos viduramžiškas pamišimas dėl svetimų teritorijų užgrobimo yra ne šiaip sau, nes užgrobimo tikslas yra apiplėšti ten gyvenančius vietinius gyventojus. Patys jie gaminti nenori, ir tokių palnų neturi, nes visi jų planai yra susiję su svetimų teritorijų pasisavinimu. Tam Rusijai ir reikalinga armija. Ayn Rand braižo X su Y, bet tyli apie Rusijos įsikišimą į Baltarusijos vidaus reikalus. Todėl reikalingas Niurnbergas II, nes kitaip nesibaigs tos Rusijos pretenzijos kaimyninėms šalims. Reikia detaliai palyginti Stalino diktatūrą su Lukašenkos diktatūra ir organizuoti Niurnbergą II, nes Vakarai buvo apgauti, kad tik fašistinė Vokietija buvo agresorius. O Rusija liko nenubausta. Ir jeigu ir toliau taip bus, tai Rusija, kaip Blogio Imperija, palaikys ir psichopatą diktatorių A. Lukašenka, ir toliau gąsdins visą pasaulį III Pasauliniu karu. Tai įsivaiduokite, kas būtų, jeigu A. Lukašenka turėtų atominį ginklą? Kaip jis tada elgtųsi šitas pamišėlis?

Ayn Rand - >>Ayn Rand 2021-05-28 10:32       2021-05-28 12:58

Jei valstybė X priglaudžia ir globoja bei visaip remia, įskaitant finansiškai ir kitaip skatina, perversmą (jėga, ginklu, prievarta, smurtu) gretimoje valstybėje Y bandančius įvykdyti tos Y organizuotų piliečių grupę, tai valstybė Y turi teisę imtis atsakomųjų priemonių prieš valstybę X, įskaitant kraštutiniais atvejais panaudoti jėgą (tarkim, jei valstybė X realiai - pinigais, ginklais - remtų smurtinį judėjimą Y valstybėje. Visiškai nesvarbu, ar valstybė Y yra “demokratija” kaip ją supranta valstybės X režimas. Mūsų atveju, valstybės X galva net nusikalbėjo iki to, kad nuvertė valstybės Y prezidentą. Paskaitykit Nausėdos įstaigos pranešimus praėjusių metų, darytus oficialiai, kaip Y prezidento. Iš šalies žvelgiant, yra visiška beprotybė. Autorius nesugeba abstrahuotis ir įvertinti padėtį iš šalies, ir pasiduoda oficialios režimo pakeitimo elinėje bananų respublikoje propagandos isterijai.

Petras       2021-05-28 12:08

Gal derėtų baltarusių tautai susitaikyti vieniems su kitais ir taip išspręsti problemą. Kitaip pykčiams nebus galo, per juos ir valstybę galima pražaidyti. Tiek valdžioje prabuvęs Lukašenka negali to nesuprasti… Taigi viena pusė kitai viską atleidžia, paleidžiami kaliniai ir pasirengę naujiems rinkimams rengia juos be kišimosi iš išorės, ir gyvena ramiai kurdami kartu su Baltijos šalimis savo valstybę ...

girdejot?       2021-05-28 11:41

Onternete pasklido gandas, kad Soros arestuotas del nusikalstamo kisimosi i JAV rinkimus -b
George Soros was arrested in Philadelphia for election interference.

bet daugiausiai sia zinia isplatino paties Soros finansuojami “faktu tikrintojai”.
anksciau buvo kaltinama Rusija, bet aiskeja, kad ji i rinkimus kisasi butent per tokius savo tarpininkus… https://www.opensocietyfoundations.org/publications/towards-elections-integrity

https://www.politifact.com/factchecks/2020/nov/23/blog-posting/no-george-soros-wasnt-arrested-philadelphia-electi/

idomu       2021-05-28 11:09

Baltarusu eitynes su Vycio veliavom akivaizdziai rode tautinigudu prabudima, kuri galimai inspiravo ju istorikai…  Remdamiesi E.Gudaviciaus istorinem knygom,  jie kele i youtube si istorini pasakojima apie LDK labai aktyviai. Kartu visam rusakalbiam pasauliui pristatydanmi ir Lietuvos istorija.
Turetume jiems buti dekingi uz tai, nes musu Nikzentaicio istorikai   atrodo gerokai apsileide sioje srityje…
Na, o kai Lukosenka (panasiai kaip ir musu kai kurie vyriausybes vadovai del Seimu marso) bande kaltint Putina, budamas jo draugu, ir neitikino, tada nusitaike i Lenkija…  O tai tik rodo, kad diktatoriai savo visuomene laiko nesamoninga, lengvai manipuliuojama mase…  Nors deka nauju technologiju visuomene jau daznai daugiau informuota ir samoningesne nei jos vadovai…
Ir jei kazkada veike EDWARD BARNEYS, kuris moke korporacijas ir totalitarinius rezimus kaip manipuliuoti “nesamoningom masem”, propagandos principai, siandien medziot aukas melaginga propaganda kur kas sunkiau.

>>Ayn Rand       2021-05-28 10:32

Hmm.. gal jus is dalies ir teisus… nes po disidentu priedanga kgb moka pasiust ir savo agentu visuomebiu subversijom… JAV jau nebeaisku kas yra kas ir kam tarnauja net valdymo organuose… kilusiu is Rusijos imperijos ten apie 5 procentus, bet valstybes tarnybose uzima 95 procentus.

girdejot?       2021-05-28 10:22

Austrijos lektuvas skrido i Maskva aplenkiant Baltarusija, o Maskva jo neprieme..

redakcijai       2021-05-28 9:22

Ištaisykite “Cchinvalą” į “Cchinvalį”, nes “Cchinvalas” - rusiška vietovardžio versija.

Raigerdas>Ayn Rand        2021-05-28 9:18

Aišku, belieka tik pasvajoti, kad visus melagius patalpinti į vieną šalį. Tada ten būtų cirkas. Štai irgi komentatorius Ayn Rand rašo:2021-05-28 8:43
“Visa tai Baltarusijos vidaus reikalas”. Ayn Rand, tikiuosi mokyklą yra baigęs. Tai, jeigu jis baigė gimnaziją ir nesupranta, kad užgrobtame lėktuve buvo tik vienas ar keletą baltarusių, o virš 100 keleivių iš užsienio šalių, tame tarpe iš Lietuvos 94 keleiviai, jei neklystu, tai ar čia Baltarusijos vidaus reikalas? Štai Sovietų Sąjunga šaudė savo disidentus, tai pagal Ayn Rand tai yra Sovietų Sąjungos vidaus reikalas? Kitas žmogėdra diktatorius Pol Potas išžudė apie ketvirtadalį šalies žmonių, o valstybės sostinės Pnompenio gyventojų skaičius dėl prievartinio iškeldinimo sumažėjo nuo 2 milijonų iki 23 tūkstančių. Ir aišku, tuo metu irgi buvo tokių Ayn Rand, kurie šaukė: “tai Kambodžos vidaus reikalas”. Manau, kad ateityje reikėtų rimtai žiūrėti į tuos gimnazijos atestatus. Jeigu vaikis nesupranta tokių elementarių dalykų, kaip Ayn Rand, tai, kodėl jiems išduoda gimnazijos atestatus. Jeigu žmogus teigia, kad Mėnulis padarytas iš sūrio (anglų patarlė), tai ar jis turi teisę gauti gimnazijos atestatą? Atėjo laikas iš tikro aiškintis, kokia čia yra problema su tais žmonėmis, kuriems vaidenasi, kad Mėnulis padarytas iš sūrio. Kas vyksta jų galvoje, kai jie žiūri į arklį, bet sako, kad mato dramblį?

Ayn Rand       2021-05-28 8:43

Visa tai Baltarusijos vidaus reikalas. Pakanka to, kad jau naują prezidentę jiems paskyrėm, jų tikrąjį nušalinę (Nausėda pats juk taip pareiškė - nelegitimus, turim naują). Pats Batka ir jo režimas nebando (kol kas bent) mums naujo prezidento paskirt. Patinka kam ar nepatinka, tai Blatarusijos žmonių vidaus reikalas. Mes daugių daugiausia galim suteikt politinį prieglobstį baltarusiams, tačiau su sąlyga, kad jie iš Lietuvos neužsiiminės baltarusiška politika - nes kitaip mes kaip valstybė tapsim Baltarusijos priešu. Pagrindinė taisyklė - jei suteiki prieglobstį užsieniečiui, tai priglobtasis turi nutraukti savo politinę veiklą iš priglobusios šalies. Net neaiškinsiu, kodėl taip yra jau šimtametė tarptautinių santykių praktika. O autoriui… Jei jis nori kariauti, tai pirmyn pas Batka ir kariauk prieš jį. Batka su mumis nekariauja.

atkreipsiu dėmesį       2021-05-28 8:39

Kad Lukašenka elgėsi sąmoningai ir kad jei kas ir stumia Baltarusiją į Rusijos glėbį, tai tik jis pats, išduoda viena detalė. Niekas netrukdė Lukašenkai visiškai nenuoširdžiai atsiprašyti ir pasiūlyti kažkokias simbolines kompensacijas lėktuvo keleiviams. Vietoj to jis ėmė dar labiau kliedėti ir taikyti principą “geriausia gynyba - puolimas”.
Tiek, kad idioto sutramdymas per sankcijas “Belaruskalij” skaudžiai palies ir Lietuvą. Ir ne dėl to, kad tada jau ES uždraustų kalio trąšų eksportą per Klaipėdą,o dėl to, kad 70% “Birių krovinių terminalas” akcijų priklauso “Belaruskalij”. BKT veikla būtų tiesiog įšaldyta, nors iš esmės terminalas galėtų toliau veikti. Krautų, žinoma, ne tiek daug, tačiau nestovėtų užplombuotas. Tai yra gali pasikartoti sanatorijos “Belarus” atvejis.
Manyčiau, pats laikas Lietuvai susimąstyti ką daryti su tokiu turtu. Galbūt galimas kažkoks teisinis kelias, apribojant kolūkio idioto režimo teises į tą turtą. Pavyzdžiui, Cichanouskajos komanda galbūt galėtų kreiptis į Tarptautinį arbitražą ir paprašyti pritaikyti apsaugos priemones tam Baltarusijos valstybės ir valstybinių įmonių turtui užsienyje? Tada tie objektai galėtų veikti toliau, o dividendai būtų pervedami į specialią sąskaitą, nepasiekiamą mozaikinio šizofreniko režimui?

Raigerdas>Vilniečiui        2021-05-28 8:18

Tarp kitko išėjo dar vienas NEXTA dokumentinis filmas apie A.Lukošenkos šeimyninį verslą, kuriame dalyvauja ir kai kurios firmos iš Lietuvos. Rekomenduočiau pažiūrėti, nes “Vilnietis”, gal būt, yra vienas iš dalyvių šito A. Lukošenkos slapto kontrabandinio verslo. Nes kitaip, kaip galima ginti jau pasaulyje daugelyje šalių pripažinto valstybinio terorizmo iniciatorių? Tam reikia būti kažkokiu tai bendradarbiu. Bet šis dokumentinis filmas “Auksinis dugnas 2: DIKTATORIAUS ŠEŠĖLYJE” DAR NEPASKUTINIS, NES BUS DAR VIENAS FILMAS APIE CIGAREČEČIŲ IR NARKOTIKŲ KONTRABANDĄ. https://www.youtube.com/watch?v=nneIt3EyClI

Raigerdas>Vilniečiui        2021-05-28 7:42

Aš suprantu, kad tau ant galvos, gal norisi užsimauti batus.Gali būti, kad tau norėtusi pagąsdinti ir visas Afrikos laukines gentis ir pasijausti ereliu. Tai yra įprasta, kad psichozių apimtas žmogelis ima visus gąsdinti, kaip tai daro psichopatas A.Lukašenka. Prašau man nenurodinėti, ką man daryti. Važiuok į Baltarusiją ir ten gali nurodinėti savo Batkai. Pasiūlyk jam surengti “kiečiausio psichotiko” konkursą, surinkite žiuri, kuri nuspręs, kas labiausiai gali pašiurpinti žiūrovus savo psichozėmis. Galutinėje fazėje turėtų būti finalinė užduotis konkurso dalyviams: kas bus kiečiausias dantų griežimo konkurse. Ar pralenksi A.Lukašenką dantų griežimo konkurse? Jeigu laimėsi prieš A.Lukašenką dantų griežimo konkurse, tai yra dar viena šalis, kur galima organizuoti dantų griežimo konkursą- tai Rusija. Ten galėsi susigrumti su Žyriku arba Žirinovskiu. Aišku, Žirinovskis nėra tas pats kiečiausias dantų griežėjas, tokių psichopatų politikoje yra ir daugiau. Čia yra daugiau informacijos apie dantų griežėją ir Baltarusijos čempioną šitoje rungtyje A. Lukašenką. Pasiūlyk jam ir išgarsėsi visame pasaulyje. O Lietuvoje su dantų griežimu nelabai išgarsėsi, taip, kad ruoškis kelionei į Baltarusiją pas savo kolegą dantų griežimo srityje A. Lukašenką. https://www.youtube.com/watch?v=ZjuSwqDVAIQ

Vilnietis to Reigerdas       2021-05-28 5:09

tu ratu tapino vafli mano komentarus apeidinėk!

elfe > Vilnietis       2021-05-27 18:00

prisiminkim kaip KGB vado Andropovo isakymu buvo palydetas is Korejos skrides boingas su 250 keleiviu ir taronuotas netoli Kurilu vien todel, kad jame skrido didziausias JAV kovotojas pries komunistus saugumo tarnybos John Birth Society vadas senatorius McDonaldas.

prisiminkim lektuvo “katastrofa”  su Lietuvos geriausiai pediatrais ir zydu vaiku nuo holokausto gelbetoju zymiausiu pediatru Baubliu… 

o jau kiek eme sproginet lektuvu kai atejo Putinas i valdzia?.. pradedant tuo, kuriuo skrido Borovyk, savo “Soversenno sekretno” zurnale atspausdines Andropovo kolegos, kgb snipo M.Liubimovo “Golghota ili sekretnij plan perestroiki”.. vos pats issisuko… turejo paneigt tai, ka parase..

paskui viso Lenkijos konservatoriu elito, sukisto i lektuva, sprogimas skrydyje i Katyne…

tada Malaizijos. “netycia pataikius”? idomu, koks svarbus asmuo ten skrido?..

po to Prancuzijos Iskander gamyklos vadovo lektuvas neva “netycia uzkliuva uz oro uosta valancios masinos ir sprogsta?.. ogi sis direktorius, kuri Putinas verte pasirasyt galingo lektuvnesio pardavimo popierius, bet tas nesutiko, nes tai vyko po Gruzijos karo, dar oro uoste paskambino sunui duodamas nurodymus, jei jam kas netycia atsitiktu.. atsitiko..

nekalbant apie Pociuno isskridima pro langa.. kas neapsiejo be Baltarusijos KGB..
nuodijimus novyciok ar polonijum..

sitaip, gerbiamas Vilnieti, tik mafijiniai teroristai dorojasi su “isdavikais”...
jusu isvardintieji gali ir patys nezinot, kam is tiesu tarnauja… kgb propagandos galia siais neokolonializmo laikais milziniska…
jei klystu, pataisykit..

stasys       2021-05-27 17:01

Pailsėk Reigardai , duok pirštams poilsio .Juk su tokiais tekstais ,ilgų, tu bet kokį priešą uzkamuosi negyvai .

stasys       2021-05-27 16:58

Nų diedas užlenke , jau keliau ranka duot į sprandą bet laikų toptelejo jog žmogus sposija .Reiketų atsargiau su tokiais tekstais elgtis .

Raigerdas        2021-05-27 14:44

Liūdna naujiena Baltarusijos KGB stukačiams ir visokio plauko lukašistams, kurie gal būt iš Lietuvos KGB nusimuilino į Baltarusijos KGB. Ši liūdna žinia skirta Baltarusijos KGB troliams, pirmiausia komentatoriui “ah1     2021-05-26 21:34”, toliau “kazys 2021-05-27 8:37” (vos neparašiau kazlys, bet to jis buvo vertas), jabatkininkas “Paulius 2021-05-27 7:16”, patologinis melagis ir galimas variantas, kad net nusikaltėlis, už kurio nugaros yra neatskleisti nusikaltimai “Vilnietis 2021-05-27 1:52” profesionalus demagogas ir išdavikas, apsimetęs Anonimu, “Vytautai 2021-05-26 22:14”. Mums tai yra gera žinia, nes yra gautas el.paštas, kuris buvo išsiųstas į Minsko aerouostą.Taigi, el.paštas buvo gautas 12:57 val. O kada lėktuvas apsisuko ir nuskrido į Minsko aerouostą? Prieš 10 minučių. Pavojaus signalas ir lėktuvo posūkis įvyko 12:47 val. O kada buvo pranešta, kad lėktuve yra bomba? Minsko dispečeris pranešė pilotui apie esamą bombą 12:30 val. Šitas dispečeris, galimai, dar nesupranta, kad jeigu bus vykdomas tarptautinis tyrimas, tai jį nugalabys tas pats Baltarusijos KGB, nes toks liudininkas nereikalingas. Kaip ir rašiau, žemiau esančiame komentare, “visus juos jungia vienas bendras požymis - MELAS”. Ir tol, kol VALSTYBINĖS INSTITUCIJOS NEBUS APSAUGOTOS NUO TŲ KANOPINIŲ VELNIŲ, TOL MES TURĖSIME “N” NELAIMIŲ, “N” KATASTROFŲ, “N” NUSIKALTIMŲ, “N” NUŽUDYMŲ IR T.T. Pradėkime pagaliau diskutuoti apie tai, kas per velniava dedasi su šitomis valstybinėmis institucijomis, jeigu jose taip gerai įsitaiso velniai, ir juos gina Baltarusijos KGB, milicija, teismai, prokuratūra, kariuomenė ir kitos pavaldžios vienam bepročiui struktūros. Ar tikrai su tuo nieko negalima padaryti? Netikiu. Man atrodo, kad tai įmanoma tik žiniasklaidos pagalba ir tų žmogelių, kuriems MELAS yra brangesnis už Tiesą (kurios, galimai, jie bijo, nes tai gali būti tiesa apie juos pačius), t.y. amoralus gyvenimas jiems yra norma. Klausimas: kokią naudą duoda visuomenei šita kategorija žmonių? Ar tikrai tai yra nauda, ar žala? Galiu suklysti, bet visgi peršasi mintis, kad buvo suplanuotas ir lėktuvo numušimas, nes šitas pamišėlis Lukašenka ne šiaip sau pradėjo gąsdinti, kad lėktuvas galėjo nukristi ant atominės elektrinės. Aš visą laiką galvojau, kokius žmones jis norėjo gelbėti? Lėktuve? Pasirodo, kad ne. Jis norėjo “išgelbėti” žmones, kurie dirba atominėje elektrinėje. Ir tada koks nors Baltarusijos KGB stukačius “ah1” savo komentare parašytų:“Matote Batka kaip gerai padarė, kad numušė lėktuvą, nes kėktuve žuvo tik 127 žmonės, o atominės elektrinės avarijos atveju galėjo žūti tūkstančiai žmonių. Matote, koks protingas ir humaniškas yra Batka”. Bepročių logika yra nepaaiškinama, nes jos nėra. Mele niekada jokios logikos nebūna.

elfe       2021-05-27 14:34

O CIA PAVYZDYS, KAIP JO NURODYMAI (naudingi kremlius eurazijos planams?)  IGYVENDINAMI:

nurodymas:
Redefining Europe’s economic sovereignty.
https://ecfr.eu/publication/redefining_europes_economic_sovereignty/

vykdymas?
EU foreign investment screening mechanism becomes fully operational
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_20_1867

uzejus i si ar jo ikurta PROJEKR_SYNDICAT puslapi, kuriam ilgai vadovavo Chrusciovo dukte, galima rast ir patarimu apie galimybiu pasa”..

elfe       2021-05-27 14:26

taihi, su Baltarusija EK ir musu valdzia elgsis taip, kaip dede Jurgis (George) pasakys.
tam jis su sunum Aleksandru ir ikure savo privatu think-tanka gudriu pavadinimu EUROPEAN COUNCIL ON FOREIGN RELATIONS.:
https://ecfr.eu/article/after-the-pratasevich-arrest-four-key-steps-for-the-eu-on-belarus/

elfe       2021-05-27 12:31

Baltarusija vienintele salis Europoje, kuri nepriklauso THE COUNCIL OF EUROPA.
Rusija del Krymo okupacijos tik trumpam buvo pasalinta, taciau vel ten sedi.
klaidingai maniau, kad Lukosenkai pavyko isvengti ir Open Society Foundation itakos.
pasirodo, klydau:

It was created on the initiative of the United Civil Party activists and liberal- and conservative-minded intellectuals. The President of the Foundation is Mr. Aleksander V. Sosnov, Ph.D. in Economics, Minister of Labor in 1994-96, who resigned in protest to the coup d’etate which was carried out under disguise of the “constitutional referendum.”

The executive director of the foundation is Mr. Viktor Y. Chernov
Since registration the Foundation held over ten international workshops, seminars and schools, including the political science school for journalists of independent media (January 1998); school of civil education for activists of the United Civil Party (1997-1998); conferences “Political development of Belarus, Poland and Germany in the end of 80s the beginning of 90s”(April 1996), “Economic reforms in the post-communist society: the liberal choice” (March 1994), “Employment issues in Belarus” (March 1996) and others.

Since 1996 the Foundation has been publishing its own informational and analytical bulletin named as a foundation “The Open Society.” The bulletin is circulated free of charge to public opinion leaders in Belarus and abroad. The editor-in-chief is Mr. Mikhail k. Plisko.

Two centres work within the structure of the Foundation: the Institute for Civil Education; the Centre for political and social research and the Centre of electoral technologies.

The Foundation works in close co-operation with the deputy fraction of the 13th Supreme Soviet, political parties and democratic public organisations.

The Foundation co-operates with the Belarusian Association Of Young Political Leaders; the Belarusian Foundation in Support of Democratic Reform- Lev Sapieha Foundation, the Stephan Batory Foundation, the Westminster Foundation for Democracy, Centre of Liberal-Conservative Politics (Moscow), Adenauer Stiftung- St. Petersburg, the East European Institute for Support of Democracy and others.

The Foundation may propose now the following projects for mutual implementation:

School for teachers of secondary and higher educational establishments “New Political Education in Belarus (Toward an Open Society);”
School for activists of political parties and democratically oriented civil associations “New Political Technologies”;
The political science school for journalists;
-“Who is Who in the Republic of Belarus” guide;
” Belarus: the look from the inside” a guide for the foreign reader;
Publishing of “The Open Society” information and analytical bulletin;
Workshop “The problems of understanding democratic and market values by the Belarusian people;”
Workshop “The Christian values in the activities of political subjects in Belarus.”
http://www.data.minsk.by/opensociety/infoe.html

Sakshi       2021-05-27 12:26

Book now our elite Delhi escorts service at a cheap rate. We know what clients exactly want from us, that’s why we are the best escort service provider since 2005.

https://www.sarakaur.com/

Diedas       2021-05-27 12:17

Įdomu ar šitas dėdė tekstą iš rusų kalbos vertė, ar jam jau padavė išverstą?
Daskaičiau iki tos vietos kur “nusodino” lėktuvą. smilesmile:):)
O toliau tikriausiai “ne reike sanktsiju, nekalta leudis kentes, Lukasenla puikei atliko operacija, ooooo kad mum toki prezidenta, mes letuvei durnialei ne milim RUSSUS, reike buva negreut sajuza. Mes fasistai ir rasit ne mokam.  Teisingai rasosi ne nusodino o “PASODINO” lektuva. man gieda but letuviu

Raigerdas        2021-05-27 11:07

Kas yra Lukašenka pagal jo mąstymo ypatybes? Jis, be abejonės, yra komunistas, kuris, pasikeitus socialinėms aplinkybėms, pakilo į aukštensį lygmenį iki fašisto. Ar rūpinasi Lukašenka savo tauta? Niekada šito nebuvo, nes jo sąmoningumas yra tokio žemo lygio, kad jis galvoja tik apie save. Paradoksas yra tame, kad jis NEGALI DIRBTI JOKIO VADOVAUJANČIO DARBO. Atrodytų, kad jis yra valingas, užsispyręs, tačiau iš tikrųjų jis paklūsta savo impulsams, kurių atsisakyti negali. Tam jam trūksta sąmoningumo. Sąmoningumas yra toks dvasios stebuklas, kuris leidžia žmogui dvasiškai pakilti, bet yra riba, peržengus kurią, žmogaus sąmoningumas yra naudojamas tik griovimo tikslams. KOKS YRA ŠITO REIŠKINIO POŽYMIS? Kada žmogus tampa GRIOVĖJU, tai pirmas jo požymis yra NORAS GRĄŽINTI PRAEITĮ, KURIOS GRĄŽINTI NEBEĮMANOMA. Toks buvo Musolinis, kliedėjęs, kad nori atkurti Romos Imperiją, toks buvo Hitleris, TOKS BUVO STALINAS, kuris tikėjo, kad jis padarys PASAULINĘ REVOLIUCIJĄ, toks yra dabartiniu metu Putinas, norintis atkurti Rusijos Imperiją, toks yra Lukošenka, norintis atkurti Sovietų Sąjungą. Normalūs, sveiko proto žmonės, sprendžia apie tokius diktatorius pagal save ir pripaišo jiems savo esamas arba potencialias savybes. Žinokite mielieji, kad tarp SVEIKO PROTO ŽMOGAUS ir PAMIŠUSIO DIKTATORIAUS YRA BEDUGNĖ. Yra vienas svarbus faktas, kad tikri pamišėliai diktatoriai SLEPIA SAVO PAMIŠIMĄ NUO KITŲ ŽMONIŲ, TODĖL PRADEDA KITUS ŽMONES VALDYTI JUOS GĄSDINDAMI IR ĮVARYDAMI JIEMS BAIMĘ APIE REALIAI NEEGZISTUOJANTĮ PRIEŠĄ. Mūsų lietuvių liaudies pasakoje “Dangus griūva” labai tiksliai nupiešta ta paranojinė baimė. Bet juk tai yra mūsų liaudies išminties KRUOPELYTĖ AUKSO ARUODE. Štai ir buvo sukurta ta pasaka apie Bombą lėktuve, kuris skrido iš Atėnų į Vilnių. Mus bepročiai gąsdina beprotystėmis ir mes, esame bejėgiai, kaip parodė praktika, kad apsisaugoti nuo bepročių sugalvotų beprotiškų idėjų. O kas pasakė, kad “Dangus griūva”? Lietuvių pasakoje yra katinas, kuriam ant uodegos kopūsto lapas nukrito. O Lukošenkos pasakoje katino nėra, nes jam vaidenasi, kad tai yra “HAMAS”, o dabar jau vaidenasi, kad ta BAIMĖ pasirodo buvo paleista iš Šveicarijos. Taigi, įdomu, kur sėdi tas “Katinas” - Baltarusijos KGB ar Rusijos FSB? Ir ES, ir JAV ir kitos šalys deda pastangas, kad surasti tą Katiną. Lukašenka žino, kur yra tas KATINAS, bet neišduoda. Ar tik nebus jis pats tas KATINAS? Štai, kokie absurdiški dalykai vyksta pasaulyje, nes žmones įtikino, kad SVARBU YRA ĮSTATYMAS, O NE MORALĖ. Todėl ir Hitleris išleisdavo įstatymus, ir Musolinis, ir Stalinas, ir dabar juos išleidžia Putinas su Lukošenka, kad likti TEISIAIS. O MORALĖ? O MORALĖ, deja, yra PELENĖS vietoje. TODĖL BLOGIS PASAULYJE TRIUMFUOJA, NES JIS PATS SAU IŠLEIDŽIA ĮSTATYMUS. Kiek ilgai žmonės bus maustomi su tais įstatymais? Ar užteks laiko žmonėms suvokti, kad juos apmovė su ĮSTATYMŲ viršenybe virš moralės? Deja, kol kas žmonės nesupranta, kad įstatymai negali būti naudojami be moralės. Moralė yra tas fundamentas ant kurios yra statomas pastatas iš įstatymų.

Al. Baidenui       2021-05-27 10:56

Taip, Kinijos Baidenas neparduos. Pardavęs savo šalį, nustojo galios dar ką nors parduot.

Baidenas       2021-05-27 10:04

neparduos mūsų,neparduos ir Baltarusijos.Tačiau,kad jį Putinas vers jaustis nepatogiai dėl buvusių išsireiškimų ir spaus.To reiktų mažiausiai bijoti,reiktų spausti ir Putiną  ir ypač jo aplinką adekvačiai jo spaudimui.Tokie tik tokią kalbą supranta.

Putinas tik imituos       2021-05-27 10:02

derybas.Ji niekada nedovanos to,kad buvo pavadintas “žmogžudžiu”.Ir keršys,nesilaikys jokių normų,išskyrustų,kurios jam naudingos.Visai nereikia bijoti,kad Baltarusija pateks į Rusijos sudėtį kuriam laikui.Nuvertus režimus,ji išstos,kaip ir mes išstojom.

Raigerdas        2021-05-27 9:30

Kodėl Lietuva turi išnykti? Atsakau į šį klausimą. Lietuvoje nebeliko elito. Seni inteligentai, kurie yra nuo sovietinių laikų, dar tiko mūsų visuomenei maždaug iki 1996 m. Vėliau jie, tikėdamiesi, kad sovietinis žinių bagažas vis dar tinka, kad aiškinti žmonėms kaip kas vyksta, tapo Lietuvoje pasakoriais apie vakarykštę dieną. Kodėl taip atsitiko su mūsų gana dorais ir inteligentiškais žmonėmis, mūsų Sąjūdžio pasididžiavimu? Sovietiniais laikais įgyti diplomai suteikė teisę daugiau jiems nesimokyti. Ir jie pasinaudojo šita teise, todėl pasikeitus aplinkybėms, mūsų inteligentai, kurie buvo kaip aukščiausiosios lygos žaidėjai, atsidūrė žemiausioje lygoje, tačiau jie vis dar įsivaizduoja, kad žaidžia aukščiausioje lygoje. Deja, jie šito nesuvokia, ir blogiausia yra tai, kad yra labai labai mažai vilčių, kad jie tai suvoks. Gali būti, kad jie suvoks tik tada, kai bus peržengtas tas taškas, ta riba, peržengus kurią, prasideda negrįžtamumo procesai, t.y. tada, kada pakeisti nieko nebegalima, t.y. nebeįmanoma. Skelbiamas šachas, o toliau matas ir partija pralošta. Kodėl jie atsidūrė žemiausioje lygoje? Jie nenori mokytis, nes ten jie turi įsistatę sau bloką “Aš viską žinau”. Tokio aukšto lygio mąstytojų, kaip Sokratas, kuris tai suvokė, todėl ir pasakė “Aš žinau, kad nieko nežinau”, Lietuva neturi. Labai gerbiu Vytautą Rubavičių dėl jo protingų minčių apie daugelį vykstančių dalykų, tačiau šitas protingas žmogus, kuris nesugebėjo išnaudoti savo potencialo, kuris jam duotas nuo prigimties, nebepagauna reiškinių esmės. Štai faktai. Gerbiamas Vytautas Rubavičius neįsigilino į tai, kas yra diktatorius. Taip pat jis neįsigilino, kas yra fašistas ir kas yra komunistas. Visus juos jungia vienas bendras požymis - MELAS.
Žiūrėkite, mielieji, štai aš jums pademonstruosiu, kaip yra aptinkamas užsimaskavęs komunistas arba dabar mutavęs į lukošistus. Imame “nekaltą” komentatorių “ah1”. Štai, ką jis rašo:“ah1 2021-05-26 21:34
Lukošenka sako kad pranešimas apie bombą atėjo iš Šveicarijos į Minską ir Vilnių  vienu metu, lėktuvo pilotai priėmė sprendimą, viskas teisėta nes lėktuvas buvo Baltarusijos oro erdvėje netoli atominės elektrinės ir buvo veikiama pagal įstatymus”. Galimas dalykas, kad jis yra paprasčiausias likošistas arba “jabatka”, kaip juos vadina baltarusiai. Bet aš tuo nelabai tikiu, nes pas jį nėra jokių abejonių dėl MELO, o tai reiškia, kad jis aklai vykdo gautą komandą. Ko jis trinasi čia tiesos.lt komentaruose? Iš pradžių komentaorius ah1, apsimetė pagoniu, ir pradėjo slapta kiršinti žmones prieš katalikybę. Jis bandė priešpastatyti “Vedas” Kristaus mokymui, bet buvo matyti, kad jis “VEDŲ” nesupranta. Todėl, greičiausiai, jis yra koks nors Baltarusijos KGB “stukačius” (net su numeriu “ah1”), kurio tikslas buvo sukelti lietuvių nepasitenkinimą valdžia, o toliau revoliucija, skaldymas į atskiras stovyklas, ir galų gale, pagal planą, kad Rusija tampa galinga ir išsivysčiusi valstybė, dalis lietuvių, baltarusių, lenkų pradeda prašytis pas Rusiją prieglobsčio ir Imperija vėl atgauna buvusias teritorijas. Komentatorius ah1 čia yra seniai besivalkiojanti hiena, bet pažiūrėkite, kiek čia yra dirbančių trolių Baltarusijos KGB naudai:“Vytautai 2021-05-26 22:14”,“Vilnietis 2021-05-27 1:52”,“Paulius 2021-05-27 7:16”. Keista, kad miega mūsų VSD ir man tenka atlikti jų darbą. Jiems yra sunku paaiškinti ką daro Baltarusijos KGB. Mes turime Pociūno žūtį, bet mūsų VSD nieko dėl jo mirties nepaaiškino. Kažkaip keistai atrodo, kad Rusijoje iki 2000 metų iššokinėjo per langus dešimtys buvusių aukštų komunistinių pareigūnų, kurie buvo susiję su TSKP aukso apskaita. Tas Sovietų Sąjungos auksas, berods, 2000 tonų, dingo. o tie, kurie kažką apie tai žinojo, iššokinėjo per langus (t.y. nusižudė). Baltarusijos KGB gal ir neturi “Novičiok”, bet psichotropinių nuodų turi, tame tarpe ir paveikiančių širdies ritmą, bei išjungiančių sąmonę. Bent jau mūsų inteligentai turi suprasti, kad SĄMONINGI ŽMOGAUS VEIKSMAI YRA KOORDINUOJAMI PAČIO ŽMOGAUS, IR TAI YRA TIK SUSITARIMAS TARP ŽMONIŲ, KAD MES BENDRAVIMUI NAUDOJAME TIKRUS ŽENKLUS. MELAS PAVERČIA ŽMONES IŠPROTĖJUSIAIS ŽMONĖMIS. KAS JUMS NEAIŠKU? JUMS NEAIŠKU, KODĖL HITLERIO KOMANDA PRADĖJO KARĄ? JIE TIKI Į MELĄ, NES ŠITOS HALIUCINACIJOS JIEMS ATRODO KAIP TIKRAS DALYKAS. Taip yra ir su pamišusiu Lukašenka ir nepripaišykite jam normalaus žmogaus savybių, nes jų ten yra tik kruopelytės. Jo galvoje karaliauja beprotiškos idėjos, tame tarpe ir idėjos kaip pradėti karą. Jam reikia sukiršinti Rusiją su JAV, nes šitam bepročiui vaidenasi, kad Rusija laimės.

stasys       2021-05-27 9:07

Reigardo noras iš operuoti autoriui smegenis klaviatūros pagalba neturėtų nieko stebinti ,o va iš kažkur atplaukęs Paulius jau kitas reikalas . Žmogus kaltina vakarų demokratiją sužalojus Baltarusija savo įsikišimu .Skaito jog nieko blogo jei žurnalistas yra pagrobiamas ore už jo profesinę veikla .Ną tokiu atveju vakaruose galima būtų suimti dešimtis ir šimtus putino saulės aktivystu blogeriu ar seip viską apie visus žinančių ir uždaryti į kalėjimą tokių pat pagrindu . Kaip sakant veidrodiniu pripcipu,  o kodėl ne ? Akis už akį . Deja tokiu principu tik savo rankomis pastatytame dar viena geležine siena Europoje . Tai nepriimtina bet viskam yra rybos ... Negali laisvamanio pakaruoklio ištraukti iš kilpos tik gerais norais vedimas .Be abejo kad tie ‘pakaruokliai’ dėl savo likimo kaltins ką nors kitą .

Raigerdas        2021-05-27 8:38

Pas mus atsirado keisti katalikai - jie netiki tuo, ko mokė Kristus. Tai, jeigu jūs netikite, ką pasakė Kristus apie Melą, tai kodėl jūs vadinate save katalikais? “Lukašenka parodė pasauliui,kad jis jau nebesilaiko jokių tarptautinio bendravimo normų bei susitarimų” - rašo gerbiamas Vytautas, bet, deja, yra ne taip. O kaip tada yra? Priežastis yra MELE, be kurio joks diktatorius, komunistas ar fašistas gyventi negali. Tai yra neatimama jų mąstymo dalis. Toliau imame tokią dichotomiją: sveikas protas ir beprotystė. Gerbiamas Vytautai, ar jūs žinote kelią atgal iš beprotystės į sveiką protą? Jo nėra. Potencialiai galbūt ir yra, bet šito kelio nežino tokie pseudomokslai kaip psichologija ir psichiatrija. Šito nežino ir ES. Kodėl beprotis negali sugrįžti atgal ir tapti normaliu žmogumi? Todėl, kad pas jį nebeveikia SAVIKRITIŠKUMAS, SĄŽINĖ, NES JIS GYVENA HALIUCINACIJŲ IR NEPAGRĮSTŲ BAIMIŲ PASAULYJE. TODĖL JIS MATO TAI, KO REALIAI NEEGZISTUOJA. JŪS NIEKAIP NENUBAUSITE LUKOŠENKOS, NES JIS NUBAUS JUS. ŠITIE IŠPROTĖJĘ ŽMONĖS YRA NEPROGNOZUOJAMI, KAIP YRA NEPROGNOZUOJAMAS PAMIŠĘS ŽMOGUS. TODĖL APIE ASTRAVO ATOMINĘ ELEKTRINĘ JIS PRAKALBO NEATSITIKTINAI. JO GALVOJE JAU ŠMĖSČIOJA, KAD JĄ GALIMA SUSPROGDINTI. IR JEIGU JIS PAMATYS, KAD JAM GRĘSIA ŽŪTIS, JIS ŠITĄ GALI PADARYTI. PAMIŠĘ DIKTATORIAI ARBA PATYS NUSIŠAUNA, KAIP HITLERIS, ARBA JIE SUSPROGDINA VISKĄ IR PATYS ŽŪSTA. JIE NEGALI PRALAIMĖTI, TIKSLIAU, JIE NEMOKA PRALAIMĖTI, NES JIE PAKLŪSTA SAVO IMPULSAMS, KURIE YRA SUSIJĘ SU KOKIA NORS MANIAKALINE IDĖJA ARBA IDĖJA FIX, KURI NĖRA TIESA. Gerbiamas Vytautai, jūs turite pasinerti į marksizmo atsiradimo laikus ir turite suprasti, kad neigiant Dievą, žmonės tampa patys dievais arba tiksliau velniais. Žmogus yra dvasinė būtybė ir jo kelias yra tik link vis aukštesnės ir aukštesnės davsinės kultūros. Jūs esate kultūringas žmogus ir jūs PRIPAIŠOTE SAVO ESAMAS IR POTENCIALIAS ELGESIO NORMAS IŠPROTĖJUSIAM LUKOŠENKAI. Tai yra klaida, nes pamišęs žmogus, tai buvęs žmogus, ir jis turi labai mažai normalaus žmogaus savybių. Dėl to, kad jų yra per mažai, būtent dėl to jis nebegali ištrūkti iš BEPROTYSTĖS SPĄSTŲ. JIS TAMPA VALDOMAS TO ŽVĖRIŠKO PROTO, KURIS YRA IR PAS GYVŪNUS. TODĖL JO ELGESIO PROGNOZUOTI NEĮMANOMA. Tie normalūs socialūs žmonės, turėjo laiko, kad ištirti Hitlerio gyvenimą, ištirti Stalino gyvenimą ir paaiškinti žmonijai, kad jeigu žmonija netirs BEPROTYSTĖS IR NEIŠSIAIŠKINS, KAS YRA SVEIKAS PROTAS, TAI JOS LAUKIA PASKUTINIS KARAS, IR JĮ SUKELS NE PETRAS AR ANZELMUTĖ, O PAMIŠĘS VIENAS ARBA DU DIKTATORIAI. Kodėl taip atsitiko? Todėl, kad MOKSLAS NEPRIPAŽINO DVASIOS. O NEPRIPAŽINUS DVASIOS ATSIRADO TOKIE PSEUDOMOKSLAI KAIP PSICHIATRIJA IR PSICHOLOGIJA, KURIE DVASIOS NEPRIPAŽĮSTA, TODĖL JIE UŽSIIMA ŽMOGAUS PAVERGIMU, ŽALODAMI ŽMONIŲ SMEGENIS. Šituos dalykus jūs galėjote išsiaiškinti dar iki 2000 metų. Bet velniai jums pradėjo triūbyti per žiniasklaidą-“nesiaiškinkite nieko apie protą, tai pavojingą”-ir jūs jiems paklusote, nes nežinote, kad šitiems velniams buvo sumokėta.

kazys       2021-05-27 8:37

viskas labai sudėtinga ir kartu labai paprasta- Lukašenka laikosi valdžioje ne tik todėl kad yra diktatorius bet ir saugo savo šalį nuo liberastinio mėšlo ,piderastizmo ir panašių vakarų ;vertybių; kurias labai norėtu vakarai idiegti DD. Žmonės mato tai ir tai yra Lukašenkos stiprioji pusė.

Paulius       2021-05-27 7:16

es ir „vakarų demokratijos“ pastūmė Batką į Rusijos glėbį pradėjusios organizuoti ir finansuoti perversmą Baltarusijoje. ir nereikia apsimetinėti, kad jie čia „neprieko“ Istorija prasidėjo jau seniai dar tada, kai „netyčia per langą šlapinosi“ vienas pareigūnas… o dabar Batkos KGB suorganizavo ir puikiai įvykdė operaciją prieš iš užsienio neramumus Baltarusijoje organizavusį „žurnalistą“. Kokia bebūtų valstybė, bet tai jos interesų gynimo aktas. Yankiai dar mažiau terliojasi.  dėl rinkimų klastojimo… na USA buvo gerokai daugiau įrodymų dėl klastojimų pateikta negu Baltarusijoje. Ir ką? tenka konstatuoti faktą, kad tiek es tiek Lietuvos klerkai gyvena kažkokiame paraleliniame svajų pasaulyje. Gaila kad ir apžvalgininkai persikelia į jį.... Bačiulio komentaras šiuo klausimu pradeda atrodyti kaip sveiko proto spiindulys Alisos atrastoje šalyje

stasys       2021-05-27 6:44

kremliniai suplūdo pareikšti savo nuomonę . Jokios problemos ,tegul sau loja . Juk tokie atidžiai str. neskaito todėl kritika nukreipia netgi tiems kurie iš principo linkę taikiai gyventi su diktatoriais , kaip autorius. Į visas autoriaus abejones galima atsakyti vienų rankos mostu . Tarptautinė teisė draudžia apgaulės būdu grobti lėktuvus ir juose esančius žmones . Netgi teroristai atsakingi už begalę žmonių mirčių gali sau saugiai jaustis toje šalyje kurioje jiems suteiktas prieglobstis .Tos šalies teisė jiems garantuoja apsaugą todėl ir Lietuva nors ir persekioja bet nevagia savo paieškomu ‘vagiu- bankininku’ ar sausio 13 herojų , o juk galėtų .Štai Baltarusijos diktatorius sau tą leidžia , Rusijos ‘caras’ ne tik teisina bet ir pats taip daro .. nesibodyja netgi nuodyti ir ta pačia auka pasidavus sodina į kalėjimą . Ar taip svarbu morališkai ‘tripcioti’ apie tokią visuomene autoriau .Juk čia galioja sena tiesos moralė ..valdžia tik visuomenės atspindys . O jei taip , nei Jūsų nei mano valioje tas statomas sienas tarp kaimynų kaip nors paveikti ... Lai keliauja su Putinų ..nepersiplesi .

Vilnietis to Žodžio laisvė       2021-05-27 1:53

ne tau dunrneli spręsti kada pasibaigė ar pasibaigs lukašenkos galiojimas ar prezidentavimas.

Vilnietis       2021-05-27 1:52

Visiškai nesutinku su autoriumi.
Jis pagavo savo šalies išdaviką ir tam turėjo pilną teisę.
Tie išdavikai galvoja kad galima prekiauti savo šalies suverenitetu- kaip pas mus tokie degeneratai kaip tapinas, jakilaitis, miliūtės, landsbergiai, pumprickaitės, armonaitės, šimonytės, visokios čmilytės ir panašūs išgamos- jie turi žinoti kad už valstybės išdavimą, Konstitucijos laužymą jiems grės jei ne mirties bausmė tai įkalinimas iki gyvenimo galo su turto konfiskavimu ir niekas jų neapgins!
Taip kad nustokit virkauti dėl kažkokio bl. mažo išsigimėlio, kuris už didelius pinigus pardavinėjo savo šalį, siuntė žmonės į ugnį, griovė jų gyvenimus. Ir atsiminkit kad tai Baltarusijos privatus reikalas ir ne mūsų priedurnių reikalas aiškinti kaip ir kodėl turi gyventi ne mūsų valstybėje ir kas ten jiems ir kaip turi vodovauti.
Gėda už tokį straipsnį rubavičiui- visiškas nesusigaudymas!

Žodžio laisvė...       2021-05-26 23:24

Autoriau,Lukašenka ne Baltarusijos Prezidentas.Jo galiojimo laikas pasibaigęs dar pernai vasarą.

Vytautai       2021-05-26 22:14

ligi šiol buvai vertas pagarbos publicistas, filosofas - rašei gana rimtai ir argumentuotai, bet kai dabar pradedi straipsnį sakiniu „Baltarusijos Prezidentas Aleksandras Lukašenka parodė pasauliui, kad jis jau nebesilaiko jokių tarptautinio bendravimo normų bei susitarimų – įsakė nusodinti virš Baltarusijos skrendantį keleivinį lėktuvą ir užbaigti nekenčiamo priešininko….” tampa akivaizdu, jog net elementarus publicistinis padorumas Lietuvoje tampa deficitu. Dideliu. Nusispjauti į Lukašenką ir jo režimą. Čia viskas pakankamai aišku. Jis diktatorius. Bet kalba čia ne apie jį, o apie principus, moralę ir tarptautinę teisę. Kaip dėl lėktuvo nusodinimo smerkti Lukašenką ir NEPRISIMTI JAV ANALOGIŠKO ŽINGSNIO berods 2012 m., VIENOJE, kada PRIVERSTINAI NUTUPDANT PREZIDENTO MORALESO LĖKTUVĄ JAV PREZIDENTAS BANDĖ SUMEDŽIOTI SAVO PRIEŠĄ SNOUDENĄ???? Tai kas čia per teisė ir demokratija pasauulyje, jei vieniems vieni standartai, kitiems – kiti. Čia gi faraono Tutanchamono tvarka,,,

Kamaz.       2021-05-26 21:52

Niekas lig šiolei nežinojo apie Pratasevičių.kai mūsiškiai išdavė Beliackį tai viskas tiko,ranka ranką mazgojo. p.s ko nutilo Liudvikas?

ah1       2021-05-26 21:34

Lukošenka sako kad pranešimas apie bombą atėjo iš Šveicarijos į Minską ir Vilnių  vienu metu, lėktuvo pilotai priėmė sprendimą, viskas teisėta nes lėktuvas buvo Baltarusijos oro erdvėje netoli atominės elektrinės ir buvo veikiama pagal įstatymus:
Срочно! Лукашенко о ПОСАДКЕ самолета в Минске и реакции Запада!
https://youtu.be/fOqBd1kUKeI

bjž       2021-05-26 21:13

Iš spraipsnio aišku,jokia čia ne “Baltarusijos tautos kova” ir “pasipiktinimas Lukašenka”.Čia “didieji” kovoja tarp saves,o “mažieji” atlieka juodus darbus.

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.