Įžvalgos, Diskusija

Vytautas Rubavičius. Kada prezidentė pasiūlys savą „idėją Lietuvai“?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugsėjo 15 d. 0:21

23     

    

Vytautas Rubavičius. Kada prezidentė pasiūlys savą „idėją Lietuvai“?

Tikėtina, kad rugsėjo 7 dieną ateities kartos pripažins vietos gyventojų, vietinių, švente, nes Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasak jos spaudos tarnybos, „davė startą“ nacionaliniu pavadintam vajui – žmonės kviečiami siūlyti „idėjas Lietuvai“. Svariais darbais pasitinkame Lietuvos valstybingumo šimtmetį. Trejetas jų bus atrinktos ir įvairiausiu lygiu, gal net piniginiu pagerbtos, o tų idėjų autoriai bus paskleisti didžiųjų mūsų žiniasklaidos tinklų. Valdžia, surėmusi pečius su verslo galiūnais, pagalvos, kaip kokią idėją paversti išsvajota tikrove. Pavyzdžiui, pakelti į dangų šimtą oro balionų ar šimtąkart šimtą spalvingų aitvarų, kuriuos laiko nepasiturinčių vaikučių rankytės – taip išsipildo jų svajonės. Ta proga Prezidentūroje buvo surengtas ir kviestinis pobūvis, kuriame dalyvavo publikos numylėtieji viešųjų ryšių, tarp jų ir akademinių, „pažangiečiai“, neleidę nepriklausomybę atgavusiai Lietuvai išklysti iš šviesion ateitin vedančio kelio, nužymėto didžiais nesibaigiančių reformų laimėjimais ir vis naujais vertingais projektais. Tačiau ateina metas, kai senasis kelias jau netenkina „išsivadavusios“ ir „sueuropėjusios“ liaudies – prireikia naujovių, visuomenę naujiems pažangos žygdarbiams išjudinančių idėjų, kurios „dar labiau suvienytų šalies gyventojus“. Tad netruks idėjų, kaip nuplikusius Lietuvos miestelius suvienyti su Vilniumi, o tarp emigravusiųjų skleisti mintis, kad bent jau kasmet siųstų Prezidentūron elektroninį laiškelį su patikinimu – „dar jaučiu ryšį su Lietuva“. O jau kaip didieji verslo galiūnai vienydamiesi glostys nabagėlių galveles ar dalys lauknešėlius, prisižiūrėsime didžiųjų žiniasklaidos tinklų projektiniuose renginiuose.

Nežinia, ko daugiau tokiuose renginiuose ir jose išsakomose mintyse – naivumo, socialinės nejautros ar niekingo žemažiūriško politinio pragmatizmo. Artėja ne tik Lietuvos šimtmečio paminėjimo metas, bet ir antrosios Prezidentės kadencijos pabaiga. Tad paprastas klausimas – kokiais prezidentavimo laimėjimais bus tos dvi kadencijos įvertintos? Ką Prezidentė siūlė ir įgyvendino, kad Lietuva taip sparčiai tuštėjo, o visais socialiniais rodikliais atsidūrėme pačiame Europos Sąjungos šalių gale? Kodėl taip išmintingai prezidentaujant socialinė atskirtis tapo bene didžiausia Europoje? Tad kvietimas „dar labiau vienytis“ skamba kaip sotaus ir laimingo pasityčiojimas iš pavargėlių ir „lūzerių“.

Prezidentė prieš kurį laiką pasirodė kaip didžioji nepasiturinčių šeimų, o tiksliau – varguolių, globėja. Kasdien ją buvo galima regėti ir girdėti didžiuosiuose žiniasklaidos tinkluose raginančią Lietuvos žmones aukoti, kad tie vaikučiai galėtų pasidžiaugti vasaros atostogomis prie jūros. Apgailėtinas vaizdas. Prezidentei derėtų bent jau pačiai suvokti, kodėl taip nutiko, kad Lietuvoje tiek daug šeimų, neišgalinčių vaikams suteikti džiaugsmo prie jūros, ir kodėl valstybė, jos švietimo sistema paliko tuos vaikus likimo, o tiksliau – skurdo, valiai? Juk Prezidentė dar, manyčiau, mena savo pionieriškos vaikystės metus ir galimybę visiems moksleiviams bent jau dvi savaites pabuvoti prie jūros bei kitose gražiose vietovėse. Aukoti vaikučiams raginanti Prezidentė galėtų tiesiai kreiptis į visus artimojo socialinio sluoksnio atstovus, kurie Lietuvos nepriklausomybės metais apvogė tuos vaikučius – nugvelbė iš jų buvusias pionierių ir kitokias stovyklas ir pritaikė savajai gerovei. Galėtų ne tik kreiptis, bet ir įkurti kokį specialų fondą, į kurį įstatymiškai pareikalautų sunešti dalį iš vaikų nugvelbto turto. Informacijos valdant visas specialiąsias tarnybas tikrai nepritrūktų, kaip ir galimybių „paspausti“ nesusiprantančius. Sakote, neįmanoma. Ir aš taip manau. Neatsirastų ir didžiųjų žiniasklaidos tinklų anei guru, kurie pritartų tokiems pasikėsinimams į „šventą nuosavybę“.

Idėjomis Lietuvos neišgydysi, net viešųjų ryšių specialistų ištobulintomis. Juolab kad gydymui visi receptai senai žinomi – tereikia imtis veiksmų. Pati Prezidentė, pirmosios savo kadencijos išvakarėse rinkėjams žadėjo demokratizuoti teisinę sistemą – įvesti tarėjų institutą, kad visuomenė dalyvautų vykdant teisingumą. Idėja sena, kaip vakarietiška demokratija, tačiau taip ir likusi neįgyvendinta. Ko prezidentė pritrūko, kad visam laikui užmiršo vieną veiksmingiausių ir būtiniausių Lietuvai gydyti vaistų? Noro, valios, užsispyrimo? Galėtų prezidentė ryžtingai paskatinti Seimą imtis ir kito kol kas nepakeliamo dalyko – įgyvendinti 2002 m. gruodžio 24 d. Konstitucinio Teismo nutarimą, kuriame išaiškinama, kad savivaldos subjektu yra vietos gyventojai: „vietos savivalda yra įstatymo numatytų administracinių vienetų teritorinių bendruomenių valdžia“. O pagal galiojantį mūsų Vietos savivaldos įstatymą subjekto teisė pripažįstama tik savivaldybės institucijai. Tad Prezidentė galėtų pasistengti, kad mūsų savivaldos supratimas ir praktika artėtų prie vakarietiškojo supratimo, kuris įtvirtintas Europos vietos savivaldos chartijoje. Tą Chartiją Lietuvos Seimas ratifikavo 1999 metais, o ji grindžiama esmingiausia vietos savivaldai idėja – vietos gyventojai tiesiogiai dalyvauja savivaldoje. Lietuvoje nesilaikome nei ratifikuotos Chartijos dvasios, nei raidės, juolab joje įtvirtinto subsidiarumo principo. Mūsų Prezidentės vadovaujamai šaliai ir jos politiniam ekonominiam elitui europietiškoji savivalda nereikalinga.

Siūlau pasvarstyti ir porą visai lengvai įgyvendinamų idėjų, kurios tikrai nuvilnytų per visą Lietuvą ir sukeltų nemenką publikos susidomėjimą, o gal net paskatintų visuomenę „dar labiau susivienyti“. Imkime ir pastatykime Lietuvos valstybės kūrėjui ir lietuvybės tvirtintojui, lietuvių kalbos ir kultūros puoselėtojui Prezidentui Antanui Smetonai paminklą Vilniuje. Pagerbkime tuo paminklu ne tik sovietinių okupantų nekenčiamiausią ir labiausiai šmeižtą mūsų didį tautos vyrą, bet ir jo kurtą ir mūsų paveldėtą valstybę, parodykime tuo paminklu ištikimybę lietuvybei ir valstybingumo tvirtinimo idėjai. Kartu su paminklu galėtų mūsų Seimas priimti ir pareiškimą, jog valstybė įsipareigoja perlaidoti prezidentą Antaną Smetoną Vilniuje, kuris tik jo veiklos dėka kol kas išlieka amžina Lietuvos valstybės sostinė.

Esu įsitikinęs, kad net ‚pažangieji“ Lietuvos žmonės pritartų sumanymui leisti, na, kad ir videokonferencijos būdu, su tiek daug iškentusia Deimante Kedyte pasikalbėti jos seneliams Kedžiams. Netikiu, kad toks pokalbis, o sykiu ir atsakymas į klausimą, ar mergaitė dar gyva, o jei gyva, tai kokios būklės, bent kiek sumenkintų mūsų brandžią demokratiją ar kaip kitaip pažeistų demokratinės valstybės pamatus.

Skurstančius ir kenčiančius Lietuvos vaikučius žiniasklaidos ekranuose globojančiai Prezidentei toks uždavinys negalėtų būti nepakeliamas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>NK Idėja Lietuvai 17:47       2017-09-15 19:16

Taip, tai pati esmė:
jeigu nėra Lietuvos idėjos,
tai idėjos Lietuvai,
tėra “neužmirštuolių” klounada.

Idėja Lietuvai       2017-09-15 18:47

Lietuvos idėja.
NK

$+$       2017-09-14 20:07

Ne A. Smetonai paminklą reikia statyti, o emigracijos prezidentei. Kad išvarytum milijoną tautiečių iš Lietuvos, reikia talentą turėti. Šitiek Lietuvos ambasadorių. Savanoriaujčių. Čia jums ne kokios nors Zadanijos, trinant ministro kėdę!

Prisiklijavo       2017-09-14 17:47

Kai jau nėra ką sakyti, tai griebiamasi tinklalapio temos: “leisti, na, kad ir videokonferencijos būdu, su tiek daug iškentusia Deimante Kedyte pasikalbėti jos seneliams Kedžiams. Netikiu, kad toks pokalbis, o sykiu ir atsakymas į klausimą, ar mergaitė dar gyva, o jei gyva, tai kokios būklės, bent kiek sumenkintų mūsų brandžią demokratiją ar kaip kitaip pažeistų demokratinės valstybės pamatus.”

Kur buvai, didysis kovotojau, tada, kai Lietuva stovėjo su vėliavomis ir himnu Klonio gatvėje? Paskaitėlei ruošeisi? Buvai bent tiesioginę TV transliaciją įsijungęs? Tfu, lietuviškai išsireiškiant…

Jie gražiai kalba,bet negražiai daro.       2017-09-14 8:23

Dabar labai pučiamas burbulas dėl švietimo sistemos pertvarkos,kuri vis kaip ir neprasideda ta,smogiamoji,kai regionų mokyklos lėks į šipulius.O vaikai bus sukeliami į kelias gigamtiškas mokyklas,kuriose tai tikrai visą pasaulį priblokš savo pasiekimais ir bus stiprūs konkurencinėje kovoje.Idėjos pastatytos ant įvaizdžio ir puikybės kortos.O kas pakalbės,rimtai kalbės paie vaikų sveikatą...kai dabar per radiją sklinda susirūpinimas apie nesaikingą antibiotikų vartojimą gyvūnų fermose,nes tai pavojinga žmonių sveikatai,tačiau be antibiotikų višta prie vištos neišgyventų.O vaikus galima sutalpinti tūkstančiais,negalvojant ,kad ir jie pradeda labiau sirgti .O saugios,jaukios,sveikos nedidelės mokyklos turi būti sunaikintos…Vaikų sveikata brangiausias turtas.

ruta       2017-09-14 5:55

Pagarba ir palaikymas V.Rubaviciui , tik bijau , kad neprasidetu pries ji represijos is valdzios puses .., nes liberastmarksistai jau gavo is sistemos leidimus persekioti kitaip manancius , negu Briuselio gyvuliu ukis ..

Olegas       2017-09-13 11:24

Dėkui už laisva žodi!

„Jie riša sunkias, nepakeliamas naštas ir krauna žmonėms ant pečių, o patys nenori jų nė pirštu pajudinti. 5 Jie viską daro, kad būtų žmonių matomi. ... Jie mėgsta pirmąsias vietas pokyliuose bei pirmuosius krėslus sinagogose,  mėgsta sveikinimus aikštėse ir trokšta, kad žmonės vadintų juos ‘rabi’(mokytojas).
... Tad visa, ko norite, kad jums darytų žmonės, ir jūs patys jiems darykite, nes tai ir yra Įstatymas.“ Evangelija pagal Matą.

Liepa       2017-09-13 10:40

Gerb. V.Rubavičiaus pasiūlymai prezidentei,deja, nerealūs..Bet iki pilnos jos ekselencijos laimės, galima dar ir giliai nukištą liustraciją pasiūlyt,- ot, būtų atrakcija Tautai.//
Iš A.Smetonos tyčiojamąsi ne mažiau kaip iš dabartinio JAV prezidento. //
Apie tarėjų institutą ar bendruomenių savivaldą taip pat nesvaikim: tiek komunistai, tiek kapitalistai tokių dalykų nepakęs, nors vieni deklaruoja apie “visą valdžią taryboms”, o kiti sapalioja apie “demokratiją”.//

aaa       2017-09-13 7:59

Solidus straipsnis, svarus. O už šito straipsnio skaitymą mes būsim įtraukti į jakilaitiškąjį negeriečių portalą?

Tarabilda       2017-09-12 23:42

Idėjų atsirastų ir ne viena, bet kiaulėms perlų nevalia barstyti.

tiapkinas       2017-09-12 22:57

mums reikalingas pažangos Proveržis.
reikia radikalių sprendimų.
ir tuo pačiu realių įgyvendinimui.
sieksime naikinti Kūčių ir Didžiojo Penktadienio tradicijas.
daugiau jokių silkių!
valgysime sosiskas.
atsikratę religinių prietarų kulinarijoje, imsimės galutinio prietarų išgyvendinimo ir kitose srityse.

Agnė       2017-09-12 22:15

Ačiū V.Rubavičiui už str., jau taip gražiai surašyta…
Kai pamatėme eilę sėdinčių gerų įdėjų kūrėjų, kažkaip silpna pasidarė.

Mix       2017-09-12 19:18

Pateiktos idėjos prasmingos, tikslios ir laukiama jų įgyvendinimo. Nėra tikslo siūlyti naujas, kai tiek yra neįgyvendintų. Pirmyn ponai!

Naša Kvaiša       2017-09-12 19:17

Sugalvojau!
Turiu super Idėją! Padarysiu tai, ko lig šiol nedrįso nuveikti nei vienas prezidentas.
Idėja originali, aktuali, naudinga ir tikiu, sulauks palaikymo vyriausybėje ir seime:
Nuo šiol fotografuodamasi su vaikučiais imsiu iš jų těvelių piniginę rinkliavą. Pvz, 50 eurų nuo vaiko.
Surinktus pinigus galėsime panaudoti Valstybės įvaizdžio gerinimui.
Nes dabar Lietuvoje nenori pasilikti nei vienas atbėgėlis. O tai jau skandalas! Ką pasakysiu Merkelienei? Kuo pasigirsiu?
Padaryti šalį patrauklesne, auginti gyventojų skaičių- pirmutinis mūsų uždavinys!
Todėl daugiau Rezidentės įvaizdis nebus švaistomas veltui.
Garbė turėti nuotrauką su Manimi turi kainuoti.
Brangiai!
Nes atstovauju ne bet ką- brangiuslietuvosžmones.

 

Teisus...       2017-09-12 17:34

V. Rubavičiau,Jūs teisus šį kartą šimtą procentų.Pritariu ir prisijungiu prie šių įdėjų.
Bet pirmiausiai paminklai J.Basanavičiui ir Vyčio ženklui Lukiškių aikštėje iki se-
kančių metų vasario 16 d.
Jono Basanavičiaus paminklą pastatyti jei ne Rotušės aikštėje,tai ant Tauro kalno,
šalia busimų Tautos namų.

Si prezidente- stiprejancios oligarchines santvark       2017-09-12 17:06

Tai oligarchu ir nomenklaturos prezidente. Jos viespatavimo metu Lietuva nyko sparciausiai , o melas, viesuju rysiu burbulai, ,,lovio partiju” issigimimas ir nutautejimas plito smarkiausiai…

taip       2017-09-12 16:33

Tikiuosi, kad bent padėjėjai perskaitys šį straipsnį, kad ir kaip jiems sunku bebūtų rytojaus dieną šypsotis į akis ir toliau kurti vaikučių projektus. Jos Ekscelencija, žinoma, neskaito, kaip ir per gatvę kelis metrus neprieina iki žmonių po jos langais. Tuo viskas ir pasakyta.  Bet, sakykite, kodėl tiek daug mūsuose lengvai prarijančių  viešųjų ryšių patiekalus TV ekranuose. Prof. A.Ramonaitė sako, kad tyrinėjant piliečių judėjimus yra suskaičiuota, kad jei judėjimas pasiekia 3,5 proc. dalyvių visuomenėje – jis keičia sistemą.
Skauda, kad dabar net tiek nesurenkame, todėl mums ir tiekiami tie vaizdeliai.

Hau       2017-09-12 15:00

Puikus straipsnis. Pagarba autoriui2

geriausia jos idėja būtų       2017-09-12 14:45

apie pirmalaikius prezidento rinkimus.

kefiras       2017-09-12 14:41

koks dar paminklas smetonai?
geriau statykime paminklą grietinei- ji landsgybizmo metais taip pabrango, kad dabar daugelis tik pasižiūrėti gali.

biski palaukite...       2017-09-12 13:53

polikarpovna su bendražygiais intensyviai studijuoja talmudą.
nes marksiszmą-leninizmą atmintinai moka.
——-
reikia naujų idėjų, minčių kaip pagerinti nusipelnusių gyventi geriau gyvenimą.
(nenusipelnusių sąskaita - bet kad tie nesuprastų)

Rikn       2017-09-12 13:48

Bevaikis niekada nesirūpins savo vaikais - gamto to nedavė. O genties vadai nesirūpindami vaikais ir anūkais, vaikų ir anūkų ateitimi pasmerkia gentį išnykimui.Nori išlikt - rink visavertį asmenį: turintį vaikų, anūkų ir priklausantį tavo genčiai - visa kita - tinklai jums.

Keisti klausimai       2017-09-12 13:43

Pažiūrėkit ant kokių KAKLIUKŲ Daša kabinėja medalius-ir viskas taps aišku.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius. Tikėjimo ir vilties jėga

Lietuvos žmogaus teisių organizacijos ragina Vilniaus universiteto Senatą pareikšti nepasitikėjimą Rektoriui A.Žukauskui

Lietuvos laisvės lygai – 40

Vytautas Daujotis. Baltos dėmės VSD pažymoje, arba Nutylimos valstybės užvaldymo ištakos

Tomas Dapkus. Atsakymas į Andriaus Kubiliaus melą (1)

Leonas Merkevičius. Teismų naujienos

Mūšios parke Didžiosios Kovos apygardos partizanams atminti bus pagerbti visi Negrįžusieji iš Sibiro platybių: kviečiame!

Birželio 14-oji: aukos ir budeliai

Sąjūdžio žmonės: Viktoro Pranckiečio išpuolis grąžina Lietuvą į 1988 m. ir negali būti laikomas tik atsitiktiniu ir apmaudžiu nesusipratimu

Agnė Širinskienė. Neatskleistų verslo, žiniasklaidos ir politikos sąsajų gali būti ir daugiau

VU Senatas: Rektorius paskelbė tokias konkurso sąlygas, kad Vytautas Radžvilas negalėtų jų atitikti

Lietuvos vyskupų konferencijos kreipimasis dėl Stambulo konvencijos: Bažnyčia – už moterų prigimtines teises

Euro valiutos palaikymo lygis Lietuvoje – žemiausias ES

Šimtmečio referendumas Lenkijoje

Nuo bačkos. Mantas Adomėnas. Ar Lietuva tebėra „nepriklausoma demokratinė respublika?“

Algimantas Rusteika: „Įsitaisykit patogiai: Show must go on. O viskuo, kuo reikia, pasirūpins specialiosios tarnybos“

Vytautas Radžvilas. Kalba prieš aušrą: apie šunišką ir žmogišką laisvę

7 metus trukusi Gimdymų namuose byla baigta: Aukščiausiasis Teismas išteisino Jurgitą Švedienę bei Dalią Jakaitę

Vladimiras Laučius: šių metų Dalios Grybauskaitės atradimas – Lietuvoje knibždėte knibžda vidaus priešų...

Aušra Maldeikienė. 2018 birželis: ar pilietinio pasipriešinimo sąjūdžiai sugriaus Potiomkino kaimo bastionus?

Krescencijus Stoškus. Tarp embriono ir Fausto

Nuo bačkos. Sadauskas ir Juknevičienė: augančios europietiškos Lietuvos priešai buriasi aplink Juozaitį, kad padėtų Karbauskiui

Prezidentės metinis pranešimas: ką pasakė, o ką nutylėjo Dalia Grybauskaitė?

Algimantas Rusteika. Apie politikus ir biurokratus

Ar geri tėvai turėtų duoti berniukui lėlę, kai jis prašo kardo?

Prezidentės devintojo metinio pranešimo išvakarėse Prezidentūra pristato Dalios Grybauskaitės „darbus Lietuvai“

Verta prisiminti. Arvydo Juozaičio kalba 1989-ųjų roko marše: Lietuvos valstybei – TAIP!

„Su Lisabonos sutartimi ES nuvažiavo nuo bėgių“ – Švedijos demokratai ją sieks persvarstyti ir ketina rengti referendumą dėl ES

Žymūs visuomenės veikėjai ragina Arvydą Juozaitį dalyvauti Prezidento rinkimuose: „Lietuvai reikia Atgimimo prezidento“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.