Demokratija ir valdymas

Vytautas Rubavičius. Gedimino bokšto auka – Lietuvos 100-mečiui

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 31 d. 22:27

33     

    

Vytautas Rubavičius. Gedimino bokšto auka – Lietuvos 100-mečiui

Pamažėle, tačiau vis labiau įsibėgėdamas griūva Gedimino kalnas. Kai kurie žmonės kelia alasą, nervinasi, trukdo atsakingiems organams dirbti bei vadovauti, tačiau mūsų darnios plėtros idėjų pritvinkusios valdžios elgesys solidus – ramiai lūkuriuoja, netrukdydama gamtai dirbti savo tiesioginį, tačiau sykiu ir didelės politinės strateginės reikšmės kupiną darbą. Tokia nuostata ypač pažangiai atrodo kovos su klimato kaita sąlygomis. Nieko nedarome, niekam nekenkiame, o tik už menkas lėšas pagarbiname gamtos galią.

Jau senokai aišku, kad tam tikra dalis save lietuviais prikišamai vadinančių piliečių yra tiesiog įsikibę į visokius su praeitimi juos neva siejančius simbolius. Mat įsivaizduoja iš praeities savo jėgą semią. O visa pažangioji žmonija semia iš dabarties: iš bankų ir europinių aruodų. Su tokiom pažiūrom Lietuvai nepakeliui. Ir ypač artėjant Lietuvos 100-mečiui.

Jau taip vangiai ir skurdžiai tam minėjimui ruošiamasi, kad būtų tiesiog neatleistina kvailystė nepasinaudoti pačios gamtos siūloma proga: Gedimino bokšto griūtimi. Natūralia, be jokių europinių lėšų įsisavinimo. Juk įvykis vienaip ar kitaip paliestų visų Lietuvos tautos piliečių jausmus bei protus. Vargu ar kas galėtų apsimesti nieko nematęs ir negirdėjęs. Bokšto griūtis būtų kupina politinės simbolinės prasmės. Pirmiausia ji reikštų ne griūtį, o naujos Lietuvos tautos išsilaisvinimą iš lietuvybės stereotipų pančių, tos naujos tautos pakilimą ir ryžtingą šuolį į šviesią europinę ateitį, kurioje žiba Andriaus Kubiliaus įžiūrėti ir strategijoje Lietuva 2030 aprašyti globalizacijos rodikliai.

Juk semdamiesi iš praeities mes ne kur nueisime. 100-mečio minėjimas tiesiog skatinte skatina imtis tokio didvyriško šuolio, o ne spyriotis kaip už skvernelio tempiama perbrendusi panelė.

Ką Gedimino bokštas sako tai lietuvybės stereotipų iškvaišintai Lietuvos žmonių daliai? Kas kad Maironio apdainuotai. Kur gi mus verčia tas Maironis žiūrėti? Į tą pačią tamsią praeitį, kurioje jei ir kas švietė, tai vienintelė lenkiška lemputė, kurią vėliau Iljičius pakeitė. Kam mums, Baltijos tigrams, tokia praeitis, kai jau dabar savo žygiais garsėjame Anglijoje, Norvegijoje, Škotijoje, Ispanijoje ir kituose kraštuose, o kiek dar jų dainon ir bylon nesudėta. Turime kuo džiaugtis ir didžiuotis: esame skambiausia Europos Sąjungos styga – Rusija gerai pavaro, o ir NATO sugebėjome prisišaukti.

O jau ta mitinė lietuvybė – ar kas įrodė, kad ji egzistuoja? Vieni stereotipai. Juk jau kadaise Alfredas Bumblauskas ir Nerija Putinaitė parodė ir įrodė, kad lietuvybės mitą sugalvojo sovietiniai okupantai ir naudojo jį Lietuvos žmonėms pavergti.

Pagalvokime ir apie kitą, daug praktiškesnį dalyką: ar Gedimino kalno remontas nors kiek bus atspindėtas pasaulio žiniasklaidoj, ar jis pritrauks naujus turistų srautus? Atsakymas aiškus – ne. O juk senos pilies bokšto griūtis pačiame Europos centre gali sudominti ne vieną leidinį, ypač jei mes patys nepatingėsime tinkamai šią žinią ištransliuoti Europai ir pasauliui, atskleisdami mūsų pasiryžimą šuoliuoti į ateitį ir išsinerti iš ilgai mus dusinusių praeities simbolių ir nacionalizmo gniaužtų. O jei dar ant tų griuvėsių susikabintume vaivorykštės rankomis…

Galima tikėtis, kad šiuo atžvilgiu mūsų tikslinės komunikacijos specialistai nepavestų ir net neprireiktų tų 74 į mygtuką 112 sukištų milijonų. Apsieitų ir su mažesne suma. Kai prireikia Lietuvos piliečiams, mūsų politikai ir specialistai sugeba aukotis. Tad ir Gedimino bokšto griūtis būtų per visą pasaulį nuskambėjusi baltų genčių ainių auka neblėstančiai gero ateities gyvenimo svajai ir naują pažangią Europą kuriančių siekiams. Simbolinė politinė auka, pritrauksianti naujus turistų srautus.

O kas vietoj kalno ir bokšto? Derėtų skelbti visuomeninį idėjų konkursą – tokie nekainuoja. Pirmai pradžiai galėtume galvoti ir apie kokį prūdą, kuriame atsispindėtų praeities nedrumsčiamas Lietuvos teritorijos dangus, gerinantis mūsų santykius su Lenkija. O jau vėliau ir apie vieną kitą meninį akcentą, pavyzdžiui, keliasdešimtmetrinė (aukščiausia regione) aukštų nanotechnologijų kolona su neįžiūrimu paprasta akimi Vyčiu (žiūronai apmokestinami) arba tokių pat technologijų dangun iškeltas ilgas lietvamzdis, iš kurio vanduo virš gatvės nuteka į Nerį.

Nebijokime svajoti, peržengti save, svetingai atsiverkime ateičiai. Tad – drįsk didžioji Lietuvos tauta, ir tepadeda mums gamta.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ačiū už gerą tekstą       2017-01-3 20:19

Dabar po ekologinės katastrofos į Nerį, liberalams leidžiant daryti su Vilniumi ką nori, suprantu ir paminklo - vamzdžio į Nerį prasmę.

Tik       2016-12-31 17:32

noriu jums visiems palinketi laimingu Nauju Metu.Tikiu ,kad jaunimas supras kas tai yra lietuviska dvasia kai ateis branda.Nepaisant kritikos ir ydu -Karbauskis teisus stengdamasis pazadinti tautiskuma.Vien uz tai jam galima daug ka atleisti… ir uz daug padekoti.As gyvenu ne Lietuvoj -taip gyvenimas susikloste,bet visa siela-Lietuvoj…

stasys        2016-12-30 12:34

Autoriaus skepticizmas rodo kiek silpna ta tautinė visuomenė jei tokius valstybingumo ženklus kaip Gedinimo kalnas-pilis paverčiamos paprasta “paraša” savo šunims pašerti ..Klaidos daromos visur ir visu,.. tik ne visi dėl ju barsto galva velenais ir bėga bažnyčion save nusiplakti . Graudžios tos pastangos ..ir tiek .

Eglė       2016-12-30 8:46

Apie 1955 nemažai giminaičių buvo emigravę dirbti į Latvijos pramonės fabrikus. Dėdė pasakojo, kaip lietuvis lietuvį rasdavo. Eidamas į šokius jaunimas garsiai užtraukdavo lietuvišką dainą. Ir iki šokių vietos jau nueidavo nemažu būreliu. Iš tokių įvykių galima semtis tos tautinės stiprybės, vienybės. Šiandien uždainuosi vakare garsiai-atsidursi areštinėje. Kai pamatys, kad be promilių, gali nuvežti pas psichiatrą.
Dėl Gedimino bokšto gal tiktų kiek pakeistas posakis: Dieve, apsaugok mane nuo draugų, nuo priešų aš jau seniai apsigyniau.

Stasys       2016-12-30 2:40

... ” nereikia man žvyro, nereikia man molio, nereikia ir   ... smėlio, man reikia tik laaaaisvėvėėėėėės ir dar ...... reik alauuuuuuuuuuuusssssssssssss .... “

taboras       2016-12-29 21:24

Keičiame taboro žemes į griūvanti kalnelį. Mūsų žemės daug brangesnės nes galėsit statyti dangoraižius. Jūsų vaikams nereikės su taksi važinėti dozės. Nupirksime kibirų, atvešime žvyro. Narkašos lipdami prie kaifo privalės atnešti po kibirą ir užlyginti duobes. Šmašių derėtis kviečiame prie trūkusio kanalizacijos vamzdžio. Tikimės, kad dėl smarvės derybos neužsitęs.

Stasys       2016-12-29 12:38

  ... ir reikėjo gi būti tokiems debilams, kad medžius iškirsti, nuplikinti, kaip to, kuris “nenešė” pakaušis, o ir dar tą mėlyną svetimkūnį įrengti, kurį, mano manymu, sumyslyjo kažkoks ablavukas ...

01 13       2016-12-29 7:32

Ir kad nepamirštume gelbėti kalno ir kad primintume visuomenei patį brangiausią Lietuvos Simbolį reikia apgriuvusius šlaitus uždangstyti didžiuliais Nezabudkos žiedų atvaizdais.

NorKūnas       2016-12-28 23:13

Paskutiniai Stasio Lozoraičio ištarti žodžiai prieš pat mirtį
buvo tarsi testamentas, raginantis ginti valstybę, jos vientisumą:
“Saugokite mūsų sienas!” (“Proteggere le nostre frontiere!”).
Gedimino kalnas irgi lietuvių supiltas VALSTYBĖS GYNIMUI, tad jo “slinkimas žemyn” gali būti simbolinis ir regimas perspėjimas apie iškilusį mirtiną pavojų tautos
ir valstybės išlikimui.
Daugelio šiandieninio “elito” parsidavėliškumas, todėl suprekinimas ir pardavinėjimas iš esmės nesuprekinamų ir nepardavinėjamų dalykų - politinio suvereniteto, protėvių, partizanų krauju sulaistytos žemės, negimusio žmogaus gyvybės, universitetų ir jų akademinės laisvės, antikonstitucinis atėmimas iš tautos galimybės tiesiogiai dalyvauti valstybės valdyme (realios savivaldos demonstratyvus neleidimas, pataisytas iki neįgyvendinamo referendumo įstatymas)
ir pan., taip pat yra akivaizdūs kilmingųjų protėvių dar Viduramžiais vizijose išvysto ir tikrovėje supilto bei perduoto paveldėjimo teise, pirmiausiai moralinio ir politinio, “Gedimino kalno” irimo, jo “slinkimo žemyn” šiuolaikiniai ženklai (paskutinis perspėjimas, kad deramai nesaugomos ir neginamos Lietuvos sienos).

Rado!       2016-12-28 22:08

Kruopščiai ir atsakingai išnagrinėjus dokumentus Vilniaus savivaldybės archyve, nustatyta:
kalnas buvo supiltas kažkokio pil. Gedimino, ( tapatybė dar tikslinama).
Kalno supylimas atliktas be leidimo, be patvirtinto detalaus plano.
Taip pat nustatyta, jog ant neteisėtai supilto kalno savavališkai užimtame valstyb. žemės sklype buvo pastatyti nelegalūs statiniai- bokštas ir nebaigta statyti pilis.
Visi šie statiniai neatitinka A energetinės klasės,  viršija senamiestčio ribose leidžiamą aukštingumą bei darko kraštovaizdį užstodami vaizdą į dangoraižius.
Kadangi visi kalno supylimo bei nelegalių statinių įrengimo darbai vykdyti be patvirtintų projektų, bei nesilaikant ES normas atitinkančių ISo standarų normatyvų, šiuo metu yra avarinės būklės ir kelia pavojų aplinkiniams bei darko miesto įvaizdį
              NUTARTA:
Savavališkai supiltą kalną ir ant jo pastatytus nelegalius statinius nedelsiant nugriauti ir sutvarkyti atlaisvintą sklypą kol bus nuspręsta dėl šios komerciškai patrauklios vietos tolimesnio likimo.
Pavesti atsakingoms institucijosms surasti ir atvesdinti nežinia kur esantį pil. Gediminą bei išieškoti iš jo visas nelegalių objektų likvidavimo išlaidas ir patraukti pil. Gediminą administracinėn atsakomybėn už savavališkus veiksmus Vilniaus m. savivaldybės teritorijoje esančiame valst.žemės sklype.
Už Nutarimą balsuota vienbalsiai. Prieš ir susilaikiusiųjų nebuvo.

šimašiux       2016-12-28 21:05

Patikėkit- visko ir visur negaliu suspėti. Va Brclėjų reikėjo gelbėti, po to švenčiau Kalėdas, dabar ragauju upės vandenį (ar jaučiasi šūdo skonis)...
Iki Naujų nespėsiu. Be šansų. Negaliu gi žaibiškai būti visur, bet kur kur tik extra reikalas koks.
Nebent,...
Tssss!
...Šiurint kokz Reikalasssz!
Va, kai reikėjo Ūsą palydėti link balų,vo tokio Reikalo proga ir suspėjau ir buvau.
Laiku, vietoje ir staigiai!
Ar galima lyginti kažkokio nusmurgusio kalniūkščio reikaliuką su tos Balos REIKALU?
Ten buvo Valstybybinės reikšmės reikalas. O čia,... Vieno iš senamiesčio pakrasčio kvartalo reikšmės dalykėlis.
Tegus kultūros ministerija tvarko.
Prie ko čia Vilniaus savivaldybė?
Savivaldybės pastatas visai kitoje upės pusėje stovi.
Ir beje, tvarkingai, stabiliai.
Nenugrius niekada!

Abdula ibn Burdiuk al hab Kebab ogly       2016-12-28 20:43

Taj viksta tadel kad jus kreivatykiai križonys pagonis.
Butumet muslimai, taj jeigu ne Mahometas, tai kalnas pas Mahometą nueitų ir viskas butu akbar.
O dabar bus babakch.

ausrinamarina       2016-12-28 20:38

Įdomu, palaukit, palaukit-o ar šis Kalnas nežeidžia atbėgėlių religinių jausmų? Ar šio kalno buvimas mūsų progresyvioje sostinėje aplamai suderinams su LGBT teisėmis ir laisvėmis?
Kalnas - homofobiškos vyriškos giminės, pilis- homofobiškos moteriškos giminės. Tipiška hetero kiauliška šeima!
O apgriuvęs kalnas, apgriuvusi pilis būtų jau daug lygeteisiškiau.
Nei kalnas, nei ne kalnas. Nei pilis, nei ne pilis.
Ono!
Taip būtų daug progresyviau.

Valdžiūnas       2016-12-28 20:31

Nu, tai kad šiuo klausimu kol kas nebuvo jokių direktyvų iš Briuselio.
Be Briuselio leidimo mes negalime spręsti tooookio maštabo klausimų.
Reikia palaukti, atsiklausti.

Tonny Blet       2016-12-28 20:26

Skelbiame lažybas- statykite sumas už tai ar kalnas nugrius/nenugrius iki Velykų!
Lažybų brokeriai kol kas nustatė šansus 7:3

Neo       2016-12-28 20:19

Kalną reikia papuošti tautiniais aprėdais, tuomet nenugrius. Lėšų tam galima gauti įvedus Kalno akcizą. Pažiūrėjai į kalną- susimokėk. Važiuoji ar eini pro kalną- sumokėk. Gyveni netoli kalno- mokėk.
O vaikams būtų suteikta teisė piešti kalną nemokamai.
Kaip mat arsirastų ir Darna ir lėšų Kalno renovacijai. Galima būtų net apšildyti, pilyje sudėti plastikinius langus, o šlaitus išgrįsti trinkelėmis.

Trept trept kojele       2016-12-28 20:05

Vansi škia, reiškiu savo tskant Susirūpinimą.

Nenugrius!       2016-12-28 20:03

Kalną paramstysim posėdžių protokolais.

Zuoka       2016-12-28 20:02

Galiu mikliai suorganizuoti kalno apsodinimą medeliais.
Galėčiau parūpinti vokiškų- po 15 000 už vnt.

Butkevyčius       2016-12-28 19:59

Reikia šiuo klausimu sudaryti darbo grupę

AMB trestas       2016-12-28 19:46

Grrriūva? Nu tai liuks! Rrreiškia bus pinigų įsisavinimui.
O tooookiam rrreikalui negalima šykštėti- rrreika kokių porrros milijarrrdų.
Gerrarrrdui.
Nulygintume tą smunkančią smėlio krrrūvą nachrrren, o jos vietoje išlietume naują.
Iš betono!
Ir dvigubai aukštesnį. Su navarrrotais- viduje įrrrengtume daugiaaukštę stovėjimo aikštelę, kazino, prrrekybos centrą.
O naujo kalno šlaitus apmūrrrytume rrraudonu klinkerrriu.
Tuomet kalno šlaituose/sienose galėtume laidoti labiausiai Nusipelnusius-
Tuos “kurie ir TADA dirrrrbo Lietuvai.

Tarabilda To Prašalaičiui       2016-12-28 19:33

Klausiate: “kaip padaryti, kad tos imituojamos piliečių apklausos, konsultacijos ir diskusijos nebūtų tik priedanga?” Atsakymų, aišku niekas neturi, nes niekad nėra bandę klausimus kelti. Mano galva reikalingas precedentas panašus į Žemės referendumą. Žmonės patys turėtų suformuluoti klausimą, o ne laukti, kol valdžia suformuluos ir imituos kažkokikas apklausas su nuspėjamais rezultatais. Viešasis interesas, kaip žinome yra visų pirma žmonių interesas, o ne valdžių.

Lizdeikos košmaras       2016-12-28 19:30

“-Ir kol stovės šis Kalnas, kol stovės ant kalno Pilis- tol gyvuos Gedimino Valstybė.
Ir kai nugrius paskutinis pilies Bokštas, kai nebeliks Kalno- atsivers Nebūties bedugnė į kurią nugarmės Lietuva iki paskutinio lietuvio.
Ir kauks tuomet šiose žemėse stepių vilkai, o lietuvių niekas nebeprisimins ir neapgailės…”
...
Kai Vilniaus meras nesuvokia savęs visų pirma kaip lietuvio, kaip piliečio/pilėno, o kaip koks kumetys dairosi prievolių raštų, ko dar tikėtis…
Gedimino kalnas be dokumentų egzistuoti negali.
Neturi teisės.
Visas teises turi tik tie kurie iš Gedimino gavo Lietuvą kaip palikimą.
Nachaliavai.
Kas dykai turima tas nevertinama.
Vertė suvokiama per prakatą. Arba per kraują.
Na, mūsų ponai prakaitui alergiški, (kvapas prikiša ponams jų kumetišką kilmę).
Reiškia suvokimas bus duotas per kraują ir ašaras.
Kai bus prarasta negrįžtamai…

Prašalaičiui       2016-12-28 18:48

jūs ir teisus - medžių kirtimą grindė piliekalnių priežiūros reglamentu, tiksliau - jame įrašyta “giliai moksline įžvalga” - anksčiau piliakalniai būdavo laikomi pliki… Ne vienas liaudininkas/etnografas būtent tokiu argumentu draskė akis visiems, kurie rėmėsi gyvenimiška patirtimi - medžių šaknynas sulaiko erozijas.
Bet jūs ir neteisus - kontrargumentuojančių irgi buvo.
Kodėl buvo išgirsti vieni, o ne kiti - štai kur klausimas.
Aktualus ne tik šia tema kalbant: jei pastebėjote, dabar įtraukti visuomenę į klausimų svarstymą ne tik madinga, net ir įteisinta, padaryta privaloma. Tik kas iš to? Susirenka, pasikalba, o laimi tas, kuris turi politinę valią, o jei labai viskas prastai pasisuka, iešmininkais tampa mokslininkai, pagrindę tą politinę valią...
Piliečiams, kuriems dar rūpi valstybės reikalai ne todėl, kad už tai pinigus gauna, reikėtų labai rimtai apsvarstyti, kaip padaryti, kad tos imituojamos piliečių apklausos, konsultacijos ir diskusijos nebūtų tik priedanga

Prašalaitis       2016-12-28 18:31

Ne genijų ten būta, o avinų. Apsižiūrėjo avinai, kad prieš dvidešimt metų sukurptas piliakalnių priežiūros reglamentas (ar kažkas panašaus) draudžia piliakalnius apsodinti, tai ir puolė avinai ų taisyklių laikytis. Kas blogiausia, kad ketinimas niekam neužkliuvo. Pamenu, kai pamačiau kalną nuskustą savo akimis nepatikėjau.

Tarabilda       2016-12-28 18:22

Prie stulpo reikėtų pririšt tą Šimašių ir Birulį, aiškinosi du metus, matai jie, kam Gedimino Kalnas priklauso, ar Vilniaus miestui, ar Vyriausybei. Ir įkrėst nuo visos Lietuvos per plikas subines.

Vaičaitis       2016-12-28 18:11

Buvusių medžių šaknynas, pūdamas po barbariško medžių išpjovimo, ėmė irti ir pradėjo važiuot. Tas šaknis dabr reikėtų “išravėti”, o kaip tą padaryt, kai statūs šlaitai, - galutinai gali nučiuožti. Apsodinti iš naujo - būtina. Gal žemaūgiais su dideliu šaknynu augalais. Kaip Nidoje kopų judėjimas buvo sustabdytas.
Bet straipsnis visai ne apie slenkantį kalną, o apie tai, kad dabartinio Lietuvos neoliberalo sąmonėje to kalno geriau iš viso nebūtų buvę.

Dangė       2016-12-28 16:37

Kai pradėjo pjauti Gtdimino kalno medžius, pagalvojau: jie kvaili ar per daug gudrūs? Ką geresnio (gražesnio) už medžius jie gali sugalvoti? Juk kiekvienas moksleivis žino, kad medžių šaknys po žeme užima panašų erdvės plotą, kaip ir laja viršuje, tad šaknys tampa patikimu ir nuolat atsinaujinančiu tvirtintoju. Jeigu bijomasi aukštų medžių, tai galima apželdinti žemaūgiais. Bet atrodo, kad kai kam kalnas numatytas kaip aukso kasykla… Žalieji-Valstiečiai, tarkite savo liaudiškai tautišką žodį!

nu.       2016-12-28 16:14

tegu šlėktos vilniaus reikalais rūpinasi ,jei šūkauja wilno naša.

Kas čia turėtų stebinti?       2016-12-28 15:10

Lietuvos šimtmečio (taip pagal Rubavičių) minėjimas turėtų būti 10 kartų menkesnis už Lietuvos (paminėjimo) tūkstantmetį. Jei tūkstantmečiui nepadarėme nieko, tai dabar galime stengtis dar dešimt kartų mažiau.

kas žino ir kas nežino       2016-12-28 14:57

kiekvienas kaimo runkelis žino kad medžiai sutvirtina šlaitus - bakalaurai ir magistrai - nežino? Yra toks posakis iš didelio rašto išėjo iš krašto. Ar išeis dėl didelio rašto iš krašto Gedimino klanas, pagyvensim pamatysim.

Marginalas       2016-12-28 14:36

Apie Gedimino kalno griūtį prašnekta po to, kai jame buvo iškirsti visi jį dar prtilaikę medžiai. Įdomu, koks genijus buvo nusprendęs juos iškirsti?
Autorius įpainioja į globalizmo ideologiją ir maironizmo kritiką, kuri nebūtinai antilietuviška. Maironis savo užduotį atliko puikiai, bet niekas nenori prisiminti, kad sovietai jį paliko už antivokiškumą ir įspraudė į savo multikultūrinę ideologiją. Taigi maironizmas puikiai sugyveno su “tautų draugyste”, nes mat tie Trys Smolensko Pulkai…
Subyrėjus sssr, maironizmas, kaip keista, atgijo daugiausiai pagoniškomis formomis, o paties Maironio katalikybė tam netrukdė. Taigi nieko naujo maironizmas nepasiūlo totalinio elektroninio konclagerio statybos situacijoje, nes epocha iš esmės kitokia.
Matau, kad visas dabartinis patriotišųkumas pasireiškia pasirodymais su LEISTINOMIS šnekomis, kaip beje labai būdinga vyresniesiems broliams, tuo tarpu apie totalinį sekimą nedrįstama net diskutuoti, nes supranta plepiai, jog tai jau pereina per plepėjimo ribas. Mat dabar bylą gali gauti ir už įrašytą pokalbį “išmaniuoju”. Pats laikas kelti iš užmaršties šlovinguosius 1918 metus, ar ne?

taigi       2016-12-28 14:27

Tiktai taip belieka rašyti, kaip matai aplink šitokį abuojumą, nekompetenciją arba tiesiog sabotažą. O gal dar yra vilties?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.