Vytautas Rubavičius. Derybos Minske – V. Putinui leista plėsti agresiją?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. rugpjūčio 28 d. 16:24

29     

    

Vytautas Rubavičius. Derybos Minske – V. Putinui leista plėsti agresiją?

Prieš pat Ukrainos ir Rusijos prezidentų susitikimą Minske Vokietijos kanclerė Angela Merkel Kijeve įkalbinėjo Ukrainos prezidentą Petro Porošenko peržiūrėti savo europinės integracijos kryptį, pasisukti į Rusijos kuriamą Muitų sąjungą ir sėsti su vadinamaisiais separatistais prie derybų stalo. Pasaulio visuomenės akivaizdoje ši nepaprastai įtakinga Vakarų pasaulio politikė elgėsi kaip Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovė ir nudirbo tokį darbą, kuris Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui neįkandamas. Jei dar buvo kokių abejonių dėl A. Merkel ir viso ES užsienio politiką formuojančio politinio elito vaidmens padedant Rusijai kurti diplomatinį agresijos palaikymo ir plėtros placdarmą, tai Minsko susitikimo pasekmės tas abejones išsklaidė. Visokie diplomatiniai Rusijos agresijos pasmerkimai, esamos ir būsimos rezoliucijos yra tik dūmų uždangos, pridengiančios esminius susitarimus ar leidimus. ES parodė, kad ji kol kas nesiruošia rimtai stabdyti Rusijos veiksmų Ukrainoje, kitaip tariant, negalvoja apie veiksmingą politinę ir karinę pagalbą su Rusijos agresija kovojantiems ukrainiečiams.

Nežinome, tik galime nujausti, kas buvo kalbama ir dėl ko buvo deramasi Minske. Ekonominiai klausimai jame buvo sutelkti kaip tam tikra dūmų uždanga ir ukrainiečių derybininkus varginanti priemonė. Tad į tuos klausimus neverta kreipti daug dėmesio. Pagrindinis dalykas – nutraukti Rusijos agresiją. Toks turėjo būti vakariečių ir ukrainiečių tikslas. Tačiau Rusija vyko dėl visai kitokio tikslo – galutinai palaužti ukrainiečius ir priversti juos priimti Rusijos siūlomas sąlygas. Esminiai tų sąlygų punktai – susitaikyti su Krymo atplėšimu, sėsti prie derybų stalo su vadinamaisiais separatistais ir susitarti su jais dėl kuo greitesnės Ukrainos federalizacijos. Juolab kad tiems savo reikalavimams Rusija užsitikrino politinę ES paramą – A. Merkel Kijeve pareiškė ieškanti sprendimų, kurie nekenktų Rusijai (tai jai buvo ir yra svarbiausia), ir išsakė įsitikinimą, kad konfliktą galima spręsti tik derybų keliu.

Ką ukrainiečiams ir Ukrainai, kaip valstybei, reikštų sėsti su vadinamaisiais separatistais prie derybų stalo? Pripažinti jų politinį legitimumą ir sykiu patvirtinti, kad užgrobtoje teritorijoje jie yra teisėta valdžia. Kitaip tariant, susitaikyti su didelės Ukrainos dalies aneksija. Ukrainiečiai gali sutikti tik dėl vienintelio derybų pobūdžio – nutraukiama ugnis ir tam tikromis sąlygomis priešai sudeda ginklus. Dėl to Ukrainos prezidentas, prieš vykdamas Minskan, ir patvirtino regįs Ukrainą kaip unitarinę, tad savo teritorinį vientisumą išlaikančią valstybę. V. Putino tikslas kitas – suplėšyti Ukrainą ir sunaikinti ją kaip valstybę. Tad ragindami ukrainiečius sėsti prie derybų stalo su Rusijos remiamais smogikais ir jų gretose kovojančiais Rusijos kariais Vakarai skatina Rusiją plėsti agresiją tol, kol ukrainiečiai „susipras“. Nežinia, ko tuose raginimuose daugiau – cinizmo, siaurakaktiško pragmatizmo ar paprasčiausios politinės demagogijos. Kad ir kaip būtų Vakarams, o ypač ES toks elgesys gali pasirodyti esąs savižudiškas.

Rusija įvedė savo kariuomenę į Ukrainą, užėmė Novoazovską ir ruošiasi pulti Mariupolį, šitaip susikurdama sausumos koridorių į Krymą ir patikimą placdarmą didžiuliam regionui okupuoti. Dabar galima suvokti, kad vadinamoji „humanitarinės pagalbos kolona“ buvo priemonė prieš įsiveržimą patikrinti Ukrainos vadovybės ryžtą. Vėlgi pasitelkus tarptautines organizacijas ir įtakingiausius Vakarų politinius lyderius. Tad V. Putinas vyko į Minską puikiai žinodamas, ko nori ir ką veiks sugrįžęs, o P. Porošenko, nesutikęs su Rusijos sąlygomis, turėjo spėlioti, kaip greitai ukrainiečiai patirs naujus agresoriaus smūgius ir kokie bus tie smūgiai. Ilgai laukti neteko. Nespėjo net nugaruoti rankų paspaudimai, išblėsti diplomatinės šypsenos ir išsisklaidyti nerišlūs ES užsienio politikos „žvaigždės“ Catherine`os Ashton veblenimai, kurie kuo puikiausiai rodo, koks apgailėtinas yra bendrosios ES užsienio politikos lygis, kaip Rusija ėmėsi toliau plėtoti savo okupacinę operaciją. Tad drąsiai galima tvirtinti, kad Minsko susitikimo pasekmė – Rusijos agresijos prieš Ukrainą išplėtimas. Užsitikrinus ES paramą? Jei taip, tai kyla klausimas, ką ir kaip veikti mūsų diplomatijai ir jos vadovui, kurio vieši pareiškimai smerkia Rusijos agresiją ir ragina Vakarų lyderius sustabdyti Rusiją Ukrainoje ir neleisti suplėšyti šios šalies? Gal ir jie tik ES kol kas reikalinga dūmų uždanga savoms visuomenėms raminti?

* * *

Ankstesnes V. Rubavičiaus įžvalgas kviečiame skaityti kitose Tiesos.lt publikacijose:

Vytautas Rubavičius. Pagrindinis Kremliaus ginklas – Vakarų šrioderizacija

Vytautas Rubavičius. Rusija tikrina NATO atlapus

Vytautas Rubavičius. Rusija plečia agresijos placdarmą

Vytautas Rubavičius. Rusijai priešinamės kaulydami išmokų ir statydami AE

 

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tikroji Lietuvos       2014-08-29 13:39

kova už laisvę tik prasideda.Šį kartą ji bus vakaruose.Ir teks kautis su vokiško stiliaus požiūriais.Nes iki šiol mūsų laisvė jiems asociavosi su jų mūsų vartojimo galimybėmis.Kaip tautą Merekl mus aukotų.Svarbu pasitikėti savimi.Ir gražių ,diplomatiškų žodžių virtinės gali čia nebepadėti.Teks kautis iš širdies.

Vakarai,norėdami       2014-08-29 13:24

nors kiek pakeisti Rusiją,pirma turi tai pradėti daryti nuo savęs.“Kodėl gi matai krislą brolio akyje,o nepastebi rąsto savojoje”.(Mt 7,1).Prostitucija,pedofilija,skatinamas homoseksualumas,melas,klasta,žeminimas,apgaudinėjimas aukščiausiu lygiu,neskaidrumas,godumas…ištižimas visur kur.Visiems teks keltis į aukštesnį lygmenį.

liudnam popieriui 10:16       2014-08-29 13:23

turejote omenyje blokuoja sotrudniku propaganda?

Moraliai reikia       2014-08-29 11:39

jau būti viskam pasiruošus.Mūsų valdžia neišlaikė laisvės egzamino.Nupuolę angelai virsta velniais.Dabar jau desperacija.O jie eis.

Kažin ar jau ne dabar neaiškiai,       2014-08-29 11:26

,nesąžiningai praturtėję,politikai ir kiti naujieji lietuviai pervedinėja įspūdingas sąskaitų sumas,kokius užsienio bankus.Jau dabar kuria planus,kur sprukti.O tai tęsis tol,kol žmonės neįjungs valios,prisivertimo elgtis dorai,tol siautės parazitai ir privers apvalyti savo sielas.Geriau jau patiems,bet ,kad ne tas lygis.

Iš tiesų alkas.lt       2014-08-29 11:22

neskelbia apie Ukrainą.Matyt,nori suvaidinti ,kad čia nieko tokio,o jūs eikit į armiją,nes ten linksma.

>uz Tiesą       2014-08-29 11:20

reiškia buvusieji ruošiasi grįžti valdžion.Su Putino pagalba,jei jau žudo.Virtinė buvusių šalių-Gruzija,Moldova,Ukraina,Baltijos šalys,Lenkija,gal Baltarusija turi jau dabar šaukti suvažiavimą ir reikšti nuomonę.

uz TIESA       2014-08-29 11:00

,Buvusi Ukrainos valstybes turto fondo vadove Valentina Semeniuk drasiai viesino kaip buvo ir yra grobiama Ukraina, deja pries kelias dienas savo namuose ji buvo nuzudyta___’
www. youtube.com/watch?v=wm244JXOU_o#t=65

liudni popieriai       2014-08-29 9:16

alkas kartu su delfiais ir 15 min. blokuoja kom.Ukrainos tema:/

Kad       2014-08-29 9:13

Lietuva kaip varlė straksi ant ledo norėdama atkreipti į save dėmesį ir sutraukdama tą kuris jai visai nenaudingas.

Canada       2014-08-29 2:11

Pagarba Rubaviciui. Tiesiai ir sviesiai.

to Keista žiūrėti Lietuvos        2014-08-29 0:30

Todėl, kad eilinį kartą apsišyko su “rusai puola”, nebėra ką rodyti smile

Brinkazis       2014-08-28 22:50

Galima smerkti A. Merkel ir apskritai Europos “lyderių” strutišką poziciją, bet nereikia ir iškraipyti A. Merkel pasakytų žodžių. Ji nepasakė, kad “Europa nedarys problemų iš Ukrainos stojimo į Eurazijos sąjungą”. Atsakydama į žurnalisto klausimą apie Rusijos agresyvius veiksmus Ukrainos atžvilgiu dėl šios ketinimo šlietis prie ES, A. Merkel pasakė, kad Ukraina turi teisę pati apsispręsti dėl savo geopolitinio pasirinkimo, ir kad ES nesielgtų kaip Rusija, jei Ukraina būtų pasirinkusi stojimą į Eurazijos sąjungą. Labai teisinga laikysena.

Tiesa       2014-08-28 22:50

Украина не получит западной военной помощи - ни от НАТО, ни от ЕС
http://www.regnum.ru/news/1837339.html

Rusija trečią kartą per savaitę pažeidė Suomijos oro erdvę
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/rusija-trecia-karta-per-savaite-pazeide-suomijos-oro-erdve-57-449757?cf=df

pensininkas       2014-08-28 22:43

Perskaitęs komentarus supratau, kad net 1/3 komentatorių su gėlėmis sutiktų Putlerio kariauną. Vargas tau Lietuva, lietuviai nieko nepasimokė. Pritariu visoms V.Rubavičiaus įžvalgoms.

tt.       2014-08-28 21:50

gal kas žinot bent vieną reporterį iš lietuvos karo zonoj?

Keista žiūrėti Lietuvos        2014-08-28 21:19

Panoramą.Žinios apie Ukrainą trunka gal 3 minutes.Tarsi užgniaužtos.Jokių analitikų nuomonių ,jokių pozicijų.Bandoma vaizduoti,kad jūs linksminkitės ir puotaukite,čia nieko tokio.Kai tuo tarpu per Lietuvos Ryto televiziją eina virtinės komentarų apie Ukrainos įvykius.Žinoma,kad Rusija,matydama vakarų silpnumą ,ateis į Lietuvą.Jaunimas tyliai svarsto trauktis į vakarus.

VaidasVDS       2014-08-28 20:34

ES iš pradžių nusisuko nuo dvasinių vertybių, po to leido iškraipyti moralines vertybes. Dabar atėjo laikas nuimti tokių vertybių praradimo derlių.
Nepaisant visko aš tikiuosi, kad tai padės paprastiems europiečiams praregėti, kur link veda tik valdžios ir pinigų godulys.
Tikriausiai civilizacijai reikėjo tokio “sukrėtimo”, kuriame nuo tikrų dvasinių vertybių nusisukę klounai Putinas ir vakarų vadovai vaidina kažkokį keistą ir iškrypusį spektaklį.
Kada blogis atsiskleidžia ir pralaimi, tada gėris turi šansą nuveikti ką nors gero. Blogis tam ir egzistuoja, kad atsiskleistų ir toliau vystytųsi gėris mūsų vis dar netobulame pasaulyje…
Apokalipsės nebus, pasaulio pabaigos nebus, bet bus daug kvailių, nesuvokiančių Dievo ir kviečiančių (už)kariauti, kartais ir Dievo vardu. Svarbiausia neklausyti kvailių...

Kas nukando B.Gailiaus       2014-08-28 19:54

komentarus?

Reikia skambinti į įvairias Rusijos       2014-08-28 19:48

įstaigas-ligonines,vaistines,parduotuves,bankus ir skubiai pasakyti,kur žūsta jų sūnūs,broliai,giminės.Kad jie siunčiami į Ukrainą kariauti su broliais.Reikia tokios akcijos.

ES išdavė       2014-08-28 19:10

Ukrainą.Teks kautis pavienėms šalims.Įstojome į Rusijos vertą sąjungą.Nuo vilko bėgta,ant meškos užšokta.Dabar įdomu ,ką pasakys Amerika?Merkel akys kiaulėja tiesiogine išraiška.

ES mūsų negins.       2014-08-28 19:08

Nutilo ir Landsbergis.Vokietija pirmoji pripažintų separatistų valstybę?Vokietija neišsivadavo iš nacizmo grobuoniškumo?

gudi giria       2014-08-28 18:33

jei vakarai nebutu linde I ukraina,su savo psiaudo isiparegojimais europai,cia trumpai ukrajinoij butu ramybe,bet jeigu vakarai nori atsiriekti ukrajinos,tai ka putinas turi daryti,tai jug vakaru ismislas,o ne putino,tu rubaviciau parasyk,kaip globalistai sleka I rytus ir del ko,tai daroma,o ne vares I vienus vartus ,kaip konservas samoningas esi tipelis

rubui       2014-08-28 18:31

autorius turetu prisipazinti, ar jis tikrai bukas, ar tik apsimeta. jei apsimeta, kodel?

Letas Palmaitis       2014-08-28 18:30

ES politinis lygis nėra apgailėtinas - prasitarusi, kad “Europa” nedarys problemų iš Ukrainos stojimo į Eurazijos sąjungą, Bilderbergo globalistinės grupės narė A. Merkel parodė, kad aukščiau pavienių Europos šalių ekonominių išskaičiavimų išlieka “rėminis” globalinis tikslas skirstyti kontinentus į “sąjungas” pakeliui į viską aprėpiančią globalinę sąjungą. Taigi Ukrainos priėmimas pilna ES nare nėra ir nebuvo numatytas.
Būtų keista manyti, jei “Vakarai” (įskaitant pačią Merkel) nesuprastų, kas yra putkinas: kavkazcenter.com/russ/content/2014/08/27/106019.shtml

Taigi       2014-08-28 18:26

Beretinį Rubavičių rusai puola. Psichiškai sveikų žmonių rusai nepuola.

ruta       2014-08-28 17:16

Ka gi , Europa parode savo tikra veida , tiksliau Europos lyderei -Voketija , berods ir Prancuzija tik ir galvoja kaip greiciau prastumti Rusijos agresoriams savo ‘mistralius’ , stai tokios vertybes tuoj Europoj -pinigai , pinigai ir dar karta pinigai .Ar ne laikas Lietuvos valdziai truputi pasukti smegenis del euro blokavimo , ar irgi svarbu tik ismokos ir savo anukams siltos ir pinigingos vietos .Baisu kas darosi pasaulyje , veidmainis ant veidmainio , be sazines , be principu , be morales ...
Putkinui degti pragare ..

Beta       2014-08-28 16:59

Reikia tikėtis, kad Frau Ribentrop tai paskutinė kadencija valdžioje. Išlėks kaip Šrioderis išlėkė. Eiliniai vokiečiai nemėgsta kai pataikaujama Rusijai. Tik kas iš to, jau gali būti per vėlu. wink

abc.       2014-08-28 16:40

atrodo ,kad tik Rubavičiui skauda dėl agresijos,jo įžvalgos tikslios,bet kur kiti?


Rekomenduojame

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.