Dienos aktualija, Pasaulis, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 8 d. 22:38

48     

    

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

2021 m. birželio 7 d.

Jau praėjo Baltarusijos valdžią po keleivinio lėktuvo priverstinio nutupdymo ir žurnalisto Ramano Pratasevičiaus bei jo draugės Sofijos Sapegos sulaikymo ugningai smerkiančių ir įvairiausių sankcijų Aliaksandrui Lukašenkai reikalaujančių kalbų banga, kurioje savimi gėrėjosi įvairaus kalibro Europos Sąjungos politinės įžymybės, tačiau ryžto realiems įvairialypiams politiniams bei ekonominiams veiksmams pristigo. Šitai nėra blogai, nes galvosūkis labai rimtas, turėsiantis svarbių europiečiams ne tik ekonominių, bet – ypač – geopolitinių pasekmių. Apie tai, neabejoju, šiuo metu vis labiau susimąstoma. Jau ir mūsų politikai Rusijos ir Baltarusijos santykius ėmė metaforiškai nusakinėti „smauglio ir triušio“ vaizdiniais, nepastebėdami, kad tokiuose paveikslėliuose kol kas tas „triušis“ dar nėra atsidūręs „smauglio“ pilve, tad gali ir pašokinėti. Esminis galvosūkio klausimas – ar savo sankciniais ir kitokiais veiksmais patys vakariečiai nepadės Smaugliui“ galų gale nuryti grobį? Juolab kad net ir aršiausi lietuviškieji Lukašenkos kritikai pripažįsta akivaizdžią tiesą – šiuo metu visi scenarijai Kremliaus paruošti. Ekonominės sankcijos padės Rusijai perimti labai svarbius Baltarusijos ekonomikos eksportinius sektorius, tad jos suverenitetinis savarankiškumas dar labiau susilpnės. Kremlius laukia ir progos perimti baltarusių finansinę sistemą. Šitai bus vaizduojama kaip spartesnis „dviejų broliškų tautų“ integracinis vyksmas. Rusijos „Aeroflotas“ jau dabar trina rankas. Nejau toks ir yra geopolitinis ES bei Lietuvos ir Baltarusijos kaimynių tikslas? Tiesa, mūsuose linkstama kalbėti ir apie visišką Lukašenkos vasališkumą, tačiau vis dėlto – „triušis“ dar nėra pilve, tad esama ir suvereniteto. Apie suvereniteto svarbą ir europiniams, ir mūsų politikams nepaprastai sunku galvoti, nes nebeįsivaizduojamas savasis valstybinis suverenitetas, tačiau geopolitiniai klausimai visada susiję su suverenitetu, su suverenių valstybių santykiais.

Geopolitiniai galvosūkiai nėra lengvai sprendžiami, juolab išsprendžiami – neveikia paprasta ekonominės naudos logika, kuria ypač vadovavosi naujasis globalizuotas europinis politinis elitas. Ta logika atpratino mąstyti geopolitinėmis, suvereniteto, demografinių tendencijų, civilizacinių ir nacionalinių tapatumų kategorijomis. Tačiau santykiuose su Rusija, Kinija, Turkija ir kitomis pasaulio galiomis kaip tik tos kategorijos ir „veikia“. Suprantama, neužmirštami ir ekonominiai interesai, tačiau jie pajungiami ilgalaikiams geopolitiniams. Deja, mūsų politikų ir politikos apžvalgininkų svarstymuose apie Baltarusiją ir mūsų santykių su ja ateitį geopolitikos neaptiksi – vien meinstryminiai „patikinimai“ ir pagrasinimai, paremti pasvaičiojimais apie „laisvus demokratinius rinkimus“. Pasiūlytas net skambus „Keturių veiksmų planas“, kuriame, nusunkus pabodusią retoriką, iškrinta auksinė mintis – reikia įtikinti Jungtinių Valstijų prezidentą Joe Bideną, kad tas, susitikęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, naujų „skausmingų sankcijų“ grasinimu spaustų jį prižadėti neaneksuosiant Baltarusijos, nes svarbus esąs šios šalies suverenitetas. Prisiminta suvereniteto reikšmė. Galima nujausti, kaip tokia idėja „išgąsdino“ Kremliaus oligarchus, jei ji apskritai pakilo iki jų ausų. Kitas „išminčius“ aiškina, esą svarbiausias ateinančio dešimtmečio Lietuvos geopolitinis tikslas – Baltarusija be Lukašenkos. Bet juk toks ir yra Kremliaus tikslas, tik nelaukiant ir to dešimtmečio. Net nepasukama smegenų pasvarstyti, o kas bus po Lukašenkos ir ar mums tada jau bus geriau ir „demokratiškiau“? Negali valstybės geopolitika susisieti su vienos valstybės vienu vadovu, nes nelieka nei geopolitikos, nei politikos. Visiems akivaizdu, kad po Lukašenkos gali būti tik visiškas Putinoliubas. Jau be „triušio“ įvaizdžio. Juk jau net NATO generalinis Jensas Stoltenbergas sugebėjo pamatyti, kad Baltarusija tampa vis labiau priklausoma nuo Rusijos ir šitai kelia tam tikrų grėsmių. Be abejo, kelia. Tik reikėtų tas grėsmes deramai suvokti ir įvairinti politinius bei geopolitinius atsakų instrumentus. Tačiau tam būtina pirmiausia pasižiūrėti į save ir pabandyti susikurti aiškesnį Baltarusijos įvykių ir su jais susijusių interesų vaizdą. Nepretenduoju tokį pateikti, tačiau priminsiu kelis reikšmingus „baltarusiškus“ geopolitinės reikšmės įvykius, kurie, keista, išnyko iš politikų beigi politologų akiračio.

Prisiminkime pačią praeitų metų pradžią: visų šalių kol kas pripažįstamas Baltarusijos prezidentas Lukašenka glebėsčiuojasi su atvykusiu JAV valstybė sekretoriumi Mike`u Pompeo, kuris tiesiai šviesiai pareiškia, kad Baltarusija turi išlikti suvereni ir nepriklausoma. O tas pareiškimas yra atsakas į Lukašenkos išsakytą mintį, kad jam reikia JAV pagalbos santykiuose su Rusija. Vėrėsi tam tikras galimybių langas. Amerikiečiai pažadėjo stiprinti diplomatinę tarnybą, o dėl ko dar buvo tartasi – žiniasklaida nepranešė. Beje, tuo metu Lukašenka leido sau išsakyti rimtų retorinių „perlų“ Rusijos atžvilgiu, tačiau kad „Rusija mus apmovė“ netaikydamas tiesiogiai Rusijos prezidentui. Prisimintinas ir jo prieš pat rugpjūčio rinkimus paleistas interviu su ukrainiečių žurnalistu Dmitrijumi Gordonu, kuriame buvo pažerta nemažai įdomybių. Svarbiausia – ukrainiečiams buvo pažadėta, kad iš Baltarusijos pusės niekada jiems negrasins jokios tankų divizijos. Krymo taip pat nežadėta pripažinti. Beje, perdirbtos rusų naftos produktus Lukašenka tiekė ir Ukrainos armijai. Ukrainiečiai už tai turėtų jausti dėkingumą. Įvairiomis progomis jis nesyk kartojo, esą „suverenitet – eto sviatoje“. „Triušio“ būta išmanaus ir gyvybingo, kaip sakoma, „su plieniniais kiaušiais“.

Ar Pompeo vizitas galėjo patikti Kremliui? Jokiu būdu. Naujas santykių su JAV lygmuo, kurį numatė abi šalys, kėlė didelę grėsmę Rusijos interesams, juolab kad integracinis vyksmas jau buvo baltarusių rimtai sabotuojamas. Kitas dalykas, baltarusių nacionalizmo stiprėjimas. Jau net įvairūs Rusijos analitikai aiškinosi, kaip ir kodėl rusų kalba stumiama iš tam tikrų valstybinių institucijų, o rusakalbiai valdininkai imami keisti baltarusiakalbiais. Beje, sulaikytasis Ramanas Pratasevičius – iš jaunųjų nacionalistų. Kovėsi su „maskoliais“ už Ukrainos suverenitetą Donbase. Ne jis vienas. Tokių Rusijos paieškomų yra ir daugiau. Nacionalistams Lukašenka buvo atlaidus, kaip ir nacionalistiniams bei proukrainietiškiems futbolo sirgalių klubams. Tačiau nacionalistinė Baltarusija ir tuo nacionalizmu grindžiamas suverenitetas nebuvo įdomus ES politiniam elitui. Tad nei norėta, nei įstengta suvokti Baltarusijoje susiklosčiusių aplinkybių, neskirta pajėgų sekti Baltarusijos ir Rusijos santykių dinamikos ir greitai bei lanksčiai reaguoti į pokyčius. Lietuva šiuo atžvilgiu niekaip nepadėjo. Amerikiečiai pasirodė esą labiau įžvalgūs, o šitai galėjo nepatikti ir daliai antiamerikietiškomis nuotaikomis bravūraujančio ES politinio elito. Išvada – Lukašenkai rinkimai buvo reikalingi (galėjo juos atidėti dėl pandemijos) stiprinti savo politinį legitimumą santykiuose ne tik su Vakarais, bet ypač su Rusija, o versti Lukašenką po rinkimų pirmiausia buvo suinteresuotas Kremlius. Juolab kad pats Lukašenka sukūrė tinkamą progą – perlenkė lazdą gražindamas rinkimų rezultatus. Po to – miestiečių nepasitenkinimas, rusų ir europiečių specialistų organizaciniai veiksmai nukreipiant tą nepasitenkinimą norima linkme.

Drįstu manyti, kad Kremlius jau buvo paruošęs kelis vertimo scenarijus, nes pagrindiniai pretendentai buvo iš Rusijos atvykę ar su Rusija įvairiais ryšiais, taip pat ir finansiniais susiję žmonės. Įdomiausias buvo Viktoras Babaryko, valdęs „Gazpromo“ pinigų plovyklos Baltarusijos skyrių. Staiga nutarė tapti politiniu Lukašenkos opozicionieriumi. Kas ir kaip jį paskatino? Subūrė rimtą komandą. Tokiose komandose tik keletas žino tikruosius tikslus, priklausomybes ir pinigų srautus, o daugelį – ypač jaunesnių – patraukia idėjos, „kova už demokratiją“. Užjaučiu žaviąją tai komandai vadovavusią ir vėliau su Sviatlana Cichanouskaja atvirai politinei kovai pasiryžusią Mariją Kolesnikavą – drąsią, ryžtingą, intelektualią. Atsisakė išvykti iš šalies, tad suimta. Kali kartu su kitais kandidatais. Lietuvos politikams derėtų bent jau kartkartėmis prisiminti suimtųjų vardus ir reikalauti jų išlaisvinimo. Lukašenka greit išvalė politinę sceną, leidęs joje pasireikšti tik Cichanouskajai, tačiau ir ji nesyk aiškino santykių su Rusija svarbą, o pagrindiniu savo tikslu laimėjus laikė naujų sąžiningų rinkimų rengimą. Gal net ir dalyvaujant Lukašenkai. Tik vėliau jau viskas pakrypo neatšaukiamos konfrontacijos linkme, kai demonstrantus imta šimtais suiminėti, kankinti, daužyti. Tačiau ir tuose įvykiuose matyti Rusijos „pėdsakas“ – juo didesnis visuomenės ir valdžios bei prievartos institucijų susipriešinimas, juo reikalingesnė Rusijos parama. Valdžios prievarta skatina Vakarų šalių kritiką ir sankcijas. Taip veržiama „rinkimų kilpa“

Šiuo metu sustingta baimingame laukime – kaip vyks didysis Joe Bideno ir Vladimiro Putino susitikimo spektaklis. Neabejotinai reikšmingas, galintis sujaukti ir ES politinio elito, ir mūsų politikų smegenis. Tam tikrą baimę išduoda ir Bidenui išsakomi mūsų „pasiūlymai“, kaip jis turėtų elgtis ir kaip „spausti“. Tačiau Bideno komandai nelengva – ji žino, kokia išmoninga yra postmodernioji, branduolinėmis galvutėmis paremta rusiškoji diplomatija ir koks įgudęs pašnekovas yra Rusijos prezidentas. Įsivaizduokime nedidelę susitikimo scenelę. Rusijos prezidentas prieina prie Jungtinių Valstijų prezidento ir pasisveikindamas stipriai jį apkabina, o po to paklausia: na, kaip pasijutai „žudiko“ glėby? Drįstu manyti, kad panašios scenos jau apžaidžiamos. Tokių susitikimų žinovai gali numoti ranka – juk viskas numatoma protokole. Joks protokolas naujiesiems imperijų vadovams nesutrukdo pasireikšti. Prisiminkime ne tik Putino įprotį kelias valandas vėluoti į susitikimus su pasaulio galingaisiais, bet ir neseną Turkijos prezidento Recepo Erdogano akibrokštą Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Layen. Čia jau vyksta žaidimas dėl naujosios pasaulio tvarkos ir vietos toje sąrangoje. Amerikiečiai niekaip nenorėtų, kad Kinijos „smauglys“ prisitrauktų Rusiją arčiau, nes Kinija ilgam išliks pagrindinė JAV varžovė. O įvairios sankcijos Rusiją artina prie Kinijos. Rusija gali sau leisti grasinti mažosioms kaimynėms, nes žino, kad į Rusiją niekas niekada neįsiverš – jos tiesiog nėra nei kaip užimti, nei kaip valdyti. Tad didžiulis geopolitinis pranašumas. O Rusijos silpnėjimas ir strateginė partnerystė skatina Kinijos demografinę ekspansiją Sibiran. Amerikiečiams šitai nenaudinga. Sprendimų nėra, nes konfrontacinės „mašinos“ jau veikia savo ritmu ir įgauna pagreitį, tačiau kalbėtis būtina, nes gausėja galimybių naujiems rimtiems konfliktams. Turėtume tą jausti žvelgdami į Astravo kaminus. 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Taigi       2021-06-9 20:59

Prieš keletą mėnesių pas Solovjovą laidoje Sergejus Kurginianas tiesiai pareiškė, kad Landsbergis su Prunskiene buvo KGB žmonės, o Audrius Butkevičius - GRU. Tokių info paslėpti neįmanoma, nors ir užsislaptino patys save 75 metams. Matomai tiesa.

elfe >Raigerdui       2021-06-9 17:11

negimiau su SAVO nuomone apie kgb..
musu nuomones tuo skiriasi, jei ja susiformuojam, pasitikedami skirtingais saltiniais.
kadangi neduota mums panarsyt kgb planus, tai belieka pasitiket kgb “isdavikais”.
ne visais, jau cia isijungia prigimtine intuicija, nes tokiems, kuriu nepasiseke nugalabyti, kaip kad kgb ex stratega Anatolij Gloicyn, (“The New Lies for Old”, “Perestroika Deception”), jiems diskredituoti buvo pasiusti kiti a la “isdavikai”... tarkim, vienas toks “pabegelis” eme irodinet, kad Golicyn meluoja, sakydamas jo JK premjeras Haroldas Wilsonas uzangazuotas KGB. nors MI6 buvo linkus patiket ir pristate blakiu… Toni/is Blair’as kuri po kaadencijos iderbino Putino draugas,  gru lakunas, tapes trasu/chemijos magnatu - M.W. Kantor, pastate Wilsonui net du bronzinius paminklus uz tai, kad pakeite sali…

taip, kgb buvo sarginiai komunistu sunys… iki Andropovo, malsinusio tankais sukilimus Vengrijoj ir Cekoslovakijoj… bet sis du snipu M.Liubimovu (uzangazavusiu ir Mi6 vado pavaduotoja Philbi is garsiojo “Kemdridzo penketuko”, kuriame buvo ir Viktor Rotschild)  sugalvojo “Golghota ili sekretnij plan Perestroiki”.
tai planas kaip ‘gerai ismustruoti, po uzsienius pasitryne kgb vyrukai turi perimt is sustagnejusiu komunistu valdzia per denacionalizacija kaip antraji NEP’a; kaip palindus po verslo priedanga prasibraut i vakarus (Putino disertacijos tema ), Vakaru valdymo organus ir kt..
taip ir lietuviska kgb greit palindo po verslo priedanga ar isiliejo i organizuotas nusikalstamas meta grupes…
kai kas prisipazino.. kai kas savo atzalas pasiunte i politika..

tad klausimas - ar Lukosenkai dirbanti Baltarusijos “stalinine"kgb pavojingesne?..
nezinau.
tik akivaizdu, kad kgb skilo i trockistinius ir stalinistinius…
trockistiniai, pasmerke tik “stalinini komunizma”, ismete tik Stalina is mauzoliejaus…
Andropovo draugas, pradejes vykdyt “perestroika” Gorbaciovas liko istikimas Lenino/ Trockio"pasauinei revoliucijai ...

is Baltarusijos kilusiu tevu trockistinis “filantropas” Soros nenukrito is dangaus, tam, kad perimtu i savo rankas Rytu Europa “transformacijai”...
stebetis reikia, kaip cigonu kilmes gudruolis Lukosenka isvenge jo “mielasirdingu” rankeliu. smile


Dėmesio-skelbimas       2021-06-9 16:23

Kuriama Akcinė Bendrovė “Opozicija”.
Verslo planas:
1.Paskelbti Baltarusijos valdžią neteisėta.
2.Pareikalauti finansavimo iš ES.
3.Gautus milijonus pasidalinti.

Norinčius prašom registruotis Vasaros g.5, Wilno.

T0mas J.       2021-06-9 16:14

Mano išvada: Raigerdas serga sunkia psichine liga ir ginčytis su juo, diskutuoti neverta.
Tai supratau kai jis Į MANE kreipėsi:
„žmonės kenčia dėl tavęs“.
„Jūsų tas polinkis daryti nusikaltimus ir kankinti kitus žmones yra visiška patologija“.

Raigerdas>Laumėjančiam       2021-06-9 16:10

O kokia tau yra problema yra atsakyti į klausimą? Štai pats rašai:”,, Skirtumas tarp manęs ir tavęs yra toks, kad aš galiu atsakyti į bet kokius tavo užduotus tavo klausimus” yra visiška nesąmonė”. Supranti, dabar virš 60% lietuvių kalba būtent taip, kaip kalbi tu:“Tu esi durnas”, “Tu esi asilas”, “Tu esi ufonautas”, “Tu esi kosmonautas” ir t.t. Visi šitokių “argumentų” autoriai yra vaikų darželio sąmoningumo lygio. Tu dabar pyksti ant mano šitų žodžių, ir net nesupranti, kad aš iš tikro nieko dėtas, nes aš tavęs neauklėjau ir tavęs nemokiau. Bet visi tie, kurie tave auklėjo ir mokė yra visiškai nekompetetingi žmonės mokymo ir auklėjimo sferoje. Dabar pažiūrėk, paaiškinsiu, kaip PAPRASTAS, BET NORMALUS ŽMOGUS, GERBIANTIS SAVO PAŠNEKOVĄ, ATSAKO Į KLAUSIMĄ. Pirma taisyklė, kurios laikosi normalus ir paprastas, bet doras žmogus, tai jis nusprendžia ar jis žino atsakymą į klausimą, ar jis nežino. Jeigu jis nežino, tai jis taip ir atsako, kad nežino. Jeigu jis žino, tai jis ir atsako tai, KĄ JIS ŽINO APIE TAI. Štai ir viskas ir daugiau nieko nereikia. Kaip elgiasi tie 60%, kurių negalima priskirti prie normalių ir etiškų žmonių? Čia yra N variantų. Pirmiausia, jiems negalioja jokios bendravimo taisyklės. Antra, jie nežinojimą, kuris yra žmogaus norma, priima už silpnumą, kurio negalima rodyti, už kvailumą, kurio irgi negalima rodyti, už pralaimėjimą, kurio irgi niekas neturi matyti ir N visokių kitų variantų. Trečia, jo niekas neišmokė gerbti savo pašnekovą ir jis net nesuvokia, kad iš gero pašnekovo visad yra ko pasimokyti. Bet jo niekas nemokė, kaip reikia mokytis. Ketvirta, bendravime visada pradedantysis yra priežastis. Jis visada siekia sukelti tam tikras pasekmes. Klausantis yra tuo momentu pasekmė. Kas yra blogai su tuo 60%? Jie nenori arba bijo būti pasekme ir todėl negirdi, nesupranta, ko iš jo nori pradedantysis bendravimą, todėl jie neleidžia būti pradedančiajam tuo, kuo jis nori būti, t.y. nesuteikia jam būties. Tokiu būdu, vyksta, pradėjusio bendrauti, žlugdymas. NORMALAUS IR ETIŠKO BENDRAVIMO ATVEJU, TAS KURIS KLAUSO, IŠGIRSTA, KAS JAM BUVO PASAKYTA, T.Y. JIS BE JOKIŲ BAIMIŲ SUTINKA BŪTI PASEKME IR TOKIU BŪDU ATSAKO TAM, KURIS PIRMAS PRADĖJO POKALBĮ. DABAR JAU ATSAKANTYSIS YRA PRIEŽASTIS, O PIRMASIS YRA PASEKMĖ. Ir taip, tarp jų vyksta žaidimas, kaip teniso aikštelėje TARP LYGIAVERČIŲ ŽAIDĖJŲ.
Toks BENDRAVIMAS ABIEMS TEIKIA MALONUMĄ IR YRA VERTINGAS APSIKEITIMAS ŽINOJIMU APIE SVARSTOMO DALYKO ESMĘ. Taigi, jie vienas kitam padaro įtaką, jie padaro mainus idėjų lygyje, sprendimų lygyje, o jeigu tai vyksta tarp Vyro ir Moters, tai čia net galima meilė. Dabar šitų 60% niekas nemoko bendrauti, ir jeigu jie atsiduria padorių žmonių bendrijoje, tai jie elgiasi kaip laukiniai. Aukštuomenėje, oficialiuose priėmimuose, pvz. pas Princesę ar Karalienę, taip pat diplomatiniuose priėmimuose visada yra numatytas ETIKETAS. Ir ten tu nepasakysi Karalienei:“Kokia tu durna”. Štai čia, pats nežinai su kuo bendrauji, tačiau yra nesunku nustatyti to žmogaus BENDRAVIMO kultūrą ir kokiai grupei žmonių jis priklauso. Manau, kad atsakiau į paties klausimą ir jūs pamastykite, ar jūsų teiginys ” yra visiška nesąmonė” yra argumentuotas ar tai yra tik kažkoks tai neaiškus jūsų emocijų pliupsnis, kuris parodo, kad jūs nesate iš tų, kurie galėtų normaliai diskutuoti. Tikriausiai suprantate, kad už tiesą nepykstama, bet dėkojama?

Laumėjantis       2021-06-9 14:52

Atsiprašau, kad ne į temą, bet noriu pakritikuoti Raigerdą. Visada stengiuosi atkreipti dėmesį į jo komentarus - gilius ir nestandartinio mąstymo. Bet Raigerdo sakinys: ,, Skirtumas tarp manęs ir tavęs yra toks, kad aš galiu atsakyti į bet kokius tavo užduotus tavo klausimus” yra visiška nesąmonė ir susireikšminimas. Arba kolegų komentatorių kaltinimas kvailumu arba kažką vartojant - taip pat visai neetiškas ( nebent tai būtų visiems įkyrėjes Stasys ). Raigerdai, kas Tau pasidarė ( na nebent kažkas apsimeta Raigerdu )?

Anonimas - Raigerdui       2021-06-9 12:24

Aš galiu duoti nuorodą į tavo vienintelį ir nepakartojamą klausimą, kas yra kvailys. Ar turi namuose veidrodį? smile

Raigerdas>Anonimui        2021-06-9 12:03

Aš suprantu, kad tavo proteliui toks dalykas, kaip palyginimai ir logika yra nepasiekiamos Elbruso viršūnes. Štai tu gyveni, gyveni ir nesupranti, kas YRA KVAILYS. Ar gali atsakyti į klausimą:kas yra kvailys? Skirtumas tarp manęs ir tavęs yra toks, kad aš galiu atsakyti į bet kokius tavo užduotus tavo klausimus. O tu negali atsakyti net į elementarius klausimus, nes pas tave yra visiškai sutrikęs mąstymas. Ir svarbiausia, kad tu jo niekur nesuremontuosi, ir tau net tie “elitiniai gydytojai”(taip save vadina psichiatrai) tau padėti negali, išskyrus, kad gali išrašyti vaistus, nuo kurių tavo protelis dar labaiu iškryptų. Pavyzdžiui:kas yra kvailys? Ir pats rašysi visokias nesąmones, bet į paprastą klausimą “kas yra kvailys” man atsakymo neduosi. Gal būt, pats turi vidurinio mokslo atestatą, bet tau jį davė ne pagal nuopelnus. Ir dabar tu kenksi, kenksi, kenksi, kenksi kitiems žmonėms, nes nieko kito tu daryti nemoki. Diskutuoti tu negali, nes apie ką tu nekalbėtum, visur bus melas, melas, melas. Tu gyveni haliucinacijų pasaulyje ir realybė tau yra neprieinamas pasaulis, todėl tu rašai apie tai, apie ką ir pats nieko nesupranti, nes nėra jokio ryšio, atitinkančio tai, kas vyksta realybėje. Štai tavo haliucinacijos, kurios tau atrodo, kaip “protingos” arba “labai sąmojingos”:“Man rodosi, kad tamsta su Lukašenka esate dvasios broliai-dvyniai, nes abu pripažįstate tik savo nuomonę ir tik savo valią. Gerai, kad bent judviejų svoris nelygiavertis, o tai priskaldytumėt abu malkų...”.

Kam atstatėte tą kremliaus laimę?       2021-06-9 11:35

Visi norėję išsisakyti apie Gudiją, tai jau padarė. Lietuvos problemos?!  Ar jų yra?! Ar kam rūpi?!
Prezidento pranešimas — šik…t, myš...t ir…. į šoną. Nieko daugiau. Gudija, juk svarbu?!?!?!
(habilitās)

Raigerdai, nusiramink       2021-06-9 11:29

Čia tau pataria ,,anonimas”, kuriam nerūpi susireikšminti, bet kuris nerimauja dėl tavo sveikatos. Tu ne Dievas, tu nevaldai nei žmonių, nei tautų likimų. Tautos turi tokią valdžią, kurios nusipelno, todėl pačios tautos turi ir savo klaidas taisyti, ir kainą už tas klaidas sumokėti. Todėl kištis į kitų valstybių reikalus yra pats blogiausias dalykas, koks tik gali būti. Net ir visokie ,,tribunolai” yra kišimasis ir svetimos valios primetimas. Man rodosi, kad tamsta su Lukašenka esate dvasios broliai-dvyniai, nes abu pripažįstate tik savo nuomonę ir tik savo valią. Gerai, kad bent judviejų svoris nelygiavertis, o tai priskaldytumėt abu malkų...

Raigerdas> T0mas J.        2021-06-8 22:28

Tu, pirmiausia neatsakei į klausimą: ką tu vartoji? Nes tavo svarstymuose trūksta logikos. Aš parašiau:“Prie ko čia atsakingi? Apie ką tu čia iš viso kalbi?”. O tu jau iškraipei mano žodžius ir rašai apie tia, apie ką aš nerašiau. Štai tavo tekstas:“Puiku, kad manai, jog mes Lietuvoj neatsakingi kaip Baltarusija gyvena”. O gal tu užhipnotizuotas, kad net nesugebi suprasti tai, kas parašyta prieš pat tavo nosį?

T0mas J. -> Raigerdui       2021-06-8 21:42

Puiku, kad manai, jog mes Lietuvoj neatsakingi kaip Baltarusija gyvena.
Bet kodėl tuomet mūsų valdžia kišasi į Baltarusijos gyvenimą? Kodėl skiriamos lėšos nepatenkintųjų Baltarusijos piliečių iniciatyvų rėmimui ir mūsų spectarnybos dalyvauja, koordinuoja šių iniciatyvų darbą, siekiant nuversti valdžią šioje šalyje?
Ar tai nėra kišimasis į kitos šalies vidaus reikalus?

Raigerdas>T0mas J.        2021-06-8 20:57

Man susidarė įspūdis, kad pats kažką tai vartoji. Kas pas tave čia per kliedesiai? Štai:“Ar mes atsakingi, kaip kita šalis gyvena? Ar mes turime teisę kištis į kitas šalis ir keisti jų valdžią, jų valstybinę sąrangą? Mano atsakymas NE;”. Prie ko čia atsakingi? Apie ką tu čia iš viso kalbi? Kur tu matei, kad kas nors Lietuvoje kalbėtų apie tai, kad mes esame atsakingi už tai, kad A. Lukašenka nužudė savo oponentus? Tai, jeigu tu atsakingas už tai, tada turėsi kartu su A. Lukašenka sėsti į kalėjimą. Aš, pavyzdžiui, neturiu su A. Lukašenka ar su Kolia jokių ryšių, tai kodėl aš turiu atsakyti už šito psichopato ir teroristo A. Lukašenkos vykdomus nusikaltimus? Pats, gal nesupranti gerai lietuvių kalbos, kad taip nusišneki?

Raigerdas>elfe        2021-06-8 20:47

Prašau, gerbiama elfe, neišsisukinėk. pati rašai:” Raigerdiui, elfe     2021-06-8 20:30
o ar mes zinom kaip dirba musu kgb, jei “buvusiu nebuna”?..
Juri Bezmenov youtube daug ka paaiskina..”
Aš paklausiau tavo nuomonės, o ne Jurij Bezmenov. Jeigu aš jo klausčiau, tai užduočiau jam visai kitą klausimą. Taigi, laukiu atsakymo į mano klausimą.

Al. elfei       2021-06-8 20:33

Gal Stokholmo ?

. Raigerdiui, elfe        2021-06-8 20:30

o ar mes zinom kaip dirba musu kgb, jei “buvusiu nebuna”?..
Juri Bezmenov youtube daug ka paaiskina..

T0mas J.       2021-06-8 19:53

Iš kur tokia netolerancija, neapykanta pas kai kuriuos mano bendrapiliečius nedemokratinėms valstybėms, man nesuprantama. Ar mes atsakingi, kaip kita šalis gyvena? Ar mes turime teisę kištis į kitas šalis ir keisti jų valdžią, jų valstybinę sąrangą? Mano atsakymas NE; o jei taip, tada turite sutikti, jog kitos šalys turi tokią pačią teisę mūsų valstybės atžvilgiu.
Savo KGB turi kiekviena šalis, ir demokratinės, ir nedemokratinės.
Ir demokratinių šalių spectarnybos kankina įtariamuosius (pvz., Gvantanamo kalėjime, Abu Graibo kalėjime),
žudo įtariamuosius aukščiausios politinės valdžios nurodymu (pvz. bin Ladeną),
vykdo baisius nusikaltimus prieš suverenias valstybes (pvz. valstybės perversmus),
grubiai laužo tarptautinę teisę (pvz. Irako okupacija arba atvejis, kai 2018 m. balandžio 13 d. nepaskelbusios karo 3 NATO šalys raketomis atakavo suverenią valstybę Siriją),
o Vakarų žiniasklaidoje ir toliau vaikščioja dideliais valdiškais pinigais užsakytas melas (mitas) apie teisės viršenybę demokratinėse šalyse.
Demokratinės šalys teise nesivadovauja, jos negerbia, labai mėgsta veidmainiauti.
Diktatorių valdomos šalys elgiasi panašiai.

Raigerdas        2021-06-8 18:47

Gerbiama elfe, jūs labai gražiai parašėte apie Česlovą Milošą savo viename komentare. Esate tikra šaunuolė. Man yra svarbu, kai aš bendrauju su žmogumi, kad jo mąstymo sistema būtų vientisa. Jeigu ten atsiranda prieštaravimų, tada jau tenka kalbėti su žmogumi, kaip žaidžiančiu žaidimus žemiausiose lygose. Štai jūs, esate anti-kgb-istė, t.y. labai gerai, bet štai yra jums pavyzdys Baltarusijos KGB. Tai unikalus Sovietinių laikų muziejinis reiškinys gryname pavidale. Taigi, Baltarusijos KGB dar išliko nuo sovietinių laikų, ir, deja, niekas šito neįvertino. Sovietinė KGB nusikalstama struktūra, sukurta tarnauti Stalinui, t.y. diktatoriui, liko tokia su Stalino dvasia, kuri yra artima A. Lukašenkos dvasiai. Tas buvo visai pamišęs nuo savo paranojinių vaizdinių, todėl A. Lukašenkai su savo paranojinėmis “priešų iš Vakarų” sapalionėmis, tokia Stalino laikų Baltarusijos KGB labai tiko. Ir jis neapsiriko, nes sovietinė Baltarusijos KGB jam tarnauja ištikimai. Taigi, iš jūsų pusės aš negirdėjau jokios analizės dėl Baltarusijos KGB, kaip ir dėl teroristo A. Lukašenkos. Apie 1984-uosius kiek vėliau. Noriu išgirsti jūsų analizę dėl teroristo A. Lukašenkos ir Baltarusijos KGB, kuriai tikrai tinka tos Okeanijos sekimo metodikos.

elfe > Reigardui       2021-06-8 18:33

nepamenu, kad buciau rasius apie konkrecios merginos isprievartavima.

bet taip, kalbedama apie homoseksualuma, apie lytinies tapatybes sutrikima, lyginau su su pirmaja merginos pirmaja patirtimi, jei tai buvo prievartos aktas… po kurios ji ilgam praranda gebejima myleti… nes meile isstumia baime… tad vel daznai tampa prievartos auka…

tai gali vykt ir su visa visuomene, kai okupantas ja isprievartauja, palauzdamas jos valia…
tokio Helsinkio sindromo potrauminiu atveju ramus autoritarinis valdymas gal net lengviau issklaidytu baimes ir nerima, suteikdamas bent tam kartui saugumo jausma, nei nuolatines politiku rietenos… rupinantis tik naujais rinkimais… tai nekelia saugumo jausmo savoj saly.

elfe       2021-06-8 17:44

ko jus uzsiciklinot ant to “Gyvuliu ukio?

nejau neskaitet “1984-ji”?..
paklausykit bent yotubej… skaito ukrainietis grazia rusu kalba.

taigi, butent 1984-tais Andropovo draugas Gorbis pirmas Prahoj atvirai prabilo apie “bendrus Europos namus” bei “Naujaja Pasaulio Tvarka”.

is kur apie tokius “Didziojo broliio” planus su “Minciu policija” ir “Meiles ministerija”, leidziancia dvi minutes “hate speach”,  galejo rasytojas zinoti, jei knyga rase 1949?..
butent 1949 Stalinas and co. Niurnbergo prokuroro (teisusio tik viena puse! uz nusikaltimus zmonijai) rankom kure The Council of Europa, zmogaus teisiu teisma Strasbure…

tad reiktu atkreipt demesi i Orwell draugus, artimuosius ir ju likima… keistoka, kad kone visi jie mire kone vienu metu, kai KGB vadovavo Andropovas. apie 18980-tuosius…
jo draugas, zymus istoriniu knygu autorius, parases skandalingaja “The Thirteen Tribe,  -  Arthur Koestler, tik vedes jauna zmona, neva nusinuodijo lovoj kartu su zmona…
jo leidejas Walburgas irgo netiketai mre tais metais…
jo antroji zmona, kuri rupinosi jo knygu leidyba, taip pat…ne sesiasdesimt nesulaukus..

1980 Anglijos masonai turejo kreipts i zmogaus teisiu advokatus, kad bent formaliai isgelbetu savo organizacija.. policija bei kitos strukturos tapo prieinamos bet kam..

tais paciais metais buvo numustas Korejos lektuvas, kuriame skrido aktyvus kovotojas pries komunizma saugumo “John Birth Society” vadovas senatorius McDonaldas.
o jau po desimt metu JAV saugumo sekretorium tapo is Baltarusijos kiles M.Chertoff… dabar sedintis FREEDOM HOUSE… isvien su kitais migrantais dazniausiai is Rusijos..C. C. Adelman,David E. Birenbaum ..

o ir kas is to, kad Freedom House musu sali priskiria prie laisviausiu saliu desimtuko?kur kas nori gali daryt ka nori?.. 
laisvesne uz JAV ir daugeli ES senos demokratijos saliu?..
ar jie siekia ir Baltarusija islaisvint nuo trecdalio salies gyventoju?.. kad pirmautu savizudybiu skaiciumi, prekybos znonemis auku ?..
kazkas cia ne taip.
o gal yik as kazko nesuprantu?..
paaiskinkit. gerb. Reigardai?


T0mas J.       2021-06-8 17:39

Tu man sakai: „žmonės kenčia dėl tavęs“. „Jūsų tas polinkis daryti nusikaltimus ir kankinti kitus žmones yra visiška patologija“.
Raigerdai, ar tu pamišęs? Aš nekankinu žmonių, gal pablūdai?!
Parašiau komentarą, kuriame uždaviau tamstai kelis klausimus. Tu pakartoji juos garsiai ir sakai: „Kuo čia dėtas Pratasevičius?“ – betgi mano klausimuose tau nebuvo nieko apie Pratasevičių !
Ar tu sveikas, Ragerdai?
Kodėl rašydamas komentarą užrašai „T0mui J.“ 16:36 ir cituoji ten kažkieno kito, ne mano žodžius? Ar normalu taip elgtis? Verčiau atsakyk į mano klausimus:
1. Ar JAV bei JK spectarnybos nenuvertė demokratiškai išrinktos valdžios Irane 1953 m.?
2. Ar JAV spectarnybos nenuvertė demokratiškai išrintos valdžios Gvatemaloje 1954 m.?
3. Ar tikrai Vakarai nesistengia nuversti valdžios Baltarusijoje ir Lukašenka yra paranojiškas įžvelgdamas tokį pavojų?

Raigerdas>elfe       2021-06-8 17:22

Gerbiama elfe, pati esi protinga moteris, todėl turi suprasti, kad Pratasevičius koks jis bebūtų, jo negali teisti nusikaltėliai. Ne jiems kaltinti Pratasevičių ir ne jiems jį teisti. Aš nežinau elfe, pati esi užstrigusi ant psichologijos ir dėl to, kaip aš manau, kartais nuvažiuoji į šunkelius. Štai imu pavyzdį iš tavo komentaro, kur pati rašai apie merginos išprievartavimą. Pirmiausia, tau reikia surinkti pakankamai duomenų apie tuos išprievartavimus. Aš jokių būdu nepateisinu tokius gyvulius, kaip prievartautojus, bet mane šokiravo tokie faktai, su kuriais aš susidūriau pats. Štai, mama išsilieja, kad išprievartavo jos nepilnametę dukrą. Pasidomėjus daugiau, pasirodo, kad buvo išprievartauta jos močiūtė. Maža to, pati mama, pasirodo, turėjo santykių su nepilnamečiu vaikinu, nes buvo “įsimylėjusi” į jį. Todėl tokius atvejus, kad ištaisyti, reikia labai aukštos kvalifikacijos specialisto, kokių psichologija neturi. Pati nesupranti, kad tiek psichiatrija, tiek psichologija yra tikėjimas, o ne mokslas. Į ką tikėjimas? Į SMEGENIS. Jiems vaidenasi, kad SMEGENYSE YRA DIEVAS. Kur jis ten pasislėpęs, jie nežino, bet jis gali būti būtent ten. Ir jie su smegenimis daro įvairiausius eksperimentus, bet svarbiausia juos domina, kaip smegenų pagalba galima užvaldyti žmogų, tiksliau pavergti jį. Kad žmogus vystosi dėka to, kad jis išmoksta kažką tai daryti, tai tokius dalykus psichologai yra nepajėgūs suvokti. Todėl jie siūlo ne pratimus atminčiai pagerinti, o TABLETES ATMINČIAI PAGERINTI. Toliau depresiją, jūs irgi laikote liga. Tai, gerbiama elfe, pasidomėkite medicina ir ten susipažinsite, kad GYDYTOJAS NUSTATO LIGONIUI DIAGNOZĘ, VADOVAUDAMASI ŠLAPIMO ANALIZE, KRAUJO ANALIZE, RENTGENU AR NET KYLANČIA TEMPERATŪRA JO KŪNE PAGAL TERMOMETRĄ. Kokia šlapimo analize ar kraujo analize yra nustatoma depresija? Tokių dalykų nėra. Reiškia, tai yra ne liga, o tai yra būsena. Pagrindinė depresijos priežastis yra slopinimas. Žmogus yra nuslopintas. Ir čia reikia grįžti prie dvasios. Žmogus yra socialinė būtybė. Ir jam yra svarbu, kokioje išorinėje atmosferoje jis gali jaustis reikalingu žmogumi. Jis turi jausti, kad jo aplinka yra jam saugi. Tai yra labai svarbus faktorius, nes jeigu giminaitis pradeda slopinti, tai jis gali palaužti to žmogaus valią. Tada gali prasidėti nebepasitikėjimas savimi ir sumenksta visiškai to žmogaus savivertė. Jis nebemato išeities iš susidariusios padėties. Prasideda gilūs pergyvenimai, savivertės menkinimo laikotarpis, ir netgi protiniai sutrikimai. Tai ir yra depresija. Taigi, kur čia yra klaida? Psichiatrai ir psichologai nepripažįsta DVASIOS, todėl dvasinius sutrikimus, jie priskiria KŪNIŠKIEMS DALYKAMS. Tai yra visiška nesąmonė. MES ŽMONĖS NEŽINOME TIKSLIAI, KAS MES ESAME. YRA POŽYMIŲ, IR BŪTENT TAI YRA SU DVASIA, KAD MES ESAME SUSIJĘ SU AUKŠTESNIO LYGIO SUBSTANCIJOMIS, KURIOS NĖRA ŽEMIŠKOS KILMĖS. Bet psichologai ir psichiatrai nori mums įrodyti, kad mes esame tik išsivysčiusios beždžionės ir daugiau nieko. Iš čia ir kyla visas jų “mokslas”. Per 100 metų jie šito neįrodė, neįrodys ir po 200 metų, nes jeigu jie būtų sąžiningi, tai tuos savo beždžioniškus metodus pradėtų taikyti grynai sau, bet šito jie nedaro. Ant šitų jų beždžioniškų metodų laikosi ir visa farmacijos industrija. Deja, politika taip pat, ir visas Lietuvos švietimas taip pat. Landsbergienės Mortos mokykla taip pat. Gaila, kad jūs, būdama gana protinga moteris, lipate ant to pačio grėblio su užrašu - psichologija.

Raigerdas>T0mui J.        2021-06-8 16:36

Yra toks genialus rašytojas G. Orwell, kuris parašė “Gyvulių ūkį”. Sakyk, prašau, kiek panašaus elgesio bruožų yra tarp paršo Napoleono ir A. Lukašenkos? Ir G.Orwell taip pat rašo, kad tos fermos gyvuliai sukilo prieš PARŠO NAPOLEONO DIKTATŪRĄ. Ir ką dabar? Uždrausite Baltarusijoje G. Orwell’ą?
O kodėl niekas nepaklausia A. Lukašenkos, ką jis mano apie PARŠĄ NAPOLEONĄ? O gal jis neskaitė “Gyvulių ūkio”? O pats ar esi skaitęs?
Atsakau ir Anoniminiam Melagiui “>> Raigerdui 2021-06-8 14:31”. Mano komentaras parašytas 2021-06-8 10:44. O paties 14:31. Ir ką per 3 valandas nespėjai perskaityti šito mano sakinio? Štai mano pasiūlymas:“NORITE PADĖTI BROLIAMS BALTARUSIAMS IŠVENGTI RUSIJOS OKUPACIJOS? TADA REIKIA ĮTIKINTI VAKARUS PRADĖTI TARPTAUTINĮ TRIBUNOLĄ A. LUKAŠENKOS ATŽVILGIU, BALTARUSIJOS KGB ATŽVILGIU IR VISŲ, KURIE DALYVAVO ŠITOS DIKTATŪROS PALAIKYME”. Tarp dalyvaujačių šio teroristo diktatūros palaikyme esi ir pats. Dabar apie tavo MELĄ. Melas nr.1.“Ir aplamai, kas geriau - ar vienas diktatorius, ar visa gauja besiriejanciu, savanaudziu politiku, kurie aklai klauso “ekspertais” pasivadinusiu tarptautiniu “ekonominiu kileriu” , yokiu kaip J,Sachs ar Soros?”. Tokio dalyko neegzistuoja realybėje. Kada tauta pati pradeda valdyti savo valstybę, tai jos tas valdymas vystosi tam tikra linkme. Tas Lietuvos valdymas, nors ir yra nevykusiai sutvarkytas, bet jis šiek tiek gerėja. Įvykiai vystosi greičiau, o mūsų valdymas atsilieka ir tos valdymo sistemos Lietuvoje yra maždaug XX amžiaus lygio. O koks yra tavo teroristo A. Lukašenkos valdymo laikotarpis, pagal jo valdymo metodus? Tai ne XX amžius. O reikia grįžti į Romos Imperijos laikus, kurią valdė toks Imperatorius Kaligula. Jis paskyrė eiti valstybines pareigas savo žirgui. Kaligula buvo trenktas. Yra šiokių tokių panašumų su Nerono valdymo laikotarpiu ir kaip jis naikino savo konkurentus. KODĖL A.LUKAŠENKĄ REIKIA TEISTI VISO PASAULIO AKIVAIZDOJE? Tai gali išgelbėti daugybę valstybių nuo karo, kurį jis gali išprovokuoti, ir netgi nuo noro susprogdinti Astravo atominę elektrinę, kad atkeršyti Lietuvai. Bet finalas gali būti panašus į IMPERATORIAUS NERONO mirtį:“Pasak Suetonijaus, grįžęs į rūmus, jis ten rado savo laisvą žmogų, kuris patarė imperatoriui nuvykti į užmiesčio vilą už 4 mylių nuo miesto. Lydimas keturių ištikimų tarnų, Neronas pasiekė vilą ir liepė tarnams iškasti jam kapą, vėl ir vėl kartodamas frazę: “Koks didelis dailininkas miršta!”. Netrukus atvyko kurjeris, kuris pranešė, kad Senatas paskelbė Neroną žmonių priešu ir ketino jį nužudyti. Neronas ruošėsi savižudybei, tačiau valios tam vėl nepakako, ir jis ėmė maldauti vieno tarno, kad jis durtų durklu”. Neronas vis gi nusižudė. Kažkas panašaus gali būti ir su A. Lukašenka. Kada jo laukia tragiška pabaiga, tai labiausiai tikėtinas variantas. Kad jis ūkininkas, tai jis tokį vaidina, kad parodyti, kad jis yra “iš liaudies ir su liaudimi”. Šitie jo vaidinimai yra skirti tokio lygio žmonėms, koks esi pats: pats meluoji ir palaikai tokius, kurie yra virš tavęs, bet svarbiausia, kad jie irgi meluotų, kaip ir tu; tokiai melagių bratvai reikalingas vyriausiasis melagis Batka.

elfe > Reigardui       2021-06-8 16:01

tikrai manot, kad Pratasevicius dirba savo galva?..
p tai ka veikia RYTIS JURKONIS, Freedom House programu dorektorius is Rytu “partnerystes” instituto?.. smile

Raigerdas>T0mui J.        2021-06-8 15:18

Matai, blogai, kad neturi savos galvos. Pratasevičius turi savo galvą ir todėl jis yra jums begalviams pavojingas. Begalviai sugalvoja dirbtines, neegzistuojančias realybėje priežastis. Tavo pamišimas yra toks didelis, kad tu net nesusigaudai, kad Pratasevičius yra niekuom dėtas, kas ką darė Gvatemaloje 1954 m. Tavo kaltinimai yra panašūs į tuos NKVD kaltinimus, kai, berods Baltarusijoje, vieną žmogų apkaltino, kad jis bandė iškasti tunelį lyg Bombėjaus, kad pabėgti iš Tarybų Sąjungos. Aš stebiuosi vienu dalyku: štai Pratasevičius, kiti žmonės kenčia dėl tavęs, dėl kitų idiotų, dėl teroristo A. Lukašenkos ir bando įtikinti, kad jūsų kiauliškas elgesys nesiderina su normalaus doro žmogaus elgesiu. Šitie žmonės yra tokie humaniški, kad jie tiki, kad tu ir teroristas A.Lukašenka gali pasitaisyti. Deja, tai neįmanoma. Tiek TOmas J., tiek teroristas A. Lukašenka, tiek Hitleris, tiek Stalinas nėra SVEIKO PROTO ŽMONĖS. T.y. viskas, ką aš tau galiu atsakyti. Jūsų tas polinkis daryti nusikaltimus ir kankinti kitus žmones yra visiška patologija. Blogai, kad žmonės nenori išsiaiškinti, kaip atsiranda mūsų visuomenėje tokie antižmonės. Jeigu jie iki to, galėjo varnas gaudyti, tai šiandien jau užeina kalba apie tai, kad iš tikro išsiaiškinti ar tikrai egzistuoja tas 2-as žmogaus tipas, kuris daro viską atvirkščiai ir mato tikrovėje neegzistuojančius dalykus, t.y. haliucionuoja be LSD narkotikų. Žiūrėk, čia tavo haliucinacijos:“Ar JAV bei JK spectarnybos nenuvertė demokratiškai išrinktos valdžios Irane 1953 m.?”. Kuo čia dėtas Pratasevičius? Jis dalyvavo tuose 1953 m. įvykiuose? O gal tu rimtai LSD vartoji? Toliau žiūrėk, buvo toks Hitleris, ir į jį buvo nemažai pasikėsinimų. Jis dar vaikas galėjo nuskęsti, bet jį išgelbėjo. O jeigu jis būtų nuskendęs, tai apie 10 milijonų žmonių nebūtų žuvę. Ar gali taip matematiškai paskaičiuoti ar negali? Vienas profesionalus žmogžudys vidutiniškai nužudo apie 30 žmonių, kol jis yra susekamas ir pagaunamas. Atvirai pasakysiu, man yra gėda apie tai rašyti, bet tu apsimeti tokiu durneliu, kad, neva, tu nieko nežinai, kad Rusijoje įvyko bolševikų revoliucija. Koks buvo Lenino tikslas po revoliucijos? Padaryti viską, kad panašios revoliucijos įvyktų visame pasaulyje,t.y. bolševizmas siekė tikslų sukelti revoliucijas visame pasaulyje. Koks buvo KGB tikslas? Sugriauti JAV. Nepasisekė, nes sugriuvo pati pasaulio revoliucijų organizatorė TSRS. JAV tik vėliau pradėjo atsakomuosius veiksmus, nes jie irgi pradėjo veikti taip pat, kaip ir KGB. T0mai J,. nejaugi pats esi tokio visiškai Tamsaus proto, kad net nesusigaudai, kad iki tavo 1953 m. buvo okupuota Lietuva, Latvija, Estija ir kitos šalys. Tu šito nežinojai? Žiūrėk, kas pas tave mąstyme neveikia? Neveikia suvokimas, kad ne šienas prie karvės eina, o karvė prie šieno. Priežasties-pasekmės dėsnis tau yra neprienamas. Kodėl diena išaušta? Todėl, kas Žemė sukasi aplink savo ašį. Nejaugi nesupranti tokių paprastų dalykų? A. Lukašenkai su krame yra negerai, nes jis painioja sąmoningai priežastį su pasekme. Kiek tavo Dievas A. Lukašenka nužudė savo politinių konkurentų? Teroristas A. Lukašenka turi pomėgį: eiti žiūrėti, kaip sušaudomas žmogus. Jam tai patinka, nes matote, žmogus miršta ne iš karto, kadangi ant veido dar trūkčioja vienas, kitas raumenukas, ir žmogus jaučia skausmą. A. Lukašenkai patinka į tai žiūrėti, patinka žmogaus kančios. Štai tokia keista jo beprotystės forma. Pats rašai:“Nekenčiu veidmainių!”. Meluoji, kad nekenti veidmainių, nes A. Lukašenka yra būtent toks. Dabar dėl tavo tikros neapykantos. Taip, iš tikro, pats esi žmogus, kurio galvoje aidi ir aidi tie nenumaldomi neapykantos garsai. Tai reiškia, kad tu eini mirties link, t.y. tu renki faktus, kas yra susiję su mirtimi. Ir aišku, tu trokšti Pratasevičiaus mirties, nors jis kovojo už tai, kad visiems baltarusiams gyventųsi geriau, tame tarpe ir už tave. Paradoksas su tavimi ir su teroristu A. Lukašenka yra tame, kad Pratasevičius turi išvystytą TEISINGUMO JAUSMĄ, o tu jo neturi, todėl tau ir A. Lukašenkai reikia nužudyti jį, nes jis yra už jus sąžiningesnis, protingesnis, teisingesnis ir jis stojo į kovą už TEISINGESNĘ BALTARUSIJĄ, SĄŽININGESNĘ BALTARUSIJĄ, PAŽANGESNĘ BALTARUSIJĄ, DEMOKRATIŠKESNĘ BALTARUSIJĄ. Jūs bijote jo TEISINGO ŽODŽIO, jūs bijote su juo diskutuoti, todėl jūs puolate iš pasalų, kaip paskutiniai niekšai, kad jį pagrobti, areštuoti, kankinti ir nužudyti.

>> Raigerdui        2021-06-8 14:31

tai ka siulot?..
kaip neistumt Baltu Rusios i Kremliaus glebi?..

Ir aplamai, kas geriau - ar vienas diktatorius, ar visa gauja besiriejanciu, savanaudziu politiku, kurie aklai klauso “ekspertais” pasivadinusiu tarptautiniu “ekonominiu kileriu” , yokiu kaip J,Sachs ar Soros?..
o kai po siu “terapeutu” pravestos “shoko terapijos” tredzdalis tautos issivaiksto, o didziuma lieka zemiau skurdo ribos, ar tai nesuteikia Lukosenkai progos gasdint savo liaudi, bagsnojant pirstu i Lietuva - ar tikrai sito norit?..
juk jis, kaip geras ukininkas, neskubejo visko sugriaut kas buvo, bet modernizavo palaipniui privatizuodamas… Atidziai ziurejo kokias kompanijas isileist is Anglijos ar kitur… o ne beleka…
tad jei kokiam Freedom House tokia privatizacija netinka, nes ne ju remiamas korporacijas isileidzia, tai jau ju beda..
ar tikrai tikite, kad toks Michael J. Abramowitz, buvusio Holokausto muziejaus direktoriaus vadovaujamas think-tank’s siekia altruistiniu tikslu?.. prisidengiant zmogaus teisem ir demokratija, pamirsus tautines valstybes teise i islikima?..
chigonu kilmes Lukosenkai “nacio ” etikete neiseina prilipdyt. antraip, jis jau senai butu paskelbtas “fasistiniu diktatorium”.

T0mas J.       2021-06-8 13:44

Pataisyk prašau portalo laikrodį. Valanda neteisingai rodo laiką.
Ar esi neįgalus tai padaryti?

T0mas J. -> Raigerdui       2021-06-8 13:30

Ar JAV bei JK spectarnybos nenuvertė demokratiškai išrinktos valdžios Irane 1953 m.?
Ar JAV spectarnybos nenuvertė demokratiškai išrintos valdžios Gvatemaloje 1954 m.?
Ar tikrai Vakarai nesistengia nuversti valdžios Baltarusijoje ir Lukašenka yra paranojiškas įžvelgdamas tokį pavojų?

T0mas J.       2021-06-8 13:25

Baltarusis Pratasevičius ragino nuversti valdžią Baltarusijoje, Saudo Arabijos pilietis Nimras al Nimras - savo tėvynėje.
Kuo jie skiriasi? Kad pastarąjam jau nukirsta galva prieš 5 m.?
O kodėl skiriasi Vakarų reakcija?!
Nekenčiu veidmainių! JAV, JK ir Prancūzija parduoda Saudo Arabijai sunkiąją ginkluotę milijardinėmis sumomis.

Raigerdas       2021-06-8 10:44

NORITE PADĖTI BROLIAMS BALTARUSIAMS IŠVENGTI RUSIJOS OKUPACIJOS? TADA REIKIA ĮTIKINTI VAKARUS PRADĖTI TARPTAUTINĮ TRIBUNOLĄ A. LUKAŠENKOS ATŽVILGIU, BALTARUSIJOS KGB ATŽVILGIU IR VISŲ, KURIE DALYVAVO ŠITOS DIKTATŪROS PALAIKYME.Kito kelio nėra. Tarptautinio Tribunolo bijo ir Rusija dėl Stalino GULAGŲ ir nusikaltimų prieš ŽMONIJĄ. Taigi, jeigu norite išvengti III-iojo Pasaulinio karo arba paskutinio karo šitoje Žemėje, tai reikia pagaliau imtis ryžtingų žingsnių tų žmonių atžvilgiu, kurie yra šito karo kurstytojai. Supraskite pagaliau, kai A. Lukašenka viešai pareiškia, kad “NATO žvangina ginklais prie Baltarusijos sienų” - tai yra jo paranoja ir metodas, nuslėpti šitą paranoją, taip pat metodas sukelti baltarusiams baimės jausmą, ir pavaizduoti, kad jis yra baltarusių tautos “gynėjas”. Sakysite, kad jis “artistas”? Ne, jis ne artistas. Kaip tik yra viskas atvirkščiai, nes artistas, menininkas, rašytojas pavaizduoja tai, kas vyksta REALYBĖJE, tuo tarpu tokie “artistai” kaip A. Lukašenka darbuojasi taip, kad IŠKREIPTI PAČIĄ REALYBĘ, NES JI IŠKRYPUSI YRA JO GALVOJE. JIE VISI YRA |“ARTISTAI”, “REŽISIERIAI” TIK JIE NEKURIA MENO, O JIE IŠKRAIPO REALYBĘ, NES JIE MATO REALYBĘ IŠKRYPUSIOJE FORMOJE. BŪTENT MANIAKALINĖS IDĖJOS, KURIOMS JIE PAKLŪSTA, UŽBLOKUOJA JIEMS TĄ REALYBĖS, KOKIA JI YRA DABAR, PRIĖMIMĄ.jeigu A. Lukašenka būtų savo laiku pasodintas į kalėjimą už savo nusikaltimus, tai Baltarusija šiandien būtų laisva nuo šito teroristo ir diktatūriaus. Tas pats buvo ir su Stalinu, ir su Hitleriu, ir su Putinu.

Gali būti,       2021-06-8 10:23

kad atėjo ta valanda,kuri buvo ištikusi Gruziją.Lukašenka toks pat kalinys,kaip ir Pratasevičius.Dabar Putinas Lukašenkos rankomis jau puola,provokuoja Lietuvą,-pabėgėliai,dronai,provokacijos,pratybos…Kaip gruzinai,jei neatlaikysim,puls.Lukašenką Putinas gali laikyti tol,kol jis neatliks visų užduočių prieš Lietuvą.

Raigerdas>hm        2021-06-8 8:30

Matai, tarp tavęs ir Protasevičiaus yra toks skirtumas, kad jis nėra nusikaltėlis, o tu esi nusikaltėlis. Faktiškai teisiamas turėtum būti būtent tu. Bet, kadangi lietuviai yra šiek tiek miemiai, tai jie nieko nedaro, kad būtų teisiamas komunizmas. Vienintelė viltis, tai Tarptautinio Tribunolo teismas A. Lukašenkai. Tada ir pasipiltų visa virtinė teismų visokiems “hm” ir kitokiems Baltarusijos KGB šunims. Pats net nesupranti, kad jūs taikote prievartos ir apgaulės metodus 80-100 metų senumo ir visa tai yra paimta iš NKVD gautos kankinimų praktikos.“Lietuva skurdi šalis” yra ne Protasevičiaus idėja, o Rusijos FSB, iš kurios komandas gauna Kiseliovas, Solovjovas ir kiti propagandonai. Tu, kaip darbuotojas esi niekam tikęs, nes net nežinai, kad Lietuva buvo partizanų šalis. Ir visi jūsų kankinimų metodai, šantažas ir dezinformacijos metodai yra Lietuvoje žinomi. Taip, kad pats turi būti teisiamas, o ne Protasevičius. Jūsų idiotiška komunistinė propaganda tinka nebent Šiaurės Korėjoje. Reikia kelti klausimą pasauliniu mastu, kad pagaliau žmonės suprastų, kaip valstybinės institucijos patenka į nusikaltėlių rankas, valstybinių institucijų mastu yra vykdomi teroristiniai aktai, mušami, kankinami ir žudomi žmonės. Šitas Tarptautinis Tribunolas privalo prasidėti nuo Baltarusijos pagrindinio teroristo A. Lukašenkos ir Baltarusijos KGB, kurios metodai nesiskiria nuo NKVD ir GESTAPO metodų. Tai nusikalstamos VALSTYBINĖS organizacijos. Man tik keista, kodėl niekas Lietuvoje neorganizuoja jokių protesto akcijų prieš Baltarusijos KGB. Ir reikėtų jas organizuoti prie Lietuvos VSD, nes Baltarusijos KGB-istai Lietuvoje veikia labai įžūliai.

Paulius ->To hm       2021-06-8 7:05

gal verčiau būtų pasvarstyti apie to interviu turinį, o ne apie sąlygas kuriomis jis buvo gautas? Matote jame kokių nors faktinių klaidų?

To hm       2021-06-8 6:35

Negi J8s rimtai vertinate tokius interviu,kurie duodami tik tam ,kad nebūtum nužudytas.

Hm.       2021-06-7 23:59

Verta paklausyti, kaip tas Protasevičius niekina Lietuvą. Paskelbta 2021-06-04; iki šiol mūsų mainstream’ai tyli it vandens burnon prisisėmę. YouTube reikia ieškoti žodžių Protasevich interview; įrašo ilgis 1:36:00. Šneka, žinoma, rusiškai; angliški subtitrai teoriškai yra, bet praktiškai nieko nerodo. Dėl to išverčiau iš originalo (nuo 28:22 iki 29:39):

„Išnagrinėkime situaciją požiūriu tos užsienio politikos, kurią vykdo Lietuva, maža ir, sąžiningai pasakykime, skurdi šalis. Tai yra, pagyvenęs iki tol Lenkijoje, pajutau įspūdingą kontrastą su tuo, kas vyksta Lietuvoje: didesnės kainos, pajamų lygis visai kitas, tai yra ir apskritai, tai yra, gyvenimas daug brangesnis ir skurdesnis nei Lenkijoje. Pažiūrėkite, kas dabar vyksta su Lietuvos užsienio politika: ji, Lietuva, netgi Kinijai mėgina pastoti kelią; bet juk tai tiesiog juokinga: kur yra Lietuva, o kur yra Kinija? Kadangi ir vėl, tai yra, už tai, kad Lietuva išlaiko minėtą Cichnouskos štabą ir teikia tarsi visokeriopą pagalbą a… Baltarusijos opozicijai, ji, žinoma, gauna taip pat ir politinių dividendų nuo kolektyvinių Vakarų. Tai yra, kolektyviniai Vakarai leidžia, šiurkščiai tariant, Lietuvai be jokių pasekmių loti ant viso pasaulio (gavkat na vies mir). Nors atvirai, ir vėl, na, juokinga kalbėti, kur Lietuva, kur Rusija arba Kinija.“

Visada sakiau, kad su tais baltarusiais mes auginame angį užantyje. Dabar matome. Taip, šitą mūšį laimėjo (Balta)Rusijos žvalgyba; bet mums reikėjo pralaimėti vieną mūšį, kad pamatytume, kas iš tikrųjų vyksta ir ką reikia daryti kitaip.

ah1       2021-06-7 22:13

pliurpalai. Logika veda kitur ir kitaip.

Raigerdas        2021-06-7 20:26

Žemiau esančiame komentare parašiau, kad “Lietuviai yra pusiau mieguisti, nes jie nesupranta, kad “šaltasis karas” tarp Lietuvos ir Rusijos vyksta seniai arba nuo pat SNG(Содружество Независимых Государств) įkūrimo”. Jis negali atslūgti, kadangi Rusija apmovė Lietuvą su savo bolševikine klasta. Tokie dalykai neatleidžiami, todėl Rusija turėjo keisti savo politiką 180 laipsnių, tačiau jie liko ištikimi Carinės Rusijos grobuoniškai politikai. Tai yra didžiulė klaida, kuri Rusijai gali kainuoti visišku jos išsiskaidymu į mažas valstybėles, kaip tai įvykos Europoje su Romos Imperijos šimtmečiais besitęsiančiu griūvimu.
Lietuvos valdžia nelabai supranta savo vaidmens Vidurio Europoje ir santykiuose su Rusija, todėl jie “laukia”, ką darys Rusija. O Rusija darys tai, ką ji darė visą laiką, nes būtent tai yra jos susikūrimo pagrindas - jai reikia naujų teritorijų. Dėl teritorijų jie yra pamišę, nes jie neturi kuo didžiuotis, išskyrus savo teritorijos didumu. O be to, jie laikosi to, ką jiems yra nurodžiusi Elžbieta II (tarp kitko prūsė), t.y. sunaikinti Lietuvą, t.y. ji turėjo omeny Baltarusiją, asimiliuoti baltarusius ir paversti juos rusais. Laikomasi ir Petro I idėjos, kad reikia prakirsti langus į Europą, ką Stalinas ir padarė per Kaliningrado sritį.
Lietuviai, vis dar nesusigaudydami, kas vyksta, ir net nesuprasdami, kad jie liko nukariauti ir padalinti į atskiras žemes, todėl mano, kad tai Lenkija liko padalinta, bet ne Lietuva. Deja, buvo padalinta Lietuva arba LDK. Užsispendę vien tik savo teritorijoje ir bijodami Rusijos, jie mano, kad Rusija leis jiems gyvuoti savo pašonėje. Ne, šito tikrai nebus, nes Rusija neturi pasirinkimo. Arba ją pribaigs Kinija, kuriai žūt būt reikia atgauti savo teritorijas, arba ji suskils į mažas valstybėles. Vienintelė išeitis, veržtis į Europos teritorijas ir pasidaryti tokia pat galinga valstybe Europoje, kokia yra JAV. Tačiau, esant tokiai žemai kultūrai, nei viena tauta, šalia gyvenanti, nesutiks su okupacija. O be okupacijos ir svetimų teritorijų užgrobimo Rusija kitų planų neturi, nes tuo pagrindu ir buvo sukurta Maskovijos kunigaikštystė, kurią Petras I pavertė Rusija.
Lietuviai nežino, kad jie yra “Šaltojo karo” stovyje su Rusija ir nemoka tuo naudotis. Vietoje to, kad sukurti dokumentinį filmą per LRT ir įgarsinti anglų kalba apie tai, kad Rusija ne šiaip sau dalyvavo kare Sirijoje, o tikslu, kad sukelti ten gyventojų paniką ir nukreipti milžiniškus pabėgėlių srautus į Europą. Kol Europa atsigaus nuo pabėgėlių, Rusija tuo metu, padarys spaudimą Kijevui, ir Ukraina bus palaužta. Bet Ukraina nėra taip lengvai užkariaujama, kaip buvo tikėtasi, todėl Rusijai atšipo dantys ir naujų teritorijų jį nebegali įkąsti. Visa viltis yra Baltarusija. Lietuvos valdžia nesupranta, kad mes esame su baltarusiais ne viena tauta, bet unikali pasaulyje dviejų tautų sąjunga, susidariusi nuo žodžio “lietis” (Lietuva), t.y. jungtis kovai prieš bendrus priešus. Mes turime bendrą tūkstantmečio istoriją ir baltarusiai yra mums patys tikriausi broliai, stoję kartu su mumis į bet kokį mūšį, ginant bendrą tėvynę. Kartu mes esame nenugalimi, bet išskaidžius mus, gali žūti abi šitos broliškos tautos. Todėl litvinais ir buvo vadinami ir baltarusiai ir lietuviai, t.y. dviejų tautų susiliejimas, nes buvo gerbiama ir jų kalba, ir jų provoslavų religija. Baltarusių ir lietuvių susiliejimas yra pavyzdinė tautų sąjunga, kuriai, praktiškai nėra analogų, nes lietuviai nėra kitų tautų naikintojai, kaip tai įvyko su rusais ir vokiečiais. Lietuviai nėra nacionalistai, todėl V. Radžvilas, prisiskaitęs Ničės, neturės jokios sėkmės, nes tai nėra būdinga lietuviams. Lietuviams yra būdinga lietis su kitomis tautomis, kad išgyventi. Bet dabartiniu metu jie patys save nuvertina, nukainuoja, nes neturi lyderių arba stiprių tautos vedlių, koks buvo Didysis Vytautas. Lietuvos Elitas yra sunaikintas ir viskas, kas liko, tai liaudis ir liaudies tradicijos. Liaudis ir gali išgelbėti Lietuvą, o šitie pusiau išsilavinę Šimašiai tik parodo, kad Lietuvos laukia tragedija ir ji jau stovi mūsų kieme. Lietuvą mes sunakinsime patys, laikydami tokius Šimašius savo vadais. Tai visiškas absurdas.

Diedas Reigerdui       2021-06-7 20:12

Pats daug išmanai ir įdomiai parašai, bet apie baltarusius LDK suklydai. Nei tokios tautybės, nei tokios valstybės nebuvo.
Baltarusiją prieš gerą šimtmetį sugalvojo Leninas.
Lukašenka ne per seniausiai viešai didžiavosi, kad valdo jauniausią Europos valstybę, bet paskui nusprendė, kad jie yra tikrieji lietuviai su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis ir šviežiai iškeptų istorikų nusišnekėjimais, vardų bei vietovardžių iškraipymais.

Diedas       2021-06-7 20:01

Visose žiniasklaidos priemonėse straipsniai pagal tą pačia “metodyčką” Iš pradžių visi “neoriklausomi!!!!! apžvalgininkai” drąskėsi kad pilotas į Minską užsimanė pats, dabar dalina pamokymus kaip draugaut su Lukašenka. Nes susiypkus ir įvedus sankcijas jam nieko nenutiks, na o mums tada tai būūūūūūs.

Raigerdas        2021-06-7 19:09

Savaime aišku, kad gerbiamas Vytautas Rubavičius atlieka didelį darbą, rašydamas apie santykius su Baltarusija. Jis rašo nors dabar, nors yra pavėluota ne vieną dešimtį metų, o tiksliau nuo A. Lukašenkos atėjimo į valdžią. Suprantu, gerbiamą Vytautą Rubavičių, kad jis mąsto, kad A. Lukašenka, neva, turi kažkokį tai “gudrų planą” arba jis, neva, galvoja apie Baltarusijos suverinitetą. A. Lukašenka niekada apie Baltarusijos suverinitetą niekada negalvojo, nes jo galvoje tokių minčių niekada nebuvo. Jis visada svajojo apie TSRS sugrąžinimą ir savo diktatūra jis norėjo parodyti Rusijai, kad tai įmanoma. Jis yra komunistas gryname pavidale, bet dabartiniu metu, kai jam nepasisekė visus apmauti, jis jau tapo fašistiniu diktatoriumi. Visi psichiniai elgiasi vienodai, todėl jis yra tipiškas Mafijos bosas. Pažiūrėkite ten, kur nereikia jokių ypatingų tyrimų. Paprastai Mafijos bosai bijo susidorojimų su juo, todėl jis niekuo nepasitiki, tik savo ŠEIMA. Jam irgi reikia žmogiškos šilumos ir ta šiluma yra tik šeima. Pažiūrėkite kaip elgiasi kiti Mafijos bosai ir jūs pamatysite, kad jie “viską daro vardan šeimos”. Pažiūrėkite, kaip jis visur vežiojasi Kolią. Taigi, čia visiška patologija. Pažiūrėkite kaip valdžia perduodama Šiaurės Korėjoje ir jūs pamatysite panašų elgesį ir Baltarusijoje. Ar Rusija prarys Baltarusiją? Toks scenarijus numatytas senų seniausiai. Dėl mūsų valdžioje esančių nelabai aukšto lygio intelektualų, nes jie irgi sunkiai suvokia, kad Rusija visą savo gyvavimo laikotarpį turėjo tik vieną patį pavojingiausią priešą, t.y. LDK. Sutriuškinusi LDK, Rusija pradėjo karaliauti ir veržtis toliau į Europą. Lietuvos atsigavimas Rusijai gali reiškti jos galybės pabaigą. Kvaili Lietuvos strategai (abejoju ar jie iš vis egzistuoja, nes jų interesai yra daugiau asmeniniai interesai, nei valstybiniai)net nesuvokia, kad Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Ukrainos ekonominė sąjunga gali tapti tokia galinga, kokia nebuvo net LDK. Lietuviai, dėl savo arogantiškų bruožų, net nesugeba suvokti, kad būtent Baltarusija buvo LDK galybės ašis. Lietuvai dabar labai pasisekė, kad Rusija, įnikusi į fašistinės Vokietijos karinę galią, nutarė pakartoti tą Hitlerio “sėkmės istoriją”, nes militarizuojant Rusiją, buvo tikimasi ekonominio šuolio, koks buvo fašistinėje Vokietijoje. Jeigu fašistinės Vokietijos visuomenė buvo susargdinta nacizmu, tai Rusija tai pabandė padaryti per rusiškąjį šovinizmą. Visa tai yra išdėstyta jų ideologijoje “Kontcepcija Obshestvennoj Bezopasnosti”, kurios mūsų politikai nesupranta, kaip ir nesupranta Vydūno filosofijos, nes jie iš viso nesupranta jokios filosofijos. Šita KOB ideologija turi savų grupių ir Lietuvoje ir viena iš jų yra “Būkime vieningi”(arba Jedinstvo), kuriai vadovauja toks veidmainis ir išdavikas Vaidas Žemaitis. Rusiškas šovinizmas turėjo sėkmę suardant LDK, pradedant nuo Ukrainos. Bet bolševikinė TSRS padarė milžinišką žalą Ukrainai ir taikos tarp jų nebus. Rusija turi sumokėti šitą žalą Ukrainai, bet dėl savo šovinistinio dvoko ji elgiasi atvirkščiai. Taigi, Rusija yra sufašistėjusi ir ji yra pasiruošusi pasiimti Baltarusiją. Lietuviai yra pusiau mieguisti, nes jie nesupranta, kad “šaltasis karas” tarp Lietuvos ir Rusijos vyksta seniai arba nuo pat SNG(Содружество Независимых Государств) įkūrimo. Visą tą laikotarpį buvo laukiama, kada Lietuvoje įvyks revoliucija, į kurią įsikiš Rusija, ir Lietuva bus prijungta prie SNG. Baltarusija buvo tam pavyzdys. Kodėl šitas planas Rusijai neišdegė? Todėl, kad Rusijos valdžia yra nepajėgi suprasti, kad šovinizmas yra XX amžiaus seniena. Rusijos valdžia yra nepajėgi suprasti, kad fašistinėje Vokietijoje yra tvirti istoriniai pamatai, ir jie triuškino tą pačią galingiausią Romos Imperiją. Rusija turi sufalsifikavusi savo istoriją. O kokia praeitis, tokia ir ateitis. Rusijai buvo vienintelė išeitis - sukurti su Lietuva itin draugiškus ekonominius santykius. Jie šito nepadarė. Ar lietuviai sugebės pasinaudoti šituo Rusijos prasišovimu? Manau, kad ne. Lietuva neturi lyderių. O be lyderių nieko pasauliniu mastu nenuveiksi. Vietoje lyderių Lietuva turi kažkokius tai Kubilius, Maldeikienes, Juknevičienes, Šimašius, panaši situacija yra ir Rusijoje su visokiais trenktais Žirinovskiais, kriminalais Putinais ir kitokiom atliekom. Todėl Rusija neturi išeities, kaip tik pasiimti Baltarusiją, ir tam jie ruošėsi N metų. Dabar tik reikia surasti pretekstą, kaip tai padaryti, kad Baltarusija pati pasiprašytų į Rusijos glėbį.

Seniai Baltarusija       2021-06-7 19:03

jau aneksuota,o baime,kad neva Lukašenka gina suverenitetą,Lukašenka tik manipuliuoja.Reikia žiūrėti tiesai į akis.Ir kiniečiai veršis į Sibirą,ir Rusija bus tokia,kokia norės oligarchai.Ir vakarai,ką gali padaryti,tai kaip įmanma nesitepti rankų ,vaidindami diplomatiją.

hmm..        2021-06-7 12:49

siaip tai reiktu issiaiskinti kiek neotrockistine antinacionalistine organizacija Open society. prisidengusi “demokratijos nesimu” tarnauja Kremliaus interesams, o kiek saviems… nes altruistine jos pavadinti niekaip neiseina.
kapoja ji stai jau ir Borisa jonsona, ne tik Natanyahu, Orbana ar Erdogana, kuris atsisake jos “paslaugu”...

https://www.opendemocracy.net/en/odr/does-the-ryanair-incident-give-belaruss-opposition-the-leverage-it-needs/

elfe        2021-06-7 11:50

IMHO, su tuo baltarusu judejimu yra panasiai kaip su musu Seimu Marsu, kurio karuna bando uzsidet Vitas Tomkus, bandantis juo pasinaudot kuriant “Rsepublikonu partija” is politiniu lavonu… ir tuo tik diskredituoja marsa.
pradzioj judejimas ejo kone vien su vycio veliavom baltai raudonam fone, buvo tautinio atgimimo judejimu su Tichanovskajos vyru ir ja pacia…
Kolesnikova, manoma, yra Maskvos Carnegie centro nario A.Kolesnikovo zmona. ir jau su visai kita prgrama… todel ir nebego i Lietuva…
https://carnegieendowment.org/about/staff

Dzeikas       2021-06-7 11:39

Kisui:
Nebus vienu beprociu maziau. Pajungs bet ne taip, kaip koznas musu isivaizduoja, a la bus “Bielorusskaja volostj” Rusijos sudetyj.
Bus panasiai kaip su Medvedevo “prezidentavimu”(cia beje Putinas nieko naujo neisrado.Toki fokusa su “isejau i pensija” prasuko Ivanas IV,Rustusis XVI amz. Pasodino kazkoki klouna i sosta keliems metams, po to grizes ismete kaip snargli.Tiesa nenuzude, dave dvara kazkur). Baltarusija liks taip tycia nepriklausoma, ir prasukines visokius nesvarius darbelius, pvz. nunuodyti ka nors, diversija kokia ivykdyt.O Kremlius tik peciais guzcios, cia ne mes, cia tie negeri baltarusiai. Panasiai kaip su Donbaso “respublikomis” , bet esminis skirtumas bus tas, kad Baltarusija SNO narys ir pripazistama tarptautines bendrijos kaip suvereni valstybe. Visi supras, kad cia tokia pati kaip LTSR , tik formaliai pripazinta.

Ekspertas       2021-06-7 8:45

Kremliui perdaug nieko nereikia daryti, kad zuikiai patys sušoktų į gerklę. Ką manote Lietuvos šudelitis darys kai baigsis ES ir kitų fondų pinigai? Jau šiandien Lietuvos politinis gyvenimas nieko nesiskiria nuo Rusijos kokios nors apskrities. Pasižiūrėkite “visuomeninę” televiziją ir suprasite, kad jau senai gyvename gentinėje santvarkoje, kur giminystės ryšiai miksuoti su užsienio fondų finansuojama publika. Baltarusija nėra jokia problema, tai priekaištas mūsų šudeličiui, kaip suverenumo pavyzdys.

stasys       2021-06-7 7:11

Vytauto Rūbaviciaus tripciojimas apie Baltarusija vargiai ką stebina .Kaip ir ‘prokremliski vaišvilos- nakai’ labiau tuose santykiuose linkes rasti sau politine terpe -tema kurios pagalba realizuotų savo usuoto gerojo bebro pareigą visiems priminti jog lazda turi du galus ir jei jau vienu galu duodi niekadejui atpildo rizikuoji ir savo kailiu .Gal mūsų politologai tiek laikų apspango jog nebesugeba situacija su Lukašenkos elgsena vertinti atitinkamai ?
Kaip Lietuva turėtų elgtis kai laužomos visos adekvačios elgsenos viešumoje normos .? Kaip subarti savarankiška kaimyną jog tas ‘neluptu’ savo žmoną kas vakarą o mūsų demokratinės ausys to negirdėtų ? Be abejo pakviesti policija kuri sudrausmintu kaimyną taip neoriginaliai mylinti savo žmoną .Šiuo konkrečiu atveju Biden kaip tik atlieka tą rolę .Bėda kad nėra prievartos mechanizmo kuris kaip nors būtų realizuojamas nepažeidus tai kas mums patiems šventa .Europą uždrausdama skrydžius Bel-avia virš savo teritorijos užkirto kelią veidrodiniams atsakams .Juk Europos Sąjungos oro erdvę kerta kur kas daugiau ES šalių paieškomu asmenų, nei Rusijos ir Baltarusijos .Lietuvos paieškomi asmenys po tokio Lukašenkos elgesio turėjo labai susirūpinti .Juk tai reikia kad visos kurortinės šalys tampa pavojingomis keliauti jiems. Tarptautiniai susitarimai užtikrina jog suverenitetas šalių būtų realizuojamas pilna teisės apimtimi ir jei nors vieną pusė ji sulaužo jis netenka galiojimo tai konkrečiai šaliai .Vytautas Rūbaviciaus per siaurai mato problema .‘Barankinai būk zmogus’ tai ne tik žodžiai ,autoriau pasižiūrėk į s.koreja ir savęs paklausk .. kodėl Kinija jos nepasiima pas save ? Sąjunginės valstybės idėja tik fikcija , Putinas ir taip viską turi ko jam reikia iš tos Baltarusijos , bet va praleisti proga pabūti gerų policininkų jokiu būdu . Tas mūsų senatvinis marazmatiko požiūris jog bausti tai ir sau kenkti turėtų keistis .

Kis       2021-06-7 7:04

pajungs Baltarusija,ar tai blogis ,kad vienu beprociu bus maziau?Paskirs vietininka,kuris tarnaus abiems pusems,juk be Jav ,net Putinas supranta,kad niekur nedingsi.Kinija grazins savo zemes v rodnuju gavan,pavyzdys yra dar gyvas.

Dzeikas       2021-06-7 6:30

Na del Astravo AE tai abejoniu turet nereiketu. Reiktu tyliai ruosti civilie gynyba ir veiksmu scenarijus istikus ten avarijai.
Kai valstybeje valdo rajkomo lygio stolonacalnykai kuriu del bukumo sovietineje Lietuvoje i aukstesnio lygio nomenklatura neleisdavo, tai tokia valstybe sukineja and penio kas netingi.
Tame tarpe Briuselis.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.