Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Savivalda

Vytautas Rubavičius. Ar pavyks pakeisti valstybės „mechanizmą“?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 23 d. 14:48

35     

    

Vytautas Rubavičius. Ar pavyks pakeisti valstybės „mechanizmą“?

Svarstomi Vyriausybės metinės veiklos rezultatai. Vieniems gerų ir nepavykusių darbų balansas svyra į teigiamą pusę, kitiems atrodo menkesnis, tačiau nėra tokių svarstyklių, kurios imtų ir patikimais rodikliais tą balansą parodytų. Kai kurie pradėti darbai išsikvėpė neįsivažiavę, kai kas ir padaryta. Esama ir tokių, kurie kelia daug problemų, nes patys tikslai nėra deramai aptarti, juolab galimos jų siekio pasekmės. Pavyzdys – aukštojo mokslo „optimizavimas“. Tikima pačią reformos eigą esant dideliu visuomeniniu gėriu, o jau visus tos reformos tikslus patikima rinkos „malonei“ – juk siekiama, kad aukštasis mokslas kuo geriau tenkintų „rinkos poreikius“. Tik kol kas niekas dar nežino nei kokios rinkos, nei kokie tie poreikiai. Ypač mėgstama tikslų bei pasekmių neaiškumą pridengti madingu žodžiu – optimizacija. Suprantama, yra dalykų, kurie pasiduoda paprastiems optimizaciniams sprendimams, tačiau pertvarkos sveikatos apsaugos ir aukštojo mokslo sistemose yra didelės visuomeninės ir valstybinės svarbos sociokultūriniai vyksmai, kuriuos maunant ant vieno vadybinio optimizacijos kurpaliaus bus priskaldyta daug nenumatytų pasekmių. Biudžetas priimtas, tačiau ir jis nerodo jokių naujovių valstybės raidos strateginio planavimo srityje. Galima nujausti, kad visi „pertekliai“ radosi iš kainų kilimo, įvedus eurą. O euro įvedimas, kaip visi europiniai analitikai pripažįsta, buvo politinis projektas.

Lietuva atsidūrė tokiame savo raidos tarpsnyje, kad neigiamų socialinės ir kultūrinės raidos tendencijų jau nebeperlauš jokios reformos dėl paprasčiausios priežasties – visos jos dalinės, nes nukreiptos ne į esminius susiklosčiusios politinės ekonominės sistemos „mazgus“, o į tos sistemos elementus. Tačiau sistemoje negali deramai veikti jokie sistemos logikai nepaklūstantys „geri“ elementai. Kitaip tariant, būtina aiškiai suvokti, kaip derėtų keisti visą sistemą, kad tie pokyčiai jau persiduotų ir elementams. Tačiau tokia pertvarka nepaprastai sudėtinga, ji reikalauja visų politinių jėgų supratimo ir sutelktinės politinio sluoksnio ir visuomenės veiklos, išsikeliant sau aiškius tikslus ir tam tikrą juos grindžiančią ideologiją. Sistemines reformas galima įsivaizduoti kaip bandymą nestabdant judėjimo važiuojantiems mašinoje keisti variklį nauju.

Dabartinio „mechanizmo“ ypatumas tas, kad jis veikia socialinės atskirties didinimo ir dalies visuomenės santykinio skurdinimo linkme, kadangi sukuriamoji pridedamoji vertė pasidalijama nuskriaudžiant dirbančiuosius. Kad ir kaip augtų ekonomika ir didėtų mūsų BVP rodikliai – didės ir socialinė atskirtis bei su ja susijusios problemos. Didžioji dalis to gėrio atiteks ganėtinai siauram turtingųjų sluoksniui. O mažiau pasiturintiems visokius jų atlygio padidėjimus suės infliacija ir kainų augimas. Ir iš to užburto rato nebus išeities – vien emigracija ir sociokultūrinis nuosmukis. Jau senokai yra perbrendusi mokesčių sistemos kaita. Tačiau prie jos taip ir neprieita. Kodėl? Nes tada keistųsi esminis dalykas – sukuriamos pridedamosios vertės pasidalijimo tarp dirbančiųjų ir darbdavių bei turtingųjų proporcija, o su ja kiek persiskirstytų ir politinė galia. Juk stiprus vidurinysis sluoksnis jau savaime yra politiškai įgalus. Kam valdžiai politiškai įgali visuomenė?

Kitas svarbus dalykas, susijęs su pridedamosios vertės padalijimo proporcija, yra kapitalo ir darbo apmokestinimo santykis. Jis taip pat ne dirbančiųjų naudai. Todėl ir turime tokį mažą biudžetą, o visokie daliniai mokesčių sistemos patobulinimai gula kaip tik ant labiausiai apmokestinto socialinio sluoksnio. Šitai vėlgi didina socialinę atskirtį ir santykinai skurdina skurdesniuosius sluoksnius. Tačiau ir dabartinė valdžia Lietuvos proveržio „variklį“ įsivaizduoja esant tą nedidelį daug uždirbančių sluoksnelį, kuriantį „didelę pridedamąją vertė“. Tam sluoksneliui numatyta dar pridėti. Tik nieko nekalbama apie tos pridedamosios vertės dalį bendrame produkte. Juk didžioji dalis sukuriama ne išmaniomis technologijomis žaidžiančių meistrų.

Sisteminiam pokyčiui būtina ir savivaldos reforma – derėtų imti ir įgyvendinti esminį vakarietiškosios demokratijos principą, įrašytą ir į Lisabonos sutartį. Principas paprastas – reali savivalda grindžiama tiesioginiu atstovavimu. O juk mūsų savivaldos įstatymuose subjektu pripažįstami tik administraciniai organai. Vietos gyventojai net nėra savivaldos subjektas. Tad ir įstatymiškai mūsų savivaldai žmonės nėra „reikalingi“. Tačiau kaip gali gyvuoti politinė sistema, kuriai nereikalingi vietos gyventojai. O juk jau 2002-aisiais Konstitucinis Teismas išaiškino, kad vietos gyventojams turi būti grąžintas savivaldos subjekto statusas. Ar sulauksime?..

Dabartiniai valdantieji tam tikras socialines įtampas bando glaistyti atlyginimų kėlimais. Užsimota ypač paderinti teisėsaugininkų gyvenimą. Aiškinama, kad tada jie noriau padės ištraukti į biudžeto šviesą šešėlinio verslo milijonus. Tačiau kol kas niekaip negerėja nei mokytojų, nei gydytojų gyvenimas, ką jau kalbėti apie kultūros darbuotojų atlygius. Galima numanyti, kad atlyginimų kėlimas teisėsaugininkams niekaip jokių milijardų iš šešėlio neištrauks (labai norėčiau apsirikti), tačiau jis padidins socialinę visuomenės fragmentaciją. O juk kaip tik socialinė sanglauda yra vienas pagrindinių Europos Sąjungos socialinės politikos ideologijos ramsčių. Visose mus socialiniais gerovės rodikliais lenkiančiose kaimyninėse šalyse socialinė sanglauda yra daug tvirtesnė nei Lietuvoje. Išskiriant tam tikrų socialinių grupių svarbą, pravartu į jas pažvelgti visuomenės akimis – kas visuomenei svarbiausia, kokios specialybės jai kasdien reikalingos. Du svarbiausi sluoksniai matyti plika akimi – mokytojai ir gydytojai. Šis teisėsaugininkų išskyrimas primena kadaise Gedimino Vagnoriaus vienu užsimojimu ryškiai didintą teisėsaugininkų atlygį – buvo kalbama, kad labai sumažėsianti korupcija ir pagerėsiantis visos valstybės gyvenimas. Ar nuėjome gerėjimo ir skaidrėjimo keliu?

Įdomios tendencijos ryškėja politinėje scenoje. Valdžios vadeles po rinkimų paėmė Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio duetas. Tačiau politikoje lygiava nepripažįstama. Tad šiuo metu ryškiai stipresnė ir veiksmingesnė jau yra premjero komanda. Ji sugebėjo pasitelkti tam tikrus žiniasklaidos kanalus, o ir pati pasirodė esanti įgudusi viešuosiuose ryšiuose. Viešojoje erdvėje Karbauskis įgauna pajuokiamo personažo bruožų, ypač kai susiejamas su sveikatos apsaugos ministru. Kalbu ne apie tiesas ar realius darbus, o apie visuomenei pateikiamus vaizdinius, kurie ir yra viešųjų ryšių ir žiniasklaidos tikrovė. Svarbu ne kas ir kodėl, o kaip rodoma. Žaliųjų valstiečių lyderis kol kas nesugebėjo sutelkti savo frakcijos tam tikru aiškiu vertybiniu pagrindu, o premjeras ėmė apie save telkti visus, kuriems priimtina neoliberalioji eurofederalistinė darbotvarkė. Svyruojantys ar nelabai politinius dalykus suvokiantys visada linksta stipresnio politiko pusėn. Be to, Seime dalis politinių partijų atvirai tokią darbotvarkę remia. Politinėje scenoje premjerai visada geriau matomi, tad Seime veikiantiems politiniams lyderiams tenka gerokai daugiau stengtis, kad deramai pasirodytų, o sykiu nedaryti tokių klaidų, iš kurių žiniasklaida ir visuomeninių ryšių specialistai galėtų išmoningai šaipytis. Tad galima numanyti, kad premjerui savo politinę komandą pavyks net sustiprinti. Tačiau šitai vargu ar pagerins socialinius Lietuvos rodiklius – tvirtai įsitaisėme paskutiniame Europos Sąjungos šalių vagone. Juolab kad minčių apie būtinumą keisti politinį ekonominį „mechanizmą“ kol kas negirdėti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ponai,        2017-12-28 22:14

nurimkit, šiandien per vieną TV

Visi į mitingą       2017-12-24 18:24

Pasivadinkime:
“Aš esu Rubavičius”.
Policinei valstybei patiks.

Katalonai       2017-12-22 21:45

nepasiduoda.

>liepai       2017-12-22 15:51

na gal nereik taip griežtai dėl StasioG, čia gi ne stasįs, kuris dabar jau neršia “ekspertuose”... Gal tai ne cinizmas. Gal tiesiog naivumas/patiklumas… Liūdna, nes patiklios amorfinės masės, kažkur dar randančios “demokratiją”, mūsyse koks 80 proc. visos visuomenės… Ką durnovizijos ir delpinarijai paporina, tas ir limpa makaronais ant ausikių... (netaikau asmeniškai StasiuiG).
s.m.

dr. Jonui Ramanauskui joramlt@yahoo.com        2017-12-22 13:59

Na ir kas? Kokia tų “antikonstucinių jėgų” reakcija? Jei dar nevožėte sau kirviu į galvą arba jei kompiuteris nepradėjo jums rodyti grimasų, vadinasi, nieko konkretesnio nepasakėte. Neatspėjote mechanizmo, neišaiškinote “a.k.” metamorfozių.
Bet vis dėlto netylite, ir tai yra labai geras pavyzdys.

Liepa-s.m.       2017-12-22 9:39

Pritariu paties išsakytoms mintims dėl dr. J.Ramanausko. Apie kokią laisvą Lietuvą galima svaigti, kai visa , kas lietuviška naikinama?// Nuolat atakuojama “nemoderni” tai per mažai, tai per daug raidžių turinti kalba,lituanistikos katedra likviduojama, iš egzaminų švietimo ministrė “patraukia” lietuvių rašytojų kūrinius; trispalvė, vytis, kiti simboliai keičiami niezabudkom, žydrom vėliavėlėm ar kurmiarausiais, net valstybinių įstaigų pavadinimai, ženklai nulietuvinti. “Pažangieji” partiniai šulai atėmė Litą, blokuoja bet kokias galimybes referendumų rengimui- esą mes, Lietuviai, amžinai nesubrendę teisei pareikšti TEISINGĄ nuomonę!!! Tautininkas patriotas prilyginamas naciui, čekistui ar bent extremistui-separatistui.// Kokių dar argumentų trūksta akliems, kurtiems ir besmegeniams, besidžiaugiantiems sudievinta apsimestine demokratija?// Apie V.Rubavičiaus akiplėšišką užpuolimą išvis nėra ką komentuoti. Bet StasysG visgi ragina ieškoti kažkokių tikslesnių formuluočių ir išbaigtumų... Cinizmo viršūnė ir nieko daugiau.//

Rubavičiui       2017-12-21 20:14

Šliekitės prie REZIDENTŲ ekonominio streiko.
Jūs iš esmės turite bendrą vardiklį.Visi norime VIEŠUMO+TIESOS.

StasysG       2017-12-21 14:03

Nepavyks. Prisidedu prie tų, kurie taip atsako į klausimą “Ar pavyks pakeisti valstybės mechanizmą?”. Nes dabar valstybę valdo 1992 m Konstitucija ir   MASĖ iš jos išeinančių įstatymų. Norint keisti VALSTYBĖS valdymo mechanizmą, reikia tobulinti Konstituciją (prof. Acemoglu), o paskui masę įstatymų.——Vadinasi, šis   V Rubavičiaus straipsnis neišbaigtas.

StasysG---->s.m.       2017-12-21 13:52

Cituoju s.m.:  “žmogus absoliučiai teisus”. Kas? ponas Jonas. Ne, taip nėra. JIs būtų teisus, jei sakytų ir rašytų: “demokratija tada yra, kas balsuojant įvykdoma sąlyga: “vienas rinkėjas-vienas balsas”“. O jei ta sąlyga “vienas rinkėjas- vienas balsas” nebūtų vykdoma,  ir p. Jonas pareikštų: “Lietuvoje nėra demokratijos”, tada rinkėjai susimąstytų. Todėl manyti, kad sakymu “Lietuva yra okupuota”, Lietuvos žmonėms pasakoma DIDELĖ tiesa, nereikėtų.  Lietuvos situacijai įvertinti ir paskelbti reikia labai tikslių formuluočių.

Gal       2017-12-20 22:07

reiktų palaikyti,užtarti Jovaišą,Karbauskį,kad jaustų visuomenės palaikymą .Palaikyti,padėti apginti lietuvybę,nes puolimas “haroldų” tikrai atkaklus ir dirbti sunku.
Jei ką apėmęs nusivylimas, tai reiktų prisiminti,kad jei būtų leidę lietuviai sau nusivylimo prabangą dabar nesiruoštume šimtmečio šventei.

s.m.       2017-12-20 21:22

paantrinsiu daktarui Ramanauskui, - tik nepaskaičius jo tekstų, nuolatiniai priminimai atrodo kaip andai paklodes kabindavusio pikasiaus brukalai. Kai perakaitai ir suvoki, kad žmogus absoliučiai teisus, jo savaip suprantama misija nuolat priminti kokioje kloakoje esame visai nebeerzina. Tik keistai atrodo, kai kas nors puola priešgyniauti ar uždavinėti juokingai kvailus klausimus net nepamėginęs perprasti pono Jono minčių išdėstymo. Skaitykite, gerbiamieji. Ir ne vien čia, - tiesos portalas nepajėgus sutalpinti viską. O juk suvokimas pareina per savišvietą.

tai kad       2017-12-20 21:15

komunistai tik kojomis priekin išeina pagal TSRS suformuotą praktiką. Juk nebereikalo įslaptinti KGBistai 75 metmas?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-12-20 17:48

to “gerb. dr. Jonui Ramanauskui .(JavaScript must be enabled to view this email address)  “
Suprantu, nėra taip lengva ir suprasti ką sakau, kodėl Lietuva dabar yra okupuota ir kas ją okupavo. Tai paprasčiausiai IŠEIDAMAS OKUPANTAS PASILIKO. Kariuomenę išvedė, o kgb ir kompartija pasilikko. KGB pats save užsislaptino dar 75 metams, o kompartija išsilakstė po kitų pavadinimų partijas ir taip užsikonspiravo. Kaip tokį dalyką pamatyti? Tai čia reikia atlikti TYRIMĄ. Kaip atlikti? Reikia studijuoti įstatymus, lyginti juos su Konstitucija ir pasižiūrėti, kaip toji Konstitucija, kuriai prisiekiama, yra vykdoma. Tai mano išvada tokia, ji vykdoma tik tada, kad yra NAUDINDA okupantui vykdyti, o kai nenaudinga - į Konstituciją NUSISPJAUNAMA. Pavyzdžiai? Jų iš tikro yra daugybė. Pasiskaitykite mano straipsnius, kad ir 2017-03-11 straipsnį “Okupuota nepriklausomybė”
http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670

Arba 2017-08-10 straipsnį “Konstitucinio Teismo šarlatanai (III dalis)”

http://www.ekspertai.eu/konstitucinio-teismo-sarlatanaiiii-dalis93170/

Nenorėčiau čia pateikti dar kokių 50 straipsnių nuorodų apie tai.

Kitaip tariant teisė valstybėje negalioja, kai ji galioja tik selektyviai, o tai ir parodo, kad neturime nei teisinės, nei demokratinės Valstybės ir tą atlika buvusieji OKUPANTAI, kurie PASILIKO ir įsitvirtino. Tai toks trumpas Jums atsakymas. Kai suvoksite, kad Lietuva yra dabar okupuota, tai pamatysite kiek daug klausimu bus labai aiškiai suprantami, kad ir dėl Vyčio Lukiškių aikštėje, dėl lituanistikos naikinimo Vilniaus universitete ir t.t. ir t.t.

Mano tikslas yra ištirti ir padaryti išvadas, kurias visas pagal galimybę spausdinu. TYLA irgi yra okupacijos įrodymas. Asmenys prisiekę Konstitucijai prisiekusiai jos NEVYKDO.

Pesimistas       2017-12-20 16:19

Atsakant į straipsnio antraštės klausimą “Ar pavyks pakeisti valstybės „mechanizmą“, manau, kad vilčių nedaug.

Politikos nykstukai       2017-12-20 14:47

siuo metu klesti.Nusivyle buvusiomis partijomis isrikom valstiecius,kurie neturejo net pakakamai zmoniu uzimti postus .Tikriausiai patys nustebo ir issigando gave toki pasitikejima.Prisieme kazkokiu atsitiktiiu zmoniu ,labiausiai pastebimi ju pasiekimai draudimuose.Nematau iseities-isrnikus koki nauja darini -vel viskas tik kartosis…Bet pasiguoskim ,kad ir kitur tas pats-ka issirinko pracuzai ?JK valdzioj konservatoriai varo tik del to,kad leiboristai dar blogesni.JAV -na jei milziniska salis galu gale teturejo pasirinkima tarp Klinton ir Trampo,ka bepridursi.Kam mums islaikyti Seima,jei uztektu verteju is ES nurodymu.Kazkokia politika saliu viduje dar bado tureti vengrai,lenkai,cekai,gal pradeda austrai.O mes renkames is tokas parinkta-skanaus ,kaip sakoma… Paskutine zymi pilietine akcija buvo parasu surinkimas del zemes referendumo-pagarba tiems valdzios isjuoktiems zmonems-parasu rinkejams.

Ponai       2017-12-20 14:31

visi turbūt girdėjot pasakėčią apie žvėrių kvartetą. Jie visaip vienas kitą mokė. Pvz.: susėskime ratu ir mūs įvyks svajonė. O kas gavosi? O gavosi kaip visada. O tada prisiminkit, ką pasakėčios gale pasakė lakštingala paukštytė. Pasakėčia tinka Lietuvai. Lietuva tik žodis ir ne daugiau. LR Konstitucija mini Tautą kurios NĖRA. Masė nėra Tauta. Masė yra amorfinė. Įmynęs į tokią masę žmogus valosi batus. Autorius - filosofas. Jo pareiga pirma išsiaiškinti, o tada rašyti ką reikia daryti. Probėgom užsiminė Lisabonos sutartį. Panašu, kad suprato Sutarties esmę. O jei suprato, tegu dėsto, nuo p[radėti

Ko gero, mes       2017-12-20 11:49

visi esam sekami.

Antanina       2017-12-20 10:54

Niekas neokupavo. Tai Sajudzio projektas, visi tremtiniai ir pasipriesinimo veikejai patenkinti. Lietuvos aukso amzius.

gerb. dr. Jonui Ramanauskui joramlt@yahoo.com        2017-12-20 10:36

Vis matosi jūsų drąsus žodis apie dabartinę Lietuvos okupaciją. Bet nenurodote aiškiau, kas būtent okupavo mūsų šalį ir kokiu būdu.  Daugelis vis tebegyvena iliuzija, kad Lietuva laisva.

saugumo ubliudkas       2017-12-20 0:24

Taigi, kad naujieji valdantieji į neformalų darinį - “politinė sistema” žvelgia kaip neišvengiamybę, nori joje pritapti, išlikti. Visos geros priešrinkiminės idėjos keliauja į šiukšlyną, nepritampantys valdantieji bus irgi nušluoti nuo kelio. Visuomenė ir valstybė pralaimi, o neformaliame darinyje dėmenis keičiant vietomis suma nuo to nesikeičia - nugaišo visokios darbo partijos, tegyvuoja žalieji valstiečiai! Tikroji, oficialioji politinė sistema, gyvendama neformaliosios šešėlyje ima merdėti, arba net jau ir mirė, bet niekas net nepastebės kaip neformalioji taps oficialiaja, nes ir dabar tarp jų sunku įžvelgti skirtumus.

Al.       2017-12-19 23:56

Dėl įstatymų viršenybės: Bet kokie suvereniteto apribojimai be referendumo pritarimo yra antikonstituciniai, t.y. neteisėti,taigi, nusikalstami.

Dėl Rubavičiaus rašinio: Kodėl Jie taip daro - iš gobšumo ar kvailumo ? Tyrimas gali būti laikomas baigtu tik tada kai atskleistas motyvas. Taigi, koks mūsų valdžios motyvas ? Ir koks motyvas tų, kurie mūsų valdžiai liepė atsisakyti suvereniteto ? Kodėl būtent mūsų šalį nuspręsta panardinti į didžiausią skurdą, atskirtį, neteisingumą ir emigraciją ? Kam iš to nauda ? Neišvengiamai prieisim prie klausimo kas valdo visą šį procesą, žinant,kad mūsų valdžia suvereniteto atsisakė. Ekspertai iškelia kelias versijas ir tikrina kiek jos gali būti pagrįstos. Iškelkime versiją, kad naujieji mūsų valdytojai yra pavaldūs tai pačiai jėgai, kuri buvo iškėlusi mūsų senąjį valdytoją, komunistinę Rusiją - kiek tokia versija tikėtina. Ir kaip tokiu atveju mes galėtume gintis ? Ar kritikuodami žemutinę valdžios grandį ? Prašydami jos bent šiokių tokių nuolaidų ? O jei, tarkim, nuspręsta mus sunaikinti kaip rūšį - koks tada turėtų būti mūsų paskutinis žodis?
Sakykim, kiek tikėtina versija, kad kominterno ir čekistinės mafijos kerštas lietuvių tautai ? Už įžūlumą.

Kas yra tikrie

STASIUKUI priminsiu       2017-12-19 23:42

kad, pagal ES teisės aktų reikalavimus, kad priskirtų ES viršenybę prieš LT konstituciją balsuoti už turėjo ne mažiau kaip 75%, dėje nubalsavo tik 57%, na ir kas, sapožnikyiijai vienodai rodo, daro bet ką, na ir kas kad tokios mintys aparatčikui šauna į galvą, rytoj aparatčikai nepripažins Lietuviškos abėcėlės raidės ,, ū“nes aparatčikui atrodo, kad mokykloje tokios raidės nemokino…..o mechanizmas tiksi vis dar.

Tarabilda StasiuiG       2017-12-19 20:45

O tamsta pasiskaityk mūsų Konstitucijos pirmąjį skirsnį ir Referendumo įstatymą. Tik labai atidžiai, ir suprasi, kad pagal mūsų ES Referendumą mes nesame išsižadėję savo Konstitucijos viršenybės prieš bet kokias tarpvalstybines sutartis.

StasysG       2017-12-19 19:25

Gerbiamasis Daktaras (2017-12-19 17:18) skelbia: “Lietuva dabar yra OKUPUOTA”. O kas ją OKUPAVO? Europos Sąjunga, nes ji turi savo įstatymų VIRŠENYBĘ. Skaitom juodu ant balto 2004 m. liepos 13 d. Konstitucinį aktą „Dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje“ (K.150 str.):—-“Lietuvos Respublikos Seimas,... priima ir skelbia šį Konstitucinį aktą:
2. ES teisės normos yra sudedamoji Lietuvos Respublikos teisinės sistemos dalis. Jeigu tai kyla iš sutarčių, kuriomis grindžiama ES, Europos Sąjungos teisės normos taikomos tiesiogiai, o teisės normų kolizijos atveju jos turi VIRŠENYBĘ prieš Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus”.

Savigarbos,savivokos,       2017-12-19 19:13

orumo ir kitų aristokratiškų savybių turintys vadai viską darytų,kad išsaugoti tautą savo gimtinėje.Saugotų kiekvieną žmogų,kad jis nenorėtų gyventi kitur.Mokytis,padirbėti ,gerai,bet gyventi tik savame krašte.Tokių ambicingų,susivokusių vadovų reikia.Kaip Izraelyje.

vyr. makanikas S.K. Wernelis       2017-12-19 19:10

-Makanizmas yr labaj gerrrras.
Tik rajkia darrrrr labiau varrrrržžžtus užverrržžžti.
Smerrrtelnaj!

s.m.       2017-12-19 18:36

tik spėju, kad teip vadinami “tautos atstovai” turėtų gesindami gaisrą forsuotai išmesti kokį į šalį nuvedantį spektaklį lengvatikiams, sulaikyti kokį Okeanijos šnipą, gulintį prie konteinerių su bambaliu kišenėje, ar užklupti kokį nevagiantį nesaviškį su nesantuokine patarėja viešbučio lovoje…

Politikoje       2017-12-19 18:27

būti protingu per maža. Kaip minimumas - būti išmintingu. Tačiau tik genialūs padaro pokyčius, stebinančius pasaulį. Įvardinkite kur pas mus politikoje yra išmintingi. Nėra? Todėl ir velkamės uodegoje.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-12-19 16:18

Apie V.Rubavičiaus straipsnį taip galima pasakyti. Iš paviršiaus atrodo tikrai neblogai. Esmėje yra NIEKALAS ir štai kodėl. V.Rubavičius bando kalbėtis su valdžia, apie valdžia, apie teisingumą visuomenėje na ir t.t., o esmė yra tame, kad nemato, kad Lietuva dabar yra OKUPUOTA. Tai su okupanto tokios šnekos yra visiškas niekalas. Visiškas niekalas. Spjovė ant tų straipsnių ir spjaudysis toliau. Kol nebus atkūrti Valstybės pagrindai, tol nieko nebus, NULIS. Taigi turime reikalą su inteligentu. Skęsime toliau.

Eglė       2017-12-19 14:14

Optimizacija Lietuvoje = emigracija iš Lietuvos

Daina       2017-12-19 12:52

Bijo jie Vytauto užtai ir puola iš pasalų: pasiutusių šunų taktika…

Dar dugnas       2017-12-19 12:30

nepasiektas?

Didieji pokyčiai       2017-12-19 12:24

prasidės Europoje,o paskui kaip banga atsiris pas mus.Kiek būsime pasiruošę išlikti arba neišlikti.

Valstybės branduolys-tai       2017-12-19 12:16

saugomi 75 metus KGBistai.

nepavyks, nes...       2017-12-19 9:25

mūsų “teisingumas” - valstybė valstybėje, tikra diktatūra: stribvaikiai, KGB auklėtiniai prokurorčikai, teisėjūkščiai, TM klerkai, komisarčikai bei kiti (STT,VSD ir pan.) - nebaudžiami korumpuoti kolaborantai - tikriausi nusikaltėliai.
Visi bijo tų pizdukų.


Rekomenduojame

Kodėl ignoruojamas ar net šmeižiamas 1941 m. Birželio sukilimas, jo lyderis Kazys Škirpa? Dovilo Petkaus interviu su Vidmantu Valiušaičiu

Nida Vasiliauskaitė. Laisvės propaganda

Andrius Švarplys rekomenduoja: putiniškos Rusijos disidento Andrejaus Ilarionovo analizė dėl Kapitolijaus įvykių

Socialinis tinklas GAB atkūrė JAV prezidento Donaldo Trumpo įrašus iš „Twitter“ paskyros

Geroji Naujiena: „Ateikite ir pažiūrėkite, kur aš gyvenu!“ – kviečia Kristus

Andrius Švarplys. Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą

Egidijus Šileikis. Manipuliacijos siekiant nekeisti Konstitucinio Teismo pirmininko

Liudvikas Jakimavičius. Ne už kalnų diena…

„Parler“ direktorius sulaukė grasinimų mirtimi

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.