Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Partijos

Vytautas Rubavičius. Ar atleis Edmundas Jakilaitis Lietuvos Respublikos Seimui

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 16 d. 11:36

26     

    

Vytautas Rubavičius. Ar atleis Edmundas Jakilaitis Lietuvos Respublikos Seimui

Pavadinime magėjo žodį Seimas rašyti iš mažosios, tačiau pilietinio atsargumo nuovoka pakuždėjo – didieji teisėsaugininkai gali užtampyti dėl valstybės simbolių ar kitokių dalykų „išniekinimo“ ar bandymų „diskredituoti“, tad susilaikiau. Tačiau regint ir klausant, kaip ketvirtadienio vakarą LRT laidoje Jakilaičio kvočiamas muistosi ir veblena mūsų Seimo pirmininkas Pranckietis, manau, ne vienam klausytojui kilo mintis apie vis didėjantį valdžios vakuumą ir sumaištį. Atrodo, trūksta tik rimtesnės jėgos ir valdžia, kaip sukirmijęs obuolys, nukris į jos geidžiančias LRT vadovų rankas. Gal šitaip bandydamas savo silpnąsias vietas mūsų politinis elitas rengiasi kovoms su hibridinėmis Rusijos keliamomis grėsmėmis. Trečiadienio vakarą tas pats vedantysis, pasikvietęs „pilietinio susirūpinimo“ specialistą ir Konstitucijos išmanytoją aiškinosi, kokias būtina dėti pastangas ir kaip, kad Seimas pasileistų, nes apkaltos verdikto išvengusios Basčio problema niekur nedingusi ir užgulusi visą Lietuvą kaip didžiausia nenuplaunama gėda. Iš visos šio spektaklio eigos galima numanyti, kad tas parlamentaras kaip tik dabar ir buvo panaudotas kaip slaptas Rusijos hibridinis ginklas – juk vienui vienas sugebėjo Lietuvą ir jos politinį elitą įstumti į jau ne į tapšnojimo pelkę, o į metafizinės gėdos liūną, kuriame nugrimzdo ir visa mūsų demokratija. Pastarąją gelbėti plikomis rankomis pasiryžę tik didieji viešųjų ryšių specialistai. Kokioje dar Europos Sąjungos šalyje galėtume nemokamai regėti tokius visišką politinio elito sudrebutėjimą liudijančius vaizdelius?.. Nujaučiu – tik vis didėjančio „pažangos“ ir „laimingo gyvenimo“ kvaitulio apimtoje Lietuvoje. Kodėl pirmaujame apkaltomis visoje Europoje, kodėl tokia apkalta gali taip sudrebinti mūsų politinę sistemą, kaip tokie žmonės pereina pirminės patikros kandidatuojant į parlamentą filtrą? Niekas nei klausia, nei ruošiasi atsakyti.

Atsigavusio po pirminio šiokio tokio nokdauno LRT valdžia demonstruoja savo raumenis. Nejau vien savo jėgomis? Tylint visoms mūsų spec.tarnyboms ir dar specialesnėms žvalgyboms ragina Seimą pasileisti ir skatina žmones mygti mūsų valdžią taip padaryti. Ne partijos, ne visuomeninės organizacijos, o LRT. Kad būtų veiksmingiau, suteikia tribūną prieš Seimą nukreiptų demonstracijų organizatoriams. Kitaip tariant, minkštąja galia ragina versti teisėtai išrinktą valdžią. Beje, komerciniai kanalai stebėtinai nuosaikūs – stengiasi niekaip į tą kovą neįsivelti. Į kovą už „demokratiją“ pakilo visuomeninis transliuotojas. Ta pati LRT, kurią dėl neskaidrių sandorių ar sandėrių tiria sudarytoji Seimo komisija. Apie tuos sandėrius prabilo ir viešųjų pirkimo agentūra. Tiriamas ir pats viešuoju Seimo kvotėju tapęs ir kuo puikiausiai tame vaidmenyje besijaučiantis Jakilaitis. Ir jokiems „pilietininkams“ anei „demokratinių vertybių“ puoselėtojams niekas nekliūva. O juk sveiko proto dar nepraradusiems piliečiams turėtų galutinai susisukti galvelė – įtartinieji ir tiriamieji imasi versti tiriančiąją valdžią. Juk Seimui pasileidus išnyks ir sudarytoji LRT veiklai tirti komisija, o tada jau ir senoji valdančioji LRT komanda visiškai teisėtai „demokratiškai“ galės vėlei persirinkti. Stojus valdžion naujai koalicijai tos LRT galios dar labiau sustiprėtų, tad būtų galima ir atsiskaityti su visokiais „demokratinių vertybių“ skriaudėjais bei sandėrių tyrėjais.

Kad ir kaip neįtikėtinai toks planas būtų atrodęs prieš kokį mėnesį, dabar jis visomis išmaniosiomis ir minkštosiomis jėgomis imamas įgyvendinti. Valstybės išlaikomas visuomeninis transliuotojas pakilo prieš valstybės politinio elito tvirtovę – Seimą, o dalis į trumparegiškas politines santykių dėliones įsijautusių seimūnų nemato tame nieko bloga. Neįžiūri net Rusijos grėsmės… Stebėjome, kaip politinė valdžia vis labiau buvo perleidžiama Konstituciniam Teismui, o dabar regime naują nusipolitinimo veiksmą – dalis valdžios perleidžiama LRT grupei draugų verslininkų. Tylint visoms už nacionalinį saugumą atsakingoms politinėms institucijoms. Lieka tik skelbti – LRT pergalę, o gal kokią nepaprastąją padėtį, primenant Lietuvos piliečiams valstybės egzistavimą? Didžiausia gėda šiame spektaklyje tenka Seimui, nesuvokiančiam, kad ko jau ko, o politinės galios niekaip nevalia perleidinėti kitoms niekieno nerinktoms institucijoms. Šitai turėtų įsisąmoninti visi seimūnai ir bendrai dirbti aiškindamiesi visuomeninio LRT sandėrių ypatumus, kad jokiam visuomeniniam transliuotojui nei dabar, nei ateityje nekiltų pagundų veltis į politines pozicijos ir opozicijos kovas, nes Seimo pasileidimo klausimas turėtų būti vien politinis, iš politinės kovos aplinkybių, taip pat visuomenės ir valdžios santykių išplaukiantis, o ne nuo LRT ar kitų infokanalų nusiteikimo bei jų sandėrių tyrimo eigos priklausantis veiksmas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

pjanas       2018-03-18 18:04

Ne tas žodis nenaudingi tai kenkėjai ir kiršintojai organizuota antivalstybinė  nusikalstama grupuotė iškreipianti visą valstybės politinę situaciją ir akiplėšiškai besifinansuojanti iš mokesčių mokėtojų pinigų.Tikiuosi kad sekantis mitingas bus prie LRT nereiks nei Tapino nei konsertų išlakstys kaip žiurkės su Siauru ipaleckiu priešaky.

Galėjai aiškiau parašyti,        2018-03-17 23:33

nevynioti į vatą, bet šiaip aišku už ką, bet faktologijos mažai

kas dedasi?       2018-03-17 18:04

Vyksta LRT laida su Miliūte. Ir vėl provokacija perversmui.

ne Jakilaitis       2018-03-17 7:08

O ar atleis Seimui Matonių klanas? Bent pabandykite juos visus susiskaičiuoti pradžiai. Tikriausiai niekas kitas taip nėra priskretęs Lietuvoje prie mokesčių mokėtojų pinigų kaip jie. Jau ką tikrai peni Lietuvos biudžetas, tai juos!

TROTA       2018-03-17 4:50

Laikas nustoti vartoti žodį partijos.Partijų LT nėra, gal partijos rudimentų turėjo ne dabartinė o tuometinė LDDP administracine prasme.LT politinėne erdvėje vyrauja liberastinės gaujos. Juokingai atrodo Paluckas dabartinėje klounų grupėje.Pakankamai dirbtinis šiandieninis Landzbergis. Prabuskite, partijų nėra.

O kas atvedė Karbauskį       2018-03-16 20:39

į valdžią.Nevykusi konservatorių ir socdemų politika.Pasekmė.

Kaip tik patinka       2018-03-16 19:03

Pranckiečio diplomatiškumas,nestoržieviškumas.Jis daugiau tiems,kurie supranta iš pusės žodžio,o ne kietasprandžiams.

Praregėjusi       2018-03-16 18:15

Ačiū, Vytautai.

TOKIA REALYBĖ,       2018-03-16 18:13

kad už mūsų pinigus išlaikoma LRT ne tik kad neskaidriai [švelniai tariant] juos taško, bet dar ir ruošiasi nuversti MŪSŲ TEISĖTAI IŠRINKTĄ valdžią..

Kas čia darosi?

taip       2018-03-16 17:27

Jūs negirdit radijo. Radijuje negeriau. Dozuotai, tendencingai, susirenkant tuos pačius reikiamus pašnekovus, panaudojant kaip rimtą reikalą socialinių tinklų plepalus,nepaleidžiant nuo mikrofono laisvosio rinkos veikėjų,sudėliojant akcentus pagal konjunktūrą  kalama neblogiau už Jakilaitį.Prie TV reikia atsisėsti, o radijas dėl fono įjungtas virtuvėse, dirbtuvėse ir t.t.

tiek       2018-03-16 16:57

Pritariu. O dėl tų užkelnių,jakilaičių ,etc. patraukimo nuo “akiračio” ,nes ir mano supratimu tai labai kenksmingi ...kalta pati fasadinė lietuviškos demokratijos esmė.Prie kurios anie labai ir labai sėkmingai prisitaikė:vienu atveju - jie viešojoj erdvėj naudojasi įžūliausiais diktatūros iš jėgos pozicijų metodais.Tačiau pabandyk tuos smirdžius už tokią veiklą paprašyt bent pasiaiškint - tuoj slepiasi už demokratijos “fasado” - gelbėkit demokratišką spaudą,tv.,etc.. nuo neleistino gniuždymo ,persekiojimo ,etc…Vnž. grynas cirkas su Ilfo /Petrovo kėdžių herojais.O tai tikrame gyvenime lietuviams tiesiog neapsimoka,per daug kraujo Tautai jie nebaudžiami nuleidžia savo veiklos rezultate.

Algė       2018-03-16 16:46

Dėkui autoriui, visada laukių Jūsų įžvalgų.
O žurnalistai kalbėdami apie baudžiauninkus tegu nepamiršta, kad ne vien jų niekinami kaimų ir miestelių žmonės balsavo, kad palaikymas valstiečiams buvo ir didmiesčiuose. Ar save gerbiate? Ar esate tik „elito“ ir korupcinių tinklų ruporas? Negi nematote esminės problemos: jūs įsukote tokią puolimo ir kritikos mašiną, kad į rinkimus dori ir išsimokslinę žmonės neina (kam sau gyvenimą ir sveikatą susigadinti) Tik toks „storaskūris“ kaip Karbauskis ir juo pasitikėję nepabijojo. Liūdite, kad dar nesuėdėte ir dar šypsotis drįsta. Nustokite rypuoti, kad rinkėjai kalti. Ieškokime išmintingų, išsimokslinusių, kvieskime juos į Seimą ir nebereiks verkti, kaip baisu. LRT turi ypač pasikeisti.

liepa       2018-03-16 16:32

Atkreipiau dėmesį į tai, kad Jakelaitis, kamandinėdamas Pranckietį, rankose jau turėjo Tapino reikalavimus.Negi valstiečiai , turėdami seime dauguma, skubos tvarka negali uždėti apynasrį kažkokiems privatiems verslininkams ,besinaudojantiems valstybinės televizijos eteriu?

liūdna istorija       2018-03-16 15:19

Kaip Šančių bachūras Seimą ir visą Lietuvą beveik pastatė ant ausų. smile

Tarabilda       2018-03-16 14:52

Tapinas savo FB paskyroje neapdairiai rašo: “Ir tas vienas dalykas. Šiaip nerašyčiau, bet per tris paras miegojau aštuonias valandas, tai parašysiu. Apie tuos, kurie skundžiasi, kaip viskas buvo ne taip, kaip norėjo „padoraus protesto“, o va kaip blogai gavosi, ir kaip čia geriau būtų buvę, kad būtų darę susivieniję NVO. Žinot, ką?”
O tai reiškia, kad dar iki balsavimo Seime Basčio klausimu jis jau pradėjo organizuoti protesto mitingą. Vadinasi žinojo, kaip bus nubalsuota, ir tai labai panašu į konsevinę provokaciją.

Jau visa Lietuva žino       2018-03-16 14:35

Kad konservatorine KGBistinė gauja atlieka žiaurų darbą LIetuvai norėdami ją suėsti galutinai. Ar valstiečiai kada nors pradės interpeliacijas KGBistinėms išperoms seime. Kiek gali ši gauja šokdinti Lietuvą savais KGBistiniais metodais. Seimo konservinėj gaujoj daugiau nei pusė 18 iš 31 sėdi KGBistai. Valtiečiai, Karbauski kviesk Lietuvą, jos tikruosius patriotus išvaikyti iš seimo KGBistines išverstaskūres išperas.

Salomėja       2018-03-16 13:56

Buvo ilgas laiko tarpas, kai šventai tikėjau Landsbergiu ir konservatoriais, tada gana ilgai tikėjau, bet jau ne šventai. Tada remiama daugybės argumentų nebetikėjau, bet pykau dėl to ant savęs, nes sakiau sau - priešai atliko savo juodą darbą, išplovė man smegenis ir dabar nebetikiu jais todėl, kad tiek metų priešai to ir tesiekė. Tada Dalia tapo Lietuvos dalia. Ir tada tie žiauriai žiaurūs priešai visi kaip susitarę kardinaliai pakeitė poziciją Landsbergio atžvilgiu. Visur - ir LRT, ir LNK, ir LR, ir DELFI, visi jakilaičiai, miliūtės, makaraitytės ir kitos žeimytės, visi tautos patriarchą pagarbiai ėmė vadinti proferorium, bet kokiu klausimu kreipdavosi į jį ekspertinės išvados, išaiškinimo. Dingo iš leksikos visokie ožiai, dėdulės, runkelių ir šunaujos kaip nebūta. Ypač juokingai atrodė Jakilaitis ir Miliūtė. Pasikeitė akių žvilgsnis, balso intonacija, kūno kalba. O po kiek laiko atsirado anūkas. Čia tai jau daugybė žmonių galutinai praregėjo. Rinkimai tą patvirtino. Bet dabar neramu kažkaip. Bijau, kad jaunimas, sovietmečio mėsmalės nepraėjęs, užkibs ant jų kabliuko , kaip pati kadaise buvau užkibusi.

Ūla       2018-03-16 13:34

p. Vytautai Rubavičiau, jūs tik patvirtinote ką galvoja piliečiai, nepriklausantys partijoms ir LRT. Pagarba.

Ūla       2018-03-16 13:23

p. Vytautai, jūs tik patvirtinote ką galvoja piliečiai, nepriklausantys partijoms ir LRT. Pagarba.

Keisciausia,       2018-03-16 13:03

Kad visiska dugna pasiekus lrt, prisikvietus nesusivokusio ir tik “laisve”

Tarabilda       2018-03-16 12:40

Tikslu.

Hau       2018-03-16 12:37

LRT generalinis vakar piarinosi ir šildėsi a.a. V. Kernagio atminties šlovės spinduliuose

Taip reiktų       2018-03-16 12:29

ir Lietuvos Forumo ,Lietuvos Sąrašo įsitraukimo į situacijos įvardijimą aplamai.Kodėl jie tyli.Tai jau bailu?

Prisiekdami ant       2018-03-16 12:28

Konstitucijos seimo nariai sako ir “Tepadeda man Dievas”.Jie turi laisvės savo sąžinei,nes turi savo asmeninius įsitikinimus.Vien Konstitucijos raidės neužtenka,svarbu ir dvasia.Pirmiausia pagarba Dievui,o paskui Konstitucijai.Gerai,kai sutampa ir tai,ir tai.O kai reikia rinktis,tada pirma Dievas ir Dekalgas.Kas netiki,tada taip-pirma Konstitucija.

Seimas turi atsipeikėti ir       2018-03-16 12:25

kilti į kovą už savo suverenitetą.Gal ponas P.Urbšys pirmas atsitokės.Delfi komentarų dvasia jiems palanki.Kovot toliau.Svarbu,kad Pranckietis neatsistatydintų.

Šito sąmokslo       2018-03-16 12:21

nepastebi, nei teisėsaugos institucijos, nei prezidentūra. Kas čia vyksta? Koks čia kremlius už LRT stūkso? Ne valtui skydinėje sutelktas kgbistų branduolys (žr. “Respublika”).


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą apie tai, ką Popiežius sako, ir ko nesako

Robertas Grigas. Tikrovės faktai, kurių jokios autoritetų ištarmės atšaukti negali

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.