Vytautas Rubavičius. Angela Merkel, kaip Vladimiro Putino atstovė Ukrainoje

Tiesos.lt redakcija   2014 m. rugpjūčio 25 d. 11:13

57     

    

Vytautas Rubavičius. Angela Merkel, kaip Vladimiro Putino atstovė Ukrainoje

Kartu su ukrainiečiais džiaugiausi, kad Vokietijos kanclerė A. Merkel dalyvavo minint Ukrainos nepriklausomybės dieną. Daugelis tai suvokėme, kaip aiškų ukrainiečių kovos už savo valstybės teritorinį vientisumą palaikymą, juolab kad kitų šalių vadovai nerado laiko vykti Ukrainon. Pasitenkino diplomatiniais sveikinimais. Kanclerė prieš kurį laiką pareiškė, kad Vokietija yra pasimokiusi iš istorijos ir nepritarsianti karine jėga paremtiems Europos valstybių sienų perbraižymams. Visi žinome, kas šiuo metu kaip tik ir siekia suplėšyti Ukrainą, perbraižyti jos sienas, kaip kad visai neseniai perbraižė Gruzijos. Kanclerės vizitas turėjo ne tik šventinį ir simbolinį, bet ir kur kas proziškesnį, tad nepalyginamai svarbesnį tikslą – paruošti Ukrainos prezidentą Petro Porošenko susitikimui su Rusijos prezidentu V. Putinu. Vakarų valstybės siekia susodinti abu prezidentus už derybų stalo, o tada jau – laimės stipriausias. Sunku nuspėti, kas ir kaip buvo kalbama, tačiau A. Merkel vieši žiniasklaidos paskleisti pasisakymai suglumino. Manau, ne vien mane, bet ir daugelį politikų bei politikos analitikų.

Vokietijos kanclerė buvo užsiminusi apie didesnes sankcijas Rusijai dėl jos agresijos Ukrainoje, tačiau pagrindinė pasauliui, tad ir ukrainiečiams vizito metu pasiųsta žinia buvo kitokia – daryti taip, kad nebūtų pakenkta Rusijai. Kaip gali Ukraina kovoti su Rusijos remiamais smogikais ir Rusijos kariais dėl savo valstybės nekenkdami Rusijai? Aiškiai išsakyta „nekenkimo Rusijai“ nuostata yra priemonė versti Ukrainos prezidentą taikytis su agresorium. O kaip galima taikytis? Tik agresoriaus pasiūlysimomis sąlygomis. Pagrindinis Rusijos tikslas buvo aiškus – padedant Vakarų valstybėms federalizuoti Ukrainą, o jau po to ekonominiais, politiniais ir kultūriniais ryšiais įtvirtinti ir Novorosijos zoną. A. Merkel labai aiškiai pasisakė ir šiuo klausimu – ji primygtinai siūlo Ukrainai federalizacijos idėją, kuri neva padėsianti išspręsti vidinius ir išorinius nesutarimus.

Pasvarstykime, ką šiuo metu reikštų Ukrainai jos federalizacija, kitaip tariant, didžiulės teritorijos atskyrimas nuo centrinės valdžios? Jei federalizacijos idėja išsikristalizuoja tam tikru valstybės normalios raidos tarpsniu, dalyvaujant tos valstybės visuomenei ir politinėms jėgoms, tai vienas dalykas. tačiau visiškai kas kita, kai karinės agresijos būdu primygtinai peršama valstybės suskaldymo strategija. Kas įvyktų Ukrainai priėmus federalizacijos idėją ir ėmus ją įgyvendinti? Akivaizdu, kad didžiulėje Ukrainos teritorijos dalyje teisėta valdžia – na, kad ir iki rinkimų, kurių rezultatus jau dabar galima pasakyti, – įsitvirtintų vadinamosios „separatistų“ pajėgos. Kitaip tariant, Rusijos emisarai. Ir su Vakarų valstybių pritarimu bei pačios Vokietijos kanclerės palaiminimu gautos valdžios jie jau niekam nebeatiduotų. Tos valdžios viršininkai sėdi Kremliuje. Ukrainiečiai ir Ukrainos valstybės palaikytojai būtų iš tų regionų šluote iššluoti. Niekas dėl to neišgyventų, kaip neišgyvena ir dėl Abchazijoje bei Pietų Osetijoje įvykdyto gruzinų išvarymo.

Galima numanyti, kad šiuo metu ėmus įgyvendinti federalizacijos idėją ji veiks kaip savotiškas Trojos arklys, kuris neleis stabilizuoti Ukrainos politinio gyvenimo. Pirmiausia Rusija nesiliaus reikalavusi vis didinti naujojo federacinio darinio teritorijos. Spaus Ukrainą pasitelkusi tas pačias Vakarų valstybes ir vaizduodama Ukrainos valdžią „nesukalbama“, „laužančia susitarimus“, „fašistuojančia“. Kitų regionų ukrainiečiams Rusija parodys, kas tikrasis šeimininkas jų žemėse – iš pradžių Krymas, o jau po to didžioji Ukrainos dalis. Juk V. Putinas yra nedviprasmiškai pareiškęs, kad Kijevas yra Rusų tautos lopšys, o lopšio vietos niekada neatsisakoma. Tad labai aišku, kas laukia Odesos, Charkovo, Dnepropetrovsko ir kitų regionų, kurie kol sugebėjo atsilaikyti prieš Rusijos smogikus. Kitas dalykas – vidinis ukrainiečių tautos skilimas. Vieni ukrainiečiai niekaip nesitaikstys su tokia idėja, o kai kuriuos gal patrauks taikos ir būsimos gerovės valstybės miražas. Tačiau Ukrainoje galės funkcionuoti tik marionetinė valdžia, nes jai nepaliaujamai teks su Rusija derinti visus svarbius politinius klausimus. Rusija ne tik vaizduosis, bet ir veiks kaip Vakarų vietininkas Ukrainoje.

A. Merkel savo Ukrainai siūlomos ateities viziją sustiprino dar vienu svarbiu pareiškimu, kad Europa nesipriešintų, tad ir neapgailestautų dėl Ukrainos susisaistymo su Rusijos įtvirtinama Muitų sąjunga, kitaip tariant, Europa siūlo Ukrainai pergalvoti jos apsisprendimą sukti valstybę Vakarų pusėn. Ką jau kalbėti apie rimtesnę ES valstybių paramą Ukrainai karine ginkluote. Šis pasiūlymas visiškai nuvertina ukrainiečių, o ypač Maidano kovotojų siekius „būti su Europa“. O juk kaip tik tokiems ukrainiečių lūkesčiams dar visai neseniai plojo visi didžiųjų valstybių politikai ir politiniai elitai.

Ukrainos prezidentas vyksta susitikti su Rusijos prezidentu gavęs nedviprasmiškus nurodymus. Galima tik nujausti jo savijautą ir jį užjausti. Kaip ir ukrainiečius. Juk A. Merkel, kaip ES politinę derybų baigties viziją, pateikė visus svarbiausius V. Putino pasiūlymus. Kremliui nepaprastai svarbu, kad jų siekiai būtų pateikiami ne jų, o įtakingų Vakarų politikų lūpomis, nes tada nei žiniasklaida, nei politikai negali aiškinti, esą Rusija verčianti Ukrainą susitaikyti su agresoriaus kėslais. Ukrainai belieka įgyvendinti A. Merkel, tad ir ES remiamą Novorosijos sumanymą. Antraip – Vakarų valstybes vis labiau erzinanti užsitęsusi „Ukrainos krizė“. Vokietijos kanclerė pamalonino savo piliulę 500 mln. eurų parama. Tik tiek už „naują Ukrainos kursą“?

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis "Dėl to 'žando'"       2014-08-26 22:55

R. sako, kad pasakymą reikia suprasti iš konteksto, bet kalba apie Romos kontekstą. Tuo tarpu kontekstas yra Evangelijos, o veiksmas - ne Romoje, bet Judėjoje.
Klasikinės krikščionybės tradicijoje (katalikybės, senovinių Rytų bažnyčių) Evangeliją gali aiškinti tik žmonės, kuriems suteiktas atitinkamas sakramentas, bet ne kiekvienas pagal savo suvokimą, kaip daroma nesuskaitomoje daugybėje vad. “sektų”, kurių vis daugėja, nes daugėja ir supratimų.
Štai kontekstas:
“Bet jums, kurie klausotės, Aš sakau: mylėkite savo priešus, darykite gera tiems, kurie jūsų nekenčia. Laiminkite tuos, kurie jus keikia, ir melskitės už savo niekintojus. Kas užgauna tave per vieną skruostą, atsuk ir antrąjį; kas atima iš tavęs apsiaustą, negink ir marškinių. Duok kiekvienam, kuris prašo, duok ir nereikalauk atgal iš to, kuris tavo paėmė. Kaip norite, kad jums darytų žmonės, taip ir jūs darykite jiems” (Lk 6, 27-31).
Svarbu, kaip pats darysi, nes tapsi pavyzdžiu, ar ne taip?
Visa žmogaus nuodėmės paliesta gamta laikosi jėgų balanso, o “socialinis darvinizmas” - stipriojo teisės. Lk 6, 27-31 visa tai apverčia vardan dvasinio pakilimo virš gamtos ir visuomenės “darvinizmo”.

vertetu suprasti!       2014-08-26 12:56

Tas pats rusiskai,suprantu kad cia kriminalas-ruspropoganda:) Forbes USA: Евроcоюз сливает Украину

vertetu suprasti!       2014-08-26 12:45
Pensininkas       2014-08-26 12:27

Merkel už Putino interesus Ukrainoje. Ir kodėl šio fakto oficialiai nepasmerkė Landsbergis ir Grybauskaitė? Nejaugi vėl išvertė kailį?

Ačiū       2014-08-26 10:18

Labai AČIŪ už paaiškinimą “Dėl to “žando”.

Jeigu būtume tiek paaugę savo dvasia, morale, kiek siekia mums parodyti Kristus, tai seniai būtume net ir pamiršę apie karus.

Deja, prigaminta tiek ginklų, kad kiekvieną planetos žmogų galima nužudyti keliasdeššimt (ar dar daugiau kartų), milijardai skiriami armijoms išlaikytii, tai kaip čia nekariauti?!

baisus tas bilderbergas       2014-08-26 4:52

viešnamis olandijoje tas bilderbergas, kuriame visi pasaulio politikai dirba.
platina venerines ligas, narkotikus ir pederastiją.
Ačiū Letui Palmaičiui, kad įspėjo: bijokite vakarų ir pasitikėkite putino rusija.

Palmaitis ŽydukoBilderbergui       2014-08-26 4:43

Bilderbergas ne žydukas, bet viešbutis Olandijoje.
Patekiau visas reikalingas nuorodas, įdomu, ar bent kas nors nepatingės sužinoti, apie ką kalbama “kvailose sąmokslų teorijojse”, o gal toliau “komentarų” intelektas nesiekia? Juk užtenka pažymėti minusiuką šalia to, ko nesupranti, o gal ir paskaityti negali angliškai, ir degenerato darbas atliktas, ar ne? Juk degeneratas nežino, kad kovotojais su Bilderbergu save vaizduoja būtent dugininkai (skubiai rašykite pliusus, pinigų negausite!)
Nieko nereikia bijoti, bet priešus reikia žinoti, pvz., kas čia tokius “žydukinius” komentarus rašinėja.

Dėl to "žando" -        2014-08-26 1:50

Neprisimenu, kur skaičiau visai kitokią intepretaciją - šiam pasakymui suprasti reikia žinoti paties pasakymo kontekstą.
O jis toks: Kristaus laikais senovės Romoje vergą, moterį ir vaiką mušdavo ne delnu, o plaštaka… Tai reiškė panieką, atseikėtą neva pagal menkesnį statusą...
Todėl dešiniarankis patricijas savo moteris, vaikus ir vergus - kaip žemesnius - bausdavo antausiu plaštaka per dešinį žandą [beje, savo jėga nepalyginamai silpnesniu nei antausis delnu…].
Įsivaizduokite save jų vietoje ir ... atsukite kitą žandą - priversite savo įniršusį baudėją, smurtautoją tvoti jums delnu, t.y. pripažinti jus.
Per tą pakartotinį smurto veiksmą jūs tapsite lygūs, susilyginsite ir pan. Bet, kas be ko, patirsite kur kas skaudesnį smūgį [tai, beje, labai svarbu… daugelis būtent dėl to tam ir nesiryžta, nuryja neva “menkesnį”, “ne tokį skausmingą” (“kas čia tokio”... “buvo susinervinęs”, “šiaip jis geras žmogus” ir pan. indulgencijos) pažeminimą...]
Tad ir Kristaus mokymas yra toks: ne tiek kitą žandą atsukti smurtautojui (paprastai būtent taip interpretuojama naiviųjų krikščionybės kritikų...), t.y. nesipriešinti neteisybei, smurtui, kiek pasielgti taip, kad jis jus pripažintų sau lygiais.
Ar tai svarbu?
Spręskite patys.
Pasiremkite savo patirtimi - daugelis smurtautojų yra įsitikinę, kad jie turi teisę su jumis taip elgtis ar kad jie neturėjo kitos išeities… [tai ypač akivaizdu iš visų verbalizacijų post factum - jie visada pabrėš, kad jūs kažkaip ne taip pasielgėte ir ... privertėte jį prieš jus smurtauti…]. Tai tinka ir asmenims, ir jų grupuotėms, ir valstybėms…
Deja.
Visur ta pati biologija. Ir net psichologija.
Kristus tą savo mokymu ir stabdo. Suteikia prasmę. Rodo kelią.
Beje, tai yra dar vienas artimo meilės veiksmas - neleisti jam galutinai suniekšėti.
Rinktis mums. Mes juk laisvi - kažin kiek mūsų tą dovaną suvokiame.
R.

Taigi       2014-08-25 22:12

Durnos beretės manė ir mano, kad Europa ir NATO jas apgins. Dėl to jos valstybės nepriklausomybę paaukojo, dėl to ir nacionalinius pinigus sunaikins. Kaip sakoma, kvailį ir bažnyčioje muša.

Merkel       2014-08-25 22:07

Ukrainoje pamatė uniformuotus neonacius kartu su valdančiaisiais ir pasakė‘tai yra grėsmė visam pasauliui’.Todėl ir nusigrežė nuo Ukrainos valdžios.

tai palmaits - kas blogo globalizacjoje?       2014-08-25 22:01

paaiškink, kodėl reikia bijoti žyduko bilbergo su jo globalizacijos planu?

Letas Palmaitis Merkel "suklaidinta ar"ui       2014-08-25 21:43

Sakoma, kad kartoju vis tas pačias siaubo “pasakas” apie “sąmokslus”. Reikia kartoti, nes
daugelis tikriausiai niekad nė nesusimąstę, kas yra tas “Bilderbergas” (globalresearch.ca/bilderberg-2011-the-rockefeller-world-order-and-the-high-priests-of-globalization/25302),
neatkreipė dėmesio į dešimt kartų mano pacituotą Bilderbergo ideologo Davido Rockefellerio 1991 m. pasisakymą Badeno suvažiavime apie ateities pasaulį (quotes.liberty-tree.ca/quote/david_rockefeller_quote_103d),
nežino, kad būtent Bilderbergas “laimina” tuos, kurie BUS išrinkti “Vakarų” vadovais (theinsider.org/news/article.asp?id=0369),
taip pat nežino, kad komsomolka Merkel (aarticles.net/biographies/1405-sekret-uspexa-angely-merkel-stechenie-obstoyatelstv-udacha-ili-tonkij-raschet.html) ne tik kad “palaiminta”, bet pati yra Bildwerbergo grupės narė: en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bilderberg_participants.
Taip kaip sterva galėjo “suklysti”?
Bilderbergo planas - globalizuoti pasaulį per tarpines lokalines “sąjungas” (his2ndcoming.org/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=66):
faktinę “Šiaurės Amerikos sąjungą” (stopthenorthamericanunion.com),
juridinę Europos Sąjungą,
numatomą Azijos, o kadangi ruskija nėra Europos Sąjungoje, bet dalimi yra Europoje, tai logiškai - “Eurazijos sąjungą”, kt.
Štai tad kokia Merkel “klaida”, kai ji sakė, jog “Europa” neprieštaraus, jei Ukraina stos į “Eurazijos sąjungą”.
PS “Są1mokslo teorijos” (= “nesąmonės”): youtube.com/watch?v=VuIKFT0xXSA#t=65

pasvarstymas       2014-08-25 21:39

>Klausimas     2014-08-25 19:02

Tai gal todėl, kad ponia A.Merkel yra Krikščionių demokratų partijos narė,tai ji ir žinoti,ką reiškia atjausti,padėti,gelbėti,gailėti ir gal todėl mano, kad reikia geriau “kitą žandą atsukti”, kai tave muša NIEKŠAS, o ne nusileidus iki jo lygio, kalbėti jo - jėgos, agresijos - kalba?

Beje, kitą žandą atsukti, tai nereiškia leisti save mušti, o reiškia padaryti GĖDĄ tam, kuris nori tau tvoti, jį pastatytiį nepatogią padėtį, pašiepti. Juk užsimojama mušti tą, kurį nori pažeminti, yodėl stengiamasi užploti atbula ranka. Bet, kai tas, kuriam taikaisi į veidą, atsuką ne tą skruostą, į kurį buvo taikyta, o kitą, kas būna? Šnipštas, nes tik pamojuojama ore, nepataikius nei į vieną skruostą. O jei stipresnis galvos pasukimas, tai, žiūrėk, dar ir pats sau užsitvosi.

Senojo Testamento laikai jau seniai baigėsi: “akis už akį, dantis už dantį”. Kristus moko gyventi kitaip ir savo garbę, orumą ginti garbingai, oriai.

>>Lietuva       2014-08-25 21:05

Reikia suprasti,kad Rusija ir Vokietija išvien?O kaip ES vertybės?Dar yra Amerika.

tbc.       2014-08-25 20:53

tai kam tas cirkas pernai vilniuje,jei dabar rankas aukštyn europa?

delfi apie       2014-08-25 20:49

tai nerašo.Užteko Rusijai pamosuoti sankcijomis .Dabar jau neadekvati pati Merkel.Bet Putinas nesustos,imsis Baltijos šalių.

>Lietuva,visos       2014-08-25 20:39

“Pabaltijo šalys,Lenkija,Ukraina turi vienytis bendrai kovai”. Prieš ką? Prieš Rusiją ir Vokietiją? Tavo kvailumui nėra ribų.

Lietuva,visos        2014-08-25 20:34

Pabaltijo šalys,Lenkija,Ukraina turi vienytis bendrai kovai .Nes matosi,kad kartojasi Molotovo- Ribentropo paktas.Tada jie jau ateis pas mus.Merkel naivumui nėra ribų.Vokietijos gerovė grįsta daugybe kitų tautų žmonių gyvybe ir kančiomis.Parazitiška?

Šrioderizuota       2014-08-25 20:31

Merkel?

Klastingas       2014-08-25 20:27

vizitas?Trojos arklys?

Taigi        2014-08-25 20:15

Pirmoji nepriklausomybę pripažino Moldova (SSRS sudėtyje)- 1990 m. gegužės 31 d.
Antra Islandija (formaliai patvirtino 1922 m. pripažinimą)- 1991 m. vasario 11 d.
Penkta Rusija (SSRS sudėtyje)- 1991 m. liepos 29 d.
Dvidešimta Ukraina - 1991 m. rugpjūčio 26 d.
Dvidešimt devinta Vokietija - 1991 m. rugpjūčio 27 d.
Keturiasdešimt penkta JAV - 1991 m. rugsėjo 2 d.

tikrai įdomu       2014-08-25 19:42

Rubavičius turi bendramintį - Arkadijų Vinokurą “Kijevas privalo kovoti net ir po frau Ribbentrop išdavystės” LRyte.

Merkantilizmas       2014-08-25 19:33

Ir musu nepriklausomybes neskubejo pripazinti Europa.Pirma tai padare nepriklausoma Islandija…Deja atsitiko,kaip is pradziu ir spejau,o taip nesinorejo tiketi nuojauta…

StasysG       2014-08-25 19:21

Ir čia pat aiškėja, kad Vokietija niekada negins Lietuvos, jei Putino Rusija užpuls. Amen.

StasysG       2014-08-25 19:19

Pritariu V Rubavičiaus straipsniui.  kaip ir A Vinokuro “Kijevas privalo kovoti net ir po frau Ribbentrop išdavystės” labai stipriam straipsniui lrytasLT.

sigitas       2014-08-25 18:52

Labai idomu skaityti komentarus kuriuose ivairios nuomones…as visiskai pritariu tam kad ukrainieciai saunuoliai, jega net ju zenklas tai stilizuotas Vycio zenklas o tai reiskia KAD JIE NUGALES…Klausimas kiek tai kainuos zmoniu gyvybiu sugriautu gyvenimu?Neabejoju kad Ukraina garbingai ir sekmingai islaikys jai tekusi egazamina ir tada kad rytuose bus isnaikintos banditu gaujos su ja kitaip kalbesis ir kremlius ir Vakarai…tarp kitko labai gera navorotas yra is viso Ukrainos nepriklausomybes salygos…ji atsisake branduolinio ginklo o mainais uz tai gavo garantojas kad viskas bus OK…tai reiskia tik viena kad kai ji ishsivalys savo kiema tures visas teises kurti savo atomini ginkla…na kad miegoti buti ramiau a ne? Ir niekas nei rytuose nei vakaruose netures jokiu argumentu priestarauti…uzteks pasakyti kalba kuri pastaruoju metu nemaloni…malo li chto vremena nynche nespokojnyje stali…

pensininkas       2014-08-25 18:21

Atrodo, pagal Putino-Merkel paktą ir jų slaptuosius protokolus Ukrainą dalinama į dvi dalis.  Laukiu, nesulaukiu, kada Patriarchas ir Lietuvos dalia pasisakys dėl jų. Turėtų pasmerkti, nes tai ar neprieštarauja Lietuvos Konstitucijos aktui nesijungti į postsovietines rytų sąjungas ir ES sutarčiai su ES.

>Klausimas       2014-08-25 18:02

O tai reiškia,jei Ukraina neturi ginklų,tegul eina į Euroaziją?Jei ponia A.Merkel yra Krikščionių demokratų partijos narė,tai turėtų žinoti,ką reiškia atjausti,padėti,gelbėti,gailėti.Na,apie Gailestingąjį samarietį turėtų būti teoriškai girdėjusi jos partija.Juk ir Hitleris prisidėjo prie nevienodų Vokietijos ir Ukrainos starto pozicijų.Reikia dalintis.Žinoma ,geriausia ne ginklais,o idėjomis,bet ir Kristus turėjo rimbą ,susivijęs iš vytelių.Kartais reikia gintis.Nuo melo,abejingumo,prievartos.

MARAS       2014-08-25 17:58

Daugiau Nieko nematyt,nieko negirdėt,apart kasdienius kaltinimus Rusjos ątžvilgiu,Rusijos šmeižimą iš vienos pusės.Iš kitos pusės,Ukrų fašizmo, banderos banderlogų, šuškėvičinių garbinimą ir maldą jiems už pralietą taikios žmonijos kraują, ir jų-UKRŲ banditizmo tesinį,Atsiprašau tų kuriems patikau,o kitiems,švęskit savo diurnizmo šventę,nes vistiek(savo noru) jau esate apimti beprotystinės,psihozinės, liguistinės, euforinės beprotystės maniją,ir jums daugiau nieko nebereike,tik garbinti fašizmą.

Klausimas       2014-08-25 17:00

Apie ponią Merkel nereikia skleisti melo. Galima nesutikti su tuo, ką ji sako, bet ne šmeižti ją, kaip žmogų ir politikę.

Visų pirma, ji išsakė ne savo asmeninę nuomonę, o bendrą Vokietijos nuostatą, kurią suformulavo ne ji viena. Nepamirškite, kad ji yra demokratinės valstybės kanclerė, o ne diktatorė.

Antra, ji, gyvendama VDR (sovietojų užimtoje Vokietijos dalyje), niekada nedalyvavo politikoje,  nebuvo jokios politinės organizacijos ar partijos narė, nedarė ten jokios politinės karjeros. Į politiką ji atėjo pasikeitus Vokietijos politinei situacijai. Ir tapo ne kokios nors, O Krikščionių demokratų partijos narė, nes tai atspindėjo jos - pastoriaus dukros - pažiūras. Lietuvoje tokios partijos iš viso nėra, todėl čia žmonėms yra net sunku įsvaizduoti, kokiais principais vadovaujasi tokia partija.

Nesakau, kad tai yra pats protingiausias ir geriausias VIENINTELIS sprendimas, ką siūlo Vokietija, bet jų nuomonę laikau verta dėmesio, nes tai daug sunkumų patyrusi šalis, sugriauta, sunaikinta, apspjaudyta (ne be pagrindo), bet ir vėl pakilusi, atsikūrusi ir net suklestėjusi. Tai gal žmonės sugeba kai ką daugiau nei vien “kalbėtis” ginklais?

reikia       2014-08-25 16:33

TAIKOS ir pagarbos visų tautų žmonėms.

Klausimas       2014-08-25 16:28

klausiu >nereikia karo     2014-08-25 15:21

O jeigu ten įžengtų ir NATO kariuomenė, tai tie mirusieji keltųsi iš numirusiųjų?

Mirčių ir taip labai daug. Ir tai ne statistika, o kievieno žuvusiojo ir jo artimųjų tragedijos, sugriauti, suluošinti, nužudyti žmonės ir suniokoti jų artimųjų gyvenimai.

TAIKA ne ginklais ginama.

Vatnikas       2014-08-25 15:54

Merkel gyliai mąsto, todėl taip protingai ir kalba. Vakar ilgai atkalbinėjo Kijevo prezidentą nevežti rytoj į Minską tų paimtų į nelaisvę rusų desantininkų, nes pagal europines vertybes, tai būtų traktojama kaip žiaurus kerštas už vakarykštį Dumbasijos paradą.
Украинские воины захватили в плен группу военных 98-й гвардейской дивизии 331-го парашютно-десантного полка РФ
http://censor.net.ua/news/299553/ukrainskie_voiny_zahvatili_v_plen_gruppu_voennyh_98yi_gvardeyiskoyi_divizii_331go_parashyutnodesantnogo

lb.geras video       2014-08-25 14:25

Ukraina parduota.del ko liejasi kraujas Ukrainoje (Donecke ir Luganske)ats.cia:
https://www.youtube.com/watch?v=QKeCPfo6acQ

>nereikia karo       2014-08-25 14:21

Nesupratau,kaip be mirčių...Kiekvieną dieną Ukrainoje žūsta žmonės.Vokietija apsimeta,kad to dar nėra?

Vilniete       2014-08-25 14:20

Merkel tikra komuniste,kaip ir musu Grybauskaite.

Kai kūrėsi ES,       2014-08-25 14:18

tai buvo daroma krikščioniškų vertybių pagrindu.Dabar nuo jų tolsta visas sotus pasaulis.Jei pasaulis nesupras,kad kiekvieną  dieną,minutę gera valia reikia lipti “ant kryžiaus”,neieškoti lengvų kelių,tada šį tingumą ir iliuzijas atpirkinės jaunų kariauti priverstų jaunuolių kraujas,nekaltų civilių kraujas,nesaugumo jausmas…“Kokie ankšti vartai ir koks siauras kelias į gyvenimą.Tik nedaugelis jį atranda.”(Mt 7,1)
  Merkel keliauja “plačiu keliu”.Lietuvos ir kitų dar nepraradusių nuovokos šalių uždavinys sulaikyti šią pasiklydėlę nuo nuodėmės.Koks tų belaisvių,vakar rodytų per TV ,likimas.Vokietija galėtų pasiteirauti,nes juk ir jos 60000 belaisvių basi po karo taip keliavo į Sibirą..Tai jų išdavystė...Vokietija atsižada savo istorijos?

Suklaidinta ar       2014-08-25 14:11

pasiklydusi Merkel.Dėl vienadienių vertybių...Sako,kai protingas žmogus daro klaidą,tai labai didelę...

To Letas Palmaitis       2014-08-25 14:06

Kaip ten be butu bloga ta Tarybu sajunga,bet niekas ne turejo tada, kazkokio budingo dabar, paprastiems lietuviams vergo jausmo! Is cia ir 5 kolona,socialine atskirtys,stai kur suo pakastas!Ir dabar Merkel turi eiti Lietuvos keliu,gelbedama Amerikos nepasoinamus bankininkus?

Letas Palmaitis       2014-08-25 13:53

Pirmieji visada pradeda “suprasti” cholujai, po to - parsiduoda, po to formuojasi penktoji kolona, pasiruošusi bet kada kariškai persirengti be šalies identifikavimo ženklų.
Kaip dabar pažadinus anuos didvyrius, kurie vis “tebemiega kapuose”?
O dėl Merkel, tai ši yra buvusi komsomolo veikėja. Jos vadovaujama Vokietija pirmoji atsakinga už pataikavimą Ordai vykdant čečėnų genocidą. Neabejokime, ji tikrai pareikš “susirūpinimą”, kai ruskių tankai atsiras Kaune, o kai prasidės lietuvių genocidas, ji “labai apgailestaus” sterva.

Taigi       2014-08-25 13:52

Vokietija ir yra ES pagrindas. Ot durni žmonės. Jeigu ne Vokietija, tai ir ES nebūtų.

Tai yra išdavystė.       2014-08-25 13:48

Ne,ne,ne Ukrainos,o idealų,todėl Europa dabar turi būti viskam pasiruošusi.Taip pat ir Lietuva.Vokietija pavojingesnė netgi už Rusiją.ES turi užantyje “gyvatę”?

ne nori Merkel sokti pagal...Gribauskaites dudele!       2014-08-25 13:43

Во всей этой ситуации радует заявление Меркель:
«Я, и многие другие, хотим найти решение, которое не вредит России. Мы хотим иметь хорошие торговые отношения с Россией. Мы хотим иметь адекватные отношения с Россией. Мы зависим друг от друга.» (http://online.wsj.com/articles/merkel-expects-no-breakthrough-in-ukraine-russia-talks-1408886555 ) .

Diedukas       2014-08-25 13:11

Superinis komentaras “suprantu Merkel” Visa teisybė apie “Taigius”...

suprantu Merkel       2014-08-25 12:42

atsikando Europa posovietinių šalių.
50 metų ateistinio komunizmo ir okupacijos padarė daugumą žmonių panašių į rusus: gyvuliško-banditiško mentaliteto - norinčių gerai gyventi nesąžiningu būdu.

joo       2014-08-25 12:37

Autorius ruošiasi karui ne tik su Rusija, bet ir su Vokietija. Karingas kaip Tata.

Taigi       2014-08-25 12:32

Rubavičiau, amsėk neamsėjęs, bet mažųjų ar silpnų valstybių likimą ir istoriją lemia didžiosios ir ekonomiškai stipriosios valstybės. Vis dar manai, kad Sąjūdis Lietuvą iš SSRS išlaisvino ir patys Lietuvos gyventojai sugalvojo prie ES jungtis smile

Vytautas Ju.       2014-08-25 12:20

Čia ir yra visa esmė, kad A. Merkel nepritaria sienų keitimui kariniu būdu, bet nesako, kad tų sienų negalima keisti, dėl Krymo niekas net nebekalba, o juk tai pats naujausias Europos žemėlapio perbraižymas.
1939 m. Europos dalybos vyko Lenkijos teritorijoje, dabar pasistūmėjo į rytus, bet vis viena, tai yra Europos teritorijos dalybos tarp Rytų ir Vakarų, kurios niekada nesibaigs, nebent vieno iš besidalinančiųjų nebeliktų.

galima įžiūrėti ir pažangą       2014-08-25 12:04

Šį kartą apsiėjo be tarpininkų:
1939 Stalino (Molotovo)- Hitlerio (Ribentropo)
2014 Putino - Merkelienės

Klausimas       2014-08-25 12:02

Merkel - Putinas = Ribentropas - Molotovas?

Birutataa       2014-08-25 12:01

jeigu Merkel - tikrai zyde, tada viskas aisku

nereikia karo       2014-08-25 12:00

Žinant Vokietijos dar neseną tragišką po karo vykusį jos padalijimą bei demokratiniu, taikos (derybų) keliu pasiektą padalintos Vokietijos susijungimą, kanclerės A. Merkel išsakytas požiūris dėl Ukrainos, dėl jos ir visos Europos santykių su Rusija, ne tik kad nestebina, bet net leidžia pasijusti saugiau - viena didžiausių ir ekonomiškai stipriausių Europos šalių tvirtina, kad nesutinka karo būdu aiškintis santykių.

Juk ir Putinas nėra amžinas, ir Rusijos politika gali kisti, kaip neliko Stalino, neliko Sovietų Sąjungos, o žmonės, pasinaudoję pankia situacija, atgauna savo ir savo valstybių laisvę, atkuria valstybę. Putino Rusija varoma į kampą, NATO plinta vis arčiau Rusijos ir jis tam priešinasi. Juk vykata ne “Ukrainos konfliktas su Rusija”, o tebesitęsia karas (jau net ir ne šaltasis) tarp Rytų ir Vakarų ir kam klius Ukraina, tie ir laimės, mano tiek Rusija, tiek JAV (NATO).

Todėl Vokietija nutaria stabtelėti, gal palaukti, gal nusileisti ir palaukti palankesnių sąlygų, kai taikiai, be mirčių ir karų valstybės išspręs savo laisvės ir kitus klausimus.

Diedukas       2014-08-25 11:51

Lauksime JE pareiškimų. Politika pasikeitė. Naujas kursas…

rubaviciui       2014-08-25 11:41

ar grybauskaite stebuklingais saldainiais nevaisino?kas jums isplove smegeneles ?

Diedukas       2014-08-25 11:41

Praėjus 75 - iems metams…

rubaviciui       2014-08-25 11:38

o jus kieno atstovas?jav gaujos ?

Simboliška       2014-08-25 11:32

ir vėl rugpjūčio 23-ioji.
R.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Adventas ir angelas

Povilas Gylys. Kai vaikai tampa mažiau išsilavinę nei tėvai

Geroji Advento Naujiena: Budėkime – Jis sugrįš!

Andrius Švarplys. Dar yra ir trečias kelias – politinės kvalifikacijos standartas

Ramūnas Aušrotas. JTO Vaiko teisių konvencija skirta kontroliuoti ne tėvų, o valstybės priimamus sprendimus vaiko atžvilgiu

„NeRedaguota“. Rajmund Klonowski ir Vytautas Sinica. Žmogaus teisės Lenkijoje ir kitur

Andrius Švarplys. Twitteris pradeda elgtis kaip valstybė valstybėje?

Ramūnas Aušrotas. „Smurto banga“: pora pastebėjimų LRT.lt teksto paraštėje

Andrius Švarplys. Naujienos iš Amerikos rinkimų

Algimantas Rusteika. Tvanas (Iš ciklo „Klūpanti Tėvynė“)

Darius Kuolys. Prieš Evelinos kerinčią jaunystę klumpa ir profesorius, buvęs KT teisėjas, teisėtyrininkas konstitucionalistas Vytautas Sinkevičius

Andrius Švarplys. Apie Twitterio cenzūrą

Liudvikas Jakimavičius. Prezidentūra turėtų atidėti Vyriausybės formavimą iki geresnių laikų

Andrius Švarplys. Ir BBC laukia CNN likimas

Klausymai Pensilvanijos valstijos senate. Publika juokiasi: iš naktį atsiradusių 600000 balsų už Trumpą... 3200

Vytautas Sinica. Naujos normos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Jos protestuoja ne mano vardu. Atsakymas Š.Černiauskui ir kt.

Audrius Bačiulis. Šimonytė – premjerė Uspaskicho ir Palucko malone

Vytautas Radžvilas. TS-LKD nariams ir rėmėjams

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.