Vytautas Rubavičius: prezidentės rinkimai – ar pavyks suvaidinti intrigą?

Tiesos.lt siūlo   2014 m. sausio 7 d. 8:48

18     

    

Vytautas Rubavičius: prezidentės rinkimai – ar pavyks suvaidinti intrigą?

Nebūtų visiškai netikėtas ir staigus Vygaudo Ušacko sugrįžimas. Tai reikštų, kad jo kampaniją palaimino tam tikras europinio politinio elito sluoksnis, o sykiu ir kai kurie vietiniai oligarchai. Nuotr. ve.lt

Vytautas Rubavičius | ekspertai.eu

Artėjantys prezidentės rinkimai vis labiau panėšėja į nuobodžią, tačiau vaizduojamajai demokratijai būtiną perrinkimo procedūrą. Žiniasklaida su žmonių nuomonių tyrėjais ir ekspertais stengiasi įpūsti šiokią tokią intrigą: kuriama rinkimų aplinka, vaizduojamas rinkimų įtampos tarsi pritvinkęs oras. Girdime nepaliaujamai atnaujinamus pranešimus apie nemažėjančius prezidentės reitingus, politologai rimtais veidais svarsto galimus antro rinkimų turo variantus. Kai kurių partijų lyderiai ir moraliniai autoritetai padeda prezidentės komandai kurti drąsiai „Kremliaus užmačioms“ besipriešinančios valstybės vadovės įvaizdį, praleisdami pro ausis jos prisipažinimą, kad ji bendraujanti tik „Briuselio kryptimi“, o jau Kremlių paliekanti premjerui. Kaip tik tokia nuostata Kremliui ir parankiausia: netelkiant politinių jėgų, nebendraujant su Seimu nei jos pirmininke, atsiribojus nuo premjero ne ką toje „kovoje“ su Kremliumi ir nuveiksi. Kremliui belieka tylomis, išlaikant politinį korektiškumą, o kartais ir nekreipiant į jį dėmesio, pasidžiaugti tokia rodoma politine išmintimi.

Politinis nomenklatūrinis sluoksnis jau lyg ir nutarė, kad prezidentė visiškai tinka sukurtajai lietuviškajai vaizduojamosios demokratijos sistemai, tad pritaria antrai jos kadencijai. Nieko prieš ir Europos Sąjungos politinis elitas – juk prezidentė vykdo visas jai patikėtas užduotis. Vienos svarbiausių – žemės pardavimo užsieniečiams įteisinimas ir nacionalinės valstybingumo jausenos silpninimas. Poslinkiais šiose srityse galima tik pasidžiaugti – juk vargu ar berasime šalį, kurios žmonės būtų taip įsukti į savinaikos spiralę, politikams giedant apie nepaprastų laimėjimų aukštumas. Gieda lygiai taip pat, kaip buvo jaunystėje sovietinėse specialiosiose mokyklose apmokyti. Pasirodo, kad toks apmokymas universalus, tinkamas visoms istorinėms formacijoms, o ypač vadinamosios laisvosios rinkos visuomenei.

Atrodytų, būsimi prezidentai-kandidatai jau turėtų visomis išgalėmis kautis su prezidentės šešėliu, siūlyti visuomenei savas rinkimų programas ir pažadų statutus, tačiau… Stebėtina tyla. Vien reitingų žaismas. Vien žiniasklaidos pučiami galimų kovų burbulai. Taip ir neatsirado pajėgesnių kandidatų. Kol kas esamieji reikalingi vien demokratinei rinkimų procedūrai imituoti. Konservatorius visiškai tenkina dabartinis glaudus bendradarbiavimas su prezidente, jie pasirengę visaip pridengti ir jos „skiepus“, ir „nutekinimus“, ir „Snoro“ istoriją. Tenkina prezidentės veikla ir socdemus. Jie laikosi visiškai pragmatiškos finansinių srautų kontrolės politikos – juk kaip tik premjeras ir prižiūri tuos srautus, o su jais ir aukščiausio valdininkijos sluoksnio karjeros galimybes. Kam dabartiniam premjerui eikvoti jėgas vaizduojant prezidentinį konkurentą – juk daug patogiau yra užbaigti savo kadenciją, sustyguoti sau palankų politinį oligarchinį sluoksnį ir įsitvirtinti vadinamojo elektorato sąmonėje kaip pats tinkamiausias būsimas prezidentas.

Jei socdemai rimtai būtų galvoję apie prezidentinę rinkimų kampaniją jie turėjo iškelti Vytenio Povilo Andriukaičio kandidatūrą. Jis pelnė žymios visuomenės dalies pasitikėjimą imdamasis sveikatos apsaugos pertvarkos. Jis yra gerai žinoma politinė figūra, neslepianti savo prezidentinių ambicijų, kurias paremia svaria ir įvairiapuse politine patirtimi, taip pat europinės politikos išmanymu. Svarbu ir tai, kad jis jau yra porą sykių kandidatavęs, tad puikiai žino kampanijos rengimo ir vykdymo ypatumus. Tik pabandykime įsivaizduoti amerikietiško pavyzdžio viešus kelių valandų politinius debatus – Vytenis ir Dalia. Juk laimėtojas visiškai aiškus. Dalia tiesiog nesukurta viešai politinei rinkimų kovai. Tačiau, suprantama, turi kitų privalumų. Socdemai apsisprendė ne kelti rimtą kandidatą, o sužaisti reikalingą rinkimų žaidimą. 

Rolandas Paksas taip pat galėtų sukelti vėją politinėje scenoje. Tad svarbiausia – neprileisti jo prie rinkimų kampanijos, šiek tiek užtęsti teisinius dalykus, kad būtų galima atsidusus apgailestauti – nespėjome… Jei R. Paksas išeitų į antrą prezidentinių rinkimų turą, jam pavyktų patraukti dabartine politika nusivylusius ir apskritai „prieš valdžią“ nusiteikusius žmones. O jų esama nemenko būrio. Tačiau ar jis galėtų būti veiksmingas prezidentas? Vargu. Įgijęs neįkainojamą nuverstojo patirtį, būtų daug atsargesnis, tenkintųsi tuo, kas leidžiama. Juolab kad esminėmis nuostatomis yra tos pačios partinės nomenklatūros atstovas, jau 2000-aisiais pareiškęs, kad žemė yra prekė ir būtina kuo greičiau tą prekę teikti užsieniečiams. Kol kas neteko girdėti jo minčių apie demokratijos plėtrą mūsų valstybėje, apie žmonių išlaisvinimą iš partinės nomenklatūros pančių.

Nebūtų visiškai netikėtas ir staigus Vygaudo Ušacko sugrįžimas. Tai reikštų, kad jo kampaniją palaimino tam tikras europinio politinio elito sluoksnis, o sykiu ir kai kurie vietiniai oligarchai. Beje, su tais oligarchais lyg ir visą savo kadenciją kovojo prezidentė, tačiau ar kas galėtų pasakyti, kokie šios kovos rezultatai? V. Ušackas yra sukaupęs didelę diplomatinę patirtį, gerai išmano europinės politikos ir ypač santykių su Rusija bei Jungtinėmis Valstijomis reikalus. Kadangi jau anksčiau buvo prakalbęs apie savo prezidentines ambicijas ir greitai išstumtas iš Lietuvos, tai rinkimų kova galėtų įgauti ir žavių asmeniškumo bruožų. Čia jau vertųsi rimtesnė intriga. Tačiau V. Ušacko apsisprendimą nulems ne vietiniai Maskvon komandiruoti įtikinėtojai, o aukštesnis europinės politikos sluoksnio atstovų sprendimas ir numatytas žaidimas. Juk panašiai Lietuvon buvo komandiruota ir dabartinė prezidentė.

Tad gal galėtų būti, bet daroma viskas, kad nebūtų. Kad rinkimai vyktų parodomuoju vaizduojamuoju būdu. Stengiasi žiniasklaida ir politologai. Tačiau greitai bus suvokta, kad imama persistengti su aukštais prezidentės reitingais, – jie atpalaiduoja elektoratą. Dalis prezidentės gerbėjų ims manyti, kad ji ir taip laimės, tad nesivargins nueiti prie urnų. Gali nukentėti rinkusiųjų procentas. O jis gana svarbus. Politinės valdžios legitimumui patvirtinti būtina, kad prie urnų ateitų kuo daugiau žmonių. Čia teisėtumo, tad ir demokratiškumo „svoris“ tiesiogiai susijęs ir su rinkimų įtampos laipsniu, ir su balsavusių žmonių skaičiumi. Tad gali prireikti kiek keisti rinkimų aplinkos vaizdą – jei jau nesama rimtų kandidatų, tai turi vis labiau apsireikšti prieš prezidentę kovojančios išorės jėgos ir vietiniai jų pakalikai. Nes ne pati prezidentės figūra mobilizuoja mylinčius ir gerbėjus, o kaip tik jai iškylančios grėsmės ir prieš ją pakilę priešai. Tokia rinkimų politinė ir psichologinė logika. Tad galima nujausti būsiant naujų „skiepų“ skandalų.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nebalsuociau uz Ussacka-       2014-01-8 7:16

didelis savanaudis ir arogantas. Prisitaikys prie daugelio, nuo ESurodymu neatsisakys. Pavojingas Lietuvai. Juk ir dabar tarnauja ES. Labiau tiktu, arciau zemes Lietuvos Z.Vaisvila, P.Gylys ir kiti ne liberalai, bet padorus zmones.

je je        2014-01-7 20:09

nebecituosiu daugiau, nors kuo toliau skaitau, tuo įdomiau. Jei iki šiol galėjom tik nujausti, kad su “perestroika” ir su ją pradėjusiais vykdyti berniukais, dabar signatarais besivadinančiais, kažkas ne taip, tai ši Golycino knyga visiškai akis atveria.
Tik pikta darosi ant tų, kurie mus kvailino iki šol. Prezidentė su visam nusimetė komunizmo kuprą ir stojo ginti Vakarų. Tuo tarpu visokie vaišvilos su al la signatarais perestroikino tik į dar vieną NEPĄ, kad susišluotų Vakarų paramą, naujas technologijas ir atstatytų bolševizmą su kitu veidu.
Landsbergis su Zingeriu jiems irgi koją pakišo pasirašydami Prahos deklaraciją... tai urzgia, niršta dabar bolševikinis žvėris, kad jų sąmokslas atskleistas…

je je        2014-01-7 19:50

vadinasi, kone iškart po A.Golycino susitikimo su prezidento Kenedžio boliu USA generaliniu prokuroru Robertu Kenedžiu ir po to sekusios Kenedžio ypatingosios kalbos apie valstijoms gręsiantį pavojų, Kenedis ir buvo nužudytas. Abu Kenedžiai. Ir abejų žudikai nužudyti, kad neliktų pėdsakų... kaip tai panašu į nužudytojo “žudiko” Kedžio istoriją... matyt tie strategai ne tokie jau ir išmanūs, kad veikia taip trafaretiškai..

PERESTROIKA DECEPTION        2014-01-7 19:07

It is appropriate to mention that, as long ago as 1962, the Author attempted an
exposure of Soviet strategy, the precedent of the New Economic Policy and the new
political role of the KGB. At a meeting with the late Mr Robert Kennedy, the US
Attorney General, the Author put forward general proposals on this matter. Mr
Kennedy arranged a meeting with the late Mr Edward Murrow, then head of the
United States Information Agency [USIA]. Probably the idea of KGB-controlled ‘lib-
eralisation’ appeared to the great American broadcaster as too unreal, too remote
and unintelligible, because nothing resulted from the meeting.
Now the new Soviet design is clear and close at hand. It is a realistic design.
The situation is critical. There is no other choice but to expose the Soviet strategy and its
dangers for the United States and its allies. Things are so far advanced that little can
be lost in the prevailing chaos and confusion - and it is still surely possible that the
West can finally be brought to understand the perils it faces due to this historically
unprecedented global strategic ‘cooperation-blackmail’ offensive.

PERESTROIKA DECEPTION        2014-01-7 18:32

THE SOVIET CAMPAIGN AGAINST ANTI-COMMUNISTS IN THE WEST The Soviets, their allies
and KGB agents of influence will conduct a campaign of political and ideological
warfare against anti-Communism and the political influence of anti-Communists in the
West. It will project Soviet ‘perestroika’ as a fundamental change in the Soviet system,
as a dissolution of Communist ideology, as a reduction in the Soviet threat and as an
end of the Cold War.
Georgiy Arbatov described the process as the ‘removal of the Soviet enemy
from the minds of the Americans’16. The Soviet media, the Soviets’ allies and agents of
influence will attack and seek to isolate anti-Communism and anti-Communists as
obstacles to ‘restructuring’, ‘cold warriors’ and enemies of peace.
The targets of the assault will be the political leaders and government officials
who have a realistic understanding of the Soviet threat; anti-Communists in the
Republican and Democratic parties, especially those on the political and religious
right; anti-Communists in the socialist, social democratic and conservative parties in
Western Europe; American and European experts on Soviet affairs and members of
the American and European media who are trying to be objective in presenting ‘pere-
stroika’ and its meaning for the democracies.
They will be attacked as reactionaries, bureaucrats with outworn ideas, political
or religious Cold War warriors, spoilers or just fascists. The attack will aim to neutralise
them by ridicule and to turn them into an endangered species.
An article in The New York Times of 19 September 1988 by Stephen Cohen, an
American expert on Soviet affairs and ‘perestroika’ in particular, gives one an idea of
what may be expected. Mr Cohen writes that the centrists lack the guts to respond to
Gorbachev. For this reason, he gives the new President disturbing advice, ‘to appoint to
all relevant foreign policy positions only people deeply committed to the anti-Cold
War effort’. The Soviet Yakovlevs and Arbatovs can be expected to accelerate the
neutralisation and removal from Western political life of anti-Communists through new,
calculated projections of Soviet and East European developments.
For example, they may attack in the press and remove from office their own


‘conservatives’ as ‘enemies of perestroika’. The recent demotion of Ligachev may be
seen in this light. The Soviets may use the creation of Party-controlled ‘independent’
national organisations in the Baltic States to influence American anti-Communists
from the captive nations towards the acceptance of ‘perestroika’ and a reversal of their
anti-Communist attitudes.
The KGB and its Department of Political Assassinations may be expected to
take part in this final battle and to carry out assassinations of prominent anti-Com-
munists who are regarded as serious obstacles to the strategy of ‘restructuring’ in the
West. These assassinations will be conducted skilfully and will be unattributable
to the KGB as was the assassination of Stepan Bandera, the anti-Communist
Ukrainian nationalist leader, in 1959, until the defection of his assassin.
In the Author’s opinion the assassination of South Korean leaders in Burma,
though carried out by the North Koreans, would not have been decided upon by the
North Korean leaders on their own but would have had the blessing of both Moscow
and Peking. The recent deaths of the Pakistani President, General Zia, and of a leading
West German banker and anti-Communist, should be re-examined in this light as
possible components of the KGB’s destabilisation programme.
The Soviets’ strategic interest in the assassination of their serious political
enemies will render unrealistic American expectations of genuine, whole-hearted
Soviet-American cooperation against international terrorism

PERESTROIKA DECEPTION        2014-01-7 17:53

RESTRUCTURING’ IN THE UNITED STATES
The Soviets will do their utmost to persuade the new Administration to follow Rea-
gan’s policy of embracing ‘perestroika’ and rapprochement with the Soviet Union. They will
intensify the efforts of Gorbachev and Sakharov to engage the American elite in
cooperation over the environment, space, disarmament and the joint ‘solution’ of
social, political, economic, environmental, military and international problems15.
Visits by Soviet scientists, politicians, intellectuals and cultural delegations
will be stepped up in order to put across to the Americans the ideas of ‘restructuring’
and convergence. Likewise, more American scientists, intellectuals, opinion-formers,
politicians and religious groups will be invited to the USSR where they will be sub-
jected to persuasion on the advantages of ‘restructuring’ and convergence.
Soviet agents of influence in the United States will redouble their attempts to
act as catalysts in promoting ‘restructuring’ and convergence. They will initiate public
debates on security aimed at shattering the American consensus on the Soviet threat
and destabilising and ‘restructuring’ the US military-industrial complex. KGB agents
among Soviet ‘dissidents’ and cultural defectors will travel back and forth between the
United States and the USSR acting as bridge-builders in cultural and political con-
vergence. The whole political potential of the KGB-controlled political parties and so-
called ‘grassroots organisations’ will be used to establish links with their genuine
counterparts in the United States and influence them towards ‘restructuring’.

to ušackas tiktų        2014-01-7 17:48

tiktum ir tu, jei ką...
juk irgi nemyli prezidentės.
juk tiek ir tereikia pagal tamstos logiką, kad tapti geru prezidentu:))

>PERESTROIKA DECEPTION        2014-01-7 17:45

je je,beveik visos to genialaus KGB stratego, kilusio iš LDK kunigaiksčių giminės, bet rodos dar prie chruščiovo pabėgusio į JAV -A. Golycino pranašystės išsipildė. Ir manau, kad tiek mūsų socdemai, tiek socialliberalai, o ir pats autorius, būdamas marksistu,  apie šią “perestroikos” apgavystę puikiai žino.

Žino ir tokie kaip Vaišvila, Dubnos auklėtinis. Juk ir Sacharovas pradžioj Dubnoj gamino atomines/ Vandenilines bombas, šnipų nužiūrėtas iš JAV. Bet po to Dubna perėjo prie “taikių strategijų“ir ne be Sacharovo pagalbos. Taigi, Sacharovo uždarymas namų arešto buvo tik vaidyba “disidento” užsieniui apmulkinti?
Gal ir mūsų tokie “disidentai”, pvz. A,Patackas?

O kaip su Chodarkovskiu? Gal jis irgi aukojosi tuos metus leisdamas slaptam kalėjime? Gal dabar bus sėkmingai panaudotas “kilniam tikslui”?

Umom Rasiju neponiat:)

Ušackas labai tiktų       2014-01-7 17:43

padorus, protingas vyras tas Ušackas. Gaila, bet nei KGB, nei GRU jo nepraleis. Vėl vargsime su iškrypusia bolševike

PERESTROIKA DECEPTION        2014-01-7 17:26

‘RESTRUCTURING’ IN THE THIRD WORLD
An active Soviet and East European offensive to carry out ‘restructuring’ in the Third
World can be expected. The present Soviet readiness to contemplate and even encourage
the settlement of armed conflicts by their proxies does not mean the abandonment of
their objective of Communist penetration of the region concerned. It represents no
more than a change of tactics. The strategy of ‘restructuring’ broadens Soviet opportu-
nities for gaining influence through the achievement of political solutions. The
reformed regimes in the Soviet Union and Eastern Europe will engage with the West
European social democratic parties and the Socialist International in introducing and
carrying out ‘restructuring’ in the Third World and particularly in Latin America.
Exploiting the debt problem and the example of Soviet ‘perestroika’, they will seek
unity of action with labour, religious, student, human rights and ecological move-
ments. The impact of Soviet ‘perestroika’ on these countries may be expected to grow.
The Mexican press is already drawing parallels between Soviet ‘perestroika’ and political
change in Mexico described as ‘Salinastroika’. The former Mexican Communist leader
made the same comparison. Fuentes, the left-wing Mexican novelist, wrote recently
that Salinas must become a Mexican Gorbachev if he wishes to change the state of
affairs in Mexico. Another example is the recent offer of the Salvadorean guerrilla
leaders to disarm themselves if the Salvadorean army is restructured.
These examples indicate the beginning of a trend towards ‘restructuring’ in
Latin America. The trend will accelerate if the United States begins to help it without
taking into account the Soviet strategic design that lies behind it.


In Asia, the Soviets may attempt to
break up the US-Japan security pact by returning the Kurile Islands to Japan and
offering Japan economic concessions to promote the development of Siberia.
As the Soviets carry out ‘restructuring’ in the Third World, they will use their
influence to reduce the American presence in the region.

moterų intrigos       2014-01-7 17:09

kai moteris nori laimėti, be kosmetikos dar naudauja kitokį labai įvairų arsenalą, pvz: klykia, alpsta arba verkia.

polikarpovna jau pakankamai prisiklykavo, dabar alps arba verks - ką kremliaus instrukcija nurodys smile

PERESTROIKA DECEPTION        2014-01-7 17:06

Attempts to reform and replace capitalism in
the West will be accelerated, not through ideological propaganda, but through the
strategy of ‘perestroika’, leading to ‘convergence’.


AN IMPROVED, REORGANISED KGB
One can expect that the KGB will be converted into a new organisation with a West-
ern-style name13. The reorganisation will be presented as a reduction of the role of the
service in Soviet society. But, because of the KGB’s crucial role in promoting ‘pere-
stroika’ internally and abroad, the reorganisation should not be seen as a downgrad-
ing. Just as Dzerzhinskiy’s hated Cheka was converted into the more powerful GPU,
so will the successor organisation to the KGB be more powerful than its predecessor.
The new service will work with kid gloves and more sophisticated methods.
Internally, its resources will be devoted to the creation of controlled political plurality
(‘democratism’). It will create a pseudo-social democratic Party and Estonian, Latvian,
Lithuanian and Muslim national parties: it will even set up Stalinist and anti-Semitic
groups, to give a convincing impression of plurality. Naturally, the service will be
behind these groups and parties - controlling and managing them in the interests of
the strategy and its objectives. The service will use its intelligence and security
assets, particularly its agents of influence in the newly created national fronts,
political groups and parties, to carry out the strategy of ‘restructuring’ attitudes and
policies in the West.

PERESTROIKA DECEPTION        2014-01-7 17:01

What is in fact the development of Soviet strategy in action, is
described by Sakharov as a spontaneous process and, in his own typically Leninist
words, ‘the most optimistic unrolling of events’. From the mid-1960s to 1980, the KGB
under Brezhnev’s neo-Stalinist rule allowed Sakharov to conduct his ‘criticism’ and
other activities as leader of, and spokesman for, the ‘dissident movement’. It was
Sakharov who injected the Soviet view of the human rights issue into the debate by
writing to President Carter on the subject. This raises an interesting question. Why
was the unreformed KGB so tolerant of Sakharov despite his apparent criticism of
Soviet actions? That tolerance is explained in terms of Sakharov’s active role in the
execution of Soviet strategy, operating under cover as a controlled ‘dissident/. In 1980, a
few years before the advent of Gorbachev’s ‘perestroika’, Sakharov was ‘exiled’ to
Gorky. The ‘exile’ of Sakharov was a typical KGB device to build up his reputation and
influence as a ‘dissident’ (as opposed to an ‘enemy of the people’) in the West.
When the unbelievable duly happened and Gorbachev began the economic
‘reforms’ and expansion of ‘democracy’ which Sakharov had predicted, Sakharov was
made chief adviser to Gorbachev and a spokesman on ‘perestroika’. He actively promoted
it to Western leaders, the media, the elite and the general public. He gave briefings
on Gorbachev and ‘perestroika’ to the British Prime Minister, Mrs Thatcher, and to other
Western policymakers - advising them to trust and support ‘perestroika’. He extended
similar advice to President Mitterrand during his visit to France. And Sakharov acted
almost as a national security adviser to President Reagan - advising him to abandon
the Strategic Defense Initiative and also the NATO doctrine of reserving the right to
make first use of nuclear weapons. [In November 1993, the Russian military
specifically asserted precisely this ‘right’].
Significantly, Sakharov tried to conceal the existence of the Soviet strategy
when he stated before an audience of American specialists on Soviet affairs that ‘Gor-
bachev does not have a unified plan for change. More likely, what he does have is an
THE PERESTROIKA DECEPTION improvisation.

faktiškai        2014-01-7 16:58

visus rinkimus greičiausiai tikisi laimėti neoliberalai, tiesiantys kelią neobolševizmui, tiek Lietuvoje, tiek ES. Tik kelią jiems vis dar pastojusi prezidentė.

Marta - Vilnietei        2014-01-7 16:53

Ušacką kaip galimą kandidatą į Lietuvos prezidentus yra nužiūrėję Rusijos strategai. Lietuvos žd bendruomnenė su Donskiu tam visai pritartų, nes jo pažiūros pakankamai liberalios ir be jokių moralinių skrupulų. Tą jis įrodė iš UK. Iš Ambasados padarydamas savo UAB’ą.

Kai už tokius darbelius Prezidentė nepatvirtino jo URministru, Lietuvos žd bendruomenė rašė protesto notą vyriausybei. Po to tam kad parodyti Prezidentei jos vietą, matomai Donskis per savus ryšius su Ashton prastūmė Ušacką į ES ambasadorius Afganistane, o vėliau į Rusiją.

Per “pieno karą” jis tiek daug ES (mūsų šaliai) nusipelnė, kad nei pirštelio nepajudino.

Tačiau Rusijos strategai įsitikinę, kad lietuviai “mėgsta rinkti tuos, kuria atvyksta iš užsienio”. Mol jie dar švarūs, neapdergti… na tokie kaip Lozoraitis, Adamkus, Grybauskaitė... Ot todėl ir darbuojasi dabar jų agentai dergdami prezidentę, kad V.Ušackas atrodytų baltesnis:))  Ir to, atrodo, lietuviams turėtų pakakti:))

vlnietė       2014-01-7 15:47

Ušackas rimtai atrodo, bet viešumoje jo negirdėti, jis tokia pat nežinoma persona kaip ir dabartinė prezidentė prieš jos rinkimus. Ar kas žino, kokios šio kandidato pažiūros?

Algis       2014-01-7 10:02

Lietuva šiandien yra tiek pat valstybė, kokia buvo 1964 ar 1984 metais:
nei savos kariuomenės (NATO), nei savos užsienio politikos (Ešton), nei savų pinigų (nuo 1994m litas tėra perdažytas doleris, o vėliau euras), nei
savos žemės (greitai bus išparduota už dolerinę ir euromakulatūrą) ir t.t.
o Prezidentė tokia pati prezidentė, kaip kažkada Sniečkus ir kt. sovietinė nomenklatūra(dabar ji briuselinė, skiriama Briuselio partkomo). Kažkas dar tiki, kad Lietuvoje yra kažkokie mitologiniai oligarchai. Nėra tokių Lietuvoje ir būti negali, nes tikri oligarchai globalistiniame pasaulyje yra tie, kurie valdo privačias pinigų spausdinimo kontoras(JAV FRS, ECB, Centinį Anglijos banką). Mūsų valstybės turto prichvatizuotojams(“Oligarchams”) tik trumpam leista pasidžiaugti privogtu turtu(Snoras, Ukio b.), o labai greitai pinigai nukeliaus pas tuos, kas juos spausdina, t.y. tikruosius jų sąvininkus-transnacionalinių bankų sąvininkus.
Mums, lietuviams, svarbu kovoti už savo socialines teises, kad vergovė būtų
lengvesnė, kad tėvų žemę išsaugoti,už kalbą, savo kultūrą, tradicijas, o tie pasistumdymai aplink briuselio lovį- Briuselio paskiriamo vietininko “rinkimus”, labiau svarbūs tiems, kuriems “moralė ne jų dimensija”, t.y. naujiesiems nomenklatūrininkams iš Briuselio partkomo.

Vytautas Ju.       2014-01-7 9:11

Kai „ekspertai.eu“ parašiau antrą komentarą, tiksliau, atsakymą Matui (Nr. 60), V. Rubavičiaus straipsnis per 5 minutes iš pagrindinės antraštės vietos atsidūrė giliame archyve, nors straipsnis portale patalpintas tik prieš 9 valandas. Dievinu nepaperkama žiniasklaida arba dar vieni „bernardinai.lt“.

Rekomenduojame

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Prancūzijos parlamente – aršūs debatai dėl vakcinų pasų

Linas Karpavičius. Kuo toliau, tuo aiškiau matosi, kad pandemijos valdymas ir mokslas yra du vienas kitam prieštaraujantys dalykai

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Liudvikas Narcizas Rasimas. Prūsijos bumerangas

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.