Vytautas Rubavičius: politinės realybės šou – dviejų moterų „plėšoma“ Lietuva

Tiesos.lt siūlo   2013 m. lapkričio 22 d. 17:52

30     

    

Vytautas Rubavičius: politinės realybės šou – dviejų moterų „plėšoma“ Lietuva

Vytautas Rubavičius | ekspertai.eu

Lietuvos žmonėms nėra kada nuobodžiauti – skandalas veja skandalą, informacinėmis putomis apaugantys ir niekuo nesibaigiantys tyrimai lipa vienas ant kito, teisminis Darbo partijos ir jos lyderio spektaklis jau bene dešimtmetį tapo svarbiausiu mūsų valstybės politinės raidos veiksniu. Skandalų burbulai tik pučiasi, tad gali pasirinkti, koks įdomesnis – su Vytauto Pociūno žūtimi ar FNTT vadovų atleidimu, su prezidentės biografijos „dėmelėmis“ bei žymiosios pažymos nutekinimu ar ne ten nutekančiais europiniais milijonais susijęs. O kur dar specialiosios Valstybės saugumo departamento operacijos naujais skandalais gesinti ankstesnius, kurie ima šliaužti į nenumatytų institucijų ir postų aukštybes. Tačiau politinėje scenoje pasirodęs dviejų aukščiausių valdžios moterų varžytuvių reginys prikaustė visų žiūrovų akis ir mintis. Lietuva, kaip anais įsimintinais Rolando Pakso vertimo laikais, dalijasi į dvi tribūnas – mylinčiųjų ir nekenčiančiųjų. Jokių argumentų – grynas jausmas ir kilnaus pasipiktinimo pilnos krūtinės.

Viktoras Uspaskichas padarė gerą, sakyčiau, išskirtinai išmoningą, ėjimą pakeisdamas ankstesnįjį Seimo pirmininką Loreta Graužiniene ir dovanų įteikdamas jai partijos vairą. Kiek čia buvo jo, o kiek protingų patarėjų minties, nespėliosime. Politikas matuojamas ne vien savo mintimis ir veiksmais, bet ir gebėjimu suvokti protingus siūlymus. Šiuo požiūriu V. Uspaskichas – ryški politinė figūra, „aptarnaujantį protą“ sugebanti priderinti prie savo psichologinių ir kitokių vyriškų savybių. Atrodė, kad visais televizijos kanalais transliuotas kaukėtų pareigūnų apsilankymas Darbo partijos būstinėje liudija greitą jos lyderio teisminį galą, tačiau tai tebuvo pradžia ilgamečio spektaklio, kuriame visa grožybe išsiskleidė mūsų valstybės politinis ir teisminis neįgalumas, apkaišytas valstybės pažeminimo scenomis. O partija šiuo metu yra valdančioji, savo rankose turinti daugelį svarbiausių institucijų ir postų, tarp jų – Seimo pirmininko.

Lietuvoje valdžios „paklodė“ labai priklauso nuo trijų pagrindinių veikėjų galios. Ta paklode dalijasi trys žmonės – premjeras, prezidentė ir Seimo pirmininkė. Jau kuris laikas buvome įpratę prie silpno Seimo, savanoriškai savo galias perleidžiančio specialiosioms tarnyboms, Prezidentūrai, Generalinei prokuratūrai. Dalis stipresniuosius aptarnaujančios žiniasklaidos jau atvirai tyčiojosi iš visų Seimo pastangų parodyti nors menkiausią parlamentinės kontrolės regimybę. Kodėl V. Uspaskicho ėjimą dera laikyti vykusiu? Dviejų institucijų varžytuvės dėl didesnio valdžios paklodės gabalo susiejamos su dviejų moterų kova – politikoje atsiranda ryškūs psichologiniai, taip pat moteriškumo – šeima, motinystė – aspektai, kurie nepaprastai traukia publikos dėmesį ir veikia jos pasąmonę. Visi prisimena, kaip L. Graužinienė buvo pažeminta Prezidentūroje, tad dabar atsiranda proga atsiteisti. Tačiau, suprantama, tai tik psichologinis fonas, nes politikams svarbiausia – valdžia, visa valdžia. Ankstesnis pirmininkas Vidas Gedvilas negalėjo tinkamai susiimti su prezidente jau vien kaip vyras – šitai būtų atrodę neetiška, tad ir menkinę ne tik Darbo partijos reitingus, bet ir V. Uspaskicho įvaizdį. Tačiau visiškai etiška susikibti moterims. Juolab kad mažai kas Lietuvoje abejos dėl būtinumo stiprinti ir plėsti parlamentines Seimo galias. Prezidentės komandai belieka apgailestauti dėl anuomet išreikštos arogancijos – juk ministrė L. Graužinienė šiuo metu nekeltų jokių rūpesčių.

Net nemėgstantieji Darbo partijos ir L. Graužinienės sutinka, kad ji gerokai „ūgtelėjo“ naujame poste. Kol kas sėkmingai tvarkosi su naujais iššūkiais ir užduotimis. Ryškus Seimo vadovės stilius jau kirto ir opozicijos šiltnamy įsitaisiusiems konservatoriams. Prezidentė po kelerių „vienvaldystės“ metų netikėtai pajuto, kad gana stipriai „kimbama į atlapus“ ar „šukuosenas“. Artėjantys prezidento rinkimai kelia papildomą įtampą. Čia labai praverčia Seimo pirmininkės politinė patirtis, kuria ji, kaip rodo pastarieji skandalingi „nutekinimo“ įvykiai, lenkia prezidentę. Pastaroji Lietuvos politinėje scenoje iki įsikuriant Prezidentūroje taip ir nespėjo pasižymėti – ėjo vertingos specialistės karjeros keliu. Prezidentės rankose – specialiosios tarnybos ir generalinis prokuroras, tačiau Seimo pirmininkė nežada toms tarnyboms lengvo gyvenimo. Jų vadovams jau dabar tenka laviruoti. Seimas gali imtis įstatymų, ribojančių tokių tarnybų visagalybę ir veiklos „slaptumą“, imtis įtakingųjų veikėjų turtėjimo istorijų, žemės sklypų užvaldymo operacijų. Galima net padėti konservatoriams – atkreipti Seimo dėmesį į Seimui vadovavusios Irenos Degutienės viešą prisipažinimą, kad tais metais kartu su savo artimaisiais buvusi sekama ir pasiklausoma. „Snoro“ uždarymo ir informacijos nutekinimo istorija taip pat teikia galimybių „paspausti“ joje įsipainiojusius personažus.

Esama dar vienos svarbios aplinkybės, kuri gali padėti Seimo pirmininkės partijai, – jau žinomi specialistams ir savaip panaudojami tam tikri prezidentės būdo bruožai. Sueinant į atvirą artimą kovą prezidentė provokuojama staigiems, neapgalvotiems atsakams, kurie ir juridiškai, ir politiškai bus vertinami kaip klaidos. Jau FNTT istorijoje teikiant prezidentei „duomenis“ apie buvusius tos tarnybos vadovus, buvo tikimasi greitos reakcijos – atleisti. Matome, kuo ta istorija virto – prezidentė balų tikrai neužsidirbo. Jokių pliusų ir dabartiniame „nutekinimo“ skandale, iš kurio dar teks kurį laiką „vyniotis“. Ne be neišvengiamų nuostolių. Galima numanyti, kad žiūrovai išvys širdį draskančių scenų, tačiau jos, būkime tikri, niekaip neprisidės nei prie valstybės demokratinimo, nei prie socialinės atskirties mažinimo. Nepaskatins ta kova ir telkti jėgų demografinei tragedijai įveikti.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

palinkėčiau       2013-11-24 22:43

seimo Pirmininkei sėkmės ir tvirtybės. man atrodo, kad šitas muilo burbulas “seimo pirmininkė- prezidentė” išpučiamas specialiai, norint pašiepti, atseit, nesusipratėlę Graužinienę. Bet net neabejoju, kad labai daug žmonių ją palaiko.

kaunas       2013-11-24 22:40

man ponia Graužinienė patinka: nuoširdi, tiesi, kalba be užuolankų, o tai toli gražu ne visiems patinka. Uspaschiko “nusikaltimą” prikabinti galima visoms partijoms, oi , o dar kiek įmonėlių turi “juodąsias” knygas. Nereikia vaidinti šventuolių. kad taip viskas uoliai paspartinta buvo prieš rinkimus, o per juos pakeisti net kaltinimai, parodė, jos tai politinis susidorojimas. Poniai Graužinienei jaučiu simpatiją.

prezidente       2013-11-23 21:38

I vakarus pas gaidzius,pretsidatilius irytus greit jus suprasit,kaip biribidziane atsidursit.lietuva esa sakykime tarp girnu.zmones greit pamirsta ka veike si penkta kolona saule ijums atnes naivuoliai.reike narodui kosmetikos duos jos jums.reikia jiems virsu paimti,o tada busit zirinovskio zinioj.lietuvos tauta turi viena kart atsigrezt I tautininkus,kas myli lietuva niekada nesvajokit ir nerinkit esanciu valdzioje

vilte       2013-11-23 17:39

Pagyvensim - pamatysim…laikas - geriausias ekspertas

Nereikia idealizuoti       2013-11-23 13:56

bet kai kuriais klausimais Grauziniene parode turinti moralini stubura.Ji pasirode tinkama politike TV laidose.Gal kazkiek grazino ta valdziu pusiausvyra ir uzsitarnavo simpatiju.Taciau paskutinis opusas,kai seimunai Lietuvai grimztant skolose pasididino algas-visai numenkino Seimo autoriteta.

lazda turi du galus       2013-11-23 13:39

Rusai turi patarlę: klyn klynom višibajet… Štai dabar toks atvejas ir yra.
Kol kas nematau Graužinienės padarytų blogų darbų Seimo Pirmininkės kėdėje, ir tik viluosi ,kad ji nepristigs drąsos ir jėgų valyti Augijo arklides.
O palaikymas geriems darbams visada atsiras iš mąstančių piliečių.

vis galvoju       2013-11-23 11:23

jei Honorava yra visa tai, ką Uspaskis turi geriausia savo partiijoje, tai, leiskite paklausti. - kos tada turėtų būti lygis visų kitų?

nors, tiesą sakant, matosi tas lygis iš ją palaikančių komentatori….

honorava Uspaskio gelbėtoja       2013-11-23 11:18

jei “honorava” loreta opozicijai jau dabar išjungia mikrofonus, ko dar nebuvo nei vienam parlamente, net Žirinovslis taip neišdrįstų, tai opozicijai jau tikriausiai į seimą reiks greit ateiti su tais didžiuliais puodais, garsiakalbiais vadinamais:)
Kiek mūsų vakarietiško mąstymo Prezidentė garsina Lietuvą savo unikalia išmintim ir drąsa, tiek ši honorava uspaskio “priemonė”, stato mūsų seimą visų pajuokai. Kokia gėda.
Na ką, turim savo žirinovskį. Oligarchija, bekovodama su demokratija, paprastai pasibaigia TIRONIJA. Tai pastebėjo dar Aristotelis su Platonu.
ar galit įsivaizduoti?
jei honorava graužikė jau dabar pažeidžia žodžio laisvę, neleidžia kalbėti opozicijai, tai kas bus tada, kai ji pasistatys savo prokurorą?
Tupdys bet kokį savo kritiką į kalėjimą?
Juk ir taip aišku, kad einama Putino statytinio Janukovičiaus pėdomis, siekiama kaip ir anas kad patupdė opozicijos lyderę Timošenko į kalėjimą… KGB metodai jau jau atidirbti…
Ir nereikia visuomenės apgaudinėti, kad Paulauskas išstatytas pagądinimui.
Argi Paulauskas ragintų “liaudies partiją” (rusų partiją”)  kuo greičiau rinkti parašus referendumui, kuris yra Uspaskio interesas. (žr lieudiespartija.lt

rml       2013-11-23 11:00

o man patinka Grauziniene. labai net.
o ta mamzele kokioje tai aiksteje pasitikejimo nebekelia jau seniai.

Biss        2013-11-23 10:09

Pakartosiu internautų korespondento, tkone vienintelio tiriamojo žurnalisto Pikaso komentarą:


Galėtų pribaigti toks Seimo pirmininkės nesupratingumas, jei jis būtų iš tikrųjų nuoširdus. Manau, kad jis tik apsimestinis. Sukeltas balaganas, atrodo, jau eina į pabaigą. Išsikvėpia… Nesunku pastebėti, kad beveik visi rašiniai rodo aiškų ar beveik aiškų norą sukompromituoti prezidentę. Keliems politikams bei politologams pabandžius pažvelgti į esmę – patį pažymos turinį, teko suvokti kad jų prasmingos mintys paskendo Augėjo tvartų turinyje. Susidaro netgi įspūdis, kad Lietuvoje nėra jėgos, kuri pajėgtų kaip F. Durrenmatt „Heraklis ir Augėjo tvartai“ tragikomedijos herojus iškuopti mėšlą, kuriame nugrimzdusi visa valstybė. Buvo suprasta, kad iškuopti susikaupusį mėšlą iš šalies, pirmiausia reikia jį iškratyti iš jos piliečių galvų.

Prezidentės vyriausioji patarėja D.Ulbinaitė prabilo apie esmių esmę, kuri praskambėjo kaip valstybės interesų išdavystė, vykdoma Lietuvos laisvei priešiškų jėgų. O kas jai beliko, kai be jokių konkrečių faktų jau kelios dienos jį yra apmėtoma arklidės turiniu?

Pabandykite kas nors paneigti jos mintį, kad “gerai organizuotos kampanijos prieš prezidentę tikslas priversti šalies vadovę Dalią Grybauskaitę nedalyvauti artėjančiuose prezidento rinkimuose.” Pridėčiau, arba pralaimėti juose, kas – beveik vienas ir tas pats.

Jei niekam nepavyks paneigti ir kito teiginio, kad “Ji (D.Ulbinaitė) nėra gavusi jokios slaptos informacijos ir ja nedisponavusi.” tai didokas pulkelis “aktyvistų” privalėtų bent jau atsiprašyti už minėtas paskalas. Tik visiškas naivuolis gali tikėtis, kad taip ir bus padaryta. Ta publika niekad neatsiprašo. Na, nebent per sukąstus dantis, kai teismo nuosprendis priverčia tą padaryti.

Apibendrinant galima padaryti išvadą, kad D.Ulbinaitės žodžiais “apsijungusios ir šią situaciją išnaudojusios visos vidaus ir išorės jėgos, kurioms per šiuos penkerius metus tapo sunkiau vogti, sukčiauti ir daryti įtaką” viešoje teisinėje erdvėje visiškai pralaimi. Tik jos atkakliai to nenori prisipažinti. To ir nepadarys, nes ne toks etinis mentalitetas. Ar ir to Seimo pirmininkė nenori suprasti?

sukčių sukilimas?        2013-11-23 10:01

“Keistai labai elgėsi VSD, ir tai, aš manau, kaip gerai suplanuota akcija prieš Seimą”, – spontaniškai leptelėjo Uspaskio pabūklas – “honorava” Graužinienė tąkart, išgirdus apie “nutekinimą” (delfi, L. Graužinienė: VSD informacijos paviešinimas – suplanuota akcija prieš Seimą)

Na, po tokių žodžių jau tikriausiai nei vienas neabejoja, kad ponia Graužinienė išdavė seimo daugumos paslaptį – seimo daugumos užsakymu ieškoma papildomo kompromato prieš prezidentę, nes tų pletkų, kuriuos skleidė iki šiol Dubnos auklėtinis Z.Vaišvila per sorošistų portalus jau nebepakanka tam, kad prieš rinkimus galutinai sumenkinti Prezidentės autoritetą piliečių akyse. O gal netgi pakartojant išbandytą metodą Ukrainoje? su Timošenko? Uspaskiui cinizmo ir įžūlumo tą padaryti savo tarnaičių rankomis pilnai pakaktų. Juk bandė slėptis po Venskienės sijonu, dabar lenda po Loretos.

Na, tada suprantama ir kodėl sukčiai šitaip siekia turėti savo kišeninį prokurorą - kad galėtų nebaudžiami sukčiauti?

vizitor       2013-11-23 9:52

Tai, kad pats Putinas kontroliuoja į pasaulį paleistą “zbrodą” savają 300 000 mafijos kariuomenę, rodo ir pavyzdys su Timošenko, kai mafijos bosas Semion Mogilievič buvo panaudotas tam, kad atsikeršyti Timošenko už “Oranžinę revoliuciją” ir pasodinti ją į kalėjimą. Mafijinė Rusijos valstybė tikisi ir kitas Nacionalines valstybes panašiu būdu jėga parklupdyti kaip kad pasitvarkė su Ukraina, Rumunija, Armenija…

Dabar pajėgos mesto į Lietuvą. Tą liudija Darbo partijos susitikimai su Rumunijos ambasados darbuotojais. Interpolas atidžiai stebi šiuos judesius. Net neabejokit.

vizitor       2013-11-23 9:38

tai, kad Uspaskichas turi ryšių su mafija, rašė dar Račo valdomas BNS. Deja tik anglų kalba. Kažkodėl nesiteikė tada išversti to interviu su “The Economist” redaktoriumi Edvardu Lucass;u į lietuvių kalbą nei vienas laikraštis. Kažin kodėl - niekam tai nebuvo įdomu ar tyčia toks info buvo slepiamas nuo tautos ?

O E.Lucass šiaip tai nepaisto niekų, kaip mūsų žurnalistai, jei neturi tikrų faktų iš kokio Interpolo. Todėl ir EP neapgynė Viktoro neliečiamybės.

O jeigu Interpolas jau ieško ir tokių nusikaltėlių žmonijai kaip pvz. enkėvėdistas Dušanskis, kuriems iki šiol buvo taip patogu slapstytis po “antisemitizmo ” įstatymu, įkurtu dar Trockio -Lenino (tai buvo pats pirmas bolševikų  išleistas dekretas)  vadinasi Europoje pagaliau vyksta tikras išsivadavimas nuo stalinistų kontrolės.
Tai kam tas labai nepatinka.
Ir dėl to kai kas ėmė labai inirtingai agituoti prieš ES ir prieš Prezidentę, kuri, kaip pasaulinio lygio lyderė, yra labai įtakinga ir dabartinėje ES politikoje. Tą pastebėjome ir iš Kinijos komunistų baimės… po Prezidentės susitikimo su Dalai Lama.
Pasirodo, Z.Vaišvilos, R.Janutienės, D.Kuolio ir kt. raudonai tepliojama Prezidentė yra tikras baubas komunistinėms valstybėms, kurios tikėjosi savo “perestroikomis” apmulkinti Vakarus, tam, kad galėtų žaisdamos pagal “kapitalistines taisykles” tuos Vakarus okupuoti. Neišdegė tai siunta.

kodėl nerašote apie tai?       2013-11-23 9:22

ar kas nors gali paaiškinti - ką tas Uspaskichas veikia mūsų seime?
Ar jį iš Europos Parlamento jau išmetė?
EP žino jo ryšius su organizuotu nusikalstamumu, mafija, bet mūsų seimui toks žmogus tinka?

Kodėl jis yra paskirtas SEIMO RYŠIŲ SU RUSIJA KOMITETO PIRMININKU?

Kodėl jis gali kone kasdien važinėti į Maskvą? už mūsų pinigus?

Ką gero nuveikė būdamas tokio komiteto pirmininku?

Susitarė dėl PIENO KARŲ? Kad paspaustų Prezidentę?
Kad pakenktų Lietuvos pienininkams, bet ne mėsininkams, nes pats turi dešrų gamyklą?
O gal Rusija greitai paskelbs agurkų karą? 
Padėjo Gaspromui išvaryt Chevroną?pasitelkęs žaliuosius?
Sužlugdyt mūsų atominės statybą? O po to dar ir terminalą?

Kodėl šis oligarchas naikina Lietuvos demokratiją? Ar mes norime oligarchijos? Juk paskui tokius pinigų maišus velkasi visas nusikalstamas pasaulis.

O jei šis oligarchas turės ir savo prokurorą, tai ar įsivaizduojate kas mūsų visų laukia? Banditų - mafijozų valdžia? Ar šito mes norim?

ech        2013-11-23 9:19

kam reikalingas šis dar vienas sorošistų tiesos lt, jei jis tik dubliuoja “expertus” iš sudegusio teatro?

Nagi       2013-11-23 1:10

Tegul gaujos pjaunasi, dėl to nei šilta, nei šalta.

Eduardas       2013-11-22 22:57

Mano nuomone tai čia eilinė musų klounų muilo opera, sukuriant skandalą tam, kad nukreipti žmonių dėmesį nuo esminių dalykų. Man vienodai šviečia kas ten su kuo apsižodžiavo, kaip nebuvo gerų darbų taip ir nėra. O tos dvi arba eina dirbti Lietuvos labui arba eina abi švilpt.

Abi labu vienodos!       2013-11-22 22:49

Abi parceliuotojos, turi piautis!
...ir tesipiauna!

Gal per drąsu,bet       2013-11-22 21:22

peršasi analogija su Šventraščiu apie gerąjį nusikaltėlį.Tai būtų apie Viktorą,kuris ,reikia pripažinti, gana neblogai orientuojasi humaniškose sąvokose ir kategorijose.Žinoma,nežinia,ar pats,ar kieno palieptas.Kaip tas vienas iš kartu su Kristumi nukryžiuotų nusikaltėlių,kuris atpažino Kristuje Dievą.Ir Kristus ant kryžiaus jam pasakė;“Iš tiesų sakau tau:šiandien su manimi būsi rojuje”.Todėl nenuostabu,kad jam kažkaip sekasi.Ir jo Loreta daro visai gerų darbų,o ją saugo Dievas(nepavykusi ataka prieš ją).

Apvalanti       2013-11-22 21:12

kova?

Paralelės       2013-11-22 21:11

Dabar per LRyto televiziją rodomas filmų ciklas apie Lenino Rusiją.Galima rasti daug panašių dalykų,kurie prie gero nepriveda.

Konservatoriai       2013-11-22 21:10

susispietė už D.Grybauskaitės nugaros ir tikisi dar penkiems metams iš už jos valdyti ,t.y. moraliai tinginiauti,kaip kokie trintukai.Užuot bandę apvalyti savo partiją nuo melo,klastos,prievartos,brutalumo,-išsigimimo.Vyrai už moteriškės pečių.Tai daug sako apie jų “vyriškumą”.

to atsiprašau       2013-11-22 21:09

kur tas “plaukas” aiškus?Aiškumo ar rasi Lietuvos aukštybėse?Kad jau patapo galimai beveik viskas neaišku?

Dabar per TV3       2013-11-22 21:07

V.Landzbergis artistavo.Buvo įdomu stebėti,kaip giliai atspūtęs per žinias patarinėjo teisėsaugai,kaip visa tai traktuoti.Ir bandė vaizduoti,kad Graužinienė puola jo prezidentę,nutylėdamas,kad Graužinienė,po politiškai mirtinos atakos prieš ją,puldama ginasi.Vagie,kepurė dega.

Didžiulė užuojauta        2013-11-22 21:04

Latvijai,-atėjęs pasakė sūnus.Amerika,Prancūzija nenori įsileisti gigantiškų parduotuvių į miesto centrus,o pas mus jie ten,kur žmonių daugiausia.

atsiprasau,       2013-11-22 20:16

taciau ziurint nuo Big Beno puses,Lietuvai turetu buti geda,kad seimui vadovauti pastatyta buka reksne parsidevele kolxozo buhaltere kuri pagrindini demokratijos lopsi seima -baigia paversti ypac prasto lygio kolxozu.
Negi P.V.Rubaviciui negeda del tokio valstybes isniekinimo,kuri atlieka neaiskaus plauko atejunui aklai patarnaujanti persona?
O mums geda kad leidziama taip kompromituoti musu Tevyne.
Labai labai geda.
O iskoneveikta D.Grybauskaite isties nei Europoje nei pasaulyje Lietuvai gedos nepadare.
Ir jokio “realybes sou” cia nera - D.G laikysena ori ir verta paitikejimo,kadangi su padugne i jokias diskusijas nesileidzia.

Nesu       2013-11-22 20:16

prijaučiantis Darbo partijai , bet pilnai pritariu šiems V.Rubavičiaus žodžiams
“Net nemėgstantieji Darbo partijos ir L. Graužinienės sutinka, kad ji gerokai „ūgtelėjo“ naujame poste. Kol kas sėkmingai tvarkosi su naujais iššūkiais ir užduotimis.”
Graužinienės “fenomenas” kažkas naujo. Jei ji savo užsiduotą “tempą” išlaikys bent metus , Lietuvoje gali atsirasti rimtų teigiamų pokyčių.
Tik kad nebūtų kaip su Gailiumi - pateko į valdžią , teismus “laimėjo” ,
ar tik nebus namą pasistatęs…

Vienu žodžiu       2013-11-22 19:11

Graužinienė  ŠAUNUOLĖ. Konservams ir liberastams, kiek jie nelotų,  ateis galas.

LORETA        2013-11-22 18:53

aukštumoj.Pažadino Seimo miegalius ir sumažino Prezidentės aroganciją.

vasia       2013-11-22 18:38

gal išeis taip: kur dvi bobos pešasi,laimi vyras…

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.