Demokratija ir valdymas

Vytautas Rubavičius: Lietuvos atgimimas: naujas miražas ar darbų kelias?

Tiesos.lt siūlo   2016 m. spalio 24 d. 23:24

7     

    

Vytautas Rubavičius: Lietuvos atgimimas: naujas miražas ar darbų kelias?

Delfi.lt

Visos – ir laimėjusios, ir pralaimėjusios partijos – sutaria, kad Lietuvos žmonės rinkimuose balsavo už permainas. Permainų žadama jau senokai – prieš kiekvienus rinkimus, – tačiau jų kaip nebuvo, taip nėra. Prezidentė taip pat daug žadėjo pirmą kartą eidama Prezidentūron, tačiau netrukus ir jos pažadai išgaravo.

Antrojon kadencijon eita jau beveik nieko nebežadant. Dabar nubalsuota už Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio duetą. Išmanūs ir versle, ir politikoje žmonės, tad rinkėjams pasirodė patys tinkamiausi vesti Lietuvą nauju, taip mūsuose išpopuliarintu išmanaus valdymo ir kitokių išmanybių keliu. Tačiau klausimas, ko Lietuvai reikia, kad ji taptų išmania? Manyčiau, labai paprastų, tačiau beveik neįmanomų įgyvendinti dalykų. Pirmiausia – išlaisvinti Lietuvos žmones iš politinės nomenklatūrinės visavaldystės pančių. Kitaip tariant, gaivinti ir tvirtinti realią tiesioginio atstovavimo savivaldą, kuri buvo nužymėta Sąjūdžio dokumentuose, o galutinai palaidota apie 95-uosius.

Svarbu ir kitas dalykas – valstybės, valstybingumo jausenos ir tautos bei visuomenės gyvybinių galių stiprinimas. Apie valstybę pastaruoju metu jau net užsiminti tapo politiškai nekorektiškai, ką jau kalbėti apie tautą. Valstybė prisimenama tik nuogąstaujant dėl Rusijos grėsmės, tada nori nenori tenka prisiminti, kad yra kažkas tokio, ką reikėtų ginti. Graudu buvo žiūrėti į visomis išgalėmis valstybės ir tautos svarbą neigusius, tad ir išvalstybinimui daug nusipelniusius liberalus, kurių vadovai ne taip senai vienu ypu virto didžiais Tėvynę ginti pasišovusiais „patriotais“. Tiesa, nepamirštančiais kitomis aplinkybėmis aiškinti, kad niekad neatsižadėsią savo principų. Kitaip tariant, kad veikė ir veiks išvalstybinimo ir ištautinimo linkme.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai tenka pareiga burti naują Lietuvos vyriausybę. Nelengva užduotis žinant, kad žmonės laukia greitų permainų. Tačiau vargu ar permainų trokšta partinis nomenklatūrinis, taip pat ir aukštosios valdininkijos elitas, įpratęs gerai gyventi, valstybiniais bei europiniais pinigais taškytis ir niekam už nieką neatsakyti. Vienas konservatorių lyderių Andrius Kubilius nepaliauja aiškinęs, kad ko jau ko, o permainų Lietuvai nereikia, nes svarbiausia esąs politinės sistemos stabilumas. Tačiau kaip tik ydinga politinė sistema, kai visa valdžia sukaupta politinio nomenklatūrinio elito rankose, ir yra Lietuvą jau baigianti uždusinti kilpa, laisvės ir teisingumo trokštančius žmones verčianti palikti savo gimtinę.

Skaitykite daugiau Delfi.lt portale.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

breitbart       2016-10-27 17:14

95% kad Amerikoje bus maidanas! http://vseneobichnoe.livejournal.com/4178119 ten p.at originalas.

breitbart       2016-10-25 14:12

perfrazuosiu autoriu- Lietuvos atgimimas: naujas miražas ir durniu kelias? Asame ant soroso kabliuko taip kad… Kal ne issilaisvins Amerika tol ir mums nieko nesvecia! Trumpo kalba ( rusu k.) https://www.youtube.com/watch?v=JgU0oSFjq48

Raigerdas        2016-10-25 12:07

Bravo Tarabildai. Tiesiog puikus komentaras. Niekur nedingsi, kartais tenka parodyti tiems amerikonams špyga. Nors negražu, kadangi vis gi tautietis, bet kai labai prisiprašo, tai jau tenka pamiršti, kad tautietis.

nauji anekdotai       2016-10-25 11:58

STT gaudys komunistus, teisėjus ir prokurorus.
VSD gaudys kgbistus biudžetinėse įstaigose
VRM gaudys pedofilus ministerijose ir teisingume.
VMI apmokestins komunistų prisiplėštą turtą.
SODRA suvienodins pensijas.
——
galite pratęsti…

Tarabilda Dzeikui       2016-10-25 10:56

Ne ta koja iš lovos išlipot, mielas Dzeikai, kad pirmu sakiniu klijuojate etiketę:“Kolchozines nomenklaturos atstovai”. Apie Jus buvau susidaręs vaizdą, kad nesate propagandistas. Matyt, klydau.
Aš irgi akylai stebiu laimėjusiųjų rinkimus diskursą ir kol kas turiu iliuzijų, kad partija suvoks, kad vienintelis šansas jai nežlugti yra visuomenės pasikvietimas į talką ne tik viziją susikurti, bet ir ją įgyvendinti. Kol kas valstiečiai nėra nomenklatūrinė partija, ir kol tokia nepasidarė, visuomenė turi galimybę dalyvauti valstybės kūryboje.

VaidasVDS       2016-10-25 7:39

Be abejo, reiktų paskaityti visą straipsnį, nes pagrindinė straipsnio dalis apie teisėsaugą visiškai neatsispindi šioje ištraukoje…
Jei atsakyti į straipsnio pavadinimą, tai daugiau šansų, kad panašiau į miražą.
Bet aš nebūčiau toks pesimistiškas, kaip Juozapo komentarai vakar vakare kitoje temoje.
Lietuva per šiuos rinkimus paėmė teisingą kryptį - permainas. Na, taip, ne pirmą kartą. Ir ne pirmą kartą gali paslysti. Būnant valdžioje lengva paslysti, susigundyti, išpuikti.
Bet jei bus išlaikytos bent dvi kryptys - kova su alkoholizmu ir šeimos tvirtinimas, toks Seimas vis tiek bus nemažai nuveikęs ateities gerovei.
Daug sudėtingiau bus su teisėsauga, o tuo labiau su Konstituciniu teismu. Jau dabar, per vieną dieną, pradėta kalbėti apie priešlaikinius Seimo rinkimus. Tai rodo, kad vis tik laimėjo ne visai tie, kurie turėjo laimėti. Čia kova ir bus įdomiausia, ir sunkiausia. Kažkas vis tiek keisis, o jei nesikeis, tai išaiškės. Bet kokiam blogiui sunkiausia yra išlikti visiškai nepažeistam. Dažniausiai blogis aukoja iešmininkus, bet kai kurie iešmininkai gali smarkiai ir viršūnėlėms pakenkti. Ir bet koks blogis visada būna pasmerktas pralaimėti, jei ir ne materialiai (iš karto), tai dvasiškai tikrai. Labai gaila, kad dvasingumui labai trukdo ir religinis dogmatizmas, ir klerikalizmas, kurie yra didžiausias kliuvinys dvasingumo atgimimui ir įsiliejimui į visuomeninį gyvenimą tiek politikoje, tiek teisėsaugoje. Ir, būtent, šioje srityje permainų tikėtis yra sunkiausia, nes dvasingumą (neradikalizuotą) dauguma aktyvių piliečių laiko antraeiliu arba net kliudančiu daryti permainas dalyku…

Dzeikas       2016-10-25 6:27

Kolchozines nomenklaturos atstovai islaisvins is nomenklaturos panciu, - stai kokia vilti reiskia autorius.
Hm. Originalu. Kazkas panasaus i tautiska Nikitos Chrusciovo varianta.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.