Vytautas Rubavičius: duokit, vai duokit 15 milijonų

Tiesos.lt siūlo   2014 m. vasario 10 d. 7:58

6     

    

Vytautas Rubavičius: duokit, vai duokit 15 milijonų

Vytautas Rubavičius | ekspertai.eu

Jau geras pusmetis ne tik Lietuvos žmonės, bet ir Europos Sąjungos politinis elitas girdi nesibaigiančius mūsų valdžios rypavimus dėl užgriuvusios afrikinio kiaulių maro bėdos ir tvorai tverti reikalingų 15 milijonų litų. Kartais ta suma padidėja, nelygu prie tos problemos prijungiamos kitos. Maldavimai labai jau primena patyrusio ir geriau gyventi nusipelniusio narkomano elgesį – tas visais būdais ieško, kaip gauti ne tik papildomą dozę, bet ir palaikyti padoraus narkomano įvaizdį. Taip ir mūsų valdžia – žino, kad ES pinigų nepritrūks, tad reikia tik rodyti deramą įkyrumą. Nesvarbu, kad dėl tų keliolikos milijonų tektų patirti šimtamilijoninius nuostolius. Tai jau kita kalba. Juk nuostoliai lyg ir ne iš asmeninių sąskaitų, kurias patikimai saugo visos teisėsaugos institucijos su pačiu konstituciniu teismu priešakyje.

Kiaulių maro bėda nenukrito iš dangaus, neužklupo iš pasalų – ilgokai svarstyta iš Baltarusijos kylanti grėsmė, imtasi tam tikrų vaikiškų dezinfekcinių apsaugos priemonių. Sąžinei nuraminti ir sveiko proto likučius rodyti. Labiau saviškiams, nei svetimiems. Linkę rimčiau saugotis siūlė tvora su Baltarusija gintis nuo užkratą pernešančių šernų ir gerokai sumažinti pastarųjų populiaciją Lietuvoje. Tačiau buvo paskaičiuota, kad tvora galinti kainuoti 15 milijonų. Ir ties ta suma užstrigo visas valstybinis mechanizmas kartu su valstybiniu mąstymu. Valdžia ne sykį patvirtino, kad niekaip negalinti surasti tokių pinigų. Nėra iš kur jų paimti, vienintelė kišenė – ES. Tad problemai leista judėti sava eiga, kad ir ES pajustų realią grėsmę. Bėda atkeliavo į Lietuvą, tarsi jau neturėdama kitos išeities – juk tiek kartų įspėjo ir neskubėjo. Ką jau padarysi, jei negalite sukrapštyti 15 milijonų.

Keistokas mūsų valdžios ir dalies su ta problema susijusių verslininkų požiūris į kaštus ir galimus nuostolius. Kas abejojo, kad kiaulių marui atkeliavus į Lietuvą kaimyninės šalys – pirmiausia Rusija ir Baltarusija – uždraus kiaulienos eksportą? Tokių nebuvo. Visi kuo puikiausiai nutuokė apie galimas sankcijas ir dėl jų patirsiamus nuostolius. Nesunku buvo įvardyti pradinę nuostolių apimtį – dabar jau oficialiai kalbama apie metinę 80 milijonų litų sumą. Sankcijas jau paskelbė ir Ukraina. Aišku buvo ir kitas dalykas – reikės išskersti nemažą kiaulių būrį. Visuomenė jau pratinama prie minties apie viso kiaulių ūkio sunaikinimą. Turime gerų specialistų, premjero ir kitų ministrų patarėjų, veikia įvairios žemdirbių ir kitokių verslininkų organizacijos, tačiau neskubėta skaičiuoti. Jau vien PVM nuostoliai viršija tvorai reikalingus 15 milijonų. O juk tai tik pradžia. Nuostolių bus gerokai daugiau. Tačiau ir mūsų verslininkai nespaudė valdžios imtis tvoros reikalų. Jie galėjo iš savos „kasos“ ištraukti tuos reikalingus milijonus ar pasiūlyti valdžiai ES labai propaguojamos verslo ir valdžios partnerystės projektą – valdžia tik leidžianti, o jie jau nutiesią patys. Nepasiūlė. Stengėsi sutaupyti. Mąstė taip pat, kaip valdžia – spausime ES, kad duotų. Juk esame ES pasienis, tad kiaulių maras yra visos Sąjungos problema. Nesvarbu, kad pirmiausia mūsų pačių. Nesvarbu, kad pirmiausia liečia mūsų interesus. Nesvarbu, kad vėliau ir gavę kelioliką milijonų, nuostolių niekaip neatlyginsime. Galima nujausti, kad tvora apsisaugojus nuo maro, vėliau būtų graužiamasi – gal ta bėda ir taip būtų Lietuvėlę aplenkusi.

Valstybė gauna milijardus ES paramos. Premjeras džiugiai kalba apie šiemet pasiskolinsimus ar tik ne 10 milijardų litų, prezidentė įtikinėja žmones stiprėjančia mūsų ekonomika ir gerėjančia žmonių savijauta, niekas negailėjo pirmininkavimui ET išleistų šimtų milijonų. Tačiau valdžia įprato tik imti – juk be europinių pinigų jau nebesugebame net viešo tualeto pastatyti ar mokyklos suremontuoti. Tada ir regime narkomanišką gudragalviavimą – jei tik kas, te ES ir duoda. Juk jie pinigus paprasčiausiai spausdiną. Tegu ir visomis mūsų problemomis rūpinasi – jos jau ne tiek mūsų, kiek ES. Juk esame tikri visaverčiai europiečiai. Aptekę pinigais, bet išdidžiai vaikštantys su ištiesta valstybine ranka. Kuo puikiausiai sugebantys europiniais pinigais įsirenginėti savo sodybas ir apsitvėrinėti savus sklypus, tačiau valstybinei tvorai jau niekaip nepajėgiantys sukrapštyti.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

APKALTA       2014-02-11 16:30

DĖL SNORO AFEROS D.GRYBAUSKAITĘ - LANDSBERGIO MARIONĖTĘ Į KALĖJIMĄ!

Algimantas       2014-02-10 21:38

Pamenu F.Dostojevskio “Šetonuose”, aprošoma ištrauka iš šventraščio apie
šetonus, virtusius kiaulėmis ir puolusius į pratąją.
Tai štai Lietuvoje ir yra ta situacija, kai mūsų valdžia, gauja apsivogusių šetonų, jau pradėjo išvirtinėti į kiaules. Kadangi nei kalnų, nei prarajų Lietuvoje nėra, Viešpats toms valdžios kiaulėms atsiuntė marą.
Štai ir atsakymas, kodėl pas ES kaimynes nėra kiaulių maro. Pas juos valdžioje žmonės, o ne šetonai.

Grybauskaitės       2014-02-10 13:56

rinkiminėi kampanijai finansuoti?

Leiskite paklausti       2014-02-10 9:36

Kam mums reikalinga tokia nieko nematanti, nemastanti ir savų kišenių apsirųpinimu valdžia? Ar ir jūs piliečiai ir toliau patys negalvosit, nemastysit, nematysit kas darosi Lietuvoj ir kaip valdo mus mūsų išrinkta valdžia? Kuo daugiau mus valdo, tuo mažiau mes laisvesni, užtat vis daugiau skurdesni.

Kaimo ir žmonių naikinimo metas       2014-02-10 8:22

G R E I T   B A I G S I S   - žemės ūkio kraštas liko neįgalių valdininkų, ubagų,spekuliantų, plėšikų ir emigrantų kraštų.

Anikė       2014-02-10 8:17

Keista,kaip Lenkija maro išvengė? Gal ten kiauliškumo ir kiaulysčių mažiau?
Kentės dėl atimtos “meškerės” kaimo žmonės -neteks dar vieno pajamų ir maisto šaltinio.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.