Vytautas Rubavičius: belaukiant draugo Poligrafo

Tiesos.lt siūlo   2013 m. gruodžio 10 d. 11:06

14     

    

Vytautas Rubavičius: belaukiant draugo Poligrafo

Verdant skandalui, kilusiam, kai buvo nutekinta informacija dėl „Snoro“ banko uždarymo, nukentėjo FNTT vadovai. Tada pagrindiniu veikėju tapo toks Poligrafas, kuriuo tie vadovai buvo tikrinami. Vėliau jų atleidimą teismai pripažino neteisėtu. Tas skandalas pamokantis – Lietuvos žmonėms buvo akivaizdžiai pademonstruota, kaip įžūliai ir neatsakingai veikia mūsų Valstybės saugumo departamento, Generalinės prokuratūros ir Vidaus reikalų ministerijos vadovai,  kuriems iš pačios Prezidentūros nuleidžiama vienokia ar kitokia užduotis. Tiesa, galų gale žiūrovai ėmė nebesuprasti, kas čia ką dangsto, kas ką tampo už virvelių – Prezidentūra minėtas institucijas ar prezidentės gynimu prisidengiantis VSD – Prezidentūrą. Tačiau vaizdelis susiklostė ganėtinai makabriškas. Lietuvai to banko uždarymas jau kainavo ar tik ne 5 milijardus litų, nemažai jų išvogta ir išvagiama kuo ramiausiai stebint visiems aukščiausiems suinteresuotiems politikams ir valdininkams. Nieko šiuo metu nedomina ir anos informacijos nutekinimas – neišsiaiškinta net iš ko informaciją gavo ją paskleidęs dienraštis.

Žymiojo poligrafo parodymais buvo grindžiamas FNTT vadovų, galimai prisikasusių prie tikrųjų informacijos nutekintojų, atleidimas. Tvirtinta, esą išmanusis prietaisas parodęs, kad apklausiamas pareigūnas ar pareigūnai melavę. Šiaip jau jokie prietaisai negali nustatyti nei melo, nei tiesos – jie tiesiog fiksuoja tam tikrus kūno „parametrų“ pokyčius atsakinėjant į apklausoje užduodamus klausimus. Beje, galima taip formuluoti klausimus, kad visada užsitikrinsi norimą išvadą – „abejotina“ arba „neabejotina“. Ypač tada, kai surengtai operacijai reikalingas konkretus rezultatas. Prezidentei Daliai Grybauskaitei tas prietaisas kurį laiką buvo didžiausias autoritetas. Komentuodama teismų sprendimus, kuriais FNTT pareigūnų atleidimas buvo pripažintas neteisėtu, ji vis kartojo, neva prietaiso parodymai kaip buvo, taip ir išlieka, o tokios tarnybos vadovai turintys būti „nepriekaištingos reputacijos“. Kas Lietuvoje nenorėtų, kad ir pareigūnai, ir šalies vedliai būtų nepriekaištingos reputacijos, tačiau tokios reputacijos kaip stokojome, taip stokojame, tik nepaprastai padaugėjo visokių užkulisinių operacijų, kuriomis neteisėta paverčiama „vsio zakonno“, meistrų.

Dabartinis slaptos pažymos nutekinimo žiniasklaidai skandalas išsirutuliojo į nemenką politinį tragifarsą, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka tie patys veikėjai, o prezidentės figūra įgauna naujų išskirtinių bruožų. Nutekinimo operacijos sumanytojai rodė neprastą išmoningumą – operacija daugiatikslė ir daugiapakopė, įtraukiamos visos svarbiausios politinės valstybės institucijos ir jų vadovai, taip pat žiniasklaida, o svarbiausia – vėlei kaimynų ir savų žmonių pajuokai iškeliama Lietuva. Be jokios „Kremliaus agentų“ pagalbos. Savųjų veikėjų rankomis, neva kaip tik su Kremliumi kaunantis nematomuose – „slapta pažyma“ – informacijos ir dezinformacijos frontuose. Manau, kad daugeliui žiūrovų kyla mintis, jog štai dabar prezidentė ir galėtų prisiminti savo draugą Poligrafą ir pasivaikščioti su juo po savo valdas. Juk jos prižiūrimų tarnybų vadovai turi būti „nepriekaištingos reputacijos“. Galima būtų tuos vadovus kartu su bičiuliu Poligrafu susodinti kad prie arbatos stalelio. Tačiau lengviau yra vykdant vienokią ar kitokią „operaciją“ tokios reputacijos reikalauti iš kitų nei iš savųjų. Iš savųjų – tik besąlygiško paklusnumo, nesvarbu, kad kartais besikertančio su sveiku protu – kaip Prezidentūroje surengta prezidentės patarėjos spaudos konferencija, – ką jau kalbėti apie įstatymus. Įstatymai juk taikomi tik svetimiesiems, kai turi po ranka Generalinę prokuratūrą ir VSD.

Kaip dažniausiai nutinka, Lietuvoje skandalingomis sumanytos operacijos įgauna savą, nenumatytą logiką ir atsisuka prieš kai kuriuos pernelyg patiklius, siaurakakčius jų rengėjus arba ne itin įžvalgius dalyvius. Tačiau, kaip ten būtų, visada nukenčia Lietuva, jos valstybinių institucijų autoritetas. Šiuo metu vargu ar rasis žiūrovų, kurie tikėtų, kad mūsų tarnybos pajėgios bent jau susiimti su Kremliumi tose informacinių kovų aukštumose, kur ir sumanomi tokie skandalai. Įdomu būtų sužinoti, kas vis dėlto yra tikrasis žymiųjų „skiepų“ ruošėjas, – juk prezidentė dar ilgai jaus nemalonų jų poveikį. Meistro paruošti „skiepai“ suveikė ir kaip užkratas. Prezidentei tas meistras turėtų būti žinomas, nes jai turi atrodyti esąs tikras jos rėmėjas, antraip nebūtų taip patikliai apsinuoginusi „skiepijimui“. Bėda ta, kad pasidavus „skiepytojų“ poveikiui kelio atgal nebėra – vienus skandalus tenka gesinti kitais, stengiantis išlaikyti artimiausius parankinius, kurie ir įgauna realią užkulisinę galią. Tiesa tame kelyje dažniausiai ne išlaisvina, o pribaigia. 

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kritikas Pikčiurna -> je je       2013-12-12 12:39

Visu pirma, įstatymas yra suvaržymas iki pageidaujamų ribų ribojantis teisės subjektų veiksmus, todėl oligarchai Lietuvą ir valdo, nes jų galios visiškai nereglamentuotos. Reglamentuota tik duoklė mokesčių pavidalu į atstovaujamos valdžios biudžetą, kuris tik jos interesais panaudojamas. Todėl stambus verslas susijungia su “atstovaujamąją valdžia” ir sudaro OLIGARCHIJĄ. Žodelį atstovaujamoji paėmiau į kabutes, nes atstovauja tik savo ir verslo interesus, o ne viešą interesą.
Antra, galima sutikti, kad D.Grybauskaitės lakoniškos ir todėl dviprasmiškai interpretuotinos kalbos skamba patraukliai. Deja, darbai patvirtina pesimistinę interpretacijų pusę. “Kieta” ranka panaudojama prieš vaikus, taikius ir sąmoningus TIESOS ištroškusius piliečius, įstatymai panaudojami atrankinių būdu su kišeninių generalinio prokuroro bei VSD tandemu, pasitelkiant pažeidžiamus teisėjus. Net populistiškai skambantis įstatymas dėl neteisėtai įgyto turto taikomas tik prieš konservantų bei prezidentės politinius oponentus. Kas tyrė TS/LKD ar socdemų “elito” turto kilmę, kai net VSD plauna biudžeto pinigus nuomodamasis patalpas Latvių gatvėje iš Brazausko šeimos. Kieno vežime sėdi VSD? Prisimenate patarlę? Prezidentė praleido progą atvirai išpažinti savo praeitį ir taip pradėti naują gyvenimą. Tada būtų galima ja patikėti, nes atgailaujantis nusidėjėlis yra geresnis už švenčiausią pranašą... Deja yra priešingai - tiesa dozuojama su pipete, kuri yra mūsų engėjų rankose ir panaudojama intrigoms bei skandalams provokuoti oponentus. Pone je je, ar jūs kartai nesate iš tos pačios kompanijos, kad visa tai jums taip puiku?

je je - kritikui       2013-12-11 15:55

Sakydamas ” kad Konstitucijoje verslas neįvardintas, kaip ekonominė valdžia. Verslas lieka tarsi šalia valstybės, nors ją stipriausiai veikia.“tuo tarsi pripažįstate kad valstybę ir turi valdyti oligarchai- monopolistai, vyriausybei tepalikkdami mokesčių bankomato vaidmenį? Ir kuo tada valstybinė monopolija prastesnė už oligarchinę? Kur tada čia įžiūrite “visuomeninį interesą”? Dar A.Smitch teigė, kad privačios monopolijos yra kur kas baisiau nei valstybinė, nes joms rūpi tik pelnas, ir jau toli gražu ne visuomeninis interesas. Vyriausybė neturi leisti įsigalėti monopolijoms. Estai privatizavo/monopolizavo vandenį, dabar turi nepakeliamas gėlo vandens kainas.

““Trečia bėda, kad tauta, pavargusi nuo rietenų ir asmeninių bei lobistinių interesų klampynės Seime, išsirinko Prezidente autoritarinį valingumą demonstruojančią D.Grybauskaitę, kuri siekdama veiksmingumo, o gal ir kitų tikslų, pasinaudojo Konstitucijos spraga vienvaldžiai manipuliuoti jėgos struktūromis. ”

Gal paiškintumėt, gerbiamasis, kodėl ankstesni prezidentai nesugebėjo pasinaudoti ta Konstitucijos spraga, o tik skėsčiojo rankomis, sakydami, kad jie “nieko negali”. ir tokie Prezidentai jums labai geistini, kaip matom:)

Prezidentė alia labai aiškiai mato, labai tiksliai kalba (kad neliktų vietos interpretacijoms) ir moka priimti teisingus sprendimus, pasinaudodama net tomis menkomis galiomis, kurias jai suteikia Konstitucija. O tai, kad ji renkama tautos tiesiogiai, o ne seimo, ji tampa tautos/piliečių suverenia atstove ir todėl gali tapatintis su valstybe bei jos interesais.

je je        2013-12-11 15:26

visose Vakarų saugumo struktūrose įtariamieji tikrinami melo detektoriumi.
jei šis malonumas nebūtų brangokas, tai ir kiekvieno nusikaltėlio prodymai turėtų būti tikrinami melo detektoriumi. Nereikėtų “sovietinių’ tardymo metodų kankinant, kuomet dėl nepakeliamo skausmo žmogus prisipažįsta ir tuom ko nepadaręs.

Juliau Purai,       2013-12-11 9:56

Pagal Jus melo detektorius - tai Dievas? Ar tik šiaip šventa karvė? Kažkodėl neteko girdėti kad kur nors, pvz., JAV, Britanijoje, ar šiaip kokioje labiau už Lietuvą atsilikusioje valstybėje tam aparačiukui būtų suteiktos Dievo galios. Gal tuomet nereikia nei Prezidento, nei Seimo, nei teismų? Sustatome visur tuos aparačiukus - ir valstybė klestės?

arturas       2013-12-11 9:23

melagiai bijo melo detektoriaus

Kritikas Pikčiurna       2013-12-11 6:10

Yra faktas, kad žmonės kalba vieną, daro kitką, iš tikro siekia trečio, o rezultatai būna dar kitokie ir tą grandinę galima būtų dar pratęsti, nes visuomeniniuose reiškiniuose dalyvauja visa visuomenė.
Taip pat yra faktas, kad iki pusės pripilta stiklinė vieniems yra pustuštė, kitiems - puspilnė, t.y. faktas gali būti interpretuojamas skirtingai ir tai taip pat yra faktas. Visi esame žmonės, todėl šiems faktams paklūstame. Tačiau, kai faktai susirikiuoja į grandinę, ji galimų interpretacijų palieka vis mažiau, nes ne visi pavienių faktų paaiškinimai dera su visa grandine, daugelis aiškinimų tokių apribojimų netenkina. Aišku, iš baigtinių faktų grandinės negalima padaryti vienareikšmės išvados, neapibrėžtumas ir vieta spėlionėms lieka. Ši problema yra gerai perprasta kibernetikoje. Nėra informacijos kanalų be triukšmo (t.y. be klaidų ar sąmoningų klaidinimų), todėl informacija paprastai perduodama keliais kanalais ir gauti pranešimai sulyginami. Pranešimas laikomas patikimu, jei visais kanalais gauta žinia yra ta pati, nesutampanti žinios dalis siunčiama (apdorojama) pakartotinai, kol sutampa. Todėl politikoje yra svarbu sprendimus, galias ir net veiksmus dubliuoti, trigubinti ar daugiau kartų multiplikuoti skirtingais kanalais arba kartoti kelis kartus iš eilės bei skirtingomis technologijomis ir t.t., kad rezultatus vertintume objektyviau.
Būtent todėl yra taikomas valdžių atskyrimo ir jų pusiausvyros užtikrinimo metodai. Karinio ar kosminės erdvės užkariavimo lenktynėse dar taikomi vienu metu konkuruojančių projektų vystymo technologija, kai laimi geriausius rezultatus pasiekusi šaka. Toks pajėgų dubliavimas iš pirmo žvilgsnio atrodo per brangus, panašus į lėšų švaistymą ir tokių pavojų “blefuoti” tikrai kyla, bet subjektyvūs pasirinkimai ar tikslingas nukreipimas ne viešam interesui naudinga kryptimi yra dar brangesnis ir turi ilgalaikes pragaištingas pasekmes.
Šių klaidų Lietuva neišvengė nuo pat pradžių ir viena iš jų yra ta, kad Konstitucijoje verslas neįvardintas, kaip ekonominė valdžia. Verslas lieka tarsi šalia valstybės, nors ją stipriausiai veikia.
Kita bėda, kad jėgos struktūrų pavaldumas blogai subalansuotas ir nėra taikomi kibernetiniai savaiminio klaidų korekcijos algoritmai. O juk politika yra informacinė valdymo bei vertinimo sistema ir privalo būti kuriama remiantis kibernetikos bei dirbtinio intelekto principais.
Trečia bėda, kad tauta, pavargusi nuo rietenų ir asmeninių bei lobistinių interesų klampynės Seime, išsirinko Prezidente autoritarinį valingumą demonstruojančią D.Grybauskaitę, kuri siekdama veiksmingumo, o gal ir kitų tikslų, pasinaudojo Konstitucijos spraga vienvaldžiai manipuliuoti jėgos struktūromis. Taip valstybė suskilo į “nepriklausomas kunigaikštystes”, kurių vadovai paklūsta tik vienam asmeniui, o ne viešam interesui. Poligrafas pasitelktas tam, kad sukurti objektyvumo iliuziją mobilių kibernetinių žaisliukų manijos apimtai visuomenei. Tai yra įrankis, kaip ir paprasčiausias peilis ar lazda, kurie gali būti panaudoti tiek geram, tiek ir blogam tikslui. Įrankiai palengvina ir pagreitina sprendimų parengimą,jų įgyvendinimą, bet sprendimus turi priimti žmogus. Vieno žmogaus sprendimai yra greitesni, bet viešą interesą geriau atstovauja tik demokratiniu keliu priimti sprendimai, todėl būtina rasti optimalų šių dviejų būdų derinimą. Tačiau, būtina sąlyga, kad sprendimus priiminėtų kompetentingi ir atsakingi asmenys. Atsakomybę turi užtikrinti visa teisinė sistema. Sprendimų nešališką kompetentingumą turi užtikrinti ekspertų kolektyvai. Kaip atsakomybės pareikalausi, kai jėgos struktūrų vadovus skiria vienas asmuo? Konstitucija reikalauja, kad prieš įstatymus turi būti lygūs visi. Bet Prezidentas kol kas yra “lygesnis” už kitus, kuo ir pasinaudojo D.Grybauskaitė.

Nesupratau       2013-12-10 23:46

Kas čia per marazmatinis komentaras? (nuo Derrida iki Algio Greitai)

ui ui ui...ai ai ai...        2013-12-10 21:39

Vytautas Rubavičius, astrofizikas tarp marksistinių sociologų, sociologas tarp astrofizikų, o rezultate - š..das, š..das, š..das, kaip pasakytų Algis Greitai.

Vedęs užkietėjusią marksistę, neokairės atstovę Ana Baranovą, kurios dievukas - žd kilmės ideologas Derrida, pagal neotrockistų iš Harvardo užsakymą sukūręs planą KAIP DESTRUKTŪRIZUOT tradicines visuomenes, naikinant Nacionalines valstybes su visom tom “nacionalinėm” vertybėm, dabar visu pajėgumu nusitaikęs į mūsų PREZIDENTĘ. Įdomu kodėl? Gal visgi ji nėra tokia raudona, kaip kad ją paišo Vytauto draugužis Zigmukas? Gal visgi labai švariai nusiplovė raudulius tame jėzuitų universitete Georgtowne? 

Ką ten veikiate tame marksistiniame sociologijos institute, persivadinusiame į “kultūrų tyrimo”? Gražiai skamba, ar ne? Bet juk marksistai ir įkūrė sociologijos mokslą  (visuomenės kultūrų tyrimo mokslą) Frankfurto mokykloje, kad galėtų “destruktūrizuoti” visuomenes pagal savo pagedimo lygį. Eriką Fromą išmetė Frankfurto mokyklos (kažkodėl į ją priimami išskirtinai žd tautybės, tikras rasizmas:) už tai kad užsikrėtė kriksčioniškom meilės idėjom, kas net ir neomarksistams griežtai uždrausta.  Gal vieną kartą šklokite tiesiai šviesiai visus to savo paslaptingo instituto planus. Visuomenė nusipelno tai žinoti. Kam slėpti? Gal pritars? Juk taip sudėtinga tyliai knisti šaknį po visuomenės pamatais, ar ne? Jūsų “socialiniuose” planuose Lietuvos vardas jau nebeminimas. Tai kokiam regionui šį kraštą jau esate priskyręs?

na žinoma, žinoma,        2013-12-10 18:55

juk aiškus dvejų poligrafų SĄMOKSLAS prieš nekaltą FNTT berniuką Giržadą.

ir reikia gi šitaip - juk tik 97procentai patikimumo!!!

Gailiui pavyko su abiem, o štai Giržadui su abiem nepavyko. Tiesiog susijaudino abu kartus skirtingose vietose su vis kitais ekspertais… Na ir sugalvok tu man tokį šaltą, ledinį prietaisą!!!
Melo imperijoj juk visai to nereikėjo!!! Kažkoks kvalas tas vakarų išmislas. Dr ims ir sugalvos tikrinti seimo narius ar Tiesos “rašytojus”:))

VASIA        2013-12-10 18:19

REIKĖTŲ TĄ POLIGRAFĄ SUGRŪSTI PALAIČIUI Į UŽPAKALĮ...

Adomas       2013-12-10 17:30

Pritariu Ievai, Ievutei. Straipsnis kaip visuomet iš po šitos plunksnos -  aristokratiškai gracingas ir iškalbus. Dėl graudaus apsinuoginimo…Tokiuose metuose gimnazistiškas naivumas jau būna išgaravęs, taigi tvartelyje ar kokioje lindynėje raugintiems skiepams apsinuoginama dažniausiai tik iš išskaičiavimo. Tiesa, dar būna, kad iš baimės… Tuomet “koks velnias nešė į galerą, kur tokie purvini felčeriai”...Liūdna…

Ieva       2013-12-10 14:41

Labai patiko. Ironiška, elegantiška, skaudu. Skiepams apsinuoginusi prezidentė tokia graudi ir verta užuojautos. smile

esox       2013-12-10 13:53

Esame iš užjūrio, nuotoliniu būdu, valdoma valstybė. Geras tas valdymas, bet, matyt, tame valdymo kabelyje kartais įvyksta gedimai. V.Adamkus, tokiai atvejais, lėkdavo į Meksiką ir medituodavo pajūryje, tardavosi su anapusinėmis dievybėmi (kurios “jam nežinant” prie Nemenčinės šventoves įrengė) ir sutaisydavo tą ryšį. Na, o tie vaikinai, kurie mūsų gale tą valdymo kabelį aptarnauja, apleido savo darbą, su abejotinos reputacijos deivėmis iš Rusijos susidėjo, su vyrais, liguistai vaikučius mylinčiais.
Todėl ir Prezidentę balamūtija su visokiais poligrafais, gal Bulgakovą buvo
skaitę, gal apie ekselencijos biografiją ką žiną.

Lipa ir per       2013-12-10 12:05

visuomeninkus prezidentė.Jais dangsto savo negražius darbus?Bjaurus įprotis.O visuomenininkai turi turėti savigarbos ir nesileisti jais manipuliuoti.

Rekomenduojame

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Prancūzijos parlamente – aršūs debatai dėl vakcinų pasų

Linas Karpavičius. Kuo toliau, tuo aiškiau matosi, kad pandemijos valdymas ir mokslas yra du vienas kitam prieštaraujantys dalykai

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Liudvikas Narcizas Rasimas. Prūsijos bumerangas

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.