Kultūros, kalbos, istorijos politika, Partijos

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 20 d. 11:37

13     

    

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

TS-LKD-Jedinstvo.  Toks ir turėtų būti politologiškai tikslus šios savo tikrąjį veidą parodžiusios partijos pavadinimas. Ir vis dėlto žvelgiant į šią trisdešimties metų senumo burokevičininkų sambūrio nuotrauką neįmanoma pabėgti nuo vienos minties. Tai, kas vyksta dabar, turbūt yra blogiau.

M. Burokevičius buvo tikras komunistinis „internacionalistas“, nuoširdžiai tikėjęs, kad komunistinėje visuomenėje tautos ir jų kalbos išnyks. Jis taip pat neabejojo, kad juo greičiau lietuviai pereis prie „didžiojo Lenino“ kalbos, juo bus geriau. Pirmiausia jiems patiems.

Tačiau nėra jokių įrodymų, kad laukdamas, jog ši kalba išnyktų, jis būtų troškęs iš jos išsityčioti ir ją išniekinti. Paversti žaisliuku suteikiant teisę bet kam ją darkyti pagal savo įgeidžius ir įvesti į ją „įvairovę“ grūdant į jos abėcėlę visų įmanomų kalbų raides su diakritiniais ženklais. Lietuvių kalba turėjo išnykti iš šio pasaulio bent jau oriai, su iki pabaigos atpažįstamu savo raidynu ir gramatika.

Tuo tarpu TS-LKD ne tik stumia lietuvių kalbą iš viešojo gyvenimo, bet dar iš jos tyčiojasi. Belieka klausti: iš kur tokia beribė panieka lietuvių tautai ir iš esmės beveik zoologinė neapykanta jos kalbai? Didžiulė mįslė. Ji tampa dar didesnė pagalvojus, kad gimtąją kalbą paniekinantį įstatymą uoliausiai stumia ir pristatinėja politikas, kurio genealoginiame medyje atrastume paties tos kalbos tėvo J. Jablonskio pavardę. Ar įmanoma beatodairiškiau ir šiurkščiau nukirsti savo paties šaknis?

Taip – M. Burokevičius tokios savosios kalbos išdavystės ir pažeminimo fone dar atrodytų tik nedrąsus mokinukas.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

habilitās       2022-01-22 15:41

„Tai, kas vyksta dabar, turbūt yra blogiau”.
...
Bus dar blogiau, Sodra nukėlė Vienišo asmens išmokų mokėjimą į pavasarį, nes neturi pinigų, o pavasarį gali ir pensijoms pinigų pritrūkti. Tada daug kas pajaus tikrą „buržuazinį nacionalizmą” savo kailiu.

Nuotrauka       2022-01-22 15:25

Iš dalies galima pritarti,bet AMB reformatorium sunku pavadinti ,tai daugiau laviravimas ,su kuo eiti ir,ką iš to laimėti sau. O Burokevičius tai pats tikriausias komunistas ,tikėjo savo įdėjomis,pagal jas gyveno ir, jeigu nebūtų pardavęs Lietuvos, būtų tikresnis už bet kokį socdemą .Dėl tautiškumo-,tai ,žinoma, siektinas dalykas, bet pačiai tautai kol kas labiau rūpi išgyvenimo dalykai .Tačiau gerbiu kultūringai reiškiamą nuomonę.

Petras       2022-01-22 13:15

Viskas čia, Radžvilai, yra iš ten pat, t.y. iš 1994 m. Lietuvos bendrumo (žečpospolitinio) su Lenkija sutarties, kurios, deja, ir pats nesi pajudinęs… O tai ir kelia įtarimą, ar lietuvybės pusėje esi.

Nuotraukai (2022-01-22 11:18)       2022-01-22 12:10

Teisingai, tamsta, pastebėjai, jog ir komunistų būna įvairių, tačiau suklydai, kad neįvertinai to, kad tikri komunistai niekad nebuvo ir nebus tautiniais komunistais, nes jie pripažįsta tik vienintelę vertybę – materialinę gerovę. Tikri komunistai gali būti tik reformatoriais, kokiu buvo Brazauskas, arba ortodoksiniais komunistais, kuriais buvo Burokevičius su Jarmalavičiumi, Kuoleliu. Komunistai (reformatoriai su ortodoksais) nesutarė tik demokratijos ir Lietuvos pasilikimo Sovietų sąjungos klausimais.

Nuotrauka       2022-01-22 11:18

Visokių  būna liberalų,-modernių ir tautinių .Visokių būna ir komunistų ,-modernių  ir tautinių. Čia gerai išvyniojot. Tikriausiai ir Brazauskas buvo tautinis , o ne koks modernus komunistas ir šventai tarnavo Lietuvai . Jis kultūringai prichvatizavo’’ Draugystės’’  viešbutį ,o tautai siekė lygybės , santarvės , demokratijos, ir už tai tauta jį gerbė ir mylėjo. Nereikėjo tada nei mitinguoti ,nei kartuvių statyti ,gyvenome ramybėje.Nebėra Brazausko -nebėra ir   tvarkos.

Pusdurniams       2022-01-22 3:51

Lietuvoje partijų nėra, yra tik gaujos.

Praeivis       2022-01-22 3:47

Vasario 16 eisiu pažiūrėti, kaip dėdulę nušvilps ant jo balkonėlio.

Nuotraukai       2022-01-21 18:39

Visokių būna liberalų. Modernieji liberalai tie, kuriems nei moralė, nei valstybė nėra vertybės. Tautiniai liberalai tie, kuriems rūpi ne tik demokratija, bet ir tautos valstybė jos kultūra bei dorovė. Manau, kad Vytautas Radžvilas, būtent buvo ir pasilieka pastarojo tipo liberalams.
Dėl raidžių. Taip, dėl tų trijų raidžių lietuvių kalba nedings, tačiau silpninamas jos, kaip valstybinės kalbos statusas ir čia šio proceso tik pradžia, o Lietuva šiandien kaip valstybė ne gyvuoja, bet merdi. Tai jau beveik tik butaforinė valstybė, kuri savo ateitį planuoja kaip ištirpsiančią globalioje Europoje. Turint omenyje, kad valstybės esminis tikslas - jos išlikimas istorijos verpetuose, argi valstybė su tokiais ateities planais yra labai nusipelnusi vadintis valstybe? Nemanau: neliks ne tik valstybės, bet ir jos istorijos nelabai bus kam prisiminti…

> Nuotraukai       2022-01-21 14:00

Straipsnis išties taiklus, o ypač nuotrauka.

Nuotrauka       2022-01-21 13:31

Besižvalgant po senas nuotraukas atrasime, kaip jedinstvos veiklos metais įžvalgusis p.Radžvilas įkuria Lietuvos liberalų sąjungą ,kuri veikė kelis metus ir , nors rinkimuose jiems nepasisekė ,senose nuotraukose jis-liberalizmo krikštatėvis,ko gal ir nebenorėtų prisiminti. Todėl jau nustokit bauginti save ir kitus praeities vaiduokliais,puikiai suvokiant, kad jūsų argumentai emociškai labai pritempti ,žinoma, jie veiksmingi kažkokiai visuomenės daliai, kuri trokšta veiksmo,tą irgi puikiai suprantat. Neverta traukti tų senų  nuotraukų, dar nežinia,ką  gali netyčia atrasti.O dėl tų kelių raidžių- po pusmečio pamiršim .Žinokit -,LIETUVIŲ KALBA GYVUOS ,MŪSŲ VALSTYBĖ YRA IR GYVUOS,MŪSŲ ISTORIJA NEIŠTRINTA, kad ir kaip mus norėtumėt įtikinti priešingai.

Vinietis       2022-01-20 23:56

Labai taikliai

burokevičius       2022-01-20 17:52

Įdomu ,kokiai auditorijai skirtas šitas tragiškai emocingas straipsnis.

Kostas       2022-01-20 14:18

Santūriai, bet taikliai

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.