Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Radžvilas. Vatnikai ir eurovatnikai

Tiesos.lt siūlo   2018 m. liepos 27 d. 15:29

13     

    

Vytautas Radžvilas. Vatnikai ir eurovatnikai

Kauno forumas

Nežinia kelintą kartą atvirai parodžiusį neapykantą Lietuvai ir viešai pasityčiojusį iš jos karžygio Klaipėdos Tarybos narį užgriuvo „net“ paties A. Tapino kelta masinio pasipiktinimo banga. Šį kartą rūstybė tokia didelė, kad pagarsėjusiam „vatnikui“ išdrįsta – koks žygdarbis! – net skelbti apkaltą. Būtų juokinga, jeigu nebūtų neramu ir koktu. Juk tai ne kas kita, o dar vienas parodomasis ir grynai teatrališkas tariamo pasipiktinimo „vatnikais“ protrūkis, patvirtinantis, jog Lietuvos valstybės – nėra. Šitaip keliamų tokių pasipiktinimo audrų tikroji paskirtis yra viena – nukreipti dėmesį nuo „vatnikiškumo“ reiškinio esmės ir nuslėpti jo priežastis, mastą, galiausiai – iš tiesų pavojingiausias, bet niekada neįvardijamas „vatnininkystės“ atmainas.

Atidžiai įsiskaitykime į šį straipsnį.

Jame kaip tik ir galima susipažinti su į oficialią klasifikaciją dar neįtraukto „vatnikų“ porūšio atstovu. Šiam porūšiui būtina duoti vardą: tai „eurovatniko“ egzempliorius. Skirti ir klasifikuoti tokį porūšį – pagrįsta ir prasminga. Juk „vatnikiškumo“ esmė ir jį atpažinti leidžiantis skiriamasis bruožas – ne trauka ar stūma į Rytus ar Vakarus, meilė ar neapykanta Putinui ir Junckeriui. „Vatnikiškumo“ esmė – savo valstybės nevertinimas ar net jos idėjos neigimas.

O kas yra tas „eurovatnikas“ ir kaip jį atpažinti, puikiai atskleidžia įvykių Klaipėdoje kontekstas. Rusiškąjį „vatniką“ miltais „pavaišinęs“ karštas Lietuvos patriotas ir tariamas „antivatnikas“ pasirodė esąs Liberalų sąjūdžio atstovas miesto Taryboje – lyg tyčia tos pačios partijos, kuri yra sudariusi koaliciją su antivalstybinių nuostatų neslepiančiu Rusų aljansu.

Žavinga, ar ne? O toks pat liberalus kito miesto meras lyg niekur nieko siunčia vaikus į Rytus įkvėpti autentiškos „rusiškojo pasaulio“ dvasios.

Priešybės sutampa. V. Titovas yra „vatnikas“, nes nepajėgia, o ir nenori, susitaikyti su tuo, kad Lietuva – valstybė. Jam tos valstybės nereikia. Jis paprasčiausiai jos nekenčia, nes Lietuva jo vaizduotėje – tik Rusijos imperijos provincija. Šiaurės vakarų kraštas.

Liberalieji „eurovatnikai“ triukšmingai piktinasi rusiškaisiais „vatnikais“ ir juos smerkia. O kartu yra jų dvasiniai broliai ir bendraminčiai. Juk Lietuvos valstybės jiems nereikia lygiai tiek pat. Tautos nėra – yra tik privačių interesų bet kokioje valstybėje turintys netrukdomai siekti individai. Atiduokime ES paskutinius valstybės suverenumo likučius – teisę tvarkyti net socialinius, kultūros ir švietimo reikalus. Lietuva turi tapti ES savivaldybe – štai koks A. Kubiliaus pasiūlytas ES „eurofederacinės“ pertvarkos idealas. Tai – grynai „eurovatnikiška“ Lietuvos ateities vizija. Fantastiškas pasirinkimas: Rusijos Šiaurės vakarų kraštas ar ES Vidurio (gal Šiaurės?) rytų regionas? Jeigu individo laisvei užtikrinti sava valstybė nebūtina, kaip teigia liberalieji LLS ir TS-LKD „eurovatnikai“, tai iš principo teisūs ir prorusiškieji „vatnikai“, teigiantys, kad tą laisvę gali užtikrinti ir Putinas: juk okupavęs ir aneksavęs Lietuvą jis greičiausiai nesikėsintų į vienintelę „eurovatnikams“ suvokiamą laisvės formą – šventą ir neliečiamą individo privačios nuosavybės teisę.

Ši valstybės pamatus kasdien ardanti „vatnikų“ ir „eurovatnikų“ mentalinė sąsaja – ne vaizduotės pramanas. Vienus ir kitus saistantis ryšys – įsitikinimas, kad Lietuva negali ir neturi teisės būti valstybė – seniai materializavosi mūsų politinio gyvenimo tikrovėje. Patriotiškomis ir provakarietiškomis besiskelbiančių politinių jėgų „pragmatiškos“ koalicijos su atvirai antvalstybiniais gaivalais seniai tapo kasdienybe ir laikomos norma. „Vatnikai“ jaučia ir yra puikiai perpratę, kas iš tiesų slepiasi po skambiomis „eurovatnikų“ deklaracijomis – todėl kasdien drąsėja ir veikia vis atviriau bei įžūliau. Jie žino – garsiai šaukdami, kad reikia kuo toliau ir greičiau nuplaukti į Vakarus, lietuviškieji „eurovatnikai“ valstybės laivo bures nepastebimai kreipia Rytų link. Lietuva kartoja Kolumbo kelionę: tarsi norėjo ir manė plaukiąs į Indiją, bet atsidūrė Vakarų Indijoje…

kaunoforumas.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Misteris       2018-07-31 20:51

VATNYKAI ir EUROVATNYKAI yra BROLIAI.
Jie ŠVENTES turėtų švęsti kartu.

Nekenčiantis lietuvių ir Lietuvos Dzeikas       2018-07-28 18:22

dar kartą 20:17 patvirtino, kad yra liberastinio globalizmo auka (tariamai, valstybių jau nėra - jos pavirto chimeromis ir t.t.) Nesvarbu, pats atsidavė ar buvo išprievartautas.
Dzeikai, išsaugok bent likučius savigarbos. Neapykanta Lietuvai ir dviveidiškumas nuodija tave patį.
Čia tu jau demaskuotas, kokiomis temomis besidangstytum.

Labai       2018-07-28 16:41

taiklus straipsnis.Cai nei pridesi, nei atimsi.

Laimingi tie,kurie       2018-07-28 7:46

išsaugos nors lopinėlį žemės kaime .Jie žino,jei ppasėsi,pasodinsi,papenėsi,tai ir turėsi.Be jokių etikečių.

Tarp šių etikečių ar       2018-07-28 7:44

pravardžių pasiklydo žmogus.Jis dabar yra eksperimentuose.Gal pritaikysim tokią santvarką ,ideologiją ar kitokią.Su juo eksperimentuojama reformomis visose srityse,o baisiausia,kad medicinoje.Net Kauno klinikose,vakar rašė 15 min.,dedasi baisūs dalykai,kai vaikas buvo kankinamas chirurgijos skyriuje abejingais veidais.Jei panaikins rajonų ligonines,tai Kaune mus operuos tik studentai ,rezidentai,eksperimentuos šarikovai ,o pasirinkimo nebus.Darosi siaubinga ir apokaliptiška.

rašliavai       2018-07-27 22:10

Meluoji - kaip tikra komunistinė rašliava

Susipriešinusi       2018-07-27 22:03

Lietuva.Iš  principo priešų ieškojimas yra labai pavojingas kelias.Matėm Hitlerį,Staliną...Mūsų kai kurių artijų vadai labai neatsakingai savo narius pjudo prieš kitus.Tikrai labai neteisus tas Klaipėdos deputatas,tuo pačiu reikia nesileisti iki jo lygio,o rodyti kultūros pavyzdį.Kviesti diskusijoms.

antikomunistinė rašliava       2018-07-27 21:20

kur “tiesos” cenzoriai - miega?
juk tai antikomunistinė, antisemitinė, homofobiška rašliava.
——-
(tokio turinio komentarai - kaip spausdinamo straipsnio - siunčiama pas nykštukus “tiesos” portalo cenzorių ir savininkų)

erlas       2018-07-27 19:59

na debilu ir debiliškumas. jiems sako, kad „vatnikas“ , “antivatnikas ” ir „eurovatnikas“  tai tas pats “leninas” trijuose, o debilnykas ( “gal kgb-vsd propagandonas”) vėl skirsto srutas išvietėje.

Dzeikas       2018-07-27 19:17

Teoriskai arklys, praktiskai nekelia.
Cia as apie Radzvilo “balandzio tezes” tipo Lietuva tai ne Rusija, Lietuva tai ne Europa, Lietuva tai pati sau, Lietuva tai pilnatve.
Ar teisingai persakiau jusu isvedziojimus p.Radzvilai?
Jeigu taip tesiam toliau.Kaip ir kiekvienas musu as noreciau, kad Lietuva butu valstybe , o ne gauja “susikombinavusi” popieriukus su SNO(Suvienituju Naciju Organizacija) stampukais liudijanciais kad taip tycia cia valstybe.
Ka suponuoja zodis valstybe? Jeigu jusu vizijoje tai arkliukai triju spalvu kombinaciju fone na tai ko jus cia visi triuksmaujate:Turime gi.
Jeigu tai istatymas iveikiantis jega, galia ir pinigus - tai vatnikai netgi teisesni uz eurovatnikus. Kokia bebutu ta Rusija , tegul ir imperines valstybes supratima jos pareigunai turi.  Kaip tas serbu pasenietis imas kysius is kaires ir desines,taciau turistu su Kosovo viza nepraleido.Uz jokius kysius nepraleido.Teko nabagams vaziuoti atgalios ir duot 500km lanksta.
Lietuviai taip ir nesuprato serbo - sobaka eme gi kysius, o cia issipyre ir ne uz ka.Ko noreti - ozys!
Kodel vatnykai teisesni uz eurovatnikus? Todel, kad vatnikai orientuoti i konkrecia valstybe - Rusija. I ka orientuoti E-vatnikai? I efemeriska ES? Rytoj tai gali buti chimera.Nera ES, o yra konkrecios salys. Valstybes.
Kodel gi abieju rusiu vatnikai atmeta Lietuvos valstybes vizija? Vizijos neatmeta, taciau supranta , kad tai siame simtmetyje chimera.Ir kas savo gyvenimu palaikys sia chimera - patys taps chimera. Nes tarnavimas chimerai griauna pirmoj eilej zmogu jai tarnaujanti , po to ir tuos su kuriais tas zmogus bendrauja, ar vykdo bendra veikla.
Paprastu zmoniu gyvenyme pasireiks ju dvasiniu principu ir stuburo lauzymu.Nes kurdami chimera jie tarnaus gaujoms kurios slepiasi po ta chimera.
Todel teteisia Visazinantis kas teisesni: vatnikai norintis but valstybes, nesvarbu kokios pilieciais, ar “patriotai” tarnaujantys gaujai pasivadinusiems “valstybe”.

bet       2018-07-27 19:14

paaiskejo, kad kubilius neigalus, ikalbamas sunaus ir teisininku

Bažnyčia       2018-07-27 18:53

tyli .Tai jos didžioji nuodėmė,užuot vienijusi krikščioniškų vertybių pagrindu…Bažnyčios hierarchai pirmieji pražiūrės Lietuvą.Kas bus tas ES “suklupimo akmuo”?

erlas       2018-07-27 18:49

kaip pirštu į akį humus-sovietikams.


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.