Įžvalgos

Vytautas Radžvilas. Vatnikai ir eurovatnikai

Tiesos.lt siūlo   2018 m. liepos 27 d. 16:29

13     

    

Vytautas Radžvilas. Vatnikai ir eurovatnikai

Kauno forumas

Nežinia kelintą kartą atvirai parodžiusį neapykantą Lietuvai ir viešai pasityčiojusį iš jos karžygio Klaipėdos Tarybos narį užgriuvo „net“ paties A. Tapino kelta masinio pasipiktinimo banga. Šį kartą rūstybė tokia didelė, kad pagarsėjusiam „vatnikui“ išdrįsta – koks žygdarbis! – net skelbti apkaltą. Būtų juokinga, jeigu nebūtų neramu ir koktu. Juk tai ne kas kita, o dar vienas parodomasis ir grynai teatrališkas tariamo pasipiktinimo „vatnikais“ protrūkis, patvirtinantis, jog Lietuvos valstybės – nėra. Šitaip keliamų tokių pasipiktinimo audrų tikroji paskirtis yra viena – nukreipti dėmesį nuo „vatnikiškumo“ reiškinio esmės ir nuslėpti jo priežastis, mastą, galiausiai – iš tiesų pavojingiausias, bet niekada neįvardijamas „vatnininkystės“ atmainas.

Atidžiai įsiskaitykime į šį straipsnį.

Jame kaip tik ir galima susipažinti su į oficialią klasifikaciją dar neįtraukto „vatnikų“ porūšio atstovu. Šiam porūšiui būtina duoti vardą: tai „eurovatniko“ egzempliorius. Skirti ir klasifikuoti tokį porūšį – pagrįsta ir prasminga. Juk „vatnikiškumo“ esmė ir jį atpažinti leidžiantis skiriamasis bruožas – ne trauka ar stūma į Rytus ar Vakarus, meilė ar neapykanta Putinui ir Junckeriui. „Vatnikiškumo“ esmė – savo valstybės nevertinimas ar net jos idėjos neigimas.

O kas yra tas „eurovatnikas“ ir kaip jį atpažinti, puikiai atskleidžia įvykių Klaipėdoje kontekstas. Rusiškąjį „vatniką“ miltais „pavaišinęs“ karštas Lietuvos patriotas ir tariamas „antivatnikas“ pasirodė esąs Liberalų sąjūdžio atstovas miesto Taryboje – lyg tyčia tos pačios partijos, kuri yra sudariusi koaliciją su antivalstybinių nuostatų neslepiančiu Rusų aljansu.

Žavinga, ar ne? O toks pat liberalus kito miesto meras lyg niekur nieko siunčia vaikus į Rytus įkvėpti autentiškos „rusiškojo pasaulio“ dvasios.

Priešybės sutampa. V. Titovas yra „vatnikas“, nes nepajėgia, o ir nenori, susitaikyti su tuo, kad Lietuva – valstybė. Jam tos valstybės nereikia. Jis paprasčiausiai jos nekenčia, nes Lietuva jo vaizduotėje – tik Rusijos imperijos provincija. Šiaurės vakarų kraštas.

Liberalieji „eurovatnikai“ triukšmingai piktinasi rusiškaisiais „vatnikais“ ir juos smerkia. O kartu yra jų dvasiniai broliai ir bendraminčiai. Juk Lietuvos valstybės jiems nereikia lygiai tiek pat. Tautos nėra – yra tik privačių interesų bet kokioje valstybėje turintys netrukdomai siekti individai. Atiduokime ES paskutinius valstybės suverenumo likučius – teisę tvarkyti net socialinius, kultūros ir švietimo reikalus. Lietuva turi tapti ES savivaldybe – štai koks A. Kubiliaus pasiūlytas ES „eurofederacinės“ pertvarkos idealas. Tai – grynai „eurovatnikiška“ Lietuvos ateities vizija. Fantastiškas pasirinkimas: Rusijos Šiaurės vakarų kraštas ar ES Vidurio (gal Šiaurės?) rytų regionas? Jeigu individo laisvei užtikrinti sava valstybė nebūtina, kaip teigia liberalieji LLS ir TS-LKD „eurovatnikai“, tai iš principo teisūs ir prorusiškieji „vatnikai“, teigiantys, kad tą laisvę gali užtikrinti ir Putinas: juk okupavęs ir aneksavęs Lietuvą jis greičiausiai nesikėsintų į vienintelę „eurovatnikams“ suvokiamą laisvės formą – šventą ir neliečiamą individo privačios nuosavybės teisę.

Ši valstybės pamatus kasdien ardanti „vatnikų“ ir „eurovatnikų“ mentalinė sąsaja – ne vaizduotės pramanas. Vienus ir kitus saistantis ryšys – įsitikinimas, kad Lietuva negali ir neturi teisės būti valstybė – seniai materializavosi mūsų politinio gyvenimo tikrovėje. Patriotiškomis ir provakarietiškomis besiskelbiančių politinių jėgų „pragmatiškos“ koalicijos su atvirai antvalstybiniais gaivalais seniai tapo kasdienybe ir laikomos norma. „Vatnikai“ jaučia ir yra puikiai perpratę, kas iš tiesų slepiasi po skambiomis „eurovatnikų“ deklaracijomis – todėl kasdien drąsėja ir veikia vis atviriau bei įžūliau. Jie žino – garsiai šaukdami, kad reikia kuo toliau ir greičiau nuplaukti į Vakarus, lietuviškieji „eurovatnikai“ valstybės laivo bures nepastebimai kreipia Rytų link. Lietuva kartoja Kolumbo kelionę: tarsi norėjo ir manė plaukiąs į Indiją, bet atsidūrė Vakarų Indijoje…

kaunoforumas.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Misteris       2018-07-31 21:51

VATNYKAI ir EUROVATNYKAI yra BROLIAI.
Jie ŠVENTES turėtų švęsti kartu.

Nekenčiantis lietuvių ir Lietuvos Dzeikas       2018-07-28 19:22

dar kartą 20:17 patvirtino, kad yra liberastinio globalizmo auka (tariamai, valstybių jau nėra - jos pavirto chimeromis ir t.t.) Nesvarbu, pats atsidavė ar buvo išprievartautas.
Dzeikai, išsaugok bent likučius savigarbos. Neapykanta Lietuvai ir dviveidiškumas nuodija tave patį.
Čia tu jau demaskuotas, kokiomis temomis besidangstytum.

Labai       2018-07-28 17:41

taiklus straipsnis.Cai nei pridesi, nei atimsi.

Laimingi tie,kurie       2018-07-28 8:46

išsaugos nors lopinėlį žemės kaime .Jie žino,jei ppasėsi,pasodinsi,papenėsi,tai ir turėsi.Be jokių etikečių.

Tarp šių etikečių ar       2018-07-28 8:44

pravardžių pasiklydo žmogus.Jis dabar yra eksperimentuose.Gal pritaikysim tokią santvarką ,ideologiją ar kitokią.Su juo eksperimentuojama reformomis visose srityse,o baisiausia,kad medicinoje.Net Kauno klinikose,vakar rašė 15 min.,dedasi baisūs dalykai,kai vaikas buvo kankinamas chirurgijos skyriuje abejingais veidais.Jei panaikins rajonų ligonines,tai Kaune mus operuos tik studentai ,rezidentai,eksperimentuos šarikovai ,o pasirinkimo nebus.Darosi siaubinga ir apokaliptiška.

rašliavai       2018-07-27 23:10

Meluoji - kaip tikra komunistinė rašliava

Susipriešinusi       2018-07-27 23:03

Lietuva.Iš  principo priešų ieškojimas yra labai pavojingas kelias.Matėm Hitlerį,Staliną...Mūsų kai kurių artijų vadai labai neatsakingai savo narius pjudo prieš kitus.Tikrai labai neteisus tas Klaipėdos deputatas,tuo pačiu reikia nesileisti iki jo lygio,o rodyti kultūros pavyzdį.Kviesti diskusijoms.

antikomunistinė rašliava       2018-07-27 22:20

kur “tiesos” cenzoriai - miega?
juk tai antikomunistinė, antisemitinė, homofobiška rašliava.
——-
(tokio turinio komentarai - kaip spausdinamo straipsnio - siunčiama pas nykštukus “tiesos” portalo cenzorių ir savininkų)

erlas       2018-07-27 20:59

na debilu ir debiliškumas. jiems sako, kad „vatnikas“ , “antivatnikas ” ir „eurovatnikas“  tai tas pats “leninas” trijuose, o debilnykas ( “gal kgb-vsd propagandonas”) vėl skirsto srutas išvietėje.

Dzeikas       2018-07-27 20:17

Teoriskai arklys, praktiskai nekelia.
Cia as apie Radzvilo “balandzio tezes” tipo Lietuva tai ne Rusija, Lietuva tai ne Europa, Lietuva tai pati sau, Lietuva tai pilnatve.
Ar teisingai persakiau jusu isvedziojimus p.Radzvilai?
Jeigu taip tesiam toliau.Kaip ir kiekvienas musu as noreciau, kad Lietuva butu valstybe , o ne gauja “susikombinavusi” popieriukus su SNO(Suvienituju Naciju Organizacija) stampukais liudijanciais kad taip tycia cia valstybe.
Ka suponuoja zodis valstybe? Jeigu jusu vizijoje tai arkliukai triju spalvu kombinaciju fone na tai ko jus cia visi triuksmaujate:Turime gi.
Jeigu tai istatymas iveikiantis jega, galia ir pinigus - tai vatnikai netgi teisesni uz eurovatnikus. Kokia bebutu ta Rusija , tegul ir imperines valstybes supratima jos pareigunai turi.  Kaip tas serbu pasenietis imas kysius is kaires ir desines,taciau turistu su Kosovo viza nepraleido.Uz jokius kysius nepraleido.Teko nabagams vaziuoti atgalios ir duot 500km lanksta.
Lietuviai taip ir nesuprato serbo - sobaka eme gi kysius, o cia issipyre ir ne uz ka.Ko noreti - ozys!
Kodel vatnykai teisesni uz eurovatnikus? Todel, kad vatnikai orientuoti i konkrecia valstybe - Rusija. I ka orientuoti E-vatnikai? I efemeriska ES? Rytoj tai gali buti chimera.Nera ES, o yra konkrecios salys. Valstybes.
Kodel gi abieju rusiu vatnikai atmeta Lietuvos valstybes vizija? Vizijos neatmeta, taciau supranta , kad tai siame simtmetyje chimera.Ir kas savo gyvenimu palaikys sia chimera - patys taps chimera. Nes tarnavimas chimerai griauna pirmoj eilej zmogu jai tarnaujanti , po to ir tuos su kuriais tas zmogus bendrauja, ar vykdo bendra veikla.
Paprastu zmoniu gyvenyme pasireiks ju dvasiniu principu ir stuburo lauzymu.Nes kurdami chimera jie tarnaus gaujoms kurios slepiasi po ta chimera.
Todel teteisia Visazinantis kas teisesni: vatnikai norintis but valstybes, nesvarbu kokios pilieciais, ar “patriotai” tarnaujantys gaujai pasivadinusiems “valstybe”.

bet       2018-07-27 20:14

paaiskejo, kad kubilius neigalus, ikalbamas sunaus ir teisininku

Bažnyčia       2018-07-27 19:53

tyli .Tai jos didžioji nuodėmė,užuot vienijusi krikščioniškų vertybių pagrindu…Bažnyčios hierarchai pirmieji pražiūrės Lietuvą.Kas bus tas ES “suklupimo akmuo”?

erlas       2018-07-27 19:49

kaip pirštu į akį humus-sovietikams.


Rekomenduojame

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (I)

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Partizano Juozapo Streikaus-Stumbro baigiamoji kalba Troikos teisme

Vladas Vilimas. Kam reikalinga Konstitucijos pataisa dėl individualaus skundo?

LAT: medžių kirtimui pasipriešinusiems kauniečiams baudos neskirtinos – visuomenė turi teisę reikalauti kokybiškos informacijos apie medžių būklę

Kaip ideologija nugali mokslą: net „Mein Kampf“ galima „prakišti“ už mokslinį straipsnį

Povilas Urbšys. Kas nuoširdesnis: prof. V. Landsbergis ar R. Karbauskis?

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Vytautas Radžvilas. Lietuvos pakasynos – valstybės lėšomis

Andrius Švarplys. Pasaulis, kuriam nesame pasiruošę

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Vytautas Rubavičius. Mokytojui – „skaičiuoklę“ į dantis

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.