Šeimos politika, Partijos, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Radžvilas. Teisingi balsavimai – jau beverčiai

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 1 d. 21:25

16     

    

Vytautas Radžvilas. Teisingi balsavimai – jau beverčiai

ieni metų metais apsimetinėjo, kad kovoja už Lietuvą ir ją gina, kiti vaidino, jog jais tiki. Visiems buvo patogu. Įsiteigtas parodomasis patriotizmas ramina sąžinę ir kartu nieko nekainuoja. Teatre žiūrimos ir tikrovėje išgyvenamos dramos ar net tragedijos iš esmės skiriasi. Laikas tai pripažinti. Straipsnyje siekiama atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus:

– TS-LKD vadinamasis „krikdemiškas sparnas“ jau daugelį metų yra paklusnus ir labai naudingas įrankis partijos vadovybės rankose. Klusniai atlikdamas „sisteminės opozicijos“  partijos viduje vaidmenį ir teatrališkai pasispyriodamas ar net išoriškai priešgyniaudamas tariamai alternatyviais balsavimais, jis padeda sukurti ne tik „skėtinės partijos“ įvaizdį, bet ir iliuziją, kad vadovybės iš anksto nulemti ideologiškai „teisingi“ sprendimai atspindi partijos daugumos valią, neva gimsta demokratinėse ir laisvose diskusijose ir todėl iš principo visada gali būti kitokie.

– TS-LKD frakcijos Seime krikdemų sparno atstovų „vertybinės“ kalbos ir „teisingi“ balsavimai nėra joks tikrosios jų politinės pozicijos liudijimas; priešingai, tai yra itin geras ir pamokomas pavyzdys, kaip toks elgesys virsta patrauklia ir apgaulingai klaidinančia visai kitokių, negu viešai deklaruojamos, pasaulėžiūrinių ir vertybinių nuostatų maskuote. Ją išduoda ir leidžia atpažinti tik atotrūkis tarp žodžių ir veiksmų. Kiek tarp šio sparno atstovų yra tikrų ir nuoširdžių krikščioniškų vertybių ir prigimtinės šeimos gynėjų paaiškės tik tada, kai netrukus taps žinoma, kurie iš jų vis dėlto išdrįs ir pasiryš žengti vienintelį jų požiūrio ir ketinimų nuoširdumą galintį patvirtinti žingsnį – išeis iš TS-LKD frakcijos.

– Išėjusieji iš jos Seimo turėtų galutinai apsispręsti ir dėl narystės partijoje. Frakcijos balsavimo rezultatai atspindi ne tik jos narių požiūrius į partnerystes. Balsavusiųjų „už“ ir „prieš“ santykis, parodęs triuškinamą partnerystės rėmėjų daugumą, savaime virsta įvykusios gelminės ir negrįžtamos partijos transformacijos patvirtinimu.  Galutinai ir nepaneigiamai parodyta, kad TS-LKD nuėjo tą patį kelią ir tapo tuo, kuo seniai virto beveik visos didžiosios Vakarų krikdemiškos ir konservatyvios partijos.  Išsaugojusios senąsias iškabas ir iš dalies vertybinę retoriką, jos pamažu transformavosi į neomarksistines kairiąsias partijas, besiskiriančias nuo atvirai leftistinių partijų tik smulkiais ekonominių ir socialinių nuostatų niuansais. TS-LKD iš tiesų gana ilgai buvo ideologiškai dvilypis sambūris. Bet G. Landsbergiui ir jo komandai „išvalius“ partiją nuo senojo kirpimo krikdemų, kuriems jų deklaruojamos nuostatos vis dėlto nebuvo tik tušti žodžiai, įvyko negrįžtami TS-LKD ideologinės orientacijos ir politinio veido pokyčiai. Po šitokios transformacijos svajoti ir kalbėti apie kokį nors „grįžimą prie krikdemiškų vertybių“ yra arba be galo ciniška, arba neįtikėtinai naivu.

– Tai – ne tik „krikdemiškojo sparno“ parlamentarų, bet ir visos TS-LKD – paprastų partijos narių ir šalininkų bei rėmėjų – problema. Jie turi apsispręsti. Pasirinkimas aiškus. Toliau sąmoningai dalyvauti Lietuvai tapusiame kaip niekada pavojingu partijos vadovybės kontroliuojamame politiniame spektaklyje arba nutraukti ryšius su ideologiškai ir vertybiškai visiškai svetima partija. Aiškiai suprantant, kad narystė šioje partijoje ir patriotizmas yra absoliučiai nesuderinami dalykai. Ką tokiu atveju darytų G. Landsbergio grupuotė – elgtųsi sąžiningai ir pašalintų iš pavadinimo dėmenį „LKD“, jungtųsi su Laisvės ir LS partijomis – tai jau būtų tik jų pačių reikalas.

– TS-LKD nariams pasitraukti iš partijos yra nepalyginti lengviau, negu kadaise atsisakyti LKP nario bilieto Lietuvą pasirinkusiems komunistams kylant Sąjūdžio bangai. Tada tokio apsisprendimo padariniai ir kaina buvo neprognozuojami ir galėjo būti išties sunkūs. Šių dienų krikdemiškieji konservatoriai nerizikuoja niekuo, Seimo nariams net nekyla grėsmė prarasti savo kėdžių parlamente. Todėl jokių pasiteisinimų negalės būti.

Visas LRT paskelbtas straipsnis šia tema: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-radzvilas.-ar-vel-isgirsime-ir-tada-dirbome-lietuvai

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J. -> 2022-06-2 12:34       2022-06-4 22:11
draugas stalinas       2022-06-2 18:20

Visiškai nesvarbu,kas balsuoja ir kaip balsuoja-
svarbu, kas balsus skaičiuoja.

gel'l'tonos lavondemes       2022-06-2 17:20

samprotauja apie mirti..Nu,prajuokinai,lavoone.Da ka nors isburbuliuok ant juoko.Tavo dvasinis vadovas kaciurinasi.Smagums jama.

yel“l“ow submarine       2022-06-2 17:01

labai juokinga, kai paskui neprilygstamą nukvakėlį radžvilą, kažkas bando įžiūrėti kažkokį esminį skirtumą tarp atskirų vieningos, sisteminės, propindomunistinės partijos sparnų smile)) - kiekvienas vieningos lansbergyno partijos sparnas yra idealiai suderinta/sudresiruota prostitutė atskiriems pindosų užduotims eurokolūkyje ir projebaltijyje spręsti, imituojant “partinę“ kovą ir piešiant surogatinės demokratijos natiurmortą smile))) - raktinė sąvoka - “mortas“, nuo žodžio mirtis smile

PIŠAS       2022-06-2 14:19

ne konservas,o kap Abramikiene kutavojo,ocho…

pavojingiausias       2022-06-2 13:44

ir yra “krikščioniškasis” sparnas - šių politinių prostitučių dėka toliau kvailinami tūkstančiai tremtinių ir partizanų palikuonių, sunkiai besuvokiančių, kad balsuoja ne už krikščioniškąsias vertybes, o už partnerystes, lgbt, narkotikų legalizavimą ir kalbos, tautos bei valstybės galutinį sunaikinimą

Taigi kaipgi       2022-06-2 13:40

Ir apskritai, pats pavadinimas „krikščionys demokratai“ skamba kažkaip drungnai, tarsi jie būtų kažkokie geri, klusnūs vaikai, darantys viską, ką liepia klasės auklėtoja. Daug labiau man patiktų pagonys monarchistai.

Krikščionys       2022-06-2 13:01

demokratai “netikri pranašai”?Reikia jų saugotis?

Tomui J       2022-06-2 12:34

Jokių krikdemų niekada nebuvo. Neužsiiminėk saviapgaule.

Pagaliau       2022-06-2 12:33

atėjo praregėjimas. Tikiuosi daugiau Sinica nesiglaustys su Ažubaliu ir Kaščiūnu. Ir neturėkite iliuzijų. Jokie Ažubaliai, Kaščiūnai, Rakučiai ar Mažyliai šios partijėlės nepaliks. Ne tam atėjo.

Jei Krikščionių       2022-06-2 11:12

demokratų partija elgiasi nekrikščioniškai,tai ir kunigai,vyskupai turėtų padaryti pareiškimą ir rekomenduoti atsisakyti krikščioniško pavadinimo bei neklaidinti,neapgaudinėti rinkėjų. Nes tai būtų  krikščioniškumo esmės vagystė savanaudiškais tikslais ir tai yra nuodėmė.

Jei krikdemai       2022-06-2 8:53

pasitrauktų iš konservatorių,tūkstančiai žmonių turėtų už ką balsuoti.

Viskas baigta       2022-06-2 7:20

Sviesos gesiojamos.Sirstykites,gerbiamieji,missa est.

T0mas J.       2022-06-1 23:11

LKDP įsiliejimas į TS buvo didelė krikdemų klaida. Jie dar gali šią klaidą ištaisyti.
Dabar.
Arba niekada.

ah.ą       2022-06-1 22:06

didysis resetas. Valstybių nebus, balsavimai neturės prasmės, vardan pelno bus švabo ketvirtoji revoliucija - žmonių kyborgizacija ir nužmoginimas iki daiktų lygio - vardan pelno nerenkamų išrinktųjų.

kaip gražiai Šimonytė šokdina tuos krikdemus       2022-06-1 21:50

ne partijos narė, bet Šimonytė turi teisę aprėkti ir vadovauti visiems “patriotams ir krikščionims demokratams”

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.