Demokratija ir valdymas, Partijos

Vytautas Radžvilas. Sprendimas Prezidentą moraliai ir politiškai sunaikinti jau priimtas. Jis yra galutinis ir neatšaukiamas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 16 d. 10:54

35     

    

Vytautas Radžvilas. Sprendimas Prezidentą moraliai ir politiškai sunaikinti jau priimtas. Jis yra galutinis ir neatšaukiamas

Autorius yra politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius, Nacionalinio susivienijimo pirmininkas

Lietuvos Respublikos Seimo narė A. Širinskienė teisi: labai svarbūs politinio gyvenimo įvykiai kartais lieka net nepastebėti, o jų tikroji reikšmė neretai suvokiama smarkiai vėluojant. Valdančioji koalicija įstatymiškai atvėrė sau kelią ir neabejotinai pradės kurti savą diplomatinę tarnybą. Šis sprendimas nėra tik dar vienas akibrokštas Prezidentui. Būtų paviršutiniška laikyti jį tik seniai neslepiamo siekio sumenkinti ir pažeminti šalies vadovą naujausia apraiška.

Iš tikrųjų prasideda visiškai naujas valdančiųjų partijų ir Prezidento konflikto tarpsnis. Šio konflikto tikroji priežastis nėra asmeninės ambicijos ir banalus troškimas didinti galias bei įtaką užsienio politikos srityje. Gelmines priežastis, stumiančias valdančiuosius užsimoti jau atvirai uzurpuoti G. Nausėdos teises padeda suprasti A. Kubiliaus interviu.

Jame aiškiai, be jokių nutylėjimų, užuolankų ir dviprasmybių išdėstomas požiūris į Prezidentą. Ir tuo pat metu autoriaus samprotavimai lygiagrečiai patvirtinami konkrečiu politiniu veiksmu. Seime pradedama praktiškai įgyvendinti europarlamentaro straipsnyje išdėstyta pirmojo nelabai reikšmingo prezidento koncepcija.

Straipsnyje išsakyta pagrindinė mintis apie „nelabai reikšmingą prezidentą“ verčiama kūnu. Valdantieji apsisprendė subtiliai sumenkinti ar net visiškai pakirsti Prezidento vaidmenį formuojant ir įgyvendinant šalies užsienio politiką.

Iš šalies vadovo atimamas vienas svarbiausių jo įtakos svertų – galimybė visavertiškai dalyvauti formuojant diplomatinį korpusą. Mat Seimo daugumos balsais galutinai patvirtintas įstatymas sukuria teisinį pagrindą atstovauti valstybei užsienyje siųsti tik valdančiosios koalicijos nuožiūra skiriamus asmenis.


Šis balsavimas iš tikrųjų turi būti suprantamas ir vertinamas kaip paskutinis G. Nausėdos stumtelėjimas į politinio apsisprendimo kryžkelę. Toji kryžkelė – aiškaus ir tvirto atsakymo sau ir Lietuvai įsakmiai reikalaujantis klausimas: iš tiesų nelabai reikšmingas prezidentas ar vis dėlto A. Kubilius smarkiai klysta?

Prieitas slenkstis, kai bet koks savęs apgaudinėjimas ir iš jo kylančios iliuzijos būtų pragaištingi. Prezidento ir valdančiosios daugumos stiprėjantis konfliktas nėra ambicijų karas ir įprastinės grumtynės dėl galios ir įtakos, kaip linkę nuobodžiai kartoti politikos apžvalgininkai ir dėl šio konflikto padarinių kraštui nuoširdžiai sunerimę piliečiai.

Tai nėra paprastos politinių grupuočių ar klanų varžybos dėl valdžios, kokios vyko iki šiol per visą atkurtos nepriklausomybės laikotarpį. Tai, kas iš šalies atrodo kaip pigi politinė konkurencija ir atgrasios intrigos, yra tik apgaulingas paviršius. Po juo slypi tikrasis – fundamentalus ir principinis konfliktas, galintis nulemti lietuvių tautos ir valstybės ateitį bei likimą. Taip yra – net jeigu šio konflikto dalyviai nesuvokia jame glūdinčio egzistencinio ir likimiško matmens.

Ši konfliktas – gelminės ir nesutaikomos dviejų Lietuvų priešpriešos atspindys. Viena Lietuva – nebenorinti būti ir entuziastingai skubanti išnykti globali Lietuva. Šiai nykstančiai ir pavargusiai gyventi Lietuvai ryškiausiai atstovauja eksprezidentė D. Grybauskaitė ir A. Kubilius – du asmenys, kurių iniciatyva ir pastangomis buvo įtvirtinta savižudiška globalios Lietuvos ideologija ir pradėta nuosekliai ir kryptingai vykdyti „savanoriško“ tautos ir valstybės susinaikinimo politika. Kita Lietuva – nenorinti susitaikyti su vykstančiu naikinimu ir trokštanti išlikti Lietuva. Būtent ji išrinko G. Nausėdą šalies prezidentu.

Toji Lietuva – tai šalies žmonės ir piliečiai, kurie ir šiandien mano, jog 1990 m. kovo 11-osios valstybė buvo didžiulių pastangų ir net aukų kaina atkurta tam, kad lietuvių tauta vėl turėtų saugų prieglobstį nuo visų pasaulio audrų bei negandų ir laisvai plėtotų savo kūrybines galias savo pačios žemėje.

Tie piliečiai ir dabartinio prezidento rinkėjai tebėra įsitikinę, jog Nepriklausomybė buvo atsikovota ne tam, kad Lietuvą užplūstų nekontroliuojamos svetimšalių bangos ir jose ištirpę lietuviai būtų išlydyti ir galiausiai ištirptų jų masėje kaip savita ir pasauliui įdomi tauta.

Atsimenantys sovietinio okupanto pastangas kurti „tarybinę šeimą“ tie patys piliečiai rinko G. Nausėdą prezidentu tikėdamiesi, kad jis atpažins ir ryžtingai stabdys kovos už lyčių lygybę šūkiais dangstomą genderistinį šeimos „pertvarkymo“ ir visuomenės „perauklėjimo“ eksperimentą. Daugelis šių rinkėjų nujautė arba aiškiai suprato, kad tariamoji kova „už lygias teises“ yra kelias totalitarinės diktatūros link. Balsuoti už šį kandidatą, o ne jo varžovę, skatino sveika nuovoka. Ji įspėjo, kad dar vienos komunistinės revoliucijos Lietuvai nereikia – užtenka jau sykį patirto teroro ir represijų siaubo.

Būgštavimai pildosi su kaupu. Kibernetinė policija, planuojamas įstatymas dėl „neapykantos kalbos“, galiausiai VU priimtos „lyčiai jautrios kalbos gairės“ nepalieka nė menkiausių abejonių, kad valdančioji dauguma yra ne juokais užsibrėžusi orveliškąjį košmarą paversti Lietuvos gyvenimo kasdienybe.

Takoskyra tarp dviejų Lietuvos ateities vizijų yra iš principo neužgrindžiama. Išnykti ar išlikti Lietuvai, tautai gyventi laisvėje ar totalitarinėje neokomunistinės diktatūros vergijoje – šiais „hamletiškais“ klausimais joks pusinis arba kompromisinis sprendimas yra iš principo neįmanomas. Būtent tai ir pasakoma A. Kubiliaus straipsnyje: kraštą administruojantiems antilietuviškiems globalistams nors kiek abejojantis ir nesiryžtantis be skrupulų naikinti tautos ir valstybės šalies vadovas gali būti tik „nelabai reikšmingas prezidentas“, kurį derėtų kuo greičiau nušalinti. O jeigu šito neįmanoma tuojau pat padaryti dėl politinių ir teisinių kliūčių – belieka jį pastumti į šalį nuo valstybės reikalų ir sukandus dantis iškentėti iki kitų rinkimų.

Net jeigu G. Nausėda staiga pradėtų klusniai vykdyti visus valdančiosios antilietuviškos koalicijos įgeidžius, jo padėties ir galimybių būti perrinktam tai nė kiek nepagerintų. Sprendimas jį moraliai ir politiškai sunaikinti jau priimtas. Jis yra galutinis ir neatšaukiamas.

Savaime suprantama, kad į straipsnio antraštėje keliamą klausimą gali atsakyti tik pats Prezidentas. Priešingai nei svajoja A. Kubilius ir jo globalistiškai mąstantys bendražygiai, ši G. Nausėdos prezidentinė kadencija nebūtinai turi būti pirma ir paskutinė. Susiklosčiusioje situacijoje atrodo būtini ją ir tolesnę įvykių raidą galintys pakeisti trys žingsniai.

Prezidentas turėtų aiškiai ir tvirtai apsispręsti, kurios – išnyksiančios ar išliksiančios – Lietuvos vadovas yra ir norėtų būti. Taip pat tikslia ir nedviprasmiška politine kalba įvardyti egzistuojančią pamatinę dviejų Lietuvų takoskyrą – atvirai ir drąsiai prabilti apie neregėtą mastą įgijusio jo puolimo ir nuolatinių patyčių bei pačios prezidento institucijos menkinimo priežastis.

Ir galiausiai verta nuosekliai ir suprantamai, be jokių daugiaprasmybių ir svyravimų, pateikti savąją Lietuvos ateities viziją ir pakviesti patriotiškus šalies piliečius telktis jai įgyvendinti. Tai yra vienintelė racionali ir realistiška veikimo strategija. Kito būdo atsakyti į įžeidžiančius ir žeminančius išpuolius, kurių tipiškas pavyzdys yra A. Kubiliaus interviu, turbūt nėra.

Kaip sakoma, kamuolys Prezidento aikštės pusėje. Jam belieka tarti savo žodį, nuo kurio priklausys ne tik jo paties, bet ir didele dalimi Lietuvos likimas.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2021-11-17 15:39

Galima issireiksti ir paprasciau ir talpiau:
“Sprendimas Prezidenta kanalizuoti jau priimtas<...> “
Taciau as nejauciu jokio noro kistis i si procesa, stumtelt ar prilaikyti. Panasiai kaip ir kistis kai NKVD agentai Smetona surise padege tojo nama Niujorke.
Vieni piz…kai dusina kitus. Isikisi - tai abu pries tave susivienys.

Nereikia       2021-11-17 14:04

tiek daug deklaracijų apie išvalstybintą, nutautintą, apvogtą,sunaikintą ir t.t. Lietuvą ,o dabar ir Prezidentą .Radžvilai ,jei nori padėti Nausėdai , paprasčiausiai būk jo pusėje,padėk jam įtikinti tautiečius skiepytis,o jau valstybę kaip nors susigrąžinsime ir jau tikrai ne arogantiškais lozungais .

Pone Stasy,       2021-11-17 8:50

žmonės be emocijų yra monstrai - profesionalūs galvažudžiai.

stasys       2021-11-17 8:43

Kiekvienas stebintis įvykius Lietuvoje turi teise turėti savo nuomone , mano.. tik iš dalies pritarti V.Radžvilui . Profesorius akcentuoja politinius ginčus vykstančius Lietuvos ‘valdžiukėje’ ir tuo pačiu pratesia užduota emocinį tonusa-ginča S.Kubiliaus temoje ar verta jam pritartį V.Radžvilai ? . Gal nereiktu sureikšminti to kuris taip mažai turi ir gali įtakoti Lietuvos vidaus ir užsienio politika . Ne paslaptis jog mūsų šalies europarlamentarai kartais linke net nuogai išsirenkti kad tik apie juos Lietuvoje nepamirštu ,taip akcentuodami savo svarbą užimamoms esamoms pareigoms,.. nors paprasto piliečio akimis jie (kubilius,juknevičienė,maldeikienė ir t.t ) tik brangiai ‘išnuomotos -paskolintos lėlės’ .. kurios priverstos sau naudingai ‘bernauti’ visai kitai politinei sistemai kuri kaip ir sovietmečiu buvo įdinga mažai tautinei šaliai . G.Nausėda nėra nė žodžiu užsimines viešumoje apie savo sekančios kadencijos Prezidentūroje norus ir tiesa sakant tai ‘antis’ kuria mūms patogiai nuleido tie patys spaudos ‘gauleiteriai’ kurie labai mėgsta viska apie visus žinoti . Aš manyčiau kaip tik viskas priešingai , nėra požimiu kad G.Nausėda planuotu antra kadencija .Jis neieško tvirto užnugario ir jau kuris laikas yra tampomas dvieju priešpriešiniu-poziciju kurios atniut nėra linkusios Prezidento institutą vertinti pagal Konstitucija . Čia toks politinis kaldros tampimas kai vieniems kojos šalą ir norisi prisidengti jas o kitiems truks pliš reikia ‘PRIEŠO’ be kurio tas pertvarku garvežys negalėtu judėtį ..kaip be anglies. Yra viena detalė kuria visi kažkodėl stengiasi apeitį . Esama dauguma Seimo rizikuoja perlipti teisines raudonas linijas ir papulti į aplinka kai jau galima svarstyti ‘šalies išdavystės klausimą’ .Esama vyriausybė negina suverenios šalies interesų ir atkakliai stengiasi tuos interesus iškreipti , numuilinti ..vadinkite kaip patinka . Pavilioniui ir KO reikėtu labai gerai apsvarstyti tolesnius savo žingsnius ir kalbas artimiasių penkeriu metu perspektyvoje jam ir KO gali tekti sėsti į kaltinamujų suolą arba bėgti slėptis ..Požymius nevardinsiu juos nesunku patiems susirasti ir pradėti pildyti sąrašą ..Todėl mano supratimu ne apie tai profesorius kalba ..nors ta tema irgi aktuali .

A prezidentas       2021-11-16 18:54

kubiloidams ir nepasiduoda.

StasySG       2021-11-16 17:28

Trys punktai labai geri. Prezidente, nepasiduok kaip Smetona.

Tiksliai,       2021-11-16 16:28

o ką mano Radžvilas pasaulinės kovidistų revoliucijos atžvilgiu?

Supratau       2021-11-16 16:26

Čia apie valstybės griovimo pavyzdį dubliuojant diplomatinę tarnybą. Jei norėjote apie PIŠpasį, tai Vasiliauskaitė tik apie tai ir kalba. NS yra aiškiai pasisakę prieš prievartinį skiepijimą, kuris dabar vyksta.

Nesupratau,       2021-11-16 16:21

ar čia rašinys apie Prezidentą , ar Kubilių.Ir kokia Radžvilo pozicija dėl visuotinio vakcinavimo.Ar čia jis palaiko Prezidentą,gal kas žinot jo nuostatą šiuo klausimu .

???       2021-11-16 14:27

Ši konfliktas – gelminės ir nesutaikomos dviejų Lietuvų priešpriešos atspindys. Viena Lietuva – nebenorinti būti ir entuziastingai skubanti išnykti globali Lietuva. Šiai nykstančiai ir pavargusiai gyventi Lietuvai ryškiausiai atstovauja eksprezidentė D. Grybauskaitė ir A. Kubilius – du asmenys, kurių iniciatyva ir pastangomis buvo įtvirtinta savižudiška globalios Lietuvos ideologija ir pradėta nuosekliai ir kryptingai vykdyti „savanoriško“ tautos ir valstybės susinaikinimo politika. Kita Lietuva – nenorinti susitaikyti su vykstančiu naikinimu ir trokštanti išlikti Lietuva. Būtent ji išrinko G. Nausėdą šalies prezidentu.

Juozaičio       2021-11-16 9:47

brazauskiniai čia atakuoja Radžvilą, o gražumas, ane?

Nemegstu       2021-11-16 0:13

siaip Radzvilo, tačiau ši karta užskaitau.

Karantinas       2021-11-15 23:51

Danguje karantinas. Puiki mintis. Geležinkeliams - karantinas. Irgi gerai. Trašoms karantinas - puiku. Dar dujoms karantiną - irgi puiku. Ką darys ES su atominėm atliekom? Irgi bus karantinas? Ateina virusui nelengvi laikai. Greičiau reikia legalizuoti narkotikus - jie išgelbės žmoniją - gražus gyvenimas.

ah1       2021-11-15 21:59

Nesąmonė.
Citata- “RESPUBLIKOS PREZIDENTO TEIKIMAS KONSTITUCINIAM TEISMUI SUSTABDO ŠIO AKTO GALIOJIMĄ.” , LR Konstitucija.

LR KONSTITUCIJA
“106 straipsnis
Teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl 105 straipsnio pirmojoje dalyje nurodytų aktų turi Vyriausybė, ne mažiau kaip 1/5 visų Seimo narių, taip pat teismai.
Dėl Respublikos Prezidento aktų sutikimo su Konstitucija ir įstatymais į Konstitucinį Teismą turi teisę kreiptis ne mažiau kaip 1/5 visų Seimo narių ir teismai.
Dėl Vyriausybės aktų sutikimo su Konstitucija ir įstatymais į Konstitucinį Teismą gali kreiptis ne mažiau kaip 1/5 visų Seimo narių, teismai, taip pat Respublikos Prezidentas.
Respublikos Prezidento teikimas Konstituciniam Teismui ar Seimo nutarimas ištirti, ar aktas sutinka su Konstitucija, sustabdo šio akto galiojimą.
Prašyti Konstitucinio Teismo išvados gali Seimas, o dėl Seimo rinkimų ir tarptautinių sutarčių – ir Respublikos Prezidentas.
Konstitucinis Teismas turi teisę atsisakyti priimti nagrinėti bylą ar rengti išvadą, jeigu kreipimasis grindžiamas ne teisiniais motyvais.”

Vytautas       2021-11-15 20:45

Žemiau esatys rašinėtojai, kurie trykšta neapykanta bet kam, kas tik mėgina nors kiek sutelkti ir mobilizuoti žmones, būtent yra tikrieji mūsų valstybės ardytojai. Jiems nesvarbu ar tai Radžvilas, ar Nausėda. Jiems blogai, kad tokie abu dar yra.

Al.       2021-11-15 19:09

Net ir politinis vijoklis kartais gauna progą. Nausėdą aplinkybės verčia apsispręsti - tapti laisvės kovotoju ar politiniu menkysta. Opozicinės partijos taip pat turi stoti į tikrą kovą, užuot imitavę oponavimą valdžiai. Kad paleidus Seimą, netektų rinkti vėl tuos pačius.

Taigis       2021-11-15 18:45

Prof. Radžvilas patyręs uzurpavimo specialistas. Žino, ką kalba. Pavydi uzurpatorių pajėgumų konservatoriams, nes pats pajėgė uzurpuoti tik Tiesos.lt portalą.

to Pagaliau Radžvilas 2021-11-15 12:25       2021-11-15 18:41

ligonio triedalynas

News Target       2021-11-15 18:37

Stefano Stanfordo straipsnis iš AllNewsPipeline.com:
Su šerifas Clay Higginsu tapęs kongresmenu, atstovaujantis Luizianos 3-iajam Kongreso rajonui, kreipiasi į „engėjus“ Vašingtone, kad amerikiečiai NIEKADA nepaklus tironijai!
Clay maldauja Amerikos vyriausybė mano, kad gali primesti Amerikiečiams tironiją, naudodama nekonstitucinį „federalinį mandatą“, kad priverstų laisvus žmones įsileisti į savo kūną tai, ko jie nenori. kariškiai, pirmieji gelbėtojai, įmonės ir kiti išliks stiprūs ir priešinsis Baideno mandatams kitais metais+, pažadėdami, kad jie grįš į savo pareigas, kai 2023 m. sausio mėn. respublikonai atsiims Atstovų Rūmus.
Amerikos žmonės niekada ir niekada netoleruos antikonstitucinės vyriausybės priespaudos, kai kurios galingos citatos, kurias mes perpublikavome toliau iš Higginso iš tos vaizdo užuominos apie tai, kas laukia ir parodys. kodėl amerikiečiai niekada neatsitrauks nuo kovos. Visus toliau pateiktus komentarus vaizdo įraše pateikė šerifas Higginsas.
„Ponios ir ponai, engėjo tikslas yra, kad jūs vykdytumėte jų įsakymus, bet jie tikisi, kad laikysitės jų įsakymų ne iki COVID pabaigos, bet iki laikų pabaigos. .
„Sakau aiškiai,  jūs, engėjai, nubrėžėte brūkšnį , tad būkite pasirengę gintis, nes kai kurie iš mūsų yra laisvi amerikiečiai ir mieliau mirsime stati, nei gyvensim klūpėdami.
„Jei nori pasiskiepyti, pasiskiepyk, jei nenori – ne, tai vadinama laisve. Laisvė yra ant kortos, o kai kurie iš mūsų yra pasirengę kautis, negailėdami savo kraujo.
„2023 m. sausio 3 d. respublikonai gaus daugumą šiuose Rūmuose, esančiuose už mūsų, o Kongreso salėse vėl valdys respublikonai konservatoriai. Tą dieną aš ir daugelis mano kolegų pateiksime įstatymą, pagal kurį mano kariniai broliai ir seserys su pilnu atlyginimu bus grąžinami į savo laipsnį, todėl būkite tvirti, stiprūs, išlaikykit formą, mes sugrąžinsime jus į savo vietą.
O kai 2019 m. „Washington Post“ pranešė, kad Higginsas tada perspėjo apie „socialistinį sąmokslą“ „nuversti tuometinį prezidentą Donaldą Trumpą“, o Higginso perspėjimai tuomet atrodė pranašiški, būtų lengva ginčytis, kad nuo tol įvykiai vis labiau stumia mus link despotizmo, nes vis daugiau kairiųjų reikalavimų atrodo kaip tironija.
Vis dėlto, kaip ir visos tironijos ir norinčios būti tironijos per visą istoriją, jos pirmiausia turi „pagrobti silpnuosius“, nes pamatys, kodėl daugiausia nuginkluotos tautos, tokios kaip Australija, Naujoji Zelandija ir JK, būtų pirmosios globalistų „hitų sąraše“, palyginti su JAV, kurios turi daugiau nei 400 milijonų ginklų, įskaitant daugiau nei 393 milijonus ginklų, priklausančių privatiems piliečiams, yra baisiausias tironų košmaras.
Vis dėlto norėtume eiti ir praktikuoti „taikų kelią“, ir, kaip girdime kitame vaizdo įraše iš Mike’o Adamso, praėjusį antradienį įvykęs politinis kraujo praliejimas yra ženklas, kad amerikiečiai greitai bunda.
https://www.newstarget.com/2021-11-14-do-not-comply-stand-your-ground.html

Deja       2021-11-15 18:35

radžvilas suvaikėjo ir nukvako taškas

kaip Klaus anal Schwab nuspręs       2021-11-15 17:53

Prezidentas jo statytinis.
Jei savas mums būtų, Konstitucijos 106 str įjungtų.
Baik Radžvilai pezėti.

remiux       2021-11-15 17:21

Na ir problema išryškėjo, dabar visą nakti nemiegosiu galvosiu. I kuriuos Lietuvos Prezidento, Armijos vado priešus reikėtu šaudyti jei kiltu karas, i esančius Lietuvoje ar iš užsienio?

šūdas tas džeikas       2021-11-15 16:56

džeikas atsako:
as ne sudas

Dzeikas       2021-11-15 16:53

Tai jei prezikas ne shuds eketeje pluduriuojantis, ir Radzvilas nemeluoja, tai Nauseda turetu paleisti Seima.
Po rinkimu naujas Seimas 60% balsais patvirtina G.N. arba ne.
Tai jeigu Radzvila toks tikras , kad tauta deda skersa ant Nebrendylos chebros, tada taip - Seima paleidi, naujai isrinkti patvirtina GN kandidatura preziko pareigybeje.
O jeigu Radzvilas mala sh. matydamas tai ka nori matyt, ir sajudiniu politika - tautos politika, tau Banku Pleve “s viescami na vyhod’.
Viskas daug paprasciau negu Radzvila cia makaronus ant ausu jums kabineja.

KGB vs GRU, Maskva vs Piteris       2021-11-15 16:45

Leningrado KGBistai (grybauskaitė, žydrasis albinas, teisėsauga) kariauja su Maskvos GRUšnikais (paksistai ir pan.)
——-
GRUšnikai šiaip išmintingesni, labiau tautai pataikauja, o KGBišnikai tik žydelių klauso smile

habilitās       2021-11-15 16:06

Visi turi teisę į nuomonę, tačiau reikia nepamiršti, apie ką kalbame: Prezidentą kaip asmenį, jo veiklą ar prezidento instituciją inkorpore. Privalome gerbti Prezidentą kaip asmenį, bet niekas nedraudžia kritikuoti jo ar jo komandos veiklos.
Prieš du metus atidaviau savo balsą už G. Nausėda, nes nenorėjau, kad Daukantūrą dar 10 metų užsėstų senmergynas, tačiau kai vasarą Prezidentas išreiškė norą subadyti 90-95% šalies gyventojų, kad ir koks velnias su ragais bekonkuruotų prieš G. Nausėda per sekančius prezidento rinkimus, mano balso jis negaus, neatsižvelgiant net ir į tai, jei jį paremtų visas patriotiškai nusiteikęs NS.
Kitą vertus, G. Nausėda net iki šiol, t. y. išbuvęs šalies vadovu dvejus metus, nesuprato kuo turėtų užsiimti, nes šalies vadovu tapo neturėdamas savo komandos. Kai po rinkimų pareiškė, jog kreipsis į URM‘ą ir prašys pagalbos su patarėjais užsienio politikos klausimais, tai buvo tolygu tam, kad generolas feldmaršalas F. Paulus kreiptųsi į Staliną ir paprašytų atsiųsti kelis komisarus kovinės strategijos klausimais į 6 armijos štabą.

Realybė       2021-11-15 15:22

Prie grybės milijonas pabėgo, prie piš pabėgtų antras milijonas. Ir viskas.

Laukiam       2021-11-15 15:18

Labai pritariu, kad už Prezidentą Nausėdą balsavo žmonės, nes įsijungė savisaugos instinktas. Ne duok Dieve, piš taptų prezidentu, šeimoms galas, o Lietuva irgi būtų atvira invaziniams nelegalams, žodžiu Lietuvos lauktų labai greitas išnykimas. Dalis lietuvių bėgtų kaip iš skęstančio laivo, o kiti tiesiog ištirptų. Išsipildytų soroso svajonė. Bet aš tikiu, kad Prezidentas nenuvils, ir žmonės išrinks antrai kadencijai. Laukiam Prezidento žodžio!

Sveiki       2021-11-15 15:18

Laukiame Algirdo trydos apie vienijimąsi.

Pasvarstymui       2021-11-15 15:05

Alkibiadas - ciniškas antikinis populistas, savo intrigomis prisidėjęs prie Atėnų demokratijos žlugimo.
Kartą jis padarė vieną šokiruojantį veiksmą – nukirto savo puikiam grynaveisliui šuniui uodegą. Kai jam buvo pasakyta, kad visi Atėnai pasipiktinę, jis pareiškė tuo besidžiaugiantis – tegu kalba apie tai, o ne apie „ką nors blogesnio“ – tai yra, ne apie galimą savo išdavystę.
Tai kas ir kam “kerta uodegą Alkibiado šuniui”, kurdami skandalus, kurių galėtų nebūti? Galgi taip yra,- David Satter, sovietijos ir Rusijos temomis rašantis JAV žurnalistas:
(c) “Bet kuri Rusijos valdžia – carinė, sovietinė, posovietinė – stengėsi užtikrinti, kad žmonės laikytų save laimingais, kai nėra laisvės. Dar daugiau, valdžia visada stengėsi žmones paversti aktyviais laisvės nebuvimo šalininkais.”
Kraupokas vaizdelis, bet į lietuvišką tikrovę panašu, tiesa? Juk mes t.p. esam posovietinis kraštas… :(

O iš kur malkos       2021-11-15 12:31

Otkuda droviški? Tugrikai, doleriai, eurai ar bitkoinai? Viziją reikia paremti šlamančiais. Kitaip ji ir liks vizija. Vizija ir asmenybė. Ją būtume išgirdę dar prieš rinkimus.

Pagaliau Radžvilas       2021-11-15 12:25

vėl kibo į visų geriausią Kitą pasirinkimą: Prezidentas turi tik teisingai pasinaudoti kamuoliu, kuris dar jo aikštėje. Juk Lietuvos sunaikinimo kaltininkai - Kubilius ir Grybauskaitė, o globalizaciją vykdo kibernetinė policija.
Nepaisoma regimos pradžios JAV kovoje tarp bankinio kapitalo ir Džono Kenedžio sumanyto ne popierinio, bet auksu dengiamo dolerio (istorija Dallase ir Lindono Džonsono liberalizmo išlindimas), o tai veda dar anksčiau į JAV (Henry Fordas) ir Europos santykius (krikščionybės ir nacionalizmas kovoje dėl imperialistinio pasaulio perdalijimo - pirmoji, dabar antroji fazė), o dar anksčiau - į katalikybę su katarais bei reformacija, į iliminatų atsiradimą, dar anksčiau - į Romos imperiją, Judėjų karus ir krikščionybę, pavogtą iš žydų ir padarytą antisemitine.
Garbusis Radžvilas sukasi vis tame pačiame savo nepelnytai ignoruojamos reikšmės rate nepastebėdamas net Grybauskaitės mokslų Leningrade ir atitinkamų ryšių Rusijoje su žalia šviesa Lietuvoje po kovo 11. Be abejo, Radžvilas toli nuo minties, kad kovo 11 turi žilą priešistorę, galbūt įsikūnijusią vakariečio Landsbergio (Jogailos bajorija?) ir Brazausko (Vytauto bajorija?) Vakarų ir Rytų orientacijose. Radziwillai-Radžvilai kuriai priklausė? Beje, Jotvingių ordino Didysis magistras teigia, kad Lietuva istoriškai tebėra bajorų valdoma (milicininkas Polikarpas Grzybowski - bajoras!)
Radžvilui net kibernetinė policija Lietuvos reiškinys.
Deja, visa, kas vyksta Lietuvoje, mažiausiai priklauso nuo Lietuvos. Lietuviškas yra tik nepaprastas pataikūnų uolumas. Svarbiausia yra tai, kad kovidiniai eksperimentai jau vykdomi su vaikais, o juk pagaliau nuo vaikų priklauso, ar bus Lietuva, ar nebus. Vakcinuotieji pilnu kursu išmirs nuo visiško imuninės sistemos sunaikinimo per artimesnius trejetą metų. Šioje situacijoje galbūt net pasaulinis karas šiokia tokia išeitis. Kita vertus, su antikristu baigiasi ir visa tamsi žmonijos istorija.

Greta       2021-11-15 11:18

Labai ilgi Radžvilo straipsniai, tingisi skaityti.

Nuomonė       2021-11-15 11:14

Lauksim Prezidento žodžio.Kiek jis gali laikyti savo patarėju žmogų, kuris vedęs konservatorę? Juk aišku, kad jo “patarimai” bus visada nenaudingi Prezidentui? Jau atėjo laikas pradėti veikti. Atėjo laikas neleisti savęs niekinti visokiems tapinams, slušniams, valatkoms…Reikalinga parodyti savo rinkėjams, kad Prezidentas gerbia ne tik save, bet ir savo rinkėjus.Cia mano nuomonė.

apgailėtina       2021-11-15 11:02

Radžvilai - ir vėl rašinėji nei į kuolą nei į....Juk šiandien aktualus kaip niekad Baltarusijos krizės sureguliavimo klausimas . Tai vos ne mirties ir gyvenimo klausimas.Lietuva pastatyta vos ne ant karo slenksčio .... Ir už tai atsakingi praktiškai du žmonės : prezidentas ir URM ministro kėdę užtūpęs ..(šito net ministru liežuvis nesiverčia pavadint:(.Abu dėl visiems žinomų priežasčių absoliučiai nieko nepadarė krizei sureguliuot.Tam skubiai reikalingi nauji žmonės ,o tu čia…

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.