Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 24 d. 1:32

20     

    

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Būtina sąlyga suprasti politinę tikrovę yra kuo tiksliau ją įvardyti. A. Rusteikos straipsnyje (ČIA) pirmą kartą tiesiai ir atvirai prabilta apie „sisteminės opozicijos“ reiškinį. Tokia „opozicija“ yra absoliučiai būtinas visuomenės kontrolės įrankis valdomos demokratijos sąlygomis. Atviras nepatenkintų visuomenės sluoksnių ir nomenklatūrinei-oligarchinei santvarkai principingai ir nuosekliai oponuojančių politinių jėgų slopinimas šiurkščiomis represijomis bjauroja glamūrinį fasadinės demokratijos įvaizdį. Todėl pasirinkta kitokia nepasitenkinimo slopinimo strategija, grindžiama „garo išleidimo“ principu.

Šiam tikslui ir pasitelkiama sąmoningai kuriama ir gerai valdoma tariama opozicija. Absoliuti dauguma jai priklausančių piliečių yra sąžiningi ir patriotiški, tačiau politiškai nepakankamai išprusę ir todėl pernelyg patiklūs žmonės. Būtent juos turi kontroliuoti ir vesti „teisingu keliu“, tai yra – į niekur nevedantį akligatvį, tokios „opozicijos“ vedliai, o tiksliau – vedžiotojai už nosies. A. Rusteikos straipsnyje visapusiškai ir dalykiškai atskleisti jų darbo stiprinant pseudodemokratinį politinį režimą ypatumai.

Tokie „opozicionieriai“ yra triukšmingai „tikrą teisybę“ sakantys žmonės. Jie dažnai teisingai įvardija visuomenės ir valstybės problemas ir skaudulius. Tačiau jie niekada nedirba politinio šviečiamojo darbo, įsitikinimus ir pažiūras kaitalioja kaip pirštines, ramiai „bendradarbiauja“ su visiškai priešingų pažiūrų žmonėmis, ruošiasi būti „antisisteminių“ koalicijų vedliais rinkimuose čia pat iš anksto apdairiai pasirūpindami nomenklatūrinių partijų parama jų kandidatūroms, o patekę į Seimą, lemiamais momentais visada balsuoja, kaip reikia triukšmingai kritikuojamai sistemai.

Straipsnyje argumentuotai parodoma, kad jeigu ir toliau bus mandagiai tylima arba aptakiai šnekama šiais svarbiais klausimais, kada nors su apmaudu beliks pripažinti, kad būtent „sisteminė opozicija“, trukdanti susitelkti patriotiškiems piliečiams ir nuosekliai antisisteminėms jėgos, buvo pagrindiniai lietuvių tautos ir valstybės duobkasiai.

Apie opozicijos būklę jau yra tekę rašyti ČIA. A. Rusteikos straipsnis šį klausimą, tikėkimės, pagaliau pakylės į atvirų ir plačių diskusijų lygmenį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

StasysG       2020-06-25 13:37

pone habilitās     2020-06-24 9:05,  kod4l nesiūlote PRIVALOMŲ rinkiūmų? Kaip Belgijoje.

Al.       2020-06-25 0:54

Po šių fundamentalių įžvalgų tapo dar aiškiau, kodėl NS nieko nedaro - taip neleidžia režimui sustiprėti. Belieka nedalyvauti rinkimuose - tada režimas turėtų nugriūti pats.

Štai kur tikras politikas       2020-06-24 23:44

Dar nieko nepadaręs, kad laimėtų, gerb. prof. Vytautas Radžvilas jau apkaltino dėl būsimo savo pralaimėjimo negerb. neprof. Naglį Puteikį ir negerb. neprof. Arvydą Juozaitį. Aniems tik mokytis ir mokytis iš gerb. Profesoriaus.

Kis       2020-06-24 23:41

perskaiciau viska nuodugniai ir supratau,kad raso ne bet kas ,o tie kurie nieko nedaro ,o viska zino?

Kad netapti sistemos dalimi ,       2020-06-24 12:12

Biblijoje patarta,-“eik ir išdalink”.Dalintis ne tik ištekliais,bet ir paslaugomis,-kad visi turėtų pavalgyti ir gerti,bet ir galėtų gauti gerą išsilavinimą ar prieinamą gydymą,paramą senatvėje.O kol kas-džiunglės,arši konkurencija,žiurkių lenktynės,o kad mažiau galvoti ,gulėkit pliaže.

Žodžio laisvė...       2020-06-24 11:44

Vytaurai Radžvilai,imk vieną kartą ir pradėk kalbėti atvirai ir konkrečiai,o ne pilstyk tą patį per tą patį.Papilstyt mes visi galime ir mokame neblogiau nei koks
universiteto profesorius.Kiek skaitau ir vis nerandu konkrečių diskusijų pradžios.Nusibodo.Jei nežinote ar nenorite pradėti rimtai galvoti apie Lietuvos ateitį,tuomet nereikia šakėmis vandeny makaluoti.Konkrečių diskusijų,brolau.Ir
netempk gumos,nes iki rinkimų liko labai nedaug laiko.Tuščiaviduriais tekstais
padėties Lietuvoje nepagerinsite.

Tie,       2020-06-24 11:18

kurie žaidžia šios sistemos sukurtais instrumentais susilies su esama sistema. Tas pats bus bus ir su V. Radžvilu.

Normalu       2020-06-24 11:12

demokratijoj egzistuoja ta “nomenklatūra ” . Taip buvo net senovėje pas senovės graikus .

kietis       2020-06-24 10:41

VR, kaip ir VL, vienintelis teisingame kelyje, menkinant, juodinant patriotines antisistemines jėgas… su visas gyvenimo sritis užvaldžiusia sistema reikia kovoti realiais veiksmais įsibrovus į jos vidų, o ne teoriniais svarstymais užmaskuota demagogija… manau, kad NS apokaliptinis munduro skalbimas po Rusteikos ir šio straipsnio nuvils ir tuos kelis procentus potencialių NS rinkėjų...

nuomonė       2020-06-24 10:20

Taigi, klausimas tas pats: kaip žadinsite tuos „50 %, kurie neateina į jokius rinkimus ir nusivylę viskuo“? Arba kaip įveiksite tą nesisteminį lietuvio tipą, kuris, anot E. Parulskio: „Nieko neskaito, bet viską žino, niekuo nesidomi, bet apie viską išmano“?
——————————————————-
Žadinti, neateinančius į rinkimus, galima tik skleidžiant tarp jų tautinį patriotizmą ir tuo pačiu politinį sąmoningumą. Tačiau, manau, kad tautinio patriotizmo diegimas yra ne tiek politikos, kiek kultūros ir meno sritis. Taigi, kultūros ir meno darbuotojai, pirmyn į kilnų darbą, šiandien tiesiog gyvybiškai reikalingą Lietuvai, padarydami jos tautą gyvybinga, laiminga ir sąmoninga! 

 

DDD       2020-06-24 10:19

LYČ‘o pajėgų koalicija su Puteikiu ir “bebrais” (Kirkilu, Bernatoniu, Bradausku, Linkevičium) - viršūnė... Juozaitis nenustebino - seniai angažavosi lddp’istams. Šiame koaliciniame variante kyšo ir Gylio ausys - buvusių lddp’istų nebūna, pasirodo…

>9:06       2020-06-24 10:10

Konservai labai džiaugėsi tokiu “pasityčiojimu” - balsavimas už konservų projektą (Valinsko partiją) leido konservams valdyti 4 metus.

Teisingas       2020-06-24 10:01

Pastebėjimas, ir gana logiškas, bet tik tiek, gan išsamus habilito komentaras.

lietuviai protingi       2020-06-24 9:06

teko prieš 15 metų bendrauti Londone su lietuviais.
tai jie vieningai sakė, kad balsuos už Valinsko partiją.
Atrodė keistai, jei ne durnai.
Bet, vis tik, kokie jie protingi - žinojo, kad konservos - tie patys komuniagos.
Tai nors pasityčiojo iš komuniagų išrinkdami Valinską.

habilitās       2020-06-24 9:05

Štai ir pirmoji kregždė, ilgai laukti nereikėjo.
Ne vien tik A Rusteika žino, ko „Lietuvai reikia“, ką jau ką, bet ką reikia daryti arba ko reikia Lietuvai žino visi be išimtis. Vienareikšmiškai!
Paklausk turgaus bobutės ko „Lietuvai reikia“ – išpyškins neužsikirsdama. Profesoriaus net klausti nereikėjo (tikiuosi bus visa serija straipsnių „Ko Lietuvai reikia“). Jei apsimestum „Klausimėlio“ laidos vedėju ir kreiptumeisi į Lietuvos „guru“ su klausimu „Ko „Lietuvai reikia“, jau kitą dieną galėtum leistis į kelionę laivu iš Klaipėdos į Čekoslovakiją.
Taigi, klausimas tas pats: kaip žadinsite tuos „50 %, kurie neateina į jokius rinkimus ir nusivylę viskuo“? Arba kaip įveiksite tą nesisteminį lietuvio tipą, kuris, anot E. Parulskio: „Nieko neskaito, bet viską žino, niekuo nesidomi, bet apie viską išmano“?

> prof.V.Radžvai       2020-06-24 9:02

Kažkas negero vyksta patriotinėse ne nomenklatūrinėse politinėse stovyklose besiruošiant rinkimams į Seimą,- dalį tautinių-patriotiškų politinių sambūrių pavadinti ,,sisteminė opozicija"tai politinis ir moralinis pasiklydimas.Deja.

Kol finansuos       2020-06-24 8:53

Briuselis ,tol taip ir bus.

-> dar po kokių 10 metų       2020-06-24 8:49

Tamsta, jeigu toks esi gudrus, tai kokį būdą pats siūlai nesisteminei opozicijai patekti į valdžią “kvailių šalyje”?

Taip,       2020-06-24 7:14

Kubiliaus naudą lddp-istai gaudo. Vadinasi, ir kolchoznikai su Juozaičio dūmais taip pat. Opozicija dirba LDDP naudai.

dar po kokių 10 metų        2020-06-24 6:36

pagaliau kažkada Profesorius supras, kad šiame straipsnyje vietoj žodių “sisteminė opozicija” įrašius “sisteminiai rinkimai”, atsiskleidžia dar viena, gerokai graudesnė tiesa apie Stebuklų lauką Kvailių šalyje.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.