Dienos aktualija, Prezidento rinkimai 2019

Vytautas Radžvilas. Rinkimai politologiniu žvilgsniu: MGB ar Agrokoncernas?

Tiesos.lt siūlo   2019 m. gegužės 14 d. 6:00

60     

    

Vytautas Radžvilas. Rinkimai politologiniu žvilgsniu: MGB ar Agrokoncernas?

Straipsnis parašytas rinkimų išvakarėse, tačiau nespėtas paskelbti iki įsigaliojant draudimui agituoti už kandidatus ir referendumų klausimu. Nors Prezidento rinkimų rezultatai žinomi, pagrindiniai straipsnio teiginiai ir įžvalgos tebėra aktualūs ir gali būti naudingi ne tik iki visų rinkimų pabaigos, bet ir po jų. Šiuo atžvilgiu tekstas nepaseno. Jį skaitant pakanka mintyse rašant vartotą būsimąjį laiką pakeisti būtuoju, o kur analizuojant bendrąją politinę ir rinkiminę situaciją kalbama esamuoju laiku, jis nesikeičia, nes ir po rinkimų kandidatų ir jų rėmėjų pozicijos politiniame lauke tebėra tos pačios.

Taigi metus politologinį žvilgsnį į rinkimų lauką atsiveria gerokai kitoks nei verdančiose diskusijose dažniausiai aptarinėjamas interesų sankirtų ir galios santykių laukas. Vertinant padėtį ir svarstymų alternatyvas rytojaus rinkimų išvakarėse, jokiu būdu nepatartina kliautis tik kandidatų kalbomis. Jos smarkiai iškreipia tikrąjį vaizdą. Pavyzdžiui, itin paplitusi nuomonė, kad G. Nausėda ir I. Šimonytė yra du tos pačios partijos statytiniai, nes kalba iš tiesų panašiai. Taip manyti nereikėtų. Pernelyg tikėti ir pasitikėti kalbomis neverta. Mat kalba tuo ir ypatinga, tiksliau – klastinga, kad ji yra ne tik priemonė išsakyti savo mintims. Ji puikiai tarnauja ir kaip įrankis nuslėpti, kas iš tiesų slypi kalbėtojo galvoje ir mintyse. Todėl pirmiausia patartina įsižiūrėti į anapus kalbų besidriekiantį politinio ir rinkiminio veikimo lauką. Jame išvystame visai kitokią politikos žaidėjų, jų interesų ir santykių konfigūraciją nei ta, kuri matoma žvelgiant į šį lauką tik per kalbų prizmę.

Griežtai ir tiksliai vertinant padėtį Prezidento rinkimų kampanijos metu ir ypač jų išvakarėse akivaizdžiai matyti, kad galimybių lauką apibrėžia ir struktūrina dviejų klanų kova. Šie rinkimai yra ne kas kita, o MGB ir Agrokoncerno žūtbūtinio mūšio laukas, vis labiau panešėjantis į mirtinai kovai susikibusių gladiatorių kovos areną.

Vienas rytojaus mūšio dalyvis – MGB steigėjo D. Mockaus sukurtas politikos-verslo-žiniasklaidos sindikatas. Jis atsirado ir įsitvirtino įsteigus jo veiklą ideologiškai pagrindžiančią „idėjų kalvę“ – Laisvosios rinkos institutą, sindikatą aptarnaujančios žiniasklaidos tinklą ir savo tikslams pajungus net dvi partijas – Liberalų sąjūdį ir TS-LKD. Strategijos įgyvendinimą užbaigė D. Grybauskaitės išrinkimas Lietuvos prezidente. Sindikatas be jokios konkurencijos šeimininkavo Lietuvoje kaip nuosavame dvare iki praėjusių Seimo rinkimų. Atrodė, kad jis viešpataus ir vienvaldiškai siaubs kraštą amžinai. Tačiau netikėtai jį pastūmėjo į šalį ir vyraujančias pozicijas užėmė kitas – R. Karbauskio vadovaujamas Agrokoncerno klanas. Rytojaus rinkimai kaip tik ir taps prasidėjusios nuožmios dviejų klanų kovos kulminacija. Juose grumsis I. Šimonytė ir S. Skvernelis – abiejų klanų remiami kandidatai.

G. Nausėda – atskiras atvejis. Laikyti jį antruoju ir „atsarginiu“ MGB sindikato atstovu bei paprastu I. Šimonytės „dubleriu“ nėra jokio pagrindo. Tai tiesiog nesusipratimas, kurį diktuoja pernelyg didelis kliovimasis kandidatų kalbomis ar jiems rodomomis partijų simpatijomis bei antipatijomis. G. Nausėda neabejotinai nėra joks nepriklausomas kandidatas. Bet jis nėra ir nė  vieno iš dviejų klanų statytinis. Jis yra Lietuvoje veikiančių užsienio bankų žmogus, uoliai ir ištikimai daugybę metų gynęs vieno iš šių bankų interesus. Tai yra akivaizdu ir nepaneigiama. Tačiau būtent sąsajos su užsienio bankais galiausiai virto didelių jo bėdų ir vargų šiuose rinkimuose priežastimi. Kad ir kaip skambėtų paradoksaliai, būdamas susijęs su bankais, jis tam tikra prasme netinka ir užkliūna abiems klanams. Mat dėl šių sąsajų tam tikra prasme ir sąlygiškai iš tiesų yra nepriklausomas. Būtent nepriklausomas nuo abiejų klanų, o tai reiškia – ne visai patikimas. Ne visiškai valdomas ir galimai neprognozuojamas.

Šitoks klanams netinka. Ir vienam, ir kitam reikia besąlygiškai ištikimo ir klusnaus statytinio, kuris tvirtai suimtų Lietuvą į geležinį kumšti. Kas ją suims – klanai tai nori išsiaiškinti tik tarpusavio kovoje, nedalyvaujant pašaliniams. Jie jau dabar žino, kad toje kovoje absoliučios pergalės nebus, tad iš principo pasiruošę kompromisams ir sandėriams.

Pirmas sandėris jau įvyko: susitarta pašalinti iš žaidimo jo taisykles vien savo dalyvavimu pažeidžiantį pašalietį. Todėl prasidėjo žaidimui trukdančio, todėl nereikalingo trečiojo – G. Nausėdos – kryptingas ir koordinuotas puolimas. Jo viršūne tapo kandidato į prezidentus N. Puteikio „pasiaukojimas“, kad rinkimuose būtų sustabdytas Lietuvą plėšiančių ir skurdinančių bankų atstovas. Tačiau tokiais atvejais privalu kalbėti absoliučiai tiksliai ir aiškiai. Vadinti G. Nausėdą bankų atstovu – sąmoningas arba nesąmoningas rinkėjų klaidinimas. Arba tikslingas ir ciniškas mulkinimas. G. Nausėda nėra ir iš principo niekada negalėjo būti bankų atstovas Lietuvoje griežta šio žodžio prasme. Ji galima vadinti bankų atstovu viešiesiems ryšiams, patikėtiniu ir tarpininku bendraujant su valdžia, bet jokiu būdu ne atstovu. Ir nesunku suprasti, kodėl. Taip, G. Nausėda buvo vienas iš A. Kubiliaus pasikviestų patarėjų ir ekspertų, diktavusių Lietuvai katastrofiškai pasibaigusių „naktinių reformų“ konceptualines gaires. Jam turime „padėkoti“ už tai, kad šios „reformos“ visam laikui iš Tėvynės išvarė daugybę mūsų piliečių. Ir vis dėlto jis veikė ne kaip bankų atstovas. Jis buvo tik jų įgaliotas pasiuntinys, perdavęs Lietuvos valdžiai savo šeimininkų sudarytą pageidavimų sąrašą. Jis neturėjo jėgos priversti tuos reikalavimus vykdyti.

Tikrieji bankų atstovai buvo tie, kurie šiuos reikalavimus nuolankiai ir uoliai įvykdė. D. Grybauskaitė, A. Kubilius ir I. Šimonytė – štai kas yra tikrieji bankų atstovai ir tarnai. Jie buvo valdžia. Tad niekas jiems netrukdė pasielgti taip, kaip jų vietoje būtų pasielgę V. Orbanas ar L. Kačinskis – išklausius bankų pasiuntinio pageidavimų koncertą mandagiai, bet tvirtai parodyti jam duris. Bet jie šito nepadarė. Jeigu pretendentė į „žmonių prezidentės“ titulą, to meto finansų ministrė I. Šimonytė būtų jautųsi nors kokią atsakomybę už tautos ir valstybės likimą arba bent jau būtų virptelėjusi jos sąžinė, ji paprasčiausiai galėjo ir privalėjo atsistatydinti protestuodama prieš sumanytą Lietuvos naikinimo planą. Tiesa, kad bankai skurdina Lietuvos žmones. Bet jie tai gali nevaržomai daryti tik todėl, kad šiltnamio sąlygas beatodairiškai lupikauti jiems sukuria nuolankiai jiems tarnaujanti, o ne savo šalies piliečių interesus ginanti krašto valdžia.

Baigiant norisi pabrėžti – tai nėra raginimas balsuoti už G. Nausėdą pirmame ture. Menkinti šio kandidato atsakomybę ir balinti jo įvaizdį – beprasmiška ir net kvaila. Tačiau dar pavojingiau nematyti, kad vykstančio jo puolimo tikslas – nukreipti rinkėjų dėmesį nuo didesnių prieš dešimtmetį Lietuvą ištikusios neoliberalių „reformų“ tragedijos kaltininkų, tikrųjų ir svarbiausių jos iniciatorių ir vykdytojų.

Šis rašinys yra tik politologinė susiklosčiusios padėties analizė ir kandidatų tikrosios vietos politiniame Lietuvos žemėlapyje apibūdinimas. Galbūt tai kam nors padės apsispręsti renkantis dviejų turų balsavimo strategiją bei pasirinkti priimtiną kandidatą. Būtų gerai, jeigu šį rinkimų scenarijų sutrikdytų arba – dar geriau – sugriautų patriotiškas ir iš tiesų Lietuvos išlikimu nuoširdžiai besirūpinantis kandidatas. Todėl galbūt verta pirmajame rate vis dėlto mąstyti ir rinktis vadovaujantis ne vien galva, bet ir širdimi. Tokia strategija šiek tiek rizikinga, nes gali iš karto atverti kelią į antrąjį turą,  kartu į Prezidento krėslą, turinčiam tvirtą politinį užnugarį ir todėl ypač pavojingam kurio nors klano statytiniui. Ir vis dėlto mąstant apie tautos ir valstybės likimą, verta rizikuoti ir pabandyti pakeisti valdžios ir verslo šulų kabinetuose suplanuotą įvykių eigą. Juk būna stebuklų šiame pasaulyje.

Jeigu stebuklas vis dėlto neįvyktų, antrojo turo alternatyvos aiškios: pašalietis ir klano statytinis arba du klanų statytiniai. Tokiu atveju širdies balsą tektų visiškai užgniaužti ir mąstyti tik instrumentinio proto kategorijomis. Tai reiškia – rinktis mažesnę blogybę.

Dabar alternatyva jau aiški. Straipsnyje išsakytos įžvalgos apie jos ištakas, pobūdį bei padarinius Lietuvai nesikeičia ir gali būti šiek tiek naudingos svarstant, kuris kandidatas vertesnis tapti šalies prezidentu.

Porinkiminis prierašas: Judo pabučiavimas

N. Puteikio „pasiaukojimas“ ir suvaidinta „parama“ A. Juozaičiui neabejotinai pakenkė šiam kandidatui. Apskritai tai buvo vienas tamsiausių visos rinkiminės kampanijos epizodų. Tokios ciniško ir įžūlios apgavystės, atrodo, dar nėra buvę jokiuose per trisdešimt metų Lietuvoje vykusiose rinkimuose. Jos esmė – nesisteminių kandidatų, pirmiausia – A. Juozaičio potencialūs rėmėjai iš pradžių buvo sumaniai suginti į abiejų konkuruojančių klanų rėmėjų gardą, o po to didelė jų dalis suktai stumtelėta į S. Skvernelio glėbį. Tam kaip tik ir buvo pasitelktas „bankų atstovo“ baubas.

G. Nausėdos padaryti blogi darbai tik ką buvo aptarti. Tačiau vertinant tolesnės ateities požiūriu nėra abejonių, kad tapęs prezidentu šis asmuo turėtų kur kas mažiau galimybių sutelkti valdžią savo rankose ir užgniaužti demokratiją, o tiksliau – paskutinius jos likučius. Taip yra nebūtinai dėl jo geros valios, o paprasčiausiai todėl, kad jis neturi to, kuo disponuoja abu klanų statytiniai – ji remiančios politinės partijos ir jos deleguotų „savų“ žmonių valstybės valdymo ir teisėsaugos institucijose. Todėl N. Puteikio dirbtinai pučiamas „bankų atstovo“ tariamai keliamo ypatingo pavojaus burbulas būtų tik juokingas. Jeigu nebūtų pavojingas. Ir ne tik demokratijai.

Kita šio burbulo paskirtis kaip tik ir buvo grėsmingojo G. Nausėdos prisibijančius A. Juozaičio rėmėjus suvaryti į galimų balsuotojų už tariamai mažiau pavojingus jo konkurentus intelektualinį gardą. Į jį patekus nors kiek svyruojančio A. Juozaičio rėmėjo iš karto laukia sunkus galvosūkis. Širdis liepia balsuoti už mėgstamą kandidatą. Tačiau protas liepia įvertinti garde laukiančią alternatyvą: I. Šimonytė ar S. Skvernelis? Net menkiausias svarstymas tik sustiprina abejones, nes I. Šimonytė atrodo blogiausias galimas pasirinkimas. O kas bus, jeigu ji laimės? – šitoks nerimastingas klausimas neišvengiamai turėjo sukirbėti ne vieno A. Juozaičio šalininko galvoje. Kita alternatyva – S. Skvernelis. Jeigu ne kaip gelbėtojas, bet tikrai kaip mažesnė blogybė. Tačiau šito dar nepakanka, kad apniktas dvejonių ir svyruojantis ilgalaikis A. Juozaičio šalininkas galutinai palinktų į S. Skvernelio pusę. Juk toks šalininkas supranta arba bent jau nujaučia, kad šis kandidatas – sisteminis. Trūksta paskutinio nedidelio postūmio. Juo ir tapo N. Puteikio pareiškimas, kad A. Juozaitis ir S. Skvernelis jam yra vertybiškai artimiausi kandidatai. Tuo faktiškai pasakoma: jie yra iš esmės lygiavertis pasirinkimas.

Tai ne tik melas, bet ir atviras pasityčiojimas iš A. Juozaičio asmens ir šiurkščiausias jo pažiūrų bei vertybinių nuostatų iškraipymas ir sukarikatūrinimas. Šitaip teigti – absurdiška. A. Juozaitis gali patikti ar nepatikti, bet net aršiausias nors kiek sąžiningas jo priešininkas pripažins, kad tarp jo ir S. Skvernelio pažiūrų tvyro neperžengiama praraja. Neįmanoma įsivaizduoti, kad A. Juozaitis pritartų Stambulo konvencijai ir LGBT ideologijos diegimui darželinukams, migracijos paktui, masiniam darbo jėgos įvežimui į Lietuvą, nepabaigiamam nuolaidžiavimui nepagrįstiems Lenkijos reikalavimams darkyti lietuvių kalbos abėcėlę ir t. t. Visam tam S. Skvernelis ne tik karštai pritaria, bet ir uoliai viską įgyvendina. Abiejų kandidatų lygiavertiškumo miražas turėjo pateisinti svyruojančių A. Juozaičio rėmėjų perėjimą į S. Skvernelio stovyklą – išsklaidyti jų dalykines abejones ir nuraminti galinčius rastis sąžinės priekaištus.

Tačiau tokio postūmio – tik klaidinančio pareiškimo, kad abu kandidatai lygiaverčiai – dar nepakako. Reikėjo šio to daugiau – pasiekti, kad A. Juozaičio buvęs rėmėjas kai ką pamirštų ir nekeltų nereikalingų klausimų. Jis turėjo pamiršti mįslingas R. Karbauskio užuominas apie pokalbius su vienu pasiruošusiu atsisakyti prezidentinių ambicijų kandidatu. Neturėjo kilti ir potencialiai pavojingi – skatinantys kritiškai mąstyti ir blaiviai vertinti padėtį – klausimai. Pavyzdžiui: kaip įmanoma rinkimų išvakarėse tuo pat metu paremti ne tik du (jeigu jie būtų tokių pat pažiūrų, iš bėdos tai dar būtų galima suprasti), bet, negana to, visiškai skirtingų pažiūrų kandidatus? Kodėl parama pareikšta pavėluotai, jau vykstant išankstiniam balsavimui? Ką reiškia rinkėjams pasiųsta nedviprasmiška žinia, kad dera balsuoti už realų kandidatą, kai lyg tyčia tą patį rytą buvo paskelbti apklausos duomenys, rodantys keistą A. Juozaičio ir M. Puidoko populiarumo sumažėjimą ir nepaaiškinamai stabilų ir santykinai didelį, palyginti su minėtais kandidatais, N. Puteikio populiarumą?

Tokios abejonės ir klausimai iš tiesų galėjo kilti. Juos užgniaužti buvo įmanoma vieninteliu būdu – paleidžiant A. Juozaičio šalininkų budrumą turėjusią nuslopinti dūmų uždangą. Tokia uždanga ir tapo LRT įvykęs parodomasis imituojamos „paramos“ A. Juozaičiui spektaklis. N. Puteikio teatrališkai demonstruojamas plakatas, skelbiantis, kad jis remia A. Juozaitį, buvo didžiausio tos uždangos sutirštėjimo akimirka. Plakatu buvo siekiama pakurstyti stebuklo trokštančių A. Juozaičio viltis, kad štai paskutinę akimirką netikėtai pasirodė pasiaukojantis „gelbėtojas“, kilniadvasiškai tiesiantis pagalbos ranką. Reikėjo sukelti entuziastingą jausmų protrūkį, kad nepriekaištingai tiksliai žaidžiant sisteminio-nomenklatūrinio kandidato užsakytą A. Juozaičio galimybes galutinai žlugdantį rinkėjų klaidinimo žaidimą jų akyse atrodytum tikras nesisteminės stovyklos atstovas ir didžiadvasis riteris. Trumpai tariant, dūmų uždangos paskirtis buvo atrodyti „savam“ opozicijos stovyklai, kad būtų galima įtikinamai suvaidinti A. Juozaičio bendraminčio ir bendražygio vaidmenį. Kitaip apgaulė nebūtų pavykusi, o tikslas – nukreipti S. Skverneliui dalį A. Juozaičio rėmėjų balsų, nebūtų buvęs pasiektas.

Kiek tų balsų buvo šitaip perviliota – tiksliai į šį klausimą leistų atsakyti tik specialus sociologinis tyrimas. Bet reikia manyti – gana nemažai. Šitaip spėti verčia neįtikėtina daugelį  A. Juozaičiui likusių ištikimų rėmėjų apėmusi euforijos banga sužinojus apie N. Puteikio pasiųstą „gerąją naujieną“. Ji liudija, kad „parėmimo“ spektaklis buvo suvaidintas visai neprastai ir daug kam pasirodė įtikinamas. Tai reiškia, kad neišvengiamai daugelį A. Juozaičio rėmėjų turėjo pavykti įtikinti ir tuo, kad tarp jo ir S. Skvernelio nėra didelio skirtumo, todėl protinga ir sąžininga balsuoti už pastarąjį kaip „realesnį“ kandidatą.

Matyti pakilios euforijos vaizdai ir karštos liaupsės tariamam „gelbėtojui“ kelia nemalonias mintis ir verčia klausti, kada tautinėje stovykloje bus pasiekta tokia politinės nuovokos branda, kad bent jau nebevyktų panašūs patriotiškų žmonių mulkinimo spektakliai. Kad ir kaip nemalonu pripažinti, vis dėlto buvo nejauku stebėti džiaugsmą žmonių, nesupratusių, kad kaip tik didžiausio jų džiaugsmo akimirką A. Juozaičiui klastingai į nugarą buvo smeigiamas peilis. Tokio žiauraus žaidimo žmonių balsais dar neteko regėti. Tokie išdavikiški ir klastingi poelgiai seniai turi jų esmę tobulai nusakantį vardą. Jau du tūkstantmečius jie vadinami Judo pabučiavimu.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

MGB       2019-05-16 19:51

jei kas nežinojot, yr Ministerstvo Gosudarstvennoj Bezopasnosti. Prieš tai vadinosi NKVD (enkavede) - narodnyj komisariat vnutrennich del. Na, kad vėliau vadinosi KGB turbūt net antrokai žino. O trumpai - komitetas. Labas, stąsįy…

Agnė Marijai       2019-05-15 14:03

Galima nubraukti abu. Man nekyla ranka balsuoti nei už vieną iš jų.

>>>Žinot, manau,       2019-05-15 13:43

Manau buvo.

Tikrai, draugai,       2019-05-15 12:04

Centro Komitetas turi tvirtus moralinius pagrindus, be jokios abejonės - juos įdiėgė Vakarų Liberal-Dimokratų numylėtinis Dėdė Džo(Stalinas), vadinamas dar Pasaulinio gėrio iškilimu. Pasiskaitykite karo ir pokario metų Vakarų dezinfosklaidą ir sužinosite, ko nežinoję.

>tam       2019-05-15 7:18

Apie būsimą kooperaciją su Puteikiu paskelbęs AJ siunčia žinutę savo rinkėjams EP rinkimuose padėti išrinkti Guogą.

stasys        2019-05-15 6:59

2019-05-15 6:53 > o kokie argumentai tamstos .? A.Juozaitis seno ‘kirpimo’ su tradicine orientacija į šeima ir moralinius pagrindus .

Žinot, manau,       2019-05-15 6:53

kad Juozaitis tebuvo Ingridos marionete - pastumdėliu, ką manote?

tam >Oho       2019-05-14 23:07

Iš kur ištraukėte, kad kooperuosis? Tautininkai+Centro partija+Radžvilo komitetas+Puidokas būtų įdomu. Tik Juozaitis neturėtų būti vedliu, nes nubaidytų dalį rinkėjų. Ideologo, rinkimų štabo vadovo pareigose ir panašiai jam būtų pats tas. Ir vilkas būtų sotus, ir avys sveikos.

>>>Oho       2019-05-14 22:08

Juozaičiui labiausiai kenkė pats Juozaitis.

>>Oho       2019-05-14 21:44

Tai kam dabar putoti ant Puteikio, kad tas pakenkė Juozaičiui, kai Juozaičiui abu labu kenkė?

>Oho       2019-05-14 21:30

Matyt, Rad0vilas nujautė, jog galiausiai AJ kooperuosis su Puteikiu ir rems Ingridą.

Oho       2019-05-14 21:26

Pagaliau paaiškėjo, kad Radžvilas buvo už Juozaitį. Kodėl per visą rinkimų kampaniją to aiškiai ir garsiai nepasakė?

Marija       2019-05-14 21:22

Nieko nesuprantu. Seimo rinkimuose balsavau už Karbauskį, nes profesorius V. Radžvilas tada sakė, kad jis geriausiai gina tautos interesus. Dabar gerb. profesorius rašo, kad Karbauskio argokoncernas prieš Lietuvą, o Nausėda už Lietuvą. Jei balsuosiu už Nausėda, ar profesorius paskui nesakys, kad Nausėda blogis Lietuvai? Ką daryti?

Marijons       2019-05-14 20:31

Radžvilas vienas iš nedaugelio (dar Girnius) Lietuvoje realių politologų, kiti šūdmaliai ir niektauzos, bet negaliu sutikti kad Puteikio parama Juozaičiui buvo sąmokslo dalis. Net jei tarus kad Karbauskis su kažkuo pakalbėjo, kad nebekandidatuotų, tai kam Puteikiui remti Juozaitį? Galai nesueina. O už Šimonyte balsuoti - tai visiška beprotybė, sutinku, su Radžvilu. Finasų ministrė kai tuo metu buvo skolinamasi už 9 proc. metinių palūkanų, aki buvo galim už 3-4. Gerai, žinau tai ne jos idėja, ne ji pradėjo, o Šemeta kuris Kubiliaus vadovavimo metu iki 2009 metų buvo finansų ministru, bet kur tada buvo Šimonytė ko ji tylėjo, kai buvo vykdomas Magnolijos ožiavimasis skolintis brangiai? Kur Šimonytė kritika kitiems gigantomaniniams projektams? Kurie neša valstybei nuostolius. Juk finansus išmano, tai nėra eilinis žmogelis, ji privalo žinoti. Tyla. Dar vienos senmergės Lietuvai nereikia. Aš nenoriu, kad Lietuvai vadovautų žmogus kuris nesuprnati kad viskas galų gale atsiliepia vaikams. Nenoriu prezidentės gėjų eitynių dalyvės.

pašalinis       2019-05-14 20:27

V.R. tegul mažiau reguliuoja A.J. gyvenimą, nes vienas LT myli protu, kitas - jausmais ir visa esybe… protą nuraminti pageidautina tautine mankšta, o ne es meniu…

Dzeikas       2019-05-14 20:16

Beje:
Pazinojau VR jaunysteje. Kaip manote su kuo jis kentavosi? Teisingai manote - su nomenklaturos atzalelemis. Ir dabar uzsivadines “pilosopu” (kazka parase ta tema ar ne?) pucia po “politologo” kauke tos nomeklaturos filosofija ir poziuri i dalyvaviumo politikoje buda ir metoda.
Ir vel: ar neatrodo jums keista, kad filosofas(bent bandantis atrodyti) staiga pargydo kaip politologas? Kodel staiga toks noras atimti duona is Valatkos, Lauciaus, Girniaus? Ar tavo tai vezecios, Radzvilai?

Dzeikas       2019-05-14 20:06

Reziumuosiu straipsni:
A le klanu kova, latifundininkai pries MGB(kas tas MGB, Ministerstvo Gosudarstvennoj Bezopasnosti?).Pirmuju atstovas Policajus, antruju Buhaltere, o Pleve ne pati nuo saves o banku, kurie savo ruoztu savo interesaturi bet nesikentuoja nei su vienais , nei su kitais. Toliau autorius delioja , girdi suds kampe, bet geriau Pleve, nes bankai neturi infrastrukturos ir atramos(chebros paprastai snekant), ir todel bus palaikoma siokia tokia demokratija ir kazkokios tai pilieciu teises.Ne vienas netures lemiancios persvaros. Tuo pagrindu ragina balsuot II ture uz Pleve, o ne Buhaltere.
Ir jus sita filosofuojanti mudozvona keliate antsakiu, a le patriotas, linki gero Lietuvai ir aplamai baltas ir pukuotas, ant subines Gedimino stulpai o ant kito zanduko baltoji kumele?
Kodel mudozvona? Todel, kad , - ir keista,kad saitas uzsivadines TIESOS.LT spausdina TOKIAS rasliaveles, - i kova uz tiesa ir Kurejo duota mums dovana kurti su Juo siuloma INTRIGOMIS. As nezinau is kur VR istrauke faktus kas kieno statytinis.Tai tik SPEJIMAS ir niekas negali garantuoti , kad yra taip, kaip speja VR.Kokia mano versija? As versiju neturiu ir nesiruosiu jos kelti nes nedisponuoju faktais, su zvake nestovejau.Taciau tiek as, tiek daugelis musu disponuoja kandidatu ELGESIO faktais. Ir nebudami tikri del juju priklausomybes klanui, rysiu tamprumu su jais , mums kaip eiliniams paprastiems zmonems dera balsuoti pagal Kandidato programa ir pagal jo elgesi. Pirmosios jie mums nepateike, o jei pateiketai jos viena nuo kitos nesiskiria. Del ko nenuostabu: nera ideju Lietuvoje.
Ir tada mums belieka orientuotis i kandidatu elgesi ir balsuoti pagal tojo elgesio suponuojama dorove.
Todel as laikau didziausia tragedija G. Nausedos isrinkima prezidentu. Jusvisi zinote apie jo izulu mela apie artejancia krize.Vieno to jau pakanka buti politiniam lavonui. Jus zinote apie neteiseta prisijungima valstybines zemes prie asmeninio sklypo - ir sito pakanka tapti politikos lavonu. Tokios elgsenos zmones net neturi buti linksniuojami. Net reputacija branginantis verslininkas tokiam rankos nepaduotu, o jau politikai kaip nuo raupsuotojo atokiai laikytusi.
Policajus: apie Mergaites uzgrobima visi zinom taip pat. “Jis vykde isakyma”- kazkas bezda. Tada atsiprasykime sovietiniu tankistu suzalojusiu Sausio 13 prie Boksto desimtis zmoniu - mes pasikarsciavome. Jie tik vykde isakyma. Gal nuteiskime tuos kurie kaisiodami kuno dalis po viksrais susizalojo? Policajaus nusikalbejimai (apie namo pardavima nominalia kaina Mazuroniui) greta to tera smulkmena. Taciau ir tokios smulkmenos Valstybes pilieciams pakakatu leipti jokais. O MP turetu po keliu dienu rasyt atsistatydinimo rasta. Klounas juokina, o ne valdo.
Tomaszewskis: smulkiu demeliu biografijoje yra, bet Lietuvai vos ne etalonas. Deja, tai atviras priesas. Man regis nepaisant santikinio padorumo kvailas.Jeigu butu igyvendinta jo vizija ir kazkokiu stebuklingu budu jis taptu prezidentas o poto sekmingai nudreifuotu Lietuva i Rusijos glebi, jo karjera pasibaigtu.GERIAUSIU ATVEJU jam pataptu vestuviniu generolu arba kazko panasaus i Kalinina, kuri Stalinas isgeres uz barzdos tampydavo ir vadino “kozlina ty nash”.O gali ir paslyst lygioj vietoj su sutrikimais sveikatai nesuderinamais su organizmo funkcionavimu.
Todel kaip antruoju po maziausio blogio eitu balsavimas uz Simonyte(maziausias blogis nedalyvauti rinkimuose jau I ture), o ne uz Nauseda.
Jus man besite i akis VR argumentus? O as jums besiu i akis i saito pavadinima kur komentarus rasote - TIESOS. Ir jeigu norite tiesos tai ir balsuokite pagal kandidato buvima tiesoje arba bent doroje.O ne pagal intrigu desnius.

ah1       2019-05-14 19:42

Na pagal Bibliją tai mažiausiais apie 2 tūkstančiai metų JAHVĖS koncepcijai ir žydų finansininkų-bankininkų gojų valdymo mechanizmui

Neatradimas       2019-05-14 17:52

Atrado Ameriką, klanų kovos, o kada jų nebuvo?, jos yra amžinos, ir filosofui tai reikia žinoti.

to pasirinkimas nedidelis       2019-05-14 17:48

O raudonojo šėtono kreditoriai, industrializatoriai, elektrifikatoriai, žodžiu, sąjungininkai ne prie ko, ane?

Kol vyko       2019-05-14 17:45

teismas Niurnberge, anglai ir amerikonai laikinai sustabdė savo kariniuose statutuose keletą straipsnių apie įsakymų vykdymą, o kai pasibaigė - vėl atstatė. Na, o karas Vietname, tručijant chemikalais, deginant napalmu ypač superinis - atitinka Humanitarinę teisę. Belgų karalius Leopoldas išvis gražuolis - dimokratijos šedevras. Čerčilis galabijo bengaliečius kaip ką tokius, nežinote?

man negalioja       2019-05-14 16:41

Taip, sovietai patys Niurnberge vykdė savo “teisingumą” ir apskritai nugalėtojai teisė nugalėtuosius, tačiau, be kita ko, jame taip pat buvo aiškiai pasakyta, kodėl negalioja “aš tik vykdžiau įsakymą”.
Gerai, jei nepatinka Niurnbergas, tai štai Sausio 13-osisos byla dar geresnis pavyzdys. Nors pati byla aptrupėjusi ir nuvilkinta, bet joje nuteista dalis sovietinę “Garliavos” versiją vykdžiusiųjų kariškių.

pasirinkimas nedidelis       2019-05-14 16:32

kaip sakydavo seni žmonės (apie adolfą ir josifą). vienas raudonas kaip šėtonas, kitas rudas kaip šuva.

AAA       2019-05-14 16:22

MGB tai - komitet gosudarstbennoi bezopasnosti? Ar kaip tai reikia iššifruoti?

Galvoju...       2019-05-14 16:17

ar išmoks kada pons Radzvlas normaliai rašyti: trumpai ir aiškiai, o ne kažkokiomis azijietiškomis minčių stepėmis??? Nesakau, protingų minčių tose stepėse esama (kaip, beje, ir visai žalių ar kvailų...), tačiau kol jas susižvejoji ištisa nuobodybė ir atsibosta tas propagandinių burbulų stumdymas ...

to man negalioja        2019-05-14 15:36

Pačio žiniai, kad Niurnberge vienas labai didelis nusikaltėlis(Sovietija), dar iki karo paklojęs virš 30 milijonų savo ir ne savo piliečių teisė kitą ir tai laikote kuo?

Kas tie tokie,       2019-05-14 15:35

kurie pažinojo nuo Sąjūdžio laikų Juozaitį? Ar Sąjūdis tapo kieno nors jau nuosavybe, suprichvatizuotas? Kas buvo tas Juozaitis iki Gorbačiovo ir prie ko trynėsi, nežinote?

>tam po pralaimėtų rinkimų       2019-05-14 14:50

Ne negalvoju, kad Juozaitis buvo ” įbruktas kažkieno į patriotinių jėgų stovyklą”. Tie, kurie A. Juozaitį pažinojo nuo nuo Sąjūdžio laikų, tie Jį laiko tikru Lietuvos patriotu ir jiems nereikia įtarinėti. Ir, kad Jis neskaldantis jėgas, tai įrodė, atsiimdamas savo ketinimus dalyvauti EP rinkimuose, taip nekenkdamas V. Radžvilui. Gi pastarasis siūlė A. Juozaičiui prisijungti prie M. Puidoko. Beje, dėl Puidoko, kuris kandidatų sąraše išdygo, kaip “Pilypas iš kanapių”. Sklando kalbos, kad Puidokas buvo specialiai pasiųstas balotiruotis, kad atimtų balsus nuo A. Juozaičio ir, kad elektroninius parašus Puidokui padėjo surinkti labai greitai iš konservatorių elektorato…o gal ir iš VF? Kas dabar atseks kur tiesa, o kur melas.
Dėl G. Songailos ir p. Rudžio. Tai yra nusipelnę Sąjūdžio žmonės, vienas iš Jų signataras ir nustokite kabinti etiketes tiems, kuriems nelimpa. Mes šiuos žmones gerai pažįstame ir vertiname. Geriau pagalvokite, ką jūs kiekvienas jau nuveikėte, ar žadate nuveikti, kad Lietuvoje būtų sveikesnis moralinis klimatas

man negalioja       2019-05-14 14:49

Policija nėra vykdomoji valdžia. O panašius atvejus labai neblogai Niurnbergo procesas išnagrinėjo. Ir Skvernelio vaidmuo Garliavos pogrome buvo toli gražu ne paskutinis. Kaip to uolaus esesininko mirties stovyklose.

tam man negalioja       2019-05-14 14:35

Ko čia dėl policininkų garliavoje verkiate. Policija šiaip yra vykdomoji valdžia. Jie vykdo teismų nutartis. O kas teismus kuruoja? Mastykite žmogau. Ne lazda kalta, o tas kas ja mojuoja. O policija savo darbą atliko tvarkingai - būtų mažiau policininkų galėjo kilti riaušės. Tada ir aukos ir t.t.  Užsienyje policininkai vaikštinėja po 5-6 . Garliavoje ne Skvernelis košę virė. Buvau daktarės teisme. Nemačiau daug palaikančių.Nebuvo streikų, kai po vieną teisė ir nuteisė dėl mitingo prie parlamento prieš konservatorių naktines reformas.

nekorektiškas priešpastatymas       2019-05-14 14:11

Sąsajos neišvengiamos tokioje mažoje šalyje ir šiame pasaulyje. Klausimas ar tuo straisniu Radžvilas agitavo už Nausėdą ir kas čia su kuo susijęs?

Toto to 13:52        2019-05-14 14:09

O epitetas ’ nevienareikšmiškai vertinamas’ nesiskaito skaldymas ???

Dėl patriotinų jėgų prezidento rinkimuose       2019-05-14 14:08

O kuris iš kandidatų deklaravo patriotiškumą. Deklaravo tik Juozaitis, bet už jo stovi Songaila, Rudys ir panašūs “amžini patriotai” iš LDDP ir konservatorių. Kaip nebūtų keista, bet teigiamą santūrumą parodė Tomaševskis, o iškalbą parodė Puidokas. Bet vienas iš principo nepriimtinas, o kitas galvoja, kad iš jo išeis politikas ateiyje, todėl nieko tokio, jei dabar paims kelis protesto balsus nuo Juozaičio. Tuo pačiu, jis nepasižymi kuklumu siūlydamas tapti vienijomosi centru išlindus iš kanapių per paskutinius 10 mėn. Nors iš kitos pusės niekas kitas tokio pasiūlymo nėra pateikęs.

tam Nekorektiškas priešpastatymas       2019-05-14 13:56

Korektiškas. Degtinės gamybai reikalingi grūdai. Ir net labai pageidautina, kad būtų lietuviški. Viskas susiję.

man negalioja       2019-05-14 13:44

Šimonytės nerinksiu, bet kai tenka rinktis tarp vilko, meškos ir krokodilo, tai man nei vienas iš variantų tiesiog netinka.

>man negalioja       2019-05-14 13:12

Tai ko dabar dejuoji? Išsirink Šimonyčią ir būsi laimingas. Juozaitis netiko dėl žmonos(lyg žmona būtų žadėjusi tapti prezidente ir valdyti valstybę). Matyt dar nepabodo būti po landsbergizmo padu, tai šiandien džiaukis - iš dviejų vienas valdys, galimai, 10 metų. Liurbiams taip ir reikia. Krislo ieškai kito akyje(turiu minty A. Juozaitį), o savo akyje nematai rasto. Arba bus Nausėda su slušniais…ir galėsi raudot.

Al.       2019-05-14 13:01

Man atrodo, Radžvilas per daug mėgausi savo gebėjimu analizuoti. Reiktų trumpiau ir aiškiau. Ir laiku, o ne po viskam. O dar geriau - paremiant savo paties veiksmais. Tai galų gale - Juozaitis tinka, ar ne. Jei tinka, tai kodėl iškart nesusitarėt? O jei netinka, tai kodėl iškart tautai nepranešėt? Kasw iš tų receptų, kai pacientas jau ant lentos?

man negalioja       2019-05-14 12:46

Juozaitis man netinka dėl biografijos ir dar labiau - dėl jo žmonos biografijos faktų, nors jo, bent jau deklaratyviai, propaguojamos vertybės man yra labai artimos.
Iš Puteikio seniai nieko nesitikiu. Už jį balsavau ne todėl, kad tikėčiau juo, o tik tam, kad mažiau balsų atitetktų Stribui ir jis nepatektų į antrą turą, mat iš pradžių apskritai norėjau gadinti biuletenį.
Ir Šimonytė, ir Nausėda yra tiek pat blogi kandidatai, bet čia buvo puiki ir reali proga pradėti pragaru versti Garliavos budelio gyvenimą. Tik nesitikėjau, kad Stribas tokiu dideliu atotrūkiu liks už borto.
Jeigu dabar viskas susidėlios kaip man atrodo, sekantis visiškai teisėtas taikinys bus Linas Slušnys iš Nausėdos komandos. Jei tik Nausėda pats nesusivoks, kad tokio toksiško veikėjo komandoje turėti negalima. Ne tik Slušnį reikėtų mesti velniop tiek iš Nausėdos komandos, tiek iš viešojo gyvenimo, bet ne visi “geručiai” šiuo metu yra įkandami, tad tenka rinktis kas yra realu. Ir Slušnys, kaip ir Stribas sekmadienį, šiuo metu yra visiškai įkandamas taikinys. Viskas Nausėdos rankose. Nes, nežiūrint to, kad jis yra akivaizdus antrojo turo favoritas, “bankų baubo” vaizdinys gali sėkmingai sumobilizuoti prieš Nausėdą likusį elektoratą. Pagal idėją, dalis “nesisteminių” balsų Nausėdai irgi nepakenktų. Kažkoks “vertybinis” Nausėdos išaiškinimas pasilikti Slušnį komandoje, reikštų principinį mano oponavimą Nausėdai visos jo politinės karjeros metu.

Ką čia analizuoti       2019-05-14 12:19

Tiesiog turime suMajauskėjusią valstybėlę, o į sojūzo parlamentą rinksime ApsiMažylį su Rasele.

$+$       2019-05-14 12:03

Nepagauto lokio dalybos. Su ietimis ir lankais. Kažkodėl į analizių laukus nepatenka „varovų” vaidmuo, t. y. balsų skaičiuotojų silpnybės ir kriminalinės žvalgybos galimybės.

vyte       2019-05-14 11:53

o as manau,kad visai nereikalinga tokia sudetinga profesoriaus analize.Tai berasciu idiotu,mazochistu balsavimas.Jie lyt.pasitenkinima jaucia,kai juos kankina.O kaip kitaip paaiskinti,kad savo kankintojus,plesikus vel ir vel kisa valdzion…?Zmogui jautriausias yra pinigai.Ateme pinigus is senuku,apkrove skolom,dabar dar reiks 1,1 milijar. sumoket uz ‘‘snoro’’ apiplesima,banku manipuliacijos su palukanom,o jie balsuoja.Nei savigarbos,nei atminties,nei isdidumo.Mankurtai.Cia jau psichiatrija…..

> Agnei       2019-05-14 11:25

Nurodykite tris skirtumus tarp Šimonytės ir Skvernelio, neskaitant lyties. Jei kam nors prijaučiate ir linkite laimėti, tai PIRMOJI turite įvardyti klaidas ir nusikaltimus, kad turėtų progą pasitaisyti, jeigu, žinoma, norės taisytis.

Kokį dar Juozaitį       2019-05-14 11:11

mums čia brukate? Tą AMBalo patikėtinį?

Kartais ir pralaimėjimas       2019-05-14 10:20

yra laimėjimas nebendrinininkauti jų  nusikaltimuose.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-05-14 10:19

(kad apraminti teksto autorių su nr. 2019-05-14 10:02 ir 2019-05-14 9:44)
Žinia apie didįjį kombinatorių Arvydą Juozaitį ir jo žmoną.
Va čia (nuo 37:30 iki 54:15)
https://www.youtube.com/watch?v=XqsG6nYXdj4
Tautai nereikalingas toks veikėjas.

komunistinis konclagerinis režimas, Lietuvoje       2019-05-14 10:06

Lietuviškame ES pakraštyje bei vakariniame ES pakraštyje, maisto ir daiktų kainos yra panašios, o algos ir pensijos (bemaž) 4 kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje. Tai - 30-ies metų dirbtinė (pinigų) sausra, palaikoma Ingridos Šimonytės, Gitano Nausėdos, Sauliaus Skvernelio ir kitų Tautos budelių.

RADŽVILAS- NEPROGNOZUOJAMAS intrigantas?       2019-05-14 10:02

R., ,kaip visada, apie dviejų olig. grupių priešpriešą rašo teisingai, o elgiasi politiniamae lauke kaip?
Jis ir VF TAIP IR NEPARĖMĖ Juozaičio kaip vienintelio demokratinių antioligarchinių jėgų kandidato į prezidentus…Apsukrujį, slidujį  Puteikį kritikuoti gali tik tas ,kas pats be nuodėmės.Radžvilas- demokratinių jėgų susiskaldymo ir intrigų garantas…Tikėtis, kad intriganto ir faktiškai antrojo Puteikio - V.R. SĄRAŠAS GAUS EP mandatą ,po jo negarbingo ir intrigantiško elgesio Juozaičio komandos atžvilgiu, yra naivu…

po pralaimėtų rinkimų...       2019-05-14 9:44

Po pralaimėto mūšio sukyla bereikalingos aistros. Nuo pat rinkiminės kovos pradžios, kaip tiktai A. Juozaitis pareiškė apie savo kandidatavimą, daugelis politikų, politologų, net kai kurie Vilniaus inteligentijos atstovai šį A. Juozaičio ryžtą priėmė, kaip netikėtą ir nepageidaujamą iššūkį. Tą “pagalių į ratus” kaišiojimą stebėjome per visą rinkiminę kampaniją. Nereikia viso purvo šiandien suversti tik ant N. Puteikio, ar R. Karbauskio. Išsipurvino ir daug iki šiol laikytų iškilių žmonių, kurie į A. Juozaitį bandė šluostytis kojas, lygino ir rekomendavo net prisijungti prie M. Puidoko rinkiminės kampanijos. A. Juozaitis nesulaukė palaikymo net iš patriotinėmis save laikančių jėgų, kad ir iš to paties Vilniaus Forumo. Ar tai ne peilis į nugarą? Tik atsiliepė Kauno forumiečiai.  Tad šiandien klausti, kada tautinėje stovykloje bus pasiekta branda, galima atsakyti - niekada. Tautinėje stovykloje vyksta kova ir didelis pavydas tarp pačių save patriotais vadinančių partijų ar grupuočių. Dėl to džiaugiasi liberaliosios - globalistinės jėgos. Ir dar. Šiandien aiškinti, kad G.Nausėda yra geresnis pasirinkimas nei I. Šimonytė - tai taip pat žmonių mulkinimas, nes nieko Lietuvos ateičiai gero nežada.

>>>Agnė.       2019-05-14 9:24

Gal ir toks ir anoks, bet jo darbai buvo per blogi. Kur Garliavos kankinė mergaitė?

Agnė       2019-05-14 9:14

Be to, per rinkimus pamačiau, kad Saulius Skvernelis tikrai tvirtas ir daugiausia išmanantis apie valstybės valdymą iš visų norėjusių būti prezidentais.

Agnė       2019-05-14 9:09

Be reikalo taip apie Agrokoncerną. Su MG nesulyginami, niekaip. Ar atrado krislų Agrokoncerne? Kad ir kaip kniso iki “patalynės raukšlių”. Labai jumis pasitikėjau, bet matau, kad nelabai žinote, kuo kvėpuoja paprasti išsilavinę ir neissilavinę sąžiningi žmonės, norintys paprasčiausio normalaus gyvenimo. Niekada nepatiko nei S. S. nei R. K. Bet kai prasidėjo rimtas sistemos ardymas, atrodė reikalai judės ir mąstantys buvo patenkinti, o gal…? Bet sistema nugalėjo, deja

Nekorektiškas priešpastatymas       2019-05-14 9:00

Tikrai nelyginčiau Mockaus ir Ramūno Karbauskio. Tai visai kito plano žmonės. Nelyginčiau ir įmonių veiklos - degtinės gamyba ir žemės ūkis. Man kyla klausimas kodėl lietuvių inteligentai taip pasinėrę į idėjų pasaulį nemato, kas vyksta po kojomis t.y. realybėje.

> 6:55       2019-05-14 8:41

Todėl, kad jis vienintelis pavojingas tiems, kam sąžinė - nešiopasauliodimensija.

Keista       2019-05-14 8:25

Koks filosofas?, jei jis nesupranta dvikojo padaro dėsnių filosofijos, tikriausiai jis pats yra padaras.

Pats tikriausias Judo       2019-05-14 8:08

pabučiavimas-tai buvo Grybauskaitės balsavimas,ir neimto biuletenio fakto demonstravimas.Jos išdavystė verta jos KGB praeities.Ji nusimetė kaukę,kaip ta ragana,apsimetusi gražuole.

Konservatoriai ieško       2019-05-14 6:55

lengvų kelių.Krikščionis žino,kad jų nėra.Svarbiausia,Juozaičiui pasimokyti iš Trumpo ir į viską reaguoti,kaip nuo žąsies vanduo.Nes konservatoriai tiesiog delfyje užuot džiaugęsi savo dviguba pergale,puola Juozaitį.Kodėl?

Lietuvoje       2019-05-14 6:53

kol kas internacizmas - Bolševikų partijos eksiukų ir jų anūkėlių bei meilužių siautėjimas visur ir viskame.

Laukia dar vienas       2019-05-14 6:49

Lietuvos išvarymas?

Į Lietuvą ateina       2019-05-14 6:46

nacizmas?Judo pabučiavimas?Net paukšteliai pritilo čiulbėti.

N. Putėsis- Piratavičius       2019-05-14 6:19

Nu, aš kaip visada, rinkimams prisiskolinau greitųjų kreditų.
Ale vot- reikės gražinti… O aš taip nepratęs.
Ale, vot ką čia numelžus?
Nu, tada mane pasišaukia Naisys Karabokas ir sako:
“-Nevark, nesikankink. Sako, davaj, aš tau padengsiu paskolas, o tu biškelį pavaidinsi. Pusdienis cirko ir nebeturi rūpesčių. Ir Ninočka bus patenkinta.”
Kaip sakoma- gavau pasiūlymą nuo kurio negalėjau atsisakyti.

Rekomenduojame

Garsaus medicinos žurnalo redaktoriai: vakcinų ir vaistų tyrimų duomenys turi būti nedelsiant atverti visuomenei

Kanadoje mokytoja nušalinta nuo darbo dėl „transfobinės“ kalbos naudojimo

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Anot politologo, Putinas nebūtų teikęs Vakarams praktiškai neįgyvendinamų reikalavimų, jei realiai nesvarstytų karinės atakos

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

Ispanų europarlamentaras: Briuselis turi padėti lenkams pakeisti vyriausybę

Lidija Veličkaitė. Mes mokėsim numirt, jei Tėvynė aukos reikalauja

Vengrijos URM P. Szijjarto: mūsų nekenčia, nes vykdome patriotinę, krikščionišką politiką

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Lietuvos padėtis šiuo metu yra tragiška

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Neišmoktos politikos pamokos: tikrovė – ne kompiuterinis žaidimas, suklydęs iš naujo neperžaisi

Valdžia rengia apynasrį socialiniams tinklams

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.