Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Šeimos politika, Referendumai

Vytautas Radžvilas. Referendumas – būtinas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 22 d. 22:05

29     

    

Vytautas Radžvilas. Referendumas – būtinas

Žengtas pirmas žingsnis stabdant šiandien pateiktą Partnerystės įstatymo projektą. Trylika TS-LKD frakcijos narių vis dėlto ryžosi pareikalauti referendumo šiuo klausimu. Tik kiek gaila, kad tai nepadaryta anksčiau.

Didžiojo šeimų maršo išvakarėse NS valdyba patarė renginio organizatoriams būtinai įtraukti šį reikalavimą į Maršo rezoliuciją. Jis privalėjo tapti svarbiausiu politiniu akcijos reikalavimu ir visos Šeimų sąjūdžio veikimo programos ašimi. Gaila, kad į šį patarimą nebuvo įsiklausyta.

TS-LKD frakcijos narių pareiškimas šį praradimą kompensuoja tik iš dalies. Mat jeigu reikalavimas būtų buvęs suformuluotas jau Vingio parke, šiandieninė trylikos konservatorių iniciatyva būtų tapusi dar svaresnė.

Apginti šeimą – visos tautos rūpestis. Todėl vis dėlto derėtų labiau telkti jėgas šiam uždaviniui išspręsti ir įprasti atidžiau įslklausyti į geranoriškus patarimus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-05-25 8:31

2021-05-24 6:33 2021-05-24 7:57 ...labai apgailestauju , turbūt liežuvį susizalojote skaitydamas mano komentarą . Paieskosiu močiutės receptą -kompresa , man dar neteko jo panaudoti bet jums turėtų tikti ?
p.s skaitykite ir ši komentarą atsargiai jame irgi begalės rašybos klaidų .

Taip? -> Gabriele, 2021-05-24 9:34       2021-05-24 16:19

gali buti, kad tame marse dalyvavo ir kremliniai ar kaip ten juos vadintume. bet ka tai is esmes keicia? ir ar tai reiskia, kad del to marsas tampa negeras? tik del to, kad ten dalyvavo neaiskur zmones, gal provokatoriai ar dar koki. Stai pavyzdys is kitos operos. Baltarusiai nusodino lektuva ir is jo pasieme ir arestavo jiems neitinkancius zmones. Situos veiksmus, kaip ir daugelis (gal ir dauguma) zmoniu smerkiu ir as. Bet juos smerkia ir tulas “rasytojas” Lietuvos nekentejas Ivaskevicius, su kuriuo nenoriu tureti jokiu reikalu. Tai ka patartumete man siuo atveju daryti, sakyti, kad nenoriu buti toks kaip Ivaskevicius, todel keiciu nuomone ir sakau, kad Lukasenka pasielge gerai? ne viskas yra tik juoda ar tik balta. jeigu butu taip, gyvenimas butu gerokai paprastesnis

Gabriele,       2021-05-24 9:34

Nurimkite su Maršo apologetika. Matau kelių entuziastų ir koordinatorių fb sienas - ten šiandien tiek pasigėrėjimo Batkos operacija. Algimantas Rusteika be reikalo ironizuoja gretimame straipsnyje apie vatnikus: tai realybė.

Gabrielė       2021-05-24 9:18

Kaip keista??? Referendumo idėją iškelia konservatoriai, KURIE BALSAVO PRIEŠ MARŠĄ, t.y. prieš tradicinę šeimą. Jei nėra logikos, reiškia kokią dvėselėną jau užkasta!!!

Dzeikas       2021-05-24 8:46

perskaiciau >nesuprantu’so komentara ir susimasciau.
Tai kas cia iseina? Istatymai sako viena, o valdzia - kitka?
T.y. Lietuva taip tycia nepriklausoma, demokratine ir teisine , taip tycia , valstybe.Valstybe vadovaujasi ISTATYMAIS, ir valdzios paredymais ATATINKANCIAIS istatyma.
O gaunasi ,kad nors pagrindinis istatymas sako “balta” , valdzia sako “juoda”, nes esa juoda tam tikromis aplinkybemis gali buti ir balta. Kitaip sakant tyciodamasi is sveiko proto bando itikinti kad 2+2 tik isimtinais atvejais yra 4, o ne Euklido erdveje(yra toks mokslinis terminas) gali buti ir 5. Mazdaug tokio lygio argumentai naudojami ginti LGBT “seimos” koncepcija.
Jeigu jus sutinkate su mano isdestyta preambule, tada sutikite ir su isvada KODEL tokie dalykai vyksta, kodel valdzia veikia pries istatyma.
Mano poziuriu Lietuva lipa ant to pacio greblio kaip ir agonizuojanti Pirmoji respublika - isiveda Konstitucija baudziavos salygomis t. y. kaip narkomanas isidures syrkos doze ima isivaizduoti, kad isleis gero gyvenymo istatyma ir gyvenymas taps geru. Visi tie valdzios issidirbinejimai statant Konstitucija i kokia nori poza, tereiskia, kad jus “mieli Lietuvos zmones” esate cholopai ir jusu teise tera rekti “vivat!” kai valdzia smakru kinktels.
Nes jeigu butu netaip - tokiu patyciu is pagrindinio istatymo valdzia sau neleistu - atsakytu PERSONALIAI.
Ir kas liudna ir nuteikia pesimistiskai kaip uzkietejes narkas Lietuva ne atsisako narkotiku, o nutaria, kad jei realybe priestarauja tikrovei, tai reikia isidurti papildoma syrkos doze, esa tada realybe pasitaisys.
Butent nacionalizma ir pedalavima Lietuvos isskirtinumo VIETOJ asmeniniu REALIU zmogaus laisviu pletimo as vadinu “syrkos doze Lietuvai”.

▶️2021-05-24 6:33       2021-05-24 7:57

O tu gerbi skaitytoją? Dvi eilutės – devynios klaidos! Kiek klasių išsimokslinai, pradžios mokykloje, kad taip suskumbi savo nuomonę reikšti? Gal įsigyk elementorių, o jau vėliau sėsk prie klaviatūras.

Ieva       2021-05-24 7:24

Na,Ns svarbiausi didvyriai yra tie, kuriais ir radžvilai patys, nori tapti - Konsedrvatoriai.

>21:08       2021-05-24 7:02

KT jau “išaiškino” savaip, tad neprošal ir Tautai pasisakyti, kurį iš dviejų projektų priimti. Tas Bendro gyvenimo įstatymo projektas vienaip ar kitaip tinkamas. Gal verta pagalvoti referendume ir apie Konstitucijos straipsnio patobulinimą, kad net Mizaro KT nebegalėtų jo “perdvasinti”.

stasys       2021-05-24 6:33

O kur tos pavardės ? Viena kartą ismokime gerbti skaitytoją , juk ne visiems patinka tik ‘srebala’ siurbti ? Kas tie Seimo nariai išėję su tokia iniciatyva
?

Al.       2021-05-24 0:25

Skelbti referendumą ar klausyti Konstitucijos ar kominterno nurodymų ? O gal skelbti referendumą ar paleisti Seimą už konstitucijos ir priesaikos sulaužymą ?

> nesuprantu       2021-05-23 21:08

Nesupratote minties - mano nuomone, kad skelbti referendumą dėl galiojančių Konstitucijos nuostatų nėra logikos, nes jos jau galioja. O tos nuostatos aiškiai pasako, kas yra šeima. Referendumas tik reikštų, kad tos nuostatos yra kvestionuojamos, nors jos galioja tiesiogiai ir bet kokie KT teisiniai išvartymai neturi reikšmės, nes jie, šiuo ir dažnais atvejais, yra politizuoti.
Referendumai yra skelbiami dėl keičiamų Konstitucijos nuostatų, o ne dėl galiojančių.
Dėl to turėčiau abejonių, kad to reikia. Juo labiau, kad visiškai akivaizdu, ko nori visuomenė ir be referendumo. Seimas privalo įsiklausyti arba jis atstovauja tik labai mažą dalį rinkėjų.

Jų NET 13???       2021-05-23 17:45

Tai kodėl nekuria atskiros frakcijos? Vadinasi, toje TSKP jiems viskas gerai. Ir, aišku, pelninga. Kol kas. Iki kitų rinkimų. O tas reikalavimas - tik piaras. Kaip ir Radžvilo verksmas: ,,Kodėl manęęęs neklausė?” Todėl ir neklausė, kad mato, jog nieko gero. Neskaitant žodžių, daugiau niekada nieko nebuvo, nėra ir nebus. Ir iš tos kompanijos kai kas tą jau suprato ir jungiasi prie darančių. Pagarba jiems.

Kažkas ne taip        2021-05-23 17:25

Akivaizdu, nors neįtikėtina - Vingio parke gerb. Radžvilo neįžiūrėjau net su vaizdą didinančiais akiniais.

Egidijus       2021-05-23 17:03

Svarbiausias pikto ir pavydaus NS napoleono darbas - nieko nedaryti ir kritikuoti darančius.

Kazimieras       2021-05-23 14:31

Pagarba Profesoriui. Ir labai gaila, kad Maršo organizatoriai(dabar aiškiai matome), arogancijos vedami, neįsiklauso į protingus patarimus. Nejaugi yra taip patogu sirgti trumparegyste? Juk Maršas buvo dėl TAUTOS gerovės plačiąja prasme (patys išplėtė reikalavimus), TAUTA sulėkė kaip paukščiai, tad ir darykite viską dėl jos, pasitelkdami protus iš šalies, tardamiesi, klausdami patarimo, nebijodami nežinojimo- neatsiribokite nuo Tautos šviesuolių. Juk Tauta mato, kad turite organizatorius, bet išmintingų politikų neturite, nes tokiu netapsi per kelis mėnesius. Ar tik organizatoriai nepasirengę susirgti “žvaigždžių liga”? O gal turi kokių kėslų? Bent jau dabar taip atrodo, nes svarbiausias namų darbas- neatliktas.

Kam? Dzeikui       2021-05-23 14:15

Nereikia nervuotis. Pabandysiu paaiskinti, ka turejau galvoje rasydamas ana komentara. Pareiskimus dabar zmones moka rasyti. Pareiskimai yra svarbus mobilizuojant saviskius, bet jie, kaip taisykle nera veiksmingi, nes valdantieji i juos paprasciausiai nekreipia demesio. Ponas Radzvilas ir tie keliolika krikdemu pareiske kad referendumas yra reikalingas. Ir kas? As irgi manau, kad referendumas tokiais klausimais yra reikalingas. Bet mes zinome, kad referendumas yra skelbiamas arba surinkus tam tikra kieki seimo nariu balsu, arba surinkus tam tikra skaiciu pilieciu parasu. Seimas referendumo neskelbs, nes dauguma yra tokia, kokia yra. Parasu surinkti per trumpa laika irgi nepavyks, bukim realistai. Kol jie bus renkami, seime jau istatyma priims, ir dar neaisku, ar Nauseda vetuos. Beje, o kas gi tuos parasus rinks? Tik tie patys marginalai, su kuriais Saudargas & Co ir Radzvilas nesiteike netgi viename renginyje kartu buti. Na gal dar valstieciai parinktu nemazai, bet gi ir su jais nesinori i kompanija, ar ne? Tai va, vietoj to, kad nervuotumetes, geriau pabandykite(me) pagalvoti, ka realiai galima padaryti, o ne skelbit pereiskimus (ju jau ne vienas ir ne du buvo, bet net 5 procentu jie neatnese per rinkimus). Taip pat, gal vertetu paziureti, ir kokios klaidos buvo padarytos. Cia tikrai ne ta vieta, kur galime placiai diskutuoti, bet bent jau viena kaida as galiu pamineti- daugelio zinomu politiku nedalyvavimas Seimu marse. Taip, buvo ten visokiu organizatoriu, tai ir mainstremo klapciukams buvo gera tema pakomentuoti. Man irgi nepatiko Pakso sveikinimai ir pan. Bet jeigu Marse butu buve daugiau “nemarginalu”, tai ir Marsas butu kitaip atrodes net ir tu klapciuku reportazuose. Kodel tas pats referendumo falsyviai reikalaujantis Saudargas negalejo bent jau ateiti i rengini, ir Radzvilas ir kiti. Nenorejo susitepti, nenorejo buti vienoje vietoje su neaiskiais buduliais? Na isliko sterilus tokie interneto ir ofisiniai politikai, bet bendram reikalui nieko gero nenuveike. Tiek. Beje, per paskutinius dvejus rinkimus (EP ir Seimo) balsavau uz NS. EP dar turejau vilciu, Seimo rinkimuose jau nebe.

Radžvilo ir Sinicos sąjunga:)       2021-05-23 11:52

pagaliau ....Senai reikėjo tokio pareiškimo . Bent jau palaikant “maršą”:(.

>nesuprantu       2021-05-23 11:38

Apklausos joks argumentas, apklausos - ne referendumas.

Referendumo siekti .reikia       2021-05-23 11:30

Radžvilas ir Ko ,manau, teisūs.Toks reikalavimas- tai veikimaS ,kur bet kuriuo atveju demokratai lieka pranašesni už ONS lagerį.žaidimas be pralaimėjimo…Taip pabrėžiamas Suvereno vaidmuo ir taip palaikomas tautos siekis demokratinei, o ne nomenkl. raidai, taip keliamas proglobalistinei nomenklatūrai neįveikiams barjeras,kurio galėtume reikalauti ir ateityje kitais klausimais Tai moralinės demokratų pergalės kelias. ONS šutvė bijo ref.  temos, nes žino,kad jokia partnerystė, ar kokia kita jų stumiama šunybė, nukreipta prieš daugumos interesus, nepraeis.
Algirdas

Senukas       2021-05-23 11:21

Gaila, kad Maršo organizatoriai neįsiklausė į V. Radžvilo ir NS pastabas bei siūlymus į reikalavimus Seimui įrašyti ir referendumo organizavimą. Tai būtų daug didesnis efektas ir viso to maršo, ir parama tiems 13 Seimo narių. Tai būtų buvęs konkretus reikalavimas Seimui, kurį galima ir būtina įvykdyti. Dabar Seimo dauguma nusispjaus į tuos 13 narių.

nesuprantu       2021-05-23 9:59

Kam tas referendumas, kai ir taip aišku, kad absoliuti dauguma žmonių nepritaria tokiam partnerystės įs tatymui, koks jis pateiktas ir vienalytės partnerystės prilyginimui šeimai. Tą rodo visos apklausos. Referendumu tik būtų pademonstruota, kad galima visaip interpretuoti Konstituciją, nors ji pasako visiškai aiškiai dėl šeimos ir santuokos. Teisinės vingrybės yra tik įrankis pritempti ten, kur reikia. Šįkart nesutinku su NS ir p. Radžvilu.

DDD Dzeikui       2021-05-23 8:59

Jūsų minėtas problemas sprendžia taip vadinamas “prancūziškas biuletenis”. Rinkėjui paduodamas biuletenių-lapelių komplektas, kiekvienas už konkretų kandidatą ar sąrašą. Pasirinktas biuletenis dedamas į vokelį, o šis keliauja į urną. Nepanaudoti keliauja į 2 šiukšliadėžes, esančias kabinoje.
Taip laimimi keli dalykai:
- nebeįmanoma sugadinti biuletenio, pripaišant jame balsavimą už dar kitą alternatyvą;
- fotografavimas kaip perkamo balsavimo įrodymas netenka prasmės;
- perkamo biuletenio “ratas” (išnešimas-užpildymas prie pirkėjo-įnešimas)irgi netenka prasmės: jokios garantijos, kad taip užpildytas ar nufotografuotas biuletenis bus įdėtas į vokelį.
Šitaip balsuoja ne vien prancūzai, bet ir švedai, latviai ir t.t.
Referendumo atveju pateikiami 2 biuleteniai: “UŽ” ir “PRIEŠ”.

Dzeikas       2021-05-23 7:11

ah1’ui
Nuo tamstos tiesiog dvokia komunistine propoganda liumpenui.
Visiskai nesvarbu kokia intencija privioliojami rinkejai balsuoti, tegul ir tiesioginemis ismokomis.
O KAS SVARBU?
Svarbu neleisti niekam kontroliuoti rinkejo valia. Kaip jis balsuos kabinoje. Va cia istatyma reikai tobulinti. Nauju techniniu galimybiu realijose turi buti:
1. Rinkejas PRIVALO uzeiti i atitverta kabina, balsavimo budele.
2. I balsavimo urna biuletenis privalo buti imestas sulankstytame pavidale, kad nesimatytu uz ka buvo atiduotas balsas.
3. Kriminaline atsakomybe rinkejui uz balsavima turint informacijos fiksavimo ir irasymo iranga. Fotografuojantys telefonai yra toks irenginys ir juos privalu uzdrausti nestis su savimi i balsavimo kabina.

Dzeikas       2021-05-23 7:01

Kam?ui:
“Pareiksti pareiskima nera sudetinga.” Tamsta netiesa kalbi, arba nesupranti KA KALBI.
Jeigu tau nieko nereikia - taip, tada “pareiskima pareiksti” nera sudetinga. Bet jeigu tu Seimo narys arba partijos narys - tai tu arba “filtruoji bazara” atatinkamai partijos politikos, ir tesi politiko karjera(o kokia parsme buti partijoje kitaip?). Arba tu kalbi pries partijos politika NES JI TAU ATRODO NETEISINGA ir susirinkes smutkes palieki Seima ir eini dirbt.
Tad tie 13 valdanciosios partijos nariu padare dideli ir reiksminga darba ir manau RIZIKUODAMI politiko karjera.

Dzeikas       2021-05-23 6:51

Retas atvejas kai su straipsniu sutinku 100%.Su kiekvienu zodziu.
Juk akivaizdu, kokia prasme rengti mitingus tegul po skambiu pavadinimu (uz seima! Pederastu lobby beje ne pries.Jie irgi uz “seima”). Syki zmones susenka tai pasakykite KONKRECIAI kokiu keliu eiti, o ne pautais skambinkite. Taip, taip! Geru ideju skleidejai irgi pautais skambyja.Kas apmaudu.

Kam?       2021-05-22 23:53

Nebus to refetendumo. Pareiksti pareiskima nera sudetinga. Bet I tokio tipo pareiskimus valdantieji turi iprastini atsakyma- paprasciausia ignoravima. Reikia kazko daugiau nei tik pareiskimo. Beje, taip ir nepastebejau p. Radzvilo Seimu marse. Kodel? Nesmagu buti tarp marginalu, kaip ir visiems saudargams?

Diedas to ah vienas       2021-05-22 23:53

Arba kaip rinkimai, su štempeliu pase, kaip prie Stalino.

Diedas       2021-05-22 23:50

Ir vėl Radžvilas pasakė protingiausiai iš visų.
Išmintimi, mažais bet apgalvotais žingsniais, o ne klykavimu, barabonų daužymu, triūbų tūtavimu ir “gero”  valdovo paieškomis, galima kažką padaryti gera Lietuvai.

ah1       2021-05-22 23:45

su skalbimo milteliais, alumi už vieną centą ir dvi dienas, pagal suformuotą praktiką.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.