Įžvalgos

Vytautas Radžvilas. Premjero ekonominės įžvalgos neabejotinai vertos Nobelio premijos

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugpjūčio 11 d. 23:50

18     

    

Vytautas Radžvilas. Premjero ekonominės įžvalgos neabejotinai vertos Nobelio premijos

Prof. V. Radžvilo prašymu dalijamės jo komentaru apie premjero Sauliaus Skvernelio pasisakymą, kodėl ruošiasi mažinti apmokestinimą turtingiesiems (skaityti publikaciją Nuo bačkos. Premjeras Saulius Skvernelis: „Turtingųjų pajamų nedidinsime. Mes tik dalinai sumažinsime jiems tenkančią mokestinę naštą“)“.

Panašu, kad Lietuvos laukia didis džiaugsmas pagaliau įgyti savąjį Nobelio premijos laureatą ekonomikos srityje. Premjero įžvalga, kad sumažinus asmens mokamus mokesčius įmanoma nepadidinti jo pajamų, neabejotinai yra naujas žodis ne tik ekonomikos moksle, bet ir neregėtas žmonijos pažangiosios minties laimėjimas.

Šia įžvalga itin kūrybiškai išplėtotos gilios drg. Spieglio mintys, kurias jis paskelbė iš fermerio Džonso vergijos išsilaisvinusiems Dž. Orvelo aprašyto Gyvulių ūkio gyventojams. Laisvo ūkio valdytojomis tapusios kiaulės užsigrobė obuolius ir pieną, anksčiau draugiškai ir teisingai dalintus visiems ūkyje uoliai triūsiantiems jo gyventojams. Apiplėštiems ir įsiaudrinusiems nelaimėliams kiaulių vado drg. Napoleono atstovas ir propagandininkas Spieglys rėžė tokią prakalbą:

„Draugai!“ – suspiegė jis. „Tikiuosi, jūs nemanote, kad mes, kiaulės, elgiamės savanaudiškai ar siekiame kokių nors privilegijų. Atvirai kalbant, daugelis iš mūsų netgi nemėgsta pieno ir obuolių... skirdami juos sau, mes turime tik vieną tikslą – išsaugoti savo sveikatą. Piene ir obuoliuose (tai įrodyta Mokslo, draugai) esama medžiagų, kurios tiesiog būtinos kiaulių jėgoms palaikyti. Mes, kiaulės – protinio fronto darbininkės. Ant mūsų pečių gula visa organizavimo ir vadovavimo ūkiui našta. Dieną ir naktį mes rūpinamės jūsų gerove. Tai jūsų labui mes geriame tą pieną ir valgome tuos obuolius.“

Sovietmečiu buvo privilegijuota „atsakingų partinių ir tarybinių darbuotojų“ klasė. Tačiau iš jos buvo reikalaujama nesipuikuoti savo padėtimi ir viešumoje rodyti tarnavimo darbo liaudžiai ir kuklumo pavyzdį. Šių dienų Lietuvoje jau nematoma reikalo šitaip vargintis. Sovietmetis pralenktas drąsiai ir atvirai grįžtant prie tikrosios šalies ekonominę ir socialinę santvarką grindžiančios „filosofijos“ ištakų ir visai nesivaržant jas viešai atskleisti. Droviai kukli drg. Spieglio prakalba atveria pamatines premjero Skvernelio pasaulėžiūrines bei moralines nuostatas ir leidžiai aiškiai atpažinti gelmines jo vykdomos politikos idėjines versmes. Palyginus šią prakalbą su premjero veidaknygėje kilniai pasidalintomis mintimis, kodėl Lietuvai tiesiog gyvybiškai būtina mažinti mokesčius 0,051 proc. gyventojų sudarančiai ir antžmogiškus gebėjimus turinčiai „pačių gabiausių, itin aukštos kvalifikacijos vadovų ar specialistų“ grupelei, darosi beprasmiška klausti ar ginčytis, kas yra uolaus drg. Spieglio mokinio ir sekėjo administruojama valstybė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ko jūs norit?       2017-08-12 19:46

Juk Švarkelis yra tik Dašos Muravjovos žinduolis su didelėmis akimis.

nuomone       2017-08-11 11:56

Dieve,Dieve na kokios skvernelio pasauleziurines ir moralines nuostatos.Pas ji tuscia.Putinas turejo patareja ekonomikos klausimais Prof.Ilarionova,tai kiekv. diene Putinui aiskinu sudetingus ekonominius,financinius dalykus.Juk reikia gaudytis.o idomu musu sie veikejai ar nors knygele skirta studentam paskaito? Sumazins mokescius turtuoliam,tai ju pajamos nepadides?????????Tai jau dgn. Civilizuotuose salyse zmones mokosi ,moka didelius pinigus kad taptu politikais,ministrai premjerais,o sioje netikusioje teritorijoje is gatvesir as jau seimo pirmininkas ,premjeras,prezidentai

Lolašvilė       2017-08-10 12:46

Jeigu kam fekalijos muša į smegenis, o mintis apima briedas - tiems reikia apsivynioti galvas tualetiniu popieriumi ir gerti Čumako įkrautą vandenį. Daug daug vandens, kol pradės tekėti pro ausis. O tada tiesiog nuleisti vandenį.

puškinas       2017-08-10 12:38

o ką daryti, jeigu valdžia yra per buka, kad suvoktų, jog jai reikalingi patarimai?
idiotai net nežino tokios sąvokos kaip “apsisprendimas”.
juo labiau, kvailiams mažiausiai rūpi ką apie juos kalbės istorija.
jie tetrokšta apsirūpinti, aprūpinti savo vaikus bei anūkus.
o ką apie tuos veikėjus kalbės jūsų anūkai- jiems nusišikt.
nes tamstos anūkai ponų anūkams ne giminės.
puoselėti kažkokias viltis, jog kolchonikai-kumečiai prasibrovę į valdžios postus turi bent minimalių gebėjimų mąstyti, yra tiesiog utopija.
šiuo atveju posakis, jog viltis - durnių motina, yra be galo tikslus.
žmones žlugdo ne blogos sąlygos ar atseit, galimybių neturėjimas.
labiausiai žlugdo iliuzijos.
ypač iliuzijų perteklius.

Gelda       2017-08-10 12:00

Niekas jokių didelių iliuzijų neturi kad kvailys pats save išgelbės. Bet patarti išsigelbėjimo formulę galim. Jų apsisprendimo reikalas į gerus patarimus neįsiklausyti ir nugarmėti istorijos peklon. Anūkai ir anūkų anūkai apie tokius kalbės kaip apie mulkius. Ar jie taip nori įsirašyti savo pavardes istorijon? Nežinau.

Geldai       2017-08-10 8:02

Vis dar gyvenate Neišmoktų pamokų šalyje? Pabuskite, liaukitės sapnuoti.
Kokia žuvelė išpildys tamstos norus? Auksinė seniai padvėsė.
Manote jog tik Švarkelis yra tps kompanijos klišas ratas?
Pasižiūrėkite į Aktinidijų.
Pakanka paklausyti to maumo.
Nepagydomų niekas nepagydys.
O tikintys ligoniais visada liks prie suskilusios geldos.

Gelda       2017-08-9 23:52

Yra tokia tikimybė, kad Skverno Vyriausybė grius, ir gali būt priešlaikiniai rinkimai. Ir konservai ir komuniagos dabar jau jų norėtų.
Vieną rimtą darbą susiėmę valstiečių atliekos vis dėlto galėtų pamėginti padaryti. Du darbus.
1. Nugriauti LRT klaną.
2. Pakeisti rinkimų įstatymą. Padaryti jį konstituciniu.
Pamatytume, kas šių darbų imtųsi. Tie ir turėtų šansą būti išrinkti per nauja į būsimą Seimą.

Tarabilda       2017-08-9 23:43

Su mūsų publika nieko nenuversi. Tenka laukti kol pati nugrius nuo taburetkos.

Leiba       2017-08-9 23:03

Forte fortissimo. Taip, pasakyta taikliai- tiesiai į tarpuragę.
Ir protingai, bet ir gyvai, suprantamai.
Aišku net buratinams. Tokia ir turi būti komunikacija su masėmis.
Konkreti ir lakoniška.
Pasakysiu: jeigu protingos galvos ims taip kalbėti visuomenei- bus išgirsti.
Tereikia pasirūpinti sklaidos kanalais, pasiekti kuo platesnės aprėpties.
Teisingai ir kryptingai dirbant, kriminalinis režimas nebeišsilaikytų nei metų.
Dabartinė chunta gyvuoja tik todėl, kad turi absoliučią informacijos, t.y., tfu, propagandos persvarą.
Panaikinti šį pranašumą būtų tas pats kaip išspirti savižudžiui pakaruokliui taburetę iš po kojų.
Keberiokšt ir amen.
Bet, ...
ar kas nors bent nutuokia ką ir kaip reikěs daryti, kuomet režimas žlugs?
Nuversti nėra ypatingai sunku.
Sunku padaryti, kad vėl hidra netgimtų.

Jascha       2017-08-9 22:24

Ačiū Vytautai. Bravo. Bravissimo. Molte bravo. Drąsiai. Aiškiai. Konkrečiai. Tik kyla klausimas: ar Tamstą Profesorių, tie padarai supras?

Hau       2017-08-9 20:05

Pritariu autoriui. Nesiseka Lietuvai su premjerais. Vienas tokd Nobelio premijos prašėsi už Lietuvos nuskurdinimą krizės metu.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-08-9 19:48

Reikia suprasti, kad Lietuva yra okupuota. Kai tai suprasite, visi atsakymai į klausimus bus gerokai paprasteni. Skvernelis, Karbauskis, Kubilius, Kirkilas, Adamkus, Landsbergis ir visi iki vieno ir tame tarpe D.Grybauskaitė yra okupantai, kolaborantai. Gal geriau pradėkite studijuoti 2016-9-11 straipsnį “Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”. Galite studijuoti 2017-3-11 straipsnį “Okupuota nepriklausomybė” ir t.t. ir t.t.
Pastebėsiu….. nė vienas inteligentas….. tame tarpe…. V.Radžvilas į tai nekreipia dėmesio…. kai patį už ausų išmes…. bus per vėlu.
R.Karbauskis buvo mano asmeniškai emailu įspėtas, kad neimtų skvernelio. Tačiau pademonstravo BUKUMĄ, paėmė, tai tegu griaužia su FRYDA ir Stambulo konvencija. Karbauskis yra moraliai atsakingas už Klonio mergaitės pagrobimą, nes priėmė pagrobėją į savo gretas.

Agnė       2017-08-9 19:27

Ar iš nesupratimo ar priverstas tai padarė Skvernelis? O ką galvoja Karbauskis?

Cuba       2017-08-9 17:58

Apgailėtina valstybė kurioje premjeras dar vakar buvo “įgaliotiniu”. Na ko norėti iš buvusio policininko, gal “policijos akademijoje” drg. Spieglys ekonomikos pagrindų mokino.

Taip        2017-08-9 17:56

Premjero politiniai veiksmai galutinai daugelį įtikina,kad Žaliųjų valstiečių vadovas Karbauskis padarė labai didelę politinę ir moralinę klaidą pasirenkant S.Skvernelį į Vyriausybės vadovo postą.Tai didžiulė žala rinkėjams,tautai ir pačiai Žaliųjų valstiečių partijai.Galima išeitis:- Žaliųjų  valstiečių partija atsisako dabartinio Premjero paslaugų ir bendru sutarimu su koalicijos partneriais teikia pasiūlymą dėl kito kandidato į Premjero postą.Manau,kad Seimo pirmininkas- idėjiškai bestuburis- taip pat nevykęs politinis veikėjas užimti šį aukštą valstybės postą.

negražu pykti ant šunelio       2017-08-9 17:45

intelekto nesužaloto veido raudonųjų pedofilų statytinis tovariščius skvernelis neatsako už savo šeimininkų norus.
jis tik juos pagarsina.

Valstiecia       2017-08-9 16:23

po biski,tikrus veidelius pradeda rodyt. Kaukiu balius baigesi.

Tikrai       2017-08-9 15:59

daugelis iš mūsų jau senokai pastebėjome drg.Skvernelio atsidavimą tautai, neeilinį jo rūpestį, tikslingą veiklumą ir jo moralę. Tie, kurie nesitenkina Delfi, komjaunimo tiesos išmintimi, žinojo ir matė, kaip skver nelis kūrybingai veikė Garliavoje su 240 policininkų, gindamas komjaunimo tiesos korespondentą, vaicekauskienę nuo mažos mergaitės ir ten susirikusių pasižiūrėti akcijos piliečių.Jis, kaip ir Spieglys, suprato, jog svarbiausia rūpintis tais, kurie vadovauja. Tokį jo rūpestį matysime ir toliau. Tik įdomu sužinoti, ką apie tai manė Karbauskis, kai kvietė jį pirmuoju į sąrašą. O gal tai sprendė ne jis? Na, visų detalių nežinome, tačiau perspektyva aiški.


Rekomenduojame

Prokuratūra perka slaptų liudytojų paslaugas ir dėl kainos nesidera?

Verta prisiminti. Justinas Marcinkevičius. Didžiausia išdavystė lietuvių kalbos istorijoje

Andrius Švarplys. Verslas žada: „Lietuva neišvengiamai taps Šveicarija“... O kol kas…

Algimantas Rusteika. Kas galėtų paneigti?

Tomas Dapkus. Kodėl ES paramos milijardai nepasiekia Lietuvos ekonomikos?

Darius Kuolys: Apie Tadą Kosciušką – tautos laisvės ir garbės gynėją

Valstybės kontrolė: užsienio investuotojų pritraukimas mažai rezultatyvus

Valdas Vasiliauskas. Mankurtų kultūros ministerija

Ir švedų moderatai*  pasisako už griežtą imigracijos politiką

Vytautas Sinica. Dar kartą apie istorijos perrašinėjimą

Izraelio Aukščiausiasis teismas: nėra pilietinės teisės į vienalytę santuoką

Raimondas Navickas. Anti-Merkel’is: Austrijos lyderiu taps konservatorius tikrąja žodžio prasme. Naujoji Vyriausybė bus griežtai antiimigracinė?

EBPO rekomendacijos Lietuvai: gerinti ugdymo ir mokytojų veiklos kokybę, konsoliduoti aukštojo mokslo įstaigas

Popiežius Pranciškus: Būkime budrūs – nežaiskime pagal velnio taisykles

Robertas Grigas. Pasąmonėje išlikęs baudžiavos genas

Kviečiame į LRT dokumentinio filmo „Alfonsas Svarinskas“ pristatymą Vilniaus karininkų ramovėje

Kastytis Braziulis. Kaip užvaldyti valstybę

Vytautas Radžvilas. Nietzsche, Vytis ir šiandienžmogio buvimo beprasmybė

Gitenis Umbrasas. Menininkai neturi kitos išeities – tik savo kūnais užlopyti slenkantį Gedimino kalną ar stotis prieš abejingumo volą

Liudvikas Jakimavičius. Rudens etiudas. Pro automobilio langą

Vidmantas Valiušaitis siūlo: „Cvirką – į Grūto parką arba į Klangius, o į jo vietą – Kosciušką“... O ką manote Jūs?

Aleksandro Merkelio knygos „Antanas Smetona“ sutiktuvės-konferencija

Andrius Kubilius. Žiurkių pjautynės, arba Juokiasi puodas, kad katilas juodas

Geroji Naujiena: „Aš visa galiu tame, kuris mane stiprina“

634 iš 700 prieglobsčio prašytojų Danijoje melavo apie savo pilietybę – visi išsiunčiami iš šalies

Vytautas Rubavičius. Kultūros ministrė – kaip ant delno (papildyta video)

Raimondas Navickas. Gėjų šeimų naujienos: Įvaikintojas užmušė 18 mėnesių mergytę po dviejų savaičių „tėvystės“

Danijos ministras pirmininkas: „Mes uždarysime savo sienas laimės ieškotojams“

Žilvinas Nečiūnas. Gedimino kalno naujienos

Vytautas Rubavičius. Skvernelis ir Popiežius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.