Nevyriausybinės organizacijos

Vytautas Radžvilas. Prasideda baigiamasis dramos veiksmas: tikslingai naikinama vadinamoji pilietinė visuomenė

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 6 d. 11:21

17     

    

Vytautas Radžvilas. Prasideda baigiamasis dramos veiksmas: tikslingai naikinama vadinamoji pilietinė visuomenė

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, taigi faktiškai Monika Navickienė, prieš pat Kalėdas įregistravo Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo pataisas, kurio 5.2.5 ir 3 straipsnio pakeitimuose siekiama iš visuomeninių organizacijų finansavimo faktiškai pašalinti visas visuomeninių interesų gynimu užsiimančias organizacijas is SADM finansavimo konkursų  (ČIA).

Labai tikslingai ir nuosekliai naikinama vadinamoji pilietinė visuomenė, tiksliau – jos likučiai. Tam tikra prasme iki galo išgryninant pilietinės visuomenės tikrąją – nepolitinę – prigimtį.

Tai daroma vadovaujantis neoliberalia visų gyvenimo sričių „ekonomizavimo“ strategija, kuri leidžia pripažinti tik kiekybinius bet kurios visuomeninės ar pilietinės organizacijos veiklos rodiklius. Jie pritaikomi tik praktinėms ir labai konkrečioms veikloms. Šitaip yra eliminuojama visos veiklos ir darbai, turintys pasaulėžiūrinį-vertybinį matmenį, tai yra ugdomąjį poveikį žmonėms. Užsibrėžta sukurti visišką valstybės, o dar tiksliau – valdžios monopolį piliečių moralinio ir politinio ugdymo srityje.

Pritaikius veiklos kiekybinių rodiklių kriterijų iš šios srities bus grynai finansinėmis priemonėmis pašalintos visos pilietinės organizacijos, mėginusios daryti įtaką šiai sričiai. Valdžios monopolis leis jai netrukdomai ir be jokių pasirinkimo galimybių indoktrinuoti piliečius diegiant jų sąmonėje jai priimtinas ideologines-verybines ir politines nuostatas. Tai padarius bus baigta kurti jokių alternatyvų neturinti visuomenės „perauklėjimo“ sistema, kuri iš esmės niekuo nesiskirs nuo buvusios sovietmečiu.

Vertybinius ugdymo klausimus keliančios, pvz., tėvų ir šeimų, organizacijos bus priverstos rūpintis nebent tokiais reikalais, kaip vaikų maitinimas mokyklose ar higienos sąlygos klasėse. Norės ir toliau domėtis ir aiškintis, ko tie vaikai mokomi ir kokios vertybės jiems diegiamos – bus „uždusintos“ finansiškai, nutraukus joms valstybės paramą remiantis tariamo (ne)efektyvumo kriterijais.

Žmogaus teisių organizacijos galės veikti irgi tik tuo atveju, jeigu kels tokius klausimus, kaip asmens neteisėtas atleidimas iš darbo, nepriėmimas dirbti ar atleidimas iš jo dėl amžiaus ar sveikatos, menkesnis negu tą patį darbą atliekančio kolegos atlyginimas. Tačiau jeigu asmuo bus atleistas dėl ideologiškai „neteisingos“ šeimos sampratos ar kitų idėjinių „nusikaltimų“, jo teisių ginti nebus kam. Priešingai, jis turės drebėti, kad pats nebūtų apkaltintas kaip valdžios ideologiškai ir politiškai sankcionuotų ir įtvirtintų žmogaus teisių pažeidėjas.

Šie įstatymo pakeitimai atliepia Vakaruose vyraujančią politkorektišką „laiko dvasią“. Tačiau ir pačios pilietinės organizacijos savo pabrėžtu apolitiškumu gerokai prisidėjo prie to, kad ši diena išaušo.

Pernelyg dažnai buvo pamirštama, kad savaime prasminga visuomeninė ir pilietinė ugdomoji ar interesų atstovavimo veikla galima tik iš tiesų laisvoje ir demokratiškoje, o tai reiškia – piliečių valdomoje ir juos reprezentuojančioje valstybėje. Tik politinė visuomenė gali būti tikra savo valstybės šeimininkė. Bet kai įvyksta taip, kaip yra Lietuvoje, kurioje jau tris dešimtmečius vis nepailstamai kuriama „pilietinė visuomenė“, bet nejudinama nei piršti atkurti okupacijos laikais sugriautai politinei tautai, o pastangos ją gaivinti žlugdomos, anksčiau ar vėliau valdžia pamina pilietinę visuomenę, o jai atstovaujančius darinius paverčia savo patarnautojais.

Prasideda baigiamasis šios dramos veiksmas.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

80 proc. uždaryti       2022-01-7 9:14

Kaip ten bebūtų, 80 proc. tų žmogteisių institutų reikia uždaryti. Nes tai tiesiog biudžeto siurbėlės vykdančios fašistmarksistų propagandą. Bet Navickienė, aišku užsuks kranelius “neteisingiems” institutams.

O my       2022-01-7 2:47

Vsio znaly, tovarišči druzja. Nam tut chorošo!

O tu        2022-01-7 0:48

Dzeikiukai, Širvintų amerikoniukai juliau Milaičiukai, eik skaityti stalino raštų!

Dzeikas       2022-01-7 0:41

Lietuvoj buvo pilietine visuomene??? Kaip galima naikinti tai ko nera?
Sudelitis nutare uzraugt seseliu teatra pavadinimu “demokratija” ir tiek. Kam cia tos komedijos, tik gyvenima komplikuoja. Is kolukiecio sudinom panagem balerinos nepagaminsi.

Stasiukui       2022-01-6 21:59

Stasiuk eik skaityti Pūūūškina.

Michailas Velleris       2022-01-6 21:00

А ВЫ НЕ ЗНАЛИ? - #Веллер 30 11 21
https://www.youtube.com/watch?v=mcu3IiYrhNg&ab;_channel=МихаилВеллер

(nuo trečios minutės)

stasys       2022-01-6 20:13

Nesu tikras ar V.Radžvilas čia tikrai žino ka rašo . Juk tikra pilietinė organizacija negali gyventi -egzistuoti tik iš valstybinės ‘karmuškės’ šeriama . Gal aplamai reiktu nbutarti kas yra ta tikroji pilietinė organizacija ? Jei jos popierinėje veikloje daug dūmų ir šukčiojimo , tai dar nereiškia jog jį turį įtakos tai visuomenei . Ne paslaptis jog tu VŠĮ pas mus prikurta apsčiai , tik va iš ju naudos ..kaip šūniui blūsa ..

Algirdas       2022-01-6 19:59

    Viešpaties Apsireiškimo šventės dėkojimo giesmė
  Tikrai verta ir teisinga, reikalinga ir išganinga, visur ir visuomet Tau dėkoti,šventasis Viešpatie, visagalis Tėve, amžinasis Dieve, nes Tavo amžinasis Sūnus, lygios su Tavimi garbės, mirtingumo kūne mums apsireiškęs, savo nemirtingumo šviesa vėl mus atnaujino.
  Todėl mes su angelais ir arkangelais, su sostais ir viešpatystėmis, bei su visa dangaus dvasių bendruomene, niekuomet nepaliaudami, giedosime tau garbės giesmę; Šventas…
  šv,Kardinole,nuoširdžiai sveikinu,su Trijų Karalių švente,linkėdamas geros sveikatos, dvasinės stiprybės, šiuo sunkiuoju išbandymų laikotarpiu.Viešpats su jumis…

Eva Fu (The Epoch Times)       2022-01-6 18:46

Pradėti puolimą mūšio lauke vien mintimi. Žmogaus smegenų tobulinimas, siekiant sukurti „super karius“. Suardo priešų protus, kad jie paklustų kontrolieriaus įsakymui.

Nors manyta, kad tai egzistuoja tik mokslinės fantastikos filmuose, apie smegenų ginklavimą Kinijos kariuomenės pareigūnai diskutavo daugelį metų. Pekinas kasmet išleidžia milijardus neuromokslams, kurie gali priartinti šiuos scenarijus prie realybės.

„Smegenų mokslo tyrimas gimė iš vizijos, kaip vystysis ateities karas“, – 2017 m. straipsnyje rašė Kinijos valstybinės karo medicinos mokslų akademijos (AMMS) dukterinės įmonės medicinos tyrėjas Li Pengas. Tokie tyrimai yra labai svarbūs siekiant užtikrinti „strateginį prana6umą“.

Kovo mėn. Kinijos kariškių leidžiamas laikraštis apibūdino debesimis varomą dirbtinį intelektą (DI), „integruojantį žmogų ir mašiną“, kaip raktą į karinę pergalę. Ji perspėjo, kad Kinija turi greitai įsitvirtinti šios technologijos pagrindu, o bet koks delsimas „gali sukelti neįsivaizduojamų pasekmių“.

„Kokybinis“ pranašumas
Remiantis moksliniais tyrimais ir straipsniais kariniuose laikraščiuose, Kinijos kariuomenės pareigūnai mato keturias sritis, kuriose smegenų mokslo naujovės gali būti panaudotos karui.

„Smegenų emuliacija“ reiškia aukšto intelekto robotų, veikiančių kaip žmonės, kūrimą. „Smegenų valdymas“ – tai žmonių ir mašinų sujungimas į vieną, leidžiantis kariams atlikti užduotis, jiems paprastai neįmanomas. „Supersmegenys“ apima elektromagnetinės spinduliuotės, tokios kaip infragarso bangos ar ultragarsas, naudojimą žmogaus smegenims stimuliuoti ir smegenų latentiniam potencialui suaktyvinti. Ketvirtasis, vadinamas „smegenų valdymu“, susijęs su pažangių technologijų taikymu, siekiant trukdyti ir manipuliuoti žmonių mąstymu.

https://www.theepochtimes.com/china-pursues-brain-control-weaponry-in-bid-to-command-future-of-warfare_4186003.html?utm_source=uschinaia&utm_campaign=uschina-2022-01-03&utm_medium=email

Frank Dong (The Epoch Times)       2022-01-6 18:38
Komunistų Partija žino kaip tvarkytis       2022-01-6 15:43

Gyvulių Ūkio principais.
—-
jei nenorite būti gyvulių vietoje - galima emigruoti, pasikarti.
Galima bandyti likti žmogumi - lietuviai, A.Dirsytė ir sibire liko žmonėmis.

>>>>> 2022-01-6 12:08       2022-01-6 14:46

O kas, tave juliau Milaiti, galėtų nemylėti, juk tu toks rubuiliukas, toks pasabnus…. mergaitėm ir berniukam?!

ah.ą       2022-01-6 14:04

... ir vieninteliu dievu taps Havak - kuo daugiau blogio darysi tuo aukštesnis būsi kosminio parazito akyse ir daugiau tau atlygins.

Apklausa       2022-01-6 13:53

Ko mums reikia, kad taptumėme laimingiausia Tauta savo svajonių namuose - Lietuvoje?
Apklausa yra va čia
https://apklausa.lt/f/ko-mums-reikia-kad-taptumeme-laimingiausia-tauta-savo-svajoniu-namuose-lie-z12dbs3/answers/new.html?enforced_browser_type=mobile
_______________________________________________
Tik 11 klausimų su pasirinktinais atsakymais.
Net 5 vietos nuomonei išreikšti savaip.
Dalinkimės nuoroda, skleiskime žinią bei dalyvaukime šioje apklausoje visi, nes tik žinant tai ko mes norime, galime (pa)datyti sekančius veiksmus bei darbus mūsų naudai, Lietuvos naudai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-01-6 13:42

Tai - nėra naujiena, Vytautai Radžvilai.
SADM-oje buvo kukuraitinių strateginiai partneriai: “MAISTO bankas”, “maltiečių SRIUBA”, “GELBĖKIT vaikus”, ir anačios pinigų plovyklos. Tai reiškia, kad ir kukuraitiniai rūšiavosi organizacijas, ir iki tol buvusieji. Tai reiškia: vienos ministerijos kuria problemas, o SADM ir panašios “tvarko” problemas. Dirba pluša prakaituoja jos visos darbštuolės ministerijos va taip užburtu ratu, nuolatos.
______________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2022 sausio 6

Nieko nebepadarysi,       2022-01-6 12:08

kai šito nori Pasaulio viršininkas - Pasaulio Kunigaikštis. Prieš A-bombačką nepašokinėsi ir su Dievo tauta nepakariausi, o teks nusileisti ir nusižeminti - pulti ant kelių ir muštis į krutinę, kad būsim amžinai kalti Bankui ir pan.

Šios civilizacijos       2022-01-6 11:31

pabaiga Biblijoje apibūdinama dviem žodžiais “meilė atšals”.Pasaulis ją išduoda.

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.