Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Liustracija ir desovietizacija

Vytautas Radžvilas. Praeitis niekada nepraeina

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 18 d. 13:24

17     

    

Vytautas Radžvilas. Praeitis niekada nepraeina

Jokia šalis negali būti laisva, kol jos piliečiai priversti spėlioti, kas užkulisiuose iš tikrųjų valdo valstybę. Todėl KGB ir kitų represinių struktūrų bendradarbių išviešinimas yra nepaprastai svarbus uždavinys. Jo valingai ir ryžtingai neišsprendus jokių esminių permainų, galinčių prikelti Lietuvą iš sąstingio ir nykimo būklės, tikėtis neverta.

Kviečiu paremti NS akciją ir prašau kuo paskleisti šią žinią tarp tų, kurie galėtų suprasti jos svarbą ir pritartų peticijos reikalavimui savo parašais arba net taptų aktyviais jos dalyviais ir rėmėjais prieinamais būdais (el laiškais arba fb) žinią, kad ji vyksta:

Visoje Lietuvoje pradedame rinkti parašus, kad būtų išviešinti slaptieji KGB bendradarbiai. Ši akcija iš tikrųjų tikrųjų pradėta jau paskelbtu NS valdybos pareiškimu (skaityti ČIA).

Daugelis klausia: ar tikrai reikia ir verta? Kam draskyti nespėjusias galutinai užgyti žaizdas ir kiršinti visuomenę? Ar ne geriau būtų, užuot kapsčiusis po praeitį, žvelgti į ateitį? Į tai galima atsakyti garsios politikos filosofės H. Arendt žodžiais: praeitis niekada nepraeina, ji yra jėga, stumianti į ateitį.

Jeigu praeitis iš tiesų tokia nesvarbi, kodėl visos Seimo partijos, tarp jų ir TS-LKD, gulėsi kryžiumi, kad tik būtų priimtas dar net 75 metams (!) KGB bendradarbius įslaptinęs įstatymas, kokio nerasime nei vienoje komunizmo pančius nusimetusioje valstybėje? Į kieno, jei ne į komunistų partijos, komjaunimo ir KGB funkcionierių ir talkininkų rankas daugiausia suplaukė sovietmečiu sukurtas Lietuvos turtas? Ar ne tas buvusių uoliausių kolaborantų rankose atsidūręs turtas yra pagrindinis jų galios šaltinis, pavertęs valstybę jų nuosavu dvaru? Kieno rankose yra tautą bukinanti ir verčianti nemąstančiais žmonėmis didžioji žiniasklaida? Tiesa, kad vaikai teisiškai neatsako už tėvų padarytas niekšybes ir nusikaltimus. Bet ar auklėjimas šeimoje neformuoja pažiūrų ir nediegia vertybių? Ar Lietuvos žmonės šitaip tikėtų šių dienų jaunosios kartos propagandininkų skleidžiamu naujoviškai senovišku melu, jeigu žinotų paslėptų nuo visuomenės akių KGB bendradarbių pavardes ir atpažintų, kad daugelis populiarių žiniasklaidos liūtų ir įtakingų influencerių yra šių Lietuvos išdavikų šeimose neapykantos savo tautai ir valstybei dvasia išauklėtos jų dukrelės ir sūneliai?

Todėl kviečiu paremti parašais mūsų šią peticiją. Pažadu, kad jeigu NS pateks į Seimą, vienas pirmųjų mūsų darbų bus atšaukti šį tikrųjų ir nematomų Lietuvos valdovų valia priimti jų tamsią praeitį paslėpusį įstatymą.

Peticiją pasirašyti galite ir elektroniniu būdu: ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Viskam savas laikas       2020-08-20 1:38

Iniciatyva racionali, bet katastrofiškai pavėluota. Manau, ne kažin kiek rinkimuose pamačys.

ar kgb vis dar valdo       2020-08-19 15:56

#беларусь #омон #силовики
Как силовики уничтожают доказательства своих незаконных действий. Рассказ бывшего сотрудника СК.
792,418 views•Aug 19, 2020
https://www.youtube.com/watch?v=5tWz8m4FIRs

The following content has been identified by the YouTube community as inappropriate or offensive to some audiences.
Viewer discretion is advised

Debylas        2020-08-19 14:18

kažko manau , jog CIA jau seniai patikrino buvusias LTSR KGB kartotekas ir nėr ko dėl to mum pergyvent dėl tų  galimų “išslaptinimų”  ir pan. .

CIA       2020-08-19 12:46

rimtai manot , jog KGB dar tamstas valdo iki šiol ?

Rūta       2020-08-19 6:57

Visi buvę Seimai kalti dėl situacijos, kad liustracija neįvyko. Kai kas sako, kad jau vėlu viešinti, juk praėjo 30 metų. Be jokios abejonės, tai reikėjo padaryti prieš 30 metų. Bet tai nereiškia, kad nereikia daryti dabar, nukeliant terminą 75 metams. Tautai nusikaltę kgbistai šiandien “garbūs” pensininkai. Bet yra jų vaikai ir anūkai, valdantys perimtą turtą, besimėgaujantys tuo, kad mus valdo.

Prašaliečiui       2020-08-19 6:49

Jei Jums nesuprantama - “Praeitis niekada nepraeina”, tai geriau praeikit pro įalį.

Kis       2020-08-18 18:59

kodel gasdinami,pastoviai manipuliuojama su “slaptais “KGB buvusiais ir siendiena dar tarnaujantiems Landzbergio chebrai negi nera amoralu.Gyventivisa amziu tokiame stovyje -kosmaras.Mes vyresnieji tai gerai zinome,nes gyvenome toje epochoje,kad norint siekti katjeros,net partijos sekretoriai turejo gauti leidima is KGB,tai buvo(anuo Putino matomai ir yra)kad santazas,bet kokio laipsnio priversdavo dirbti(Paziurekite i Trumpa ir kaip jis atrode po Stokholmo susitikimo?Tai piemenukas gaves daug rimbu nuo seimininko,jei ne senatas ir kongresas,mes senai butume Vovkos glebyje.Ai,del karjeros>Baigei univera, teise;labai patrauklus darbas,bet viskas priklauso nuo to pacio KGB,gavai leidima,dirbi stukalini suolioji karjeros laiptais.Koks brangus Landzbergiui sovietinis profesoriaus laipsnis,tai ne uz nuopelnu,tai paskatintas uz gera ir labai gera darba,o kai pamatai si kuprota velnia(atsiprasau jis man panasus tik i setona)prie Miskeviciaus paminklo ir ten Landzbergi,gauni dar karta ,kad jam nera nieko svento,nes Petras buvo paniekintas to setono,o jis ten sovietmeciu dalyvavo,bet siandiena Tuckus daro kupriui varda,o sis pamalonina suneli aferoje ,del kuriuos mes teisime ir po mirties sia gauja.

Desperacija       2020-08-18 17:04

Sakoma ,,Skestantis griebsis ir uz siaudo’‘, todel ir kompanija NS daro ta pati, paviesinsi ir pageres gyvenimas atsiras gerove?,matyt net balti arkliai taip nesapnuoja, atgal niekas dar negrizo, nebent Holivudo fantazijos.

Prašalietis       2020-08-18 14:36

Prašaliečiui     2020-08-18 12:11
Bičiuli, šiuolaikinį “tautinį” pseudopatriotą kokia nors smarvė lydi visą laiką dėl to,kad jis galvoja jog smarvė eina nuo “praeinančių”. Sprendžiant “smarvės klausimą”, “ateinačių mūsų okupuoti rusų atgrąsymas” ir turima “patriotinė atminti” pseudopatriotui trukdo kartas nuo karto pasidomėti savo kalconuose esančiu “tautiniu” gamtiniu turiniu. Po savo kalconuose esančių patiriamu “kvapų patriotiniu kaifu” nieko nuostabaus, kad pseudopatriotui “atsiranda atmintis”, kuri “sustabdo” laiko tėkmę ir praeities dalykai “nepraeina”. Kai pasikeisi savo kalconus, ir kai nors trumpam išsivaduosi iš smarvės, susirask lietuvių kalbos žodyne atminties, praeities ir dabarties žodžių prasmes, tuomet gal tau padės bent kiek logiškiau dėstyti savas mintis. ” Profesorius, habilituotas daktaras, filosofas” Radžvilas gali nusišnekėti. Jam dėstant savo “genialias filosofines mintis” naudoti žodžius pagal jų prasmę nebūtina. Jis savo “didelų filosofinių darbų” yra nualintas, yra jau per senas ir, matomai, negrįžtamai suvaikėjęs, todėl žodžių prasmės jam “gali keistis” kaip vaikui pagal jo tuo metu buvusią psichinę ir psichologinę būseną. Savų kalconų kartas nuo karto pasitikrinimas ir reikalui esant pasikeisdamas, save dar galėsi išgelbėti ne tik nuo “praeinančių smarvės”, bet ir nuo niekaip “nepraeinančios praeities”, kurios “prėjimas” visiškai nepriklauso nuo kažkieno trumpos, ilgos ar iškreiptos “patriotinės atminties”.

Prašaliečiui       2020-08-18 12:11

Kas turi atmintį, tam praeitis nepraeina ir padeda dabartyje. Net prašaliečiui praeinant smarvė kurį laiką pasilaiko.

Nagi pasakykite,       2020-08-18 11:13

kuo mūsų kolchoznikai valdžioje ir versle geresni už Lukašenką?

↪️ tiek 2020-08-18 10:23       2020-08-18 11:01

O tu, kaip raudonųjų kolūkiečių ištikimas sūbynlaižys, mokyklą lankei? Rašyt mokeisi, ar tik pimpalą per pamokas smaukei? O gal nuo „Naisinės” akyse dvejinasi?

tiek       2020-08-18 10:23

pasirašau tik “Už”. Tačiau Lietuvoje yra daug aktualesnių žmonėms dalykų ,kai dėl politikų kaltės subujojusio skurdo ,atskirties, kažkokių “dvarų ’ aukštinimo,ko pasekoje subujojo Lietuvos tiesioginė “griūtis” dėl klaikios emigracijos padarinių .taigi dėl šių priežasčių tiesiog pažeidžiamos pagrindinės žmogaus teisės dėl oraus gyvenimo savo Tėvynėje . O šito akcento liberalo Radžvilo sukurtos organizacijos siekiuose labai trūksta.Toliau bujoja amžini ,gan abstraktūs , eilinių gelbėtojų išvedžiojimai.Gal š.atv. ir kiek “mandresni” ,ale esmė ...Todėl belieka balsuot už valstiečius,kas taip pat turi nemaža trūkumų.

Prašalietis       2020-08-18 8:02

Tik šiuolaikiniai “tautiniai filosofijos profesoriai” kalbėdami apie rimtus dalykus gali nusišnekėti iki tokios loginės nesąmonės kaip- “Praeitis niekada nepraeina”... Sekant Radžvilo ” profesorinę logiką” gaunasi, kad “rytdiena niekados neateina, šiandiena yra amžina”... Su tokiais “intelektualais” Seime Lietuvos laukia “nuostabesnė šiandiena” nei buvo tikėtasi atėjus užsėsti Seimo taburetkių Valinsko klounų “Tautos prisikėlimo partijai”...

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-08-18 7:15

(pastaba NS vedliams)
Jau 7 seimai yra apsišaukėliai (antikonstituciniai).
Vadovaujantis visagale konstitucija, reikia žinoti, kad:
- seimas - antikonstitucinė (neteisėta) neišjungtų komunistų (kgb’istų,
stribvaikių, ...) sueiga, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (kai sąrašinių negali būti seime), o daugiau apie tai naudojant nuorodą - ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo;
- prezidentas užsiima neteisėta nusikalstama antikonstitucine veikla su neteisėtu (stribvaikių, ...) seimu;
- premjeras neteisėtas, nusikaltėlio prezidento pasiūlytas bei
neteisėto seimo patvirtintas;
- ir tt.
Tai žinant, sprendžiasi bemaž visos problemos Lietuvoje tik prieš tai Tautai reik susigrąžinti gaujų pasisavintą Lietuvos r bei tv (Lrt).
_____________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų.
2020 rugpjūčio 18

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-08-18 7:04

“... į komunistų partijos, komjaunimo ir KGB funkcionierių ir talkininkų rankas daugiausia suplaukė sovietmečiu sukurtas Lietuvos turtas ...”

- Kodėl siekiama tik išslaptinti ir tik kgb’istus?
- Reik i_š_j_u_n_g_t_i iš politikos ir verslo darymo komunistų partijos, komjaunimo ir KGB funkcionierius bei talkininkus. Lengviausia išjungti Tautos budelių komunistinės partijos (buvusius) komunistus (ir jųjų palikuonis), kurie nėra užslaptinti.
__________________________________________________

StasysG       2020-08-18 5:49

Gerai, ačiū. Nors mažai tikėtina,  kad tai bus paviešinta.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.