Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Liustracija ir desovietizacija

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Tiesos.lt siūlo   2021 m. balandžio 1 d. 0:27

20     

    

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Pro Patria

Rengiamo susidorojimo su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) direktoriumi prof. Adu Jakubausku aplinkybėmis pats mėginimas atleisti LGGRTC vadovą yra istorinis ir geopolitinis su 1990 m. kovo 11-osios Aktu nesusitaikiusių ir trokštančių atsirevanšuoti Sąjūdžio „nacionalistams“ užsienio ir vidaus jėgų ėjimas, kurį šachmatų terminais galima vertinti tik kaip šachą Lietuvos valstybei.

Neįstengiantiems ar nedrįstantiems tuo patikėti belieka priminti, kad jau aiškėja ir yra nesunkiai numatomas kitas artėjančių prie pergalės laimėtojų ėjimas, kuris taptu paskutiniuoju, nes užbaigtų šią ilgai trunkančią partiją paskelbdamas tai valstybei matą.

J. Noreikos-Vėtros atminimo lendą sudaužęs ir iš Lietuvos teisingumo atvirai besityčiojantis S. Tomas anaiptol ne marginaliame internetiniame portalėlyje (ČIA; vertimas į lietuvių kalbą – ČIA) tiksliai aprašo, kaip toliau rutuliosis šios partijos scenarijus. Kai tik bus vėl pareikalauta pripažinti K. Škirpą ir J. Noreiką-Vėtrą nacių kolaborantais, kartu prasidės ir nauja, kur kas didesnė nei visos buvusios iki šiol, Laikinosios vyriausybės diskreditavimo ir juodinimo kampanija.

O tada jau neišvengiamai iškils S. Tomo rašinyje tiesmukiškai, be jokios dūmų uždangos, įvardytas V. Landsbergio-Žemkalnio vaidmens Lietuvos istorijoje klausimas. Jo esmė ir potekstė visiškai aiškūs: jeigu J. Noreika yra nacių kolaborantas ir nusikaltėlis, kaip dar didesnis kolaborantas ir nusikaltėlis gali nebūti Laikinosios vyriausybės ministras V. Landsbergis-Žemkalnis, paskyręs jį eiti Šiaulių apskrities viršininko pareigas?

Vadovaudamasis nuostata, kurią vis griežčiau bus spaudžiama oficialiai pripažinti Lietuva, kad Laikinoji vyriausybė buvo tik nacistinės Vokietijos kolaborantai ir paklusnios marionetės, S. Tomas retoriškai klausia, kodėl tos vyriausybės nariui buvo leista sugrįžti į okupuotą Lietuvą, kai kitų nacių bendrininkų net už menkesnius nusikaltimus laukė žiaurios bausmės. Tuo remdamasis jis daro logišką išvadą, kad tokia malonė galėjo būti suteikta tik todėl, kad V. Landsbergis-Žemkalnis buvo NKVD/KGB agentas.

Tad jeigu nacių kolaborantais ir nusikaltėliais būtų pripažinti J. Noreika ir juo labiau į vokiečių kariuomenės okupuotą Lietuvą net neįkėlęs kojos K. Škirpa, o G. Landsbergio-Žemkalnio vardas būtų nutylimas ir liktų paraštėse, kiltų ne tik dvigubų standartų klausimas. S. Tomo kaltinimas V. Landsbergiui-Žemkalniui buvus KGB agentų įgytų didžiulį svorį. Išeitų, kad nacistinio nusikaltėlio bendradarbiavimas su sovietais yra indulgencija, išrišanti visas tikras ir tariamas nuodėmes.

Tačiau Lietuvos valstybei parengto politinio, moralinio ir galiausiai teisinio mato esmė glūdi kitur. V. Landsbergis-Žemkalnis yra asmuo, kurį prof. V. Landsbergis už parankės atvedė į Sąjūdžio steigiamojo suvažiavimo tribūną ir kuris buvo sutiktas didžiulėmis jo dalyvių ovacijomis. Būtent jis paskelbė suvažiavimo pradžią (žr. ČIA). Štai čia ir tyko tas lemtingas pasalūniškas klausimas: tai kas vis dėlto atidarė Sąjūdžio steigiamąjį suvažiavimą? Nacių parankinis, KGB agentas ar dvigubą žaidimą žaidęs ir abu vaidmenis tuo pat metu atlikęs asmuo?

Viešai Lietuvoje ir tarptautinėje arenoje Kremliaus ir jo draugų, o ne kol kas tik S. Tomo rašinyje iškelta tokia alternatyva – štai kaip atrodys Lietuvos valstybei skelbiamas matas. Ši alternatyva – jeigu LR Seimas paslaugiai pravers duris ją skleisti – ir yra tas N. Putinaitės ir jos bendraminčių rašiniuose jau pradėto triūso siekiant „deherojizuoti“ ir „demitologizuoti“ Sąjūdžio istoriją konceptualus išeities taškas.

Ir šis darbas bus tęsiamas, kol, eskaluojant Sąjūdžio steigiamąjį suvažiavimą atidariusio prof. V. Landsbergio tėvo klausimą, 1990 m. Lietuvos valstybės atkūrimo aktą paskelbusią „nacionalistinę“ ir „profašistinę“ AT ir pirmąją atkurtos Lietuvos vyriausybę ištiks 1941 m. Laikinosios vyriausybės likimas. Kremlius tam pastangų ir lėšų nepagailės.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-04-4 6:18

Ado Jakubausko nušalinimo priežastys aiškiai parodomos laidoje su Rūta Janutiene ir Kęstučiu va čia https://www.youtube.com/watch?v=9w-WovRz_zQ

____________________________________________________________________

 


Klausimai po laidos peržiūros:
- kiek ilgai dar bus su landsberginiais politinių kalinių ir tremtinių sąjunga ts-lkd partijoje?
- ar partizano Tigro dukra Angelė Jakavonytė dar nori dirbti landsbeginių ts-lkd partijoje?

Nesuprantu       2021-04-2 17:41

Prie ko čia Radžvilas su savo prolandsbergiška kalba

Antanas       2021-04-2 15:03

““Kas mūsų laukia”? O gi dar didesnis manau durnumas laukia. Durnumo mašina užvesta nuo caro laikų- “šiaurės vakarų kraštas”. Ir visi sukantys šią mašiną, bėkite pas Putiną kol jis gyvas. Kiti nepažins ir nepriims.

tiek       2021-04-2 11:14

išvada : visas tas perdėtas Landsbergių reikšmės Lietuvai aukštinimas pagaliau žydelių išnaudotas labai tiksliai prieš pačią Lietuvą .Ką čia begali pasakyt? Visa Lietuva matė ,kaip 30 metų krūvos padlaižių iš to aukštinimo nebaudžiami darėsi karjeras ar apturėjo labai apčiuopiamą materialinę  naudą. Piktinomės ,protestavom,bet mūsų fasadinė demokratija VISAIS ATVEJAIS žmonių nuomone nesirūpino anė per nago juodymą su tuo savo “būtina priimti nepopuliarų sprendimą “. Ir toliau krėtė baisias šunybes visuomenei . Taip buvo ir su prichvatizacija - žmonės piktinosi , protestavo prieš tūkstančių tūkstančiais vos ne kasdien papildomas bedarbių gretas , bet ....Rezultatas labai konkretus - gerokai virš milijono netekom pačių darbingiausių , motyvuotų Lietuvos piliečių. O kabylius paskelbė ,kad Lietuva yra visur , kur anie išvažiavo .Ir ką tu jam .

>> 2021-04-1 15:41       2021-04-2 7:44

Tai kam čia terši, jei esi mulkis ir nieko nesupranti?

stasys       2021-04-1 16:32

Nesuprantu 2021-04-1 15:41 ..  skaitykite str. dar kartą.

Nesuprantu       2021-04-1 15:41

Nesuprantu Radžvilo. Ko jis nori? Ar Lietuva privalo slėpti Žemkalnio biografiją nuo savo piliečių ir pasaulio? Ar tiesiog ją pripažinti tokią, kokia buvo. Nesuprantu, kaip gali Sąjūdžio veiklos politinius rezultatus nubraukti Žemkalnio biografija?

Prašalieti,       2021-04-1 15:10

varai dezi propaganda ir manai, kad runkeliai vėl gerai kibs? Savo teiginiams turėtum gal pateikti pirminius šaltinius, kuriais remiesi, o ne deziuką.

Juozas- elfe       2021-04-1 14:54

Gaila, kad aš apie ratus, o tamsta- apie batus. Nereikia jokio Tomo- visiems žinoma p. V. Landzbergio- Žemkalnio biografija ir “nuotykiai”- kas nori- temato, temąsto ir daro išvadas. Aš apie Radžvilo išvadas- “eskaluojant Sąjūdžio steigiamąjį suvažiavimą atidariusio prof. V. Landsbergio tėvo klausimą, 1990 m. Lietuvos valstybės atkūrimo aktą paskelbusią „nacionalistinę“ ir „profašistinę“ AT ir pirmąją atkurtos Lietuvos vyriausybę ištiks 1941 m. Laikinosios vyriausybės likimas”. Šis pasakymas reiškia, kad galima kažką slėpti, išgalvoti, iškelti, jei tai kažkam naudinga. Na kuo ne sovietmetis? Aš nenoriu gyventi melu grįstoje Lietuvoje. Kad ir koks tas melas būtų gražus, kad ir kokie puikūs ir švarūs būtų jos dirbtiniai “didvyriai”.

elfe       2021-04-1 14:36

belieka pritart Juozui.
Nuvyle isties profesorius, kuris remiasi Gen.. Vetros atminties lenta chuiganiskai nudauzusio apsisaukelio, teroristu gynejo “profesoriaus” Stanislovo Tomo, kuris 15 min ne neslepe savo koloboravim su kgb,  straipsniais.

ko is tiesu negali KGB pulkininko valdomas Kremlius atleist V.Landsbergiui tai yra
nepriklausomybes nuoRusijos imperijos paskelbimo; Nors Gorbio “perestroikos” sajudis ir prasidejo kitu tikslu;
PRAHOS DEKLARACIJA, NKVD nusikaltimus zmonijai prilyginus naciu nusikaltimams.
Sausio 13 zudyniu teismo;
reparaciju uz okupacija priskaiciavimo isvien su Blumbergyte.

galit paskaityt “defendinghistory” portalo ikurejo, nkvd teisiu gynejo D.Katz (ar tai tas pats “istorikas” ir sachmatu megejas, kuri Pipedija mini tarp Vilniaus brigados vadeivu, lai aiskinas VSD) “interviu ” su Stanislovu Tomu: https://defendinghistory.com/dovid-katz-interviewed-by-stan-tomas-in-vilnius/98611

stasys       2021-04-1 14:16

Iš dalies teisus Juozas , tiesos tokiuose ginčuose būna tik ‘Žiupsnelis’ . Galima būtų V.Radzvilui priminti kiek kartų tas ‘sorbonos berazumis’ tiesiogiai ar ne atsidurdavo toje pačioje su juo barikadų pusėje ? Niekas juk V.Radzvilo netraukia už liežuvio kai anam užeina ūpas paieškoti teisingumo ‘garliavoje’ su St.Tomu ? o kaip dabar jaučiasi ‘naujieji konservatoriai’ ? Taip atkakliai ‘ana’ stume į tos naujos partijos pirmininkus ? Be abejo tai apie ką rašau ne visai į temą , bet juk šis str. V.Radzvilo irgi savotišką ‘zvejyba’ tik užmestas kabliukas su masalu kur kas toliau į praeitį , siekių kažkaip A.Jakubauska prisitraukti prie savo partijos . Man neteko girdėti jog A.Jakubauskas būtų kažkur kėlęs LGGRTC
problemas politiniu aspektu ,..kaip tik priešingai visada buvo laikomasi tam tikro atstumo nuo jos pabrėžiant jog nesutarimai įstaigoje kilę dėl administracinių -vadibiniu nesklandumų . Tokie išsišokimai ,kaip laikas parodė, visada atsuka kita lazdos galą .

elfe       2021-04-1 14:11

Stanislovas Tomas – 2016 metais atstovavo partijos “Tvarka ir teisingumas” lyderiui Rolandui Paksui byloje prieš Lietuvą. Vėliau, Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) išaiškino, kad advokatas iš tiesų yra apsišaukėlis ir visam laikui uždraudė bylose atstovauti ar kitaip padėti pareiškėjams. 2019 metų sausį S. Tomas patraukė visuomenės dėmesį kuomet sudaužė ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos kabančią atminimo lentą skirtą Jonui Noreikai – generolui Vėtrai.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/temos/stanislovas-tomas

Juozas       2021-04-1 13:20

Išlaisvinti gali tik tiesa. Deja, nebuvo jos iki šiol, panašu, kad nebus ir ateityje. Štai Radžvilas kalba- Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, atidaręs sąjūdžio steigiamąjį suvažiavimą, negali būti apkaltintas bendravęs su naciais ar KGB. Tai ką- kelių pasakytų laiku ir vietoje žodžių užtenka, kad būtų nubraukti tiesiog akivaizdūs bendradarbiavimo faktai, sunaikinti tai įrodantys dokumentai? Sąjūdis, ponai, yra ne Radžvilo, Landzbergio ar kurio kito organizacija. Sąjūdis yra Lietuvos žmonių, ir, tiesą kalbant, nusišvilpt, kas atidarė Steigiamąjį suvažiavimą- nuo to jo reikšmė ir autoritetas nė kiek nesikeičia. Tai ir dėl Škirpos, Noreikos taip pat dozuota informacija jums priimtina? Tai gal tikrai Vanagas kovodamas tik rūtas laistė prie bunkerio? Po šio Radžvilo straipsnio tampa aišku, kad Nacionalinis susivienijimas tėra tik eilinė grupuotė, norinti iškovoti valdžią, kad būtų galima pagal savo interesus rašyti Lietuvos istoriją, paslėpti ką reikia, iškelti, kas naudinga. Tiesos jų interesuose nerasta.

Prašalieti       2021-04-1 13:00

Baik savo nusibodusius poterius ir pasakas apie ubagišką sovietmetį.
Kolektyvas klausia šaudysi mus ar ne?????

habilitās       2021-04-1 12:37

Anksčiau ant kiekvieno kampo mūsų laukė dvigubi ar net trigubi standartai, taikomi skirtingoms grupėms ir socialiniams sluoksniams. Dabar – mūsų niekas nebelaukia, nes neliko jokių standartų.
Vertybės, normos ir net elementarūs principai nustumti į paraštes, į didžiąją sceną išlindo chaosas, globalus chaosas, pridengtas pačiom įvairiausiom kaukėm (galima ir kabutėse, paskutinį žodį, juk covidas, karantinai, bangos, vakcinacija (arba ne).

Prašalietis       2021-04-1 11:02

Prašalieti     2021-04-1
Kaip rodo istorija, “patriotiškiausi” lietuviai pasitaikius istorinei progai, keičiantis eiliniam šeimininkui, pasiskirsto kas už naują šeimininką, kas už seną, ir “patriotiškai” pašaudo vieni kitus, kiekvienas galvodamas, kad jo mėgstamas šeimininkas visai Tautai yra “geresnis”. “Gaila”, kad Hitleris sovietams pralaimėjo, lietuviškieji nacių laikų “patriotai” būtų iš tiesų pamatę ko jie yra šiame pasaulyje verti pagal nacių rasių teoriją... Bepigu buvo po karo sovietinėje okupacijoje visiems lietuviams “vargti”, sėkmingai daugintis ir, praėjus po karo 25 metams, stebinti atvažiavusį eilinį rusišką “okupantą” savo Lietuvoje gyvenimu kaip “mažojoje Europoje”....

trap kitko       2021-04-1 10:38

O kodėl tie logiški klausimai yra blogai? Tiesa išlaisvina. Juk vistiek vieną kartą  archyvai atsuivers, sąrašai išsiviešins?  Kokia didelė turi būti suinteresuotų žmonių baimė, gatavi sulaikyti ledonešį?
Stovėjau su mažais vaikais Kauno aikštėje, kai V.Landsbergis atsivedė į mitingą savo tėv V.Žemkalnį - Landsbergį, žmonių buvo tiek, kad beveik negirdėjau ką jie sako, tik tas gražus momentas, nuostaba dėl istorinių Landsbergio šaknų.
Bet dabar, po trisdešimt metų mūsų istorijos, tenoriu tiesos. Man tiesa Lietuvos nesugriaus.

Prašalieti       2021-04-1 9:27

Kai ateis valanda x, šaudysi tuos prakeiktus fašistus lietuvius?

Po truputį       2021-04-1 9:26

veriasi tikroji Lietuvos istorija su tikrais įvykiais,faktais,kuriuos buvo bandoma nutylėti.Dar daug paslapčių,kurios tikrai bus atskleistos.

Prašalietis       2021-04-1 7:54

Vytautas Radžvilas su savo “Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia”, lansberginio durnių laivo “Lietuvos teisingumą” ir beviltiškai primityviu ir visiškiems puskvailiams skirtu “profesoriniu” pasakojimu apie tai, kad nacių užimtoje Lietuvoje prie vokiečių administracijos galėjo egzistuoti “nepriklausoma” Lietuvos vyriausybė, kurioje trynėsi visų laikų ir prie visokių okupacinių režimų išliekantis “nepriklausomu tautos patriotu” Lansbergis-Žemkalnis, beje kaip ir šiandieninis beretinis patriarchas Žemkalnio sūnus ne Žemkalnis Vytautas Lansbergis, Šiaulių apskrities viršaitis Noreika-Vėtra, Šiaulių apskrities kalėjimų viršininkas Virkutis, Kauno policijos dalinio vadas majoras Impulevičius… Radžvilas šiandieninio lansberginio durnių laivo keleiviams “patriotiškai ir profesoriškai” transliuoja, kad pagal nacių rasių teoriją lietuviai, kurių vos 20% tebuvo tinkami suvokietinimui, kiti turėjo būti išnaikinti, nacių okupacinės administracijos pasitikėjimą gavę ir savo noru Reichui be priekaištų dirbę Noreika-Vėtra, Virkutis, Impulevičius ir t.t. galėjo būti ne kolaborantai, o “tautiniai nepriklausomi patriotai”.. Nors kaip rodo istorija net ir mažas tokių uoliausių, atsakingas pareigas ėjusių nacių kolaborantų “nepriklausomai patriotinis” kryptelėjimas ne ten kur reikia, reiškė koncentracijos stovyklą ar sušaudymą. Noreika-Vėtra “patriotiškai” ir taikiai sumiksėjo ,kad jam nepatinka SS lietuviško dalinio kūrimas, ir kaip mat atsidūrė keliems mėnesiams koncentracijos stovykloje"patriotiškumui pataisyti ir nuomonei pakeisti”. Praleisti keli mėnesiai konslageryje parodė, kad Noreika-Vėtra “suprato teisingai patriotizma”, nes kitu atveju būtų, kaip taisyklė, buvusi visokių rūšių anti nacinių patriotų greitas pavertimas dūmais ir pelenais. Paskaičius Radžvilo"patriotinį” straipsnelį, galima su “patriotiniu liūdesiu” konstatuoti, kad pseudovalstybinio lansberginio durnių laivo “šachai ir matas” yra užprogramuotas ir neišvengiamas dėka Gorbačiovinės perestroijkos pagimdytų 75 metams užsislapstinusių KGB sąjūdinių ir “tautinių” profesionalių komunistinių “profesorių,mokslininkų, patriotų”,propagandistų, idiotų savo laiku pasakojusių apie “tikras laisves, nepriklausomybes ir patriotizmą” sovietijos sojūze, dabar “profesoriškai” pasakojančių apie buvusią “laisvę,nepriklausomybę, patriotizmą” pasireiškusią nacių laikais, nebaigiančių prie progos ir be progos išsivaikščiojantiems durnių laivo keleiviams giedoti “patriotnę” giesmę apie nuo sovietijos ir Kremliaus “išsikovotą laisvę, nepriklausomybę”, kuri galėjo “pilnai pasireikšti” tik “užšvietus šiltesnei” nei buvo Maskvos Briuselio saulei, kas buvo įmanoma tik atsiradus istoriniam šansui, eilinį kartą “patriotiškai pakliuvus kur yra šilčiau”, šiuo istoriniu momentu į JAV kontroliuojamą NATO ir eurosojūzą....

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.