Įžvalgos

Vytautas Radžvilas. Partizanų šmeižimas – tik žaidimas?

Tiesos.lt siūlo   2018 m. rugpjūčio 7 d. 1:01

9     

    

Vytautas Radžvilas. Partizanų šmeižimas – tik žaidimas?

Pro Patria

Lietuvos valstybės, o tiksliau – valstybingumo likučių naikinimas žengia į baigiamąją fazę, virsdamas beveik visuotiniu, nuolatiniu, o svarbiausia – jau net nesąmoningu ir todėl nesuvokiamu jos griovimu. Ir ją pirmiausia naikina ne tiek gero nelinkintys išorės priešai, bet LKP/TSKP „platformininkų“ – M. Burokevičiaus jedinstveninkų ir atonomininkų – ideologija besivadovaujantys šalies politikų ir politikos mokslininkų sluoksnio atstovai.

V. Titovo išpuolį prieš partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą komentuojanti MRU politologė jame įžvelgia tik gal ne visai gražų, bet viso labo žaidimą, kuriuo šmeižikas tenori pritraukti daugiau rinkėjų balsų. Ne tik jai, bet ir daugeliui panašiai mąstančių kolegų yra pernelyg sunku suprasti, kad net ir atkūrus Nepriklausomybę nesiliovęs Rezistencijos juodinimas yra Rusijos kruopščiai parengtos ir nuosekliai vykdomos strategijos – kasdien, bet kuria proga ideologiškai naikinti atkurtąją Lietuvos Respubliką, šitaip ruošiant moralinę ir intelektualinę dirvą ją „susigrąžinti“ ir fiziškai – neatsiejama ir itin svarbi dalis.

Šiai politologei per sunku suprasti, kad Lietuvoje visada buvo ir bus principinių – nesutaikomų ir nepalenkiamų – valstybės priešų. Todėl ji ne tik remiasi naivia prielaida, kad visus juos įmanoma integruoti ir padaryti „savais“, bet ir siūlo daugiau negu keistą „integravimo“  būdą – ugdyti jų pilietiškumą neugdant patriotizmo. Šis siūlymas – atsieti pilietinį ir patriotinį ugdymą – naujas žodis pasaulio politikos moksle.

„Mes juos norime matyti kaip piliečius, bet ar jie jaučiasi piliečiais, čia yra didžiulė problema. Mums nereikėtų galvoti apie kažkokį patriotizmo ugdymą, mums reikia galvoti apie pilietiškumo ugdymą, tai yra dvi skirtingos sąvokos. Ko mes nepadarom, tai nepasistengiame tų žmonių paversti piliečiais“, – sakė R. Urbonaitė.

Klasikinės politinės teorijos požiūriu, vadinamasis pilietiškumas – tai iš esmės vadinamosios pilietinės dorybės, kurios gali būti diegiamos ir pasireikšti ištikimybe bei sąžiningu tarnavimu konkrečiai politinei bendrijai, tai yra tautai ir valstybei. Todėl patriotizmas, kaip šitoks santykis su politine bendrija, ir yra aukščiausia pilietiškumo išraiška ir forma. Abstraktus, tai yra atsaistytas nuo patriotizmo, pilietiškumas yra ne tik neįmanomas, bet pati jo samprata teoriniu ir istoriniu požiūriu yra absurdiška. Juk niekas iš principo negali būti „žmonijos“ piliečiu.

Tad kieno piliečiais ragina paversti nelojalius krašto gyventojus MRU politologė, jeigu ji draudžia juos paversti Lietuvos piliečiais-patriotais? Pasaulio ar kokio nors neįvardyto politinio darinio piliečiais? Nežinia. Bet aišku viena: jos vaizduotėje išrasti ir užsimoti išugdyti Lietuvoje gyvenantys piliečiai-nepatriotai bus kieno tik nori, bet ne Lietuvos Respublikos. Tokius „piliečius“ jau matėme – šturmuojančius Seimą 1991 m. sausį ir siautėjančius tūžminguose „pilietiškuose“, tai yra antivalstybiniuose, mitinguose.

Politologės skelbiama „nepatriotiško pilietiškumo“ koncepcija liudija ne tik profesinę nekompetenciją. Tokių idėjų propagavimą ir sklaidą reikia vadinti tikruoju vardu – Lietuvos valstybės idėjos griovimu, o kalbant dar aiškiau – sąmoninga ar nesąmoninga ideologine diversija prieš valstybę. Lietuviškasis patriotizmas buvo dvasinė ir politinė jėga, leidusi atkurti valstybę. Todėl jo šitaip nekentė burokevičininkai. Dabar jo nekenčia ir valstybę griauna euroburokevičininkai – jų dvasiniai įpėdiniai ir pamaina. Tad atėjo laikas pasakyti: su jais nesitaikstysime ir toliau griauti valsybės neleisime. Gana!

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Norėčiau, kad       2018-08-8 18:58

prof. Radžilas kandidatuotų į prezidentus…

Norėčiau, kad       2018-08-8 18:57

prof. Radžvilas kandidatuotų į prezidentus…

Ekspertas       2018-08-8 8:40

Įvairiausi kultai ir dydvyriai konstruojami avių bandai kad neva sektų jų pavyzdžiu. Galima prisiminti Lenino anūkus, o dabar kokius plechavičiukus. Esmė ta, kad tie kultai yra lengvai išmontuojami, o labiausiai nepažinūs tiesai piktinasi, kad griaunami jų stabai. Gal pradžiai reiktų adekvačiai įvertinti Lietuvos XX a. istoriją atsisakant tampyti epizodus kaip Ribentropo-Molotovo paktą tipo jis apsprendė, kad Lietuva buvo okupuota ir nebuvo jokių pokario taikos konferencijų. Šiandieniniai “demokratai” gėdijasi tarpukario perversmų, “diktatoriško” Smetonos ir skendi savuose kompleksuose. Belieka herojizuoti pertizanus, kurie laukė kad amerika jiems padės ir lepnosi propaganda. Toli gražu ne visi į mišką ejo dėl tos Lietuvos, nes kitiems ir nebuvo kur eiti. Suprimityvintas požiūris į viską veda prie to kad nėra nieko, nei herojų, nei istorijos, nei Lietuvos.

Pikc       2018-08-8 3:16

Galima sakyti, jog šis V. Radžvilo straipsnis tam tikra prasme yra jo ankstesnio straipsnio apie “vatnykus” ir “eurovatnykus” tęsinys, labai aiškiai, su pavyzdžiais atskleidžiantis abiejų grupių “dvasinę ir protinę” giminystę. “Tovarišč Jozas” komentaras - papildoma iliustracija. wink

Visiskai       2018-08-7 17:05

teisus yra gerb.Radzvylas.Galima butu manyti, kad loge tiesiog nusisnekejo.Bet, arciau tiesos bus, kad Urbonaite yra tik vienas is siuolaikines globalistines politkos naujadaru.

Juozas       2018-08-7 13:42

Drakonas mirė- tegyvuoja drakonas! Buvo tokia pasaka. Dar visai neseniai pats Vytautas buvo puolamas dėl savo pažiūrų, dabar jau pats puola už tą patį. Labai gaila dėl tokio virsmo…
O Urbonaitė , mano nuomone, yra viena iš mažiausiai politiškai angažuotų politologų, teisingai vertinanti politinius įvykius. Visada ją gerbiau ir tebegerbiu.
Buvusius partizanus turintieji tam galios ar suinteresuotumo gali garbinti, statyti paminklus. Deja, visuotinos pagarbos jie galės išsireikalauti tik tada, kai nueis pokario laikų atmintį turintys žmonės. Yra nemažai žmonių, kurių patirtis tais laikais gerokai skiriasi nuo oficialios…

Misteris       2018-08-7 11:58

Vytautas davė šiek tiek “LIEPSNOS”.
Gerai.
Dar reiktų trenkt į stalą kumščiu,nes kitaip ORVELO kiaulės neatkreips dėmesio.

kas pikciausia, tai burbonajte yra teisi       2018-08-7 11:25

juk mass media situacija nepasikeitusi, jie ignoruoja, o politikams nerupi. anksciau buciau sakes,  kad net ir konservatoriams nerupi, dabar jau nebesakau, nes nieko is ju nebesitikiu. tai gal vis delto steikite propatria partija, ka?

burbonajtė       2018-08-7 7:19

“Nesitaikstysite ir neleisite”? Kaip? Jums jau gana?
O mums dar negana. Ir ką?
Cypkite, jeigu taip labai norite. O mes jus tiesiog ignoruosime.
Ką radžvilai gali priešpastatyti ignoravimui?
Nieko!


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Gitanas Nausėda: stulbinamai greitai auga atlyginimai ir beveik nebedidėja kainos!

Karolis Venckus. Žinia apie Neringos Venckienės likimą sklinda po pasaulį

Vytautas Sinica ir Martynas Katelynas apie A.Žukausko ir V.Vyšniausko susitaikymą: Kas iš tiesų buvo paneigta, o kas patvirtinta?

Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė apie „per metus užaugusį visuomenės pilietiškumą“ ir „jo dėka“ nuo liepos 1 d. „pradėtą matyti realybę“

Kaune teisiamas 13 vaikų nuskriaudęs pedofilas – aukos būdavo apsvaiginamos

Vytautas Radžvilas. Partizanų šmeižimas – tik žaidimas?

Vytautas Landsbergis. Dar apie sukilimą

Algimantas Rusteika. Jūsų dėmesiui – naujas, valstybės lėšomis statomas spektaklis

Algimantas Zolubas. Aktualūs pašto vokai

Italijos vidaus reikalų ministras nori „sugriauti“ Briuselį ir lygina jį su Berlyno siena

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Tėčiai pasakoja apie aborto patirtis

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.