Partijos

Vytautas Radžvilas. Nomenklatūrinis klonas? Neverta

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 31 d. 22:31

23     

    

Vytautas Radžvilas. Nomenklatūrinis klonas? Neverta

Vadinamosios „ambicijos“ neretai laikomos pagrindine nesutarimų politikoje priežastimi. Būtent ambicijas ne vienas įtarė esant ir Forumo bei R. Dagio kelių išsiskyrimo priežastimi. Tiesa, kad gyvenime jos turi tam tikrą reikšmę, tačiau apskritai jų įtaka smarkiai pervertinama. Didžiausi ir skaudžiausi akmenys, į kuriuos atsitrenkę sudūžta net geriausi politiniai sumanymai ir projektai, vis dėlto yra skirtingos pažiūros ir interesai.

Tai tik dar kartą patvirtina V. Sinicos veidaknygėje pateiktas paaiškinimas. Tikroji, o dar tiksliau – vienintelė priežastis, dėl kurios išsiskyrė Pilietinės iniciatyvos forumo ir R. Dagio keliai buvo ta, kad parlamentaras faktiškai norėjo galimybės į partiją ateiti potencialiai neribotam skaičiui net nebūtinai pačiam R. Dagiui „savų“ arba „reikalingų“ žmonių.  Pasak jo, norint tapti partijos nariu pakanka išpažinti, t. y. tiesiog deklaruoti „krikdemiškas pažiūras ir vertybių sistemą“. Deja, šito maža.

Reikia ne tik žodžiais deklaruoti pažiūras ir vertybes, bet ir patvirtinti jas realiais darbais. Deklaruoti yra be galo lengva – tai nieko nekainuoja. Net TS-LKD aukščiausioje vadovybėje netrūksta asmenų, besivadinančių krikščionimis. Tačiau jie per daugelį metų nepajudino net piršto matydami, kaip krikščioniškos politikos principai yra trypiami, o tikintieji krikščionys pamažu tampa antrarūšiais piliečiais. Krikščioniškus principus skelbiasi išpažįstantys ir tie TS-LKD bei Seimo nariai, kurie faktiškai pritaria vienalytėms „santuokoms“, bailiai, it vandens į burnas prisisėmę, tyli per „Pride“ paradus, abejingai stebi Lietuvos didvyrių atminimą juodinančias ir trinančias akcijas arba klusniai balsuoja už vaikgrobystę įteisinusius įstatymus. Kas bus, kai, negavę trokštamų aukštų vietų TS-LKD sąraše, jis masiškai sugužės į naująją partiją? Nejaugi galima be atrankos priiminėti visus naiviai tikintis, kad šie „drungnieji“ krikščionys staiga taps už krikščioniškosios demokratijos principus bei tautos ir valstybės išlikimą narsiai besigrumiančiais kovotojais-liūtais?

Atrodo, kad R. Dagio siūlomo atvirumo, kai faktiškai be jokios atrankos priiminėjami visi, kas užsinori, dar nėra pademonstravusi nei viena kada nors besisteigusi partija.

Jau dabar matyti pirmieji, dar visai menkučiai, tokio požiūrio žiedeliai. Tarp partijos steigėjų pasirodė buvusios partijos „Socialdemokratija 2000“ vadovai, o jos pirmininkas A. Akstinavičius net tampa viena pagrindinių steigiamojo štabo figūrų. Neturiu nieko prieš kadaise egzistavusią partiją. Bet ar buvusieji jos nariai pakeitė pažiūras ir tapo krikščionimis demokratais? Kyla pagrįstas klausimas: kokia partija gali būti sukurta su tokiu beribiu atvirumu? Tą matydamas, tokiam atvirumui negalėjau ir negaliu pritarti.

O kad šis klausimas be galo svarbus, rodo liūdna LVŽS patirtis. Šioje partijoje esama tautiškai ir valstybiškai mąstančių žmonių. Bet ją drasko ir sprogdina iš vidaus nesutarimai. Jie neišvengiami: juk partijos Lietuvos ministru pirmininku paskirtas asmuo yra aršus neoliberalas ir tautos bei valstybės naikintojas. Gaila, bet R. Dagio reikalaujamas „atvirumas“ būtų tiesiausias kelias panašios nomenklatūrinės, o kalbant paprasčiau – krikščioniškos demokratijos iškaba besidangstančios „draugų partijos“ link.

Kad rastųsi piliečių pasitikėjimą turinti autoritetinga ir stipri partija, reikia labai nedaug – atsisakyti nomenklatūrinių įpročių ir viešai bei skaidriai kurti visuomenei atvirą ir jos kontroliuojamą iš tiesų krikščionišką ir demokratinę politinę jėgą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ausra       2019-11-17 20:43

Manau privalu atsižvelgti, kad Venckiene pati pasidave JAV teisėsaugai ir daryti išvadą, jog ji gali bėgti yra kvaila

per vidurį       2019-11-2 13:46

Nereiktų pamiršti, kad už “krikščioniškąją” partiją balsuos ir visiškai netinkintys, tokie kaip aš. Dagys irgi spėjęs liūdnai pasižymėti Garliavos košmare, nors ir tik epizodiškai bei trumpai.
Laimei, kad neopaksinės šizofrenijos kamuojamas Juozaitis bent šį kartą nesilaužia į draugus. smile

Bijunelis       2019-11-2 13:03

Kazkada Cernomyrdinas sake:“kokia partija bekurtum Ru8sijoje-gaunasi komunistu partijua"Ogal panasu ir LT tik partija vagiu?

agentas " klebonas"       2019-11-2 0:24

O taip, parengsim rekomendacjas.

Labai svarbu       2019-11-1 23:21

Iš tų 200 000, kurie veržiasi į prof. V. Radžvilo partiją, reikia atsirinkti 2 000 tikrų krikščionių. Kitaip nieko nebus. Čia profesoriui privalo padėti kunigai. Į partiją reikia priimti tik tuos, kurie turės raštišką parapijos klebono rekomendaciją. Tai vienintelis patikimas saugiklis nuo perbėgėlių ir veidmainių.

dr. Kembridžas Petraitis       2019-11-1 19:58

Hmmm, koalų sunku gauti, bet galiu parūpinti ančiasnapių. Kengūrų nesiūlysiu, nes po to šokinės iš frakcijos į frakciją.

koalicijai       2019-11-1 19:55

“...reikės neišvengiamai burti refomistinių partinių darinių koaliciją...”
Taip. Bet kur surinkti reikiamą kiekį koalų, jeigu aplink vien avinai?

Atidi reputacinė atranka t.b.       2019-11-1 17:13

Ne tik Reformų programa , bet ir reikli naųjų narių atranka reikalinga…Kitaip bus pakeleivių ,iki pirmo rimtesnio išbandymo, sambūris…
Bet reikia ir nevilkinti partijos būrimo proceso, nes vėlavimas supuvusiai ONS naudingas…Kol kas vyksta kūrimas, lyg užvalgius migdomųjų..Tik žodiniai tekstai ir aptarimai kūrimo tema…O
  Dar iki rinkimų reikės neišvengiamai burti refomistinių partinių darinių koaliciją, ONS oponentus įgalinant neišskaidyti nei vieno susipratusio rinkėjo balso…O tokių ,nesuzombintų -tik apie dešimt procentų...

StasysG       2019-11-1 15:12

liūdna LVŽS patirtis…. ” Bet ją drasko ir sprogdina iš vidaus nesutarimai. Jie neišvengiami: juk partijos Lietuvos Ministru Pirmininku paskirtas asmuo yra aršus NEOliberalas ir tautos bei valstybės naikintojas”. —-SKvernelis aršus neoliberalas? Labai įdomu. Bet kur įrodymai? Kur teorinis pamatas?

Dabar labai geras mediko straipsnis       2019-11-1 14:56

delfyje apie mediciną po kolegos savižudybės.Parašyta,kad Vokietijoje yra aukšto lygio kaimo ir vidutinių iki 500 lovų ligoninių tinklas.Kodėl Lietuva nesimoko iš Vokietijos ir uždarinėja rajonų ligonines ,užuot jas modernizavus.Šį naikinimą pradėjo Kubiliaus konservatoriai.Išeitis yra,-mokytis iš Vokietijos ir negriauti to,ką turim.Bus ir jauniems daktarams galimybė rinktis ,neemigruoti,ir nebijoti terorizuojančių medicinos profesorių.Gal ne į temą,tačiau tai labai aktualu.

Dzeikas       2019-11-1 14:50

Proletaru partija jau turejome. Aciu, daugiau nebereikia. Tautisko Uljanovo vaidmeni bande perimti toks “ubagu karaliumi” tituluojamas veikejas.Turbut atsimenate kas is to gavosi Kaune, kai jis ten meras buvo.

ah1       2019-11-1 12:55

kol nebus proliatarų partijos tol niekas nesikeis - Lietuvos proletrai vienykitės , kurkit proletraų partiją  ir nušluokit per rinkimus visas partija. Mes Proletrai stojame į kovą, mums reikia tik vado.

stasys        2019-11-1 11:53

Kas nutylima problemoje prisidengus žodžiais ? cit. ” Nauja politinė jėga, pasak Seimo nario, turi būti atvira visuomenei. Priešiškumas sistemai naujoje partijoje neturi dominuoti, nes tikslas, tvirtina R. J. Dagys, yra „taisyti esamą padėtį, o ne griauti esamą sistemą“.” pacitavau R.Dagį ir manau Jis neklysta . V.Sinica vis dar bando susirasti sau patogu tvarteli kuriame visi esantis nešiotu pionieriu kaklaraiščius . Nežinau kas tam jaunam žmogui tiek galvoje pridergė sovietinio marazmo .. tikiuosi ne artimi žmonės .

Dzeikas       2019-11-1 11:45

—>11:20
Materialios vertybes tai svarbu. Nes jeigu tu sulopytom kelnem vaikstai , tai ko tu lendi i aktyvia politike? Svarbu,kad zmogus nebutu prie tu vertybiu prisirises.Kad shuda nuo bulkutes skirtu.
Ir beje neturetu buti stambus verslininkai partijos nariai. Nes jeigu tu turi dideli versla tai kaip tu veliau irodysi,kad tavo sprendimai uzimant auksta posta partijoje(juolab valdzioje) neitakojami tavo verslo?

> Hmm       2019-11-1 11:09

„Ir dar viena didelė naujiena yra tai, kad socialdemokratinės vertybės prieštarauja krikščioniškosioms. Čia tai bent!“
Socialdemokratinės vertybės neprieštarauja krikščioniškoms vertybėms, tačiau nėra visiškai tos pačios. Socialdemokratai visuomenės gerovę supranta tik socialinės atskirties mažume, o krikščionys -demokratai mąsto plačiau. Pastarieji visuomenės gerovę supranta ne tik socialinės atskirties mažume, bet ir dvasinėje stiprybėje, kurią gali suteikti tik krikščionybė. Vadinasi, socialdemokratams svarbu tik ekonominė gerovė, o krikdemams ne tik ekonominė, bet ir dvasinė gerovė ir todėl šių pasaulėžiūrų politikų politinės veiklos vektorių kryptys negali sutapti.

Kristus irgi darė atranką       2019-11-1 10:20

apaštalams.Sakė,kad kas dairosi atgal pridėjęs ranką prie arklo,tas netinka Dievo karalystei.Tai simboliška,kad žmogui nebūtų svarbiau materialios vertybės,kaip A.Landsbergienei.

Dzeikas       2019-11-1 9:05

Na cia nereikia isradinet dviracio. SSKP taike puiku, tikroveje tiesa gana formalu, principa - kandidato instituta.
Na tokie gali trintis po partijos susirinkimus, stabus,- cia kaip partijos statutas ir vidine tvarka nuspres, - bet be aktyviosios ir pasyviosios balsavimo teises. Balsavimo metu, kai balsuojama viesai tokie turetu pasisalinti is sales, arba mazu maziausiai atsiskirti nuo balsuojanciuju mases.
Pareiske sakykim koks Svedas ar Burokeviciukas nora i partija istot.Prasau. Bet pradziai kandidatu.Kol darbais nepagrisi isitikinimus. Na ir ta “pradzia” gali buti metus ir du ir penkis.Nors jeigu zmogaus isitikinimai isties atatinka partijos ideologija ir jis darbais ta irodo nereiketu piktnaudziaut laikant kandidatuose.
Bet tai detales.

Politiniai žaidimai?       2019-11-1 9:05

Nesistebėčiau, jeigu R. Dagys būtų tik sisteminių partijų projektas, skirtas tariamai antisisteminei partijai steigti, kuri suveiktų kaip koks žaibolaidis, rinkėjų protesto balsus saugiai nukreipiantis į nulinį potencialą.

gerovė bus!       2019-11-1 6:58

Iki rinkimų- kiekvienam balsuotojui po krikščionišką partiją!

Hmm       2019-11-1 6:07

Bėda ta, kad Arvydas Akstinavičius niekuomet nebuvo partijos „Socialdemokratija 2000“  steigėju nei jos vadovu. Arvydas Akstinavičius buvo LSDS (Lietuvos Socialdemokratų Sąjunga) vadovu, o 2012 metų LR Seimo rinkimuose nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ sąraše. Ir dar viena didelė naujiena yra tai, kad socialdemokratinės vertybės prieštarauja krikščioniškosioms. Čia tai bent!
Gražiai ponai pradeda- nuo oponento šmeižto iki grynai iš piršto laužto sulyginimo su TS-LKDP.

Al.       2019-11-1 0:19

Aišku, jei iki šiol beveik visos partijos buvo užvaldytos, tai kažkokių savisaugos priemonių imtis būtina. O kaip su ta Eligijaus Dzežulskio-Duonio Krikščioniškosios demokratijos partija ?

Teisingas kelias       2019-10-31 23:25

kelti reikalavimus ir daryti atranką.Svarbu lyderis,tačiau ši partija turi atskaitos tašką,-Šventraštį,-kuris padės neišklysti ir visada bus su kuo pasitarti.Ši partija turi ateitį,jei jai pavyks eiti pagal Kūrėją.

???       2019-10-31 22:43

O kaip Juozaitis su Kamblevičium? Čia viskas gerai?


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.