Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 2 d. 9:00

22     

    

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Klastoti Sąjūdžio istoriją ir trinti lietuvių istorinę atmintį – senas TS-LKD įprotis. Pirmoji didžiulė klastotė buvo pagaminta tada, kai Nepriklausomybę atkūrusi LSSR Aukščiausioji Taryba buvo pervadinta ir virto niekada neegzistavusiu Atkuriamuoju Seimu.

Jaunoji konservatorių funkcionierių karta pranoko savo mokytojus ne tik tuo, kad klastotes kurpia su dar didesniu užmoju, bet yra dar įžūlesnė ir apsukresnė. Ji sugeba paversti šį triūsą ne tik politiniu, bet ir ūkiniu verslu. Grupelė jaunų cinikų politiškai naivioje ir patiklioje visuomenėje pasiekė tiek, kad Sausio 13-ąją darosi pareiga „savanoriškai privalomai“ segtis nieko bendro su Sąjūdžio laisvės kova neturėjusią gėlę ir, šito net neįtariant, šlovinti kaip „vienintelį tikrų patriotų ir kovotojų už Lietuvos laisvę simbolį“. Jie įsigudrino už šį smegenų plovimą ir atminties klastojimą bei trynimą dar ir susišluoti gražaus pinigėlio. Tobula politikos ir komercijos sintezė.

Šis verslas klestės tol, kol patriotiški, bet patiklūs piliečiai klaus: „Ko čia pyktis dėl tų simbolių? Ar Neužmirštuolė negali taikiai sugyventi su Vyčiu ir kitais Valstybės ir ją atkūrusio Sąjūdžio ženklais?“

Į šį klausimą atsakykime klausimu: jeigu visi simboliai gali gražiai sugyventi, tai kodėl okupavę Lietuvą sovietai už Trispalvės ir Vyčio parodymą grūdo į kalėjimus ir nušlavė beveik visus 1918 m. Lietuvos Respubliką ir Nepriklausomybės kovas primenančius paminklus ir ženklus?

Laisvės gynėjų dienos išvakarėsė LRT vykęs pokalbis su liūdnai pagarsėjusiu M. Ivaškevičiumi kaip niekada aiškiai ir atvirai atskleidė, kokia yra tikroji Neužmirštuolės paskirtis. Lietuvą gynusių partizanų nekentėjas ir šmeižėjas pareiškė, kad vertėtų Sausio 13-ąją paskelbti net svarbausia šalies švente. Iš pažiūros – gražus ir net kilnus pasiūlymas. Ar įmanoma įspūdingiau įamžinti prie TV bokšto už laisvę kritusių didvyrių auką? Bet viskas akimirksniu nušvinta kita šviesa toje pačioje laidoje išgirdus jo nedviprasmišką užuominą, kad laikas liautis šventus Vasario 16-ąją. Kodėl – suprasti nesunku.

„Neužmirštuolininkams” yra be galo svarbu, kad šalies piliečiai, ypač jaunimas, kuo greičiau pamirštų, o ilgainiui net neįtartų, kad 1990 m. Kovo 11-ąją buvo atkurta būtent 1918-ųjų metų Vasario 16-osios valstybė. Nutraukti teisinį, politinį ir istorinį ryšį tarp abiejų Respublikų piliečių istorinėje atmintyje ir vaizduotėje – toks yra prieš Lietuvą nukreiptos ardomosios operacijos „Neužmirštuolė“ tikrasis tikslas.

Tai ideologinė ir politinė diversija, iš esmės niekuo nesiskirianti nuo SSRS okupantų vykdyto propagandinio naikinamojo karo su pirmąją Lietuvos Respublika. Skirtumas tas, kad karas išsiplėtė: TS-LKD veikėjai jau kovoja su abiem lietuvių valstybėmis – tiek su Vasario 16-osios Lietuva, tiek ir su Kovo 11-osios Respublika. Jeigu tai nebus visuotinai suprasta ir ryžtingai pasipriešinta, tik laiko klausimas, kai beliks pavėluotai atsidusti: Neužmirštuolės primetimas ir įtvirtinimas buvo būtinas ir sumaniai įgyvendintas parengiamasis žingsnis, o jos ir Vyčio trumpalaikis taikus sambūvis – tarpinė stotelė pakeliui į galutinį tikslą.

Neužmirštuolė – tik įrankis, turintis padėti panaikinti Lietuvos valstybės simbolius išvengiant šios operacijos esmės nespėjusių laiku perprasti piliečių pasipriešinimo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>>> 2020-02-2 10:29       2020-02-3 9:55

Tai tu čia trydailioji ir balamūtini su savo Žirikais, Iljyčiais ir Josifais provokatoriau juliau Milaiti. Jei kas ir žavisi tavo propaganda, tai nebet Letas ar koks kvanktelėjęs Tvankstas.

Gal tai šeimos charakteris nulemia,       2020-02-2 21:41

kad konservatorių partiją renkasi individai, kurie mėgsta slapčia žmonėms kiaules pakišinėti, meluoti šmeižti ir apgaudinėti, stukalinti dėl smulkmenų.

Www       2020-02-2 20:49

Pirma. Mano nuomone gerbentis save žmogus, niekada nenešios isiseges žibute. Antra tai manau pasityčiojimas iš Tautos, Valstybes. Taip ir pagalvoji ar kas pasikeitė pagal ideologija nuo 1941m?

Marginalas Marginalei Jules       2020-02-2 19:06

Rašau apie tai, kas šiuo metu aktualu: anisemitizmo proveržį šioje svetainėje, ir bandau rasti priežastį. Redakcija sureagavo išspausdinusi lenkų katalikų pareiškimą apie žydų naikinimą Varšuvos gete, nors tai nieko nekeičia, nes augantis antisemitizmas svetainėje toleruojamas, jau ir Rusteika prabilo apie skubėjimą į Jeruzalę, pasirodo ir “savaime aiški” Broncovskajos nuotrauka.
Tai ką man čia siūlote dar svarstyti viso pasaulio temas? Jei manote, kad viskuo kalti žydai (vadinas, ir sovietijoje, ir Anglijoje su Amerika), tuomet mano reakcija ir Jums tinka.

Marginale,       2020-02-2 18:54

o Maskvos Molotovo paktai kam buvo spąstai ir kokiai tautai naikinti napalmu ir fosforu buvo skirti - gyvus deginant ištisus miestų kvartalus? Negi manai, kad malonu gyvam su visa tokia pat gyva šeima ar visa gimine liepsnose sudegti? Jie ką, irgi buvo be tautybės, be nacionalinės priklausomybės? Amerikonai ar anglai nieko nevarė karo metu į getus, konclagerius pagal nacionalinę priklausomybę, ane? Nėr kino kronikos, kodėl? Neleista filmuoti arba sunaikinti kino įkalčiai? Tremiami į Norilską ir Vorkuta ar Solovkus neturėjo nacioanlinės priklausomybės - tapatybės, ane? Taigi aiškinti, kilnus žmogau, reikia viską, ypač elitui ir intelektualams - mokslų daktarams, deja. Nenufilmavo, sakykime, kaip Dalidos tėvą, pirmąjį simfoninio orkestro smuiką uždarė į italų getą vien dėl to, kad jis buvo italu, o ne kuo ten, kurių niekas, niekad su niekuo niekada nelietė, a?

trispalvė ir žydra (mėlyna)       2020-02-2 15:24

geltona, žalia ir raudona - tai mūsų laisvės vėliava
———
(žydrai mėlyna su šešiakampe - tai Izraelio vėliava)
———
Viskas derinasi.
Komunistų partiją įkūrė žydai.
Konservatorius Landsbergį, Kubilių valdo žydai.
Tai ko Jūs nepatenkinti?

Marginalas PoneMarginalei       2020-02-2 13:47

Ar Pats nesusigaudai? Viena - istorinis getas (atspindintis žydų padėtį tarp kitataučių), kas kita - tokiu pavadinimu nacių sugalvoti spąstai žydams naikinti. Negi viską reikia aiškinti? Nelaikau visų skaitytojų idiotais.

stasys        2020-02-2 13:15

Tiesa sakant aš vis dar neįsivaizduoju kaip galima proginiu simboliu panaikinti tai ant ko valstybė stovi .? Gal profesorius turi kokiu pavyzdžiu istorijos kaip be Sibiro pusėn riedančiu vagonu ir gulago , kam nors pavyko ta padaryti . ? Ir ko verta tauta – visuomenė jei užtenka tokio mažmožio jei apsigalvoti , man tai primena ‚Stalino Saulės‘ eksporto baime ..? Tai kad V.Radžvilas vis dar nepasitiki valdžia ir jaučia alergija „konservatoriams“ viskas kaip ir suprantama , bet kuo čia dėti piliečiai kurie įsisega neužmirštuole tam tikra valstybinės šventės proga ? ar tuo pačiu jie tampa išdavikais ar kokio ten liberalizmo infekuotais ?. Kai velniai puola reikia žegnotis ir su tokia nuostata geriau žmonėms nesirodyti .. Tie kas jaučia grėsmę ir negali dorai paaiškinti jos kilme ..turi pirmiau savyje pasiieškoti atsakymų .. ir tik po klausti KAS ČIA DAROSI . Komercinė veikla su tuo „simboliu “  turėtume iš karto vadinti „ monkės biznis“ . Tai iš kur kyla ta isterija pamačius mėlynąja gėlelę - simbolį .? fobija-konservatoriams ?

ah1       2020-02-2 12:07

Todėl kad nėra galimybės rinkti ne KGBistus, nes KGBistai įslaptinti. Prieš mus naudojamas valdymo mechanizmas “nežinojimas” - niekas taip neužtveria žmogaus proto kaip nežinomybė.

grumstas       2020-02-2 11:54

Jau iš straipsnio pavadinimo supratau, kuo kvepia sekantis niezabudkės ir Vyčio konfliktas- konfliktas tarp tradicinės “orientacijos ” patriotų, tarp tų, kurie neša visą laiką puoselėtą viltį pradedant 1863 m sukilimo dalyvių, 19 metų savanorių, partizanų atidavusių savo gyvybes Laisvės vardan ir “moderniujų” leftistinės laisvės ideologijos , mamonos slaptųjų vergų, uzurpavusių  Atgimimo Sąjūdžio puoselėtas viltis ir vizijas : Bus kreiptasi į fariziejus vilkinčiais juodomis togomis aukštu rūmuose ir paprašoma išaiškinti išspręsti konflikto sprendimo kelią . bus paaiškinta , kad tokių panašių , bet kokių  simbolių naudojimas visuomenei nepriimtinas ir turi būti uždraustas. Kai pamatai regionų valdymo kontoros patikėtinę stiklinėmis bejausmėmis akimis žiūrinčiomis į Didžiosios Britanijos vėliavėlėmis atsisveikinimo vakarėlyje pasipuošusius anglus, supranti, kam bus palanki Europos sąjungos Temidė.

Pone Marginale,       2020-02-2 11:18

bent jau Jūs nemedžiokite tų vargšų runkeliokų-prasčiokėlių, nes žydai nuo seno gyveno getuose, kad neasimiliuotųsi, nežinot? Kodėl ir Jums vienos citatos iš istorinių šaltinių patinka, o kitos jau ne? Vieni faktai Jums patinka, o kiti ne arba juos tyčia slepiate, kodėl?

Marginalas: Patikimas instrumentas?       2020-02-2 11:06

Kartą istorijoje jau naudotą instrumentą, kuriuo šioje svetainėje (atsiprašau Radžvilo, šįkart jis niekuo dėtas) pasišaunama vienyti tautą, atskleidžiau 02-02-10:43 komentaru “Kaip aš neigiu lietuvių genocidą” prie publikacijos http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/neparanki-kaniuku-zudyniu-liudytojos-tiesa

>> Liepai       2020-02-2 10:58

Lietuvos pedagogai - patys nelaisviausi. Jie neturi pasirinkimo teisės. Taip buvo sovietmečiu, taip ir dabar. Prisimink mokytoją, kuri išdrįso kažką pasakyti apie gėjus. Puolimas buvo aršesnis ir ilgesnis negu sovietmečiu, kai ką nors iš mokytojų pamatydavo bažnyčioje. Tada paskelbdavo straipsnį ,,Tiesoje” ar ,,Kom. tiesoje”, išmesdavo iš darbo, ir viskas, pamiršdavo. O kiek truko tos mokytojos iš Žemaitijos pjudymas šiais laikais? Atrodo, ilgiau negu metus, net ir po visokių atsiprašymų ir pasiteisinimų. Tos nezabūdkės mokyklose nieko nesako apie pedagogų intelektualinį lygį, tik apie demokratijos padėtį mūsų šalyje ir švietimo sistemoje. Sakysi, jie gali protestuoti, išeiti iš darbo? Taip, žinoma, bet tada jų vietą užims chunveibinai, kurie viską darys ,,kaip reikia” ne iš reikalo, bet iš širdies.

Balamutas       2020-02-2 10:52

Kaip autorius nesupranta, kad nezabudkos tai nešiojantiems šį žydrą simbolį jiems patiems ir kad ir kitiems primintų, kad nezabutkintų Karlo, Iljičiaus, Josifo mokslo ir tų laikų, kada buvo jauni, patiklūs ir kuriantys šviesų, išsvajotų komunizmo rytojų. Ūra, tovar išči.

Esi rimtas, intelektualus vyras -        2020-02-2 10:29

tad netrydaliok. Pačiam netinka kanalizaciniai išsireiškimai. Ieškok padoresnių žodžių kritikai - rimtą priešą privalu gerbti taip pat ir laikytis konvencijų, jei ne iš Žiriko Liberal-dimokratų komandos ar agentūros.

apkiautėlių šalyje štilis       2020-02-2 10:06

Nezabudkės propaguojanti Sarafanas atvirai prisipažino jog baigė KGB mokyklą.
Ir ką? Nieko. Buratinai abejingi. Buratinai aktyvūs tik balsuoti.

Tvankstas       2020-02-2 10:01

Aiškiai pasakyta - konservatorių žydroji tryda ant Sausio 13-osios, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-2 9:57

Nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Neužmirštuolėmis pasižymi iki šiol buvę nematomi Tautos budeliai bei Lietuvos priešai. Susitarkim ir nebegaiškim laiko su tokiais rašinėjimais apie musės žarnas.
Dabar, svarbiausia tema ieškant atsakymų į tokius klausimus:
- kokiomis priemonėmis Tautos budeliai bei Lietuvos priešai išvarė iš Lietuvos 1000000 (bemaž pusę visų!) darbininkų ir tebevaro? Kaip tai sustabdyti?
- Kokių priemonių imtis ir veikti (nesant seime) besitelkiančiam Nacionalinio susivienijimo pulkui, kad Tauta pradėtų grįžti namo, saugiai gyventi?
- ir tt bei pan.
_____________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
2020 vasario 2

Liepa       2020-02-2 9:52

Ką čia ir bešnekėt,tragiškoji Sausio 13-oji su “koncervatorių” pageidavimu paversta kažkokia žydra kakofonija. Itin intensyviai užniezabudkintos mūsų švietimo įstaigos- darželiai ir mokyklos. Taigi, 99,9%  Lietuvos pedagogų intelektualinis lygis kaip ant delno…//

Susireikšminimas       2020-02-2 9:46

Nieko čia ypatingo nenorima ištrinti, o paprasčoausiai, sena liga kuri persekioja, dvikojį padarą  tai ,,aš”, ir tai mano sugalvota.

Laikas Lietuvai ir        2020-02-2 9:41

Nacionaliniam judėjimui užimti aktyvią poziciją.

Rusija jau       2020-02-2 9:18

kuria planus,kaip mus pasiimti.Su kuo mes?Su Amerika ar su Europa.Su Amerika,Europa kaip nors mus pakęs.


Rekomenduojame

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Andrius Švarplys. Štai kas yra tikroji demokratijos erozija

Dovydas Norkūnas: Norėčiau būti šių laikų Antanas Gustaitis, bet aš tikrai nekursiu lėktuvų valstybei, kuri man neužtikrina laisvės ugdyti savo vaikus

Politinės užuovėjos nebus: Genocido centras ir toliau bus puolamas

Lietuviškai įgarsintas filmas „Plandemija. Indaktarnacija“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.