Partijos

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 26 d. 9:50

87     

    

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

„Nacionalinis susivienijimas“ – taip vadinsis ši partija. Ne „gerovės“ ar „žemiškojo rojaus“ partija. Pavadinimas neturi klaidinti ar juo labiau apgaudinėti. Jis privalo aiškiai nurodyti partijos tikslą. Pasirinktas pavadinimas yra kvietimas susivienyti vardan pagrindinio tikslo – tautai susigrąžinti savo vertės ir savigarbos, o šalies visuomenei – žmogiškojo bei pilietinio orumo ir valstybės šeimininko jausmą.

Šis tikslas yra pirmutinis ir svarbiausias, nes tai – visko pradžia. Lengva svajoti ir žadėti piliečiams santarvę ir gerovę. Tačiau šias svajones ir pažadus lemta įgyvendinti ir paversti tikrove tik laisvoms, lygiateisėms, gerbiančioms kiekvieno asmens orumą ir realiai, o ne žodžiais siekiančioms bendrojo gėrio visuomenėms ir tautoms.

Tai niekada nepasiekiama dvasinių, moralinių ir politinių vergų visuomenėms. Tokias visuomenes lengva atpažinti. Jos būna griežtai susiskirsčiusios į dvi grupes, kurias skiria abipusio susvetimėjimo ir neapykantos siena. Viena grupė – nepasotinami ir neįstengiantys liautis apgaudinėję, apvaginėję ir išnaudoję savo tautiečius ir bendrapiliečius vergai-šeimininkai. Kita grupė – kantriai kenčiantys nesibaigiančias patyčias ir maldaujantys šeimininkų numesti trupinių nuo jų stalo bei nuolankiai laukiantys jų gailestingumo ir malonės vergai-baudžiauninkai.

Abiejuose įvardijimuose esantis apibūdinimas „vergas“ yra labai svarbus, nes nurodo bendrą abiejų grupių bruožą. Nors vaidina skirtingus šeimininkų ir baudžiauninkų vaidmenis, vieni ir kiti neįstengia elgtis taip, kaip dera iš tiesų laisvos visuomenės nariams – nesugeba ir nenori bendrauti ne jėgos, prievartos ir apgaulės kalba.

Lietuvos partijų ir rinkimų sistema iki šiol veikė pagal griežtas šeimininkų ir baudžiauninkų santykio taisykles. Jų niekas neišdrįso arba nesugebėjo smarkiau pažeisti ar juo labiau sulaužyti. Šioms rinkimų žaidimo taisyklėms paklūsta puikiai prie jų prisitaikiusios sisteminės ir tariamai nesisteminės partijos. Rinkimai virsta partiniu turgumi. Kas keleri metai būna viena „laisvės“  diena, kai į konkuruojančias grupuotes pasidalijusi šeimininkų partija leidžia baudžiauninkams „laisvai pasirinkti“, kurio šeimininko valdomi šį kartą jie pageidauja būti. Net nemėginama slėpti atsainaus ir niekinamo požiūrio į baudžiauninkus. Atvirai ir be skrupulų varžomasi, kuris „pardavėjas“ pasiūlys „pirkėjams“ patrauklesnį jauką – lenktyniaujama, kieno siūlomi „gerovės ir klestėjimo“ pažadai-miražai labiau svaigins ir vilios baudžiauninkus.

Vadinamosios nesisteminės partijos daro tą patį, tik truputėlį kitaip. Šie rinkimų turgaus prekeiviai labiau linkę dėtis baudžiauninkų užtarėjais ir siūlo lengvus bei greitus kelius į gerovės rojų. Atimti ir teisingai padalyti, įsteigti žaibiškai teisingumą ir tvarką atkursiančio ypatingojo prokuroro pareigybę – tokie ir panašūs yra jų siūlomi gerovės ir klestėjimo receptai. Žvelgti į piliečius kaip į kvailą ir nuolankią tamsuolių ir bailių masę bei įžūliai mulkinti juo neįgyvendinamais ir net neketinamais tęsėti pažadais – tokia yra jau tris dešimtmečius Lietuvą be pasipriešinimo valdžiusių ir ją nuvaldžiusių iki išnykimo ribos sisteminių ir tariamai nesisteminių partijų galios bei sėkmės paslaptis.

Prekeivių pažadais partijas siejantis skiriamasis bruožas – priešiškumas esminiams pokyčiams ir noras apsiriboti tik smulkiomis, valstybės ir jos piliečių padėties negalinčiomis rimčiau pakeisti kosmetinėmis reformomis. Neslepiančių savo sistemiškumo partijų baimė išvengti „griovėjų“ įvaizdžio būna tokia didelė ir akla, kad nesidrovima atvirai pareikšti, jog šimtus tūkstančių Lietuvos piliečių išvariusi iš krašto ekonominė, socialinė ir politinė sistema esanti iš esmės „gera“, tereikia ją tik šiek tiek patobulinti. 

Tuo tarpu kitų slepiamas sistemiškumas būna dangstomas skambiais „antisisteminiais“ šūkiais ir pažadais „kovoti su globalizmu“ bei „išsaugoti Lietuvą“ – tautą, kalbą, šeimą ir kt. Tačiau šie iš principo teisingi siekiai lieka tuščios deklaracijos, nes jų iki šiol taip ir nepratęsė nuoseklūs reikalavimai ir konkrečios pastangos įgyvendinti sistemines pertvarkas, leidžiančias iš pagrindų keisti tautą ir valstybę naikinančias sąlygas bei sustabdyti jų nykimą.

„Nacionalinis susivienijimas“ netaps dar viena politikos ir rinkimų prekeivių grupuote. Partija buriama tam, kad be paliovos besisukantis ir į nepabaigiamą prekybą pažadais bei pigiomis vilionėmis šalies piliečius įtraukiantis užburtas šeimininkų – baudžiauninkų rinkiminio žaidimo ratas pagaliau būtų sulaužytas ir Lietuvą į pražūtį stumiantis rinkiminis turgus baigtųsi. Tai nebus pažadais besišvaistanti šeimininkų-gelbėtojų partija, gundanti pasyviai stebuklo laukiančius baudžiauninkus: „tik išrinkite mus, po to dar truputį pakenktėkite, ir jūsų gerove bus tikrai pasirūpinta!“

Ši partija kuriama vadovaujantis nuostata, kad laisvės, teisingumo ir gerovės niekas nedovanoja, juos privalu išsikovoti ir apginti patiems. Tai turi būti kviečiantis telktis ir ruoštis sunkiai politinei kovai už esmines permainas Lietuvoje ir jos išsaugojimą sąmoningų, laisvų ir drąsių piliečių susivienijimas. Ir būtent nacionalinis susivienijimas, nes Lietuva susiduria su egzistenciniais pavojais ir problemomis, kurios iš principo neišsprendžiamos vadovaujantis tik siauro partinio siekio žūtbūt patekti į valdžią diktuojamu požiūriu į politinę veiklą ir, konkrečiai, dalyvavimo rinkimuose tikslą bei prasmę. Nacionalinis susivienijimas sieks būti ir veikti kaip politinė jėga, gebanti pirmiausia mąstyti nacionalinio intereso kategorijomis ir jį ginti ne žodžiais, bet darbais.

Nacionalinio susivienijimo vizija – ne vienadienis rinkiminio turgaus prekeivių pažadais ir iliuzijomis sambūris, bet kovotojų už Lietuvos atsinaujinimą ir išlikimą partija. Prielaidos šiai vizijai įgyvendinti yra sukurtos. Bet ar ji taps tikrove – tai jau priklauso ne tik nuo partijos kūrimo iniciatorių. Lietuvoje įprasta girdėti apmaudo, kartėlio ir bejėgiško nusivylimo kupinus žodžius ,,nėra už ką balsuoti“ – iki šiol jie skambėjo prieš kiekvienus rinkimus. Bet jeigu iš tiesų nėra politinės jėgos, už kurią būtų galima ramiai ir noriai balsuoti, tai gal susikurkime tokią jėgą savomis pastangomis, nelaukdami, kol ji apsireikš iš dangaus? Pavadinimas „Nacionalinis susivienijimas“ yra kvietimas – SUSIBURKIME IR TAPKIME TAIS, UŽ KURIUOS PATYS NORĖTUME BALSUOTI.

KVIETIMAS TELKTIS IR VĖL TAPTI NATIO – POLITINE LAISVŲ IR ORIŲ PILIEČIŲ TAUTA – tokia šio pavadinimo svarbiausia paskirtis ir tikroji jo prasmė.

***

Norinčius tapti kuriamos politinės partijos steigėjais kviečiame užpildyti anketą. Tuomet Jums patogiu formatu (gali būti WORD, PDF) suskaitmenintą ar nufotografuotą versiją atsiųskite paštu .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Steigėjo anketa:
DOC formatu - https://bit.ly/2XInVHU
PDF formatu - https://bit.ly/35pYCN7
Po to su jumis susisieks arčiausiai Jūsų esantis koordinatorius.
Tel.: +370 674 590 89
El. paštas: .(JavaScript must be enabled to view this email address)
http://www.susivienijimas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

aldona marija       2019-12-1 17:47

LPS internetiniame laikraštėlyje “Auksinis ruduo” aiškiai parašyta, kad kiekviena nauja partija skaldo Lietuvą ir tai yra nusikaltimas!

žinia       2019-11-30 19:33

Latvijoje yra partija Nacionalinis susivienijimas (Nacionālā Apvienība), kuri turi 17 vietų (iš 100) Saeimoje.
Svetainė va čia
https://www.nacionalaapvieniba.lv/

klausimas       2019-11-29 13:02

Nacionalinis susivienijimas tai - pagoniškas ir krikščioniškas. Taip?

smėliadėže,       2019-11-29 12:57

prisijunk ir darykim kartu.

smėliadėžė       2019-11-29 10:49

nusispjaut kaip vadinsis partija.
nors ir morkų salotų partija.
svarbu tik ką daro ir ką darys.
visa kita tušti plepalai ir rašinėjimas šakėmis ant vandens.

ne naujiena       2019-11-29 10:46

kad išgyvena ir laimi tos partijos ar organizacijos, kuriose yra mažiau palaidos balos.

- Kas, jei ne Nacionalinis susivienijimas?       2019-11-29 9:10

- Tik Nacionalinis susivienijimas.

-------       2019-11-29 2:15

...tęsiu: V. Radžvilo ir Co intelektas - nėra lygių, viešuose debatuose prieš juos neatsilaiko niekas, ir sisteminiai tai puikiai žino.
VRNS - Vytauto Radžvilo Nacionaliniam Susivienijimui - kuoskubiau reikia šokti prie praktinių klausimų, kol kiti šito nepadarė už VRNS.
Net bloga nuo tokio gremėzdiško pavadinimo, primena Paulausko NS - Naująją Sąjungą.

-------       2019-11-29 2:09

> varvekliui 23.32
,,įdomumas tame, kad nelabai kam yra vadelioti iš užkulisių” - varvekli, niekaip nesutinku. Energetikos lydimųjų infrastruktūrų ir stambiųjų prekybos tinklų šulai - šit kas užkulisiuose. O jiems reikia šerti partijas, kitaip bus pakeista energetikos infrastruktūra ir atrišti smulkūs prekeviai, kad prispaustų stambius.
Lobistams tik vienas galvosūkis -kaip pasivadinti.

Al'ui       2019-11-29 1:24

Galim?
Niekas nedraudžia.
Kiekvienas gali atsistot ir išlipti iš mėšlo.
Niekas neverčia apskritai nelipti mėšlan.
Sėdėjimas mėšlyne yra visiškai savanoriškas reikalas.
Paprastai tai vyksta dėl orumo neturėjimo.
Jeigu laikai save gyvuliu, gyvuliu ir būsi.
Tada nereikia pykti, jog kažkas tave laiko gyvuliu.
Orumo neturėjimas gimdo baimę, o baimė žmogų ir paverčia gyvuliu, vergu.
Tai nelaimė individui.
Kai gyvuliai “demokratiškais balsavimais”, balsų dauguma “nustato tiesas” ir primeta tai visam kraštui, tai yra katastrofa visiems.
Daugumos, t.y. kvailių valia yra pati bjauriausia jungo išraiška.
Kvailių valdžia yra naikinanti.
Tai masinės savižudybės forma.

 

Al. Al'lui'ui       2019-11-28 23:57

Na jei nelipa, tai ką padarysi. Bet gal mes galim lipt ?

Ar NS sieks likviduoti ONS? :) :)       2019-11-28 23:48

Tikrai vertingas pastabų autoriaus klausimas…Jei NS neburs žmonių kovai siekiant likviduoti šį valstybingumui ir lietuvybei pragaištingą ,,valdomos demokratijos” režimą- Oligarchinę-Nomenklatūrinę Santvarką, o tik abstrakčiai kovai, tai žmonės nieko naujo naujoje partijoje nepamatys.Tik drąsų, gražų gražbyliavimą...

Al'lui       2019-11-28 23:44

Į jokį kalną p. Radžvilą nelipa.
Jis sėdi savo dramblio kaulo bokšte ir pro langelį mėto deklaracijas.
Popierėliai lėtai krenta į balas ir…
Ir viskas.
Nieko.
Ar daugiau nieko ar mažiau- nieko yra nieko.
Nulis kablelis nulis.
Nulinis poveikis, nulinis rezultatas.
Tai ne pretenzija.
Tai tiesiog faktas.

Al. Al'ui'ui        2019-11-28 23:26

Valstybė nekuriama pagal programas ir manifestus, o kuriamą pagal planą ? Taip, skirtumas žvėriškas. ,,Bolševikėliai” turėjo ne tik programą, bet ir planą,ir ne vieną. Tai dabar net traukiniais nebevažinėsim, nes ,,bolševikėliai” važinėjo. Radžvilas gal per daug pučia žandus,  gal per lėtai veikia, bet jis veikia ir gal daugiau, nei daugelis mūsų. Ir mums niekas juk netrukdo veikti geriau. O lipantys į kalną, nuolatinius dejuotojus palieka pakalnėj.

sugalvojo        2019-11-28 22:05

V.Radžvilas vesti tautą į Laisvės Teisingumo ir Gerovės šalį. Vos žengęs pirmą žingsnį Vytautas supras, kad tokios šalies NĖRA. Autorius parinko kryptį su KLAIDA. Ją dar gali pataisyti vietoje “Gerovės” įrašęs “Solidarumo”. Bet tada žmonės nieko nesupras. Dabartinė karta dar nežino, ką reiškia žodžiai Solidarumas, Bendravimas, Atjauta, Tarpusavio pagalba, Tarnavimas artimui (be išskaičiavimo, be klastos, apgaulės ir prievartos)

Al'ui       2019-11-28 14:01

Valstybė nekuriama pagal manifestus, rinkimines programas et cet.
Pagal lankstukusw ir brošiūrėles veikė bolševikėliai ir kti totalitarinės galvosenos veikėjai.
Valstybė statoma, kuriama, atnaujinama pagal tikslų, konceptualiai šviežią ir detaliai apgalvotą planą.
Deja, propatrijonai tokio plano neturi, nerengia ir panašu, jog nerengs.
Net jei ir rengtų, akivaizdu, jog tai darytų aklinai užsidarę savo akademiniame dramblio kaulo bokšte, atsiriboję nuo nekilmingų plebėjų.
Radžvilo-sinicų grupelė nieko nekurianti publika. Jie iki kaulų smegenų genetiški pasakotojai-diagnozuotojai. Aprašinėja kas buvo, kaip yra ir nieturi ką pasakyti apie tai kaip turi būti, juolab apie tai kaip padaryti.

Al.       2019-11-28 13:50

Būtina programa. Jei jos nėr (kas keista) - bent manifestas. Dar geriau - bent kai kurie praktiški žingsniai, pagal kuriuos galima būtų spręsti apie ketinimų rimtumą (tarkim, kreipimasis į Konstitucinį teismą dėl rinkimų įstatymo teisėtumo, dėl priešo agentų įslaptinimo 100-ui metų ir panašiai).

tiek       2019-11-28 13:28

Radžvilas yra užkietėjęs “lietuviškas” liberalas,lietuviško liberalizmo tėvas. Nieko gero iš jo nebesitikiu. Būtų gerai ,kad atgimtų gerb. Venckienės partija. Tam būtina nutraukt akivaizdžiai politinį jos persekiojimą.

Mes taip tikėjomes        2019-11-28 12:40

krikščioniškos partijos.Visa kita tik kaip prieskonis,nėra verta tiek dėmesio.

varveklis Pastabų autoriui       2019-11-28 12:12

Gerai dėstote. Labai.
Labai labai.

Pastabų tęsinys       2019-11-28 11:51

Trečia-  Atsišaukime išdidžiai visos antisisteminės partijos (esamos ir kuriamos ,matomai,) ,,nurašomos’’ iš anksto ,kaip niekam tikusios. Iš kalno ,apriori ,jau aišku: salyčio ar net rinkiminio aljanso su antrarūšiais- nebendražygiais ( ???)ieškoma nebus…Tokia alternatyva Sąjūdžio skelbtam principui- kvietimui į vienybę dėl bendro tikslo,  tikrai keista..Iš kalno, (ir Bebenčiukui aišku , kad pražūtingai atsiribojant nuo kitų ONS oponentų) pasišaipoma iš YP(ypatingojo prokuroro) naujovės, kurią siūlo antisisteminės mažosios partijos…

4) Pasijuokiama adekvačiai, bet gerb. profesoriaus Atsišaukime į būsimus narius nėra nurodoma nei viena politinė reforma (nei vienas rimtas ,,vaistas” ONS piktybiniam vėžiui ,,gydyti”)...Suprasčiau, jei atsišaukimo idėjų autorius ir jo bendraminčiai kaip solidžią alternatyvą, rodančią jų superlygį  mažų partijų atžvilgiu bent teisėsaugos kryptyje, būtų nurodęs bent teisėjų ar šerifų renkamumo reikalavimą...Deja, tik ironizuojama iš YP, kas tikrai ,mano įsitikinimu, ne reforma, bet jos imitacija politinės nomenklatūros , o ne Suvereno naudai…O savo kontrpasiūlymo atsišaukime teisės tema nėra- šnipštas. Kam tuomet iš aukšto šypsotis iš variokų bendrakeleivių kišenėje , jei paties kišenėje tik vėjas švilpia…..Ezopo kalbėjimas, kaip sovietmečiu,  apie skaudulius ir abstrakčius siekius vardan tos…Būtų bent užsiminta kviečiamiesiems, kad bus einama sąrašinių rinkimų naikinimo keliu ar maksimum dviejų nepertraukiamų politikų  kadencijų buvimo Seime ir savivaldoje ribojimo keliu (kaip prezidento istatyme)...Deja, jokios reformos šūkio naujos partijos atišaukime- ,,,vėliavoje”, po kuria kviečiami tūkstančiai su savanoriškais pareiškimais ir jokio aiškaus jos oponento (priešo…) vardo (tarkim, ONS )...Gal perdedu, bet kviečiama atsišaukime burtis po po nauja partine ,,vėliava” ,kurioje nėra jokių aiškių simbolių- ženklų , pasikliaujant tuo, kad ,,vėliavą’’ kelia gera, patikima,sava kompanija su gerais kilniais ketinimais…
5) Atsišaukime pagavau nuostatą, kad partijos steigimas toliau priklauso tik nuo Dievo valios, t.y. nuo pačių piliečių praregėjimo proveržio, turinčio pasireikšti tuo, kad jie iš visų pakampių užpils koordinatorių pareiškimais…Jei neužpils-tai amen, tokia buvo Dievo valia ir partijos nebus? Jei mastyti realiai, ūkiškai, tai bent dabar turėjo nuskambėti raginimas aukoti į sąskaitą, kad iniciatyvininkų būreliai galėtų bent šventadieniais išraižyti visą Lietuvėlę partijos vietinių IG steigimo reikalu..Be tokios neatidėliotinos daugybės apsilankymų miestuose ir miesteliuose, siekiant steigti IG, viskas veikiausiai išvirs į didelį  šnipštą.Jau anksčiau VF veikėjai išmaišė pusę Lietuvos,bet tada, racionalių visuomenininkų nuostabai, nieko nedrįso suburti ir todėl viską reikės pradėti nuo nulio..Perfrazuojant kai kuriuos maištininkus,sakau: ,,IG steigimo ir savanorių ,,verbavimo’’ kelionės arba mirtis”... (Pergalė arba mirtis..) Jei partijos iniciatyvininkai pasirinks pareiškimų laukimą, o ne ,,verbavimo’’ keliones - jie pasirinks partinio ,,naujagimio’’ mirtį, jam dar negimus…

Pastabų R. kvietimui 1 dalis       2019-11-28 11:40

Tekstas, mieliau jį vadinsiu atsišaukimu , yra vertas dėmesio ir piliečių reakcijos. Lietuviškai priekabiai negirsiu jo privalumų, nes visi žinome, jog prof. Radžvilo tekstai visada gilūs ir verti dėmesio, bet aptarsiu man abejonių sukėlusias vietas…
Paminėtos dvasios nauja partija, jei jos lyderiai turės drąsos sąžiningai deklaruoti bent artimiausią politinį tikslą- likviduoti ONS (kompleksinių polit., reformų būdu) tikrai reikalinga…Jei deklaruos ir ryžtingai sieks to…

1) Deja, būsimos partijos iškilus mastytojas V.R. , šio įdomaus teksto-savotiško atsišaukimo, kviečiančio stoti į NS, autorius ,šios pagrindinės mirtinos LR ,,ligos’’  viešai atsišaukime nenurodo…Ta sažininga ir adekvati ,,diagnozė”, ne kartą aptarta   V. R. solidžiame tekste apie opoziciją, pasiekusiame tik ribotą bendraminčių ratą...Ar delsimas atsišaukime tiesiai ir aiškiai kalbėti apie ONS ,dera Sąjūdžio principus menantiems žmonėms? Man toks slapukavimas ir kalbėjimas ne politinės diagnozės, bet veikiau Ezopo kalba (apie LR sanklodą ir jos dvasią) primena pirmajį LPS gyvavimo etapą okupacijos salygomis…Tada gal buvo atsargu ir apdairu kalbėti apie suverenitetą ,apie Sąjungos ir Tėvynės pertvarką, tik šiukštu ne apie Nepriklausomybės siekį...

2) Ar demokratiška iš kalno deklaruoti atsišaukime į bendrapiliečius , kad jau yra faktiškai būrio iniciatyvininkų patvirtintas vienas ir nenuginčijamas pavadinimas-NS? Tokio pavadinimo iškėlimas buvo pagrindinis partijos kūrimo iniciatorių gausaus būrio darbas, užtrukęs kelis mėnesius,seniai prašvilpusius paskelbus ,kad bus kuriama krikdemiška nauja partija…Tempai ,,rekordiniai’‘, nes Seimo rinkimai vos ne čia pat…Gal derėjo paskelbti bent du variantus ir pasakyti, jog steigiamasis suvažiavimas pasirinks…Turėtų demokratiškai rastis bent alternatyva, kad ir ,,Reformų partija” ar ,,Reformos daugumos naudai” ar ,,Tėvynė ir reformos” ir pan.

dėl Krabo       2019-11-28 2:24

Visiškai nenustebčiau, jei Stribas savo įpėdiniu paskelbtų Krabą. Neaišku, kuris ten iš jų viršesnis, tačiau Krabas irgi galėjo suvaidinti ne paskutinį vaidmenį Garliavos trileryje.

žodžiai       2019-11-28 0:27

Nacionalinė katastrofa
Nacionalinė gėda,
Nacionalinė kvailystė,...
Daug erdvės pakoreguoti partijos pavadinimą po rinkimų.

Al.       2019-11-28 0:18

Ką šioje padėtyje gali padaryti visi geranoriški žmonės ? Manau, visaip skatint naujapartiečius atsiverti tautai. Artėti prie atviro kodo. Žmonės, pajutę gyvą bendravimą, ir patys įsijungtų, ir padėtų išryškint sąjūdžio veikėjus. Kokia forma ? - manau, visom kartu. Jutubės TV, laikraštis, žmonių apklausos svarbiom temom…Kalėdų šurmulį irgi galima išnaudoti. Tuos naujuosius judėjimus reikia tiesiog panaudoti, užuot rypavus, kad per prasti vadai. Tai yra daryti kažką panašaus į pirminius rinkimus Amerikoj. Bet jokiu būdu nesileisti į piarinimą - ginčai turi būti tikri. Su tikrais faktais, skaičiais ir svarstymais. To tikrai nesitikiu iš Radžvilo - džiaugsiuosiu, jei paaiškės, kad klydau - bet jam reikia padėti. Ne stengiantis jį iškelti, o pratęsiant jo sumanymą (žinoma, tokių žodžių kaip Nacionalinis, nenaudočiau).

varveklis       2019-11-27 23:52

Gerai, tebūnie kad ir taip: copy-paste Matuška.
Bet koks interesas Matrioškai?
Titulą turi,  babkių prisisnorino, prisiindependino iki grabo lentos nesules.
Gyvenk naujame namuke ir glamžyk ilgametei partnerei papą be rūpesčių.
Žiū, gal kada ir briuselyne dar kas nors neblogą taburetę pasiūlys.
Kam tie titaniški rūpesčiai premjero elektros kėdėje dugnan burbuliuojačio Titaniko kambuze?
Kur logika? Nebent būtų Poniai paliepta.
Bet tada akivaizdu taptų iš kur ir kas liepė.
Tik aukštesnio kadrinio laipsnio Načalnykas tai gali sau leisti.

Trabantas       2019-11-27 23:39

Ne. Sarafano kombinacija yra nuplagijuota iš Naša Raša - Putin - Medvedev i tak dalie. O Krabas yra ne būsimųjų žmogus. Užvers tą krabą su visom jo kilkėm, ir visi reikalai.

varveklis       2019-11-27 23:17

Gal.
Sarafanas- premjerė režimui būtų idealus apgreidas.
Bet- ar Naša Kvaiša pati to norėtų?
Ji nebemoka būti “antra”. Išklerusiam režimui trintis tarp Gedimino 11 ir daukantynės vargu ar pati geriausia išeitis.
Yra dar vienas variantas.
Režimo vietoje statyčiau Krabą. Mentas, godus valdžiai, godus įtakai. Ir pinigams. Mielai prisijungtų ne tik Kauno rajoną bet ir likusią LT teritorijos dalį prie savo kilkių imperijos.
Grobuonis.
Tiesiog šviežias kraujas gyvam lavonui.
Krabas sukaltų naują Vertikalę, sustyguotų tarnybas.
Chunta įgautų naują kvėpavimą.
Žaliūjų varškėčių ištižimas sėja chaosą, todėl policinės valstybės modelis realiai labai tikėtina alternatyva dabartiniam skustašūdžiui.
Buratinai rinktų. Mužikams patinka ponas su botagu rankoje.

Varvekliui Trabantas       2019-11-27 23:03

Teisingai, gabriuko tgrumpaklyniai daugumos negaus. Bet nenumeskime nuo svarstyklių, kad tai yra tokios ypatingos politinės prostitutė, kad jos jungsis su bet kuo - liberkomunistais ir visokiu kitokiu š, kad tik įgyvendintų vieną scenarijų, kuris po to ilgai ir įkyriai gros.
O tas scenarijus paprastas kaip penkios kapeikos. Pirmalaikiai rinkimai, konservai sukrapšto koaliciją su Palucku ir kitais padluckais ir premjeru pasikviečia Sarafaną. O visos struktūros išsižiojusios tik ir laukia Sarafano.
Finansų ministrė - Šimonytė, o kas Seimo Pirmininkas, neaušinsiu burnos.
PLoja visa Lietuva per visus LRT, Delfio ir visų kitų info kanalų ruporus. Scenarijus dvidešimčiai metų į priekį.

varveklis Trabantui       2019-11-27 22:32

Taip, anūkėlio klika yra apsikvailinimo čempionai. Kaip sakytų Vovočka- padvėsusio asilo ausis jie gaus, o ne daugumą seime.
Tiesa ir tai, kad nesisteminės pakraipos partijų kūrimosi procesai yra iš esmės pozityvus judesys.
Aišku, artimąjame laikotarpyje jokios apčiuopiamos naudos iš to tikrai nebus.
Steigėjai, (turiu omenyje propatrijonus) rimtam politiniam veikimui yra per naivūs ir akivaizdžiai per silpni. O ir resursų bei instrumentų jie neturi jokių. Basi varguoliai.
Dėl Dagio- jo “partijos” projektas yra grynai p. Dagio asmeninių reikalų tvarkymas. Kadangi ponas liko be partinio tramplyno, o pagyvenus tiek metų mintant skalsia seimūno dupna, kitoks gyvenimas anam jau būtų gyvenimo pabaiga, partijėlės tramplynas, sukurtų galimybę gauti kėdę vienmandatėje.
T.y. visiškai puteikiškai-piratiškas reikaliukas ir jokios idealistinės “liūrikos” tame nėra.
Vis gi, jaujapartinių gimdymo skausmai įneša kažkiek daugiau deguonies pašvinkusio politinio lauko diskurse.
Manyčiau, jog piliečių sveikas skepsis naujųjų vaduotojų atžvilgiu, yra pati geriausia dovana- pamoka politikos naujokams ir pačiai visuomenei, nes aptarinėjant naujai apsireiškusiuosius, keliami gana racionalūs klausimai.
Aišku, iki “rinkimų” cirko dar daug laiko ir liumpenų-nachaliavščikų chorai su “pagarbų” linkėjimo psalmėmis dar neišlindo į parterį, bet tam tikrų kritinio mąstymo natų bendroje partitūroje jau girdisi gerokai daugiau nei prieš pusmetį.
PoIitikų rinkiminiuose šou jau būta tiek daug piaro smarvės, jog pagaliau natūraliai artėja tas metas, kai pažadų ir kičinio romantizmo šūdų visi bus atsivalgę sočiai. To ko negalėjo išgydyti sveika nuovoka, kurios ir nebuvo, dabar priverstinai gydys akistata su realybe.
O realybė yra ta, kad po Matrioškos epochos, Rūmų įpėdinis nebe toks kuris pažabotų sau visas tarnybas ir laikytų vietinį istablišmentą pakabinęs už cibulių. Tas bičas yra dekoratyvinio nominalo vertės. Jaunesnė Tskant Škia kopija. Įdomumas tame, kad nelabai yra kam vadeliotiniš užkulisų.
Pampersinis broileris visiškas priedurnis, eldėdėpė išnaros nebeturi jokio brazaucko užantyje,lyberastai irgi matuoja plintuso aukštį.
Uspaspiskyxai bando rodyti bravūrišką miną, bet realiai irgi yra politinėse paraštėse. Žalieji varškėčiai taipogi jau iš esmės yra bankrotai. Taigi tarp sisteminių gretose nelabai yra kam perimti sarafanines galias.
Mes pragyvenome tris dešimtmečius chaoso su grimzdimo dugnan vektoriumi, bet panašu, jog tikrai blogiausi laikai dar tik ateina.
Tai bus laikmetis, kai sistema užlūšta nuo nuosavų išmatų svorio, o mėšlą kuopti dar arba jau nebėra kam…

 

Trabantas (tęsiu ankstesnį komentarą)       2019-11-27 21:42

Šiaip jau gerai, kad partija kuriasi, nes ta politinė niša yra visiškai tuščia, kurioje dreifuoja ir plaukioja visa “Antroji Lietuva”, neturėdama kur išmesti savo biuletenį. gabriukas su papų žiniasklaidininkais karštligiškai skubina procesą, tikėdamasis priešlaikinių rinkimų,mat turi iliuzijų, kad dabar labai palankus laikas rinkimus laimėti.
Neišdegs. Senelis su anūku daro tą pačią klaidą kaip ir prieš trejetą metų, kai po pirmojo rinkimų turo šaudė šampaną, o po dviejų savaičių antrąjame ture buvo tiesiog sutraiškyti. Ant to pačio grėblio senelis su anūku užlipo ir su Šimonyte.
Net jei rytoj vyktų rinkimai, jie vėl patirtų tą patį grėblio koto smūgį į kaktą. Už partiją, kurios lyderio nemėgsta du trečdaliai Lietuvos, tie du tečdaliai niekados nebalsuos. man įdomu iš kur toks konjaunuolių ir konservų apjekimas ir trumparegystė. Tenka daryti išvadą, kad ši partija nepažįsta Lietuvos ir yra praradusi realybės jausmą.
O dėl Radžvilo pretenzijos užimti tą atsivėrusią nišą, tenka tik apgailestauti. Kaip ir jie, lygiai taip pat parašus renka ir kuriasi R. Dagio kakrikščioniška platforma ir partija, beje, ne iš kabinetų aukštybių, o iš apačių - iš katalikiškų parapijų. Intelektualiai gal ir mažiau įtaigu, bet žiūrint į politines partijų kūrimosi praktikas, perspektyva yra kur kas šviesesnė sulaukti visuomenės palaikymo ir kuriantis, ir rinkimuose.

Prašalietis       2019-11-27 21:12

Prašaliečiui     2019-11-27 20:23. Labai suklydote bičiuli. Man viskas ir visur labai tinka. Klausiau ką pasakojo ir skaitinėjau ką rašinėjo Radžvilas, M.Laurinkus, kai jie dar buvo prasidedančio sąjūdžio tarybiniai filosofėliai. Taip pat bičiuli, tau matyt yra tavo protu nesuvokiamas dalykas, kad gali šiais laikais dar būti išlikusių politinių ir kitokių žaidimų eilinių stebėtojų ir rašinėtojų, kurie būtų išlikę nenusidažę kokia nors “tautine politine"spalva. Ir jie rašinėtų ką matė, ką mato ir ką apie tai galvoja be jokių politinių ar propagandinių motyvų. Na o tavo"tautiniai patriotiniai” fintai, kaip - “anarchistinio komunistinio atspalvio kairuolis, ginantis stribus”,sukelia tik audringą “tautinį runkelinį” juoką....

Prašaliečiui       2019-11-27 19:23

Kaip anarchistinio-komunistinio atspalvio kairuolis, ginantis stribus, jūs tiesiog ne ten pataikėte. Jums vis tiek čia niekas netiks.

O visgi SOS       2019-11-27 18:34

O koks filtras apsimetėliams nustatyti bus naudojamas? Be pačio moderniausio nieko neišeis - pajutusių gerą kvapą, kaip įprasta mūsyse, bus daugiau nei tų, kurių tikimasi sulaukti.

ah1       2019-11-27 17:20

ir vėl ruošiamasi rinkimams be pasirinkimo, vel nežinia kas KGBisas kas ne KGBistas bo KGBisatai įslaptinti ir rinkti ne KGBisto nėra pasirinkimo?  Ir toks įspūdis kad KGBistai patys sėdi valdžioje ir patys save įsislaptino nuo Lietuvos rinkėjo, nes KGBIstas Putinas tai neabejoju kad žino savo kolegas, ir žino kuo kuris KGBistas “parištas”

turgaus prekeivis       2019-11-27 17:18

Nebalsuosiu už tokius - niekina smulkųjį verslą.

"-Kai mes su Petru sėdėjome bunkeryje..."       2019-11-27 17:15

siūlome aiškų, istoriškai tęstinį ir vertybiškai prasmingą pavadinimą:
LKP
(Lietuvos Kovotojų Partija)

final       2019-11-27 17:11

visos kovos už kilnias idėjas, galiausiai baigiasi banaliai-
kovotojų rietenomis prie lovio

Apie Londono 2 suvažiavimą        2019-11-27 16:38

“Ленинскую тактику на протяжении всего съезда можно определить как бескомпромиссный бой, расправу со всеми, кто отказывался принять его концепцию «революционного демократизма»”

siek tiek neramu       2019-11-27 15:12

visos vertybes yra gerai. bet nieko nematyti apie biudzeta, pajamas/islaidas, mokescius/nemokescius, pensijas/atlyginimus, valstybes investicijas ir t.t. ir t.t. gal bent zemes ukis kazkaip bus, nes ZU rumai dalyvauja, ar bent jau zmones is rumu. bet siaip, kazkodel si karta jau rimtai bijau, kad gali pasikartoti europarlamento rinkimu rezultatas. ir labai noreciau buti neteisus. siaip linkiu sekmes rinkimuose, bet sekme reikia ir prisijaukinti.

naliniai       2019-11-27 14:05

“...kovą pradėkite nuo aiškaua ir suprantamo partijos pavadinimo bei kitų įvaizdžio elementų.”
Lietuvoje taip ir daroma- apsikabinėjama iškabomis.
Civilizuotuose kraštuose, visų pirma apibrėžiamas Tikslas vardan kurio verta kautis. Tpkio suformu?uoto tikslo šis po?itinės saviveiklos būrelis neturi.
Lai ės, o jau tada priformuluos.
Abstrakčių teoretinių lozungų.
O į rinkimų turgų ši kompanija žygiuoja pasikaišę tais pačiais “naujaisiais karaliaus rūbais” kaip ir visi politiniai klounai:
” Mias prieš tai kas yra ir uš tai kat būtū gereu”.
Vien vizijos ir jokio apčiuopiamo turinio.
.
“Kokia turėtų būti Lietuvos valstybės santvarka?
Kokie mechanizmai įgalintų realų piliečių atstovavimą valdžioje?
Kaip būtų realizuojama tikra politikų atsakomybė prieš rinkėjus?
Kas užtikrintų Atnaujintos valstybės tvarumą ir kas garantuotų, jog dabartinis režimas neatsirestauruos vėl?
Kokiomis priemonėmis būtų nušalintas dabartonis režimas?
Kaip vyktų naujos santvarkos valstybinių institucijų formavimas?
Kaip būtų apsisaugota nuo senų ladrų sabotažo ir ardomųjų veiklų?
Kaip būtų atstatomas Teisongumas Lietuvoje?
Kaip piliečiai, visuomenė atgautų kriminalinio režimo pagrobtus Lietuvos turtus?
Kaip, kuo būtų atremiamos briuselyno ir kt. globalistų atakos?
.
Nei į vie ą iš tokių esminių nacionalinės s arbos klausimų naujapartiniai neatsako, bet jau skelbiasi esą nacianalinio mądtelio vei!ėjais.
O realiai tai analinio. Liaudiškai tariant, tai vadinasi “šūds su bruknėm”.

 

???       2019-11-27 13:45

Rinkimų turgus - ne prestižas. Tas tiesa. Save ger iantys žmonės politinio kičo atralcionuose nedalyvauja.
Vis tik labai įdomu - kaip partija gaus valdžios mandatą be dalyvavimo cirke? O jeigu cirke dalyvaus- tai kaip dėl oraus fasono Nacionalinio mąstelio partijai? 

-------       2019-11-27 13:41

Kol kas nereikia taip garsiai šaukti apie kovą, bus dar laiko ir progų.

Negąsdinkite žmonių, o patraukite juos į savo pusę šiluma, dėmesiu, supratimu ir meile.

O kovą pradėkite nuo aiškaua ir suprantamo partijos pavadinimo bei kitų įvaizdžio elementų.

komunikacija       2019-11-27 13:35

Reikia kuo garsiau skambinti kiaušais - tada Tauta išgirs, pamatys ir išrinks

stasys        2019-11-27 13:32

nesinorėjo to rašyti tęsinys 2019-11-27 12:56 > gana skystokas siūlymas . Kiek suprantu norinčiu jungtis tikrai nėra .. o ir keliai tu politiku jau kur ten į šonus nuklydę . .smile)

Prašalietis       2019-11-27 12:41

Kaip viskas šiuolaikinėje Lietuvoje yra beviltiška rodo nesibaigiančios buvusios, esamos ir būsimos “kairės, dešinės, centro, tautinės, patriotinės,valstybės gerovės” ir visokios kitokios"politinės” partijos, kurios prieš kiekvienus rinkimus žmonėms skelbia, kaip jos, laimėjusios rinkimus,“kovos, organizuos revoliucijas, pertvarkas” ir t.t. “už viską kas yra gera ir prieš viską kas yra bloga”. Konkrečių, realių, esminių gerų pokyčių sąlygojimą pasiūlymų sugebančių suformuluoti politikų Lietuvoje per 30 metų dar neatsirado. Tad visi į rinkimus balsuoti nesvarbu už ką, svarbu, kad tai būtų“už viską kas yra gera ir už viską kas yra prieš bloga”.

nesinorėjo to rašyti tęsinys       2019-11-27 11:56

Jeigu jau eina kalba apie tautinių-patriotinių jėgų vienijimąsį, tai Juozaitis turi trauktis. Manau, kad Radžvilas mielai sutiktų padaryti tą patį, kad viskas būtų sąžininga. Abu lieka judėjime, partijoje, tačiau nekandidatuoja. Darbo jiems ir taip netrūktų, jų intelektinis bagažas nedulkėtų kur nors lentynoje palubėje. Kaip bežiūrėk, kol kas matau tik tokį kompromisą.
Nes jau kai tautinių-patriotinių jėgų lyderiu bandoma prastumti buvusį Artūro Paulausko rinkimų štabo vadovą Juozaitį, atsiprašau, tačiau kas TAI? smile smile smile

Taip kaip dabar pateikta ir       2019-11-27 11:44

nesant gyvų diskusijų, atrodo,kad tai dar viena konservatorių partija su krikščionišku sparnu.Neturint milijonų viešinimui ir reklamai,geriausia reklama yra gyvas žodis,kurio visi laukia daug ir pastovios rubrikos šiai partijai kad ir šiame portale.Vienas straipsnis mažai,reikia jų daug.

nesinorėjo to rašyti       2019-11-27 11:42

Matau, juozaitininkai vėl su pažangiai-konjaunuolišku įniršiu ima taršyti Radžvilą, iš esmės patys ir skleisdami susiskaldymą bei nepasitikėjimą. Į veidrodį jie pasižiūrėti, žinoma, nenori, kaip ir prisiimti atsakomybės už pragaištingas pasekmes. Jei anksčiau dar buvo galima visiškai logiškai numanyti, kad tokius komentarus rašinėja visokie akiniuotieji sisteminiai konjaunuoliai, tai pastarojo meto įvykiai parodė, kad nereikia nė konjaunuolių, kai ir visokie kundrotai tą patį daro su ne mažesniu įniršiu.
Kad ir ką jūs bedarytumėte, netaps tas Juozaitis priimtinesniu daugeliui žmonių. Kaip galima eiti oboliauti su tokiu toksišku veikėju? Iki rinkimų dar laiko yra, nenustebčiau, jei Juozaitis nuspręstų prisijungti prie Paulausko-Zuoko-Žemaitaičio chimeros. smile
Stengdavausi susilaikyti nuo tokių komentarų, bet, matau, tie veikėjai taip ir neišmoko prezidento rinkimų pamokų, dedasi pačiais protingiausiais ir nuostabiausiais, beviltiškais kvailiais ir mulkiais būdami.

Labai gerai,kad partija kuriama,       2019-11-27 11:41

kad ir nelengvai,tačiau pirmas žingsnis žengtas.Jei ją pavyktų pristatyti,kaip krikščionišką,skautišką,- šis judėjimas žinomas visame pasaulyje,-taip atsirastų patrauklumas ir amortizuotų netikrumą dėl pokario prieštaringo vertinimo.Pokaris ir istorija neturėtų griežti pirmu smuiku,o išplaukti natūraliai ir tapti diskusijų objektu,o ne kietu užsispyrimu vienoje pozicijoje.

T. Šerskytė       2019-11-27 11:34

O kur Nacionaaaaaaaalinė vertybė?

kovojanti partija       2019-11-27 11:31

dar reikia parašyti knygą “Kampf” ir nueiti į alubarį daryti sukilimo.

veikėjai       2019-11-27 11:27

Daug nuveikta - per tris mėnesius jau sugalvotas partijos pavadinimas.
Pusė būtiniausio darbo kaip ir padaryta.
Iki rinkimų beliko dar nusipaišyti emblemą, o tada jau galima rezervuotis vietas restoranuose Pergalės šventimui.

Priešininkai? Smulkmena - kepurėmis užmėtysim.

URA'lui 11:46       2019-11-27 11:10

Lietuva virto srutų duobe, todėl, kad postsovietinė, o iš esmės burliokinio, rusiško mentaliteto visuomenė neturi elementarių kritinio mąstymo įgūdžių ir juolab tradicijų.
Lietuviai burlokai, kaip ir ruskeliai tiki Gerojo Caro apsireiškimu ir laukia kad ans viską padarys.
todėl kiekvienas naujai apsiskelbęs gelbėtojas, garbinamas ir maitinamas neužtarnautomis “pagarbomis”. Tokių naujamesijų niekas nekritikuoja, nes bijomasi nubaidyti “laimę” , (“a vnuš lajmės?”).
Taip vyksta nup pat Sąjūdžio gadynės, kuomet sąjūdiniai kandidatai, patekę į AT tapo nekritikuotinais pusdieviais ir darė ką norėjo, o bet kokia kritika buvo “rusū puolimas”.
Nuo tų laikų, visuomenės mentalitetas nepakito nei per mikroną.
visiems hujova ir visi laukia pagerėjimų, todėl naujokus tik girs ir linkės stiprybių.
Ir visiems pofig, kas daroma, kaip daroma ir kas iš to gausis.
Visa demagogija apie “sofų kritikus” yra tokia pat propagandinė tryda, kaip ir režimo skiedalai apie demokratijas.
Tarsi sėdintis ant sofos nachaliavščikas-pritarėjas būtų vertingesnis už nuo sofos kritikuojantį.
Kritika, bent suteikia galimybę išvengti klaidų. Jeigu kritiką girdi.
O garbinimas tai yra tiesiog tikra
meškos paslauga, aklumo įtvirtinimas ir tiesus kelias į nesekmes.
Galite iki užkimimo šlovinti radžvilus - tik greičiau įvyks tai kas įvyks.
Ponams teoretikams kaip tikriems sovietžmogiams nereikalinga kritika ir patarimai, jie kaip tikri burliokai irgi priims tik aplodismentus.
Komunistinis raugas niekus nedingo - “Kas ne su mumis, tie prieš mus”
OK, Lietuvą laidosim aidint aplodismentams.

Komentatoriui Idomios 2019-11-27 9:05       2019-11-27 10:46

Šie keli nuolatiniai troliai ir desėtkas tinginių prie kompo padarys viską,. kad tik nieko neįvyktų. Jie jau iš anksto žino, kaip bus. Ir tada eis įsipilt dar alaus ir laimingi komentuos “juk mes taip ir sakėm!”. Prakeikta verg7 tauta, gerai čia buvo pasakyta.

point       2019-11-27 10:18

Bejėgis naujadaras tikrai nesutrukdys anūko liberastineinei gaujai susirinkti kvailių balsus.
Nes režimas savo dispozicijoje turi visą propagandos arsenalą, o “nacionaliniai” yra basi kaip bažnyčios pelės.
O jeigu ir turėtų savų žiniasklaidos kanalų, radžvilai nesugebėtų jais pasinaudoti taip, kad būtų apčiuopiami rezultatai. Neturi nei gabumų nei supratimo, kaip daryti informacinę įtaką. Jų propayrijinis portalėlis yra tobulas neįgalumo pavyzdys- nulis augimo, nulis pokyčių, nulis bendravimo su auditorija ir nulis skaitytojų. Trys nuolatiniai komentatoriai ir du priskirti komiteto troliai - tai propatrijos portalo auditorija. Ir taip metų metus.
Per šįnportalą irgi įtakos nepadarys. Čia viskas atiduota štazių, julesų ir pan reikmėms.
Ir?
“Nacionalinės” partijos programoje yra tik vienas tikrai išsildysiantis punktas.
Visiškas fiasko.
Na, bet pabandymo pliusiukas bus užsidėtas, o tada bus galima baiginėti dienas rašinėjant graudulingas diagnozes ir šnairuojant į nesusipratusią tautą.

logo       2019-11-27 10:04

Net ir tūkstantį kartų ištarus žodį “cukrus”, burnoje saldu nepasidaro.
Galima iki paža?iavimo skelbtis “kovojančia” partija, tačiau nuo to jokia pergale net nepakvimpa.
Taip, profesoriai ne “turginiai”.
Jie kabinetiniai.
Afiša atrodo gražiau, bet realiai padėties neįtakoja.

Pagal turinį       2019-11-27 8:56

šiai partijai artimas Skautų judėjimas.“Dievui Tėvynei ir artimui”.

Be Dievo paramos       2019-11-27 8:13

ir geriausios idėjos nepasiekia tikslo.Dievas liko už kadro.

Idomios       2019-11-27 8:05

ir prasmingos V.Radzvilo mintys.Tik, ar nores ir sugebes jas isgirsti baudziauninko dvasias turintys pilieciai?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-11-27 2:56

Citata: ” Nacionalinis susivienijimas sieks būti ir veikti kaip politinė jėga, gebanti pirmiausia mąstyti nacionalinio intereso kategorijomis ir jį ginti ne žodžiais, bet darbais.”
Tai propagandinis triukas. Veiks ir toliau antikonstituciškai, tai yra sieks teisinės valstybės paneigdami Konstituciją. Filosofinis debilizmas. Kgbistinis karkimas. Gauju siekis užgrobti valdžią ir savintis biudžeto pinigus.
Tai ir klausiu 100-jį kartą, ar norite antkonstitucinių sąrašinių rinkimų? Ar protelis nesuvokia, kad tai gaujos, tame tarpe ir kriminalinės.
Matau, kad kokią 30 metų toks pats karkimas, o tai reiškia, kad jokių pokyčių iš jų tikėtis negalima. Tegu pasiūlo nors vieną dalyką apie ką reikia vienytis.

dėsniui       2019-11-27 0:58

Ačiū už žaliuosius varškėčius, bet atsasaldermokratai ir liurbosrąlai. Kalbėkime taisyklingai ir neterškime kalbos! smile

Biški       2019-11-27 0:47

tai primena bolševikus .

dėsnis       2019-11-27 0:38

Skambiausi pavadinimai skirti pridengti nuogas sėdynes.
Kuo užpakaliai plikesni, tuo pavadinimai skambesni.
Kuo tai baigsis?
Skambiu antausiu.
3 % ribos neįveiks.
O toliau?
Žalieji varškėčiai iki kito rudens bus jau išsikasę gilų kapą.
Otsosal domkratai kirkiliniai jau dabar lavonais dvelkia.
Otsosal paluckiniai domkratai stabiliai plintuso lygyje.
Tvarkabusų parcija tvarkingai yra.
Liberastai nei gyvi nei mirę
Valio- kitas seimiūkštis bus pašvinkęs anūko pampersų turinio koncervais ir varvės Dzarbo parcijos ledų marozais
“Даду -идите в п..ду!”
Tokia eruditų- teoretikų patrijotystės kaina.
.
“Viešpaties angelas apreiškė Marijai,...
.
Jau nebeilgai kankintis liko Lietuvėlei…
Nesugebaņtys išgyventi savarankiškai organizmai išmiršta.
Tai ne teorija. Tai Dėsnis.

tiapkin liapkin       2019-11-27 0:23

Liuks pavadinimux! Vadinsim juos meiliai - naciukais:)
Ačiū už dovaną:)

Zur Off       2019-11-27 0:20

Naciai puooola!

nac-nac nuc-nuc naf- naf       2019-11-27 0:19

Nacionalinio Neįgalumo partija pastatys šiaudinį deklaratyvių teorijų namelį.

-------       2019-11-27 0:12

Geras Trabanto pastebjimas - ,,komunikacijos zonoje” - taip, šitoje zonoje reikalai lüdni, tai matyti iš daugiau negu netikusio partijos pavadinimo.

Al.       2019-11-26 23:32

O man atrodo, kad tik Krieno komentaras ko nors vertas, o kiti tik…
Vis tik, o kokia programa? Platus antikomunistinių jėgų frontas? Platus patriotinių jėgų frontas? Platus krikščioniškų jėgų frontas? Ar tiesiog galimybė pasijusti oriai balsuojant už patriotus? Bet suprantant, kad šalyje nuo to niekas nepasikeis?

krien       2019-11-26 21:24

Vieno Trabanto komentaras rimtas, kiti - eiliniai pezėjimai.

Eglė       2019-11-26 21:24

Ar nebus Profesorius pasakęs tiesą: “Pasirinktas pavadinimas yra kvietimas susivienyti vardan pagrindinio tikslo – tautai susigrąžinti savo vertės ir savigarbos, o šalies visuomenei – žmogiškojo bei pilietinio orumo ir valstybės šeimininko jausmą.”

Taip, taip, tkslas - ne susigrąžinti vertę, savigarbą, orumą ir valstybės šeimininko realias galias, o tik “jausmą”. Jausmui pakanka ir aukštų kalbų, o štai galioms susigrąžinti reikia veiksmų programos, kurios ir nėra.

-> Rinkimų programa       2019-11-26 21:11

Pačiam patariu čia neblefuoti.

Rinkimų programa       2019-11-26 19:20

Rinkimų manifestas jau yra…
https://www.youtube.com/watch?v=EiYZLim5Yss

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-11-26 18:36

Plepys, antikonstitucininkas, profesorius Vytautas Radžvilas kalba “Lietuvos partijų ir rinkimų sistema iki šiol veikė pagal griežtas šeimininkų ir baudžiauninkų santykio taisykles. Jų niekas neišdrįso arba nesugebėjo smarkiau pažeisti ar juo labiau sulaužyti. Šioms rinkimų žaidimo taisyklėms paklūsta puikiai prie jų prisitaikiusios sisteminės ir tariamai nesisteminės partijos.”
*
Tai ponas V.Radžvilas NIEKO ir nepasiūlė, absoliučiai NIEKO tik paplepėjo: “„Nacionalinis susivienijimas“ netaps dar viena politikos ir rinkimų prekeivių grupuote. Partija buriama tam, kad be paliovos besisukantis ir į nepabaigiamą prekybą pažadais bei pigiomis vilionėmis šalies piliečius įtraukiantis užburtas šeimininkų – baudžiauninkų rinkiminio žaidimo ratas pagaliau būtų sulaužytas ir Lietuvą į pražūtį stumiantis rinkiminis turgus baigtųsi. Tai nebus pažadais besišvaistanti šeimininkų-gelbėtojų partija, gundanti pasyviai stebuklo laukiančius baudžiauninkus: „tik išrinkite mus, po to dar truputį pakenktėkite, ir jūsų gerove bus tikrai pasirūpinta!“”
*
V.Radžvilo, antikonstitucininko plepalams nėra galo. Iš visų LR piliečių yra atimta konstitucinė lygi ir tiesioginė rinkimų teisė “renkant” Seima ir savivaldybes. Taigi V.Radžvilas vėl apie NIEKO nežino ir nežinos, nes jo sapaliojimai yra antikonstituciniai ne vien rinkimų atžvilgiu tačiau ir dviejų pilietybių atžvilgiu. Tai labai gerai atitinka kgbistinius tikslus. Ką darysi, toks V.Radžvilas - plepys ir antikonstucininkas.

Al.       2019-11-26 18:11

O programa ?

Trabantas       2019-11-26 16:45

Žiūrint į Europos valstybių politinę paradigmą ryškėja nauja takoskyra ir raudona linija tarp liberalios pasaulėžiūros (liberalmarksistų) ir krikščioniškos, besiremiančios tradicija. (Dvi Lietuvos irgi yra iš tos operos). Ta skirtis ryški vidurio ir Rytų Europoje, nes čia liberalioji demokratija nėra išaugusi iš visuomenęs apačių, o paprasčiausiai Sorošo mėginama įskiepyti, metant didelius pinigus ir paperkant politinės galios instrumentus, kokia pvz. buvo Sarafanas, konservatoriai, žiniasklaida ir aibė bezdinčių nupirktų NVO. Lenkai ir vengrai šias atakas perlaužė savo naudai. JK iš viso ketino atsisakyti žaidimo su liberalmarksistiniu Briuseliu. Matome, kaip nelengva, šuo tvirtai įsikandęs į kelnių kalašką, o žabtai suspazmavę. Po Macrono ir Merkel bendro integracijos dokumento, kurį jie paviešino vakar, reikėtų susimąstyti apie sutelktas pastangas valstybėse narėse, kaip amortizuoti laukiamą spaudimą išsižadėti suverenitetų dviejų suokalbininkų naudai.
Radžvilas viską supranta teisingai, ir kalba teisingus dalykus, bet komunikacijos zonoje yra visiškai beviltiškas. Kas dabar lietuvoje eis paskui kabinetinius teoretikus? Nebent tikimasi, kad išeis kiti kabinetiniai iš kabinetų, kurie niekad neišėjo, neišeina ir neišeis.

Įkūrimas       2019-11-26 15:54

veiksnios partijos reikalautų 50-80 mln kapitalo. Ar bent panaši suma turima?  Pastabu, kad jungtis su niekuo neketinama (Ein Land - ein Fuhrer?). Derinys “nacionalinis susivienijimas” - silpnas ir netaisyklingas. Tapo tartum gaila autoriaus.

Linkėjimai       2019-11-26 15:11

Manau Radžvilui reikėtų užbaigti rašinių ciklus apie “draugystę” su Songailos Juozaičiu ir taip pat nebaigtą temą su Dagiu. Rašė, kad “bus daugiau”, bet seniai tai buvo. Neužbaigti darbai, negerai.

Jei jau nepavyksta       2019-11-26 14:48

tautai atsigauti kiekybiškai,tai reikia rūpintis bent lietuviško genofondo išsaugojimu.Sunku tikėtis,kad tai galima būtų padaryti neinvestuojant į žmogų.Pirmiausia reikia investuoti į bazines paslaugas,-tai prieinama,kokybiška medicina,geros mokyklos…Jei mama su karščiuojančiu vaiku išprašoma iš priėmimo skyriaus,tai labai apsunkina vaikų auginimą,o vakar viena mergaitė vakar ir mirė.

Ramiros       2019-11-26 14:03

” ... vardan tos Lietuvos Vienybė težydi ! ”  Pirmaeilis uždavinys būtų išaiškinti ir sugriauti tą,  mano manymu esančią, ant Lietuvos mafijinę piramidę, užvaldžiusią labai daug ....Prisiminkime amžiaus skandalus, rezonansines bylas, neaiškias mirtis ir abejotinus sprendimus. Atsidūrėme ES uodegoje daugeliu aspektų, o pradžioje buvome “Baltijos tigras”. Kodėl tai įvyko, kad mes atsidūrėme nepavydėtinoje padėtyje? O estukai jau iš tolo mums mojuoja rankele ...

Tvankstas       2019-11-26 13:02

13:51 - pasiklausius V. Sinicos postringavimų apie N. Venckienės bylą, tenka suprasti , kad teko girdėti konservatorių pasijonio kalbeles, tuščiai gražbyliaujant.

Bus daug klausimų       2019-11-26 12:51

kurie buvo apeinami:
1. teisėsauga (šventai neliečiama Pro patrios tema, tai rodo giminystę su “svaikai mąstančiais” konservatoriais).
2. KGB agentų išviešinimas
3. Kas ekonomikoje turi būti valstybinis, kas privatus.
4. Lietuvių kalba. Kiek dar liko jai pagarbos.
5. Apie eurą jau nekalbu.

Kol kas aiškios pažiūros buvo tik dėl krikščionybės, partizanų, pederastų ir Europos sąjungos remonto.

Tvankstas       2019-11-26 12:41

Ar bus ekonomistų, išmanančių kaip sutvarkyti ekonomiką, kuri išaugintų vidutiniąją klasę ?
Ar tai bus eilinis sambūris ‘atimsime ir pa(si)dalinsime’ ?

Tai yra tai,už ką balsuosim.       2019-11-26 11:34

Tik vienas nuogąstavimas,ar pavyks išlaikyti pusiausvyrą,ar žemiški rūpesčiai neužgoš krikščioniškų pamatinių tiesų?Be kurių paryškinimo daugelis nelabai supras apie ką ši partija.Nors ne tai svarbiausia,tačiau jei pavyktų,tai ateitis labai šviesi.

Suplyšę džinsai...       2019-11-26 11:31

Labai pasigendu naujai kuriamos „Nacionalinis susivienijimas“ partijos pozicijos Lietuvos masinės kultūros atžvilgiu. Jeigu ši pozicija yra neutrali, tai tokiu atveju labai sumažėja šios partijos prasmingumas.

infiltruoti, užverbuoti, likviduoti       2019-11-26 10:51

KGB moka judėjimus, partijas užvaldyti

žinia       2019-11-26 10:17

Jau 7 (suėjimai) seimai yra (nusikalstami) antikonstituciniai, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (kai sąrašinių negali būti seime).


Rekomenduojame

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Darius Kuolys. Tado Kosciuškos įspėjimai savo bičiuliui JAV prezidentui Thomui Jeffersonui

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Justas Stankevičius. Sąžiningas balsavimas internetu – neįmanoma utopija

Kastytis Braziulis. Kaip Lukošenkos režimas ruošėsi įvykdyti keturias politinių oponentų ir žurnalisto žudynes užsienyje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.